Lindebomen sneuvelen in Voorschoten Oorlogsbeeld in Vietnam Oud-minister L. Nelier vanmorgen begraven Zoeterwoude wil plan „Kern" gaan wijzigen Leidenaartje klem tussen (hoge) muur en reclamebord ,eidseweg kri jgt nieuwe riolering Amsterdam vandaag j Bij Feijenoord )e Provinciale Waterstaat is be- met de reconstructie van het ilspunt Leidseweg - Voorschoter- Na de reconstructie, die een ge- is van de verbreding van de orschoterweg van twee naar vier zal het ontmoetingspunt van Voorschoterweg en de Leidseweg meer vloeiend zijn, doch zal de dseweg haaks op de Voorschoter uitmonden. iet gedeelte Leidseweg tussen Zil- fabriek en Hofweg is thans afge- en en het verkeer wordt omge- via de Hofweg. et afgesloten gedeelte is een stijn geworden en is nu sedert dagen een duinenpartij. De Pro- :iale Waterstaat is met behulp een graafmachine een geul aan graven voor het leggen van riole- isbuizen ten behoeve van een dui- graverU heeft niet kunen voor- en dat twee eeuwenoude linde- en aan de vijver van "Berbice" onder bescherming staan van itsbosbeheer ontdaan werden van groot deel van hun wortels. Mid- in de bloei missen deze twee bo- i hun wortels aan een zijde en het sar voor omvallen der bomen is ;ens deskundigen niet denkbeel- Ook de vijver van "Berbice" is ïdamd en een stuk van de vyver- it weggegraven. listermiddag werd de graverij i gezet. De gravers stuitten toen de riolering van de gemeente irschoten, die in het midden van Leidseweg is gelegen. De bestaan- riool verhindert thans het leggen de nieuwe buizen en de Provin- i Waterstaat ziet zich genood- lt een andere "weg" te kiezen Ongevallen op de weg Leiden hebben zich gisteren 2 eersongevallen met lichamelijk ■•oorgedaan. de drukke wegkruising Kore- rstraatGeregrachtJan van tbrug kwamen gistermiddag om- eks kwart over vier een bromfiet- en een personenauto met elkaar botsing. De bromfietser, een 41- ?e Leidenaar, klaagde over hevi- jn in de buik. De EHD bracht naar het Academisch Zieken- het fietspad langs de Hoge tiijk reed gisteravond omstreeks uur een 16-jarig Leids meis- net haar bromfiets tegen een waarvan de bestuurder de rburgerkade op wilde rijden zon de doorgang voor de bromfiets- uurster vrij te laten. Het meis- reeg een gekneusd bovenbeen en noedelijk een hersens^huHdincr werd door de E.H.D. naar het demisch Ziekenhuis overge- !ht. voor het nieuwe riool met duiker. Het graafwerk is onnodig verricht. De aannemingsmaatschappij, die in opdracht van de Waterstaat de geul heeft gegraven, stelt dat de ge meente Voorschoten niet heeft mee gedeeld „wat er allemaal in de grond" van de Leidseweg heeft geze ten. Een woordvoerder van Openba re Werken van Voorschoten deelt mee dat de gemeente Voorschoten een tekening heeft laten zien van de Leidseweg-riool. De Leidseweg is ter plaatse in onderhoud by de Provin ciale Waterstaat en de gemeente Voorschoten heeft er verder geen be moeienis mee. Toch moet er iemand zijn, die zich heeft vergist in de ligging van het riool. Gedane zaken nemen hier geen keer. De twee lindebomen, die de Leidseweg ter plaatse mede groen verschaffen en een onderdeel zijn van "Berbice", zijn waarschijnlijk ten on dergang gedoemd en de Leidseweg is ter plaatse onnodig vroeg geheel opengebroken, waardoor vooral de schooljeugd extra gevaar loopt, daar de kinderen op weg naar school via de drukke Voorschoterweg zon der voetpad moeten gaan. Medische diensten tiderdorp dokter L. v. d. Berg, ien Huetstraat 22, Hazerswoude, 01714-344; zuster Van Maarle, ifaciusstraat 15. Zoeterwoude O), tel. 34673 (01710). fjstgeest dokter Van Walche- Oranjelaan 29, tel. 52130. oorschoten dokter W. I. M. van Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; iarts Ch. Kengen, Kon. Wilhel- alaan 8, melden 9.30 uur; Voor- rtense apotheek, Leidseweg 66, tel. wijkverpleging Gezondheids- Irum, Wijngaardenlaan 2, tel 2177. armond dokter H. A. G. M. knkamp, tel. 220; zuster Meijssen, van Beierenweg 1, Voorhout, tel. 12-7796. tasenaar dokter H. W. Plink, -senweg 44a, tel. 2075; dokter W. e Jong, Wittenburgerweg 188, tel. Wassenaarse apotheek. Schouw- 32, tel. 2402; tandarts G. E. N. nerè alz (18.00-18.30 uur), Jonkerlaan tel. 2116. ZOETERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwou de komt woensdag 30 augustus, 's, avonds 8 uur, in openbare verga dering bijeen ter behandeling van de volgende voorstellen: tot het treffen van een tijdelijke voorziening voor de noodslachtingen; tot het verpach ten van het jachtrecht; tot het vast stellen van het bestemmingsolan „Kern"; tot verhoging van het kre diet voor de uitbreiding van de rio lering in de Rijnegommerstraat; tot het aangaan van een geldlening bij de Bank van Nederlandse Gemeen ten ten behoeve van de financiering der scholenbouw; wijziging rechtspo sitieregelingen; wijziging begroting. Lagere school in „Westeinde" Het Hazerswoudse aannemingsbe drijf F. de Boer, dat in Hazerswoude bezig is met de bouw van de fa briekshal ten behoeve van de N.V. Fasson Nederland, gaat binnenkort in het Zoeterwoudse plan „Westein de" een lagere school bouwen. De architectuur berust bij het bureau Paardekooper-Barnhoorn. De bouw van de school werd gegund voor een bedrag van f. 372.000. Krediet voor riolering overschreden Bij besluit van 29 maart heeft de raad van Zoeterwoude een krediet verleend van f. 4.435.90 voor verlen ging van de riolering in de Rijne gommerstraat en het maken van aansluitputten in die riolering. Blijkens een gehouden aanbeste ding blijkt dit krediet niet voldoen de te zijn. De" laagste inschrijver berekent een bedrag van f. 7.500.— Deze aanneemsom is beoordeeld aan de hand van een detailbegroting van het werk en blijkt aanvaardbaar, zodat geconcludeerd moet worden dat de eerste raming van kosten ondeugdelijk was. Vermoedelijk is toentertijd geen rekening gehouden met de in de straat liggende leidin gen en buizen. De begroting luidt als volgt: tijde lijke voorzieningen f. 1.504, grond werken f. 579,50, betonwerk 636.07, houten kespen f. 430, rioleringswer ken f. 2.601.70, straatwerken f. 549.50. onvoorzien f. 500. winst en risico f. 680.08. omzetbelasting 3,09% f 231.16. totaal f. 7.712.01. B. en W. stellen de raad nu voor het krediet te verhogen tot f. 7.500. Tengevolge van de reconstruc tie van het kruis-punt Leidseweg- Voorschoterweg in Voorschoten is een gedeelte van de Leidseweg thans afgesloten. Er moet tevens een riolering worden aangelegd ten behoeve van een duiker. Bij de graafwerkzaamheden is men gestuit op de ivortels van twee eeuwenoude lindebomen die moes sten worden afgehakt. De bomen zijn waarschijnlijk ten ondergang gedoemd. (Foto LD/Holvast) Phakailze werd uitgeschakeld (Van onze speciale verslaggever) Omar Phakadze, de Russische sprintreus en oud-wereldkampioen, is vanochtend op verrassende Wijze uitgeschakeld door de Italiaan Gior dano Turini. Dat is dan gebeurd in een spectaculair treffen tussen de j beide sprintvechters, die ook in San Sebastian tegenover elkaar stonden, I toen in de finale. Phakadze bleek in Spanje de sterkste, nu bleef Turini in de sen sationeelste omstandigheden over- I eind. Mentaal was hij in de kwart- j finale de sterkste. Phakadze toonde zich na alles wat er gebeurd was >n groot verliezer. Vijf ritten hebben de twee renners tegen elkaar in deze kwartfinales moeten rijden, een record. In de eer ste rit begon het spektakel al snel. Een sur place van 11 min. 45 sec. was het eerste zenuwslopend onder deel van dit duel. Phakadze vond het lang genoeg en vertrok. In de laatste bocht kreeg hy een zwieper van Tu rini. belandde naast de baan. schoof door het gras langs de jury taf el. Resultaat: twee lekke banden bij de Rus. een waarschuwing voor Turini en een rit die overgereden moest worden. Een geladen Phakadze won die rit royaal. In de derde rit liet de Rus zich enorm verrassen. Turini had een voorsprong van 20 meter toen hij een lekke band kreeg. Weer overrij den. Turini won. In de beslissende vijfde rit. waarin de Italiaan het moreel van de Rus kundig bewerkte met alle listen van het sprintersvak, moest Phakadze zich gewonnen ge ven. Moreion (tegen Van Lancker) en de Italiaan Borghetti (tegen de Brit Barnette) plaatsten zich gemakke lijk. Moeilijker had Trentin het. Hij had drie ritten nodig om Trinidad's hoop, Gibbon, te wippen. OEGSTGEEST CORKIEBOOM TREEDT AF (Van onze correspondent) Cor Kieboom zal niet meer als voorzitter van Feijenoord terugkeren. Enkele weken geleden nam hy dit besluit. Vanmorgen zijn de leden van Feijenoord ervan in kennis gesteld. Als zijn opvolger wordt voorgesteld heer A. A. (Guus) Couwenberg, thans penningmeester van de club. Guus Couwenberg is in het dage lijks leven directeur van de S.B.S. 1. Schuyt, v. d. Boom en Stan- fries, een vervoermaatschappij). Kieboom heeft zijn plicht gedaan. Misschien dat hij nog een jaar of wat had bijgetekend wanneer een ernstige maagaandoening hem niet in het ziekenhuis had gebracht, waaruit hij een dezer dagen wordt ontslagen. Tegelijk met Cor Kieboom zal uit het bestuur verdwijnen de heer C. Kees) Prins, als secretaris. Hij vindt dat een jongere nu maar eens zijn werk moet overnemen. Die jongere is de heer I. Groeneweg die in het jeugdwerk van Feijenoord zijn spo ren heeft verdiend. Penningmeester wordt Jan Visser, terwijl als commis- zijn intrede zal doen Gerard Kerkum, nu al met betaald voetbal belast. In Kikkerpoliler Politievoetbal Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Leidse Politie- sportvereniging wordt op dinsdag 29 augustus een nationaal politie voet baltoernooi georganiseerd, waaraan door 12 elftallen wordt deelgenomen. De wedstrijden worden gehouden op de velden in de Kikkerpolder. Zy beginnen om 10 uur. Er wordt o.a. deelgenomen door de elftallen van Leeuwarden, Groningen Den Bosch. Roosendaal, Deventer, Almelo en Utrecht. Noordwijkse stak plotseling over Een 32-jarige bromfietsberijdster uit Noordwijk heeft gisteravond om streeks half acht een dtjbeenbreuk en hoofdwonden opgelopen bij een ongeluk op de Rijnzichtweg in Oegst- geest. Komende uit de richting Rijns burg, stak zij, vermoedelijk zonder I voldoende op het verkeer te letten, j de rijbaan over. Bij deze manoeuvre rri li*. l nmp werd zy gegrepen door een passeren- 1 Weemaal ClireCteiir-geiieraal KI 1 de auto, bestuurd door een 37-jarige Leidenaar. Per ambulance werd de onfortuinlijke Noordwijkse naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Leonow bijna omgekomen bij parachutesprong De Russische kosmonaut Alexei Leonow. de eerste man die buiten een ruimteschip door de ruimte zweefde, is bij een parachutesprong ternauwernood aan de dood ont snapt. Bij de 99ste sprong van de 33-jari- ge kolonel bleef een riem van het valscherm ergens achter steken, waardoor de kosmonaut met het hoofd naar beneden kwam te han gen. Door het wegbuigen van een stuk metaal wist Leonow op 25 me ter boven de grond het euvel te ver helpen, waardoor hy veilig neer kwam. Russische ruimtevaarders worden thans intensief geoefend in het lan den op zee. In tegenstelling tot de Amerikanen sprongen Russische kos monauten tot dusver boven land uit hun ruimteschip en daalden dan met een parachute naar de aarde. Het blad maakte geen gewag van plan nen om de ruimtecabines zelf te ber gen, zoals de Amerikanen doen. Bom a a n va l len o verheersend Het oorlogsbeeld in Vietnam werd overheerst door de hevige bombar dementen welke op Noord-Vietnam werden uitgevoerd. In Saigon wcrl het verlies van het dertiende vlieg tuig in vier dagen boven het noer- den bekend gemaakt. Op een persconferentie in Hanoi werd meegedeeld, dat 76 burgers ge dood en 151 gewond werden bij de Amerikaanse aanvallen. Bij acties op de grond werd van daag een gevecht geleverd even ten zuiden van de gedemilitariseerde zo - ne tussen Noordvietnamese en Ame rikaanse eenheden. Vijf noordelijken en acht Amerikanen sneuvelden, ter wijl elf Amerikaanse militairen ge wond werden. In Saigon kwamen twee mortier granaten neer bij een politiebureau in de buitenwijken waardoor orie Zuidvietnamese burgers gedood en negen gewond werden. Het aantal terreur- en sabotage daden is stijgende. Bij Saigon is don derdag een trein door een ontploffing uit de rails geraakt. Bij Hoeé reden twee autobussen op een landmijn,. Bromfietser (60) zwaar gewond na slippartij Op de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest, ter hoogte van het „Groe ne Kerkje" is vanochtend omstreeks half negen een 60-jarige inwoner van Vijfhuizen met zijn bromfiets geslipt op een strook los zand. Als gevolg hiervan reed de bromfietser tegen een paal, waarbü hij kwam te vallen. Zwaar gewond moest hij naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. Vermoedelijk heeft de man een schedelbasisfractuur op gelopen. Vanmiddag heeft ,op de begraaf plaats „Oud eik en duinen" in Den Haag, in alle stilte de teraardebe stelling plaats gehad van dr. L. Ne- her, oud-directeur-generaal van de PTT. De heer Neher, die de laatste ja ren in Voorst woonde, is maandag onverwachts overleden. Hij was 78 jaar. De heer L. Neher trad met ingang van 1 augustus 1945 op als directeur- generaal der PTT. In februari 1947 werd de heer Ne her benoemd tot minister van We deropbouw en Volkshuisvesting in Het bestemmingsplan Zoeterwoude -Dorp behoeft wijziging ter verkrij ging van aansluiting aan het be stemmingsplan „Westeinde". Het centrum van het dorp Zoeterwoude is in zyn huidige grootte voldoende voor het dorp in z(jn tegenwoordige omvang. Verwacht mag worden, dat het plan Westeindc binnenkort in een versneld tempo zal worden vol gebouwd, en ook het uitbreidingsge bied ten zuiden daarvan. Boven dien zal binnenkort met de aanlog van de westelijke omlegging van de provinciale weg worden begonnen, waardoor deze weg van Leiden naar het groeiende Zoetermeer meer ver keer zal trekken en ook stimulerend op het dorp zal werken. In dit licht is het gewenst een uitbouw van het huidige winkelcentrum in uieei moderne zin mogelijk te maken. Hiertoe waren er enige gunstige factoren aanwezig zo schrijven B. en W. aan de raad. Allereerst de ver werving van een industriecomplex nabij de oude herv. kerk door dc ge meente, de noodzaak van vervanging van de openbare school en amove- ring van enige krotwoningen daar naast. waardoor een open terrein kan worden gemaakt, geschikt voor een modern winkelcentrum van bepc.k- te omvang. Verder ontstond hierbij de moge lijkheid de huidige autoweg langs ge noemde kerk ten noorden van dit nieuwe complex te voeren. Daardoor zal het winkelcentrum op moderne wijze een voetgangersgebied kunnen worden. Verder ontstond er een mo gelijkheid het voetbalveld van de Loethe te brengen naar een nieuwe plaats ten oosten van het Watertje; hierdoor kan ten zuiden van ge noemd winkelcentrum een groot plein geformeerd worden. Daarlangs is bebouwing geprojecteerd van eni ge openbare gebouwen en een woon bebouwing in 3 lagen (dit alles zo danig, dat de allereerste tyd het voet balveld nog kan worden gehand haafd). Dit plein is door straten verbon den met het Watertje en met de toekomstige westel. uitbreiding. Via deze uitbreiding is het in relatie ge bracht met het ontworpen viaduct over de provinciale weg in de rich ting Stompwijk. Voetpaden zijn ge projecteerd langs de huidige West- eindseweg, vanuit genoemde wesleL,- ke uitbreiding, van het plein naer het winkelcentrum en naar de be staande bebouwing ten zuiden van 't plein. Het plein zal een goede func tie kunnen vervullen bij feestelijke gelegenheden en ten dele voor het parkeren van auto's. Het onderhavige plan heeft vanaf 25 mei 1967 gedurende een maand op de secretarie ter inzage gelïgen. Bezwaren tegen het plan zijn niet ingekomen. B. en W. stellen de raad voor het bestemmingsplan als voorliggend vast te stellen. 't ministerie-Beel. Deze functie heeft hij een jaar vervuld. In die tijd maak te hij een studiereis voor de weder opbouw naar Indonesië. Na zijn ont slag als minister werd de heer Neher opnieuw benoemd tot directeur-gene raal van de PTT. In 1954 werd hem eervol ontslag verleend. In septem ber van dat jaar verleende de Tech nische Hogeschool in Delft de heer Neher het eredoctoraat in de tech nische wetenschappen. De heer Ne her was jarenlang lid van de raad van bestuur van de KLM. Ook was hij o.m. voorzitter van de „fundatie werkelijk dienen" en van het NIDER (het „Nederlands instituut voor do cumentatie en registratie"). Hij was commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw en groot officier -in de Orde van Oranje-Nas- Burgerlijke Stand Zoeterwoude Geboren: Saskia M., d. v. G. van der Heijden en A. W. Swaneveld; Nlcolette M. J., d. v. A. G. Droogh en M. J. van Schle. Ondertrouwd: J. D. Versteegen, 21 Jaar en C. K. E. Ronnfeldt, 20 laar- E. Turk. 24 jaar en S. M. Kramp. 21 jaar; P. C. M. Starrenburg, 22 jaar en T. G. M. Lelieveld. 24 jaar; P. A. A. van Noort-, 23 Jaar en W. M. van Stein, 26 jaar; Q. T. P. M. Berbee, 22 jaar en P. A. M. Zevenhoven. 21 Jaar; W. L. M. van Schle, 23 Jaar en J. G. M. Lelieveld, 23 Jaar; G. L. Meier, 25 jaar en H. E. den Eisen. 20 Jaar; C. R. van der Meer, 24 jaar en C. H. M. van Klink, 23 jaar; T. L. Zand bergen, 35 jaar en M. M. A. van Steljn, 24 Jaar; C. B. G. van Cromvolrt, 25 Jaar en J. A. A. Bus. 23 jaar. Getrouwd: B. A. M. De Groot en M- T. Pieterse; D. Sop&r en M. G. A. van Swieten. PASJES VOOR DE IBO'S IN NIGERIë In de Nigeriaanse hoofdstad Lagos Is men begonnen met de verplichte registratie van leden van de Ibo- stam, de talrijkste in het opstandige Biafra. Alle Ibo's in en rondom La gos krijgen een identiteitsbewijs, dat zij steeds bij zich moeten dragen. De bedoeling van de centrale regering is sabotagedaden van niet-Ioyale Ibo's tegen te gaan. Hoeveel er van hen in Lagos en omstreken wonen is niet precies bekend. Men schat hun aantal op ongeveer 30.000. Radio-Biafra heeft gisteren de be- schuldigin geuit, dat de Sowjet-Unie twintig militaire vliegtuigen en 175 deskundigen en adviseurs naar Kano. de hoofdstad van nrd-Nigerië, heeft gezonden. Van de 175 Russen zijn er 130 technici, die de vliegtuigen moe ten assembleren, de anderen zijn ge vechtspiloten en instructeurs. Hon derden oud-studenten aan Ameri kaanse en Canadese universiteiten hebben in de hoofdstad van Biafra, Enoegoe, gedemonstreerd tegen de Russische hulp aan de federale re gering en een petitie overhandigd aan de Amerikaanse consul-generaal waarin president Johnson wordt gevraagd pogingen in 't werk te stel len, opdat Moskou en Londen hun wapenleveranties aan de federale re gering stopzetten. De berichten over de gevechtshandelingen zijn nogal tegenstrijdig. Terwijl van de zijde van de federale troepen wordt ge zegd, dat de Nigeriaanse troepen re gelrecht naar Enoegoe, de hoofdstad van Biafra, oprukken, maken ook de afgescheiden Biafranen melding van een verdere opmars van hun troe pen, die thans tot op 150 km van Lagos zijn gevorderd. Er wordt gevochten om de stad Ore, die op een knooppunt van wegen ligt. De Biafranen zouden zich nog steeds in Ore hebben kunnen handhaven. SPANNING IN OOST-JAVA Bij de sporadische gevechten tus sen uit Djakarta afkomstige para chutisten en groepen Soekarno-ge- zinde mariniers zijn de afgelopen weken in oost-Java drie doden en twintig gewonden gevallen. De para's waren begin deze maand naar het gebied gezonden om de Soekarnobeweging daar te helpen onderdrukken. Opstootjes van anti-Soekarnostu- denten zijn snel door de troepen on derdrukt uit vrees voor botsingen met aanhangers van de afgezette president. In Soerabaja zyn al beto gende studenten door mariniers af geranseld. De garnizoenscommandant van Djakarta, generaal-majoor Mach- moed, noemde de toestand in de stad ernstig, na de recente arresta tie van vier vooraanstaande com munisten. Hij zei tot plaatselijke po litieke leiders in de hoofdstad, dat de vier betrokkenen hadden gepro beerd een ondergrondse partij op te richten. In Bandoeng heeft de plaatselijke militaire bevelhebber alle demon straties verboden, zo meldt Anta- waarbij 12 burgers gedood en acht gewond werden. De Vietcongstrljders rondom Sai gon hebben opdracht gekregen voor bereidingen te treffen de presidents verkiezingen van 3 september te doen mislukken, zo is uit 'n buit gemaakt document gebleken. Vji.gt week werden 167 burgers door de Vietcong gedood. Het aantal gewon den steeg tot 252, het aantal ont voerden was 126. Tot dusver heeft de Vietcong dit jaar 2027 burgers ge dood, 3683 gewond en 2783 ontvoeid. De Zuidvietnamese regering en de geallieerde troepen hebben hun vei ligheidsmaatregelen verscherpt, daar zij aan de vooravond van de ver kiezingen een grootscheepse Vlet- cong-aanval vrezen. In de week welke op 19 augustus eindigde zyn 108 Amerikanen gesneuveld en 883 gewond. Sedert het begin van de oorlog is het aantal doden 12.605 en het aantal gewonden 77.513. President Bourguiba van Tunesië heeft tegenover Tunesische studen ten de Ver. Staten geprezen voor de grote opofferingen, welke dit land brengt om te trachten de vrede in Vietnam te handhaven. Een 8-jarige Leidse scholier kreeg gistermiddag omstreeks kwart voor vijf de schrik van zijn leven, toen hij op de hoek van de Willem Klooslaan en de Frederik van Eedenlaan van een reclamebord, waar hij op was geklauterd, viel. Hij raakte daarbij beklemd tussen het bord en een hoge muur. Het heeft nog geruime tijd geduurd, voordat de politie met hulp van toegesnelde buurtbewoners kans zagen het ventje uit zijn netelige positie te bevrijden. Het kereltje, dat over pijn in de rug en in zijn nek klaagde en bovendien schaafwonden aan neus en knieën had, is door de EHD naar het Academisch Zieken huis vervoerd. BOUW BETAALT DOORWERKEN IN DE KOU ZELF (Van onze Haagse correspondent) De bouwnijverheid gaat nu zelf het doorwerken in de winter finan cieren. Aannemers, die ondanks vorst, regen en duisternis blijven doorbou wen krygen voor hun hogere kosten een toeslag. De toeslagen worden ge geven door de risicofondsen bouwnij verheid, die ten gevolge van het doorwerken besparen op uitkeringen aan „uitgevroren" bouwvakarbeiders. De hoogte van de uitkeringen is gelijk aan die in de vorige winter, toen het Rijk nog financiële steun gaf aan de verletbestrijding. Over de regeling en de financiering is nu een akkoord bereikt met risicofond sen. Gedurende de vier vorige winters is in totaal doorgewerkt op '1200 voornamelijk grotere woningbouw projecten en op ruim 1500 andere bouwwerken. Het laatste jaar kon den daardoor ruim 20.000 bouwvak arbeiders aan de slag blijven. De bouw bespaarde daardoor ruim 2 miljoen mandagen. De voorlichting over het doorwer ken wordt o.m. gegeven via een te- leac-t.v.-cursus, die eind oktober be gint. Volgende iveeh Aalsmeerse bloemencorso Het 20ste Aalsmeerse bloemencor so, waarvan het motto is „Corso kroniek 1948-1967" en dat zaterdag middag 2 september vanuit Aalsmeer naar Amsterdam komt zal bestaan uit 31 versierde personenauto's en 21 praalwagens. Twintig daarvan beel den de motto's uit, waaronder sedert 1948 jaarlijks een corso werd gehou den en de 21ste heeft het Nederland se Rode Kruis tot onderwerp, als hul de aan deze organisatie, die dit jaar haar 100-jarig bestaan viert. Een in ternationale jury zal de personenau to's en praalwagens beoordelen. Bij de inhuldiging van Koningin Juliana in 1948 is uit een spontaan initiatief om hulde te brengen aan de nieuwe vorstin het corso ontstaan. De twee km lange stoet, die om kwart over één by het Olympisch Stadion de stad binnenrijdt is om vier uur op de Dam. Vrijdagmiddag en -avond zullen de wagens in de centrale Aalsmeerse veiling voor het publiek te bezichti gen zijn. Zaterdagavond worden ze tentoongesteld in noord- en oosthal van het Amsterdamse RAl-gebouw. De heer H. J. Bouwmeester heeft het corso voor de vierde en laatste keer ontworpen. Fa. Brinks vierde jubileum De Leidse firma Matth. Brinks heeft ristermideïag met een drukbe zochte receptie het 40-jarig jubileum- van de zaak herdacht. Bij deze gelegenheid had tevens de hero; :ng van de gemoderniseerde j- Hierszaak aan de Haarlemmer straat plaats.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17