Belgisch protest bij regering in Kongo Wereldraad v. Kerken vergadert op Kreta 580ste staatsloterij vierde klasse Koning Constantijn bij opening Militairen rookten gestolen sigaretten MET EEN ENKEL WOORD Poging goudsmokkel door speedway-renner cA sr :er€ PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 AUGUSTUj Na de plundering van ambassade in Kinsjasa België heeft gisteravond scherp ge- deze redenering niet, omdat hierin protesteerd bjj de Kongolese rege ring tegen het plunderen van de Belgische ambassade in Kinsjasa op maandag. In een verklaring aan de pers van minister van Bultenl. Zaken Har mei wordt gesproken over het plun deren van twee verdiepingen van het ambassadegebouw en het omverwer pen van een standbeeld van Koning Albert van België ln Kinsjasa. Deze twee gebeurtenissen zyn op zichzelf reeds ernstig. Dit wordt nog verergerd doordat ze het resultaat zijn van instructies die de revolu tionaire Volksbeweging (MPR), die officiële banden onderhoudt met de Kongolese regering, heeft gegeven. De Kongolese regering heeft daar. entegen niets gedaan om deze ge beurtenissen te vooorkomen, hoewel de Belgische ambassadeur meerma len waarschuwingen en verzoeken om bescherming had gedaan, aldus het protest. De aanval op de ambassade had geen dramatischer gevolgen omdat generaal Moboetoe persoonlijk heeft ingegrepen om er een einde aan te maken. Harmei heeft zyn vakantie in Frankrijk afgebroken in verband met de incidenten in Kinsjasa. Hy ver klaarde dat er nauwkeurige instruc ties zijn gegeven aan ambassadeur Bihin in Kongo. De daden van de betogers waren des te ontoelaatbaarder, daar de Belgische regering sinds 28 juli be sprekingen had gevoerd met de Kon golese autoriteiten over het verzeke ren van de veiligheid van Belgische burgers die in en voor Kongo werk ten. Aan de Belgische ambassadeur in Kongo is opdracht gegeven maatre gelen te eisen voor herstel van een normale toestand en het zuiveren van de sfeer in Kongo. Met huurlingen niets te maken Over de Kongolese uitlatingen dat de demonstaties een reactie vormden op de muiterij van de huurlingen onder leiding van de Belg Schram- me zei Harmei: „Wij aanvaarden verzuimd wordt te vermelden dat de huurlingen zyn aangeworven en werden betaald door de Kongolese regering, dat zij deel uitmaakten van het Kongolese nationale leger en dat het daarom een binnenlands drama van Kongo betreft, waar België ge heel buiten staat." De minister besloot zijn verkla ring met de Belgen in Kongo op te wekken de onontbeerlijke kalmte niet te verliezen en zich te onthou den van elke inmenging in de in terne zaken van Kongo. Het streven ter verzekering van hun veiligheid gaat onverminderd door. Kerkelijk Leven NED HERV. KERK Beroepen te Eemn es-Bui ten (toez.) A. Breure te Hei- en Boeicop; te Epe (vac. W. F. H. ter Braak) (toez.) H. van Nieuwen huij ze te Slikkerveer (buitengewone wijkgemeente in wor ding). Bedankt voor Tzummarum (toez.) J. F. M. van Malssen te Söhingen en Slappeterp; voor Nieuw-Beijerland E. S. de Lint te Lienden. CMR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-Zuid Joh. Prins te Rijswijk (Z.-H.) en J. P. Versteeg te Wormerveer. Beroepen te Zaandam A. W. Dreohsler te 's-Gravenhage-Zuidte Hengel (O.) J. W. Maris, kandidaat te Amsterdam, die bedankte voor 's-Gravendeel en voor Onstwedde. Vele Belgische kranten dringen in hoofdartikelen aan op een volledig terugtrekken van elke Belgische aan wezigheid in Kongo, zowel op het. gebied van technische bijstand als - tot op zekere hoogte - op het ge bied van de particuliere investerin gen. Patriarch van Moskou over het eenlieidsstreven Patriarch Alexei van Moskou heeft namens geheel Rusland verklaard, dat zonder hem geen besluiten ge nomen kunnen worden over de chris telijke eenheid. De 90-jarige patriarch het hoofd van de Russische Ortho doxe kerk, werd geïntervieuwd door Tass. Alexei sprak zijn bezorgdheid uit over de valse verwachtingen van spoe dige christelijke eenwording, die ge wekt zijn door de ontmoeting tus sen Paus Paulus VI en patriarch Athe- nagoras van Istanboel, op 26 juli in het Vaticaan. Hij noemde de ontmoeting op zich zelf nuttig en een bijdrage tot broe derlijke betrekkingen tussen beide kerken, maar wees er op dat vraag stukken van liturgische eenheid tas sen de r.katholieke en orthodoxe ker ken niet door één bepaalde kerkver tegenwoordiger opgelost kunnen wor den. Daarvoor is een synode nodig. ADVERTENTIE Woensdag 16 augustus 1967 PRIJZEN VAN: Koning Constantijn, Koningin Annemarie en prinses Irene van Griekenland en de Griekse minis ter van Onderwijs en godsdienstza ken hebben gistermiddag in Herak- lion op het eiland Kreta de opening bijgewoond van de vergadering van het centraal comité van de Wereld raad van Kerken uit Genève. De conferentie van het centraal comité van de Wereldraad, waarin ongeveer honderd topleiders uit aan gesloten kerken zitting hebben, be- Met de arrestatie van een 20-ja- rige kanonnier uit Amsterdam en diens jongere broer, een 17-jarige radiomonteur is een einde gekomen aan een periode van 2 maanden, waarin vele soldaten van de 44ste afdeling veldartillerie in de leger plaats 't Harde op de Voluwe goed koop aan hun rokertje kwamen. De sigaretten waren nl. door de beide delinquenten op 15 juni en op 29 jul bui tgemaakt bij succesvolle inbraken in het kleine sigareetten- winkeltje van de firma Hexspoor op Russisch protest tegen Westduitse „provocatie" De Russische zaakgelastigde in Bonn, Oedrjawzew, heeft gisteren in een protest by het Westduitse mini sterie van Buitenlandse Zaken de Westduitse en Amerikaanse geheime diensten ervan beschuldigd „provo cerende acties" tegen de Russische geleerde Krasjeninnikow onderno men te hebben. Naar een woordvoerder van de Russische ambassade in Bonn heeft meegedeeld, richt het protest zich te gen een poging van de agenten Heinz en Jurgen, die Krasiem^'kow in West- Duitsl*. nd tot verraad aan zyn vaderland hadden willen dwingen door middel van chantage en dreigementen. Genoemde agenten hadden papieren van de Westduitse instantie ter bestorming van de grondwet gekregen en nau we samenwerking met de vertegen woordiger van de Amerikaanse cienst Blies, gehandeld. Krasjeninnikow. die binnen het be stek van een wetenschappelyk tech nische uitwisseling aan de Frank- fortse universiteit werkte en intussen naar de Sowjet-Uni» is teruggekeerd had deze pogingen evenwel afgewe zen. De Russische zaakgelastigde in Bonn heeft, volgens d e woord voerder van de Russische am bassade in Bonn. van de Westduit se reeering m° -">^ist, ter bescherming van naar West-Duits- land gezonden „uitgewisselde" Rus sen tegen „.dergelyke provocerende daden". het oude Schiphol. De eerste maal bestond de buit uit circa 1000 gulden aan rookwaren, de tweede maal uit minstens 10.000 gulden, alles gere kend tegen inkoopwaarde. De kanonnier wist er wel raad mee. Hij bracht de sloffen sigaretten, de pakjes shag en tabak in zyn auto naar de legerplaats en deed ze daar aan de soldaten tegen sterk geredu ceerde prijzen van de hand. Hij be gon met 50 cent per doosje sigaret ten, maar toen de zaken goed gin gen sloeg hij zijn prijs op tot 10 gulden per slof van 10 pakjes. Aangezien vele militairen wisten, dat de sigaretten afkomstig waren van diefstal, gaat de Koninklijke Marechaussee thans na wie van hen in aanmerking komen voor bestraf fing wegens heling door de militaire rechter. Toeval De twee daders van de beide in braken werden door bloot toeval ge vonden. De kanonnier werd vorige week vlak buiten de legerplaats bij een routine-controle op de weg van militaire auto's aangehouden. De marechaussees ontdekten in zyn wa gen een hoeveelheid sloffen siga retten, die hun verdacht voorkwam. Bij scherpe ondervraging viel de kanonnier door de mand. tekent een groot evenement voor de Joodse onderhandelingen en voor inwoners van Kreta. Uit alle delen van de wereld zyn de kerkleiders op het eiland aangekomen. Het centraal comité gaat de in 1968 in Uppsala in Zweden te houden vierde algeme ne vergadering van de Wereldraad van Kerken voorbereiden. Koning Constantyn, die voor de opening per vliegtuig uit zyn zomer residentie op Korfoe was overgeko men, maakte in een rede gewag van de toenemende invloed, de groeiende kracht en het nut van de Wereld raad van Kerken. De koning, de enige orthodoxe vorst ter wereld, wees erop dat de achterdocht, vyandschap en vervol ging, die vroeger de verhouding tus sen de oosterse en de westerse ker ken kenmerkten, nu plaats heb ben gemaakt voor een oecumenische geest. In dit verband noemde hy het jongste bezoek van Paus Paulus aan de patriarch van Constantinopel, de eerdere reis van de Anglicaanse aartsbisschop van Canterbury naar Rome en andere dergelyke ontmoe tingen. Aan de conferentie nemen onge veer 300 afgevaardigden deel van de 223 orthodoxe, anglicaanse, protes tantse en oud-katholieke aangesloten kerken, onder voorzitterschap van Franklin Clark Fry, president van de Lutherse kerk in Amerika. Zij vertegenwoordigen 300 miljoen chris- tenen. De openingsbyeenkomst werd ook bygewoond door de primaat van de Grieks-Orthodoxe kerk, aartsbis schop Chrysostomos, het hoofd van de orthodoxe kerk op Kreta, aarts bisschop Eugenios, de metropo liet van Chalkidon, Meliton, die de oecumenische patriarch van Con stantinopel, Athenagoras, vertegen woordigde. en de secretaris-generaal van de Wereldraad, dr. Eugene Car son Blake. Er heerste overigens een wat ge spannen sfeer als gevolg van meningsverschillen over het Midden- Oosten. Leiders van verschillende or thodoxe kerken verschenen ter ver gadering met verklaringen, die Is raël veroordeelden wegens de bezet ting van het oude Jeruzalem en de heilige plaatsen. Andere kerkeiyke leiders uit West-Europa en Amerika waren echter voornemens stelling te nemen tegen dergelyke berispingen en liever te pleiten voor Arabisch- internationalisa- Paleis Huis ten Bosch in de Residentie is weer enkele weken opengesteld voor het publiek. Vele belangstellenden nemen graag de kans te baat om een kijkje te ne men in deze historische- en vor stelijke omgeving. Hier een kijkje in de Oranjezaal. Op menigte ingereden Doordat een aanhangwagen losbrak van een passerende vrachtwagen zyn dins dag in het district Menia (Egypte) zeven personen gedood en vier le- vensgevaarlyk gewond. De aanhang wagen reed met grote snelheid in op een aantal biddende moslims, die met de wagen in een meer verdwe nen. Brits verlooft1 poor veroordeeld (Van onze Londense correspondent) De vroegere speedway- koning „Split" Waterman (43) en zyn ver loofde, de knappe blonde Avril Bea trice Priston (38), zijn dinsdag voor de lagere rechter in Lewes in staat van beschuldiging gesteld wegens po ging tot het smokkelen van goud naar het buitenland. Er is ook sDia- ke van dat zij vuurwapens en cli chés voor het vervalsen van Dark- biljetten uit Engeland hebben laten verdwynen. Hierby zouden zy dt nationale veiligheid in gevaar neb ben gebracht. Waterman is bekend als de leider van verscheidene nationale speed way-teams. Kort na de oorlog was hij de meest gevierde speedwayracer ir Engeland. Tweemaal eindigde hij by de strijd om het wereldkampioen schap op de tweede plaats. Het is mogelijk dat er nog ande re aanklachten tegen het paar zul len volgen. Vrijlating op borgstehmg werd, gezien de ernst van de zaak, geweigerd. Het tweetal werd onmi l- dellyk in hechtenis genomen. Toer. zij maandagochtend by de kanaal boot in New Haven arriveerden, werd in hun wagen een hoeveelheid goudstaven aangetroffen, welke in het chassis waren verborgen De waarde van het goud is niet bekcaa BINNENLAND Fokker F-28 duurder Als ge volg van het feit, dat de ontwikke lingskosten van het Fokker F 28 pro ject zyn gestegen zal de huidige ver koopprijs van de F 28 moeten wor den verhoogd. Er zal echter worien gewaakt, dat deze prijs concurrerenu blyft met die van moderne vliegtui gen van buitenlandse vliegtuigfa brieken. Dit deelt minister Bakker 'Ver keer en Waterstaat) mee in de me morie van toelichting op een wets ontwerp tot uitbreiding van de ea- ranties ten behoeve van de vliegtui- genfabriek „Fokker". Begrafenis Commandant Zee macht De teraardebestelling vaii het stoffelyk overschot van vice-ad miraal A. H. J. van der Schatte Oii- vier zal zonder militair ceremo nieel plaatshebben op vrydag om 12.30 uur op de begraafplaats West duin, in Den Haag. Voorafgaande om elf uur, zal een rouwdienst worden gehouden in de Kloosterkerk aan de Lange Voorhout. Door gas bedwelmd By Feen- stra's Verf- en Lakfabrieken N. V. aan het Damsterdiep in Groningen heeft zich gisteren een bedrijfson geval voorgedaan, dat het leven kost te aan de 17-jarige verfmenger Ger- ke Feenstra uit Hoogkerk, die juist die dag bij de firma in dienst was getreden. Hij was in een pakhuis be zig met het schoonmaken van een verfvat waarby gebruik werd ge maakt van een verfverdunner. Hy is daarby bedwelmd geraakt door de gasvorming en voorover in het vat gevallen. Toen mede-arbeiders xum vonden was hy al dood. Kraanmachinist verongelukt By de bouw van de nieuwe bi ug over het kanaal Gent-Terneuzen is in Sas van Gent een ongeval ge beurd, dat het leven heeft gekost aan de 49-jarige kraanmachinist H.. Cra- nendonk. Het slachtoffer was in Sas van Gent bezig met bet zandschep- pen uit de betonnen brugpeiler, toen de 36 meter hoge Amerikaanse mo biele hijskraan door tot op heden on bekende redenen vanaf de loopbrug in het water stortte. Het stoffeiijtc overschot kon na een half uur wjr- den geborden. De kraanmachinist afkomstig uit 's-Gravendeel was ge huwd en vader van zeven kinderen Door stier gedood De 69-jange boerenknecht W. Caelen uit Hoens- broek is gisteren door een jonge stier aangevallen en daarby zodanig aan het hoofd gewond dat hy ter plaatse overleed. De man die al ruim tien jaar op de boerdery van landbou wer Roebroeks werkzaam was ging zoals gewoonlyk de twee zich in ae wei bevindende stieren verzorgen. De landbouwer die zyn knecht enige tyd later miste, ging poolshoogte ne men en ontdekte het stoffelyk ovei - schot. Aardgasleiding door duinen De gemeentebesturen van Haariein Bloemendaal, Velsen en Zandpoort hebben in een brief aan de minister van Economische Zaken bezwaar gs- f 20 zijn gevallen op nummers eindigend op f 50 zijn gevallen op nummers eindigend op f 100 zijn gevallen op nummers eindigend op f 200 zijn gevallen op nummers eindigend op f 400 zijn gevallen op nummers eindigend op f 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op f 2000 zijn gevallen op nummers eindigend op een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 5000 is gevallen op het nummer 5000 is gevallen op het nummer 5000 is gevallen op het nummer 5000 is gevallen op het nummer de prijs van f de prijs van f de prijs van f de prijs van f de prijs van f Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 10000 is gevallen op het nummer 20000 is gevallen op het nummer 25000 is gevallen op het nummer 50000 is gevallen op het nummer 100000 is gevallen op het nummer ,eidóe cjenda maakt tegen het plan van de Neder landse Gasunie om een hoofd transportleiding voor aardgas aan te leggen tussen Voorschoten en Driehuis door het duingebied van Zuid-Kennemerland. Deze gemeen tebesturen vrezen dat een dergelyke aardgasleiding grote moeilykheoen voor de waterwinning in het duin gebied zal veroorzaken. BUITENLAND Mnacko „veroordeeld" Ladislaw Mnacko, de bekende Tsjechische ro- manschryver die naar Israël is ge reisd uit protest tegen de pro-Ara bische houding van de Tsjechische regering, is gisteren door zyn eigcii schryversorganisatie ervan beschul digd „de weg van anarchie en poli tiek avonturisme te hebben gekozen". Mnacko zal in Israël biyven tot Praag de normale betrekkingen met de Joodse staat herstelt. Reuzentanker In de haven van Kiel is gisteren het op een na groot ste schip ter wereld gedoopt. Het is de reuzentanker Esso Malaysia. Het schip is niet van stapel gelopen. Het is gebouwd in een droogdok en twee maanden geleden voorzichtig door sleepboten de haven in gemanoeu vreerd. De Esso Malaysia meet 191.000 ton. Het schip is 324 meter lang, 47 meter breed en 50 meter hoog en gebouwd by de Howaldtswer- ke voor Esso Transport Inc. te New York. In oktober moet het in de vaart komen Huis Ingestort In een dichtbe volkte wyk van Karatsji (Paki stan) zyn gisteren negentien perso nen. meest vrouwen en kinderen, ge dood en 23 gewond toen een huis van vier verdiepingen instortte. Brown in Oslo Zowel Engeland als Noorwegen willen zo spoedig mo- gelyk onderhandelingen beginnen voor toetreding tot de EEG. Enge land hoopt dat hiermee in oktober een begin kan worden gemaakt na dat eind september het deskun digen-rapport van de EEG is gepu bliceerd. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van het Noorse ministe rie van Buitenlandse Zaken na een bespreking van drie uur tussen mi nister van Buitenlandse Zaken, Brown, zyn Noorse collega Lyng, minister van Defensie Tidemand en minister van Handel Willoch. Feestvierders omgekomen Ze ventien personen, die ter gelegenheid van onafhankelykheidsdag in de In diase staat Assam de bloemetjes bui ten hadden gezet, zyn op tragische wyze om het leven gekomen. Zy za ten met nog anderen op het dak van een trein. Op een gegeven ogenblik passeerde de trein een grote boom met uitstekende takken. De hele groep werd letterlyk van het dak ge veegd. Het ongeluk gebeurde op rond 300 km van de stad Gauhati. Vrijwilliger vermist Het Ame rikaanse Vredescorps heeft een belo ning van 10 koeien uitgeloofd voor het lid van de Masaistam, dat een vermiste vrij williger Mark C. Ray- maker vindt, die sinds zes dagen ver mist wordt in Tanzania. Rekening wordt gehouden met de mogelykheid WOENSDAG Schuttersveld': Circus Willy Hagen beek. 3 en 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- epreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG ..De Lakenhal": Opening ten.toon stelling Kees Buurman. 8 uur nam. Konlngskerk: Rullclub 7.3010 uur ZONDAG Steensöhuur 6: Kerk van Jezus Christus van de hetLlgen der laatste dagen, de hr. Diender. 10.30 uur v.m. Oude Rijn 5; Gemeente voor oor spronkelijk christendom, evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 u „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lldo: „De roekelozen", 14 J. dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The double man", 14 J. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De 40 gestolen geweren", 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur. 's Middags: „Geheim agent Fred Flintstone", a.l. dag. 2.30 uur, zond. 2.30 en 4.45 uur. dat de 22-jarige Raymaker door no madenstammen is gevonden nadat hy misschien gewond is geraakt in het dichte oerwoud waar hy wild joeg om een groep van 50 vrywilli- gers van het vredescorps, die een in entingsactie voert onder de primitie ve Masai, van voedsel te voorzien. In actieve dienst De 12.000 Brit se militairen in Aden worden van gisteren af officieel beschouwd als in actieve dienst. Dit is gebeurd door 'n wyziging van de wet op de stryd- krachten, die de actieve dienst voor heen alleen maar kende in het bui tenland. niet in de koloniën. De in Aden dienst doende Britten kunnen nu in aanmerking komen voor mili taire onderscheidingen. Sinds in de cember 1963 de noodtoestand in Aden werd afgekondigd, zyn daar 49 mi litairen gesneuveld en ruim 600 ge wond geraakt. Gisteren is weer een Brit ernstig verwond door vuur van Arabische nationalisten. Toeristen welkom De strook van Gaza en het gebied in noord-Si- nai, tot El Arisj, die door de Israëli sche troepen bezet zyn, zullen met ingang van vandaag voor het pu bliek geopend zyn. Toeristen zyn van harte welkom, aldus de Israëli sche radio In dienst van VN De Zwitser se regering heeft er in toegestemd om ambassadeur Thalmann vrij te geven opdat hy dienst kan doen als vertegenwoordiger van de Ver. Naties in Jeruzalem, als persooniyk afge vaardigde van de secretaris-generaal. Op 21 augustus zal hij voor twee weken naar Jeruzalem vertrekken. Wachtlijst In de Westduitse deelstaat Noordryn-Westfalen zullen voorlopig geen korte gevangenisstraf fen meer worden uitgedeeld omdat alle gevangenissen vol zitten. Volgens een nieuwe bepaling zullen personen, die tot maximaal drie maanden wor den veroordeeld en nog nimmer met de justitie in aanraking zyn geweest, niet naar de gevangenissen hoeven. Personen die drie tot zes maanden krygen worden op een wachtlyst ge plaatst om hun straf uit te zitten zodra er een cel vrykomt. Betoging tegen huwelijk Eenen veertig politiemannen, onder wie het hoofd van de politie in Kasjmier, zyn gisteren in Srinagar gewond toen ze met stenen bekogeld tydens een be toging van vyfduizend personen. De politie verrichtte enkel charges en joeg de menigte tenslotte met traan gas uiteen. De betogers waren hin does die voor de tweede achtereenvol gende dag protesteerden tegen de schaking en het huwelijk van een jonge hindoe-vrouw met een mo hammedaan. Elf personen werden gearresteerd. Studio: „Dokter.wat doe dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur; zo; 7.00 en 9.15 uur. Iedere behalve zondags; „De nieuwe n van Pinokkio", a.l. Trianon: The sound of mi ig. 2.00 en 8.00 uur; zond. Astra (Waasenaar)„Geheim op Malakka", 14 J. vrijdags 8 zaterd. 7 en 9.15 uur. Zondi 9.15 u: „Vrouwtjes aan de hs Zond. 2.30 u: „De laatste etor 14 j. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uuit Legermuseum (Pesthuislaan uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuse opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling: „Ball, bee droombeeld". Geopend dagell' 17 uur; 's zondags 13-17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volk er Tentoonstelling van Japanse m Kyosal. Dageiyks 10— Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkei Ryksmuseum voor de gesel der natuurwetenschappenDa uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuffl toonstelling wandkleden Carli der Meer. Maandag t/m zatei uur voorm. 5 uur nam; bo dinsdagavond 8-10 uur (t/m guat.ua) r*L_ T( D(Paa mn uu.fo!É rts, f'icl Geopend voor spoedeisende len: Centraal Apotheek, Breesti E tel. 20552. Jen Apotheek R. van Breest Spt burg te Leiderdorp ls de gehefcel geopend. joo WEER EINDE-DIENST HUISARTSEN Zaterdagmorgen vóór 12 uu?°!j plege men de eigen huisarts, f~ tot maandagmorgen dokters 2 2 2 2 2. het He HAAGS-, A G E N C WOENSDAG 16 AUGUSTUS Camping „Ockenburgh". 204 Muziekvereniging „Juliana". Openluchttheater Zuiderpark, uur: Swiebertje, Bromsnor, Ssj Pier, doorlopendHaags Nl tentheater: „De gouden schelp"[ Kon. Schouwburg, 20.15 uur: groep Ensemble; „Je kunt 't w meenemen". Dageiyks: Circustheater. 20, musical „Anatevka". DUlgentla, 20.15 uur: Cabaij Jansen: Hoe meer zielen" (zol maandag geen voorstelling). Paviljoen theater, 20.30 uur van Wim Sonneveld (maanefcj voorstelling) WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 nui a Amsterdam Den Helder Yperburg VUssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel lichte regen Luxemburg half bew, regenbui motregen motregen regenbui Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Malloroa Lissabon licht bew. licht bew. geh. bew. half bew. licht bew. licht bew. geh. bew. onbew. on bew. onbew. onbew. half bew. half bew. half bew. licht bew. 19 'die 15 lani 24 nar 81 -mis 30 w 26 fet 23 k°n

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2