Wind verdreef olievlek Britse tanker vlotgetrokken Doden in verkeer Maastrichtse student in Bulgarije vermist MET EEN ENKEL WOORD 1 Tl HAAG A G E N t PAGINA 2 LEIDSCB OAGBLAD MAANDAG 14 AUGUSTUS^ tanker ruim 20 ton olie. Het scheepje dook onfniddellijk daarna met de boeg naar beneden. Het achterschip bleef echter drijven, waardoor een van de sleepboten de lichter meteen van de Britse tanker kon wegtrek ken. De ontploffing deed zich voor op het moment dat de binnenvaart- Unker olie overpompte uit de „Bri tish Lantern". Een drijvende bok uit Vlissingen, heeft de „Odila" zaterdagavond in j de stroppen genomen en zondagoch- I tend gelicht. De ongeluksboot is met j een opengereten boeg naar Hans- weert gesleept. Herbeoordeliiig van de NAVO Een groep Republikeinse sena toren, de Republikeinse commis sie voor westelijke bondgenootschap pen, heeft gepleit voor een herbe oordeling" van de NAVO, die zou moeten leiden tot een eventuele top conferentie voor 1969. In dat jaar, al dus de groep, zouden de NAVO-lan- den vrij zijn zich uit het verdrag terug te trekken. De groep zegt onder meer dat stappen moeten worden gedaan om de NAVO nieuw leven in te blazen en de rol van Europa in het bondge nootschap aan de tijd aan te pas sen. Gesproken wordt over de vorming van een „strategische raad" om Europa een rol te geven in de vast stelling van de defensie-politiek en het kernschild. (Van onze speciale verslaggever) Door de stormachtige westenwind is Vlissingen gespaard ge bleven voor het kilometers grote olieveld uit de zaterdagoch tend op de Westerschelde gezonken Belgische binnenvaartschip „Odila". De stroom dreef de olielaag zaterdagavond angstig dicht in de richting van het Vlissingse strand. Mensen die op de boulevard stonden, zagen de vlek tot op enkele tientallen meters naderen. Maar precies op d a t moment stuurden getij en wind de olie terug. Zaterdagochtend dreef een penetrante gaslucht van de zeer gevaarlijke en vluchtige ruwe olie vrijelijk door de Vlissingse binnenstad. -■ 7-| en vervolgens naar Antwerpen. Die I schade is niet noemenswaard, vol- gens de Belgische deskundige aan -m -m boord van een van de sleepboten. De ooi-zaak van het ongeluk wordt I genoemd: ..In de mist uit zijn roer Wethouder Gilissen Verschage van Vlissingen: „Er hing ons zaterdag een ramp boven het hoofd, maar er is niets gebeurd. Nu is er helemaal niets meer aan de hand. De olie ver vliegt heel snel en vermengt zich met het water door de eb- en vloedbe weging. Nu de Odila is gelicht, kan er weer veilig worden gebaad". Het strand was zondag, zelfs tijdens de zonnige perioden, volledig verlaten. De tanker die alle misère op de Westerschelde veroorzaakte, „British Lantern" (geladen met ruim 32.000 ton ruwe olie)is zaterdagavond vlotgetrokken. Ruim 12.000 p.k.'s sleurden de B.P.-tanker van de rug van Borsele, de zandplaat waarop het schip sinds vrijdagochtend vier uur vast zat. Met de simpele opmer king vla de „marifoon": „Hij is los", bevrijdden de slepers alle bezorgde Zeeuwen van hun obsessie, dat de tanker zou breken en 30.000 ton ru we olie naar de Zeeuwse kust zou drijven. Langzaam sleepten de ber gers de tanker eerst naar de rede van Vlissingen om de schade te bekijken Het gezonken wrak van de Belgische binnenvaarttanker „Odila", die bij het overnemen van een gedeelte van de lading van de gestrande tanker „British Lantern" in brand vloog na een explosie gelopen", maai- dat is standaardfor mulering voor: wacht maar af wat de raad voor de scheepvaart er van zegt. Tijdens het bergingswerk van de gestrande Brit is één man om het leven gekomen. Het is een 29-jarige matroos uit Gent. Gelicht De „Odila", 555 ton, verloor na de explosie zaterdagochtend om vier uur tijdens het lossen van de Britse Vervolivan pag. 1 Plan om schoonzuster naar Westen te smokkelen faalde (Van onze Maastrichtse correspondent) De 30-jarige Maastrichtse student Tonnie van den Boorn is niet teruggekeerd van een reis naar Bulgarije. Hij was daar op 29 juli met zijn zwa>?r Peter Lehmann uit Solingen en een vriend, Winfried Kadur uit RemscheidtLennep heengereisd om zijn schoonzuster Gudrun Lehmann (28) uit Kiesselbach in Oost-Duitsland heimelijk naar het Westen te smokkelen. Als BRIEF te verzenden Frankeren met 20 ct. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze; Ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES: Naam: Straat: 'Woonplaats:.. doorha'en wat niet van toepassing is. Kwartaal abonnee Maand Post tr Bezorging van ons blad in adresband is POST abonnement. VAKANTIEADRES pa- Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen. Werkgroep D'66 ^Maak oude stad Jeruzalem tot zetel van V.N. (Van onze correspondent! Maak de oude stad van Jeruzalem tot zetel van de V.N. Ze heeft dan 'n werkelijk positieve functie in de we reld. Dit is de suggestie van een werkgroep van D'66 uit de agglome ratie Den Haag. Internationalisatie van de stad in de gebruikelijke sin, een gemeenschappelijk bestuur van Israël en Jordanië of toewijzing van de stad aan een van beide, dragen de kiemen in zich voor nieuwe conflicten in de toekomst. Deze zienswijze kwam zaterdag ter tafel toen D'66 voor leden en belang stellenden een discussiedag hield over de moeilijkheden in het Midden- Oosten. Het doel van het gesprek was de fractie in de Tweede Kamer enige gedachten mee te geven voor het geval deze kwestie daar weer ter sprake kwam. Het ging dus niet om een officieel standpunt van de partij. De aanwezigen waren het met de suggestie van de werkgroep Den Haag en omgeving niet eens. Men be treurde dat Israel de oude stad heeft geannexeerd, omdat dit volkenrechte lijk onjuist is. Hoeveel bezwaren er ook aan een internationaal bestuur zfjn verbonden, een meerderheid achtte dit toch de aangewezen weg om uit de moeilijkheden te komen. Handgranaten in Hongkong Voor de eerste maal sinds de com munistische onlusten in de Britse kolonie Hongkong hebben terroristen ruw vervaardigde, maar krachtige handgranaten gebruikt. Drie personen werden zondagavond gewond door een 20-tal ontploffin gen. Een der gewonden was een Britse deskundige van de mynoprui- mingsdienst, die een bom op de tramrails in Hongkong onschadelijk probeerde te maken. De politie wierp ruim 40 traangas granaten en verdreef met de gummi stok een schreeuwende en joelende menigte pro-communistische demon stranten in de Wanchaiwijk. Op Rijksweg 31 tussen Vries en de Punt is gistermiddag een perso nenauto tijdens een regenbui ge slipt, doordat de bestuurder plotse ling moest remmen. De auto kwam na over de kop geslagen te zijn te gen een boom tot stilstand. De echt genote van de bestuurder, de 27jarige mevr. T. Tabak uit Groningen, kwam om het leven. Zaterdagavond ls op de Loenen. seweg in Apeldoorn de 45-jarige J. H. Benedictus uit Leeuwarden ver ongelukt toen hij met zijn personen auto door nog onverklaarbare oor zaak achterop een bij de halte stil staande bus reed. Gisteren verongelukte op de Arnhemse weg in Beekbergen de 63- jarige bromfietser J. W. Schut toen hij plotseling de Arnhemseweg, een voorrangsweg, opreed en gegrepen werd door een personenauto. Bij het oversteken van de weg HoutstraatKastanjestraat in de gemeente Grevenbicht is gisteren een voetganger aangereden door een per sonenauto. De man overleed. Het slachtoffer Ls de 66-jarige W. Eur- lings uit Dblicht en Papenhoven In de nacht van zaterdag op zondag is in Hapert de 65-jarige bromfietser F. Kennis uit Hoogeloon om het leven gekomen. Hij botste te gen een auto, die door de regen en het hierdoor veroorzaakte slechte zicht, op het linker weggedeelte was gekomen. Op de Maarsbergenseweg in Wou denberg is zaterdag de 39-jarige me vrouw Erkelens uit Voorburg om het leven gekomen. Haar man die de auto bestuurde reed door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom. Zaterdagavond is op de Rijks weg 28, van Harderwijk naar Hoe velaken, onder de gemeente Hoog land een personenauto bij het inha len geslipt en tegen een aandui dingsbord van de ANWB gebotst. De bestuurder, de 20-jarige J. Stoffers uit Paterswolde, gemeente Eelde, werd zwaargewond en de 19-jarige mede-inzittende van de verongeluk te auto, J. P. Dunnewind. eveneens uit Paterswolde, verloor het leven. In de gemeente Aastekerke op Walcheren is zaterdag de 46-jarige bromfietser M. Mol om het leven ge komen bij een verkeersongeval, Zijn op de duo zittende echtgenote, de 38- Jarige mevr. H. MolKlaassen, werd ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Vlissingen. Het on geluk ontstond doordat de man op een kruising geen voorrang ver leende aan een personenauto. De 61-jarige mevrouw E. de Ligt —Zijlstra uit Delft ls zaterdag om het leven gekomen bij een ongeluk op het fietspad langs de Provinciale Weg in Heeswijk onder Linschoten. Zij zat achter op een bromfiets die werd bestuurd door haar man. Toen zij werden ingehaald door een an dere bromfietser, een 20-jarige me taalbewerker uit Waddinxveen, be gon de bromfiets van de heer De Ligt te slingeren. Het echtpaar viel en de vrouw die geen helm droeg kreeg een schedelbasisfractuur. Op een niet beveiligd overpad in het bos tussen Hilversum en Baarn is zaterdag de 83-jariep mejuffrouw M B""brier on*»»- een te»in geko men. Zij was op slag dood. De 10-jarige Jacob Zegers uit de Noordoostpolder is zaterdag verdron ken tijdens het vissen bij een loswal aan de Ondersduikers weg. Zijn vriendje hoorde plotseling een gil, maar toen deze kwam aangerend was de jongen al onder water verdwenen; Hij kon niet zwemmen. De bestuurder van een Belgische auto heeft zondagmorgen op de weg tussen Goirle en de Belgische grens een poging gedaan frontaal in te rij den op twee van de drie hem achter volgende Tilburgse politieauto's. Slechts door snel het stuur om te gooien hebben de politiemannen, zich het leven kunnen redden. Beide au to's werden tijdens de aanrijding be schadigd. Schoten uit de dienstrevol vers konden niet verhinderen dat de Belg zich met zijn beide inzittenden in de richting Tilburg uit de voeten maakte. Een en ander vond plaats nadat de bestuurder van de auto waarvan het kentekennummer be kend is in Tilburg geen gehoor had gegeven aan een stopteken. In Midwolda heeft zich gister avond een ongeluk voorgedaan waar bij zeven personen min of meer ern stig letsel opliepen. Twee auto's, één komende uit de richting Scheemda met vijf inzittenden uit Finsterwolde en een komende uit de richting Win schoten bestuurd door een garage houder uit Midwolda botsten op een wegkruising in Midwolda met een zo hevige klap op elkaar dat de auto waarin vijf personen zaten midden door brak. Een helft kwam ln een sloot terecht, de andere helft 20 me ter verder in een weiland. De inzittenden werden uit de brok stukken geslingerd en kwamen deels in een sloot, deels op het welland terecht. Brown dreigt Amerika met vernieling Een groep negers heeft gisteravond geschoten op een aantal blanken, die buiten een bar-pompstation In de omgeving van Hammond (Louisia na) stond te praten. Vijf personen werden gewond. Later zijn in verband met dit incident 10 negers gearres teerd. De burgemeester van Ham mond heeft een oproep tot de bevol king gepubliceerd rust en kalmte te bewaren. Duizenden juichten gisteren in de negerwijk Watts in Los Angeles de van zijn titel ontheven bokskampioen Cassius Clay toe, die in een open auto meereed in een feeststoet ter herinne ring aan de bloedige opstand in Watts van twee jaar geleden. Later sprak de militante negerleider Rap Brown on der het wakend ook van een twintig tal politiemannen een menigte van tweeduizend negers toe. Er behoefde echter niet te worden ingegrepen. Brown zei dat „wij Amerika geheel zullen vernielen of plat branden wanneer het niet snel verandert". Hij vond het dom, „wetten uit te vaardi gen tegen degenen die Amerikaanse vlaggen verbranden en niet tegen de genen die hele volken in Vietnam le vend verbranden". In de hele wereld zyn de volkeren opgestaan tegen hun onder'irn'-irors de blanke Amerika nen", aldus Brown. Van de Oostduitse is echter inmid dels bekend, dat ze tijdens een vakantie in Bulgarije door onbeken de oorzaak om het leven is gekomen. Bij de voorbereiding van de plan nen om deze vrouw, die arts was aan een kliniek in Kiesselbach, naar het westen te smokkelen, heeft ze ge zworen zich van het leven te beroven als er iets mis zou gaan. Het over lijden van Gudrun en het niet tijdig terugkeren van het drietal mannen doen vermoeden, dat er inderdaad iets mis is gegaan en dat Tonnie van den Boorn en zyn metgezellen in handen van de Bulgaarse staats politie zijn gevallen. In Maastricht wachten Tonnie's vrouw Brigitte van den Boorn— Lehmann (29), vader en moeder Van den Boorn (die van de planen niets afwisten) en de in 1956 zelf ook uit Oost-Duitsland gevluchte vader Lehmann op nadere berichten over het lot van de drie mannen. Luns De Maastrichtse advocaat mr. M Tripels heeft in een spoedbrief zaterdag nog de bemiddeling van minister mr. Luns van Buitenlandse Zaken ingeroepen om zekerheid over de afloop van de (goed voorbereide maar ook bijzonder gevaarlijke) reis van Tonnie van den Boorn naar Bulgarije te krijgen. Op 29 juli vertrokken de drie mannen met twee auto's vanuit het Oostenrijkse Villach naar Bulgarije. Afgesproken was, dat Gudrun per trein van haar vakantieoord naar Stara-Zagora zou komen, daar bij de Maastrichtenaar in de auto zou stappen om de dan nog korte voute naar de Bulgaars-Turkse grens als de (goed op haar gelijkende) me vrouw Brigitte van den Boorn— Lehmann te maken. Daarvoor had Tonnie van den Boorn het Nederlandse paspoort van zijn vrouw met het door de Bulgaar se ambassade in Brussel verstrekte transitvisum meegenomen. Telegram Op woensdag 2 augustus, zo was afgesproken, zou de Maastrichtenaar de (al of niet geslaagde) afloop van de ontvoering van Gudrun Lehmann telegraferen naar zijn vrouw in Vil lach. Brigitte wachtte dagenlang vergeefs op dat telegram uit Turkije. Ze ging terug naar huis. „Het was zeker, dat er iets mis is gegaan. Dc afspraken waren waterdicht. Thuis lag een telegram op me te wachten. Dat was op 6 augustus door mijn stiefzuster Margot in Vacha am Rhon verstuurd. Ze seinde: „Gu drun in Bulgarije overleden, doods oorzaak onbekend". MAANDAG DINSDAG Charlotte de Bourbonhof: Elektro- nicaclub „De Detector". 7.309.30 uur WOENSDAG DONDERDAG Kantine P. C. en L., 3e Binnenvest- gracht: Con tact-r uilavond. afd. Lei den. 1. V. Philatelica. 7.30 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „De helden van Telemark", 14 j. dag. 7.00 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 u „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lido: „De roekelozen", 14 J. dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The double man", 14 J. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De 40 gestolen geweren", 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur. 's Middags: „Geheim agent Fred Flintstone", a.l. dag. 2.30 uur, zond. 2.30 en 4.45 uur. Studio: „Dokter, wat doe Je nou?' dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Iedere morgen behalve zondags: „De nieuwe avontu ren van Plnokkio". a.l. Trianon: The sound of music", a.l. dag. 2.00 en 8.00 uur; zond. 2, 5 en Astra (Wassenaar): „Geheimi op Malakka", 14 J. vrijdags 8 zaterd. 7 en 9.15 uur. Zondai 9.15 u: „Vrouwtjes aan de hat Zond. 2.30 u: „De laatste ston 14 J. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag vt (zondag 1-5 uur). Molen „dé Valk", Moienmuae opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags pD nam. Maandags gesloten. I Rijksmuseum voor Volkeq Tentoonstelling„Ball, bee?a droombeeld". Geopend dagelfof 17 uur; 's zondags 13-17 uur;. oktober). ilC Rijksmuseum voor VolketL Tentoonstelling van Japanse p van Kyosai._ Dagelijks 10—|m (t BINNENLAND Oude boerderij uitgebrand In Dalfsen heeft een felle brand de 150 jaar oüde boerderij van B. Linde boom, twee hooibergen en een var- kensschuur volkomen in as gelegd. Ook de inboedel ging groten deels verloren. De schade bedraagt zeker meer dan 100.000 gulden. Boerderijbrand Vermoedelijk door hooibroei is de boerderij met een grote stal van de heer A. Groot in Ooster-Blokker tot de grond toe afgebrand. De zoon van de boer, die boven lag te slapen, werd door het vuur gewekt, waarna deze alarm sloeg en zijn 80-jarige vader en 76- jarige moeder wakker maakte. De schade bedraagt ongeveer f 100.000. Boerderij afgebrand In het Oostbrabantse plaatsje Mierlo kwa men twintig varkens en twee kalve ren bij een brand om. Van de boer derij van de heer H. van Dijk bleef totaal niets meer over. Wel slaagde de brandweer erin een andere boer derij te behouden. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade be draagt ongeveer f 100.000. Pamfletten De politie van Por to Santo Stefano heeft ongeveer 40 pamfletten in beslag genomen met voor Koningin Juliana, die in haar buitenverblijf in Porto Ercole verblijft, beledigende teksten. De pamfletten waren in de omgeving van de koninklijke villa aangeplakt De ondertekning luidde „de Ita liaanse provo's". De tekst van de pamfletten is niet bekend gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Jongen onder meel bedolven In Ulicoten (gemeente Baarle-Nassau) heeft het 12-jarige zoontje van de familie Theeuwes, gra&nhandelaar de dood gevonden ten gevolge van een val in één der silo's waarin zich meel bevond. Hulp was spoedig aan wezig doch toen men de jongen on der het meel vandaan haalde waren de levensgeesten reeds geweken. BUITENLAND Gevaarlijke beer Een wilde beer heeft zaterdagavond een 19-jarige studente uit Minnesota aangevallen en gedood in het Glacier Nationale Park (Montana, V.S.). Een 18-ja rige student die bij naar was werd eveneens door de 4)eer aangevallen en in met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Park- wachten en jagers hebben het gebied j Nazi-geld in orgel In een kerk orgel in de Noord-Italiaanse stad Merano zijn voor een bedrag van vijf miljoen pond valse Britse ster- ling-biljetten gevonden, die door de nazi's in de tweede wereldoorlog wa ren gedrukt. Blijkbaar werden de bundeltjes valse bankbiljetten ln het geweldige orgel van de kerk van San Valentino verborgen toen het Duitse leger in 1945 uit noord-Iralië vlucht te. De vondst werd gedaan door or gelspecialisten die naar het jaartal van de bouw van het orgel zochten. Paniek In Tiroepati, in de Zuid- indiase staat Andhra Pradesj, zijn acht vrouwen, zeven kinderen en twee mannen onder de voet gelopen en gedood toen pelgrims, plotseling door paniek bevangen, een hindoe' tempel uitrenden. Andere onder di voet gelopen pelgrims werden bewus teloos naar ziekenhuizen gebracht. Wat de paniek heeft veroorzaakt is niet bekend. Gewelddaden ln Aden In Aden is zondag een Britse militair gedood terwyl vyf Arabieren en vijf Britse soldaten werden gewond. Het derde achtereenvolgende ds anti-Britse gewelddaden, waarbij Arabische nationalisten de Engelse militairen met handgranaten en lichte wapens bestookten. Bergbeklimmers gedood Op de „Col de la Brenva", nabij de top van de Mont Blanc, heeft men gis teren de zwaar verminkte lichamen gevonden v an vier bergbeklimmers, die kennelijk in de nacht van 9 op 10 augustus in hun ny lonten ten door denten waren in het park aan het picknicken toen de beer hen aanviel. Soekarnisten ontslagen De In donesische politie-voorlichtingsdlenst heeft de namen bekendgemaakt van 8 polltie-officieren die van hun func tie zijn ontheven wegens hun Soe- karno-gezinde houding. Een van hen ls brigade-generaal Sarwono. Tot de anderen behoren drie kolonels en een luitenant-kolonel. Tegen marihuana Ongeveer dui zend tieners hebben zaterdag een de monstratieve optocht gehouden door het centrum van Newcastle en gepro testeerd tegen de huidige campagne in Engeland om marihuana vrij te geven voor de handel. Zij droegen spandoeken mee met de leus „Laat Engeland niet open voor verdovende middelen". Zij boden een petitie met duizend handtekeningen aan burge meester Roy Hadwin aan, waarin ze de parlementsleden uit Newcastle vragen zich te verzetten tegen de li beralisatie van de wet op „pot". Plaquette voor Marx Een pla quette met als tekst „Karl Marx 1818- 1883 heeft hier gewoond van 1851- 1856" is gisteren onthuld aan het pand Dean Street 28 in het Soho dis trict, waar nu het Italiaanse restau rant „Quo Vadis" is gevestigd. In dit pand heeft de vader van het commu nisme zijn moeilijkste jaren doorge bracht. Drie van zijn kinderen zijn daar gestorven. En daar heeft hij zijn werk „Das Kapital" geschreven. De plaquette is een van de 292 welke de gemeenteraad van Groot-Londen laat aanbrengen om historische inwoners j de bliksem zyn getroffen. Het waren te herdenken. ervaren alpinisten, vier Duitsers: een ollce: Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor (Steenstraat 1): dag. 10-7 aags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de gesc der natuurwetenschappen: uur. zond. 1-4 Wassenaar (Kunstzaal Heufll toonstelling wandkleden Carli der Meer. Maandag t/m zatet uur voorm. 5 uur nam; bo dinsdagavond 8 10 uur (t/mF gustus). AVOND- EN NACHTDIENSi APOTHEKEN Geopend voor spoedeisendi len: Centraal Apotheek, Breesï tel. 20552. fi Apotheek R. van Breest Stc burg te Leiderdorp ls de geh(jg geopend. Zaterdagmorgen vóór 12 ui plege men de eigen huisarts" tot maandagmorgen doki 2 2 2 2 2. MAANDAG 14 AUGUSTUS ÏT Openluchttheater Zuiderparkn uur: Llmburg's Jeugdtoneel; poester". i H DINSDAG 15 AUGUSTUS |aa Kurzaal. 20.15 uur: Het rI- Orkest o.l.v. Alain Lombard) uur: Theater Spotlight: „JeïPll i967". r WOENSDAG 16 AUGUSTUS Camping „Ockenburgh", 2!T Muziekvereniging „Juliana", err Openluchttheater ZuiderparL uur: Swlebertje, Bromsnor, f°l Pier, doorlopend: Haags tentheater: „De gouden schelp1. Kon. Schouwburg, 20.15 muien groep Ensemble: „Je kunt 'tt di meenemen". ,iiiL Dagelijks: Circustheater, Sr'1 musical „Anatevka". 6no: Dlligentia, 20.15 uur: Cabaiarl Jansen: Hoe meer zielen" (z4er maandag geen voorstelling). Paviljoen theater, 20.30 uu2. van Wim Sonneveld (maant- voorstelling)e(" WEERRAPPORT&» 1 d' (Van hedenmorgen 7 uïvai Ontploffing op Cyprus Vier Turkse cypnoten van wie 2 kinderen onder de 10 jaar, zijn zaterdagavond door een ontploffing bij het dorp Alaminos om het leven gekomen. Een kind werd ernstig gewond en een ander wordt nog vermist. De ont ploffing deed zich voor toen een landbouwtrekker op een bosweg reed. Ernstig busongeluk Bij een bot sing tussen twee autobussen bij Jazd in midden-Perzië zijn 38 personen omgekomen en 38 ernstig gewond. Eisenhower gaat vooruit Oud president Dwight D. Eisenhower blijft goed vooruitgaan. Negen dagen gele den werd hij met maag-darm klach ten opgenomen in het Walter Reed- ziekenhuis van het Amerikaanse le ger. Wanneer hy naar huis zal mo gen terugkeren is nog niet beslist. Op basis van zijn vooruitgang lijkt het echter waarschijnlijk, dat die terug leraar en drie studenten. Enkele ja ren geleden zijn in hetzelfde bergge bied vyf Spanjaarden door de blik sem gedood. Dertig miljoen Zaterdag, 107 dagen na de opening, heeft de wereldtentoonstelling in Montreal, de Expo '67, haar dertigmiljoenste be zoeker ontvangen. Het is mevr. Bro- derick uit Toronto. Met moeite gered De vijftienja rige Amerikaanse jongen Leonard Boyce, die in Lenore, West-Virginia, VS bijna 29 uur lang ingesloten heeft gezeten nadat er een put was inge stort, is zaterdag in goede gezond heid naar boven gebracht. Hij raak te ingesloten toen hij vrijdag in de put was gekropen en een rots de uit gang had versperd. Met graafma chines heeft men een diepe greppel naast de oude gang gegraven. De "dé beerronddoolt rf^et rn keer binnen enkele dagen een feit zal (onger wprd tenslotte aan rijn be- zijn naar hem op jacht. De twee stu- i zijn, nen uit de put getrokken. ib Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-LLmburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mlinchen Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. 18M) regenbui 19pitl mist l8jbn zw. bew. l7Lx zw. bew. 18f zw. bew. I8pni zw. bew. I7|ellt zw. bew.l8[ j) zw. bew. 19. geh. bew. 21rns half bew. 23pg zw. bew. I8fct licht bew. 16Ln geh. bew. lór regen 191 b.) geh. bew. I8lii' mist 1617 regen 19rns zw. bew. 22ïnei zw. bew. 20fcjejj onbewolkt 27 L half bew. I8f zw. bew. 18PPe; onbewolkt 18 licht bew. 16, zw. bew. 19p I zw. bew. 1L„ licht bew. 30P1 onbewolkt 33fc a; zw. bew. 28h» onbewolkt 2(|L__ onbewolkt 29r onbewolkt 26poi onbewolkt tkt"

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2