Wedstrijdcommissaris schopte ,,/A' wil laten zien geen doping nodig dat heb. ik Trentin verliest titel Gangmaker (met motor) Nop Koch dook tweemaal naar jurylid Paillard Scherp protest tegen versterkte degradatie vader in de tent j Ajax won in Luik cijfers van amsterdam Nederlaag Benelux GERD BONGERS HAD ZIJN MEISJE ALS GANGMAKER DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCII DAGBLAD ir De Deen Fredborg op weg naar de wereldtitel 1 km met staande start. (Van onze speciale verslaggever» Loodzwaar hing Pierre Trentin tussen oud-wereldkampioen Toto Ge- rardin en zijn verzorger in. Zijn ge zicht was vertrokken. Morelon. zijn boezemvriend, stond meewarig toe te kijken. Trentin, die er evenals More- Ion tot nu toe niet aan dacht in het bezit zijnde van een prachtig buitenhuis met alle comfort op de Canarische eilanden, om zich daar tussen de wedstrijden door te verpo zen profrenner te worden, omdat hy als dubbele wereldkampioen veel en veel meer geld kan verdienen, zag de basis van het fraaie landhuis wankelen. Hij. de grote temporijder, was niet alleen zijn titel op de 1- kilometer tijdrit kwijtgeraakt, erger nog. hij was als een kleine jongen weggezet in het Olympisch Stadion. Een vierde plaats was er voor de vierkante Fransman slechts, geen medaille. De medailles waren voor de dolgelukkige 20-jarige Deen Niels Fredborg (goud), de „oude" 31-jari ge Poolse kleermaker Waclaf Lato- cha (zilver en de lange, donkere Re ginald Gibbon uit Trinidad. Dat was de grote verrassing van de eerste avond van de wereldkampioenschap pen. Een avond waarop Klaas Balk, de 18-jarige Nederlandse neofiet, zesde werd op de kilometer, en waar op de Nederlandse amateur-stayers De Wit en Helsloot zich oppermach tig naar de finale reden. Een avond ook, waarop de derde stayer Groene- wegen zich de gemakkelijke pas naar die finale zag afgesneden door de onvergefelijke nonchalance van gangmaker Pelser. Een avond ten slotte die achter de coulissen tu multueus eindigde met een rel rond gangmaker Koch en het Franse ju rylid Paillard. (Van onze speciale verslaggever) Een gangmaker, Nop Koch, die als een Stuka twee keer in de richting van de Franse wedstrijdcommissaris dook, waarbij deze razendsnel opzij moest springen om niet onderuit gereden te worden, en een jurylid, Paillard, die de gangmaker Koch een paar trappen gaf. Een Paillard ook, die emotioneel brulde: „Koch eruit of ik". Dat veroorzaakte achter de schermen van het wereldwielercircus vannacht heftig tumult na de laatste kwalificatierit van de amateurstayers. Wat was er gebeurd? Koch had zioh, zo zei tot z'n grote spijt KNWU- sportcommissielid Zwartepoorte, aanvankelijk niet gehouden aan de gemaakte afspraak met de gangma kers, dat zij niet boven de witte lijn zouden rijden, tenzij natuurlijk als er een aanval gelanceerd werd. Oud stayer Paillard, al jaren in de jury voor de stayers en bekend veroorza ker van moeilijkheden door zijn zeer opvliegende aard. beduidde Koch tij dens de rit, waarin De Wit een voor proefje gaf voor de finale en de twee de man op drie ronden reed. dat hij niet boven de witte lijn mocht rijden. Met de opgerolde groene vlag. later met de gele. wees hij Koch op zijn wilde rijden. Koch werd kwaad en dook twee keer met een gezicht van "als je niet weg gaat, pak ik je" in de richting van Paillard. die op de onderkant van de baan stond. van de laatste plaats mooi opgerukt naar de finalebrengende tweede po sitie, en lag een halve baan voor. toen de motor van zijn gangmaker Pelser het ineens vertikte. Het bleek dat de carburateur verstopt was. „Geen wonder", zei een monteur „hij heeft dat ding in geen twaalf en een half jaar schoongemaakt". Maar ondertussen moest Groenewegen achter Stakenburg verder. Het kost te tempo en tijd. Groenewegen gaf er de brui aan. wilde afstappen, reed toch ontmoedigd door en werd vier de. Hij moet nu een herkansing win nen om in de finale te komen, waar voor zich geplaatst hebben: De Wit, Helsloot. Introzzi (Italië», Janser (Zwitserland). Weil (West-Duitsland) en Markov (Rusland). Deining Dat was natuurlijk een levensge vaarlijke zaak. want Koch draaide nu en dan snelheden van 84 km per uur. Terecht ontstond er dan ook grote deining. Paillard rende onmid dellijk na de finish naar Koch toe aan de andere kant van de baan. De Utrechtse gangmaker, afgestapt en zijn motor naar de cabines duwend, kreeg een paar trappen van de woe dende Paillard. Hein "Tarzan" van Breenen, bekend toerrenner van vroeger, aanvankelijk niet wetend dat hij met Paillard te doen had, duwde het tweetal uit elkaar en voor kwam daarmee een groter schan daal. Na afloop werd dan ook ge fluisterd dat Paillard en Linard, een ander Frans jurylid en oud-stayer, zwaar teleurgesteld waren geweest dat hun landgenoot Marechal zich niet direct voor de finale had kunnen Drankje Hooghartig De eerste regenboogtrui. die uit gedeeld werd kwam dus niet om de verwachte schouders heen. Trentin had hooghartig meegedeeld dat hij een tijd van 1.08 zou maken, en zich daarmee royaal opnieuw met het ere- kleed zou omgorden. De tekst van het telegram naar huis was al opge steld, het papier kon in snippers worden gescheurd. Een bittere te leurstelling voor Trentin, die zich helemaal afgestemd had op dit spe cialistenwerk. Eén verkeerde ma noeuvre met het stuur kostte hem echter zijn balans en zoveel tienden van seconden dat hij kansloos werd. De ver voor hem gestarte Niels Fred borg wist tot zijn grote vreugde al honderden meters voordat Trentin over de streep ging dat hij de nieu we ereldkampioen zou zijn. Gelukkige momenten voor de kan toorbediende uit Aarhus, wiens derde wereldtitel-toernooi dit wa-s en die nu naast de medaille als pre- Olympiscl; kampioen tijdrijden (1.07.28 tegen de 1.08.63 van u) de gouden plak van de wereldkampioen kan hangen. Gelukkige momenten ook voor zijn trainer, de befaamde oud-sprinter uit vroeger jaren. Alex Schandorf. Verrast Fredborg was er zelf uitermate door verrast. Hij had op brons gere kend. dat wel, maar Trentin was toch voor hem de grote man geweest. Die sloop nu als een kleine jongen weg toen Fredborg uitbundig door de Denen in de catacomben van het stadion werd bejubeld. „Ik had de verkeerde plaat gestoken" mompel de hij tot de Deen, toen deze hem de hand toestak. Fredborg grinnikte. Klaas Balk, die als derde aan de start kwam en na een beste eerste ronde (in 35 «econden) na 750 meter „instortte", herinnerde zich heel goed toen Fredborg gehuldigd werd dat hij tegen deze Deen in hetzelfde stadion een onbeslist had gereden. .1.09.8- Balk die zijn record tot 1.09.49 verbeterde was niet teleurge steld over zijn zesde plaats. Waarom zou hij ook? Hij had beter gereden dan ooit, telt pas 18 jaar en zei te recht: „Ik ben nog jong, volgend jaar zal ik meer macht hebben". Hy was slechts luttele fracties van se conden achter Trentin geëindigd. De Italiaan Sartori hield hem net van een vyfde plaats af. Onmiddellijk werd er op alle fron- om de woede (en de consequenties daarvan) van de heren Paillard en Linard in te dammen. Zwartepoorte besloot samen met dr. Van Dyk, voorzitter van de KNWU, om uitvoe rig te gaan praten met de Fransen en de zaak onder een drankje te sus sen. Aanvankelyk was men namelyk bevreesd dat de wedstrydcommissa- ris Koch zou verbieden nog verder aan de wereldkampioenschappen deel te nemen. Een Koch die ook al bij de Franse kampioenschappen, toen hy Raynal naar de titel had ge leid, te hoog had gereden. Zwarte poorte zelf nam het Koch kwalijk dat hy zich niet aan de afspraak had gehouden. Weer later in de nacht, toen er nog slechts enkele nakaarters in het stadion aanwezig waren, werd bekend dat men Koch een boete van zevenhonderd gulden zou geven, welk bedrag hy overigens niet voor vol gend jaar hoeft te betalen, omdat dan de U.C.I. zich pas officieel over de straf kan uitspreken. Zwartepoor te bewerkstelligen dat Koch niet ge schorst werd. Wel werd hem opge dragen om de volgende moren om half negen op het matje te verschy- nen bij de boze wedstrydcommissa- rissen Linard en Paillard. Daar Gesust Bij die gang naar Canossa zou wor den uiteengezet, dat Koch de nieuwe regeling van de witte strepen niet ge weten had -de training evenwel was er 's middags twee uur voor onder broken, omdat de schilders aan de slag moesten op de baan voor die strepen-. Koch was niet by de by- eenkomst van de gangmakers ge weest omdat hy het te druk met zijn zaak zou hebben gehad en -aldus sportcommissielid Zwartepoorte vol gens plan: „Koch had het communi qué waarin de regeling stond niet van hem gehad". Dus wist Koch het allemaal nietEn dus was Koch geirriteerd geraakt door de man die druk stond te wyzen en te roepen op de baan. Dat hy naar de man was gereden was niet mooi geweest van Koch. Toegegeven aldus werd de zaak Koch-Paillard gesust Brief van contactvereniging Het bestuur van de contactvereni ging betaald voetbal heeft zich in een uitvoerige brief gericht tot alle clubs, die uitkomen in het bepaalde voet bal. De contactvereniging keert zich dit schryven scherp tegen de door het sectiebestuur van de semiprofs vastgestelde promotie- en degrada tieregelingen voor de komende seizoe- Het sectiebestuur wil door ver sterkte degradatie in de eredivisie de hoogste afdeling van het betaalde voetbal in twee seizoenen terugbren gen van 18 tot 16 clubs. Het bevreemdt de contactvereni ging dat 't besluit is genomen zonder ruggespraak met de clubs, te meer omdat het sectiebestuur enkele maanden geleden heeft laten weten dat het een beter overleg wenste met de betrokkenen. De contactvereniging brengt 15 punten onder de aandacht de clubs. Het verzoekt de ver enigingen de materie te bestuderen, •na deze op de eerstkomende ra yonvergaderingen hun standpunt kenbaar kunnen maken. De belangryke punten zyn: k. vermindering van het aantal ere divisieclubs tot 16 betekent: 1. voor twee clubs spelen op een lager niveau •or 16 clubs vermindering van de recette's, aangezien er vier wedstry- den uitvallen. Volgens schatting zou dit de eredivisieclubs per seizoen een miljoen gulden kosten., B. versterk te degradatie gedurende twee seizoe nen houdt het gevaar in van har der en meer verdedigend voetbal., C. in 1968/69 zal elke zondag een ere divisieclub vrij zyn., D. men saneert aan de nog vry leefbare top van het betaalde voetbal en dringt de pro- gramma-moeilykheden, die men juist uit de weg wil gaan. op aan de eers te en tweede divisie., E. de contact vereniging vindt het argument dat een competitie van 18 clubs grote moeilykheden geeft met het afwer ken van een wedstrydprogramma schromelijk overdreven., F. inhaal wedstrijden op woensdagen zyn Vervelend Voor De Wit was dit alles zeer vervelend omdat hy er niets aan kon doen en nu de kans liep zijn titel te verliezen (als Koch niet zou hebben mogen starten), want zonder Koch is De Wit niet kansloos, maai- veel minder zeker van zyn zaak. De Wit die dacht dat hy in zyn regenboog trui mocht starten, maar die snel weer uit moest trekken, had zich su perieur getoond en had iedereen op minstens drie ronden gereden. Dries Helsloot was ook al heel sterk voor de dag gekomen. Hy plaatste zich ro yaal als eerste en komt dus ook in de finale zonder zich te hebben hoeven forceren. Met Groenewegen was het anders. Die reed voortreffelyk, was Toernooi Leidse Boys De voetbalvereniging Leidse Boys organiseert zondag a.s. het „In Me- moriam A. v. d. Born"-toernooi. De deelnemende verenigingen zyn De Eland (Amsterdam). Rouwkoop (Voorschoten). ZLC en Leidse Boys WIELRENNEN Letort moet zijn trui inleveren De Fransman Desire Letort. vierde in de Ronde van Frankryk. is de ti tel van Frans kampioen op de weg voor beroepsrenners kwyt. Het be stuur van de Franse wielerbond heeft deze maatregel gisteren tydens een spoedvergadering in Amsterdam ge nomen, omdat een onderzoek naar gebruik van stimulerende middelen een positief resultaat heeft opgele verd. Letort is van de titel vervallen verklaard en zal zyn nationale kam pioenstrui weer in moeten leveren. Een gevolg van het een en ander is, dat Letort zich uit de Franse ploeg voor de wereldkampioenschappen ge schrapt zag. De amateurrenner Fran cis Ducreux, derde by het Franse kampioenschap op de weg, werd om dezelfde redenen voor drie jaar ge schorst. mogelyk, aangezien dertien clubs uit de ere-divisie lichtwedstry- den kunnen spelen. G. deelneming aan intertoto of andere internationale competities mag nooit reden zyn om de natio nale competitie in te krimpen. H. de confeactvereniging betwyfelt of bij een kleinere ere-divisie de kwaliteit beter wordt, aangezien er meestal gering verschil in kracht be staat tussen de nummers 10 tot en met 18. I. Het verlangen om meer inter landwedstrijden te spelen is begrij- peiyk. De verwezenlyking van dit verlangen mag echter niet ten kos te van de clubs gaan. J. het argument, dat een vroeg be gin van de competitie op 13 augus tus nadelig is. is lang niet altyd door de feiten bewezen. Men kan dit goed stellen voor een begin op 20 of 27 augustus. K. by inkrimping van de ere-di visie mist de sporttoto 4 volle com petitie-dagen. L. het bestuur van de contactraad vraagt zich af waarom het sectie bestuur betaald voetbal tegen de grote meerderheid van de clubs in zyn besluit wil handhaven. Het vreest, dat hier sprake is van een prestigezaak, die noch in het belang van de clubs noch in die van het betaalde voetbal in Nederland is. De heer Charlie Burton l gisteravond in het Olympisch t Stadion afscheid van zijn vrouw f t Berji. Zy vertrok met de Engel- t se ploeg naar -het hotel in de j» t stad Hij trok zich in de perferie van Amsterdam terug in een i v tentje op een camping Beiden r konden weltevreden, maar toch t met enige angst in het hart t gaan slapen De achtervolgings- f kampioene van vorig jaar. moe- f der van aardige dochter Denise, f J die thuis moest blijven, had zich J geplaatst voor de halve finale J pen, samen met de Russinnen v Tamara Garkushina, de natio- 5 v nale kampioene, en Raissa Obo- f t ders. de Belgische vete- de 30-jarige Yvonne Reyn- f Obodovskaja (4.05.04 in de se- en Garkushina, die van de J Nederlandse Katie Hage (4.18.56) f f won, zyn veruit favoriet. Zy zul- t len elkaar wel in de finale ont- t f moeten. De tijden van Beryl t Burton en Yvonne Reynders wa- t j) ren respectievelijk 4.10.59 en t 4.15.67. f j» De Nederlandse meisjes speel- l j) den geen rol van betekenis. Jan- J t nie Jonkers kon zich niet by de f t laatste acht plaatsen en Katie Hage werd met groot verschil f door de Russin overrompeld. J De Tilburgse eerstedivisieclub Willem 2 heeft woensdagavond in Gent. met 11 gelijkgespeeld tegen La Gantoise. I Stayers (amateurs): 1ste rit "30 km.): 1. Weil 'West-Did.) achter Koch, 38 min. 06.70 seconde: 2. Mar kov tSov. Unie) achter Walrave, op 430 meter: 3. De Vleminck (Belg.» achter Lorenzetti, op 830 meter: 4. Groenewegen (Ned.i achter Pelser, I op 2235 meter; 5. Berger (Zwit.) ach- j ter Notter, op 2530 meter, j 2de rit 1. Helsloot <Ned.) achter I Wiersma, in 38.03.80; 2. Janser (Zwit.) achter De Graaf, op 430 me ter; 3. Crowe (Austr.) achter Wal rave, op 915 meter; 4. Mas (Spanje) achter Laval, op 1235 meter; 5. Mi- ohiels (Belg.) achter Pelser, op 1960 meter. 3de rit: 1. Piet de Wit (Ned.) ach ter Koch, 36.30.48; 2. Introzzi (It.) achter Meuleman, op 2430 meter; 3. Marechal (Fr.) achter Plaisance, op 2535 meter: 5. Grab (Zwit.) aohter Notter, op 3150 meter. 1000 meter amateurs: 1. en wereld kampioen Fredborg (Den.) 1 min. 08.63 sec.; 2. Latocha (Polen) 1.08.76; 3. Gibbon (Trin.) 1.09.11: 4. Trentin (Fr.) 1.09.21; 5. Sartori (It.) 1.09.43; 6. Balk (Ned.) 1.09 49: 7. Agapov (S.U.) 1.09.70; 8. Perkins (Austr.) 1.09.92; 9. Honz (West-Did.) 1.10.231 10. Booker <G.B.) 1.10.31. ATLETIEK De atletiekploeg van de drie Betie- Piet de Wit achter gangma- Iuxlanden heeft in Oslo een grote nederlaag geleden tegen Noorwegen. er Koch. De Benelux-atleten slaagden er in het Bislet-stadion zelfs niet in de op de j eerste dag opgelopen achterstand te I verkleinen. De nederlaag tekende zich in een strijd met weinig hoogtepun ten steeds duidelijk af en het verschil tussen beide ploegen bedroeg tenslotte 54 punten: 231.5 tegen 177.5 punten. Een van de weinige hoogtepunten vormde de 3.000 meter steeple. Wel iswaar was wereldrecordhouder Gas ton Roelants niet van de party, maar de Noren Solberg en Risa dreven el* kaar in een spannend duel tot een goede tyd: 8.38,4 en 8.38.8. Een tweede prestatie van formaat leverde Servee Wijsen, de Nederland se kampioen en recordhouder pols stokhoogspringen, die met een sprong van 4.50 meter zijn eigen Nederland se record evenaarde. Door een minder aantal foutepron- gen ging de zege echter naar de Noor Schreien, die hierdoor zorgde dat ook op de tweede dag de gastheren op geen van de technische nummers een nederlaag leden. Voor de enige Nederlandse over winning zorgde woensdagavond Wim Blom, die in de overigens matige tijd van 21,5 de 200 meter won. Achter Blom finishten drie atleten in dezelfde tyd (21.6) en zelfs met de finishfoto kon niet worden vastge steld of Siewert Haverhoek dan wel de Noor Skarstein op de derde plaats was geëindigd. De punten van geen belang voor de eindstryd werden toen maar gedeeld. Voor een gecombineerde zege zorg den Fred van Herpen en Rein van den Heuvel, die met de Belgen Van- denwyngaarden en Makien de 4 400 meter wonnen in 3.11,0. Ajax heeft gisteravond een jubi- leuimwedstrijd tegen het 75-jari'ge Belgische F. C. Luik met 10 ge wonnen. De score was reeds bij de rust bereikt door een doelpunt van Johan Cruijff. In de tweede helft var; deze goede ontmoeting, waarin de Amsterdammers een licht over wicht hadden, werd Cruijff vervan gen door Barry Hulshoff. Het jubileum van de Belgische club werd overschaduwd door de dood van Maurice Lambrechts, al gemeen secretaris van Luik. De heer Lambrechts kwam aan het eind van de middag in de buurt van Her stal bij een auto-ongeluk om het leven. De Nederlandse amateur Rini Wagtmans. een van de geselecteer den voor het Nederlands team by de wereldkampioenschappen op de weg, heeft de eerste etappe van de Ronde van Namen gewonnen. Wagt mans won de 116 km. van Namen naa-r Floreffe in een eindsprint met de Belgen Capiaux en Buchelz. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de K.N.A.U. gevraagd de sprintster Wilma van de Berg (De Keien) toe te voegen aan de ploeg, die zal worden afge vaardigd naar de pre-Olympische wedstryden, die in oktober in Mexico worden gehouden. Judith Salome heeft de kwart finale bereikt van het internationale ieugdtoernooi van Oostende. Zij versloeg de Belgische Jacob met 6—4 9—7. Fred Hemmes werd uitgeschakeld. Hii verloor met 7—5, 3—6, 1—6, van de Spanjaard Munoz. 99 (Van een onzer verslaggevers) Gerd Bongers heeft dit seizoen enkele zeer vervelende weken gekend, om precies te zijn de laatste twee weken van juni. Hij kreeg op 17 juni te horen, dat hij geschorst was, omdat men do ping bij hem had aangetroffen. Eerst lachte Bongers er om. Toen volgde de jacht op recepten. Daarna zag men Bongers een maand niet meer tussen het wielerpark der amateurs. In Voorst zag men Gerd de eerste tien dagen zelfs niet meer op de fiets. Het zat hem tot hier (zijn woorden vergezeld van het gebaar naar de plaats waar zich het strottenhoofd bevindt). „Ik had er meer dan genoeg van. Iedereen kon me wat. Ik ging zwem men in de IJssel. Ik keek mijn fiets niet meer aan. Nooit meer, dacht ik toen. Maar na die tien dagen zei ik tegen mezelf: Gerd. jongen. hier schiet je ook niets mee op. En dus haalde ik de fiets weer tevoorschyn. Het werd nu het andere uiterste. Ik trainde als een gek. 's-Morgens op de weg 120 km. 's-middags 80 kilo meter achter de brommer (die be reden werd door myn meisje, Alie Pieper) en dan nog 's avonds drie kwartier achter de derny op de Apeldoornse baan. Ik zou ze hier en gunter laten zien, dat ik geen doping nodig heb om te winnen. Ik had een verschrikkelyke moraal". Nu lacht Bongers een beetje om die reacties. „Ik won ook myn eerste de beste wedstryd na de opheffing van myn schorsing. In Nymegen op de baan. Een achtervolging in 4.58. Dat was niet mis, nietwaar? Later bleek toch wel, dat ik te hard getraind had. Maar het juiste ritme kwam snel. Ik stelde me onder controle van dokter Rolink. Daar kom ik nu re gelmatig. Naar de Duitse dokters, waar ik het omstreden medicament voor myn rugklachten had gekre gen, ga ik niet meer". De pyn in de rug is practisch wel weg. Vorige week dook de pyn even op, maar „ik ben er iets tegen ge kregen van dokter Rolink. Ik ben geweldig in vorm. Ik heb veel macht op gedaan in de wegkoersen en snel heid in de criteria. Vorige week nog won ik de Ronde van Zutphen met anderhalve ronde voorsprong. In Borne kwam ik ook alleen aan. Ik heb nog nooit zo goed gereden", zegt de kortgeknipte Bongers, die deze week eenentwintig jaar, volwassen is geworden. Bongers rydt individuele achter volging (beste tyd op de winter- baan in Dortmund 4.53 en op de buitenbaan in Amsterdam 4.55.3), GERT BONGERS ploegachtervolging en naar hu hoopt de ploegentydrit op de weg. „Ik wou eigenlyk helemaal die ploegenachter- volging op de baan niet ryden. Ik doe het ergens met tegenzin. De sportcommissie heeft me opdracht gegeven om me daarop voor te berei den. Nou. liever niet, hoor. Het is vandaag dit en morgen dat. We wa ren net aan het trainen met vier jon gens, komt er een vyfde by, die ook kans maakt gekozen te worden. Die jaagt het tempo op tot 50 km. Van een ploeg is dan geen sprake. Nee. dat is niks. Voor dit werk moet je maanden samen trainen en niet pas vlak voor de wedstryd horen, wie er op de baan komen. Nee, dan de ploegentydrit. Dat vind ik geweldig. Ingesteld Al dat ploegenwerk is overigens natuurlijk werk voor het tweede plan by Bongers. Hij heeft zich terecht helemaal ingesteld op de individuele titel. „Ik denk er de hele dag aan. Als ik op sta of in bed kruip is het: zou het wel gaan. Heb ik de vorm nog wel. De laatste dagen voor de wedstrijden ga ik 's morgens tachtig kilometer op de weg trainen en daar na wat op de baan. De laatste twee dagen alleen nog maar op de baan". Met klem wyst hy de redenering van de hand, dat het wereldtitel- toernooi voor hem te zwaar zou zyn, zoals Groen veronderstelt. „Het Ne derlands kampioenschap vind ik zwaarder. Daar moet je drie wed strijden op één dag rijden. En by het wereldkampioenschap gebeurt dat twee keer op één dag, een keer 's morgens en een keer 's avonds. De stadionbaan is wel zwaar. Dat is waar. ook al is het „bandje" langs de kant verbeterd en gladder. Door de wind is het soms alsof je tegen een muur rydt". Over zyn concurrenten wil hy eigenlyk niet praten. „Ik heb Mbskwin en Urzi in Rusland ver slagen met seconden. Maar ja, hoe ryden ze nu? En wat zyn er voor nieuwkomers?"

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7