Cherie Spencer werd Duindigts Kampioen Bezorgdheid over de spanningen in de Geref. Kerk (vrijg.) Vereisten voor een fijne visdag: vroeg op, goede stek en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Succesdag voor de Kerkje in Australië verhuisde 50 km C.H.U. heeft vertrouwen Vrienden van Duindigt (p_ In de generale synode van de Ge reformeerde Kerken Vrijgemaakt, die na het zomerreces in Amersfoort haar zittingen weer is begonnen, heeft de praeses, ds. D, Deddens uit Xeeuwarden, zaterdagmorgen in zyn openingswoord uiting gegeven aan de bexorgdheid van de synode ovèr de toegenomen spanningen in de kerken door de afkeuring door de particu liere synode van Noord-Holland van het feit, dat de synode een van haar afgevaardigden, ds. B.J.F. Schoep uit Amstelveen, niet heeft toegelaten tot haar zittingen en door de in de gemeente Kampen ontstane scheu ring waarbij ook de hogeschool der kerken nauw betrokken is. Of er legerpredikanten moeten worden afgestaan voor het leger is niet een zaak van persoonlijke ambi tie van een predikant. Wat beslissend is, zijn de aard en de noodzakelijk heid van het werk van de geestelijke verzorging in de strijdkrachten. Servee Wijsen DRIE SETS slaagt niet Servee Wijsen heeft zaterdag in het Belgische Malmedy een ver geefse poging gedaan om zijn Neder lands record polsstokhoogspringen te verbeteren. De Limburger, die na het trainingskamp, dat hij in het voor jaar in Parijs doorliep, aaniner- Kciyke vorderingen heeft gemaakt, sprong 4,48 meter. Hij bleef daarmee twee centimeter onder het record dat hij half juli in Klagenfurt vestigde. Wijsen, die op vier meter begon, haalde alle hoogten in de eerste sprong. Zijn pogingen op 4,63 m mislukten. Ouderling W. Vos van Bussum rap porteerde ter synode over correspon- Veidentie met de Presbyteriaanse ker- I ken in Korea. De synode sprak als oordeel uit, dat het onderhouden van correspondentie door deze ker ken met de vrijgemaakte kerken in Nederland niet kan samengaan met het lidmaatschap van de Gerefor- meerde Oecumenische Synode, waar- I heen de Presbyterian Church afge- -■•baardigden zal zenden als deze in 1908 te Amsterdam samenkomt. Naar de mening van de vrijge- naakte synode zijn er ook gevaren elegen in toetreding tot de Interna- ionale Raad van Christelijke Kerken DepCCC) waaromtrent men in Korea niet tot een besluit was gekomen. De synode vroeg de Presbyterian !hurch deze zaak op de daar in sep- ember a.s. te houden synode met oudi oorrang te willen behandelen, dan men in Amersfoort ook nog dit iar tot definitieve besluiten komen, dat onmogelijk, dan zullen deputa- van de Amersfoortse synode het [intact voortzetten met inachtne- van uitspraken van de synode. Ds. van der Wielen rapporteerde amens de betrokken commissie over rapport van deputaten voor de eestelijke verzorging van de miil- Iren. De commissie was van oor- drjjl fel, dat het werk van de legerpredi- inten mede behoort tot de verzor- ng van de leden van de kerk. Zij tlt de synode voor opnieuw deputa- ^Q|a voor dit werk te benoemen. iten m In een ruim zes uur durende ten nismatch hoogstwaarschijnlijk de langste in de geschiedenis van de Amerikaanse tennissport heeft de Amerikaan Dick Dell in de twee-Je ronde van het toernooi van Newport, met 36, 4947 en 2220 gewonnen van zijn landgenoot Dick Leach. Dell een 20-jarige student uit Maryland, zei na afloop:"Nooit meer in mün le ven zo'n match. Mijn benen lijken van lood. De gelukkigste heeft ge wonnen". Schoonspringen Europese bekers Na de verrassende overwinningen van Giorgio Cagnotto (Italië) bij het schoonspringen (heren) en de Tsjechische Milena Dutschkova bij het torenspringen (dames) hebben de overige twee onderdelen van het toernooi om de Europese beker te Helsinki een zege opgeleverd voor de favorieten. Bij de heren was de Ita liaan Klaus Dibiasi de sterkste to- tenspringer. Hij vergaarde 504.21 punten. De zilveren medaille-win naar van de Olympische Spelen in Tokio bleef ruim tachtig punten voor op de Oostduitser Lothar Matthes (423.33) en de Rus Mikhael Safonov (419.88). De Oostduitse Ingrid Kraemer-Gul- bin was de beste schoonspringster (429.33 punten). Haar landgenote Angelika Hilbert werd tweede (398.97), terwijl de Russische Vera Baklanova met 387.24 dei-de werd. Marriëtte Dommers en Eljo Kuiler werden respectievelijk tiende en elf de met 358.38 en 358.26. De Francaise Patrice Vanau had zich voor de fina le geplaatst, maar kon door een on geluk niet deelnemen. Zij stapte op een electrische leiding en werd ge troffen door een schok. KORFBAL KNS WON VIERKAMP Het eindresultaat van de vierkamp, welke gisteren door KNS in de Leid- se Hout werd georganiseerd was dat KNS zelf als eerste eindigde. De oranjewitten behaalden 26 punten, 7 meer dan Tovers en Phoenix, die er elk 19 boekten. Na strafworpen werd Tovers tweede en Phoenix der- j de. Nieuw Flora werd met 8 punten j vierde en laatste. Drum! Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 ANDAG 21 AUGUSTUS 1967 LEÏDSCH DAGBLAD Pamela Pall, een schone uit Ca- lifornië, klapt van blijdschap in haar handen als ze hoort dat de jury haar had gekozen als Miss World - USA. De twintigjarige zal In de provinciestad Toowoomba in 11 Florence gepakt aliaan stuurde dreigbrieven naar Porto Ereole HlL De politie in Florence heeft giste- a een 23-jarige Italiaan gearres- ta die n een brief aan de burge- Kter van Porto Ereolede vakan- Queens!and, 6400 imvoners, heeft de iverbhjfplaats van de Nederlandse yinklijke familie, gedreigd had aan de watervoorziening van plaatsje toe te voegen als Konin- Juliana niet voor zaterdag uit vote zou worden gezet. De jongeman, Gerardo Cammaro- heeft verklaard, dat hij deze be- bpigig had geuit op aandringen van Nederlandse „provo" wiens naam niet wilde zeggen. „Ik deed het solidariteit met de Nederlandse 'O's", zei hij. tl P4et water voor de koninklijke villa Zoet mt uit 't stedelijk reservoir. Hoewel Gee politie niet kon geloven, dat ge- Frai eg i,s.d. in het water geworpen zou nnen worden dat enige uitwerking 1 hebben, werden 40 politiemannen post gezet, dag en nacht. De ko- Ejfcklijke familie bleef gewoon thuis, n. Mi Dg Koningin is bij de plaatselijke haar land in november in Lon den vertegenwoordigen als daar de Miss World-v er kiezing plaats vindt. mt. Keet Serie wedstrijden van Fluks In de afdeling 3e klasse KNKB werd Hoogvliet eerste, terwijl in de afdeling Regionale Bonden de ploeg van EKCA uit Arnhem de ereprijs won. In de beide juniorenafdelingen eindigden de ploegen van De Alge mene en van Fluks als eerste. De finale tussen beide teams eindigde in een draw (11, waarna Fluks na strafworpen winnaar werd. Zondag a.s. wordt dit toernooi voortgezet. Dan komen de andere se nioren aan bod. Crieketuitslagen Reformed Curch in Australië door gereformeerde Nederlanders gevormd zijn eigen kerkje ingewijd, nadat de lidmaten en hun vrienden het uit 1876 daterende mooie houten kerkje uit het 50 kilometer noordelijker lig gende Gatton hadden overgebracht Nadat de Reformed Church of Toowoomba 11 jaar geleden ontstond,] Fathers" had overgenomen, moest men de kerkdensten in parti- j cuiiere woningen of een gehuurd zaaltje houden. Verleden jaar ontdekte men ech ter, dat men het verwaarloosde maar prachtige gobhische „St. Albans Churoh of England "-kerkje in Gat- ton kon krijgen voor 360 dollar. Er kwam echter meer bij kijken dan het gebouw op wieletjes van Eerste klasse B: ACC 2HCC 2, gewonnen door HCC 2 met één wicket ACC 2 111 all out, HCC 2 112 voor aan de opbouw en restauratie van hun eigen kerk. Er waren talloze moeilijkheden. Het oorspronkelijke fraaie hout was niet meer te krijgen en de spijkers bleken nog met de ha/nd gesmeed te zijn. Eindelijk zat alle. op zijn plaats, er Excelsior-De Krekels, gewonnen waren nieuwe ramen m aangebracht d001. Exceisior met 70 runs. Excelsior en alles was meuw geschilderd. ,44 all out de k k 74 al, out Zo kon de trotse jeugdige predi- kant ds. M. Schwarts precies twee j- jaar na zijn intree zijn eigen kerk] inwijden. De geest van de „Pilgrim I De voortreffelijke Telstar-doel man Van der Meeren maakt hier j een aanval van Groot (Ajax) on schadelijk. rolking populair. Haar bezoeken I Gatton naar Toowoomba te rilden. I Het dak moest er af en de consisto- riekamer en andere bijgebouwen moesten worden ontmanteld. Stukje bij beetje werd het oude kerkje ont manteld, vervoerd en moeizaam weer in elkaar gezet op de hoek van Long en Mackenzie Streets. Terwijl op zaterdagmiddagen de kinderen hun scheepjes lieten varen in Lake Annand aan de overkant van de weg werkten en zwoegden hun vaders en andere familieleden Contract R. - O met verwacht mag worden, ]binnenkort tussen het Con- in Den Haag en het het contract getekend, waarin vastge- worden, dat het R.-O. ge- een periode van tien jaar Congresgebouw zal spelen Het dagelijks bestuur van de Christelijk Historische Unie neeit zich beraden op de situatie, die is ontstaan door de actie van de groep christen-radicalen in de KVP. Vol gens een daarna uitgegeven commu niqué heeft het dagelijks bestuur het volste vertrouwen ln het gesprek tus sen de delegaties van de KVP, ARP en CHU en ziet met belangstelling de resultaten daarvan in de nabije toe komst tegemoet. Het blijft er daar bij vanuit gaan. dat de deelnemers Den Haag heeft de aan het gesprek de bedoeling hebben der Nahmer samen ernstig te zoeken naar moge- Van der Nahmer in Den Haag e residentie opdracht ge'j sculptuur. Het „Signalement" wordt uitgevoerd en wordt meer rie meter hoog. Het zal eind d jaar gereed zijn en worden bij de waterpartij aan de jjfnhovenstraat. gemeente Den Haag gaf Van Nahmer al eerder opdrachten. 1 hem zün o.a. de beelden Eline t aan de Groot-Hertoginnelaan, ten de vrouw in het Westbroek- „Dansend meisje" in Clin- «1. lijke vormen van samenwerking. De verantwoordelykheid voor de samenstelling van de delegaties be hoort naar het inzicht van het dage lijks bestuur geheel by de betrokken party besturen te blyven. Het bestuur onderhoudt intensief contact met de CHU-deelnemers aan de zo/nuaamde „American-groep", gévormd door christen-radicalen van diverse politieke partyen. Het houdt vast aan de afspraak, dat de resulta ten van 't beraad van deze christen- radicalen zullen worden ingebracht in de eigen politieke organisaties. (Van onze medewerker) De Dag van de Vrienden van Duin digt is een groot succes voor de or ganisatoren geworden. De belangstel ling was enorm, de nummers dicht bezet en elke koers werd eerst na felle en veelal opwindende strijd be slist. Het eindgevecht om het Kam pioenschap van Duindigt was onge twijfeld het hoogtepunt van de dag. Cherie Spencer was door Peter Kop- pejan snel op kop gebracht en deze werd voortdurend belaagd door Axkit Hollandia, Brahmapoetra S en Barry Williams. De succesvolle Cherie hield echter goed stand en ging als leidster het rechte eind in. Toen chargeerde Vergay met Axkit Hollandia. Deci meter voor decimeter liep de hengst in; hij kwam echter wel naast doch niet voorbij Cherie Spencer, die met nauwelijks waarneembaar verschil in een goede 1.21.- km-tijd triomfeerde. I geklopt zou worden door zyn stalge- Carlos Pluto werd een uitstekende1 note Lady Be Good S (Perkins), derde vóór C Alkestis van E. De bui- I doch op een kleine aansporing rea- tenlanders stelden teleur en de enige I geerde Jolly Jinks prompt en zege die in de prijzen viel was de Frans- vierde, zonder nog alles te geven, met Duitse Quel Espoir C, die op de zesde meer zekerheid dan het ogenschijn- plaats eindigde. lyk leek. UNIVERSIADE De vice-voorzitter en bestuurslid van de Internationale Studenten Sport Federatie, de Zuid-slaviër Theodor Olie en de Fransman Emile Laboureau, zyn naar Moskou ver trokken om te proberen de landen uit het oostblok, Rusland, Tsjecho- slowakije, Polen en Hongarije, te be wegen hun weigering om aan de Uni- versiade ln Tokio deel te nemen te herzien. Indien Rusland by zyn be sluit blijft, zal de Universiade onge veer vijftig procent aan waarde in boeten en zullen verschillende spor ten van het programma moeten ver- dwynen. De Japanse organisatoren hebben de resultaten van de bespre kingen in Moskou niet afgewacht. Zij hebben het waterpolo wegens onvol doende deelneming reeds van het programma geschrapt en zyn bezig tal van veranderingen in de andere sporten aan te brengen. Het staat nog niet vast of Cuba en Bulgarije een ploeg zullen afvaardigen. Deze landen beraden zich om zich evenals de vier landen uit het oostblok, na de kwestie Noord-Korea terug te trek- Geluk voor Pedro De Mexicaanse autocoureur Pedro Rodriquez heeft tydens de Grote Prys van de Mediterranee. die op Sicilië werd gehouden, enkele be nauwde ogenblikken meegemaakt. In eerste positie rijdend raakte hy de wagen van de Fransman Jean Beltoise. De Harris-Costin van Ro driquez slipte vervolgens en raakte een markeringspaaltje, waarbij de wagen in tweeën brak. In het zieken huis, waarheen de Mexicaan onmid- dellyk vervoerd werd, constateerden de artsen slechts een lichte shock en enkele schrammen. De wedstrüd werd gewonnen dooi de Brit Jackie Stewart met Matra Ford. De jonge trainer-pikeur Ohiel v. d. Togt zegevierde tweemaal. In de Fer- nandelprijs hadden de Dixy-stalge- noten Esmeraud (Harmsen) en Don Camillo (v. d. Lubbe) lange tyd een grote kans op een dubbele zege. Hal verwege het rechte eind fouteerden de koplopers echter bijna gelüktijdig en v. d. Togt greep met Double v. d. Lente gretig zijn kans en won ver rassend in 1.24.- (w. 24.80). Met Cash Six als tweede en Calumet Bulwark op de derde plaats bracht het trio bijna f3000. Met Felix boekte v. d. Togt zijn >^eede zege. Hij vocht voortdurend tegen de Hair os li-dochter Freya Hollandia (Vergay), die lang stand hield, om de erepositie. In de eind- stryd moest Freya zich echter ge wonnen geven. De merie viel naar de den-de plaats terug en achter de in 1.26.1 triomferende Felix greep Smit met C van Rood en Noot de tweede plaats. In de amateursikoers toonde Buer- marm B ween- eens zijn blakende vorm en grote snelheid. Van start af bleef Hoddenbach meester van het terrein en zegevierde gedecideerd in 1.23.4 vóór de door Kleynendorsit gereden Wilfield en Bar'oarossa W tv. d. Wal». Het sprintnummer over 1600 mete-, waarin de favoriet Little Miss Mitzie bij de start „geen benen" had, gaf een surprise door de zege van Baro nes Spencer K (A. Groenewegen). De Barones triomfeerde, na een mach tige eindstrijd in een prima 1.19.- km-tyd over vader en zoon Wage naar, die met Bretteur P en Diana R respectieve ijk tweede en derde wer den. De ren om de Grote Prijs van Den De uitslagen van de zaterdag gehou- den draverijen luiden: Uitslagen PM Jnii T. Knijnenburg) (1.24.6): 2. ley; 3. Ethel Volann. Tot. w. 2.40 ,pl. 1.50, 2.10, 6.20. kop. 5.80, cov. 6.10, trio 159.20. Vrienden van Dulndlgt-prijs: 1. Buer- mann B (J. W. Hoddenbach) (1.23.4): 2. Wilfield: 3. Barbarossa W. Tot. w. 2.70, pl. 1.30. 1.80, 2.30. kop. 3.90. cov. 6.20, trio 77.60. Kampioenschap van Duindigt: 1. Cherie Spencer (P. R. R. Koppejan) (1.21.-); 2. Axkit Hollandia: 3. Carlos Pluto. Tot. w. 4.40, pl. 1.80. 2.40, 3.-. kop. 12.80, cov. 7.20. Fernandelprijs: 1. Double v. d. Lente: (M. L. v. d. Togt); 2. Cash Six; 3. Calumet Bulwark. Tot. w. 24.80, pl. 5.-. 6.-. 7.40. kop. 38.-. cov. 17.50, trio 2.993.20.-. Restaurant Duindigtprijs: 1. Barones Spencer K (A. Groenewegen) (1.19.-); 2. Bretteur P: 3. Diana R. Tot. w. 25.30. pl. 4.60, 2.50. 1.70. kop.11.20. cov. 7.20. Schiedamprljs: 1. Felix (M. L. v. d. Togt) (1.26.1); 2. C van Rood en Noot; 3. Asilverno. Tot. w. 2.70, pl. 2.50, 3.80, 1.20, kop. 6.30. cov. 10.60. Veveoprijs: 1. Fan Pom B (A. Slde- rius) (1.27.4); 2. Florissant: 3. Famous Mac. Tot. w. 7.-, pl. 1.90, 1.90, 1.40, kop. 18.20, cov. 3.90. N.V. Meubeltoonzalenprijs, le afd.: 1. Patricia (O. Tollemans); 2. rJ Robin; 3. Chatlè. Tot. w. 8 90, f 1.30, 3.20, kop. 5.70. cov. 4.40. Grote Prijs van Den Haag: 1. Jolly Jinks S (E. L v. Dijk); 2. Lady Be Good S; 3. Mangano. Tot. w. 1.40 (stari, Pq1- 1 20- 11Q. U5°. kop. 2.70, N.V. Meubeltoonzalen-prijs, 2e afd.- 1. Rolanda (P. Perkins); 2. Contessa; 3. Marello. Tot. w. 6.20, pl. 1.60, 2.20, 1.90, kop. 14.30, cov. 6.40, trio 247.50. Totalisator-omzet 430.404. I. Ragged pl. 2.60. Koersen Hilversum Haag werd de zoveelste triomf van Jolly Jinks S (Eddy van Dyk). Kort voor de streep leek het of de crack Oosting) (1.33.5); 2. Gravin Rita W; 3. Gamin B. Tot. w. 8.pl. 2.80, 3.80, 18.20, kop. 69.10, cov. 10.80. Orkaanprljs: 1. Fantasie (P. J. B. Coevoet) (1.29.-); 2. Eddy B; 3. Egyp tian Princess. Tot. w. 3.20, pl. 1.80, 2.70, kop. 8.-, cov. 7.70, trio 137.60. Evallne Norton: 3. Dulaclntl. Tot. w. 4.10, pl. 1.60. 1.60 i 1.90. kop. 5.70. cov. 4. Wodanprljs: 1: Bernadlne (J. Wage naar Jr.) (1.24.9); 2 Allouez II; 3. All Prise. Tot. w. 1.50. pl. 1.20. 1.40 1.90. kop. 2.90. cov. a.70. trio 26.20 Boreasprljs: 1. Cecilia Magowan (R. Krant) (1.26.1); 2. Emberlza S; 3. De- -- Sprookjeshof. Tot. w. 14.30. kop 18.20. cov. JEUGDRECORD HOOGSPRINGEN Peter Geelen (Kimbria) heeft zon dag tijdens atletiekwedstrijden in Maastricht een nieuw Nederlands )u- niorenrecord hoogspringen gevestigd. Geelen sprong 1,92 meter en bleef daarmee twee centimeter boven het oude record, dat sinds oktober van ,a„ i °ur Bonnl; 3. Dalsv Norton. Tot. w het vorige jaar op naam van Wim j 4,40. pl. 1.50. 1.90, L90. kop. 6.60, cov 2e afd.: 1, Entry Volann (J. v. Leeu wen) (1.25.-); 2. Black Hollandia: 3 Klnley. Tot. w. 1.80. pl. 1.30, lukte. 1-2.lv J.-i0: __ko!?.\. :M?.„C.Ü_V.' 3-30. pire2.90. 2.9Ö"T.t_, 2e afd.: 1. Dave Fez (L Schoonhoven Jr.) (1.25.1); 2. Billy Boy; 3. Duveltje 9.80, pl. 2.30. f 1.307.60.—. Eolusprijs. le afd.: 1. Donna Hanna Heynen) (1.27.3); 2. Boyke Werff stond. Een poging van Geelen 1,95 meter te springen

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11