Mr. J. Klaasesz in Warmond Wijziging statuten vanMiauw Zwart" Ds. W. Hoekstra deed intrede in Oegstgeest Lampionnentocht in Voorschotens Vliet PAGINA -6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 AUGUoTUS 196/ Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, heeft vandaag een officieel bezoek gebracht aan Warmond. Omstreeks tien uur kwamen de commissaris en zijn echtgenote bij het gemeen tehuis aan waar zij werden ver welkomd door burgemeester drs. F. 'K. Langemeijer. Esther Groenendijk, het drie jarige dochtertje van wethou der mr. V. C. Groenendijk (K/V.PO, bood mevr. Klaasesz bloemen aan. Na de ontvangst in de burgemeesterskamer volgde een besloten vergade- ring met de raad. Alleen de he ren A. A. Willemse en Th. Weijers (beiden K.V.P.) waren afwezig. Na,een tocht door het dorp werd het gerestaureerde „Hui ze Middendorp", het vroegere VOORSCHOTEN De raad komt vrijdag bijeen De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt een voorstel van B. en .W tot het be schikbaar stellen van een -krediet van f 20.000 voor het vervangen van afdekplaatjes op gaskranen en een voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit ex. artikel 21 der wet op de ruimtelijke ordening voor het complex "Noord-Hofland". Tevens wordt behandeld de nota van B. en W. inzake de grondpolitiek. Vervanging van afdekplaatjes van gaskranen In antwoord op vragen van het raadslid mr. T.C. Esselaar (KVP) delen B. en W. mee dat in Voorscho ten inderdaad gebruik is gemaakt van af sluitplaat j es van kunststof en wel in ongeveer 80% van de geplaats te afsluitkranen. Bij de betrokken ge meentedienst zijn tot nu toe drie ge gronde klachten over lekkende gas kranen binnengekomen. B. en W. stellen voor de kunststoffen afsluit- plaatjes van gemeentewege te laten vervangen door metalen plaatjes, zij vragen hiervoor een krediet van f 20.000. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd door de plaatse lijke installateurs. Mits de nodige plaatjes tijdig worden geleverd, zal begin september met de verwisse ling worden begonnen. NOTA OVER DE GRONDPOLITIEK In een uitvoerige nota zetten B. en W. van Voorschoten de raad de grondpolitiek uiteen. Samenvattend komen B. en W. tot de volgende con clusies. Het verwerven van grond in eigendom geschiedt langs de weg van minnelijke schikking of via onteige ning. Het bouwrijp maken van gron den ^ient door de gemeente te ge schieden. Bij uitgifte van grond ook in oudere complexen z.al zo veel mogelijk worden gestreefd naar de uitgifteprijs van het laatst in ex ploitatie genomen complex, ten einde niet te motiveren prijsverschillen te voorkomen, de gemeente te laten profiteren van de geldontwaarding die de kostprijzen in de nieuwe com plexen opdrijft en mogelijke verlie zen op nieuwe complexen enigerma te te compenseren. De uitgifteprijs zal in ieder geval de produktiekos- ten van de bouwrijpe grond moeten dekken. Ook voor gronden, bestemd voor woningwetbouw zal .en norma le uitgifteprijs moeten gelden. Bij verkoop van gronden behoort te wor den gewerkt met kavelprijzen. De grondprijs dient in haar geheel te worden betaald bij het tekenen van het voorlopig koopcontract. Indische restaurant, bezocht. Voor de middaguren stond er een tocht over de Kagerplassen op het programma met als slot een bezoek aan de tuin van ir. L. E. Brouwer. Op de foto: mr. Klaasesz en burgemeester Lan gemeijer voor het begin van de bijzondere raadsvergadering. (Foto L.D./Holvast) Papaudreoe in staat van beschuldiging De voormalige Griekse minister Papandreoe is zaterdag door een Atheense rechtbank in staat van be schuldiging gesteld en zal in de loop dit jaar terecht staan, aldus is betrouwbare zijde vernomen. Andreas is de zoon van George Pa pandreoe, leider van de Unie van het centrum en voormalige premier. An dreas wordt ervan beschuldigd, be trokken te zijn bij het „Aspidakom- plot". Hij werd op 26 april op de zelfde beschuldiging gearresteerd, en kele dagen na de militaire machts overneming in Griekenland. De tenlastelegging, die na maan den van onderzoek is uitgevaardigd, houdt ook beschuldigingen in tegen tien andere burgers in verband met de Aspida-zaak. Aspida is de naam die gegeven werd aan een groep, on der wie 15 officieren, die in maart veroordeeld werden tot gevangenis straffen van 2 tot 18 jaar, wegens het smeden van een komplot om het Griekse bewind omver te werpen. TWEE MANNEN MET AUTO IN HET WATER Voorbijgangers hebben gisteroch tend de politie gealarmeerd nadat zij in de Dijkvaart in Sexbierum (gem. Barradeel) een autoin het water hadden zien liggen. De politie heeft in de wagen de stoffelijke overschotten gevonden van twee jongemannen: G. Krol uit Vrouwenparochie en de 20-jarige B. Pars uit St.-Annaparochie. Het onge luk moet tussen tien uur zaterdag avond en 7 uur zondagoochtend zijn gebeurd. Ook niet-katholieken volwaardig lid van Wassenaarse voetbalvereniging 99 De jaarvergadering van de Wasse naarse voetbalvereniging Blauw Zwart' heeft enkele nieuwe bestuurs leden en een belangrijke statutenwij ziging opgeleverd. Mr. L. A. L. Wee- ber, voorzitter, begon de vergadering met het herdenken van de overleden leden, in het bijzonder de heer J. H. 3VL Brouwer, lid van het bestuur. Een verlies voor de vereniging was voorts de heer A. J. Vosse, die gedurende vier jaren secretaris was. Wegens verhuizing naar Arnhem moest hij zijn functie neerleggen. Hem bood de voorzitter als aandenken een bon voor tuingereedschap aan. De scheidende secretaris gaf voor de laatste keer in zijn jaarverslag een overzicht van het wel en wee in het afgelopen jaar. De voetbal prestaties waren niet opvallend. Niet minder dan 12 seniorenelftallen na men aan de competitie op zondag deel. Het is niet uitgesloten dat in het komende seizoen er dertien elf tallen zullen zijn. In verband met de wateroverlast op de z. g. lage velden werd door de gemeente drai nage toegepast. Er is daardoor wel enige verbetering gekomen, maar ideaal is de toestand nog niet. Een succes werd de „werkdag" op initia tief van trainer Roel Timmer gehou den: 70 vrijwilligers werkten een dag aan velden en accommodatie. Er werd een begin gemaakt met de verbouwing van het clubgebouw: er werd een stuk aangebouwd, de keuken werd vergroot, de bar ver breed en de toiletten gemoderniseerd. Aan de verdere afwerking van het interieur is men nu bezig. Het aantal leden heeft in het afgelopen seizoen de 500 overschreden. De lichtinstalla tie voor het clubgebouw werd aan geboden door de supportersvereni ging. Nadat de heer Th. Donath een overzicht gegeven had van de finan ciële positie van de vereniging en de begroting voor het komende seizoen was vastgesteld totaal aan uitga ven f 26.000 r kwam de heer R. Got- tenbos aan het woord voor een ver slag van de jeugdafdeling. Met algemene stemmen verklaarde de vergadering zich akkoord met een wijziging van statuten en huishou delijk reglement. Tot nu toe konden, met goedvinden van de geestelijk ad viseur, niet katholieken alleen wor den aangenomen als hospitant lid, d.w.z. als lid zonder actief of passief kiesrecht. Daarin wordt nu verande ring gebracht: niet-katholieken kun-1 nen, onder goedkeuring van de gees telijk adviseur, als volledig lid met stemrecht worden ingeschreven. Bij de bestuursverkiezing ging het om de vervulling van een tweetal vacatures: een ontstaan door het overlijden van de heer J. H. Brouwer WARMOND Zo vlogen de duiven De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Tilburg, afstand 83 km. In het concours wa ren 211 duiven. Gelost om 9.30 urn-, windstil weer. Aankomst eerste prijs- duif 10-39-25, laatste om 10-51-00 uur. De uislagen luiden: E. -Mol 1, J. C. de Koekkoek 2, J. den Dunne 3, J. v. Seggelen 4—10, A. v. d. Drift 5, H v. Dijk 6, A. J. v. Ruitenburg 7-9, B, G. J. ter Beek 8. en een door het vertrek van de heer A. J. Vosse. De heren Weeber en W. Ruygrok van de Werve hadden zich herkiesbaar gesteld. Door een groep leden waren voor een bestuursfunctie kandidaat gesteld: Th. Angevaren, J. Snelderwaard, J. de Wit en J. W. A. Wolf, terwijl door het bestuur de heer H. Peeters kandidaat was ge steld. Het resultaat was, dat de he ren Weeber en Ruygrok van de Wer ve werden herkozen en dat nieuwge- kozen werden de heren J. W. A. Wolf en J. Snelderwaard. De Zoeterwoudse voetbalver eniging S.J.Z. is een nieuw club gebouw rijker. De voorzitter van de verenigingde heer L. v. d. Geestogende het zaterdagmid dag met een reuze sleutel (zie fotoin aanwezigheid van onder meer loco-burgemeester P. Hof wegen en wethouder M. Sies. Ver der waren aanwezig de voorzitter van de K.N.V.B. afd. Leiden, mr. J. J. de Jongh, de voorzitter van de Leidse afdeling van de scheids- r echter svereniging Th. v. d. Klugt (C.O.V.S.)de heer P. Bieg- straten van de N.K.S. uit Leiden. Ook werd veel belangstelling ge toond door de oud- en huidige trainers, de besturen van Meer. burg en de Stompwijkse Boys, Pit '54. De heer Adr. v. d. Hoeven, voor zitter van het actie-comité, dank te allen die hebben meegewerkt om binnen tivee weken een bedrag van f26.250 bijeen te krijgen. Te vens toas hij tevreden over de vlotte bouw (de eerste gaal ging og 18 agril de grond in). De loco burgemeester meende dat dit ge bouw tot stand is gekomen dank zij de prettige samenwerking. Het gebouio is zo geconstrueerd dat het og het tweede terrein kan worden geplaatst zodra dat is ver wezenlijkt. Vreugdevolle dag voor de gereformeerden Ds. W. E. Hoekstra uit Lewedorp (Zeeland) heeft gisteravond intrede gedaan als predikant van de gere formeerde kerk in Oegstgeest. De predikant sprak naar aanleiding van de tekst in Romeinen 15:13, de bede van Paulus: „De God nu der hope vervulle u met louter vreiigde en vrede in uw geloof, om overvloedig te zijn in de hoop, door de kracht van de Heilige Geest". „Bij gelegenheden als deze, dé in trede van een predikant, denkt men", aldus ds. Hoestra. vaak „laten we er maar het beste van hopen; de toe komst ligt in Gods hand". Daarbij blijft het dan. Volgens de predikant was deze afwachtende houding er de oorzaak van, „dat vele dingen in de kerk en in de wereld lang onveran derd blijven bestaan. De mens is vaak niet bereid zich geheel aan de toekomst van de Heer te wagen. Tocht is dit nodig. Men moet leven vanuit de toekomst en niet vanuit het verleden. De tekst uit Romeinen is tevens een vermaning om vanuit het geloof Gods toekomst in het heden te trekken. God is on ze hoop, op wie wij moeten ver trouwen. Na afloop van de dienst werd na mens de kerkeraad gesproken door ds. K. Vegter, die in de ochtenddienst ijs. Hoekstra had bevestigd. Hij me moreerde het grote enthousiasme. nieuwe predikant naar Marktberichten Druiven. Peren, Pri Zwarte Bessen, Aa vie 16-29, Augurken 3-1,00, Doperwten. de gemeente te gekomen. Ds. V eg ter zei vervolgens, dat ds. Hoekstra, evenals elders het geval is, met ver schillende personen te maken zal hebben. „We blinken niet altijd uit in snelle besluitvorming en er zijn „probleemsjouwers", maar we werken ook graag samen in teamverband", aldus ds. Vegter. Hierna werd het woord gevoerd door ds. Van de Berg uit Sassenheun, die namens de classis Leiden en de gereformeerde kerken uit de omge ving sprak. Hij riep de nieuwe pre dikant een hartelijk welkom toe in de classis. Vele genodigden, onder wie het voltallige college van burgemeester en wethouders, alsmede vertegen woordigers van Oegstgeester kerkge nootschappen, maakten tot slot van de gelegenheid gebruik met ds. Hoekstra en zijn echtgenote kennis te maken. Spruiten A 91-98; Spruiten I 0, Tomaten C 2,40-2.60, Tomaten Uien Mlddelgrof, Uien Grof, Waspeen. Winterpeen, Witlof, Zllveruien, alles per 100 stuks. 15-2,24, Perziken 27-31 ïkool 19-91, Knolsel lers A, Komkommei i C, Sla 5-39, alles per Bleekselderij. Bospeen 17, Korten, Peterselie 17-40, Raapstelen, Radijs 9- 10, Selderij 5-9, Uien 10-18, alles per LEIDERDORP Vlot verloop Oranjefeesten Met enthousiasme hebben zeer ve len in Leiderdorp zaterdag deelgeno men aan de verschillende evenemen ten van het Oranje-zopierfeest. Alle wedstrijden verliepen vlot en er was voor elk wat wils. In het Dorpshuis reikte 's avonds burgemeester mr. R. M. Gallas, de prijzen uit. In een toespraak bracht hij allereerst dank aan het bestuur van de Oranjever eniging „Leiderdorp", dat weer veel tijd en zorg heeft besteed aan de or ganisatie. Onder de 49 deelnemers aan het boegsprietlopers, over de Tollenaer- smgel, waarvan er 48 in het water vielen, waren ook burgemeester Gal las, dokter G. A. de Bruyne, W. D. C. v. d. Wijngaard voorzitter van de Oranjevereniging en W. Buitendijk directeur gemeentewerken. De heer A. Kruidenier, tweede voorzitter, on derstreepte deze aot'iviteit, door deze heren een taart aan te bieden. 's Avonds trokken de kermis en de tent (met „love-in") veel bezoekers. De uitslagen luiden: kuipje-steken (31 deelnemers): 1. Hans Braat, 2. Arno Filippo, 3. Martijn Bulk. Boeg sprietlopen (49 deelnemers)1. An neke Hagenaars, 2. Boedi Schuld, 3. W. v. d. Ploeg. Fiets-puzzeltocht (59 deelnemers): 1. Jan Teunissen, 2. Peter Glasbeek, 3. mej. R. Haag. Wandel-puzzeltocht (27 deelnëmers) 1. mevr. Zwarts, 2. de heer Zwarts, 3. mevr. Neymeyer. Hindernisrit voor auto's (33 deelnemers)1. dokter de Bruyne, 2. de heer Prangers, 3. de heer Jutte. MAN (41) IN AMSTERDAM VERMOORD In een woning in de Amsterdamse Fagelstraat is vanochtend het lichaam gevonden van een man die onder verdachte omstandigheden is gestorven. De JVIoord,brigade" van de politie stelt een onderzoek in. Het slachtoffer is de 41-jarige Indische Nederlander A. Souman, die pas drie weken in de Fagelstraat woonde. Hjj had een kamer ge huurd bij de weduwe G. J. Treep, die reeds een week in het zieken huis ligt. Het lichaam lag gedeelte lijk ontkleed op bed. De handen wa ren gebonden. De man is vermoede lijk door wurging om het leven ge komen. Zijn hoofd vertoonde ook een bloedende wond. Het slachtoffer zou vrijdag nog ge zien zijn, zodat wordt aangenomen dat hij in het weekeinde om het le ven is gebracht. In het Westland zijn zaterdag I bloemencorso. Hier een opname de oogstfeesten begonnen. Veell van een der vele praalwagens, belangstelling trok het fruit- en In opdracht van het Internatio nale Arbeidsbureau, een der oudste wereldorganisaties, waarvan de zetel is gevestigd in Genève, deed de heer A. Callamt, ex-ddrecteur van de vis- serijschool in Heist (België) een be langrijke missie in Tunesië. Dit ont wikkelingsland aan de Middellandse Zee telt negen min of meer belang rijke vissershavens, maar de produk- tie is er aan de geringe kant. Er worden evenwel plannen gemaakt om de activiteiten van de Tunesische vissersvloot uit te breiden tot de meer afgelegen visgronden in de Middellandse Zee en zelfs tot de Atlantische Oceaan. Het inrichten van een aangepast onderwijs was dan ook het voornaamste doel van deze zending. Momenteel is 80% van de vissersbevolking analphabeet. Naar schatting duizend belangstel lenden dromden zaterdagavond langs de Voorschotense kant van de Vliet samen om de lampionnentocht van de roeivereniging „Rijnland" gade te slaan. Elf gepavoiseerde en met lampion nen verlichte boten van deze nog jonge roeivereniging uit de agglome ratie Den Haag voeren met wisse lend succes langs de wachtenden, het weer was ideaal. De jury bestaande uit wethouder W. J. Ierstra van Voorschoten, wet houder A. Ie Coultre uit Wassenaar, ditmaal in functie als bestuurslid van „Rijnland" en mevrouw I. de Bruin, wist de beste boot aan te wijzen. Tij dens de prijsuitreiking in 't clubhuis aan de Kniplaan zag wethouder Ier stra deze eerste verlichte botenshow als een begin van een lange reeks en de wethouder vergeleek, tot groot ge lach, de botenshow met de Voorscho tense paardenmarkt. „Het is steeds moeilijk om paarden te krijgen, maar het lukt ieder jaar weer. Zo kan de versiering der boten moeilijk zijn, de Loop der Bevolking te Leiden In de week van 16 t/m 23 augustus. VERTROKKEN E. Duursma en fam., Valeriusatr. lder en fam., Velling- meer, Kerspel F. T. van der Linde en fam., Haag 262, Leiderdorp, Rijnenburg 23; J. den Hoff en fam., Berlagestr. Heemstede. Rich Holplein 9; T. Peteri en fai Groeneveltln. 20; A. i G. H. Burger, Wasstr. Q^KatwijI, Zee- "erbeek-Piket, Ambon- van Noort-van Hagen, min. 53, Prinsenbeek, Middenweg 47; C. H. C. Lens, P. J. Blokstr. 31, Katwijk, Jan van Brakel- 6tr. 38; E. S. Tjon Pian Gi, Duyven- dakstr. 17, Roosendaal en Nispen NB, Nispenseweg 1; M. H. Tensen, Jan van Goyenkade 12, Utrecht, Patmos- dreef 46; M. J. H. Mulder, Valeriusstr. 20. Hilversum, Noodweg 37; M. H. B. Monteba, Hasebroekstr. 6, Hulzen NH., Crailoseweg 116; P. K. H. E. Joris, Mo- zartstr. 155, Bloemendaal, Dulnlustweg 16; J. Zandvoort, Cobetstr. 17, Avereest, Hoofdvaart 9; H. M. van Haasteren. Cobetstr. 89, Voorburg, Park Vrone- steyn 14; F. J. J. Buitendijk, Hoge Rijndijk 238, Leidschendam, Pr. Fre- derikln. 393; J. C. M. van Rhee, Kanaalweg 161, Rotterdam, Oude Raadhuisin. 116; A. J. J. de Groot, Stationsplein 136, Eindhoven, v.. d. Meystr. 41; W. du Mortier, Tomaten- str. 72. Spijkenisse, Neptunusstr. 18a; B. M. van Wilgen, Haverstr. 89, geveenstr. 8; T. W. H. van Noort, Rijn" en Schiekade 125, Prin senbeek, Middenweg 47; E. G. Koole, Zoeterwoudsesingel 52, Baarn, Amster damsestraatweg 41; I. C. G. M. L. Martini, Rijnsburgerweg 10, Canada; D. M. van Wijk, Rijnsb" Gouda, Kon. Wilhelmlnaweg 317; A. J. H. Matze, Nieuwsteeg 11, Rotterdam, Statenplein 4; M. K. Vandepoel, Plan tage 16, Amsterdam, Marnixstr. 285; S. A. van Costen, Boerhaaveln. 17. Baarn, G. v. d. Veenln. 16; 'W. Leder, v. Ledenberchstr. 4, Den Helder, Koe- koekstr. 25; B. R. van Westreenen, Piet Paaltjenspad 1, Amsterdam, 2e Jan Steenstr. 18 I; F. de la Cruz, Rijns burgerweg 10, Canada; L. F. M. wa lenkamp, Rijnsburgerweg 43, Ouden bosch. Markt 34; M. J. G. M. van Trijp, Brederostr. 18, Waddinx- veen. Nic. Beetsln. 232; J. S. Slerag- van Staden, van Banchemhof 15, Am sterdam, Orteliusstr. 225 III; O. Kil- liq, Kraaierstr. 2, Leiderdorp, Zijlsijk 22; M. B. A. Tounsi, Kraaierstr. 2; Alphen a/d Rijn, Safflerstr. 72; C. A. H. M. Strik, Nieuwsteeg 27a, Amster dam. le Jan v. d. Helfdenstr. 78 IV; B. Robertl, Nieuwe R0n 34a, Hilver sum. Noodweg 37; W. Vreman-de Vries, I Stadhoudersin. 1, Leusden. v. Boetse- Oosterhoutln. 32; W. P. W. BWitteve« Wllhelminastr. 60. Beethovenln. 173, Den Helder, Nieuwe Diep 5; R. A. Berg, Rape: burg 47. 's-Gravenhage, v. Alkemadel 183; J. A. Verkerk-van Reenen, Va. kenmarkt 14a, Voorschoten, Leidseweg 222; J. de Vos-Schc weg 177, Vlaardingen, i; M. A. Maas-Straathof, Wald Pyr- ntstr. 52, Katwijk, Overrijn 7; O. Veenvllet-Lips, Zijlsingel 34, Voorburg, Looiersin. 8S; M.' 'M. Buijtêhdijk-Petit] Witte Rozenstr. 22, Leidschendam, Pr. Frederlkln. 393; C. Straathof, Merel- str. 34, Delft. Pootstr. 155: E. van Leeuwen Boomkamp, Gerecht 1, Naar- den, Oud Blaricummerweg 7; J. A. M. Jansen, Oude Singel 20, Tilburg, In- sulindepl. 21; J. C. W. Embrechts, Kapteijnstr. 65, Sittard, Rembrandt- str. 21; J. Verschoor, Kastanjekade 1, Voorschoten, Leidseweg 411; M. E. de Wilde. Wasstr. 37. Alphen a/d Rijn, Marnixstr. 71; P. F. j. - -- - v ngh-va Renkum, Annastr. 2*9, (Oosterbeek); W. A. M. van de Water- Bakker. Spleghelstr. 11. Noordwijk, ab. Hogeweg; J. J. P. Mark, Noordeinde 2a, Haarlem, Laurierstr. 27: 2a, Den Helder, hebben er belangstelling voor en het kan een aansporing bete kenen voor de roeivereniging om i gend jaar weer de boten op deze ze te tonen". Zondagmiddag werd met de ver te plechtigheid weer een nieuwe boot gedoopt. De heer L. B. Vogelesang doopte de wedstrijdboot dubbel 2: „Rijneburg" en het is de 16de bootl van de roeivereniging, die plannen heeft om in september deel te gaanl nemen aan het wedstrijdroeien. Hetj ledental is thans 180. Comité wenst onderzoek naar Jordans dood Een Amerikaans comité, dat 23 be langrijke Joodse organisaties verte genwoordigt, heeft zaterdag een be roep gedaan op de Tsjechoslowaakse regering om een volledig onderzoek in te stellen naar de moord op Char les Jordan. Het lichaam van deze Amerikaanse functionaris voor Jood! vluchtelingenwerk werd vorige week in Praag in een rivier gevonden. D( organisaties eisten, dat de schuldiger aan zijn dood gestraft worden. De theorie dat Jordan zelfmoord heeft gepleegd werd van de hand gewe: „Jordan, een toegewijd humanitair man en van wereldbetekenis op het gebied van sociaal werk, was gezond en gelukkig", aldus de verklaring de organisatie. „Hij had geen reder zich van het leven te beroven. Er i! geen bewijs dat hij dit gedaan heeft' W. Kranenbu 22. Oegstgeest senaerln. 32; B. Haarland. Hooigracht 7, Hilversum, Noodweg 37; R. E. Doer- ga, Hooigracht 42. Suriname GEVESTIGD In de week van 17 t/m 23 augustus. J. B. A. van Ette en fam., bank employé. Gangetje 14; H. J. Hel sloot en fam.. militair, Tomatenstr. 41; H. Sluiter en fam., Duinhof 17; G. N. Lavaleije en fam., gemeenteambtenaar, J. L. Spiekerman nrsstr. 16; S. L. van Hemert-Meyer en fam.. Corelllstr. 9; G. J. C. M. van Ruijven, secretares- M. M. van Beek- van der M< peuse, Lange Scheistr. 1; J. J. M. Ver burg, Moddermanstr. 2; J. P. M. Got- tenbos, Sweelincklaan 4; A. L. van In- gen-Scaloge, Loridanshof 5; M. van Tol, hulp i/d huish., Noordeinde 50; M. L. van der Putten, Rapenburg 24; W. Los, Groenhovenstr. 9; M. Eijkman, Janvossensteeg 31; J. Linschoten, Zoe terwoudsesingel 75; P. H. Kerkvliet, electrlcien, ab. Hoge Morsweg 72; J. Hup, leidster, Hooigracht 58-60; A. B. Reedijk-Buitendijk, onderwijzeres. v. Swietenstr. 33; A. Cesur, grondwerker, Kraaierstr. 2; I. R. J. Ceelen-Thvs, Brahmsln. 259; M. H. Wong, Bachstr. 150; M. M. Al-Loueh. meubelmaker, ab. Herengracht t/o 73; R. M. R. E. Was senaar, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Dunnebier-Tomassen, Plant soen 1; M. L. Brandt, Transvaalhof 22; A. J. Reitsma, militair, Noordein de 2a; P. J. Jongkind, militair, Groen- hazengracht 12; M. V. Lauw, Noord- einde 50; A. Lugthart. llverple Houtlaan 55; M. J. Verkuijl. Jos Haydnln. 35; B. Zijp, Haarlemmerstr. 291. Aalsmeerse corso rijdt zaterdag Het grootste bloemenfeest van oi land staat weer voor de deur: he bloemencorso Aalsmeer, dat zater dag zal worden gehouden. Tijden! een persconferentie werden de laat ste "geheimen" prijs gegeven, het jaarlijkse evenement, waarbij ook de hoofdstad des lands een grote speelt. Voor de twintigste maal zullen opgetuigde auto's en 21 praalwa,geiu de tocht Aalsmeer-Amsterdam afleg gen. Feitelijk gaat alles weer volgens traditie, met één uitzondering echter, Het zal niet zo zijn dat de stoet na he' défilé op de Dam, direkt terugkeer! naar Aalsmeer. De Amsterdammers zullen nu ruimschoots in de gelegen heid worden gesteld van de bloemen pracht te genieten, omdat de praal wagens in het nieuwe RAI-gebouff zullen worden tentoongesteld. Het motto van het komende corso is „Corso-kroniek 1948-1967". Omda! het voor de twintigste maal is, heeft het bestuur van de Stichting Corso- Aalsmeer, besloten een greep te doen uit de afgelopen jaren. Ieder jaar heeft het corso een ander motto; al deze onderwerpen worden nu in dit corso-1967 samengevat. Het ontwerp is wederom van df heer H.J. Bouwmeester, die het ech ter voor het laatst heeft gedaan. Df deelnemende v/agens zullen zich 's morgens tussen 8 en 9.30 uur opstel len, waarna om 9.30 wordt gestart Omstreeks kwart over één zal het Olympisch Stadion in Amsterdam worden bereikt, vanwaar men weer om 14.25 uur zal vertrekken. Het de- filé in Amsterdam is omstreeks 4 uur en om 17.15 uur zal de stoet arrive ren by de RAI, waar de praalwagens tussen 18.30 en 22.00 uur te bezichti gen zijn.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6