Mytyl- kinderen nemen nieuwe school in bezit Leidse lyceisten krijgen (eindelijk) meer ruimte Leidse industriëlen gaan jubileum vieren ONGEVALLEN IN LEIDS VERKEER In Leidse Vogelbuurt ANKERHORLOGE Leiderdorper reed na botsing door Leiden fleurt zich steeds meer op. MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Feestprogramma in goud De „Leidsche Vereeniging van t ^ndustrieëlen" bestaat dit jaar een halve eeuw. Dit jubileum zal opl niet onopgemerkt aan de Leide- y^naar voorbijgaan. Het (voorlopi ge) programma ter gelegenheid Tvan het vijftigjarig bestaan van vereniging omvat namelijk enkele activiteiten, waarbij de burgerij daadwerkelijkzal wor den betrokken. Zo zal de Leidse Jeugd Actie voor n fde jubilerende industriëlen een wan-' tgei ielmars voor de jeugd van zes tot ter veertien jaar op touw zetten en een pge bromfietspuzzelrit voor jongelui van pbli testien tot achttien. Beide tochten wllen hoe kan het ook anders ;t is 'an&s de Leidse bedrijven gaan. Het TUfW in de bedoeling om aan iedere von deelnemer een herinneringsmedaille doc "It te reiken. Voorts zal in samenwerking met e vereniging van Amateurfolo- ►elic jrafen en de Leide fotohandel op 1 korte termijn een fotowedstrijd wor- ezinden georganiseerd. Het gaat hierbij lidig om de mens in het bedrijf en om de e ni bedrijven zelf. De hoofdprijs bc- gev draagt f 500,-. Daarnaast worden bedrijfsgroep prijzen van f 250.-, 150,- en f 100,- uitgeloofd. De dames zullen ter gelegenheid RTI »n het jubileumfeest op een moue- how worden vergast. Voor de leden van de vereniguig hl in november een industriemiddag Zoekt U een goed voor f30,- en f40,—. Of het allerbeste van f 200,— en f 400,—. Etema, Certina, Prisma, Junghans, Ewe, Anker, Roamer, Citizen. HORLOGERv.d. WATER Haarlemmerstraat 181 HEEFT HET ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. worden gehouden, waarbij verschei dene gastsprekers het woord zulten voeren. Ook zal het bestuur van de jubilerende vereniging op deze miö- ig recipiëren. Tot de jubileumactiviteiten van de „Leidsche Vereeniging van In dustriëlen" behoort zoals bekend ook het beschikbaarstellen van vijf tig maal duizend gulden voor de bouw van een sporthal in deze stad. BURGERLIJKE STAND LEIDEN In slaap achter het stuur Er zijn in het afgelopen weekeinde op de weg in Leiden weer enkele on gelukken gebeurd, die lichamelijk letsel tot gevolg hadden. Op de Lammenschansweg kwam zaterdagochtend omstreeks kwart over tien een 39-Jarige bromfietsbe rijdster uit Zoeterwoude te vallen, doordat haar voorband sprong. De Zoeterwoudse hep bij deze valpartij een hoofdwond en een hersenschud ding op. Haar 10-jarig dochtertje, dat achterop de brommer zat, kreeg schaafwonden aan de knie. De EHD heeft de onfortuinlijke bromfietsbe stuurster naar het St. Elizabeth-zie kenhuis vervoerd. Op de wegkruising Roosevelt- straatVijf Meilaan botsten zater dagavond omstreeks kwart over ne gen een motorrijder en een perso nenauto tegen elkaar. De motorrij der, een 20-jarige Leidenaar, zou geen voorrang hebben verleend aan de automobilist. Hij liep een vlees wond aan het linkerbeen op en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De bestuurder van de auto, een 21-jarige inwoner van Leiderdorp kreeg een vleeswond aan de schouder. Motor fiets en auto werden beschadigd. Door de N.V. B. de Wreede jr. uit Hillegom zal langs de Heerewcg (tegenover De Nachtegaal) in Llsse een modem bloembollenbedrijf wor den gesticht. Door B. en W. van Lisse wordt geen bezwaar, gemaakt, aan gezien men ook oog heeft voor de maatschappelijke belangen en B. en W. niet alleen oog hebben voor landschappelijke belangen. Een 30-jarige Leidenaar was zo vermoeid dat hij zaterdagochtend omstreeks vijf urn- achter het stuur van z(jn bestelwagen in slaap viel. De vermoeide autobestuurder schrok pas wakker toen hij op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Rijndijk straat twee verkeerszuilen omver reed en vervolgens dwars over het trottoir via een hek een voortuintje ir. dook. Het bleef bij «aanzienlijke) materiële schade. Sliep in Leiden rijn roes uit In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 1 uur, heeft de Leid se politie een 49-jarige automobilist uit Leiderdorp aangehouden, die eer der op de avond betrokken was ge weest bü een aanrijding in Voor schoten. Op de Vinkweg ter hoogte van de spoorwegovergang, was hij met zijn zwaar beschadigde auto doorgereden naar Leiden, waar hij in slapende toestand werd aangehouden. De Lei derdorper bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. De man is overgeleverd aan de Voorschoten- se politie. Bij de ingebruikneming van het nieuwe gebouw werden de kinderen getracteerd op limonade. Ze kregen ook een feestlunch. Vanmiddag kon den zij in het gymnastieklokaal ge nieten van een optreden van het kindercircus Atleta uit Warmond. De Leidsche gemeentearchitect, Ir. T. K. J. Koch, vertelde met enthou siasme over deze voor hem unieke opdracht een mytylschool te ontwer pen. H(j moest er bijv. rekening mee houden dat er in de school geen drempels mogen voorkomen. De school is gebouwd door de firma Van Heeswiik uit Eindhoven. Het nieuwe schoolgebouw bestaat uit twee vleugels, een medische vleu gel en een klassevleugel. In de klas sevleugel zijn zes leslokalen, waar de c.a. vijftig leerlingen les krRgen. De medische vleugel bevat o.a. een therapielokaal en een behandelka mer. Ook de staf zal zich weldra in de nieuwe school thuis voelen. De staf bestaat uit vier onderwijzers en zeven assistenten, voorts twee heil- gymnasten, een logopedist, een gym nastiek- en zwemlerares en een con cierge. Bovendien staan vele artsen ten dienste van de school. Bij de school wordt een speciaal zwembad gebouwd voor mytylkinderen. Het I zwembad, dat een afmeting heeft van 5x12 meter, heeft een opdrukbare vloer, zodat ook de kinderen, die nog niet kunnen zwemmen van het bad gebruik kunnen maken. Het water van het overdekte zwembad krijgt een constante temperatuur van onge veer 32 graden. Het ligt in de bedoe ling dat de kinderen iedere dag gaan zwemmen, als onderdeel van hun therapie. De nieuwe mytylschool is hiermee een van de weinige in ons land met een eigen .zwembad. De officiële opening van deze fraaie school vindt in het komende najaar plaats. (Foto-LD/Holvast) Veel moeite voor niets In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het kantoor van 'n bouwmaterialenhandel aan de Ha ven in Leiden. Alle kasten en bure aus in het kantoor werden doorzocht. De daders maakten niet meer buit dan een doosje sigaren en een pakje sigaretten. Eén nacht eerder was er een in braak bü een Amerikaans bedrijf aan de Rooseveltstraat. Bureaus en kas ten werden overhoop gehaald, maar ook hier konden de daders niet veel van hun gading vinden. it Het nieuwe gebouwen complex van het Chr. Lyceum aan de Kagerstraat in Leiden wordt dezer dagen door de leerlingen in gebruik genomen. Het complex bevat 18 lesloka len en enkele vaklokalen, waaronder drie gymnastiek zalen, die boven elkaar zijn ge bouwd. Bij het nieuwe com plex is tevens gezorgd voor een grote fietsenstalling. Ook in de oude school zijn belangrijke verbouwingen verricht. Het in terieur is geheel gemoderni seerd en vele leslokalen zijn omgebouwd tot vaklokalen. De officiële opening zal eind okto ber worden verricht. Men hoopt dan ook gereed te zijn met de basketbalvelden, die bij de school worden aangelegd. Het geheel is een belangrijke aanwinst voor het Chr. Ly ceum en een verfraaiing voor de scholengemeenschap in het Houtkwartier. (Foto L.D./Holvast) Voor de kinderen van de Leidsche Mytylschool was het vandaag een feestelijke dag. Er kwamen versierde auto's, belonnetjes en fanfares aan le pas. De kinderen van de Zuidsin gel namen vanochtend namelijk hun m nieuwe schoolgebouw in de Leidse 10 Vogelbuurt, in gebruik. 1-1 In veertien versierde „lelijke eend- ies" die door particulieren beschik- |k baar waren gesteld, kwamen zij van- ochtend in een lange bonte rij aan gereden. Bij de nieuwe school stond een bandje van de Grofsmederij op- gesteld, dat de kinderen met vrolijke muziek verwelkomde. Ook deze zomer wordt in Leiden de bloembakkenactie ..Geef Uw gevel een corsage" gehouden, uitgaande van de Kon. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde en de Bloemist-patroonsvereniging „Leiden en Omstreken". De bloembakkencommissie heeft de „corsages" zaterdag gekeurd. Zy kwam daarbij tot de verheugende conclusie, dat er steeds meer (flat) woningen aan de buitenkant met bloemen worden opgefleurd. Door Ihet mooie weer van de afgelopen weken waren de planten in de di verse bakken goed tot ontwikkeling gekomen. Volgens de commissie I zyn tal van bakken met buitenge woon veel smaak opgemaakt, het geen de beoordeling alleen maar bemoeilykt. De prijsuitreiking van de jongste bloemenwedstrijd heeft in het komende najaar plaats. De commissie hoopt, dat velen zich nu al zullen opgeven voor de bloem- bakkenwedstrüd in 1968. J. Riekerk; Jan Cornells. z. v. C. van der Plas en J. j. van Schie; Petro- nella Christiana Hendrlka. d. v. J, Boon en C. M. Nutbey; Helena Mar tina Maria. J. J. van den Berg en M. H. van Berkel; Claudia Hendrlka Mir jam, d. v. W. C. Bauer en S. I. Kok. GETROUWD B. H. G. Sleumer en V. F van Hall; A. de Vos en J. Schouls.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3