Saigon erkentelijk voor de Nederlandse bijstand Egypte wil vrede en toeristen Gesprek met de Zuidvietnamese zaakgelastigde (uit Londen) PAQTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 AUGUSTUS 19j- ,eidóe cf en da ADVERTENTIE NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 TEL. 01710—25036 „Onze regering wil een democra tische basis geven aan onze nationale instellingen. Dit verlangen is op recht. Wy zyn vastbesloten verkie zingen te houden die werkelyk vrij en eeriyk zyn", zo vertelde gisteren in een hotel in de Haagse binnenstad, de 55-jarige Zuidvietnamees Ngoejen Van-an, die als tydelyk zaakgelas tigde vanuit Londen een bezoek van zes dagen brengt aan ons land. Hy doelde hiermee op de verkiezingen, die op 3 september in zijn vaderland zullen worden gehouden voor het j presidentschap en de senaat en die in de hele wereld met argusogen zul- j len worden gevolgd. Ook in Nederland waar de Tweede Kamer zich vrydag intensief met de kwestie-Vietnam zal bezighouden. Vanaf de diplomatieke tribune zal de magere, kleine boeddhist het debat gadeslaan. AantUgingen dat het bij de verkie zingen niet- democratisch zou toe gaan wyst de Zuidvietnamees reso luut van de hand. Ten eerste, 70 stelt hU, hebben wij de censuur af geschaft, wat heel wat zegt in oor logstijd, ten tweede worden aan alle kandidaten dezelfde mogelijkheden geboden om een verkiezingscam pagne te voeren. Hy geeft zich veel moeite precies uit te leggen waarom een vliegtuig met burgerkandidaten onlangs louter tengevolge van het slechte weer en niet door kwade trouw van de militaire leiders niet op de juiste plaats arriveerde. Alle kan didaten hebben trouwens aanvaard om hun campagne voort te zetten. Tenslotte heeft de regering in Sai gon alle regeringen van de vrije we reld en de V.N. uitgenodigd waar nemers te sturen naar de verkiezin gen. Nederland heeft deze uitnodi ging in principe aangenomen. Het Kamerdebat is niet de enige aanleiding van zijn bezoek. Hy wil ook graag de leiders van de politieke partyen hier ontmoeten om ophel dering te geven over de situatie in zyn land. Daarnaast, voert hij be sprekingen met de regering, waarbij hij hoopt op meer hulp van Neder land op economisch, sociaal en tech nisch terrein. Ngoejen Van-an acht. het niet uit gesloten dat nationalistische elemen ten deel uitmaken van de Vietcong, maar houdt vol: „Het is een organi satie die geheel en al door Noord- Vietnam in het leven is geroepen en geleid en gesteund wordt door dit land". Daarom blijft de Vietcong a's gesprekspartner onaanvaardbaar. De generaals Ngoejen Van-thieoe (de huidige president) en Ky (thans premier) hebben aangekondigd dat zy, indien zij by de verkiezingen ge kozen zullen worden, een directe ont moeting zullen voorstellen met Ha noi en zich zullen uitspreken voor een pauze in de bombardementen op Noord-Vietnam, opdat dit land zien zich kan uitspreken of het werkelyk vrede wil, aldus de zaakgelastigde. Hij onderstreept hierbij dat de kwes tie-Vietnam in de eerste plaats een Vietnamees probleem is. „Wat wy \yillen is een vrede met solide inter nationale garanties". Meer solide dan de akkoorden van Genève. Een mili taire oplossing van het conflict ziet hy niet. Hij ontkent ten enen male. dat de Zuidvietnamese troepen zich minder lieldihaftig weren dan Amerikaanse troepen. Dat deze laatsten in de jongste tyd grote verliezen hebben geleden komt omdat de aanvallen van de vijand zich vooral richten grip nog enkele toelichtingen waar iedere Vietnam-specialist in spé zyn voordeel mee kan doen. Het zoveel voorkomende Ngoejen is een fami lienaam k la Jansen of Pietersen. Het vaak terugkerende woordje Van blijkt bijna een teleurstelling in grote mate dezelfde functie te hebben als het Nederlandse „van" (in Van Putten, enz). Studenten-stop voor psychologie te Amsterdam De sub-faculteit van de psychologie aan de Universiteit van Amsterdam heeft een studentenstop ingesteld. „Indien het aantal eerstejaars stu denten voor het cursusjaar '67-'68 de w 250 overtreft zal de sub-faculteit niet in staat z(Jn aan ieder optimale stu- pen uit de Verenigde Staten zijn toe- I diefaciliteiten te verschaffen. Om vertrouwd hefc ontstaan van wachtiysten, met als gevolg een verlenging van de ■y t 5 -yr 5 studieduur, tegen te gaan, wordt hen Of de Nederlandse pers zich naar zyn mening objectief uitlaat over het conflict-Vietnam? Misschien zyn er bepaalde gebeurtenissen die niet vol ledig zyn weergegeven, waardoor by de openbare mening een verkeerde interpretatie zou kunnen ontstaan van wat zich werkelijk in Vietnam afspeelt, aldus de zaakgelastigde. Ngoejen Van-an. die met vrouw en vijf kinderen in de Londense voor stad Wimbledon woont, geeft tot be- die niet perse aan de Universiteit van Amsterdam behoeven te stude ren. aangeraden zich elders te laten inschrijven", aldus een communiqué van het bureau voorlichting van de Universiteit. Geruchten omtrent een dergelyke maatregel zyn aanvanke lijk ontkend. Martelange Was chauffeur van rampauto oververmoeid De tankauto's die het vloeibaar propyleen van Beek in Nederland naar Metz in Frankryk vervoeren, ryden opnieuw regelmatig door het stadje Martelange, nadat de weg Bastenaken-Aarlen, die kort na de ramp voor het verkeer werd geslo ten. weer Is opengesteld. Verondersteld wordt dat de chauf feur van de verongelukte tankauto wellicht oververmoeid is geweest. Hy had een heenreis naar Nederland 2-30- 4-45> DONDERDAG Haagweg 90: Openbare Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Chr. L.T.S. Wagenaarlaan)Diplo ma-uitreiking Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, 7.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Albert de Klerk, 8.15 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Inschrijving haring en wittebrood, 4-8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom, evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Bellevue: Ledenbijeenkomst R.K. Kapperspatroonsbond, afd. Leiden. 8 uur nam. DINSDAG Charlotte de Bourbonhof: Elektroni- caclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7-8 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Helden zonder glorie". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Studio „Dokter, wat doe je nou?", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. van zes uur gemaakt, was twee aanwezig geweest by het laden van het vloeibaar gas, had daarna twee uur geslapen en was toen weer ver trokken voor een tocht die na vier uur zo ongelukkig eindigde in het grensplaatsje dat morgen zyn doden t thans twaalf - zal begraven. Het gas wordt in Metz gebruikt by de produktie van textielprodukten. Gezien de grote omvang daarvan, ryden de tankauto's dagelyks met vier of zes tegeiyk heen en weer. Het is gebleken dat de regeling van het vervoer over de weg van stoffen 9.15 Trianon „The sound of music", a.l. Dag. 2 en 8 u. Zond. 2. 5 en 8 u Lldo „Sabotage-complot gouden 7". 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Luxor „Het naakte vlees". 18 Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30. 4.4! 7 en 9.15 u. Camera „Gambit". 2.30, 4 45. 7 en 9.15 u. 14 j. Wassenaar, Astra „Tobroek" (To- bruk) 14 j. vrydag 8 uur. zaterd. 7 en 8.15 u. „De man met de wassenbeel den", zond. 7 en 9.15 uur 18 j. „Dra- cula". zondagmiddag 2.30 u. droombeeld". Geopend dagelijks 17 uur; 's zondags 13-17 uur (tot oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling van Japanse prentf van' Kyosai. Dagelijks 1017 uu 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkund, (Steenstraat 1): dag. 10-7 u. dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschledet der natuurwetenschappen: E uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende gen len: Apotheek Tot Hulp der Menjc heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De Oegstgeestse Apotheek ei theek Voorschoten zijn de gehele w* geopend. Zaterdagmorgen vóór 12 uur ras plege men de eigen huisarts, daar tot maandagmorgen dokterstelefo 2 2 2 2 2. ADVERTENTIE de harde matn met alle comfo: yan een zachte! TENTOONSTELLINGEN "V- D Lakenhal: Tentoonstelling Kees als vloeibaar gas ressorteert _onder Buurman (t/m j oktober) De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. HAAGS iAGENDI DONDERDAG 24 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Internatlon Folkloristisch Danstheater. angelisch Lutherse kerk, 20.15 Marle Duf our, orgel. VRIJDAG 25 AUGUSTUS drie Belgische ministeries: Econo mische Zaken regelt de technische kant, Arbeid en Tewerkstelling heeft voorschriften uitgegeven over de dik te van de wanden van de tank enz., enz.. Verkeerswezen heeft ook een vinger in de pap. Men zal thans trachten alles onder de bevoegdhe den van laatstgenoemd ministerie samen te brengen. 1-5 Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk", Molenmuseum ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 1-5 uur nam Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Ball. beeld en MET EEN ENKEL WOORD Dunkbaai Men is overigens in Saigon al bij zonder erkentelijk voor wat Neder land tot nu toe gedaan heeft. Ngoejen Van-an spreekt o.m. met grote waardering over de drie tuber- culosecentra waarvan de bouw door Nederland wordt gefinancierd (to tale kosten f3.500.000.—). Twee zijn er zojuist gereed gekomen (in de om geving van Saigon). Dat zyn terrei-i - nen waar de Zuidvietnamese bevol-aangeboden. e van schin king direct in aanraking komt met eerste militaire toestel dat t an Schip de Nederlandse steun, die vooral we-h°! opereerde (omstreeks 1913 gens het morele aspect zo op prijs j wordt gesteld. De zaakgelastigde I Jongens stalen wapens - licht dit toe met het Zuidvietnamese cendrechtse politie heeft twee Rotter- spreekwoord: „Een klein stuk dat jedamse jongens ^15 BUITENLAND Geschenk voor Schiphol De. be velhebber der luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal A. B. Wolff, zal volgende week donderdag een ge schenk aanbieden aan de directie van de luchthaven Schiphol ter ge legenheid van de opening van het nieuwe areaal. Het geschenk, dat be staat uit een ruim twee meter hoge obelisk met een wereldbol, waarop model van een Farman-vliegtuig, om drie uur op Schiphol worden krygt als je honger hebt is meer waard dan een groot stuk ais je geen honger hebt". Ook via allerlei internationale or ganisaties draagt Nederland by aan ontwikkelingsprojecten in Zuid-Viet- nam, o.m. in de Mekongdelta. Ngoejen Van-an wijst er in dit ver band op dat in zyn land ondanks alle verwoesting toch ook zoveel wordt opgebouwd. Dat dit in weer wil van het oorlogsgebeuren geschiedt bewijst volgens hem de goede wil van zyn regering. Om militaire hulp is door Zuid- Vietnam tot nu toe nooit gevraagd aan Nederland. „De kwestie heeft zich niet voorgedaan", aldus de zaak gelastigde. De wat schroomvallige Ngoejen Van-an komt oorspronkehjk net als premier Ky (die hil kenschetst als „zeer dynamisch, zeer intelligent;, heeft snel door waar het om gaat. en is zeer koelbloedig") en vele an dere Zuidvietnamese leiders uit Noord-Vietnam Hy heeft indertijd deelgenomen aan de bevrijdingsstrijd tegen de Fransen. Aanvankelijk werkten hy en zijn kameraden hier bij samen met de Vietminh. In 1950 toen in China Mao triomfeerde, con stitueerde deze groepering zich offi cieel als communistische beweging, hetgeen voordien uit tactische rede nen vermeden was. De stroming, waartoe Ngoejen Van-an behoorde en waarby de nationalistische beweeg redenen voorop stonden, ging hierop verder zijn eigen weg. Na de akkoor den van Genève (1954) waarbij „te gen de wil des volks de deling van 16 jaar) aan gehouden, die zich hadden meester gemaakt van vuurwapens door in te breken in de loods van een schiet vereniging. Zy vernielden daar een zware archiefkast, waardoor ze bij de wapens en de bybehorende munitie konden komen. Geen vervolging agent De offi cier van justitie in Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, zal geen strafver volging instellen tegen een agent van de Amsterdamse bereden politie ter zake het slaan van de fotograag E. de Jongh uit de hoofdstad. Deze had by de officier een klacht ingediend over het optreden van de politierui ter tegen hem by het Nationaal Mo nument op de Dam op 1 mei. De heer De Jongh zal nu, op grond van ar tikel 12 Wetboek van Strafvordering, bij het Gerechtshof zyn beklag doen over het niet vervolgen van de agent en het Hof verzoeken alsnog een ver volging te gelasten. De lezingen van fotograaf en agent staan lynrecht te genover elkaar. Verdronken in visvyver De ze ventien maanden oude Bastiaan, het jongste van de drie kinderen van het gezin Megens in Venlo, is gisteren in een visvyver achter de ouderlyke wo ning gevallen en verdronken. Of schoon de moeder onmiddellyk met haar zoontje naar het ziekenhuis reed bleken de levensgeesten reeds te zyn geweken. BUITENLAND Tegen opiumsmokkel Thailand het land werd doorgedreven", trok heeft troepen naar zyn noordgrens hij met ruim een miljoen andere gezonden om een einde te maken aan Noord vietna mezen naar het zuiden. Noodzakelijk Als oud-inwoner van Hanoi laten de Amerikaanse aanvallen op deze stad hem natuurlijk niet onberoerd. „Ik betreur de verwoestingen die door de bombardementen worden aangericht maar ik moet zeggen dat deze aanvallen absoluut noodzakelijk zyn zolang de communistische agres sie tegen Zuld-Vletnam voortduurt" Wanneer men oorlog voert, zo meent hij, is het onvermijdelijk dat er af en toe ongelukken gebeuren. Het ter rorisme daarentegen dat de Vietcong in Zuid-Vietnam bedrijft en waarbij sinds 1954 al 20.000 burgers zijn om gekomen, geschiedt, zo stelt de zaak gelastigde, in koelen bloede. Het ge beurt elke da£, waardoor de opiumsmokkel, die er bedreven wordt door voormalige leden van het nationalistisch-Chinese leger. De Thailandse minister van Binnenland se Zaken .generaal Tsjaroesathien, die dit meedeelde, zei dat de militai ren opdracht hebben de betrokke nen by grensoverschryding zonder pardon neer te schieten. Vluchtelingen Negen Tsjechoslo- waken hebben zich tydens een reis naar Wenen op 23 aug. van hun ge zelschap afgescheiden en zullen, naar verwacht wordt, om politiek asiel vragen. Dit is meegedeeld door een autoriteit van de Oostenrykse grens post Klein Haugsdorf. Hij maakte geen namen bekend maar zei dat allen uit Praag afkomstig waren. Publiciteit misdaden De minder bij stilstaat. De Amerikaanse Westduitse minister van Justitie Hei- nemann heeft verklaard dat de voor genomen publikatie in een Westduits tydschrift van de memoires van een kindermoordenaar ongetwyfeld het leven zal kosten aan verscheidene kinderen. Heinemann is van mening dat de buitensporige publiciteit die aan misdaden wordt gegeven, leidt tot nieuwe misdaadgolven. De publi citeit speelde volgens de minister een rol by de reeks moorden op taxi chauffeurs van vorig jaar. Galjoen vol amphora's Voor de kust van Corsica is op 45 meter diep te een gezonken Gallisch-Romeins schip gevonden dat tot dusverre 300 amphora's heeft prijsgegeven, die kennelyk wyn en olie bevat hebben. De duikers denken dat er nog 100 amphora's te voorschyn zullen ko men. Amphora's zyn kruiken van klei met puntige bodem en oren aan de hals. Goede vangst Tien minuten na dat zyn dochter haar gouden horlo ge in de rivier de Dnjepr had la ten vallen, ving de Rus Wiatsjeslaw Alexandrow een snoek, die by het schoonmaken het verdwenen uur werk in zyn buik bleek te hebben. Het horloge liep nog goed. Tractor reed winkel binnen In Settmarshausen by Göttingen (West- Duitsland) zyn gisteren vier meisjes van 9 tot 12 jaar gedood en vier vrouwen en een man ernstig gewond toen een landbouwtrekker een krui denierszaak binnenreed. De 27-jarige boerin die de trekker bestuurde had de macht over het stuur verloren. Bosbranden in Amerika Enor me bosbranden, die reeds twee we ken in het noordwesten van de Ver. Saten en Brits Columbia woeden, du ren nog onverminderd voort en be dreigen zelfs nieuwe gebieden. Acht duizend blussers, talloze vliegtuigen en honderden tractors zyn by de be- stryding in een gebied van byna 33.000 hectare in gebruik en de brandbestrijders beginnen nu uitge put te raken. Een functionaris van bosbeheer noemde de toestand wan hopig. „Als we niet gauw regen krij gen, moge de hemel ons bystaan", zo zei hy, maar het weerbericht luidt onveranderdonweer en wind en geen regen. Bosbrand bij Madrid Zeshon derd militairen en honderden bur gers bestrijden een bosbrand, die gis teren bij San Martin de Valdeigle- sias op 16 kilometer van de Spaanse hoofdstad Madrid is uitgebroken. Meer dan 20 vierkante kilometer bos is al een prooi der vlammen gewor den en het vuur grypt nog steeds verder om zich heen. Talloze vakan tiegangers zyn uit het gebied ge- evacueerd. Relletjes in India Ongereldhe- den om een taalkwestie te Ranchi in de Indiase staat Bihar hebben aan vyftien personen het leven gekost, terwyl er zeker zestig werden gewond. De moeilykheden ontstonden toen studenten die tegen invoering van het Oerdoe als de tweede taal na het Hindi in Bihar zyn, tegenstan ders te ïyf gingen. Veranderde houding van een gehavend land De Egyptische minister voor Toerisme, Amin Shaker, die twee maanden geleden -r- namelijk vlak voor het uitbreken van de oorlog met Israël nog openlijk verklaarde dat „het ver pletteren" van de staat Israël belangrijker was dan de buiten landse toeristen, die hun geld in Egypte besteden, heeft tegen over een groep Nederlandse journalisten in Cairo verklaard, dat Egypte het toerisme als inkomstenbron niet kan missen. Geschokte economie Gewooniyk bracht het miljoe nen guldens in het laatje, maar sinds de oorlog hebben de vakantie gangers de Egyptische pyramiden gemeden. Duizenden mensen, die in het begin van dit jaar hun vakan tiereis naar Egypte reeds hadden be sproken, hebben deze naar aanlei ding van de spanningen in het mid den-oosten geannuleerd. Hotels leeg In Cairo, Luxor en andere toeris tische plaatsen staan de hotels leeg. De dikwyis vry nieuwe, luxueuze ho tels met een capaciteit van enkele honderden bedden tellen slechts een handjevol gasten of hebben hun deuren met planken dichtgespijkerd. Het personeel is naar huis gestuurd. Vele mensen hebben hun baan ver loren. Op diverse plaatsen langs de Nyi is men nog bezig met de bouw van nieuwe hotels. Bij de pyramiden vah Gizeh ston den vroeger de vakantiegangers in rijen te wachten om ze van binnen te bezichtigen. Thans wachten de rondleiders in verveling af totdat er zich iemand meldt. De kameel drijvers, die enkele maanden gele den nog honderden buitenlanders hun eerste rit op een kameel lieten maken, hebben thans niets te doen. De paardenkoetsjes in Luxor staan tijdenlang onder de bomen langs de Nyi te wachten op een opdracht. Ook de schoenenpoetsers langs de straten hebben minder te doen dan voorheen. Onhoudbaar Egypte staat er economisch niet best voor. De oorlog heeft miljarden guldens opgeslopt en diverse bron nen van inkomsten, o.a. het Suez- kanaal, zyn afgesneden. Nu ook het toerisme geen geld meer in 't laat je bracht, werd de situatie langza merhand onhoudbaar. Er moest iets gebeuren. Daarom nodigde de minister van Toerisme een aantal Nederlandse journalisten uit om de situatie in het land te bekyken. De meeste mensen huiveren ervoor om een land te bezoeken dat nog niet zo lang geleden in een hevige stryd was gewikkeld met zyn buurstaat en waar de spanningen nog niet geheel zyn verdwenen. In feite wordt thans iedere toerist met de grootste gast- vryheid behandeld en hy merkt niets van een vyandige houding van de bevolking ten opzichte van de westerse landen. De vakantieganger is zelfs byzonder welkom. De hotels moeten weer worden gevuld, de winkels hebben hun buitenland se kopers hard nodig. ..Niets tegen de Joden" „Het enige wat Egypte nodig heeft Is vrede. Wij willen geen oorlog. Ons land kan het zich niet permitteren miljarden guldens uit te geven aan een stryd tegen onze buurstaat. Wy hebben de rust nodig om aan de op bouw van onze economie te kunnen werken", aldus thans de minister van Toerisme, die een persoonlijke vriend is van president Nasser en zich tegenover de Nederlandse gas ten gaarne uitliet over de politiek. Volgens hem lag de kern van het probleem by de Arabische vluch telingen. Als deze naar hun eigen grondgebied zouden kunnen terugke ren, zouden alle moeilykheden zijn opgelost. „Egypte heeft ieder jaar by de Ver. Naties een resolutie inge diend voor de repatriëring van de Arabieren naar het huidiee Israël. Nog nooit is aan deze wens van Egypte tegemoet gekomen. Als de rechten van deze mensen zouden worden erkend, zyn er voor ons geen problemen meer. Wij hebben niets tegen de Joden in Israël. Wij zyn ge kant tegen het Zionisme, tegen een staat die uitsluitend voor Joden is bestemd. Als ook de Arabieren in het land mogen wonen en gelyke rechten krygen als de andere inwo ners, zal al onze oppositie tegen Is raël ophouden". De herhaalde vraag ofb Egypte in dat geval de staat Israël officieel zou erkennen, bleef de heer Shaker ont wijkend beantwoorden. Volgens de regeringsfunctionaris sen wonen momenteel in Egypte 40 tot 50.000 Joden, die hun godsdienst normaal mogen uitoefenen en als Jood volledig worden geaccepteerd. Als men de mensen in de straat vraagt wat zy van de situatie den ken. halen velen hun schouders op. Zy weten niet wat zij ervan den ken moeten. Zy worden voorgelicht door dagbladen, die de woorden „im perialisme" en „Zionisme" kwistig hanteren en felle commentaren schrijven tegen alles wat als wa- Kurzaal. 20.15 uur: Het Residen Orkest o.l.v. Roberto Benzl, m. rina Jasohwili, viool. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Kurzaai, 20.15 uur; Internatlon Folkloristisch Danstheater. Dillgentia, 14.15 uür: Toneelgn Arena: „Ploeft". Openluchttheater, 14 j. Bert Bill". Marionettentheater „Buf! pen tegen de vyand zou kunnen worden gebruikt. Diverse Egyptena- ren maakten de ANP-verslaggever duidelyk, dat zy zich bedrogen voe len. De regering heeft vele beloften. Er komt niets van terecht. Waanzinnige affaire Uit gesprekken met meer ontwik kelden bleek, dat zich onder deze groep mensen vele bevinden die fel gekant zijn tegen de regering en te gen president Nasser. Zij willen gaarne over politiek praten. Maar men is erg voorzichtig deze in het openbaar te uiten uit vrees voor respresaillemaatregelen. Een welgestelde Egyptenaar, die de oorlog tegen Israël „een waanzinni ge affaire" noemde, zei dat de mees te Egyptenaren zich niet voor het wel of niet voortbestaan van de staat Israël interesseren. „Wy zien niet in waarom een staat, die zijn be staansrecht in de loop der jaren heeft bewezen, thans moet verdwy- nen. De Arabische vluchtelingen zyn er voor een groot gedeelte zelf de schuld van, dat zij niet in de staat Israël zyn opgenomen. President Nasser mag dan zijn verdiensten voor het land heb ben gehad, maar met zyn hetze te gen Israël heeft hy grote fouten ge maakt. Hy heeft met miljarden om gesprongen. die beter voor de econo mie van het land, dan voor deze zinloze oorlog gebruikt hadden kun nen worden. De Egyptenaren willen rust en zekerheid. Zonder dat is le ven onhoudbaar. President Nasser moet dit eerst maar eens waar ma ken. wy twijfelen er sterk aan of hy dit ooit zal bereiken". Poppentheater Frank Kooman, 1' uur: „Reintje cle Vos op de maan". ZONDAG 27 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Promenade kest o.l.v. Benedict Silberman; S Festival der wonderen" nut David Berglas, Fred Kaps e.a. Poppentheater Frank Kooman, H uur: „Reintje de Vos op de maan". Wagenschuur te meer en bosch, 1 en 15.30 uur: Haags Marionettentt ter; „De gouden schelp". DINSDAG 29 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Reside: Orkest o.l.v. Roberto Benzi m. man Krebbers, vlooi. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: De Kon| groep „Petlts Chanteurs-Dansen Kenge". Oude kerk, 20.00 uur: Ben Fej gel. Openluchttheater Zuiderpark. uur: Batman, Robin en de Raai Poppentheater Frank Kooman, uur: „Sophonijnus, het wijze kc HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Het oudste beroep vi wereld, 14 j. Asta: Dokter ZJlvago, 14 J. Bijou: Blow-up, 18 J. Camera; Wat, deed jy nou oorlog. Pappie? 14 J. Cineac: Myn Prinses, 18 J. G dloze Circus-show, a.l. City: De droomvrouwen, 18 J. Corso: Samen uit, samen thul: Du Midi: The night of the gen 14 J- Euro Cinema: Sound of music Flora: Das Mitchen mlt dem (ten) Slnn, 18 J. Hollywood: De onoverwinnelijk! ven, 14 J. Krlterion: Chappaqua, 18 J. Metropole Tuschinski: Daai men de Russen, daar komen ze aai Odeo: De kanonnen van Nart 14 j. Olympia: De zonen van Katl! der, 14 j. Passage: Voor een paar dollars 14J- Leger „paraat Het gevoel van zekerheid onder de bevolking wordt evenmin versterkt door de aanwezigheid van een leger, dat in het binnenland in een staat vnM11 van paraatheid is gebracht. Overal Eelde Bell a.l. RoxyAlarm In New York City, Seinpost: Operatie opium, 14.' Studio de Luxe: Bertrand in G roerend goed, a.l. Thalia; Sansokan. de tijger Ceylon, 14 j. Woensdag: Maclste,: van Herkules, 14 J. West-End: Gekken trekken de! a,l. Jeugdmatinees: Du Midi: Flipper en de plraty terd. en woensa. 2.00 u. a.l Euro CinemaVrybuiters woud, a.l. zaterd. zond. en woenst Thalia: Ontmaskering der veeö aJ. zond. 1.00 u. West-End: Yeah, Yeah! Hier we! a.l. zond. 1.30, woensd. 2r WEERRAPPORTEN (Vaa hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen is bewaking, maar de soldaten zien er dikwyis slecht verzorgd uit en hangen maar wat rond. De mansga ten in het troittoir zyn slecht af gedekt met een paar verdorde tak ken. Behalve voor de regeringsge bouwen zyn de wachtposten veelal slechts beschermd door een paar zandzakken, waarachter zich een sol daat nauwelyks of niet kan verschui len. Op een wachtpost voor een van de officiële gebouwen in Cairo trof de ANP-verslaggever een militair in diepe slaap aan. Zyn geweer lag half over het trottoir. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van ecu zachte 1 Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Locarno Wenen Innsbruck Eelgrado Barcelona Madrid Mall ore a Lissabon rulst 23 13 zw. bew. 20 H mist 24 lj half bew. 24 licht bew. 23 mist 24 lj licht bew. mist 27 1! half bew. 19 lj zw. bew. 21 zw. bew. 25, licht bew. 22 mist 23.. IJ geh. bew. 25 onweer 27 zw. bew. 28 zw. bew. 23 geh. bew. 29 zw. bew. 27 onbewolkt 23 regenbui 27 zw. bew. 25 zw. bew. 25 geh. bew. 26 onbewolkt 24 regenbui 25 licht bew. 26 onbewolkt 31 half bew. 29 geh. bew. 29 onbewolkt 34 licht bew. 29 liohrt bew. 22

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2