Londen-Amsterdam door middel continue-tekening H lil *4 Vadim filmt Barbarella Project van Sigma Vriendelijk verpakte verwijten van Moskou aan Roemenië L TDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Het in sommige landen beroemde stripverhaal Barbarella" krijgt een nieuiv modern vervolg in een film van de Franse cineast Roger Vadim en producent Dino de Laurentis. Hierboven de miljo nairsvrouw Talitha PolNederlandse van geboorte. Ze trouwde enige tijd geleden met Paul Getty jr., de zoon van een der rijkste mannen ter wereld, Paul Getty. Roger Vadim daagde haar uit een rol in „Barbarella" te spelen, een film die gesitueerd is in het jaar 4000. Zij accepteerde, en volgens Vadim zal menigeen de wenkbrauwen fronsen, want zij draagt een gewaagd kostuum, dat gis een handschoen om haar lichaam sluit. Talitha is op Bali geboren, in Nederland op school gegaan en later bezocht ze de Academy of Dramatic Arts in Londen. Ze woont nu in Rome. Op de andere foto een scène uit „Barbarella" tussen John Philip Law, die een blinde speelt, de laatste der „vogelmensen" en Jane Fonda als kampioen astronaute" Maar met wie? Framboise Hardy; „Ik ga. trouwen" De Franse zangeres Framboise Hardy heeft verteld dat ze gaat trouwen, zonder te zeggen met wie. Op het ogenblik is de 23-jarige Framboise op tournee, zodat ze niet te bereiken was. Het huwelijk zou op 28 september in het stadhuis van het negende arondissement in Parijs, de wijk van de opera en Pigalle .voltrokken wor den, maar verder ging Frangoise's meedeelzaamheid niet. Drie radiobladen gaan samenwerken De radio- en televisiebladen van de KRO, de NCRV en de VARA gaan naar verwachting met ingang 1 januari op een uniform for maat verschijnen en ze gaan tevens de advertentie-aquisitie gezamen lijk verzorgen. Combinatiietarieven voor advertenties in deze drie bla- worden thans uitgewerkt en half oktober aan gegadigden be- ichikbaar gesteld. De KRO-gids zal model staan 'Oor de drie bladen. Dit betekent lat de VARA-radio-it.v.-gids aan zienlijk kleiner wordt en in plaats offset in koperdiepdruk zal wor den uitgevoerd. Hoewel de beslissing nog niet is gevallen, wordt hetwaar schijnlijk geacht dat ook de NCRV- gids op het KRO-formaat zal over gaan. Voor de VARA-gids betekent de verandering tevens een afscheid van de N.V. De Arbeiderspers in Amsterdam, waar deze gids altijd werd gedrukt. De nieuwe VARA- gids zal voortaan worden gedirulct bij de VADA in Wageningen, die ook de NCRV-gids verzorgt. „Vandaag" Vietnam via de radio De NCRV-radioactualiteitenrubriek „Vandaag" is vanavond geheel ge wijd aan Vietnam, dit in verband met de kamerdebatten over dit on derwerp die morgen beginnen. „Van daag" duurt tien minuten langer dan gewoonlijk het geval is: van 19.10 tot 9.40 uur. Er worden o.a. ge sprekken gevoerd met dr M. W. J. M. Broekmeijer, directeur van het Defensiestudiecentrum, met Laurens ten Cate hoofdredacteur van de Friese Koerier en met vertegenwoor digers van jongerenorganisaties van de KVP, PvdA, VVD, ARP en CHU. Ook kan men in deze speciale afle vering commentaar verwachten van Peter Schröder, de NCRV-correspon- dent in Washington. Valentino Gisteren is voor de veertigste maal een rouwdienst gehouden bij de crypte waar Rudolf Valentino begra ven ligt. Mysterieuze, gesluierde vrouwen, geheel in het zwart ge kleed, woondtn de plechtigheid zoals alle jaren bij. De grote minnaar van de stomme film stierf op 23 augustus 1926. Merkwaardige happening Londen is gisteren door eejn in de Engelse hoofdstad ontstane continue-tekening met Amsterdam verbonden. Op initiatief van de 22-jarige zich „kunstenaar" noemende Tjebbe van Tijen is een „sinds december 1966 in het Londense rioleringssysteem groeiende continue-tekening, die gisteren volgroeid was, uit de straten te voorschijn gekomen" en op weg gegaan via de Lon dense straten en pleinen, over een rijdende taxi, naar het Lon dense vliegveld. Dat de Londense politie het initia tief minder waardeerde dan Tjebbe verwachtte, bleek toen hij gistermid dag samen met zijn zes vrouwelijke assistenten in Londen werd gearres teerd en voor de rechter geleid. De aanklacht was obstructie van voet gangers. Volgens de jeugdige teke- Communistische plichten (Van onze correspondent in Moskou) De Russische leiders laten al ge ruime tijd geen gelegenheid voorbij gaan om de Roemeense bondgenoten op vriendschappelijke wijze eraan te herinneren dat de politieke, weten schappelijke en militaire samenwer king nog altijd de kern is van de po litiek van ieder communistisch land. In de Moskouse gelukwens die door de Russische leiders Breznjew, Ko- sigin en Podgorni ter gelegenheid van Roemeniës nationale feestdag naar Boekarest is gezonden wordt nog eens op deze samenwerking ge wezen, terwijl tevens in herinnering wordt gebracht dat het Pact van Warschau consequent voor de Euro pese veiligheid instaat. Het wordt de Roemenen, die de laatste tyd op buitenlands politiek ge bied hun eigen weg proberen te zoe ken, in het telegram nog eens duide lijk gemaakt dat alleen collectieve acties van de communistische landen de vrede en de welvaart in de wereld garanderen. Moskou onderstreept met deze vermaningen aan het adres van Boekarest nog eens zijn vrees voor de zelfstandige koers van de Roemenen. Roemenië tenslotte is het land dat de leiding heeft in het stre ven naar onafhankelijkheid van Mos kou, dat heeft geweigerd Israël als agressor te veroordelen en dat de di plomatieke betrekkingen met West- Duitsland heeft hersteld. Bovendien heeft Roemeniës partijleider, Ceau- sescoe, gezegd een voorstander te zijn van de opheffing van het Pact van Warschau en de NAVO. Werd Roemenië het vorige jaar op de nationale feestdag door de Rus sen dan ook nog geprezen voor de ac tieve deelneming in het Pact van Warschau, nu wordt daar met geen woord meer over gerept. Ook wordt niet meer in het telegram gesproken zoals het vorige jaar over "Roe menië 's vredelievende buitenlandse politiek". Koopermoolen failliet De N.V. De Koopermoolen. die on der leiding van Henk Ulsink het theater-restaurant De Koopermoolen aan de Warmoesstraat in Amsterdam exploiteert, heeft bij de Amster damse rechtbank faillissement aan gevraagd. De bedoeling is dat de N.V. wordt geliquideerd, maar dat het theater- restaurant, dat goed loopt, blijft voortbestaan. Er wordt hiervoor ge zocht naar een oplossing. Volgens Henk Elsink heeft men reds een nieuwe financier gevonden. Het faillissement is aangevraagd omdat de investeringen in het pand, waarin De Koopermoolen is geves tigd, te hoog zijn opgelopen. Het pand wordt gehuurd van de stichting Dio genes. Voordat het theater-restau rant geopend werd, moesten aan het gebouw verschillende voorzieningen worden getroffen. Daarvoor zou aan vankelijk door de eigenaars worden gezorgd. De stichting Diogenes was echter*, gebonden als zij is aan subsi dies, niet in staat iets te doen. De verbouwing en een restauratie van de voorgevel zijn niet voor de ope ning gereed gekomen. Men is nu een jaar achter geraakt op het schema. De schade die hiervan het gevolg is en de verhoogde investeringen die nodig zijn geweest, bedragen onge veer 200.000 gulden. naars werden zij, na eerst zorgvuldig gefouilleerd en enkele uren opgeslo ten te zijn, vrijgesproken van deze beschuldiging. Zij werden echter wel ieder veroordeeld tot een boete van f 5,als bijdrage in de kosten om Londens trottoirs weer schoon te maken. Gisterochtend is de krijttekening naar Amsterdam overgebracht. Tij dens de vlucht groeide de tekening door, ook over twee Engelse passa giers, de heer H. Schuldt en mevrouw Bertschinger. De continue-tekening van Tjebbe van Tüen, Folke Woud, Adinka Teilegen, Wendela Gevers Deynoot, Mara van Os, Florence Schook en Ammetje Schook arri veerde gistermiddag met de KLM- Electra „Mercurius" op Schiphol. Daar vervolgden zij onder grote be langstelling over het platform en de trottoirs haar weg naar enkele ge reedstaande taxi's. Het zevental bleef op het vliegveld onverstoorbaar wer ken aan de poliepachtige tekening. Als een poliep De taxi's werden van onder tot. bo ven beschilderd met vet krijt en zo doende „groeide" de tekening van Schiphol naar het centrum van Am sterdam. Daar zou de tekening ver der gaan over de straat, de buiten muren van het Stedelijk Museum, waarna een deel in een waterafvoer put voor het museum verdween. De andere delen groeien verder de stad in, terwijl uit andere putten in ver schillende delen van de stad de te kening weer te voorschijn kwam. Tegen de avond groeide zij in de richting van Rotterdam. Vandaag zal de tekening in Rot terdam verder gaan door het Lijn baan winkelcentrum en omgeving, uit de in aanbouw zijnde metro ko men en tegen de avond het Schouw burgplein bereiken. Daar zal tege lijkertijd voor de eerste keer de „Cor- pocinema" opgeblazen worden en met rook gevuld. De „corpocinema" is een bolvormige opblaasstructuur uit kunststoffolie waarop films gepro jecteerd worden. Door middel van diverse voorzieningen ontstaan ver schillende verschijningsvormen van het geprojecteerde beeld". Op de rook zullen vanavond delen van de conti nue-tekening geprojecteerd worden „waarbij de tekening als het ware in rook zal opgaan." De continue-tekening is één van de dezer dagen uit te voeren projecten, die bedoeld zjjn „als openbare voor zieningen binnen het stadsgebied". Deze worden georganiseerd door Sig ma in samenwerking met o.a. de ge meente Amsterdam, de VVV Amster dam, het Stedelijk Museum, de Rot terdamse Kunststichting en de KLM. .-projectenbezig met de tekening PER 1 OKTOBER Milaan in het rood NEDERLAND II OM 5 VOOR 7 Met ingang van zondag 1 oktober zal de t.v. op Nederland 2 vroeger beginnen. Om vijf voor zeven wordt elke avond begonnen met het kleu terprogramma Pipo de Clown, dat ook op Nederland 1 is te zien. De kleuter uitzending van kwart voor zeven op Nederland 1 is hiermee komen te vervallen. De t.v. zendt in principe elke avond op beide zenders uit van vyf voor zeven tot ongeveer half elf. Op beide zenders zal vanaf 1 ok tober om zeven uur en acht uur ge lijktijdig een uitzending van het jour naal zijn. Beide zenders ook besluiten het avondprogramma met een vijf minuten nieuwsuitzending. Het zondagmiddagprogramma Mo nitor komt ook terug op 1 oktober via Nederland 1. Kunstdeskundigen zijn van plan Milaan rood te schilderen, althans een deel ervan. Na een uitgebreide studie door Openbare Werken is bevondendat een rood plaveisel de architectonische schoonheid van oude gebouwen veel beter zal doen uitkomen dan het zwarte asfalt. Men zal nu over enkele weken beginnen om in de Avenue Vit- torio Emanuéle en op het San Babila-plein een rode steenlaag te leggen. Bevalt dit. dan zal dit uiteindelijk in de gehele binnen stad van Milaan gedaan worden. Prinselijk paar naar Salzburg Prinses Beatrix en Prins Claus zijn gisteren naar Salzburg vertrokken voor het bijwonen van de „Salzbur- ger Festspiele". Het prinselijk paar zal op woensdag 30 augustus in ons land terugkeren. NEDERLAND 1 AVRO 6.45 uur De Minimolen 10.15 u 10.45 10.50 11.45 i Nieuws Wereldkampioenschappen wielrennen Van gewest tot gewest Journaal en weerbericht AVRO's televizier Li-la-lo: cabaret The Saint Aansluiting met Las Vegas; variété Laatste nieuws Wereldkampioenschappen wielrennen Sluiting NEDERLAND 2 KRO Nieuws Gamma vorderingen in de wetenschap De wrekers; filmserie Het Amsterdams kunstmaand orkest Laatste nieuws en journaal Gedeeld risico; gevolgen van bedrljfsinkrimplngeu Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 Bezoek aan Cairo Tros-Kompas bezocht Egypte en gisteravond werd de kijkers via Nederland II getoond waar om. Welnu, Tros-Kompas onder aanvoering van journalist Bart van Veen bleek een bezoek aan Egypte te hebben gebracht. Men werd geïnformeerd over het onderwerp „Cairo: tien we ken na de oorlog" onder de leus „Laten we gewoon doen over Cairo". De Nederlandse ambassadeur in Egypte, dr. Bergsma, deed inderdaad ge woon, want het gesprek met hem leverde niets op. Nog ge- de op straat: het ging hun allemaal uitstekend, de een wilde wel, de ander geen oorlog meer, er werd redelijk tot goed verdiend, met de families van de geïnter viewden ging het óók al voor de wind. Overigens zag journalist Van Veen geen kans de docu mentaire tot het einde toe ge woon te laten blijven. Er ge beurden al vreemde dingen toen hij aankondigde dat er in Egyp te op tal van plaatsen met de verborgen camera diende te worden gefilmd en wij in de huiskamers niets anders waar namen dan nieuwsgierig lachen de mensen die loodrecht in de lens keken. Nóg vreemder werd het toen Van Veen de unieke gelegenheid werd geboden een kijkje in het graf van een stok oude mummie te nemen. Hij voelde het een beetje als het binnendringen in iemands pri- vé-leven. Het „hoogtepunt" van de do cumentaire werd echter bereikt toen een Rotterdams geestelijke, die liever doden bleek te begra ven dan met levenden omging, op de vraag of hij hier nog lang dacht te blijven, antwoord de: „Ik ben 1.75 meter lang". Ruimtelijke ordening In VARA's „Achter het nieuws" kwam de Delftse planoloog prof. v. Emden zeggen dat hij weinig gerust was over 't huidige beleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening. Volgens hem ont breekt het de meesten aan ver beeldingskracht om in te zien dat ruimte een zeer schaars goed is, waar we uitermate zui nig mee moeten omspringen, en heerst er onder onze planologen provincialisme. De overheid zal duidelijke voorlichting moeten gaan geven, willen wij ons nako melingschap een leefbaar milieu bezorgen. Rij -examens Vervolgens kregen naar aan leiding van het „broodoorlogje" in Amsterdam de beunhazen onder de rij instructeurs ervan langs. Presentatrice Anneke Bouman vroeg zich af hoe het mogelijk is dat voor alles in Nederland diploma's nodig zijn, maar dat iedere chauffeur met wat rijervaring autorijles "mag geven. Een wijziging in het we genverkeersreglement zou deze scheve situatie kunnen verande ren. Van de 400.000 mensen die in 1966 rijexamen deden, zakte meer dan 62%. Als zo'n uitslag voor schoolexamens uit de bus zou zijn gekomen, was heel Nederland in rep en roer ge weest. Deze cijfers echter schij nen niet de minste indruk te maken. Onbegrijpelijk vond „Achter het nieuws", want er zijn toch mensenlevens mee gemoeid Tal van kijkers zullen het gisteravond op het eerste net hebben gehouden: men kon er terecht voor de wereldkam pioenschappen wielrennen in het Olympisch Stadion en de NTS draaide de film „De drie geheimen", een ietwat theatraal geworden werk van de zo be roemde Robert Wise. 1 VOOR DONDERDAG 24 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m NCRV: 18.10 Sportrubriek. 18.30 Halte: progr. voor twintigers. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Dubbelkwartet: Engelse liederen. 20.00 Stereo: Lichte gram.muz. 20.30 Zomeravondmozaiekgev. progr. 22.10 Meditatie. 22.30 Nws. en herh. SOS-be- richten. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelconcert: klass. en mod. muz. 23.15 Zoeken naar woorden: gesprek over muzikale vernieuwing en de kerk- muz. 23.45 Lichte orkest muz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Tout a toi. 19.00 Stereo: Pianorecitel klass. muz. IKOR gesprek. veraf en dichtbij. spel. 22.20 Reportage mod. muz. 21.25 gevangene, hoor- Vereldkampioen- jchap Wielrennen op de baan in Am sterdam. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 't Mag geen naam hebben: licht gev. platenprogr. (Het progr. kan onderbro ken worden van 23.25-23.30 voor een reportage der Wereldkampioenschap pen Wielrennen op de baan in Am sterdam). 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 24 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Lichte gram.muziek. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. 8.30 Nws. - vakantietips. 8.45 Lichte gramjnuz. 10.00 De platensoos: zieken. 12.00 Reportage mer. 12.10 8.32 Touringclub Lichte gram. verzoekprogr. 11.00 Voor d Lichte orkestmuz. Tweede Kamer. 14.10 Koorzang jonge mensen. (17.30-17.40" Reportage Vietnam-debat in Tweede Kamer). Hilversum 2, 298 m gina, 1 dag. gram.r 10.00 Lichte gr.muz. 11.00 Nws. 11.02 En dan heb Je een chanson: liedjes- progr. AVRO: 11.30 Musa Ibérlca, le zing over volksmuz. uit Spanje en Por tugal. 11.55 Beursber. 12.00 Licht or kest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.39 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 12.55 Reportage Wereld kampioenschap Wielrennen op de baan -- Amsterdam. 13.00 Nws. 13.10 Act. I: klass. en Baudelaire: Deutsche Bach-s 7.00 Voor de kinderen. 17.10 Ste- Orgelrecital: Muzikale Hilversum 3, 240 m en FM AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtendprogram ma. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen:' populair verzoekplatenprogr. (11007 Nws.). VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El pée- gev platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2xTop 10 AVRO 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes licht muz.progr. 16.02 Showtime. 16.30 Sorbet: licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop-party. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.45 De Minimolen. ïd.50 Journaal. VARA: 19.00 Liedjesprogr met Adamo. NTS: 19.50 Wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan le.„A.mstnerdam- NTS: 21 14 Journaal. VARA; 21.35 Liefde in drievoud, TV- spel. BBC-produktie22.10 Protest. jeugd, doe*- baan te Amsterdam. 23.00-23.05 progr. NTS: 35.35 wereldkampioenschappen wielrennen Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. NCltV: 20.05 Eén horizontaal, quizprogr. 20.20 Van nul uur één tot middernacht: dl. 8: Het galgemaal, TV-thriller. 20.45 Weet je nog wel programma- flitsen. mensen en verhalen uit de tele visie van toendertijd. 21.45 Avondslul- ting. 21.50 Attentie. NTS: 22.15-22.30

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5