Studentikoze managers verzorgen eigen Festival F i MUZIEK IN PARIJS Festival du Marais'' herstelt oude glorie I ?r Verwisseling gasplaatjes Leiderdorpse raad maandagavond bijeen WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 LEIDSCB DAGBLAD De voorzijde der pen- ning, die door de Ko ninklijke Begeer in Voorschoten wordt ge slagen ter gelegenheid van de doopplechtig heid van Prins Willem- Alexander, toont moe der en zoon, alsmede 3 edelstenen: een robijn, een diamant en een saffier. De edelstenen symboliseren de Neder landse vlag en schenken volgens oude overleve ringen: moed en waar digheid (robijn); vrede aiamantdeugd en icaarheidsliefde (saf fier). Op de keerzijde is de Grote of St.-Jacobskerk afgebeeld, waarin de doop zal plaatsvinden. leiderdorp LANGE RAADSAGENDA (Van onze Parijse correspondent) Naast de manifestaties van het Théatre des Nations, bezit trijs sinds zes jaren nu ook zijn „eigen" festival het Festi- 1 du Marais dat bovendien een veel wijder gamma van ilturele activiteiten beslaat. Zijn programma's omvatten alle ctoren van muziek en theaterkunst, waarbij dan bovendien )g een bevrijdende daad werd verricht door het onderscheid issen de grote en de kleine K principieel te verwaarlozen, en :i]echts de hele grote K van kwaliteit als enig richtsnoer te 'kennen. nZo vindt ge onder de namen van auteurs en vertolkers een lonesco, een Straivinsky, een Brecht en een Sofocles of een Paul Valery t Moederlijk verenigd met een Guy Béart en een Juliette Greco of een ÓQiorges Brassens, terwijl onder het chapiter toonkunst de Duitse ganist Anton Heilier evenveel recht van spreken en van spelen is gekend als avant gardisten als Xenakis of de voortrekkers der con- 5Fe>- m tte en elektronische muze. kui In de open luclit Jet Festival biedt vrywel alle pro- Somma's in de open lucht, waarbij publiek overigens wèl warm gefrdt aanbevolen zich van dekens en du liken te voorzien. vaglet is een handvol studenten ge- )st die zich voor de restauratie het Marais in een oude wijk Parijs hebben ingezet en die dit itival daadwerkelijk besturen. 5n die zich evenmin ontzien met en handen de vroegere pronk- kken van een gouden eeuw, die tot rampzalige verveloze en rvuilde bouwsels waren vervallen, er in oude glorie te herstellen. deel jonge Mozart >e concerten, operavoorstellingen, Uetten, toneelopvoeringen en re- ils van chansons of liederen trek- elke avond drommen mensen ir de voormalige residenties van Rohan, De Sully of D'Aumont of 234 tr een Saint Gervais, waarvan het el eens door de Couperins be- ild werd, en zo kunt u in uw ka der van internationale Festival steden nu met vol vertrouwen dus ook Parijs noteren. Datzelfde Parijs, waar 't, tot voor kort voor de uithui zigheden, vanaf medio mei de dood was in de pot De studentikoze managers van het Festival hadden in die enkele jaren van hun nieuwe activiteit óók al ge leerd, dat het internationale prestige van zo'n onderneming eist dat even eens wat premières en liefst dan nog wereldcreaties op de affiches prij ken en in die richting wisten ze voor dit seizoen niets minder dan de namen van Telemann en zelfs Mo zart te produceren. Twee kor- tre opera's, waarvan Telemanns Pimpinone ter ere van de 200ste her denking van zijn dood werd opge voerd en waarvan Apollo en Hya cinth zo'n Griekse bevroren mythe WASSENAAR Vergadering pluimveevereniging Dinsdagavond 5 september om 8 uur houdt de Pluimveevereniging Wassenaar in café Flora aan de Oost- dorperweg een ledenvergadering. Er zal o.m. worden gesproken over de organisatie van de jaarlijkse winter tentoonstelling. Op zaterdag 16 september organi seert de vereniging een tafelkeuring voor konijnen en cavia's, 's middags 2 uur in café Flora. Als keurmeester treedt op de heer J.A.P. Stahlecker. Er zijn diverse ereprijzen beschik baar gesteld. ZOETERWOUDE Drumband „VIOS" opgericht De voormalige drumband „SI. Jan" in Zoeterwoude blijft, zij liet onder een andere naam, bestaan. Tevens is er een nieuw bestuur. oorzltter C. Paardekooper sprak tijdens de herop- richtingsvergadering de hoop uit, dat de nieuwe drumba/nd „VIOS" (Vooruitgang is ons streven) spoe dig tot grote bloei zal komen. Vervolgens bood hij de vereniging een nieuw vaandel aan. Uit het fi nanciële gedeelte bleek, dat na af trek van alle te betalen rekeningen er een batig saldo zal zijn van 1 22.80. Het bestuur bestaat uit de volgen de personen: voorzitter C. Paarde- Kooper, tweede voorzitter P. Straat hof, secretaris W. van Bohemen, tweede secretaris J. Ammerlaan, pen ningmeester T. van Noort en tweede penningmeester B. Turk. De nieuwe drumband zal zondag voor het eerst optreden en wel voor, lussen en zo mogelijk na de wed strijd S.J.Z.—Stompwijkse Boys. was (op Latijnse tekst), waaruit Wolfgang Amadeus op zijn elf de jaar, 't arme joch, ten be hoeve van Salzburg, zyn muzikale inspiratie had moeten putten. Een sadistische vorm van huis- of straf werk, mag ik wel zeggen, dat 't won derkind toch wel allerminst had ver diend en waarvan hij zich met ge duldige volharding had afgemaakt om, met uitzondering van een enke le dubbelaria aan het slot, geen heel diepe sporen in de operageschiedenis te trekken. Maar als curiosum na tuurlijk toch altijd de moeite van het aanhoren wel weer waard Monteverdi Naast die halfwas-opera's want Telemanns Pantalonnade behoorde evenmin tot de onvergankelijke meesterwerken stond en staat echter in de sector van het lyrische theater ook Monteverdi's in Scheve- ningen opgevoerde weergaloze Com- battimento op het speelplan. En op LEIDERDORP Mutaties bij bet gemeentepersoiieel In verband met het vertrek van de heer NeymeUer zal moeten worden voorzien in de daardoor ontstane va cature van plaatsvervanger van de gemeentesecretaris van Leiderdorp. B. en W. stellen de raad voor zo wel een eerste als een tweede plaats vervanger aan te wijzen en wel met Ingang van 1 oktober 1967 tot eerste plaatsvervanger van de secretaris, de heer A. F. R. Hogendoorn. die met Ingang van 1 oktober is benoemd tot. chef van de afdelingen algemene en interne zaken ter secretarie. Met ingang van 5 september 1967 aan te wyzen tot tweede plaatsver vanger van de secretaris, de heer A. A. Allaart, chef van de afdeling fi nanciën, belastingen, onderwijs en personeelszaken ter secretarie. De heer H. C. Kleemans, vijfde ambtenaar van de burgelijke stand in Leiderdorp, heeft B. en W. ver zocht hem ontslag te verlenen in ver band met zijn benoeming ter secre tarie van Rheden. B. en W. stellen de raad voor dit ontslag per 1 oktober te verlenen. Zij stellen tevens voor de heer A. F. R. Hogendoorn, hoofdcommis-A ter secretarie van Leiderdorp te be noemen in de plaats van de heer Kleemans. Verbouwing raadhuis Per 1 augustus ji. is het pand Hoofdstraat 6 in Leiderdorp in ge bruik genomen. Hierin zijn onderge bracht de secretaire-afdelingen so ciale zaken c.a. en bevolking c.a. Door overplaatsing van deze af delingen is er ruimte beschikbaar gekomen in het gemeentehuis, zodat de mogelijkheid bestaat een begin te maken met de verbouwing daarvan. Begonnen zal worden met de ver groting van de burgemeesterskamer, tevens vergaderkamer van ns colle ge. De kosten daarvan worden be groot op ongeveer f 35.000. Er is reeds een krediet verleend en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, van welk krediet resteert ongeveer f 22.000, zo dat een aanvullend krediet nodig is van rond f 13.000. In overeenstemming met het ad vies van de commissie voor openbare werken en de bedrijven stellen B. en W. de raad voor dit aanvullend kre diet te verlenen. Conform het des tijds ingenomen standpunt zullen deze kosten ineens gedekt worden door beschikking over het Fonds Omslag Dorpsuitbreiding. Een der balletten tijdens het Festival Marais met het hotel de Sully als decorum. grond eveneens van alle andere reeds genoemde spektakels en attracties, kan men dan ook zonder grootspraak getuigen dat de Parijse stu denten hun stad nu van een Festi val hebben voorzien dat Frankryks hoofdstad niet alleen waardig is, maar dat bovendien een geheel eigen gezicht vertoont temidden van de tientallen kunstfeesten waarmee de wereld sinds de laatste tientallen ja ren werd verrijkt. RÜIRC.RRUJKE STAND Wassenaar Geboren: Petru6 A z. V. N. P. Compeer en J. M. de Jong; Yolanda E. C, d. v. C. Langhout en Y. E. Fontijne. Ondertrouwd. L. J. Coenen en P. A. A. M. Bierman; A. Binnendijk en E. I. van der Heijden. Getrouwd: A. P. M. Wildenberg en T. H. Dolmans; F. A. M. M. Zwartjes en J. W. M. Hubben; A. A. J. Noord- over en W. M. A. F Slats; F. G J. Houben en I. H Boezeman; F H Hensel en M. C. Mes; D T. Lamboo en H. F Vischer; J. A van der Werff en E. G. Kosters; P. J Veen en L. M. van Kesteren; K J. R Emde en Y. I de Vos Overleden J. Veldhuis. 60 Jaar; Teu-i nis de Wit. 80 jaar; J. F A Meeuws, i 69 Jaar. Reinigingsrechten worden 70% lioger In een uitvoerige nota aan de ge meenteraad stellen B. en W. van Lei derdorp voor de reinigingsrechten per 1 januari 1968 met 70 te verho gen. Is het tarief thans f 18 per jaar, het nieuwe tarief zal f30,60 worden, voor de eerste twee emmers. Voor elke emmer die daarbij komt is een bedrag van f 20 per jaar verschul digd. Verhoging tarief precariorechten Sinds I960 zijn de tarieven van de precariorechten van de gemeente Leiderdorp niet gewijzigd. Om deze aan het huidige prijsniveau aan te passen is volgens B. en W. een ver hoging met ongeveer 50% over het algemeen redelijk. De opbrengst van deze rechten bedraagt over 1967 f 3200. Bij bovenbedoelde tariefsver hoging zal deze belasting f 1600 meer opbrengen. Hoewel de precariorechten slechts een zeer gering deel uitmaken van de totale inkomsten der gemeente, vormt deze tariefsverhoging toch een versterking van de financiële positie van de gemeente. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor te be sluiten tot vaststelling van een nieu we precarioverordening. Nieuwe bouw- I verordening De op 1 augustus 1965 in werking getreden Woningwet eist de vast- 1 stelling van een bouwverordening. De gemeente Leiderdorp bezit reeds een bouwverordening, maar de over gangswet schrijft ook voor, dat de voorsohriften met de (nieuwe) Wo ningwet in overeenstemming moeten worden gebracht- Dat moet vóór 1 augustus 1968 geschieden. B. en W. stellen de raad voor deze j aanpassing te effectueren door vast- l stelling van een geheel nieuwe ver- I ordeninj •De Leiderdorpse gemeenteraad zal maandag 4 september om 8 uur 's avonds in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van de volgende agendapunten: Voorstellen tot aanschaffing van een bestelauto voor de dienst van gemeentewerken en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor; tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling „be- DiDE BEUS AMBASSADEUR IN BONN Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. J. G. de Beus, thans hoofd van de permanente ver tegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Verenigde Naties in New York, tot ambassa deur in Bonn. Kind onder trein De tweejarige Jannet Nieuwenhuis is vanochtend door een gat in het hek dat de afscheiding vormt tus sen de spoorbaan en de openbare weg gekropen. Het kind liep de lijn op en werd gegrepen door de trein Deventer-Amhem die 10.20 uur ver trok. Het was op slag dood. Het gat was eergisteren nog door een opzichter van de spoorweg dicht gemaakt. maar wordt telkens weer opengemaakt door jongelui die daar mee de weg naar het zwembad ver- 16-jarige jongen ernstig gewond Op het landbouwbedrijf van de heer L. Lamens aan de Plasweg in intrekking van de thans j Waddinxveen vond gistermiddag een In de Rijnstreek zijn vele schilderachtige plekjes. Deze foto werd genomen bij het overzetveer Paddegat in Woubrugge waar in de zomer vele watersportliefheb bers te vinden zijn. Ook bexvonde- raars van de natuur komen in deze prachtige omgeving volop aan hun trekken. geldende bouwverordening. Marktberichten LEIDEN, 30 augustus. Per 100 kg.: i aardbeien 5967. aardappelen 79, I andijvie 1434, augurken 974, I pronkbonen 3069, snijbonen 97145. st-ambonen 66100, kroten 711, rode koe'. 1417. groene kool 1217. pos- I telein 957, prei 1833. rabarber 23, j spinazie 2334, spruiten A 3741. B 4062, komkommers 1535tomaten A 2.40—2.50, B 2.40—2.60. C 2.40. Per 10 Ostuks: bloemkool 1589, knol- selderij 17—18, sla A 5—38. Per 100 i bosbolpeen 39, peterselie 1553, selderij 211, uien 12>—16. ernstig bedrijfsongeval plaats met een dorsmachine. Tijdens het graan dorsen op de akker gleed omstreeks drie uur een 16-jarige jongen uit Waddinxveen van de machine en kwam daarbij terecht in het zg. son- sel van de dorsmachine. De gevol gen waren ontzettend. Twee van de plaatselijke artsen de heren De Geus en Blom verleenden de medische hulp. In zeer ernstige toestand werd het slachtoffer .per ziekenwagen naar het Van Iterson-ziekenhuls ln Gouda overgebracht. Een been werd zeer ernstig verbrijzeld. stuursschool Zuid-Holland"; tot vast stelling van een instructie voor de ambtenaren van bouw- en woning toezicht; tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. C. Kleemans. als 5e ambtenaar van de burgerlijke stand; tot benoeming van een 5e ambtenaar van de burgerlijke stand In de vacature Kleemans; tot aan wijzing van een tweetal plaatsver vangers van de secretaris; beëdiging van de plaatsvervangers van de se cretaris: voorstellen tot aankoop van de woning Jaagpad 5; tot aankoop van de woning Dwarswateringkade 5; tot het bouwen van een woning voor de beheerder van het tennis park, tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw en tot vast stelling van de huurprijs van het tennispark; tot het maken van par keerhavens naast het oude schoolge bouw Hoofdstraat 103 en tot beschik baarstelling van een krediet daar voor; tot verhuur van een perceeltje grond langs de Hoofdstraat aan de heer W. Schneider; inzake de verhuur van de veestal van de boerderij Munnikenweg 2, met een perceeltje grond, aan de Stichting tot beharti ging van de belangen van de M'hala Panzi Postgroep West; Inzake de sub sidiëring van de Stichting Sociaal Psychiatrische Dienst in Zuid-Hol land over 1967 en 1968; tot delegatie van de bevoegdheid als bedoeld in artikel 137 van het „Reglement ver keersregels en verkeerstekens"; tot beschikbaarstelling van een aanvul lend krediet voor de vergroting van de burgemeesterskamer, tevens ver gaderkamer voor het college van burgemeester en wethouders; tot het verhuren van het jachtrecht in de zyliaan en Meyepolder en de Mun- nikenpolder aan der heer S. van der Stoel in Leiderdorp; tot voorlopige vaststelling van de jaarrekeningen van het waterleidingbedrijf, het wo- ningbedryf, het bedryf gemeente werken en het grondbedrijf, over 1964; tot wy'ziging van de verorde ning op de reinigingsrechten, met be trekking tot de vrijstellingen; tot wijziging van de verordening op de reinigingsrechten met betrekking tot. de tarieven; tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van precariorechten; tot ongegrond- verklaring van het beroepschrift, van Keyzer's Oliehandel N.V. in Berg- schenhoek tegen de weigering van een vergunning op grond van de ben zinepompenverordening; tot onge- grondverklaring van het beroep schrift van D. Hanson in Leiderdorp tegen de weigering van een vergun ning op grond van de benzinepom penverordening; compstabiliteitsbe- sl uiten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13