Radicalen niet veroordeeld K.V.P.-TOP BIJEEN IN ROMME- INST1TUUT Bogaers erkentelijk Statenvertaling handhaven R.k. Kerk in Polen vraagt om gelijl AC rechten MET EEN ENKEL WOORD HAAGS AG E N D Herdenking reformatie PAGTNA 2 LEIDSCf) DAGBLAD Van links naar rechts de he ren van Doorn, JurgensAalberse, Horbach en Schmelze (Van onze parlementaire redactie) Het veertig leden tellende partijbestuur van de K.V.P. is zaterdag na zes uur praten tot de conclusie gekomen dat een open beraad over de partijvorming gewenst is en dat het iedere groep of stroming in de partij vrij staat om blijk te geven van eigen opvattingen, ook al ge beurt dat buiten partijverband. Het bestuur gaat er daarbij wel vanuit, dat dit in loyale en openhartige communicatie met.de partijorganen gebeurt.. De bijeenkomst in het Romme-Instituut kan als een succes voor de radicale groep-Bogaers worden beschouwd. Drs. P. C. M. Bogaers sprak zaterdagavond dan ook' onmiddellijk zijn erkentelijkheid uit over de verklaring, die na afloop werd verstrekt. Blijkens die ver klaring is er een openhartige discussie gevoerd, maar kon niet alle verschil van mening worden weggenomen over het beleid, dat zoioel door radicalen als partijtop is gevoerd. OPEN BERAAD Uit een toelichting na afloop werd duidelijk, dat de radicalen kritiek te incasseren hebben gekregen, omdat zij het officiële gesprek met AR en CH met hun actie zouden hebben doorkruist en bezig zouden zijn een party in de party te vormen. Maar anderzüds bleek, dat de partytop haar aanvankeiyke beschuldiging, dat de radicalen onreglementair zou den hebben gehandeld, weer heeft moeten inslikken. De positie van de radicalen werd niet onaanzienlijk verstrekt door de mededeling van ondervoorzitter drs. F. van der Gun, secretaris van het NKV, dat. ook hü het radicale adres heeft ondertekend. Twee (loden bij ernstig ongeluk in Nienw Vennep De 38-jarige mevr. H. Meeldyk- Scheepbouwer en haar 5-jarig doch tertje zUn om het leven gekomen bij een ernstig ongeluk, dat zaterdag middag omstreeks drie uur plaats vond in hun woonplaats Nieuw Ven nep. Mevr. Meeldyk wilde per fiets van de Venneperweg de Oosterdreef op- ryden. By deze manoeuvre werd zy gegrepen door een achteropkomende auto, bestuurd door een 18-jar:#* in woner van Hillegom. Mevr. Meeldyk was op slag dood. Het dochtertje, dat by haar achterop de fiets zat, weed zeer zwaar gewond naar het Elisa- bethsgasthuis in Haarlem overge bracht. Het meisje is daar vanoch tend overleden. Populariteit van De Gaulle (laait Uit de resultaten van een peiling van de openbare mening is gebleken, dat slechts ongeveer de helft van de Franse kiezers wenst, dat president De Gaulle zijn ambtstermijn van ze ven jaar vol maakt. Ongeveer een vierde gedeelte 23 procent van de ondervraagden wil dat hy zo spoe dig mogelijk aftreedt, 16 procent wil hem „nog een jaar of twee" laten blijven en 12 procent uitte geen me ning. Deze cyfers zijn gepubliceerd in het avondblad „France Soir" en ge baseerd op een de vorige week door het „Instltut Francais d'opinion pu- blique" gehouden onderzoek. In mei 1966 was volgens „France Soir" nog 56 procent van de kiezers voor aanbiyven van De Gaulle tot zijn ambtstermyn in 1972 eindigt, dat zyn populariteit in 15 maanden met 7 procent is gedaald. Overigens wyst de statistiek uit, dat De Gaulle als morgen verkiezin gen zouden plaatsvinden, de socia listenleider Mitterrand zou kunnen verslaan, want het instituut rappor teert, dat, Indien de Fransen tussen beiden zouden moeten kiezen, 42 pro cent de voorkeur zou geven aan De Gaulle, 35 procent Mitterrand zou steunen en 23 procent voor geen van beide zou voelen. Twee weken gele den waren de percentages: 34 pro cent voor De Gaulle, 35 voor Mitter rand en 31 zonder mening. Hieruit concludeert het instituut, dat deze toeneming van zyn rela tieve populariteit het gevolg kan zijn van zijn 10 augustus gehouden en in het gehele land door de t.v. uitge zonden rede, waarin hy zich veide- digde tegen de kritiek op zyn poli tiek. Alle stromingen Volgens de verklaring kwam het party bestuur in eensgezindheid tot de conclusie, dat de voorbereiding de partyraadsvergadering, die in december aan de partyvernieuwing zal worden gewyd, „door alle betrok kenen in alle openheid zal worden gevoerd binnen het ruime door de party geboden kader". Partyvoorzit- ter mr. P. J. M. Aalberse, ylings van vakantie teruggekeerd om het. roer weer in handen te nemen, zei dat een stuk zal worden geproduceerd, waarin alle stromingen in de KVP aan het woord worden gelaten. Dat zyn dan de groep-Schmelzer (sa menwerken met AR en CH), de groep-Bogaers (samenwerken met PvdA en D'66) en de groep-Couwen- bergh (nieuwe algemene centrum- party). Het stuk zal, voorzien van een preadvies van het partybestuur, in afdelingen en kringen aan de or de worden gesteld. In zyn verklaring zegt het party- bestuur, dat het gesprek met ARP en CHU, in eerste aanleg gericht op een onderzoek naar een eigentydse inhoud van christelyke politiek, KVP-zyde in constructieve zir worden voortgezet. Mr. Aalberse deelde later mee, dat de radicaal E. Jurgens deel van de gespreksgroep zal blyven uitmaken. Mr. J. Cals heeft zyn verder deelneming gesprek in deze groep van achttien afhankeiyk gesteld van een nader gesprek met de party voorzitter. Hy vraagt zich af, zei mr. Aalberse, of zyn deelneming wel verenigbaar met het voorzitterschap van staatscommissie tot herziening grondwet aanvaard. Tegenspraak De heer Aalberse zei, dat zaterdag over de inhoud van het radicale adres niet is gepraat. Het partybe stuur zal zich daarover pas uitspre ken als de radicalen hun wensen wat meer hebben geconcretiseerd. De partyvoorzitter liet biyken, dat het Jiem persoonlyk liever was geweest als hy het radicale adres eerst ter inzage had gekregen. „Dan hadden ?r eerst eens over kunnen pra ten", vond hij. Hij ontende, dat de partijtop de hand heeft gehad in de publikatie van het stuk, zoals vice- voorzitter drs. G. J. M. Horbach min neer heeft toegegeven. De heer Horbach kwam zaterdag echter op zyn verklaring terug. „Er waren in dicaties in die richting", zei hij, „maar als de heer Aalberse het te genspreekt, heb ik geen reden daar- te twyfelen". Doel bereikt Drs. P. C. M. Bogaers, woordvoer der van de groep radicalen in de KVP, zei zaterdagavond ingenomen te zyn met de verklaring van het partybestuur. Hy was biy, dat men het verleden nu verder kan laten rusten en dat er een open discussie mogelyk wordt, waarin alle accent kan worden gelegd op de vraag welke richting de KVP in de toekomst uit moet. „De zaak van de partyverr wing moet in open discussies kunnen worden uitgepraat", aldus drs. Bo gaers, er aan toevoegend, dat hét daar de groep KVP-radicalen in de ze fase in de allereerste plaats om gaat. „Dat doel ïykt my nu bereikt en daar ben ik het partybestuur er- kentelyk voor". MAANDAG Bellevue: Ledenbijeenkomst R.K. :apperspatroonsbond. afd. Leiden. 8 Charlotte de caclub „De detector". Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadhtiis (trouwkamer): spreekuur sociale raadsvrouw, 4-6 uur nam. DONDERDAG 31/8 Haagweg 90: Openbare Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- Konilngskerk: Receptie ambtsjubl- ;um ds L. Kievit. 7.30—9 uur nam. L. Kievit. 10 Afscheldsdienj .1. Dag. Li(lo 7". 14 j. Dag. 2.30, 7 „Als het zo doorgaat, krijgen we ook nog een theologische bijbel, die alleen bedoeld zal zijn voor geschoolde Neder landers". Patiënten gingen in vrije uren op inbrekerspad Drie patiënten van de Sinaikliniek in Amersfoort blyken hun vrye uren te gebruiken voor het bezoeken van in de omgeving van deze kliniek ge legen villa's, waarby nogal wat be zittingen van eigenaren veranderen. Zaterdagmiddag kwam de eigenaar van een nog leegstaand huis aan de Potgieterlaan aan, toen hy voor een van de ramen van het huis een man zag staan. Terwyl zyn echtgenote de politie belde, stapte de man naar bin nen gewapend met een flinke knup pel. Hy slaagde erin te voorkomen, dat de drie bezoekers konden vluch ten, waarna de spoedig gearriveerde politiemannen in twee surveillance wagens de ongewenste bezoekers naar het politiebureau overbrachten. Inmiddels hebben twee van de drie de I in verzekerde bewaring gestelden an reeds zeventien inbraken bekend. De kiesstelsel, dat hy heeft derde kon inmiddels naar de Sinai- I kliniek terugkeren. Kardinaal Wyszynski heeft zondag in een preek verklaard, dat de R.-K. Kerk niet streeft naar herstel van haar vroegere voorrechten, maar alleen maar naar gelijkheid. „Nieuwe vertaling brengt verwarring" Dit zei de christelyk-gereformeerde predikant ds. J.C. van Ravenswaay uit Arnhem, zaterdag op de tweede landelyke toogdag van de stichting tot handhaving van de statenverta ling, die in het nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Bameveld werd gehouden. De predikant haakte in op een uit spraak van de voorzitter van de stichting, de Amersfoortse predikant van de Gereformeerde Gemeente ds. J. van Haaren. die had gezegd dat de statenvertaling door de vertalers gezien wordt als alleen geschikt voor calvinisten. De nieuwe vertaling, die uitgegaan is van het Nederlands By- belgenootschap, zou begrijpelijk zyn voor protestants Nederland en de nieuwste, zogenaamde oecumenische vertaling, die nu op komst is en waarvan het boek Jona reeds is ver taald, zou voor alle Nederlanders be doeld zyn. „U begrijpt wel dat dit nooit een zuivere vertaling kan zyn", zo sprak ds. Van Haaren tot de onge veer 2500 belangstellenden uit alle de len van ons land. De stichting is in het leven geroepen om te proteste ren tegen en te waarschuwen voor de nieuwe vertaling. Hy zei verder nog, dat satan door de eeuwen heen heeft geprobeerd het woord van de kansel weg te krijgen. Door verbranding is hem dit niet gelukt en nu wordt ge tracht door vervalsing dit te bewerk stelligen om zodoende van de kracht van Gods woord een stomp zwaard te maken. De heer L. van der Sluys uit Oud- woude (hervormd) drukte het als volgt uit: „We moeten ons aar statenvertaling vastklemmen, niet omdat deze onfeilbaar is, maar om dat er nog steeds geen betere verta ling is gekomen. De nieuwe verta ling brengt alleen maar scheuring en verwarring in het kerkelyk leven te weeg". Verder spraken nog predikanten van de oud-gereformeerde gemeente en de gereformeerde gemeenten Nederland. In hun toespraken wezen zij allen op het belang om de statenvertaling te behouden. Zeventien miljoen kilo kaas te veel Nederland heeft zeventien miljoen kilo kaas te veel en dat overschot dreigt voor het einde van het lo pende melkprijsjaar, vóór april 1968 dus, nog met vijftien miljoen kilo vergroot te worden. Dat meldt het officieel orgaan van de Kon. Neder landse Zuivelbond F.N.Z. De ze tien miljoen kilo liggen nu al klaar om straks na inlevering in de pak huizen van het voedselvoorzienings in- en verkoopbureu V.I.B. te worden opgeslagen. Het ls niet onreëel er rekening mee te houden dat de melkproduktie op het hoge niveau blijft, dat ze ten op zichte van vorig jaar heeft bereikt, terwyl er geen aanleiding is te ver wachten dat er plotseling extra hoe veelheden melk tot consumptiemelk, gecondenseerde melk of melkpoeder zullen worden verwerkt. Vandaar de vrees van het blad dat die vyftien miljoen kilo kaas ook nog ingeleverd zullen worden. Latere afzet door het V.I.B. van zon dertig miljoen kilo ingeleverde kaas kan. volgens de schatting van het zuivelblad, de melkveehouderij een strop van 45 a 60 miljoen gulden gaan betekenen. I 9.15 u. Zoncl. 2.3 en 9.15 u. Studio „Dokter. j. Dag. 2.30, 7 c 30. 4.45, 7 en 9.15 Trianon „The ^ound_of_ music' ,Sabotage-complot goudt ".30, 9.15 Luxor „Het naakte vlees". 1 ig. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, en 9.15 u. Camera „Gambit", 2.30. 4.4! 9.15 u. 14 J. Wassenaar, Astra „Tobroek" (T; bruk) 14 j. vrijdag 8 uur, zaterd. Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Valk", Molenmuseum opend dinsdag t/m zaterdag 10 -orm.5 uur nam. Zondags 1-5 im. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkun( Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks 17 uur; 's zondags 13-17 uur (t oktober). Rijksmuseum voor Volkenku ïntoonstelllng van Japanse pre m Kyosal. Dageiyks 1017 Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkua (Steenstraat 1): dag. 10-7 dags 13-17 uur. Rijksmuseum natuurwet( zond. 1-4 AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevall Dotheek Reijst, 2Ó136. Apotheek R. van Breest Smalli BINNENLAND Busongeluk op Cyprus In het westelyke deel van Cyprus is giste- Arjosraad opgericht Het hoofd- ren een autobus van een 300 meter bestuur van de nationale organisatie hoge berghelling gestort, waai door Hy zei: „de kerk vraagt dat ge lovigen op zyn minst even veel rech ten hebben als niet-gelovigen. Is dit te veel? Is dit een overdreven eis?". vigen, die zich voc donna" hadden gejuicht. De kardinaal ze vraagt de kerk aar hebben dat geen discriminatie wordt gepleegd, dat de kerk op zyn minst wordt gelyk gesteld met ande re maatschappelyke instellingen, dat zy deel heeft aan die rechten welke aan het volk toebehoren, aan het werkende volk van dit land". Incidenten in Aden en Zingibar In Aden hebben zich zaterdag weer gevechten voorgedaan. Daarbij zijn vier Arabieren om het leven gekomen en zyn elf anderen, onder wie twee Britse soldaten gewond geraakt. Ara bische terroristen- wierpen granaten naar een Britse patrouille, waarop deze het vuur opende. Arabische nationalisten van het „Nationale bevrijdingsfront" in Zuid- Arabië, hebben zich gisteren meester gemaakt van regeringsgebouwen ir Zingibar, de hoofdplaats van het sul tanaat Fadhli, dat deel uitmaakt var de federatie die begin volgend jaar onafhankeiyk moet worden. Militai ren zyn onderweg om de nationalis ten te verdrijven. De heerser en enige van zyn aanhangers hebben hun toe vlucht in een buurstaat gezocht, de dag tevoren in een hinderlaag zijn gevallen, waarbij enkele doden waren gevallen. van anti-revolutionaire jongeien heeft in zyn zaterdag in Utrecht ge houden vergadering o.m. een nieuw instituut, de Arjosraad, opgericht. Dit is een landelyk samengest-Ad parlement, dat in voorliggende ge vallen concrete uitspraken doet en waarin het politieke beleid van da- gelyks bestuur en hoofdbestuur wordt beoordeeld. In een uitgegeven verklaring ztgt het hoofdbestuur over het adres van de christenpradicalen in de KVP, dat het de actie begroet als een welko me bydragen in de discussie rond de gewenste party vorming en paity- vernieuwing. Duitsers aangehouden Op ver zoek van Interpol heeft de politie za terdag aan boord van 't Duitse kust vaartuig „Lies" in Amsterdam twee Duitse zeelieden aangehouden, die hebben bekend een roofmoord te hebben gepleegd op een 44-jarig2 man uit Neuwied a/Rhein in Duits land. De beide zeelieden (20 en 21 jaar) werden onmiddellijk na aan komst van het schip in de Amster damse haven gearresteerd. Nadat de recherche met bloed besmeurde kle ding aantrof, bekenden zy zich aan het misdryf te hebben schuldig ge maakt. De moord werd gepleegd in de nacht van 17 op 18 augustus j.l Oud-burgemeester Doorn overle den In de ouderdom van 91 jaar is in Den Haag oVerleden mr. dr. j M. P. Thomassen a Theussink van j der Hoop van Slochteren. oud-bur- gemeester van de gemeente Doorn. Ook was hy bestuurslid van ver schillende provinciale verenigingen, in Utrecht was hy president .ceri:- voogd van de hervormde gemeente Hy maakte deel uit van het hoofd bestuur van de Utrechtse zendings vereniging en van de raad van by- stand van het Utrechts diakonesson- huis. De begrafenis is morgen. BUITENLAND Overstroming in India Als ge volg van zware regenval is de rivic de Joemna in het gebied van Dëlhi en Agra buiten haar oevers getij den, waardoor zeker 25 personen om het leven zyn gekomen. Omstreeks 110 dorpen zyn door de watersnood getroffen, Geen inmenging op Anguilla Guyana, Trinidad en Barbados heb ben hun plan om met een gezamen- lyke strydmacht het grondwettige bewind op het eiland Anguilla te herstellen, laten varen, zo is gisten in Georgetown bekendgemaakt. Een reden hiervoor werd niet opgeg„' Genoemde strydmacht zou gebruik Kardinaal Wyszynski tijdens hebben gemaakt van een Brits zijn toespraak. 1 logsschip. Zinspelend op recente aantijgin gen in de communistische pers, zei kardinaal Wyszynski„het is niet dat de tegenwoordige kerk in Polen haar voorrechten verdedigt de kerk had historische voorrechten, r heeft die niet meer en dat be treurt zy niet, zy eist geen herstel die voorrechten, de kerk wil al leen een kerk zyn van dienaren. De kerk vraagt alleen eerbied voor de wetten Gods op Poolse bodem, eer biediging van de elementaire men senrechten, welke tenslotte in de grondwet en in internationale over eenkomst-" vovnkprd ziin" acht inzittenden om het lev enige tientallen werden ge wond. Het voertuig vervoerde gasten tar een boerenbruiloft. Vergissing Een groep zeemetu- en stortte zich gisteren in een vo gelreservaat by de Engelse stad Sunderland op een bezoekster, ieïn- nelyk haar moderne kapsel voor een nest aanziend. Ze rukten de wild om zich heen slaande vrouw de naren deze wist pas aan de dieren te ontkomen nadat ze een hoofd doekje had omgedaan. „Ze dachten zeker dat die vrouw er met hun nest vandoor ging", was het commentaar tn een vogelkenner. Vluchtelingen moeten weg De regering van Roeanda heeft alle vluchtelingen diet uit Boekavoe het land binnen zijn gekomen, gelast te vertrekken. De vluchtelingen, onder wie veel blanken die met de huur troepen van majoor Schramme wa ren meegetrokken en hun toevlucht in Roeanda zochten toen deze Bo- kavoe bezetten, zullen naar Europa worden gerepatrieerd. Thans naar Afrika VN.-secre taris generaal Thant heeft een uit nodiging aanvaard om volgende in Kinsjasa, Kongo, een con ferentie by te wonen van de Orga nisatie voor Afrikaanse Eenheid. De organisatie begint haar vierde top conferentie op elf september na een voorbereidende byeenkomst der mi nisters van Buitenlandse Zaken op 4 september in Khartoem. Vermiste kinderen dood Twee neefjes van zes jaar uit de We^t- duitse stad Kösching, die sinds begin augustus vermist werden zyn zater dag gevonden in een koelkast van een herberg ter plaatse. Toen de kin deren begin augustus verdwenen, werden uitgebreide speurtochten on dernomen. Politiehonden uit heel Beieren waren in de omgeving van Kösching geruime tyd in actie. Vredesfakkel Enkele honderden tegenstanders van de oorlog in Viet nam gaan een brandende vredesfak kel dwars door de Ver. Staten var San Francisco naar Washington brengen. De achtweekse 4.800 km begon gisteren op Knob- Hill in San Francisco en zal eindigen in de federale hoofdstad, waar op 21 oktober een vredesby eenkomst wordt gehouden. Dertien ln een Dauphine Twee personen zyn om het leven gekomen en elf zyn gewond, toen van de Re- nault-Dauphine, waarin ze alle der tien zaten, een band sprong en te gen een boom reed. De politie heeft meegedeeld dat alle inzittenden le den van één gezin waren dat van de Riviera op weg naar huis was. Gevecht in Ingola Radio Kin sjasa heeft meegedeeld dat een groep guerrillastrijders in Angola 'n kolon- ne Portugese militairen heeft aange vallen. Tien Portugezen sneuvelden drie vrachtwagens werden vernield en een grote hoeveelheid munitie viel in handen van de aanvallers, aldus het bericht. Rebellen uitgeleverd De Soe- danese autoriteiten in de grensstad Kassala hebben aan Ethiopië 18 le den uitgeleverd van de Eritreaanse bevrijdingsbeweging. In Kassala den in totaal 38 Eritreaanse rebellen aangehouden die de grens wai overgestoken voor medische verz< ging. Zy waren gewond geraakt gevechten met Ethiopische troepen. De opstandigheid in de Ethiopische provincie Eritrea neemt intussen toe. De oliehaven Massawa is onlangs op grote schaal aangevallen. De bevry- dingsorganisatie strydt voor een „vrij Eritrea". der natuurwetenschappen: Dag. brug 1 schoten zijn de gehele week geopen( DINSDAG 29 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Resld Orkest o.l.v. Roberto Benzl m.m.v san Krebbers, viool. OENSDAG 30 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: De Kongo; groep ..Petits Chanteurs-Danseurs Kenge". Oude kerk, 20.00 uur: Ben Fey, Ópenluchttheater Zuiderpark, sur: Batman, Robin en de Ra Poppentheater Frank Kooman, mr: „Sophonijirus, bet wijze konJj Goede slag De Israëlische poli tie heeft in een auto 50 kg hasjisj gevonden, de grootste party die ooit in het land in beslag is genomen. De hasjisj was in tientallen pakjes in de auto verstopt. De wagen kwam uit oostelyk Jeruzalem en reed in de richting van Tel Aviv. De verkeers politie kreeg by een routinecontrole argwaan, doordat de wagen eigendom was van een Arabier, maar door een Israëliër werd bestuurd. De bestuur der is gearresteerd. Oude stad gevonden By graaf werk ten behoeve van 't Olympisch dorp voor de spelen van 1968 zyn fundamenten van de oude stad Cui- cuilon gevonden. De archeoloog Or- tegon, die belast is met de leiding van t graafwerk, zei, dat de 3 gevon den pyramiden 't centrale punt van de stad hebben gevormd. Zy kunnen hetbouwd worden. De vondst dateert uit de periode van het jaar duizend voor Christus. Omstreeks 50 voor Christus werd de stad onder een enorme massa lava bedolven. peide Via poolroute naar Japan Het 4150 ton metende Russische vracht schip Nowoworonesj is in Jokohama aangekomen. Het schip was als eerste via de 8000 km lange poolroute uit Europa naar Japan gevaren. De reis duurde 29 dagen, dat is tien dagen korter dan de zuidelyke route via het Suezkanaal. Het schip werd voor afgegaan door drie Russische ysbre- kers voor de gevaarlyke reisbaar de Beringstraat. Perim aan V.N.? Engeland heeft de Verenigde Naties gevraagd het be stuur over het eiland Perim over te nemen, dat in Straat Bab-al-Men- deb ligt en de zuidelyke toegang tot de Rode Zee beheerst. Het eiland dat 280 inwoners telt, is sinds 1857 Brits bezit. Engeland wil zyn soevereini teit er over afstaan, wanneer Aden, waarmee Perim nauw verbonden is, in januari a.s. onafhankeiyk wordt. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessendam-Nei hardinxveld A. Breure te He Boeicop. Aangenomen naar Dalfsen (vac S. Cazemier) (toez.) C. de Jonf Puttershoek. Bedankt voor Rotterdam-! nis (vac. C. den Engelse) (toez.) v. d. Sluys te Herwynen. Geref. Kerken. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam-Zuid 2. Harinck te Utrecht - te KI vaal J. C. Weststrate te Meliske Op 28 oktober zal onder de „450 jaar reformatie" een hei king plaatsvinden in de grote thenesserkerk in Rotterdam. landelyke reformatieherden op brede interkerkeiyke basis belegd op initiatief van de ging „Protestants Nederland", ken zullen: ds. H. Postma, pred van de Vrye Evangelische Gemi te Antwerpen, dr. C. A. Tukker, vormd predikant te Kinderdijk M. J. Arntzen, gereformeerd kant te 's-Gravendeel, prof. J. Oosterhoff, christelyk-gen meerd hoogleraar te Apeldoorn ds. A. Vergunst, predikant Geref. Gemeente in Rotterdam, dewerking verleent een koperkw en het koor „Deo Cantemus'' Arie Pronk. De samenkomst WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 Amsterdam penburg De Bilt Stockholm Kopenhagen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn e e; mist 22 12 onbew. 23 1- mist 21 11 regen 17 J licht bew. 11 onbew. onbew. zw. bew. 27 11 onbew. geh. bew. 1 Genéve

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2