Verbeten nog Kongo voor Belgen niet veilig Nog geen sporen ramp met tankauto „Controlerend arts" blijkt oplichter MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D LEÏDSOH DAGBLAD DINSDAG 29 AUGUSTUS 19J Moordbrigadevoor eerste maal in actie \\66T 6611 3500 gestolen (Van onze Amsterdamse correspondent) Met grote verbetenheid jaagt de Amsterdamse politie op het ogenblik op de moordenaar van de 41-jarige kantoorbediende Albert Souman. Deze is eind vorige week, waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag, op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Zijn stoffe lijk overschot is zoals ge meld in een gedeelte van onze oplage van gisteren gister ochtend ontdekt in een woning aan de Fagelstraat in Amster dam-West. De man lag met dassen en stuk ken touw aan handen en voeten ge bonden in zijn ondergoed op zyn rug op een divanbed. Het achterhoofd vertoonde enkele slagwonden. De doodsoorzaak, zo is Inmiddels vastge steld, is wurging. De moordenaar heeft hiervoor gebruik gemaakt van enkele dassen van zyn slachtoffer. De leiding van het onderzoek be rust bij commissaris T. Sanders, die aan het hoofd staat van een speciale moord- en doodslagbrigade die giste ren haar werk begon. Tot nu toe heeft het onderzoek volgens medede lingen van de heer Sanders geen be-, langrijke sporen opgeleverd. „Wij tas ten in het duister". Albert Souman was ongehuwd. Hij was een Indische Nederlander. Sinds vijftien jaar woonde hij in Amster dam. Daarvóór heeft hy. na met zijn familie van Java naar ons land te zijn gekomen korte tijd in Den Haag gewoond. Pas enkele weken geleden betrok hij de woning, waar hij gewelddadig aan zijn eind is gekomen. Hij had aan de straatzijde op de begane grond een kamer met een alkoof gehuurd van de weduwe G. J. Treep. Deze ligt sinds enige tijd in het ziekenhuis. Zijn woonruimte was door een dicht gespijkerde deur afgesloten van die van de vrouw. Identiek De moord werd ontdekt door de werkgever van de heer Souman, een botenbouwer. De vermoorde was vrij dag niet op zijn werk verschenen. Toen hij ook gistermorgen verstek liet gaan besloot zijn werkgever pools hoogte te gaan nemen. De gordijnen waren gesloten. Toen hij geen gehoor kreeg waarschuwde hij de politie. Deze verschafte zich door het for ceren van twee deuren toegang tot de woonruimte van de heer Souman. „Het was daar een onbeschrijfelijke troep", zegt commissaris Sanders. „Het was duidelijk, dat hij pas was verhuisd, maar ook dat de moorde naar de kamer heeft doorzocht". De slaapbank, waarop de vermoorde werd gevonden was besmeurd met bloed. De politie houdt rekening met de mogelijkheid, dat de moordenaar ge zocht moet worden in het uitgebreid milieu van homosexuelen, dat Am sterdam kent. „Ik heb de indruk, dat wij in het niet zo recente verleden een dergelijke zaak al eens gehad hebben", zei commissaris Sanders. Hij doelde hierbij op de moord op de ka merverhuurder Herman Gooyaerts f421, die in augustus 1955 vermoord werd gevonden in zijn vrijgezellen- pension aan de Eerste Helmersstraat. Deze was vastgebonden in een stoel en na enkele slagen op het achter- hoo''met een stuk koord gewurgd. Weinig resultaat Direct na de ontdekking van de moord begon de politie met een uit gebreid buurtonderzoek. Dit leverde, omdat de heer Souman pas kort in de Fagelstraat woonde en weinig contact had met zijn buren, weinig resultaten op. Een van de punten, waarop het onderzoek nu geconcentreerd wordt is de uitgebreide vriendenkring van het slachtoffer. Dat de moordenaar daar of onder andere bekenden van de heer Sou man gezocht moet worden leidt wei- Tibetanen op de vlucht naar India Honderden Tibetanen hebben de grens met India overschreden om te ontkomen aan de plaatselijke bewe ging van de Rode Garde „die pro beert Tibet te zuiveren met de ge dachten van Mao" in de vorm van godsdienstvervolgingen, aldus deelt de Times mee. Ongeveer vijfhon derd Tibetanen zyn al over de ber gen ontsnapt en verwacht wordt dat nog duizenden zullen proberen te ontkomen. De „culturele revolutie" in Tibet Is in het bijzonder gericht tegen de Lama's, de godsdienst en oude tra dities. De vijfhonderd Tibetanen. die de grens overtrokken via de met sneeuw bedekte bergpassen na de dooi in Juni. verblijven nu in vluchtelingen kampen van de Indiase regering in Bijnor en Pilinit. Zij hebben hei lige 'geschriften, voorwerpen en vee meegebracht. Bij een ernstig verkeers- Dngeluk op de route nationale nr. 10 tussen Chartres en Parijs zijn gisteravond tenminste drie mensen om het leven gekomen en verscheidene anderen zwaar gewond. Mannen bedreigen directeur ,eicLóe cjencla Uit het onderzoek is gebleken dat de Belgische tankwagen van 36 ton, rijdende in de richting Chartres, werd gepasseerd door een sportwa gen, een „Porsche" die zeer snel reed, Op hetzelfde ogenblik passeer de een tegenligger, de chauffeur I van de Porsche zag dat hy het niet meer zou halen en remde sterk af. brandkast'was toen al leeg waardoor hu de tankwagen raakte. I De chauffeur van de tankwagen i raakte daardoor de macht over het stuur kwijt en remde. Het gevolg daarvan was dat de tankwagen drie maal achtereen om zijn lengte-as n raaide en twee tegemoetkomende °uto's vernletterde. Fen derde ",vto kon niet meer stoppen en reed op de ravage in. Terwjil andere automobilisten de inzittenden van de verongelukte wa gens uit de verwrongen massa trachtten te bevrijden, schoot een enorme steekvlam op uit de tank auto. die 20.000 liter van een noog- ontvlambare vloeistof vervoerde. Binnen enkele ogenblikken 'woedde er een reusachtige brand met vlam men van wel twintig meter hoogte, die alle verdere reddingrp^g'-rger onmogelijk maakte. De gewonden die er allen' ernstig aan toe ziin, zijn naar het Zieken- hu's van Chartres overgebracht. Het zijn er vijf. drie mannen en twee vrouwen: twee vrouwen en een man zijn dood. Over een lengte van 150 meter is de weg bezaaid met stuk ken «uto. kledir"* ep uiteengevallen koffers. De inzitten- In de nacht van zondag op maan dag is uit het jongenstehuis Arcella in Rotterdam uit de brandkast een bedrag van f 3500,-- gestolen door mannen, die midden in de nacht de directeur van het tehuis onder be dreiging van een op een revolver ge- „aiv.wc lijkend voorwerp, de sleutels van de spreksavond safe afhandig maakten. De directeur, de 47-jarige F. W. Strating. werd om drie uur in zijn slaapkamer gewekt door twee man nen, van wie er één hem met het wapen bedreigde. Nadat de directeur de sleutels van de brandkast, had gegeven werd hij in zijn kamer op gesloten. Via de huistelefoon wist hij de pater van het" tehuis te bereiken, die hem even later bevrijdde. De Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) :j Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG 30/8 DONDERDAG 31/8 Haagweg 90: Openbare Bahai-ge- VRIJDAG 1/9 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. ..Ecclesia", 8 uur nam. KonlngskerkRullclub 7.3010 uur Drie maanden bij het GAK (Van onze Amsterdamse correspondent) Een boekhouder met alleen mulo-opleiding, heeft bijna drie maanden de functie van controlerend geneesheer uitgeoefend in het district Rotterdam van het Gemeenschappelijk Admini stratiekantoor (G.A.K.). De man, een 34-jarige inwoner van Den Haag, is niet ontmaskerd door collega's, maar door twee agenten van de Haagse politie. "Ut"' ko*>.r4' nig twijfel. De moordenaar heetft vrij wel zeker een sleutel bezeten, waar mee hij na de moord de kamer van zijn slachtoffer heeft kunnen afslui ten. Hoewel men nog niet heeft kunnen nagaan, wat er uit de kamer van de I moord. i blijkbaar van vakantie terug, I brand heeft, de hele nacht gewo°d en was hedenochtend nog niet bedwon- j gen. Het verkeer is over een lengte Geüniformeerde -politie en re- van zes kilometer omgelegd. chercheurs voor de woning van Was het ongeluk in een bebouw de vermoorde vrijgezel. de kom gebeurd, dan zou het ve,- 1 moedeliik tot eenzelfde ramp hebben heer Souman verdwenen kan zijn j g°leid als die welke v^ge weet- i-et denkt de politie overigens eerder aan j Bele^sche grensdoroje Martelange in een roofmoord dan aan een lust- rouw dompelde. Er waren ditmaal pchtef- geen hulzen in de buurt. Jveerkrachten voorlopig niet terug (Van onze Brusselse correspondent Zolang de onderhandelingen tussen de Kongolese republiek en België over de garanties welke Kongo zou geven voor de veiligheid van de Belgische onderdanen in dat land niet tot een goed einde zullen zijn ge bracht,, zullen de Belgische leerkrachten niet naar Kongo terugkeren. Dat heeft het Belgische kabinet In zijn eerste bijeenkomst na de vakantie gistermiddag besloten. Die onderhandelingen zijn reeds 28 juli begonnen en de Belgische ambassa deur heeft gisteren hernieuwde in structies gekregen ze zo snel mogelijk tot een goed einde te brengen. Dp regering heeft verder de Belgen in Kongo het advies gegeven hun kin deren die leerplichtig zijn liever te doen inschrijven bij scholen in het moederland dan bij die in Kongo. Dat bewijst wel minister Vanden- boeynants heeft het ook toegegeven dat de regering veronderstelt dat er nog wel enige tijd mee zal heen gaan eer de toestand in Kongo weer normaal zal zijn geworden. Ook wanneer dit zo is, zal het Belgisch onderwijs toch worden be perkt. Thans zyn er 63 plaatsen waar Belgische leerkrachten (1200 in totaal) werkzaam zijn. Men wil dit aantal verminderen en ze samen trekken in de grote centra. Hetzelfde geldt voor de andere Belgische bij stand aan Kongo, met name de mili taire (bestaande in opleiding van officieren voor het Kongolese leger) Gevechten in en bij Kanton Anti-Maoïsten hebben zaterdag een marinebasis bij Kanton aangevallen en enkele kanonneerboten tot zinken gebracht. Het nationalistisch-gezinde blad Ming Pao meldde vandaag dat de gevechten rond de basis Wham- poa plaatsvonden tussen Maoïstische Rode Wachters, gesteund door mili tairen van het nationale bevrijdings leger en tegenstanders van partij leider Mao, die door plaatselijke mili tairen werden geholpen. Een ander nationalistisch blad in Hongkong deed verslag van de erva ringen van een reiziger uit Kanton, die zei dat in de stad de ontploffin gen op de basis te horen waren. De gevechten in Kanton duren nog voort ondanks een besluit de geschillen te regelen. en de rechtskundige. Ook daarbij zal worden geselecteerd en de hulp zal zich beperken tot minder plaatsen dan tot dusver. De minister-president heeft na afloop van de zitting van de minis terraad nog verklaard, dat België voorwaarden heeft gesteld aan de Kongolese regering met betrekking tot het voortzetten van de technische bijstand en het garanderen van de Zuid-Afrika neemt een sleutelpositie in „Zuid-Afrika neemt een sleutelpo sitie in de wereld in en het heeft, hoewel het een kleine natie is, niet alleen een plicht jegens zichzelf, maar ook jegens alle vrije volkeren ter wereld", aldus de Zuidafrikaan- se premier Vorster op een partijbijeenkomst in Nelspruit. „Die goede betrekkingen van ons land met de buurlanden vormen een te ken van de verandering, die zich overtrokken heeft". De Zuidafrikaan- se premier zei verder, dat de tijd zal komen, waarin het beleid van afzonderlijke ontwikkeling het recept voor rassenbetrekkingen over de ge hele wereld zal zijn. Als ministers, aldus ging premier Vorster voort, hebben wij geregeld besprekingen met alle raciale groe peringen en ik kan. zonder vrees voor tegenspraak, zeggen dat „af zonderlijke ontwikkeling" niet alleen het beleid van de blanken is, doch het aanvaarde beleid van alle ras sen in Zuid-Afrlka is gewor den. Dankzij het werk van wijlen dr. Verwoerd zijn de niet-blanken zich bewust geworden, dat afzonder lijke ontwikkeling werkt ten gunste van blank, kleurling en Bantoe. Het is een beleid, dat mogelijkheden ge schapen heeft voor de niet-blanken. zoals zy nooit tevoren hadden. „Wij moeten de Verenigde Staten en En geland vragen of zij geslaagd zijn een oplossing te vinden voor hun ras senproblemen. Ik heb dikwijls ont wikkelde mensen uit deze landen deze vraag gesteld en zy moesten altijd toegeven nog geen oplossing gevon den te hebben". De tyd vraagt van ons. aldus premier Vorster, dat wij de wereld vertellen wat wij bereikt hebben en dat wij de oplossing, waarnaar wij zo lang gezocht heb ben, onder ieders aandacht brengen. veiligheid van de Belgen. Meer wilde hij hierover in het huidige stadium van de onderhandelingen niet zeggen De Haagse agenten zagen de man door de stad rijden in een auto met een esculaapteken. Zij herken den hem als een oude klant die al enkele keren wegens oplichting is veroordeeld en hielden hem aan. In de auto vonden zij papieren van het GAK. De man is inmiddels overgebracht naar Amsterdam, waar het hoofdkantoor van het GAK is gevestigd. Vandaag zou hfj voor de officier van justitie worden geleid. Eerder had de man zich uitgegeven voor militair attaché, BVD-ambte- naar, officier van justitie en arts by de Koninklyke Luchtmacht.-Hy is in verband hiermee een keer door de rechtbank ter beschikking van de regering gesteld en toen in verschillende psychiatrische inrich tingen opgenomen geweest. Men vermoedt dat hy zich in deze inrichtingen de manieren en het jargon van artsen heeft eigen ge maakt, De man is by het GAK aangenomen na een sollicitatie op een advertentie in een medisch tydschrift. waarin een controlerend geneesheer werd gevraagd voor het district Rotterdam van het GAK. Hy vertelde by zyn sollici tatie dat hy na zyn studie als mi litair arts werkzaam was geweest, enkele jaren in Amerika had ge werkt en nu om een specialisatie in de psychiatrie te kunnen be kostigen de aangeboden functie ambieerde- Dokter Doeleman, die de man per 1 juni van dit jaar aannam, ver klaart geen aanleiding te hebben gevonden om er aan te twijfelen dat de man inderdaad arts was. Wel heeft hy een collega in Rot terdam gevraagd de man naar zyn papieren te vragen. Dit is en kele keren gebeurd, maar de man verzon steeds uitvluchten. Hy hield ondertussen spreekuur in het ge bouw van het GAK aan de Sta- tenweg in de Maasstad. Sinds 1 augustus heeft de man behalve als controlerend geneesheer van het GAK ook als zodanig voor het So ciaal Fonds voor de Bouwnyver- heid gewerkt. IL.H.J.-gebouw (Levendaal Alscheldsdienst ds A. J. Lamping. 10.: Vredeskerk Burggravenlaan vestiging en intrede ds A. J. ping. 7 uur nam. MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur BIOSCOPEN ).15 .Studio „Dokter, wat doe Je nou' 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Trianon „The sound of must .1. Dag. 2 en 8 u. Zond. 2, 6 en Lido „Sabotage-complot goud' 7", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zot "30. 4.45, 7 Luxor „Het naakte vlees", 18 ig. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4,j 7 en 9.15 u. Camera „Gambit", 2. 1 9.15 u. 14 J. Wassenaar, Astra „Tobroek" bruk) 14 J. vrijdag 8 uur. zaterd. 8.15 u. „De man met de wassen den", zond. 7 en 9.15 uur 18 J. „D: cula". zondagmiddag 2.30 u. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zo: Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuseum opend dinsdag t/m zaterdag 10 voorm.—5 uur nam. Zondags 1-5 im. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkua Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks 17 uur; 's zondags 13-17 uur (to; oktober). Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling van Japanse pree van Kyosal. Dageiyks 10—17 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkua (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedt der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond. 1-4 uur Geopend voor spoedeisende geval! Apotheek Reijst, Steenstraat 35. 20136. Apotheek R. van Breest Small brug te Leiderdorp en Apotheek Vc 6choten zyn de gehele week geopem Parijs bij verdrag vreedzaam gebruik vau de ruimte Frankryk zal toetreden tot het in ternationale verdrag inzake het ge bruik van de ruimte voor louter vreedzame doeleinden, ondanks de boycot door dat land van het ontwa- penlngsoverleg in Genève. De Frans man Bigniet deelde dit gisteren een subcommissie van de VN mee. Netnummers Hilversum Het in gebruik nemen van een nieuwe tele fooncentrale in Hilversum zal ge paard gaan met een wyziging van de netnummers van alle negen telefoon netten, die samen de sector Hilver sum vormen. De thans geldende net nummers 02950 tot en met 02959 wor den vervangen door de netnummers 02150 tot en met 02159. Deze wyziging gaat in op zondag aanstaande om 10 uur. Ambassadeur Luxemburg Bin nenkort is de benoeming te verwach ten van jhr. mr. B. E. Quarles van Ufford, tot voor kort gevolmachtigd minister in Parijs, tot ambassadeur in Luxemburg. Vlaggen op 2 september Ter ge legenheid van de doopplechtigheid van Prins Willem-Alexander op za terdag 2 september aanstaande zal op die dag van alle rijksgebouwen in Den Haag de vlag met oranje wimpel wor den uitgestoken. Schietpartij in Middelburg Na een telefoontje van een bewoonster van de Middelburgse Noordsingel met de mededeling dat er geschoten werd ging de Middelburgse politie gister middag in vliegende vaart op onder zoek uit. Mpn trof ter plaatse enige in dekking liggende schilders aan, die opgeschrikt door rondvliegende ko gels in alleryl hun ladders waren af gekomen. Dat de schietpartij serieus was, bleek toen de politie in een gepar keerde auto twee kogelgaten vond. Na enig speuren werd een 17-jarig meisje, dat alleen thuis was, gevon den in het bezit van twee buksen. De politie heeft tegen het meisje proces verbaal opgemaakt, terwijl ook haar vader een bon kreeg wegens het on bevoegd in bezit hebben van vuur wapens. Ontslag 33 man De wollenstof fenfabriek Swagemakers—Ceasar N.V. in Tilburg heeft ontslag aange vraagd voor 33 werknemers. Een en ander is het gevolg van een verder lngrypende rationalisatie en automa tisering teneinde de scherpe concur rentie het hoofd te kunnen bieden. Mr. Knottenbelt overléden Mr. J Knottenbelt, een der vice-presiden- ten van de rechtbank in Amsterdam, is gistermiddag op 62-jarige leeftyd in een ziekenhuis in Luik overleden. BINNENLAND De heer Knottenbelt werd op 16 au gustus tijdens zijn vakantieverblijf in het Belgische plaatsje Houffalize door een bewusteloosheid getroffen. Hij werd naar een ziekenhuis in Luik overgebracht. Mr. Knottenbelt was ook voorzitter van het medisch tuchtcollege voor de provincies Noord-Holland en Utrecht. Betonnen palen op rails Onbe kenden hebben tot tweemaal toe be tonnen palen op de rails gelegd van de spooriyn Venlo-Kaldenkirchen. De aan de locomotieven zittende zo genaamde spoorstaaf ruimers, hebben de betonnen palen weliswaar van de rails geduwd, maar enkele palen, die daardoor tussen de rails kwa men te liggen hebben zowel een Duitse als een Nederlandse loco motief aan de onderkant flink be schadigd. De politie heeft de daders nog niet kunnen achterhalen. BUITENLAND Gevangenen vrij In het distiict Djakarta zullen binnenkort 40 000 personen in vryheid worden gesteld die gearresteerd waren op verden king van deelname aan de commu nistische straatsgreep van 1965. De directeur van de burgerbescherming, brigade-generaal Soewagio, verzocht het publiek waakzaam te zijn na de vry lating. De arrestanten, onder wie zowel mannen als vrouweh wa ren, zijn meer dan 18 maanden vast gehouden. Soewirjo overleden De vroegere Indonesische vice-premier en na tionalistische veteraan Soewirjo is zondagavond op 64-jarige leeftyd in Djakarta overleden. Soewirjo wao oud-voorzitter Van de nationalistische party PNI en lid van het comité dat de onafhankeiykheidsproclaniatie van 1945 voorbereidde. Hij was rs;üs verscheidene maanden ziek. Hulp voor Martelange De Belgische regering heeft gisteren besloten uit het rampenfonds vooilo- pig tien miljoen Belgische franken (byna driekwart miljoen gulden) ter beschikking te stellen van hen die schade hebben geleden bij de ramp van Martelange. Brand in Parijs Een felle brand heeft vannacht een vernisfabriek in een smalle straat in Parys in as ge legd. Driehonderd personen weiden uit omliggende huizen geëvacueerd. Een tiental brandweerlieden raakie bedwelmd of liep verwondingen op. Oosteuropese manoeuvres Roe menië heeft voor het eerst sinds 1964 deelgenomen aan manoeuvres in het kader van het verdrag van War schau. Bij deze oefeningen wa ren ook eenheden van de Sowjet- Unie en Bulgarije betrokken. Aan het einde van de manoeuvres werd in de Bulgaarse plaats Plowdiw een parade gehouden voor de Bulgaarse premier Zjiwkow en de Russische opperbevelhebber van de stryd- krachten van de landen van het pact van Warschau, maarschalk Jakoe- bowski. Belg In Moskou De Belgische minister van Buitenlandse handel De Winter is gisteren in Moskou aan gekomen. Hy kwam per vliegtuig uit Brussel voor een bezoek van vyf dagen aan de Sowjet-Unie. Bosbranden geblust Zware re gens zyn gisteren de mannen te hulp gekomen, die de enorme bosbranden in het noord-westen van de Verenig de Staten proberen te blussen. Voor de bestryding van deze branden, die al wekenlang woeden waren 9.000 man actief, vyf grote branden in het westen van Montana en het noorden van Idaho zyn thans ge blust. Andere branden beginnen te minderen. Alleen in het noordwes ten van Washington, waar het-war me, droge weer voortduurt, is men de branden nog in het geheel niet meester. Indonesische banken dicht On der de Indonesische handelaren is tydens het afgelopen weekeinde on rust ontstaan toen bekend werd dat de Indonesische Stadsbank tydelyk negen kleine particuliere banken heeft gesloten. De staatsbank gaf het bevel tot sluiting omdat deze negen banken reeds enige tyd te kampen hadden met een tekort aan liquide middelen. Monteur werd dierenarts - Russische monteur Popkowitsj heeft in de stad Rossom in Wit-Rusland een vreemd avontuur beleefd met een ooievaar, zo meldt de Izwestia. De vogel kwam zonder schroom op hem toelopen en gaf duidelyk te kennen hulp nodig te hebben. Het viel op dat de krop van de ooievaar erg dik was. Hy sneed deze open en haalde er een levende slang van een halve meter lengte uit. Met behulp van enkele vrienden hechtte hij de wond, waarna de ooievaar weer kalm wegstapte. DINSDAG 29 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Resider Orkest o.l.v. Roberto Benzi m.m. man Krebbers, viool. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: De Kongc, groép „Petlts Chanteurs-Danseur.' Kenge". Oude kerk, 20.00 uur: Ben Fev, gel. Gier gevange in Medembli Vorige week kreeg men in Artis Medemblik telefonische meldii binnen die varleerden van „er z arend op myn dak die loert m'n kippen", tot „toen ik die achtige vogel zag heb ik m'n kit ren maar gauw binnengehaald' De vogel, die in Medemblik vri makkelyk werd gevangen door in een openstaande schuur te ja bleek een jonge, vermoedeiyk gier te zyn. Hoe dit dier in Mee blik terecht is gekomen is een ri sel. Een hoogst enkele keer wordt eens een vale gier, die behalve Afrika ook in Zuid-Europa voork in ons land waargenomen, doch het hier een jong exemplaar bei van waarschynlyk een jaar oui volgens Artis de kans dat men met een dwaalgeest te maken b klein. Vooral omdat de vogel mak is. Een valkenier uit Heems heeft het dier uit Medemblik haald en enkele dagen onder zï heer gehouden voor hy hem ren naar Artis bracht. Wanneer blykt dat de jonge niet uit een andere dierentuin is snapt, zal hy een plaatsje kryge twee andere vale gieren, die in geheel los op een van de zogen: de gezelschapsvelden verblyven. WEERRAPPORTEN (Van Hedenmorgen 7 oud Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. licht bew. onbew. licht bew. licht bew. half bew. onbew. onbew. onbew. regenbui onbew. 22 12 21 14 22 13 22 16 22 11 23 U 22 13 23 11 23 12 17 8 23 9 23 14 22 13 21 10 25 14 24 13 23 12 zw. bew. lichtb ew. zw. bew. onbew. onbew. geh. bew. onbew. licht bew. onbew. onbew onbew licht bew. onibew. zw. bew. 11 30 16 26 18 27 19 21 14 23 10

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2