Koudegolf over de Oceaan Marine heeft met veel pech te kampen Drie gewonden bij bromfietsbotsingen Amerikaans poloteam verwacht overwinning Vrijspraak voor vertegenwoordiger Politie jaagt op rovers Dolle koe bij baby in box Vier bromfietsers zyn gisteravond twee verkeersongelukken met bamelyk letsel in Leiden betrok- n geweest. Op het fietspad langs de Haagweg {ste omstreeks kwart over zeven a 18-jarige jongen uit Den Haag tt zijn bromfiets frontaal tegen een •jarige bromfietsberijdster uit orschoten. De botsing ontstond ordat de Haagse bromfietsbestuur- een aantal wielrijders inhaalde ist op het moment dat uit tegen- ergestelde richting de inwoonster n Voorschoten naderde. Het meis- kreeg een bloeduitstorting aan t rechterbovenbeen. een wond aan knie en een hoofdwond. De E.H.D. DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD In Leiden Afdeling Leiden van D'66 bleek radicaler dan HB Het rapport van het Landelijk Be- «ur van D'66 en de Reglementen immissie over de toekomstige or- inisatie van de partij, is in julibin- n de afdeling Leiden tijdens een eciale vergadering besproken. Af- ling Leiden bleek er toen weinig »r te voelen dit ontwerp te steu- n en had zelf een „lijst met wen- ten aanzien van de toekomstige ganisatie opgesteld, waaraan de re- ementen zouden moeten worden toetst. Aan de hand van deze lijst n gisteravond in een vergadering restaurant Zomerzorg de voorstel- van de Amsterdamse commissie rtijstructuur in behandeling geno- en. Nadat dit „Amsterdamse stuk" or de vergadering was aangeno- en. werden hierop ingediende am endementen van de Leidse afdeling stemming gebracht. Deze zullen n de afdeling Amsterdam worden gezonden. Op vele punten wilde de idse afdeling nog verder van het twerp van het Landelijk Bestuur rijken dan Amsterdam dit deed in ar „tegen-ontwerp". Het bezwaar n Leiden tegen het H.B.-plan, dat et radicaal-democratisch genoeg u zijn, bleek op sommige punten k nog tegen het Amsterdamse plan bestaan. Zo waren alle Leidse orstellen er op gericht dat het voor Ie leden mogelijk wordt om welke nctie dan ook binnen de party te kleden. Het H.B.-plan en hetAm- >rdamse plan zullen naast elkaar de afdelingen worden ingediend. W ASSEN AAB Parkeerverbod op Oostdorperweg Burgemeester en wethouders var. assenaar hebben besloten tot het .tellen van een parkeerverbod voor ide zijden van de Oostdorperweg het gedeelte van deze weg gele- tussen de percelen 162 en 182. ;t verbod zal van kracht worden ira de betreffende verkeersborden n geplaats. Contactochteud au huisvrouwen )e Wassenaarse afdeling van de derlandse Vereniging van Huis ouwen begint het nieuwe seizoen donderdag 7 september om 10 uur it een contactochtend in Aubergè Kieviet. Er zal iets worden vor- a over de plannen voor de ko- inde herfst en winter en mevr. J. J. Rathonyi Reusz-Servatius, se ter esse van de Vereniging van ienden van Wassenaar, zal een rte inleiding houden over het doel n deze vereniging. Hengel wedstrij d in Zijlwatering De Wassenaarse Hengelsporlvux- jing W.H.S.V. organiseert op zater- g 9 september een algemene hen- Iwedstryd, waaraan ook door rmt- ien kan worden deelgenomen. Er worden gevist in de Zijlwatering geschreven kan worden, zowei in- 'idueel als in groepen, bij de win ners, die een raambiljet over d-.-ze dstryd in hun etalage hebben Bejaardentochl op 6 september Het Comité Autotocht Ouden van gen heeft de datum voor de jaar- uitgaansdag bepaald op woeus- 6 september. De uitnodigingen or deze uitgaansdag zijn vandaag rzonden. Zoals bekend heeft het mité zich genoodzaakt gezien het otal deelnemende bejaarden ver- ieken bij vorige jaren aanzienlijk beperken. Er zijn nu ongeveer 285 den van dagen uitgenodigd. De tot gaat eerst richting Zeist en irna over de Veluwe. Woensdagavond 30 augustus om 11 9 vergadert in het Jeroenliuis de Kerkstraat de afdeling Wasje- van de Algemene R.-K. Ambte- B fenvereniging. Op de agenda at o.m. een bespreking van de i schrijvingsbrief voor het a.s IKA-congres en aanwijzing van J* tevaardigden naar dit congres. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Op de secundaire weg van rijksweg t onder Leiden kwamen omstreeks kwart over tien door tot nog toe onbekende oorzaak een 18-Jarige bromfietser uit Wassenaar en een 22-jarige bromfietsbestuurder uit Leiden frontaal met elkaar in bot sing. De jongeman uit Wassenaar kreeg een snij wond boven het rech teroog, de Leidenaar een verwonding aan het hoofd. Beiden moesten zich onder medische behandeling stellen- Moordenaar van Rockwell naar psychiater Een rechter te Arlington heeft gis teren bepaald dat de 29-jarige John Patier, die beschuldigd wordt van moord op de Amerikaanse nazileider George Lincoln Rockwell, een psy chiatrisch onderzoek moet onder gaan. Patier. een voormalig lid van ae nazipartij, werd vrijdag aan gehouden. kort nadate Rockwell door een sluipschutter was doodge schoten toen hy zijn auto by zfjn wo ning in Arlington parkeerde. Toen Patier voor het vooronder zoek voor rechter Jackson Embrey verscheen, sprong een jong lid van Rockwells partij, de 21-jarige Wen- berg, op en maakte de verdachte uit voor „smerige moordenaar". De rechter liet daarop de zaal ontrui men. Wenberg werd later wegens „minachting van de rechterlijke macht" tot een boete van 50 dollar veroordeeld. Het Amerikaanse departement van Defensie heeft gisteravond bekend gemaakt, dat Rockwell vandaag op een nationale begraafplaats ter aar de kan worden besteld, maar dat ge- uniformeerde partyleden niet tot de plechtigheid zullen worden toegela ten. Rockwells volgelingen waren voor nemens volledig geüniformeerd mee te lopen in de begrafenisstoet naar de kleine militaire begraafplaats te Culpeper in Virginia, waar Rockwell, die in twee oorlogen heeft gevoch ten, zal worden begraven. Nieuw instituut op gebied van sexueel onderzoek Dr. B. Witte (32) uit Woudenberg wordt directeur van een nationaal instituut dat van medio oktober af in Zeist onderzoekingen zal doen naar het sexueel gedrag van de Ne derlanders. Dr. Witte was van 1965 hoofd van het wetenschappelijk bu reau van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. Verschillende organisaties zullen in het instituut samenwerken (de N.V.S.H.. de Protestantse Stichting voor verantwoorde Gezinsvorming, de Kruisverenigingen en de landelij ke organisaties voor de volksgezond heid). Medewerkers van dr. Witte wor den de Utrechtse sociaal-psycholoog J. Frencken en mr. dr. C. Straver van de Amersfoortse werkgroep 2000. Het instituut zal werken als stimu lator-coördinator en documentatie centrum. In oktober wordt eerst een definitieve opzet van het onderzoek programma gemaakt. Dr. Witte: „Het veik is nog in een te prematuur stadium om al in details te treden". Mark t berich ten BODEGRAVEN, 29 augustus Kaas markt: Aanvoer 61 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 3.52-3.62. 2e kwal. 3.30-3.51, extra kwal. 3.91. Han del: redelijk. ROTTERDAM. 28 aug. Veemarkt 29 augustus aanvoer totaal 2894; weekaanvoer 4432; vette koelen en os sen 125: gebrulksvee 741; vette kalve ren 360; graskalveren 246; nuchtere kalveren 1102; paarden 12; veulens 10; schapen of lammeren 264; bokken of gelten 28. Prijzen; extra kwal le, 2è en 3e kwal. vette koeien 430-455, 385-415. 350-370, 325-345; vette kalveren 360- 375, 340-355, 310-335; stieren (alle kwal.) 385-440; Worstkoelen 330-350; kalf- en melkkoeien 1050-1550; vare koelen 875-1150; vaarzen 750-900; pin ken: 550700; graskalveren 350475 nuchtere kalveren 175-185; mestkalve- ren 250-310; schapen 90-110; lamme ren 100-130. Marktoverzicht: aanvoer, handel en prijzen vette koeien iets minder, rus tig. als gisteren; kalf- en melkkoeien even meer. slepend, niet hoger; vare koelen gewoon, lui. gedrukt; vaarzen en pinken iets meer, stil, vooral niet hoger; graskalveren groter, stroef, even lager; vette kalveren groter, stug. leta minder; nuchtere kalveren groter, kalm. lager; schapen en lammeren kor- Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Rode Kruis slaat Koninklijke Be geer in Voorschoten een officiële penning. De voorzijde toont vier portretten: Ko. ning Willem III, op richter van het Neder- landsche Roode Kruis in 1867, Prins Hendrik voorzitter van 1908 tot 1934, Koningin Juli ana, voorzitster van 1934 tot 1948, thans beschermvrouwe en Prinses Margriet sinds kort lid van het dage lijks bestuur. De figuren op de keerzijde symboliseren de steun van het volk aan het Rode Kruis. Klimaa t vera ndering Zaterdag in Leiderdorp LEIDERDORP De Amerikaanse waterpoloploeg, die zaterdag a.s. in Leiderdorp een officiële interland tegen Nederland speelt, is gisteravond, na aan een toernooi in Barcelona te hebben deel genomen, in ons land gearriveerd. De Amerikanen,' die sinds 24 juni aan het „toeren" zijn en o.a. de Pan-Amerikaanse Spelen in Winni peg achter de rug hebben, maakten in de aankomsthal van Schiphol zy moesten geruime tijd wachten op de bus welke hen naar Amersfoort zou brengen een vermoeide in druk. Niettemin zien zy verlangend naar de ontmoeting in Leiderdorp uit. Het Amerikaanse waterpolo zit in de lift. De Amerikanen beschikken, gezien hun jongste resultaten over een ster ke ploeg. Maar ook de Nederlandse ploeg is na veranderde tactiek ster ker aan het worden, hetgeen de tweede plaats achter het sterke West- Duitsland tijdens het toernooi in Barcelona wel bewees. Een andere interessante zaak is, dat wanneer beide ploegen a.s. zaterdag in zwem bad De Does in Leiderdorp te water zullen gaan, de gebroeders Van*Dorp weer oog ln oog met elkaar komen te liggen. Fred als aanvoerder van het Nederlandse team en Anton als keeper van de Amerikanen. Anton van Dorp kan zich maar moeilyk aan de drukte in de hal onttrekken, om zijn verwachtingen voor de ko mende strijd te geven. Herhaaldelijk wordt hij onderbroken door om as sistentie vragende landgenoten. „Wij Twee AR -senatoren achter radicalen (Van onze Haagse oorrespondent) Het antirevolutionaire eerste-ka merlid, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman zal het congres van chris ten-radicalen leiden, dat op 10 en 11 november in Soheveningen wordt ge houden. Het betreft hier een werk congres van de zogenaamde „Ame- ricaln-groep", waarin radicalen uit de KVP, de ARP en de CHU sa menwerken. De actie, die de KVP- radicalen binnen de KVP voeren is een onderdeel van het streven van deze groep tot hervorming van de confessionele partijen in radicale zin. Behalve prof. De Gaay Fortman steunt nog een ander anti-revolu tionair eersite-kam er lid de actie van de radioalen: prof. dr. W. Albeda, hoogleraar aan de Economische Ho geschool in Rotterdam. Op het con gres in november zullen de radica len een werkprogramma vaststellen, dat bij hun verdere activiteiten als leidraad zal dienen. Sabotagedaden hebben een sterke ploeg. Wanneer wij normaal spelen, winnen wij met vier doelpunten verschil. Onze zwemsnelheid is veel groter en wy hebben een betere conditie. De Ne derlanders hebben wat meer routine, maar wy zullen toch wel winnen. Broer Fred hoort de woorden van zyn broer met een zekere reserve aan. „Wat hij zegt, moet hy weten. Ik waag my niet aan voorspellingen. Hy kan het wellicht beter weten. De Amerikanen hebben ons zien spelen in Barcelona, wy hen niet. Zaterdag na afloop van de wedstrijd kan je het weten." Daar wachten we dan maar op. Het belooft in ieder geval een aan- trekkeiyke stryd te worden tussen de Amerikanen, die voor het eerst als geselecteerd team in Europa uit komen en het Nederlandse zevental. Schooiispriiig(st)ers naar Leiderdorp Zaterdag zullen tydens de water polo wedstry den in De Does in Lei derdorp schoonspringdemonstraties worden gegeven, waaraan in princi pe door de complete Nederlandse A- ploeg zal worden deelgenomen. De spring (st)ers van Joop Stotyn uit Den Haag zyn: Tonnie van Oud- heusden Hans Feis, Mar ja Donners en Eljo Kuiler. Zo vlogen de duiven LPV „De Rynklievers" Wed vlucht Tilburg (78 km). In concours 474 duiven. Uitslag: 1. J. Brautenaar, 2. A. v.d .Dop en Zn. 3. 9, N. v.d. Linden, 4. J. d Pau, 5. J. Verstraa- ten, 6 Loekes de Beer, 7. P. v. Griensven, 8. Gebr. Kok, 10. G. Ket- tehuis. Een klimaatverandering van grote omvang bereidt zich voor: dit door de internationale meteorologie reeds sinds jaren geregistreerde feit kon thans door dr. M. Rodewald (meteo roloog van het „Seewetteramt" Ham burg) met indrukwekkende meet resultaten van talryke op het noor- delijk deel van de Atlantische Oce aan gestationeerde weerschepen waargemaakt worden Reeds in 1957 maakte dr Rodewald tydens de Duitse Dag der Geografen in WUrzburg melding van eerste aanwijzingen voor een opvallende kli maatverandering. Destyds reeds werd in de Davisstraat tussen Groenland en het Noordcanadese eiland Baffin- land een voor het jaargetyde (augus tus) ongewone ysdrift waargenomen, terwyi ook uit IJsland en het noor den van Labrador berichten over sterke ysvorming binnenkwamen. Koude en warme tyden losten elkaar, zoals bekend, in de loop van de ge schiedenis van de aarde veelvuldig af. Rond 1940 schynt het hoogtepunt van de warme tyd van onze eeuw ge legen te hebben. Planten en dieren drongen ver naar het noorden op. Ondertussen is een groot deel van deze verwarming van de aarde weer verloren gegaan. Afkoeling Oplichting van Voorschotense niet bewezen De Haagse rechtbank heeft van- Voorschoten onder trouwbelofte ochtend een 24-jar'ge vertegenwoor- hebben opgelicht, vrijgesproken. De Hamburgse meteoroloog ver werkte 380.000 metingen van de wa tertemperatuur aan het oppervlak van de Atlantische Oceaan, die de afgelopen 15 jaar door negen in het noordeiyk deel gestationeerde weer schepen gedaan werden. Daarby kon vastgesteld worden, dat in de periode diger uit Sint Michielsgestel, die er van was beschuldigd een meisje uit 111 Gaza Een Israëlische krygsraad heeft gisteren in Gaza twee Arabieren tot resp. vyftien en drie jaar veroordeeld wegens verboden wapenbezit. Degene die de zwaarste straf kreeg, had een machinepistool in zyn bezit. De Israëlische autoriteiten in de strook van Gaza zoeken intensief of er nog meer wapens zyn verborgen. Het dorp DJelevija by Gaza is gisteren op last van het Israëlische leger ontruimd, nadat vier personen by een mynontploffing waren ge dood. zo heeft Radio-Tel Aviv ge meld. Volgens een bericht uit Cairo heeft een Israëlisch vissersschip een Egyptisch vissersschip met machine geweervuur bestookt. Een der vissers zou zyn gedood, drie anderen wer den gewond. OEGSTGEEST Geref. diensten beginnen vroeger De diensten in de gereformeerde kerk van Oegstgeest beginnen met ingang van zondag 3 september weer om 5 uur inplaats van om 7 uur. Toerisme in Jordanië Badkamers en ijskasten in de woestijn Jordanië, waar sinds de oorlog in j het Midden-Oosten het toerisme by na tot stilstand is gekomen, tracht i reizigers te trekken niet karavaan- j tochten door de woestijn. „Hoewel de rechtbank weinig waardering voor uw handelswyze heeft., achten wy het niet bewezen dat het. geld uitsluitend afkomstig is van oplichting. Wy kunnen daarom niets anders doen dan u vrijspreken" aldus de president prof. Van Hat- ium. De vertegenwoordiger had met on geloofwaardige verhalen over schul den die hy zou hebben een spaar bankboekje met 2500 gulden van het meisje losgekregen om die schulden in te lossen. Hij was met het geld naar België gegaan waar hy enkele dagen later wegens oplichting werd gearresteerd. De officier van justi tie had negen maanden gevangenis straf en terbeschikkingstelling van de regering geëist. De Rijkspolitie in Capelle aan den IJssel jaagt op het ogenblik naar twee Perzische tapythandelaren, die sedert gisteravond spoorloos verdwe nen zyn. De politie confronteerde een aantal buitenlanders met de eige nares van de bakkerswinkel, waar gistermiddag een mislukte overval werd gepleegd. Geen van de tot dus verre; aangehoudenen bleek bij de overval betrokken te zyn geweest. De twee gezochte Perzen maken deel uit van een groep van vyf man nen en een aantal vrouwen, die zien zondag vestigden op het kampeerter rein in Nieuwerkerk aan den IJssel. De oudste van de mannen, die zich zelf „sjeik" noemt, kon met twee jongeren worden aangehouden. Ock zy bleken de overval niet gepleegd te hebben. Waar de twee anderen waren, wilden ze niet zeggen. De politie vermoedt, dat deze twee gistermiddag vergeefs getracht heb ben de lade in de bakkerszaak te lich ten. Toen de verkoopster tot de aan val overging namen de mannen de benen. van 1951 tot 1955 en tussen 1961 en 1965 een duideiyke afkoeling van de watertemperatuur ingetreden is. Aan de oostkust van Canada en de VS, alsmede ten zuidoosten van New Foundland is deze gemiddelde afkoe ling van het water van de Atlanti sche Oceaan met 1,4" Celsius de sterkste van de berekende gemiddel de waarden, verder oostelyk wordt de afkoeling geringer. Nog geen nieuive Ongetwyfeld rolt dus op het ogen blik een koudegolf van west naar oost over de Atlantische Oceaan. Men mag wel aannemen, dat het niet al leen voor de wetenschap interessant is, „of de ingeleide afkoelingstrend van het oppervlaktewater van het noordeiyk deel van de Atlantische Oceaan zich zal voortzetten of niet". Zou deze koudegolf inderdaad aan houden, dan moet men volgens de mening van de Hamburgse meteoro loog rekening houden met de moge- lykheid, dat deze op het karakter van het klimaat, tenminste van Europa, niet zonder uitwerking zal blijven. In dit verband zou men goede nota moeten nemen van het feit, dat reeds een temperatuursdaling van een paar graden niet alleen de landbouw in zyn grondbeginselen, werkwyzen en verbouwingsgewoonten voelbaar beïnvloeden, maar ook de woonwyze en de kledinggebruiken van de stads bevolking. Anderzyds heeft de tot 1940 opkomende „warmtegolf" niet tot een globaal tropisch klimaat ge leid. Een nieuwe ystyd is er dus, on danks belangrijke veranderingen van de temperaturen, voorlopig niet te vrezen. Onbekenden hebben zich dezer dagen meester gemaakt van een on der de Leidse Korenbeursbrug afge meerde vlet. Het vaartuig, eigendom van een bloemenhandelaar, vertegen woordigde een waarde van vyfhon- aerd gulden. Onder begeleiding van kameel- j corpssoldaten en authentieke Be- doeien, en compleet met draagbare badkamers en yskasten, trekt de eerste karavaan op 11 september de woestijn in, zo heeft het ministerie van Toerisme in Amman meegedeeld De reizen, die in New York ge organiseerd zijn, omvatten een over nachting in de oude ruïnes van Petra, een bezoek aan een kruisvaar dersfort, drie overnachtingen m woestynbivakken en twee dagen in een badplaats aan de Rode Zee. In de loop van dit jaar zullen nóg twee tochten worden gehouden. Een koe in doodsnood heeft gister middag paniek gezaaid in Leeu warden. Het dier, dat was losge broken uit het abattoir aan de Sneekertrekweg, rende na een dol le draf de woonkamer van de fami lie G. Zoet aan de Prinsesseweg binnen. Op dat moment zat de 7 maanden oude Janka in de box te spelen. Het doldrieste dier stapte met zijn voorpoten in de box. De baby kwam tussen de poten van het dier te zitten. Dank zij het optreden van een tot nu toe onbekend gebleven jongeman, die de baby uit de box haalde, ontsnapte de kleine Janka aan het gevaar. Mevrouw Zoet was juist in de keu ken bezig de maaltijd klaar te ma ken, toen zehet dier door de ach tertuin zag naderen. Ze snelde de kamer binnen om het kind uit de box te halen. De koe bevond zich echter al in de woonkamer. Met haar achterwerk schoof het beest de televisie opzy. Het toestel, dat op een roltafel stond, zeilde door de kamer, maar viel niet om. Het dier schoof vervolgens nog meer meubilair opzij en deed haar be hoefte op het bankstel. Een jonge man, die buiten het tafereel zag rende naar binnen en kon, nadat de koe haar voorpoten al in de box had geplaatst, Janka, die helemaal onder de smurrie zat, juist op tyd uit de box halen. Het beest, dat het eigendom was van Breda's Vleesbedryf in Leeuwar den, had tevoren al onrust gezaaid onder automobilisten en andere verkeersdeelnemers by de Hermes- brug en het Stephenson-viaduct. Nadat de koe de woning van de fami lie Zoet was uitgedraaid slaagden de honderden toeschouwers erin het beest in een vyver te dryven. Het dier leverde echter zo'n groot gevaar op, dat de inmiddels ge waarschuwde politie niets anders kon doen dan het dier met een welgemikt schot te doden. Later werd het kadaver naar het abat toir gebracht. (Van onze Haagse correspondent) Hoewel het officiële rapport nog niet gereed Is, moet worden aange nomen, dat het droogstoken van één van de vier ketels van de kruiser „De Ruyter" te wyten Is aan verre gaande nonchalance. De bedienende machinist zou zich er niet terdege van hebben vergewist, dat in de be trokken ketel, toen deze na een maandenlange stilligperiode van het schip voor het eerst weer werd op gestookt, voldoende water aanwezig was. Over de omvang van de schade valt nog niet meer te meiden dan dat deze tussen de drie en vier ton zal liggen. Opvallend, maar volgens marine- autoriteiten niet verontrustend is, dat dit het zesde ernstige „chadege- val by de Koninkiyke Marine in an derhalf jaar tyd is. Elk van deze ge vallen echter had een andere oor zaak, zodat nadere bestudering wel tot de conclusie moet leiden, dat hier sprake is van normale bedrijfsscha de, die in een omvangryk apparaat als de marine en Ly een rntensief ge bruik van zoveel schepen niet te ver- myden is. Hoogstens mag er ge dacht worden aan een overmatige dosis pech. Doorman De eerste grote tegenslag van de huidige reeks kwam vorig voorjp--. toen in de stoomketels van de „Ka- rel D'-man" als ouderdr ver- schynsel scheuren werden or. dekt. Twee miljoen gulden schade. In november 1966 manifesteerde zich in de nieuwe drie-cylinder on derzeeboten een mankement aan het koelsysteem voor de elektromotoren, met als gevolg dat vier onderzeëers zes a acht weken terug naar de werf moesten. Kostbaarder waren de re paraties, die in februari en maart van dit jaar noodzakelyk werden aan twee van onze jagers, de „Drenthe" en de „Limburg." Beide schepen vertoonden na een langdurige en in tensieve vaarperiode scheurvorming in het voordek naast de luchtinlaten van de schoorsteen. De reparatie voor elk van de schepen vergde f 250.000.--. Beide varen Intussen weer. Sabotage Een vervelend geval van sabotage ln dezelfde periode kostte de marine nog eens f 150.000.—. Op 22 maart werd een tandwielkast van de stuur inrichting van de „Noord-Brabant" vernield, doordat iemand er een paar bouten in had achter gelaten. Van de dader is overigens nooit een spoor gevonden en de motieven voor zyn daad bleven derhalve duister. Het splinternieuwe fregat „Van Galen" tenslotte kreeg gevoelige schade toen het tydens een afmeer- manoeuvre in de Canadese binnen wateren met een loods aan boord aan de grond liep. Een van de twee schroeven werd onherstelbaar be schadigd en moest vervangen wor den en een aantal huidplaten werden ontzet. Dit schip ligt nog by de werf in Vlissingen. Over de omvang van de schade is niets bekend, evenmin over de vraag of Canadese autori teiten er voor aansprakeiyk kunnen worden gesteld. BURGERLIJKE STAND nlus, z. Baars; Albertus. z. v. A. van Klaveren en P. G. Pieterse; Karin. d. v. A. J. N. Franke en M. Souvereln. Ondertrouwd: J. van den Berg. 22 jr. en J. A. Kranenburg. 20 Jr.; D. N Oudshoorn. 28 Jr. en P. T. A. van der Stap, 28 jr.; J. W. Vodegcl, 28 Jr. en M. J. J, Versteeg. 20 Jr.; W. G. J. Ba- velaar, 24 Jr. en A. H. T. W. van Roof). Getrouwd: H. L. C. van Paridon. 24 Jr., en J. M. E. van den Berg. 22 Jr. Zeldzame vogel waargenomen Op de Dr. Mr. Willem van den Berghst' Ming in Noordwijk is dezer dagen een draalhals waargenomen, een vogel die in een vry groot gebied van Azië en Europa voorkomt, doch in een gering aantal. De vogel, die iets groter is dan een zangiyster en een zwarte streep over de rug heeft, werd gezien m de tuin van de heer Sepp, de concierge van de stichting. Het viel hem op, dat het dier zulke merkwaardige bewegingen met de hals maakte. Dit was voor hem aanleiding om de tuinman, de heer A. de Visser en diens assistent, de heer Barnhoorn, beiden echte na tuurvrienden en ook in de vogelkunde thuis, op de aanwezigheid van deze "vreemde vogel" te attenderen. De ze observeerden de aanwinst vanuit de keuken van de heer Sepp en, ge steund door de gegevens uit de grote vogelatlas, kwam men tot de conclu sie met een draaihals te maken te hebben. Deze vogelsoort leeft van mieren en dergelyke insecten en heeft een roltong. evenals de specht. Waar- schynlyk tengevolge van de fraaie zomer, is het in meer warme streken thuis behorende dier, tot de Noord zeekust doorgedrongen. Fusie van Stichting Onpersoonlijke Reclame De Stichting Onpersoonlijke Recla me Buitenland en Stichting Onper- sooniyke Reclame Binnenland (sler- teeltprodukten) gaan een fusie aan. Deze fusie zal op 1 januari 1968 zün beslag hebben. Vanaf deze datum zal de gehele reclame ten behoeve van de afzet van sierteeltproduktcn in één Stichting geconcentreerd zijn. Tydens de grote bloemententoon stelling in Orleans (Frankrijk) heeft Plant Propaganda Holland met een Inzending zomer-artikelen een mooi succes geboekt. Het arrangement was verzorgd door de heer G. de Ko ning uit Rynsburg. De beloning was een ere-prys, enkele eerste en enkele tweede pryzen. In ^'"tnber zal Plant Propaganda Holland weer aan een tentoonstel ling in Orleans deelnemen. De in zending zal dan bestaan uit conife ren en besheesters.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11