Prot.-Chr. Comité voor )lan Zwanburgerpolder v Landelijke hoofdklasse in CKB-competitie l.K.I naar Breda "Radicalen getuigen van onrijp idealisme' Geen brommers in Mandemnakerssteeg Nieuwe directeur G.A.B.-Leiden Nigeriaanse piloten willen niet vliegen in Russische Migs Amsterdamse jongen pronkte in Leiden met een uniform Eenrichtingverkeer op de Rijn- en Schiekade DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 \a uiteenzetting van Varmonds wethouder G. Tulp VOORSCHOTENr Het Prot.-Chr. Comité voor Verkiezingen in Warmond, staande uit de heren B. G. in den Akker, W. Betram, G. iden, H. v. d. Voet en P. Was- oaar, heeft ten huize van het adslid J. Breedijk het plan or de Zwanburgerpolder be roken. Wethouder G. Tulp aanwezig om een toelich- te geven. Ut wethouder schetste eerst de «utenissen van de jaren 60, toen gemeente ook al van plan was in Zwanburgerpolder te bouwen, (ere instanties hebben dit toen nogelyk gemaakt en ook het in roep gaan bU de Kroon tegen deze Jissing, waaraan het toenmalige lege van B. en W. van harte heeft [gewerkt, mocht niet baten. ioodgedwongen is de gemeente kostbare bollengrond gaan aan- eken. Sinds 1961 is serieus gewerkt het plan Endepoel. Wil een ge- aitelijk bestemmingsplan hogere dkeuring verwerven, dan moet exploitabel zijn. Dat betekent, de in de grond gestoken kapita- ook weer terug moeten komen, heel veel pijn en moeite en na haalde wijzigingen van het plan lat in Endepoel gelukt, aast het kleine stuk grond, dat gemeente al vroegtijdig in bezit en waarop gebouwd kon wor- moest langs de weg van ont- :ning de rest van de grond in be- worden verkregen. Deze grond dt eerst thans bouwrijp gemaakt, vijl een aantal eigenbouwers al k opschiet met de bouw van eigen ïingen. tadioprogramma met het Leids eugdkamerorkest t Jeugdkamerorkest Leiden zal woensdag 30 augustus optreden iet programma ..Tijd vrij voor iek in vrije tijd", dat om zes uur dt uitgezonden. Aan dit pro- mma werkt ook mee het Zwols drigaal koor onder leiding van uter de Rooy. Het Leids Jeugd- aerorkest speelt het „Andante en ido voor fluit en orkest" van W. Mozart, met medewerking van n de Reede. Leidse raad in avondzitting Ie Leidse raad houdt maandag 4 tember zijn eerste avondzitting een jarenlange periode van ver- leringen in de middag. tafel zullen onder meer de 5ende voorstellen worden gelegd: de onbewoonbaarverklaring van woningen aan de Oranjegracht i's 2, 4a, 8, 8a, 12, 24, 28, 30, 32, 34. 44, 48(, Langestraat (No's 12, 18, 18a, 21a, 23a, 25a, 25b, 27, 29. 35. 41, 45) en Groenesteeg (nos 61. 65 en 69) de verhoging van het krediet het aankopen van onroerende ^kleren met een bedrag van i 125.000en dit krediet te bestem- voor het aankopen en taxeren onroerende goederen, gelegen in saneringsplan Herengracht— iingel het beschikbaar stellen van 11.460.— voor de uitbreiding van speeltuin „Groenoord" met een uterhoek het verhogen van het krediet de bouw en inrichting van een anastieklokaal voor het Rem- t-lyceum en een handvaardig- lokaal voor het Stedelijk Gym- te verhogen met een bedrag f. 108.000.— het verlenen van medewerking de Stichting R.-K. Scholen in voor het herstel van de dak- ing van de school voor ge- lager onderwijs aan de Haar- lerstraat het verlenen van medewerking dezelfde stichting voor de aan- van leer- en hulpmiddelen ten we van de v.g.l.o.-school aan de arkt - het verlenen van medewerking de Ver. voor Christelijk Onder in Leiden voor de aanschaf van pjiubilair ten behoeve van de v.g.1.0.* ooi aan het Noordeinde 5651 - het verlenen van medewerking dezelfde vereniging voor de aschaf van leermiddelen voor het ierwijs in de Franse taal volgens audio-vlsuele methode (geluids- oden en dia's) aan de Juliana van ilberg-ulo in Leiden-Zuidwest - de intrekking van een raads- kluit betreffende de onteigening eigendommen in het Morskwar- i - het vaststellen van een drank- Horecaverordening. Bevolkingsgroei Daar de gemeente, oin dc bevol kingsgroei tot 1980 op te vangen, over ten minste 15 ha grond moet beschikken, is naarstig gezocht naar een oplossing. In de toelichting, behorend bij het door de provincie vastgestelde streek plan Bollengebied. staat met zoveel woorden te lezen, dat gemeentelijke bouwplannen niet zullen mogerw worden uitgevoerd op grond die ge schikt is voor bollenteelt. Het staat dus van tevoren al vast, dat elk ge meentelijk bestemmingsplan waarin woningbouw op bollengrond is opge nomen geen hogere goedkeuring zal kunnen verwerven. Wethouder Tulp schetste vervol gens de overwegingen, die hebben geleid tot de ontwikkeling van het Zwanburgerplan, waarin woning bouw, zandwinning en recreatieve voorzieningen tot een zo goed en harmonisch mogelijk geheel zijn samengebracht. Dit plan ligt thans ter visie bezwaarschriften kunnen door ieder worden ingebracht. De raad krijgt uiteindelijk te beslissen nadat alle bezwaarschriften deugdelijk zijn on derzocht. De leden van het comité hoorden deze uiteenzetting met grote belang stelling aan en schaarden zich met één uitzondering achter het gemeen telijk plan. De nu zeer aanstaande nieuwe com petitie 1967/1968 zal grote verande ringen teweeg brengen. Met ingang van het daarop volgende seizoen zal n.l. één Landelijke Hoofdklasse wor den gevormd. Hierin zullen worden ingedeeld de nrs. 1 t/m 4 van de hoofdklassen West en Centrum, ter wijl dc nrs. 5 van deze klassen hun plaats moeten verdedigen tegen de kampioenen van de Overgangsklas sen resp. Ie klassen. Voor de Leidse ploegen Ons Eiland en Pernix betekent dit dat zij hun posities, aan het eind van het vorig seizoen ingenomen, moeten consoli deren of zelfs verbeteren. Ons Eiland bezette toen de 3de plaats, Pernix de vierde. Bezien we de situatie in West reëel dan zal de a.s. kampioen gezocht moeten worden in het drietal PKC, Excelsior en Kinderdijk, met als mo gelijke outsiders Pernix en VES. Met Ons Eiland zullen deze ploegen wel in aanmerking komen voor de bo venste plaatsen. In de Hoofdklasse West zijn inge deeld: Excelsior, HKC, Kinderdijk. Ons Eiland, Pernix, PKC, SNEL. VEO. VES. Vriendenschaar. De Overgangsklasse, die in West al een jaar heeft gedraaid, zal na het seizoen 1967/1968 ook in andere af delingen worden ingevoerd. Alleen de kampioen van de Overgangsklasse West krijgt een kans om in de Lan delijke Hoofdklasse door te dringen, via een wedstrijd tegen nr. 5 van de Hoofdklasse West. Wij tippen voor deze kans Bolnes of GKV, misschien ook het uit de Hoofdklasse gedegra deerde Rotterdam-Zuid. De indeling van de Overgangsklas se luidt: ADO, Bolnes, DES, Excel sior 2, FIKS. GKV, Kinderdijk 2, KOAG. KVS, R'dam Zuid. In de eerste klasse A zullen Avanti, Pernix 2 en VES 2 wel in de boven ste helft gaan eindigen. Mogelijk zal ook Ysvogels een poging doen het verloren terrein terug te winnen. In de eerste klasse A zijn ingedeeld: Avanti, Fluks, ODO, ODS. Pernix 2, TOP, VALTO, VES 2, De Ysvogels. Binnenkort zal ook de laatste pro- duktie afdeling van de N.V. Interna tionale Kunststoffen Industrie (l.K.I) van Voorschoten naar Breda ver plaatst worden. Daarmede is dan de concentratie van dit bedrijf op het in dustrieterrein „De Krogten" in Bre da een feit geworden. Reeds spoedig na de overneming in 1962 door het Zwitserse concern Alusuisse a.g. in Zürich bleek, dat in Voorschoten niet voldoende expansie mogelijkheden lagen voor het zich sterk uitbreidende kunststoffenbe- drijf. Mede met het oog op de toe komst werd in Breda ruim 10 ha in dustrieterrein aangekocht, waarop spoedig de eerste fabriekgebouwen verrezen. De ene produktie-afdeling na de andere werd successievelijk naar Breda verplaatst en nog voor het einde van dit jaar zal de totale verplaatsing voltooid zijn. Het bedrijf telt momenteel ca. 350 werknemers, van wie een belangrijk deel uit Voor schoten en omgeving afkomstig is. Voor een betrekkelijk klein aantal werknemers, voor wie verhuizen naar Breda te bezwaarlijk was, werd in overleg met de vakorganisaties een regeling getroffen. Voor de nog te bezetten arbeidsplaatsen verwacht men in Breda en omgeving compen satie te vinden. De bedrijfsuitrusting in de nieuw bouw in Breda bestaat voor een be langrijk deel uit nieuwe machines, welke volledig aangepast zijn aan de nieuwste produktiemethoden en de huidige marktontwikkeling. Het pro- duktieproces omvat thans het spuit- gieten, en extrusieblazen van ther moplastische kunststoffen, en het vervaardigen van polyurethaan schuimen. De produkten vinden hun weg naar de technische, automobiel-, verpakkings-, meubel- en matrassen- industrie, en de bouwnijverheid. Het bedrijf heeft in 1965/1966 het Nederlandse leger van kunststofma trassen en kussens voorzien, aldus een mededeling van het bedrijf. Vuurgevecht aan Leidse verkeersmaatregel KNBTB-voorzitter: de Jordaan Woensdag is het aan de Jordaan opnieuw tot vuurgevechten gekomen tussen Israëlische en Jordaanse troepen. De schietpartij, die öngeveer dertig minuten duurde, vond plaats bij de Damija-brug, aldus een woord voerder van de Israëlische leger. De Jordaniërs zouden met lichte wapenen het vuur geopend hebben op Israëlische patrouilles op de westelijke oever. De Israëliërs beant woordden het vuur. Er zijn eeen slachtoffers gevallen. De Israëlische regering houdt rekening met een algehele Russisch- Arabische aanval om het uitgebreide Arabische gebied dat in de oorlog van juni in Israëlische handen kwam terug te winnen, aldus hebben offi ciële personen in Jeruzalem ver klaard. De Mandenmakerssteeg, die al is afgesloten voor snelverkeer, zal dezer dagen ook worden gesloten voor bromfietsen in beide richtingen en voor fietsen in de richting van de Aalmarkt. Sinds de expeditie van V. en D. van de Aalmarkt is verhuisd naar het magazijn aan de Herengracht, wordt voor de pendeldienst van de Herengracht naar het winkelpand alleen gebruik gemaakt van de in gang aan de Mandenmakeresteeg. Hierdoor doen zich in de steeg ge- j regeld gevaarlijke verkeerssituaties i voor, zowel voor het personeel van V. en D„ als voor de fietsers en I bromfietsers. De Mandenmakerssteeg is met de Diefsteeg voor fietsers echter een ge makkelijke verbindingsroute om van de Aalmarkt op de Breestraat en het Pieterskerkplein te komen. Alleen fietsers in de richting van de Bree straat mogen daarom door de Man denmakerssteeg blijven rijden, mede om dat de ingang van V. en D. aan de andere kant van de steeg is ge vestigd. Mi*. M. G. van Rijswijk: In de vacature van directeur van het Gewestelijke Arbeidsbureau in Leiden, die ontstond door de benoe ming per 1 septemebr van de heer Sjoerds, in Eindhoven, is voorzien. De heer Sjoerds wordt als directeur opgevolgd door mr. M.G. van Rijs wijk uit Leiden. Marktberichten BARNEVELD. 24 augustus Ve- luwse Eierveiling Ede: Aanvoer 696.235 stuks. Handel rustig. Prijzen (in f per 100 stuks)eieren van 52/53 gram 12.49-12.57; 56/57 14.53-14.72; 6061 14.59-15.25; 64/65 14.57-15.46. Eierveiling Barneveld: Aanvoer: 888.557 stuks. Handel rustig. Eieren van 42/48 gram 7.03-9.31, 5258 15.45-15.51. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer ca. 1.850.000 stuks. Handel matig. Eieren van 4958 gram 10.75-14.70 kg. prijs 2.19-2.53; 59/65 15.00-15.80, 2.54-2.43. BURGERLIJKE STAND Oegstgeest: Geboren: Ralf. z. v. O. Ullmann en W. K. Bischoff; Johannes Maria, z. v. J. J. Visser en F. M. C. Bolleboom; Robbert Anton, z. v. J. Scheffér en A. Knauff; Sabine Caro line. d. v. F. L. Beker en C. H. A. van den Berg; Harriet, d. v. B. J. IJ6- sel de Schepper en C. G. de Bruyn Smit en N. van Ouboter. Ondertrouw Wasbeek. Getroued: J. van Rijswijk en C. H. Schreve; G. Riphagen en G. Hamoen; J. Buddingh en A. P. van Harskamp; O. W. Kroon en J. C. M. Walthaus. Overleden: C. W. Vendrig; G. Wes terhuis, w. v. J. Wiegersma. (Van onze Arnhemse correspondent) Het streven van de christen-radi calen is eenzijdig gericht op bepaal de groepen. Er wordt geen of nau welijks rekening gehouden met de belangen van de zelfstandige onder- nemesr ook niet met die van de zo genaamde kleine zelfstandige onder nemers ook niet met die van de zo en tuinbouw veel voorkomen en vaak een inkomen hebben beneden het sociale minimum. Een werkelijk christen-radicaal of radicaal-voor- uitótrevend beleid moet rekening hou den met de belangen van alle be volkingsgroepen. Het was de voorzit ter van de KNBTB, de heer C. G. A. Mertens, die dit gisteren zei op een feestelijke bijeenkoms in Musis Sa crum in Arnhem ter gelgenheid van het vfjftig jarige bestaan van de aartsdiocesanen roomskatholieke boeren- en tuindersbond (ABTB). Hij vond dat het door genoemde „Niet ongerust" Frankrijk zal zijn technische, eco nomische en culturele hulp aan de Canadese provincie Quebec aanzien lijk uitbreiden „om de Franse Cana dezen te helpen hun persoonlijkheid te handhaven en te onwikkelen", al dus heeft de Franse minister van Voorlichting, Gorse, gisteren na de wekelijkse kabinetsvergadering mee gedeeld. De hulp wordt verleend in het kader van de overeenkomst, die Frankrijk en Quebec in 1965 hebben ondertekend. De Canadese premier Lester Pear son ziet niets verontrustends in deze Franse verklaring. Op een persconfe rentie zei hij, dat er niet meer reden voor ongerustheid bestaat dan als Engeland een culturele uitwisseling mot een of andere provincie had ge organiseerd. groep aan de KVP gerichte adres tendenzen bevat die zeer bedenkelijk zijn en voor de zelfstandige onder nemers grote gevaren inhouden. Het gehele stuk betuigt van een soort on rijp idealisme, aldus de heer Mer tens. die hoopte dat een splitsing in de KVP voorkomen zal worden. De vraag waarom men in het ver leden zoveel waarde heeft gehecht aan confessionele organisaties werd door kardinaal Alferink die ook het spreekgestoelte beklom beantwoord met te zeggen, dat achter materiële vooruitgang de mens staat om wie het gaat. Het gaat om levensverrij king. om levensgeluk. Het welzijn van de hele mens beoogt ook oog te hebben voor geestelijke waarden. BURGERLIJKE STAND Wassenaar: Geboren: Geertrulda P., d v. P. van der Marei en N. Kriege; Theodora A. M. M., d. v. H. J. P. M. Brouwe en E. J. M. Rooijakkers; Her man, z. v. P. J. Schneider en V. Zwak- hoven; Joyce D., d. v. J. Kwerreveld en G. K. Wassens; Erik, z. v. G. van Egmond en J. E. Berkhuizen. Ondertrouwd: M. B. Hulsbergen (Leidschendam) en H. L. van der Hel de Getrouwd: J. C. Kiers en J. B. Hoo- gendoorn; J. B. Holleman en C. G. P. de Rijk. Overleden: Walter K. W. Tacke. 56 Jaar (Holzhausen. Duitsland): Antho- nie Saarloos. 77 Jaar; Franclscus P. G. Perreijn 57 Jaar (Den Haag); Wed. N. van Mens-Lindeljer 87 laar; Marlnus Wijnands, 30 Jaar ('s Gravenzande); Adlanus J. van der Ham. 81 Jaar. Een jongeman flaneerde enige tijd geleden over de Stationsioeg in Leiden, uitge dost in groene broek, khaki overhemd met onderschei dingstekens op de mouwen en witte draagriem. Zo te zien stelde hij een lid van de Amerikaanse politietroepen in Duitsland voor. De jongeman in kwestie ivas noch Amerikaan, noch militairmaar een rasechte Amsterdammer, die zijn be langrijkheid wilde demon streren. Bovendien reed deze jongeman een auto, voorzien van een Frans ken teken, dat niet bij de auto behoorde. De Leidse kantonrechter had de jongeman veroordeeld tot f 100,- boete voor het val se kentekenbewijs en f 200,- boete benevens een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk terzake van het „opzet telijk onderscheidingsteke nen dragen behorende tot een ambt dat hij niet be kleed". Van dit vonnis kwam de jongeman in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof waar hij echter verstek liet gaan. De procureur-generaal eis te voor het eerste feit f 100,- boete, voor het tweede even eens f 100,- boete en een maand gevangenisstraf voor waardelijk met verbeurdver klaring van het in beslag ge nomen uniform. Arrest over 14 dagen. De Nigeriaanse luchtmacht schijnt met moeilijkheden te kampen te heb ben. Een aantal door de Sowjet-Unie en Tsjecho-Slowakije geleverde vliegtuigen staat klaar om te worden gebruikt tegen Biafra. maar men weet niet wie ze moet bemannen. Zo zou een twaalftal Mig's-15, welk type dateert uit de Koreaanse oorlog, in Kano klaarstaan, maar volgens on bevestigde berichten weigeren de Ni geriaanse vliegers er mee de lucht in te gaan omdat ze met deze toe stellen niet vertrouwd zijn. Radio en pers in Lagos uiten voort durend beschuldigingen aan 't adres van Engeland en de Ver. Staten. Zij verwijten deze landen toe te staan dat particulieren Biafra wapens le veren. terwijl de Amerikaanse en Britse regering het bewind in Lagos geen wapens willen zenden. Men meent dat de Biafraanse luchtmacht behalve over de B-26 ook over 3 Dakota's en zes hefschroef- vliegtuigen van het Franse type Alouette beschikt. tigd bericht uit doorgaans betrouw bare bron waren 200 Biafranen ge sneuveld of gevangen genomen. De strijd speelde zich af ten zuiden van de stad Okitipoepa, 38 km van de strategische stad Ore. waar de afge lopen dagen hevig gevochten is. Ore, in de westelijke deelstaat, was door Biafraanse troepen bezet, maar schijnt nu weer door hen ontruimd te zijn. De heer Van Rijswijk werd op 23 oktober 1909 geboren in Doetinchem. waar hij later het gymnasium door liep. Hij studeerde rechten aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1939 de meestertitel behaalde. Na enige tijd repetitor te zijn geweest, was hij in een deel van de bezettingsjaren werkzaam bij een distributiekantoor te Rüpwetering, waar hij zijn tyd. niet alleen op legale, maar ook op illegale wijze goed besteedde. In 1945 werd hij verbonden aan het Geweste lijk Arbeidsbureau te Leiden op de af deling aanstelling en ontslag. Na ze ven jaar verplaatste hij zijn werk zaamheden naar Den Haag, waar hij reau voor de Arbeidsvooriening in secretaris werd van het Districtsbu reau voor de Arbeidsvoorziening in Zuid-Holland. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Swan Ping. z. v. T. K. Oei en D. I. Tan; Anna Maria, d v. P. Loos en A. Angevare; Marcel, z. v. J. van Bo ven en D. Mulder; Ida Louise Mar- gareeth. d. v. J. Varkevisser en A. Mugge; Ingrld Christine, d. v. H. T. van Berkel en J. Stokkel; Harry Joe. z. v. H. Houtman en J. D. J. "VIJge; Suzanna Petronella, d. v. J. J. van Oosten en M. K. van Leeuwen; Andreas Fllemon. z. v. W. Pfaff en T. Blver: Everhard Johan. z. v. J. W. E. Mulj- zert en A. M. M. Brahms; Igrld Pa tricia. d. v. A. van Iterson en J. M. A. Wijnen; Qulnta Ursula, d. v. G. M. D. Zaaijer en A. M. Eldridge; Saskia Monique, d. v. J. E. A. Velthuis en I. J. Vijsel; Alexander, z. v. P. E. I. Babeliowskij en L. Mettrop. OVERLEDEN WASSENAAR Jaarvergadering Blauw Zwart De r.-k. sportvereniging Blauw Zwart houdt vrijdagavond 25 augus tus om 8 uur in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade de jaarlijkse algemene vergadering. Bij de bestuursverkiezing stellen de heren mr. L. A. L. Weeber, voor zitter en W. Ruygrok van de Werve, 2e secretaris zich herkiesbaar. Niet herkiesbaar is de heer J. H. M. Brouwer, terwijl de heer A. J. Vosse, secretaris, zijn functie wenst neer te leggen. Voor deze twee va- katures is vooralsnog door het be stuur een kandidaat aangezocht, de heer H. Peeters. Er staat voorts een wijziging van statuten en huishoudelijk reglement op de agenda. De keuring van de door de Flo- raliavereniging aan de Wassen aarse jeugd beschikbaar gestelde plantjes zal op donderdag 31 augustus as. op de scholen plaats hebben. De deel nemende kinderen moeten dus zor gen. dat him planten dan op school zijn. VOOR AUTO'S Op een groot gedeelte van de Rijn- en Schiekade in Leiden zal Radio-Biafra meldde gisteravond I eerdaags voor auto's slechts éénrichtingverkeer zijn toeee- r„dt dLeagmofhaStStveer- Tl H gedeeltC tUSSe" de HaagW6g en de groot. ondanks buitenlandse protes-1 derskade> waar „motorvoertuigen op meer dan twee wielen" ten tegen inmenging van de Sovjet- nle' meer mogen rijden in de richting van de Telderskade. Unie in de binnenlandse aangelegen- Bovendien zal aan de kant van het water een stopverbod wor- m,™. (jen jjjggjfgjrï Tot deze maarregel werd door B. en W. beslo ten na onderzoek van een klacht van twee bewoonsters van de Rijn- en Schiekade over de verkeerssituatie op deze weg. heden van Nigerië. Volgens het ra diostation zijn in Kano 175 Russische deskundigen en militaire technici aangekomen; 130 van hen zijn belast met de assemblage van door Rus land geleverde vliegtuigen. De overi gen zouden in Nigerië blijven om de vliegtuigen te bemannen. Federale Nigeriaanse troepen heb ben een Biafraanse strijdmacht on schadelijk gemaakt, die met bootjes door een netwerk van lagunen en mangrove-moerassen, naar Lagos wilde oprukken,zo wordt uit de fede rale hoofdstad van Nigerië gemeld. De Biafranen waren overrompeld toen ze in kreken op 220 km ten oos ten van Lagos hun invasievloot ge reedmaakten. Volgens een onbeves- Jan van Goyenkade -zelfde maatregel Door deze verkeersmaatregelen zul len de auto's via de Telderskade of via de Jan van Goyenkade moeten rüden om op de Rijn- en Schiekade te komen. Hierdoor zou het ver keer op de smalle Jan van Goyen kade echter weer te veel toenemen. Om dit te voorkomen wordt het gedeelte van de Jan van Goyenkade tussen de Witte Singel en de Witte Rozenstraat eveneens afgesloten voor auto's, in de richting van de Witte Rozenstraat. Bovendien wordt ook voor de Jan van Goyen kade langs het water een stopver bod van kracht. Het autoverkeer op de Witte Singel met bestem ming Rijn- en Schiekade zal om moeten rijden via de Witte Rozen straat, terwijl het autoverkeer naar de Jan van Goyenkade zelf ook ge bruik kan maken van de Gerrit Doustraat en de Hugo de Groot straat. Wereldtitelstrijd Bongers in kwartfinale (Van een speciale verslaggever) In de plaatsingsritten voor de ach tervolging bij de amateurs bereikte Gerd Bongers vanmiddag in tijd een vierde plaats. Ogenschijnlijk is dat een vrij teleurstellend resultaat, om dat hij de grote favoriet is. Bongers had echter de pech dat zijn befaam de Tsjechische tegenstander Juri Daler bij de start een draad van de naaf doordraaide en direct al afstop te. Bongers aarzelde even, maar bleef in tempo. Hij reed aanvankelijk on der het schema van de snelste man, de Deen Mogens Frey, maar moest, alleen rijdend, in de laatste ronde enkele seconden vrijgeven. Zijn tijd was zeer redelijk: 4.58.46. Frey, Daler (die later tegen de Zuid afrikaan Mego zijn klasse bewees) en de Westduitser Richter bleven Bon gers voor. De andere Nederlander, Van der Ruit, was slecht op dreef. Met 5.06.44 is hij reeds tegen de Zwitser Kurmann uitgeschakeld. Met Bongers komen vanavond in de kwartfinales: de Deen Frey 4.57.28; de Tsjech Daler 4.57.60; de Westduit ser Richter 4.57.97; de Oostduitser Kratzer 4.59.05; de Australiër Bijls- ma 4.59.43; de Deen Isaksson en de Tsjech Pursla 5.00.64. Bongers rijdt vanavond in de kwartfinales tegen Kratzer. De Nederlandse baansprinters zijn vanochtend niet sterk voor de dag gekomen in de plaatsingsseries. Al leen Loeveseijn drong direct door tot de kwartfinale. Na een spannende rit versloeg hy de Brit Bamett en de Hongaar Sleisz. Balk werd versla gen door de Oostduitser Geschke. Ruikers liet zich op kinderlijke wijze verrassen door de Zuidafrikaan Nerdt die een lange sprint met succes bekroonde. De favorieten als Trentin, Morelion, Johnson en Phakadze plaatsen zich met gemak. In de herkansing bereikte Klaas Balk de volgende ronde. De acht tienjarige Badhoevedorper reed een tactische rit tegen de Belg Goens en de Japanner Nakatani. Charles Ruikers werd uitge schakeld. Leidenaar tijdens bet werk gewond Een 44-jarige Leidse timmerman is gistermiddag omstreeks twaalf uur tijdens werkzaamheden aan een freesmachine in een timmermansbe drijf aan de Oude Vest met zijn lin kerhand in aanraking gekomen met de freesmessen. Hij kreeg verwondin gen aan zijn vingers. De E.HD. bracht hem naar het Diaconessen - huis. Kleuter valt uit raam Een 3-jarige Leidse jongen viel gis terochtend in een onbewaakt ogen blik uit een raam op de tweede etage van de ouderlijke woning aan het J. P. Coenhof. Het knaapje, dat over pijn in de rug klaagde, is door de E.H.D. naar het Diaconessenhuis overgebracht. ZOETERWOUDE Heroprichting van drumband,, St. Jan" In café „Landzicht" zal dinsdag 29 augustus, 's avonds om 8 uur, een heroprichtingsvergadering worden gehouden van de r.k. drumband "St. Jan" in Zoeterwoude-dorp. De agen da vermeldt onder meer verkiezing van een (definitief) bestuur. Officiële pubbkatie HERIJK VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat op 11. 12, 13. 14, 15, 18, 19 en 20 september 1967. telkens van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur in het voormalige schoolgebouw Breestraat 66, alhier, zitting zal wor den gehouden voor de herijk van maten, gewichten en meetwerktui gen. Voor zover mogelijk zal aan be langhebbenden schriftelijk medede ling worden gedaan van het tijdstip, waarop zij maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring kunnen aanbieden. Men wordt ver zocht zich aan dit tijdstip te hou den. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de bekendmaking, welke vanaf heden ls aangeplakt ten Stadhuize. aan het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst (Steen, schuur 21) en aan het Waaggebouw. Leiden, 23 augustus 1967.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11