Israël laat zich geen zand in de ogen strooien V erkiezingscampagne Vietnam weer op gan Noren hebben bagage terug Aardappelen goedkoop Koude oorlog tegen de Joden in Sowjet-Unie Chaotische toestand in Nigerië Opdracht tot de bouw van 6 reuzenschepeii LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 AUGUSTUS Ondanks Tito's realistische plannen (Van onze correspondent in Jeruzalem) Israël houdt het erop dat president Tito van Joego-Slavië, die thans Egypte, Syrië en Irak bezoekt, er op uit is een formule te vinden waardoor de Arabieren en met name Tito's Egyptische vriend Nasser hun gezicht zullen redden. Tito zou, zoals men wel zal hebben gelezen, met het voorstel rondreizen om Israël zich te laten terugtrekken uit de bezette gebieden, terwijl de Arabieren zouden moeten instemmen met een internationale garantie voor Israëls grenzen. Wanneer de Israëlische autoritei ten goed zijn ingelicht, dan wil Tito een overeenkomst in étappes tot stand laten komen. Om te beginnen zouden de Israëlische troepen moe ten worden teruggetrokken tot een frontlyn, dertig kilometer ten oosten van het Suez-kanaal. Op hun beurt zouden de Egyptenaren in dit sta dium het Suez-kanaal voor alle scheepvaart, inclusief de Israëlische, moeten openen. Tijdens de tweede étappe zou Israël zich geheel uit de Sinaiwoestijn moeten terugtrekken in ruil voor Egyptische erkenning van Israël. Andere versies van Tito's plannen behelzen de Israëlische te rugtrekking in ruil voor vredesbe sprekingen en de terugtrekking in ruil voor een internationale garantie tegen nieuwe Arabische vijandelijk heden. Dm Nasser te redden Al spreekt Jeruzalem niet tegen dat uit voorstellen van dit soort be grip voor de realiteit blijkt, toch beschouwt men Tito's optreden in de eerste plaats als een poging om Nassers Egypte van een totale in eenstorting te redden en Nasser zeil het lot te besparen dat andere voor aanstaande neutralistische leiders, als Nkroemah, Ben Bella en Soe- karno, inmiddels heeft getroffen. Tito's aanwezigheid in dit deel van de wereld wordt dan ook afwachtend gadegeslagen. Dit gebeurt temeer omdat er achter zou kunnen zitten dat de Joegoslavische president wordt gebruikt om een toestand te schep pen, waarin de Arabische staten de indruk zouden kunnen wekken ern stig op zoek te zyn naar vrede, ter wijl Israël te kyk zou staan als een agressor met wie niet te praten valt. Geen nieuwe fout In verband met Tito's reis is in Jeruzalem dan ook nogmaals be vestigd dat Israël er niet aan denkt de fout van 1957 nogmaals te maken. Het stemde toen in met een terug trekken van zijn troepen, na inter nationale beloften te hebben ontvan gen die later niets waard bleken te zijn. Daarom is herhaald dat alleen de bereidheid van de Arabische lan den tot een direct gesprek met Israël zal kunnen leiden tot een aftocht uit de bezette gebieden. President Tito zou er goed a in doen zo zei men ons op het minis terie van Buitenlandse Zaken in Jeruzalem zyn Arabische vrien den te vertellen, dat slechts een vredesconferentie tussen beide par tijen de rust in het Midden-Oosten kan herstellen en de deur kan ope nen voor een gezonde ontwikkeling in de Arabische landen. Geen stap verder Inmiddels realiseert men zich in Israël met spijt, dat een regeling van de controverse nog geen stap dich terbij is gekomen dan onmiddellijk na de zesdaagse oorlog van juni het geval was. Al heeft Nasser het in eigen land economisch nóg moeilijk, hy heeft zijn afkeer van een over eenkomst met Israël toch herhaald. Nóg somberder is het vooruitzicht op verandering in de betrekkingen met Syrië; het land dat militair minder van de oorlog heeft geleden dan Egypte en Jordanië en dat nog altijd een maximum aan geweld predikt. Slechts één Israëlische piloot is na de oorlog levend uit Syrische gevan genschap teruggekeerd. De andere krijgsgevangenen zijn vermoord. De Syrische televisie heeft zelfs het op hangen van twee van hen laten zien. Het is bekend dat Syrië druk uit oefent op Egypte en Jordanië om tegenover Israël dezelfde onverzoen lijke houding aan te nemen als de regering in Damascus. IJdele hoop De Israëlische hoop dat tenminste de Jordaanse regering tot andere ge dachten zou zijn gekomen na da grote nederlaag en het verlies aan land en aan economische bronnen is ook al ijdel gebleken. Amman heeft, na eerst Israëlische initiatie ven in dit verband te hebben tegen gewerkt, druk uitgeoefend op de tweehonderdduizend vluchtelingen uit het gebied aan de westelijke oever van de Jordaan om naar het nu door Israël beheerste gebied te rug te keren. Het heeft echter ook duidelijk laten weten, dat die grote groep vluchtelingen als een mach tige „vjjfde kolonne" zal kunnen optreden. Drie Oostduitse echtparen uitgeweken Drie echtparen met een kind van twee jaar zijn dinsdag naar Dene marken uitgeweken, vanwaar zij zich naar West-Duitsland zullen begeven, zo heeft de Deense politie gisteren meegedeeld. De vluchtelingen waren met een zeibloot van Warnemünde naar Groensund gevaren. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Suzanne Gerardine, d. v. Smeehuyzen en Orobia de Castro, Amstelveen; Willemyn Alexandrie, d. v. Visser en Bechger; Den Haag; Ro bert Hein. z.v. Schermers en Van der Sande. Vaassen; Eduard Jan Adri- aan, z.v. Spoor en Feith, De Steeg; Jan Florus Peter, z.v. Plantenga en Van Oldenborgh, Rotterdam; Els- beth Cornelit, d.v. Tjaden en Dros, Knegsel; Diederik Charles, z.v. Den Hollander en Campagne, Uganda, O-Afrika. Getrouwd: R. K. Harders en An- netta M. Eygenhijsen, Amsterdam. Overleden: Marijke Margaretha Elberts Doyer, 28 j, Den Haag; Sa rah Margaretha Koning, 70 j. Den Haag; Murk Vliestra, 66 j, Voor burg; Toon Saarloos, 77 j, Wasse naar; Carl Hugo Brabander, 84 j. Amsterdam; Nicolaas Roodenburg 78 j. Hattem, De acht voornaamste burger-Kan didaten voor de presidentsverkiezin gen van 3 september in Zuid-Viet nam gaan hun verkiezingscampagne in de provincie hervatten, nu het Kunstrijst in Indonesië Waarnemend president generaal Soeharto van Indonesië heeft op kunstmatige wijze bereide ryst ge keurd en gezegd, te hopen dat het „op het ogenblik rijst invoerende In donesië weer een ryst exporterend land zal worden". De rijstkorrels wor den gemaakt van graan, tapioca en bonen door een Indonesische maat schappij met in Japan gebouwde ma chines en er wordt gebruik gemaakt van een formule van de Amerikaanse voedseldeskundige Kapelo. Na de eer ste geslaagde proeven heeft de rege ring besloten 100 van dergelijke ma chines te kopen tegen een bedrag van twee miljoen dollar. Zij zullen eind van dit jaar worden afgeleverd en 162.000 ton ryst per jaar gaan fabri ceren. Indonesië voert thans 275.000 ton rijst per jaar in. Weer een gebied onafhankelijk' De Biafraanse legerbevelhebber brigade-generaal Banjo heeft giste ren de maoht aan zich getrokken in het midden-westen van Nigerië en daar de federale grondwet buiten werking gesteld. De 31-jarige Banjo, die vorige week de van de rest van Nigerië af gescheiden oostelijke troepen in een opmars van tien uur naar Benin, de hoofdstad van het midden-westen leidde, maakte per decreet bekend, dat hij een interim-regering had in gesteld en kondigde de vorming van een leger en politiemacht voor het midden-westen aan „die voor het ogenblik onafhankelijk zullen blijven van Nigerië en van Biafra". In een radiotoespraak zei Banjo „de zuidelijke Nigeriaanse stammen te zullen bevrijden van overheersing door de noordelijke Hausa's en Foe- lani's" De generaal beloofde gelijke rech ten voor alle daar levende stammen Hij zei de bevrijding van Nigerië te willen voltooien, daar de federale regering in Lagos niet het volk van het land vertegenwoordigt De federale regering heeft de vei ligheidsmaatregelen in Lagos ver scherpt en een uitgaansverbod afge kondigd voor Ibadan, de grootste stad van Nigerië waar maandag by stammengevechten drie doden vielen. Tegenstrijdige berichten De berichten over de strijd in Ni gerië spreken elkaar volkomen tegen. Volgens het federale bewind in La gos zyn op 40 km van Enoegoe, de hoofdstad van de afgescheiden staat Biafra, hevige gevechten gaande. In Enoegoe zijn echter berichten ontvangen, waarin wordt gezegd dat de troepen van Biafra al door de staat van het midden-westen west- Nigerië zijn binnengetrokken en daar slag leveren bij de plaats Ore, die op 100 km ten westen van Benin, de hoofdstad van het midden-westen, is gelegen. wind in Lagos wapenzendingen uit Europa. Het Britse ministerie voor Gemenebestzaken deelde mee, dat j zendingen uit Engeland buiten dit departement omgingen. De autoritei ten van Biafra hadden geprotesteerd tegen deze wapenleveranties. Geen water voor Chinees schip De havenautoriteiten van Genua hebben een soort beleg geslagen rond het Chinese vrachtschip. Liming, dat in de grootste koopvaardijhaven van Italië politieke propaganda voert, hetgeen in dat land verboden is. De havendienst heeft verklaart, dat aan de Liming en zyn Chinese bemanning alle faciliteiten zullen worden onthouden, totdat de pro- pagandaborden worden weggenomen of het schip vertrekt. De bemanning schynt tot geen van beide stappen bereid te zijn. Een verzoek van de kapitein om vers water werd door de havendienst van de hand gewezen. H.A.L. en anderen Aan buitenlandse werven De HollandAmerika Lijn en drie andere partners in de Atlantic Container Line, de Wallenius Line, de Compagnie Ge nerale Transatlantique en de Dunard Steam-Ship Company Ltd., hebben zes roll-on/roll-off containerschepen besteld bij Franse en Britse werven. Deze schepen, bestemd voor de dien sten van de Atlantic Container Line van Europese havens naar havens aan de Oostkust van de V.S. zijn gegund op basis van de inschrijvingen ingediend door ongeveer 20 scheepswerven over de gehele wereld uit een totaal van 37, aan wie offerte is ge vraagd. „Na diepgaand overleg kon op grond van een aanmer kelijk prijsverschil helaas niet op offerte van de daartoe ook uitgenodigde Nederlandse werven worden ingegaan", zo deelde de HollandAmerika Lijn mee. ministerie van Binnenlandse Zaken in Saigon aan hun eisen is tegemoet gekomen. Aan de plaatselijke autori teiten in de provincie is opgedragen de kandidaten te beschermen. Zij krijgen de beschikking over 'n vlieg tuig met 30 plaatsen. De plaatselijke besturen hebben zich bereid verklaard massabijeenkomsten ten behoeve van de kandidaten te organiseren. De Zuidvietnamese oud-premier Tran van Hoeong heeft de militaire bewindhebbers beschuldigd van in timidatie van de kiezers en gedreigd zich uit de verkiezingscampagne te rug te trekken als daar geen einde aan komt. De ex-premier wordt als de grootste rivaal gezien van het staatshoofd, luitenant-generaal Van Thieoe, bij de verkiezingen voor het presidentschap. De bombardementen De Britse regering is niet van me ning, dat de politiek der Ver. Staten in Vietnam is gewijzigd als gevolg van bombardementen vlak bij de Chinese grens. Dit heeft een woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren ver klaard. Hy legde deze verklaring af naar aanleiding van een telegram, dat acht Labourafgevaardigden van het Lagerhuis aan premier Wilson zonden. In dit telegram verzochten zij hem op korte termijn te verkla ren. dat Engeland gekant is tegen uitbreiding van de oorlog in Vietnam. Gouverneur Romney van Michigan, de man die de meeste kans maakt door de Republikeinen kandidaat ge steld te worden voor de presit verkiezingen van het volgend heeft zich dinsdag gekant teg intensivering van de Amerik bombardementen op Noord-Vie Op een persconferentie te h in Michigan, zei hij het te bet len of de intensivering van deze bardementen wel het geschikte del is om de regering in Hanoi Vietcong tot onderhandeling! dwingen. Aansla; In de omgeving van Hoi An, ten zuiden van Danang, zyn df^1 acht Amerikaanse mariniers en tien gewond door het ontp/* van twee granaten, door de Viien als valstrik uitgezet. In het dorp Hoa Loe, 170 zuidwesten van Saigon, kwam een mijnexplosie voor de wonij t de burgemeester vijf burgers o leven en werd er één gewond, Grote militaire operaties zijn ogenblik niet gaande in Zuidg nam, waar al 25 dagen op d schillende fronten bijna vol^fd rust heerst. m Pauselijke opr#oT Ige Paus Paulus VI heeft opi tot gebed voor vrede in Vietnij" ter bestrijding van de opkom1111 kwade machten in de wereld. D j uitte de waarschuwing dat op gen van vrede en broederschi periode van gevaarlijk verval r' maken. lui BEURS VAN AMSTERDA Vier schepen worden gebouwd bij Franse werven, twee bij de Chantiers d'Atlantique te St. Nazaire en twee bij Ateliers et chantiers de Dunker- Amsterdammer in Leidse cel In Amsterdam is een 45-jarige in woner van deze stad aangehouden, die er van werd verdacht zondag j.l. twee Noorse trekers in Leiden van hun bagage en geld te hebben be- Het bleek voor de politie een goede vangst te zijn geweest, want de man heeft niet alleen de beroving in Lei- Intussen krygt het federale be- den toegegeven maar bovendien (Van onze Haagse correspondent) Het ziet er naar uit, dat aardap pelen de komende winter goedkoper zullen zyn dan de afgelopen jaren. Dit is het gevolg van het groeizame zomerweer, waardoor de produktie van (late) boerenaardappelen zeer gunstig is beïnvloed. Ook de andere akkerbouwproduk- ten blijken volgens een publikatie van het ministerie van Landbouw beter te gedijen dan vorig jaar. De roggeproduktie steeg zelfs met 20 procent, wintergerst met 5 procent en vlas met 22 procent. Door de sterke inkrimping van het aantal vlashectaren is de totale produktie echter gedaald met 37 procent. Over de tarwe en de suikerbieten is nog niets te zeggen. Fruit duur Volgens de heer N. A. Laarman, economisch directeur van het Cen traal Bureau voor Tuinbouwveilin gen, is de groentenproduktie normaal tot wat hoger. De prys van de sprui ten, boontjes en uien ligt voor de consument erg gunstig. Kool en peen blijven op hetzelfde niveau en wit lof wordt heel misschien wat duur der. Het fruit zal van de winter wel duurder zyn. Al in het vroege voor jaar hebben appelen en peren ernstig geleden van de vorst. De produktie van appelen bedraagt slechts 80 pro cent van normoal. Perebomen dragen ait jaar 40 procent minder. Toch zul len de Nederlandse consumenten geen exhorbitant hoge prijzen hoeven te betalen voor de hand- en moesappel. De Europese aanvoer is namelyk "«•not eenoeg Bloemen waren er deze zomer in na in omkwamen. Vooral anjers zyn overvloed. De opheffing van de teelt- massaal doorgedraaid. De gladiolen regeling, waardoor elke teler zoveel en de chrysanten komen vroeger en bloemen mocht kweken als hij zelf ook overvloediger van de koude wenste, plus de zonnige zomer, zetten grond. De kwaliteit is uitstekend, iedereen zodanig in de bloemetjes, Wat de consument betreft: hij hoeft dat de producenten er (volgens het de bloemenvazen dus nog niet in de Produktschap voor Siergewassen) bij-kast te zetten. soortgelijke misdrijven elders in het land. De Amsterdammer had het afge lopen weekeinde aan twee jonge No ren een lift aangeboden en in de Leidse stationsrestauratie een con sumptie. De man ging er toen ech ter plotseling met zijn auto, waarin de jongelui hun geld en bagage had den achtergelaten vandoor. De oneerlijke Amsterdammer is vandaag overgebracht naar het bu reau van politie in Leiden. De No ren hebben hun bagage inmiddels terug, hun geld echter nog niet. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 augustus Londen 10.01%— 10.02y4; New York 3.59 3.59%; Montreal 3.34A—3.34ft; Pa rijs 73.35—73.40; Brussel 7.24%-7.25% Frankfort 89.86%—89.91%Stock holm 69.76%—69.81%; Zürich 82.96% —83.01%; Milaan 57.73%—57.78%; Kopenhagen 51.8151.86; Oslo 50.29- 50.34; Wenen 13.94—13.95; Lissabon 12.49%—12.51%. Een Amerikaanse religieuze or ganisatie heeft de beschuldiging geuit dat er in de Sowjet-Unie een „kou de oorlog" tegen de drie miljoen Joden in dat land is ontketend na de Israëlische overwinning op de door Rusland gesteunde Arabische staten. De „Conferentie over de positie van de Russische Joden" heeft een 48 pagina's tellend rapport vrijgegeven waarin de Sowjet-Unie wordt verwe ten maatregelen te hebben getrof fen voor het doen herleven, het steunen en Instandhouden van anti semitische vooroordelen in een land waar deze gevoelens toch al zo hard nekkig leven." In het rapport zyn reprodukties opgenomen van 36 kortelings in Joodse kranten en tijdschriften ge publiceerde spotprenten die typerend werden genoemd voor een „golf van ophitsende propaganda" tegen Joden. Onder de organisators van de con ferentie zijn William O. Douglas, van het Amerikaanse Opperste Gerechts hof, ds. Martin Luther King, de de socialist Norman Thomas en tal loze religieuze leiders. Het rapport gaat gepaard aan een open brief van Pike, waarin wordt verklaard: „De Russische politiek in het Midden-Oosten, die haar hoogte punt heeft gevonden in een diploma tieke breuk met Israël, is gevolgd door een enorme anti-semitische pro pagandacampagne in binnen- en bui tenland. De heftigheid van deze cam pagne heeft nauwelijks haar weerga in de jongste Russische geschiede nis". Het rapport is opgesteld door Mos je Decter, specialist op het gebied van Russische Zaken. Hij deelt mee, dat de platvloerse anti-Joodse spot prenten zijn verschenen in vooraan staande Russische bladen als het re geringsblad Izwestia, de partijkrant Prawda, het blad van de Russische vakbonden Troed, en in de Rode Ster, gepubliceerd door het ministre- rie van Defensie. Op de prenten worden Israël en de Joden met de nazi's vergeleken, wordt Israël afgebeeld als een werk tuig van het Amerikaanse imperia lisme, de Israëlische minister van Defensie Dajan als een moordenaar en opvolger van Hitier. Ook lijkt op sommige anti-semitische caricaturen Uncle Sam vaak op een Jood. „Er zijn aanwijzingen dat deze ophitse- ry effect sorteert," aldus het rapport. Er zijn Joden aangevallen in de straten van Tasjkent, er wordt enorm veel druk op Joodse organisaties uit geoefend om Israël openlijk te ver oordelen en sommige Joden durven hun kinderen nauwelijks meer naar school sturen uit angst dat zij een vernederende behandeling moeten on- que et Bordeaux (France, Gironde) te Duinkerken. De pas opgerichte groep van Britse scheepswerven aan de Tyne, Swan Hunter and Type Shipbuilders Ltd., ontving de op dracht tot de bouw van twee sche pen. Alle bouwcontracten zijn opge maakt op basis van vastgestelde prijs van 11.4 miljoen dollar per schip met kredietvoorwaarden. De containerschepen worden inge richt voor het vervoer van 1000 auto mobielen en 580 containers met een afmeting van 20 voet of een even redig aantal 40-voet containers in cellen of aan dek. Benedendeks kun nen bovendien 80 90 roll-on/roll- off eenheden worden vervoerd. De voornaamste afmetingen van de sche pen zijn: lengte over alles 212 m. Breedte 28 meter diepgang 8% me ter, draagvermogen 15.000 ton. De schepen worden voorzien van twee schroeven. Zij worden voortgestuwd door stoomturbines, die de schepen een snelheid van 24% knoop kunnen geven. Zy zullen worden uitgerust met stabilisatietanks en een boek- schroef. Het laden van de automobie len en het andere rollend materieel vindt plaats via een klep in de ach tersteven en zijdeuren. De zes schepen zullen in dienst ge steld worden in de periode medio 1969 tot begin 1970. BEURSOVERZICHT Internationals vriendelijker Amsterdam, 16 augustus De vaste stemming in West-Duits land is vandaag weer een goede sti mulans geweest voor Beursplein 5. De internationale waarden openden vriendelijker tot aan de vaste kant. Dit laatste gold voor Philips waar de prijs aanzienlijk opliep van 100.60 tot 101.10, maar later terugviel op 100.40 (100.20). De vraag ln deze hoek kwam van lokale zijde. Pye, de Britse maat schappij van Philips, heeft van het Engelse commerciële televisiestation een opdracht gekregen voor de leve ring van kleurentelevisieapparatuur ter waarde van ruim f20 miljoen. Unilever was eerst 70 cent hoger, maar sloot op 97.20. Kon. Olie ver beterde 30 cent tot 135.20. Aku was aanvankelijk iets gemakkelijker op 55.60. doch zakte door lokale winstne mingen later in tot 55.20. Hoogovens werd op 92 (onv.) als advieskoers op gegeven. In de Unileverhoek nam de beroepshandel wat stukken uit de markt in de hoop, dat de vandaag na beurs door Unilever bekend te maken 2e kwartaalcijfers 1967 de gunstige verwachtingen zullen overtreffen. In de scheepvaartsector verliep de handel zeer rustig. De stemming was er licht verdeeld met Holland Ameri- kalijn en Kon. Boot wat lager, doch Scheepvaart Unie hoger. Van de cul tures verbeterde HVA bijna twee pun ten tot 122. In de staatsf.-.ndsenhoek konden de hogere koersen van dins dag goed behouden blijven. WOENSDAG 16 AUGUSTUS ACTIEVE OBLIGATIES Staatelenlngen Vorige slotkoers koers v. heden Ned. 1966-1 7 105ft 105ft Ned. 1966-2 7 105% 105ft Ned. 1966 6% 100%* 100% Ned. 1967 6 98ft 98ft Ned. 1965-1 5% 96% 96ft Ned. 1965-2 5% 96% 96% Ned. 1964-1 5%4 92% 92% Ned. 1964-2 5% 92% 92% Ned. 1964 5 90% 98% Ned. 1958 4% 89 89% Ned. 1959 4% 87% 88 Ned. 1960-1 4% 89% 89 H Ned. 1960-2 4% 87% 87 86% 8ë% 95 f 95% 88 y4 88ft 85% 88ft Ned. 1961 4% 85% 85% Ned. 1963-1 4% 85% 85 Ned. 1963-2 4% 85% 85 Ned. 1961 4 85% 84% 82% 92% Ned. 1953 3% 81% 81% Ned. Staff.'47 3% 71% 71ft* Ned. 1951 3% 90% 89% Ned. 1953-1-2 3% 85 84% Ned. 1956 3% 83 83 Ned. 194a 3% 72% 72% Ned. 1950-1-2 3% 74% 74% Ned. 1954-1-2 3% 77% 77% Ned. 1955-1 3% 77 %b 77% Ned. 1955-2 3% 82% 82% Ned. 1937 3 83% 83% Ned.Grbk 1946 3 83% 83% Ned. Dlrling '47 3 89% 89% Ned. investeert. 3 98H 98% Indië 1937-A 3 93 93H Bank. en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 991J 99 id. 30-jr *58-59 4% 87% 87% id. 25-j. '60-3-5 4% 88% 88I/2 ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 62% 62% HVA-Mijen Ver. a 120 121% AKU 55.70 55.40 Deli Mij cert. 82.40* 82* Hoogovens cert. 92.10 91 100.20 100.50 Unilever cert. 96.90 96.90 Dordtse Petr. 629 631% K. Petr. 20 134.80 135.10 Holl. Am. Lijn 95i/2 95% Java China Paket 183 185 K.L.M 299 300 Kon. Ned. Stmb. 92 91% Stoomv. Mij Ned. 114 112% NieveltGoudr. c. 115 115% V. Ommeren cert 191 190 Rott. Lloyd 160% 159 Ned. Schpv Unie 143% 145 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov- en Gem. leningen A'dam '47 3% 88b A'dam '48 3% 38 R'dam '52-1 4% 98 Bankwezen B. N. G. '66 1-2-3 7 104% 1041/2 97% 97% idem '65 n 6 97% 97% idem '65-1 5% 95% 95% idem '65-11 5% 96 96y8 93% 93% 94 94% 91% 91% 90% 90% idem '64-1 5 90% 90% id. N W. B. *52 4% 91% 91% id. Rentspbr. '52 166% 167 idem id. f500 '57 160% 160% 99% 99ft ld. Rentespbr '64 110% 111 id. Rentespbr '65 106 106 id. Rentspbr '66-1 106% 116% Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100 100 K. Zout-KetJ '65 6 99% 98% N. Gasunie '66 7% 105f8 105% 100% 100% Phil dlr-lng. '51 4 83 82% 98 98 97% 98% Premieleningen Alkmaar 1956 2% 72ft A'dam 1933 3 112 A'dam 1951 2% 87% A'dam 1956-1 2% 79% A'dam 1956-n 2% 85 A'dam '56-in 2% 92% A'dam 1959 2% 79% Breda 1954 2% 76% Dordr. 1956 2%... 71 Eindh. 1954 2% 75% Ensch. 1954 2% 72% 's-Grav '52-1 2% 87% 's-Grav '52-112% 88% R'dam 1952-1 2% 87% R'dam 1952-11 2% 86% R'dam 1957 2% 86%. Utrecht 1952 2% i02y8 Z.-Holl. '57 2% 87 Z.-Holl. '59 2% 86% NIET-ACTIEVE AANDEL kt Bank- en Kredietinstellinj 48.80 195% 459% Alg. Bank Ned. Amro f20.— Holl. Bank U. eert. Holl.Soc. Lev.v. Nat. Nederlanden Ned. Midd. Bank R.V.S. eert Industriële ondernemlng«£ Amst. Ch Farm. 141 Albert Heyn 941 Berkel's Patent 147 Blaauwhoed 98 Blihrm.-Tettero 493 Bijenkorf Beheer 574% Calvé Delft eert 691 Fokker 418% V Gelder Papier 106 K. N. Grofsmed. 96% D Gruyter pref6 125% Heineken's Bier 544 Holl Constructie 87.8 Ing. Bur. Bwnijv 156% Interna tio 293 v.Kemp. en Beg. 101% Kempkcs' Meubel 71% K. Zout Ketjen 714 Leidse Wolspinn 300 Muller en Co N.B 293% Ned. Kabelfabr. 302 Philips pref Ryn-Schelde 219% E.M.S34 E.M.S. '66 24 Ver. Mach. fabr. 176% V. Touwfabr. c.v.a 168% Vihamy 127 Walvisvaart Wernink's Beton Wilt. Fey Bronsw V. Wijk/Heringa Zaalberg Ijjnbouw en petroleun Biliton 2e rubr. 115.90 K. Ptr. crt., 1 Ét 20 134.30 Participatie bew ijzen GoldmJn. 1/5-1/1 122.40 Intergas 1 part. 79 Beleggingsmaatschappije Interunie f50.— 175.80 In terwaarden 114 Nefo f 50<— 82 Robeco 215.80 Rolinco 200 Unitas f50.— 400 Utilico 114 V. Bez. v. *94 f50 102 Europa I 10 pb 469 Chem. Fund, c.vji. 18% Can. en Amerikaanse font 140X Can ad. Pacific R 72% Intern. Nickel 108% Amer.-TeJ en Tel 53% 523/e Bethlehem Steel 36% Cities Service 55 86% 506 48% Republic Steel 48% 74% Union Pacific 44ft Un. States Steel 47% VERKLARING DER TEKENS Bieden b I Laten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 12