IN NIJKERKS ZWEMBAD Nederland verslaat Australië ruim: 10-5 Flevorace SCHE_E P_SS£mB_ERJ_CM1£ N HP MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 int in het oog, omdat bU hem zo- spionage." De dokter stak zyn ld in zyn zak, haalde een stuk pa- te voorschijn en legde dat glim- ;nd voor de ambassadeur op ta- „Hier is zijn reisplan voor gende week." Dokter, een van de dingen die dstream vertelde was, dat u hoofd t van de veiligheidsdienst hier in khan," zei de ambassadeur. lokter Theobald nam het kalm op. Dat is niet te vermijden," zei hij. proberen wel het hele inlichtin- iapparaat geheim te houden, maar we siet buiten kunnen, kunnen het best hst hoofd van de dienst end maken aan de buitenwereld, dat eenmaal zo is, is het voor de tige onderdelen gemakkelijker uit gezicht te blijven." ELlfe ambassadeur dacht daar even ma. Hy keek naar Coit. Die knik- lingi instemmend. De ambassadeur k weer in het papier, dat de dok- Ihem gegeven had. Maar wat is dat nu, dokter?" zei opeens. „Volgende week woens- dineert hy met Gordon Sakisian, McClaine en Betsy Winters, laai journalisten. Als hy hun de helft vertelt van de onzin, hy my op de mouw heeft willen ^S^den, dan komt dat op de voorpa- van elke krant in de Verenigde fen." ken ze alle drie," zei Coit. kennissen uit China. Ze zyn en van Coldstream geweest 1 hy daar was. Ze zullen alleen worden en kletsen over de tyd in Tjentsin." >chien." Jerome Klein, de tenaar voor de voorlichting, or het eerst. „Maar helaas heel wat om over te schry- I Allerlei geruchten over de afwe- prins Lin kun je op de n de bars opvangen. En i enkele mensen uit het noorden, I hier op de markt geweest zyn, (ben gepraat over de dorpsjongens Jgedwongen zyn vrywillig dienst yemen. En dan nog die lyken in jtivier. Dergelyke dingen kunnen Jiiet achterhouden." /Ommunistische propaganda we- zei de ambassadeur, „is een i van onze taak." paar ben ik het mee eens, myn- r de ambassadeur," zei de ambte- PANDA EN DE WARAPURI-DlAMANT mijn valies Ik zal de Zo denkende greep hij een koord en begon daaraan te trekken in de mening dat hij zodoende een bel overhaalde. Maar door zijn overspannen staat had hij niet in de gaten, dat het geen normaal En daardoor vermoedde hij ook niet dat hij de inbreker Henkie in ernstig gevaar bracht. Deze schurk was net op weg naar de begane grond met het kof fertje van Jollipop, toen hij tot zijn grote schrik bemerkte dat er aan zijn klimtouw werd gerukt. „Stop!" riep hij verontrust „,Niet doen!!!" Maar het ivas al te laat. De dakrand kon al die extra span ningen niet verdragen en liet los. En daardoor kwam de zware schurk met grote snelheid bovenop zijn wachtende maat terecht. zwembad van Nykerk. De Amster damse transporteur eens gevierd coach van een in de hele wereld ge vreesd Nederlands waterpoloteam niet tevreden, ondanks de ruime 10-5 zege, die het oranje-zevental op Australië behaalde. Frans Kuiper had echter één posi tief ding gezien, dat zyn nog steeds aan waterpolo verknochte hart met vreugde vervuld zal hebben: Neder land durfde weer aan te vallen. Het zj-atiscb-1 spel, dat de mannen van aanvoerder Freu van Dorp de laatste Jaren etaleerden, ïykt nu voorgoed verleden tyd te zyn geworden. Voor al Hans Hoogveld en Lou Geutjes ontregelden met snelle rushes keer op keer de Australische defensie, die met de grootste moeite over eind bleef. Ook Fred van Dorp en Hans Wouda trokken een paar keer naar voren om hun vuurlinie te assis teren, al was het jammer dat de laat ste zich vaak bezondigde aan vertra gende acties, die de wedstryd er niet er op maakten. 3-1, (strafworp) 4-2, 5-3, 5-4, Geutjes 6-4, Bongers 7-4, v.d. Voet 8-4, v. Dorp 9-4, Hoad 9-5, Hoog veld 10-5. Blunders Waarom Frans Kuiper en hoogstwaarschynlyk ook Ruud van Feggelen en coach Ger Jansen dan toch niet tevreden waren? Wel, Nederland maakte blunders waar een derdeklassertje zich zou schamen. De Australische tegendoel punten kwamen bijna allemaal door fouten van een van de oranjespelers tot stand. Men vergat soms gewoon weg de bal mee te nemen en het ge beurde meerdere keren dat men rus tig bleef liggen als de Australiërs er tussenuit trokken. Natuurlyk speel den „de kangoeroes" geen waterpolo, dat het Nederlands zevental inspi reerde. Daarvoor schoten de gasten niet alleen in snelheid maar ook in conditie tekort. Maar juist in dat licht bezien is het een teken aan de wand, dat Australië toch nog vijf keer het net wist te vinden. Doelman Fei- ke de Vries zei het na afloop onom wonden: "Ik snapte er niets van. Soms lag zo'n Australiër helemaal alleen voor m'n doel en niemand die er wat aan deed. Even armpje naar De ruim honderd deelnemers aan de Flevo-raee. een driedaagse lange afstandwedstryd op het IJsselmeer, hadden vooral op de beide laatste wedstryddagen meer dan voldoende wind voor een spannende en spec taculaire zeilstryd. Vooral zaterdag was het voor de bemanningen van deze zeewaardige reuzen van de zeil- sport een zware opgaaf de race over 27 respectievelyk 42 zeemyl tot een goede einde te brengen. De grote RORC-klasse 3. 2 en 1 kwamen nog in moeilykheden, toen na het Enkhuizerzand de wind ver- raderlyk snel in kracht toenam en heel wat spinakers van de masten werden gerukt. Het binnenhalen van de vele tientallen vierkante meters doek vergde een enorme inspanning, maar betekende bovendien vaak ver lies van snelheid. Ondanks de wind stoten bleef alles overeind. Ook de kleinere klassen, die meer onder de wal bleven en een korte route van 27 myl zeilden, bereikten op een enkele gebroken mast na ongeschon den de finish in Hoorn. In de klasse 4, de grootste van de RORC-klassen, ging de hoofdprys naar Hans Kortekaas. die met 1-3-2 hetzelfde aantal punten scoorde als Wim Huisman met 2-1-3. De uitslag van de laatste race bracht de be slissing en de hoofdprys in de han den van de man uit Wassenaar. De traditionele wedstryd om de „The Ruyter Cannonball Challenge Trophy" eindigde in een Nederlandse zege. Het Nederlandse 4tal behaalde 62 punten tegen Engeland slechts 31. De uitslagen luiden: ronde- en plat bodem jachten: Groep A: vrydag: 1. Lande, 2 Lucas; zaterdag: 1. Goe de, 2. Lucas; zondag: 1. Lande, 2. Goede. Groep B: vrydag: 1. Kikker, DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 900. Alsof hij uit een katapult werd weggeschoten, zo plot seling rende Brammetje Fok vooruit. Hij kon er niets aan doen. de laarzen trokken hem mee. De notaris iverd opzijgeworpen, Bram en Karo werden meters verder neergesmeten.en daar ging Brammetje steeds sneller, totdat hij zelfs het geluid in een wer velende luchtstroom achter zich liet. Wrrroesjjjjjjj. Duizelend stoof Bram door ruimte en tijd. Geen raket ging snel ler dan hij. Hard als hij vloog was het zelfsmogelijk, dat hij op demaan of op Mars terecht zou komen, maar zover kwam het ge lukkig niet. Inplaats van op een andere planeet landde Bram weer op aarde in een wonderlijk stadje, waar de gevels droomden van vergane glorie en de ruiten nog bestonden uit geolied papier in plaats van glas. De straten droegen geen namen. En nergens stond er een bord van de ANWB. 2. Dudok van Heel; zaterdag: 1. Kik ker, 2. Baretta; zondag: 1. Kikker, 2. Rollman; platbodemprys: Kikker; rorc-jachten: klasse 5: winnaar op vrijdag, zaterdag en zondag: Zaal klasse 4b: vrijdag: 1. Berkenhoff, 2. Van 't Oever; zaterdag: 1. De Kruyff, 2. Herkenhoff; zondag: 1. Van 't Oever, 2. Nederlof; klasse 4a: vry dag: 1. Kortekaas, 2. Huisman; za terdag: 1. Huisman, 2. Roeda; zon dag: 1. Roeda, 2. Kortekaas; winnaar: Kortekaas; klasse 3a: vrijdag: 1. Amons, 2. Maas; zaterdag: 1. Maas, 2. Koopmans; zondag: 1. Maas, 2. Amons; Maarten de Witbeker: Maas; klasse 3b: vrydag: 1. Winkelman, 2. Ekels; zaterdag: 1. Winkelman, 2. Van der Ven; zondag: 1. Heyendaal. 2. Winkelman; klasse 1 en 2: De Ruyter Cannonball Trophy: vrydag: 1. C. Hozee, 2. J. Hozee; zaterdag: 1. J. Hozee, 2. Calarbut (GBi; zon dag: 1. C. Hozee, 2. J. Hozee. Draken- klasse: vrydag: 1. Bol (winnaar Enk- huizerprys), 2. Frech; zaterdag: 1. Visser, 2. Frech; zondag: 1. Visser, 2. Bier; DrakenbekerVisser. De Nederlandse schoonspring- ploeg, die van 18 t/m. 20 augustus in Helsinki zal deelnemen aan het toernooi om de Europa Cup, bestaat uit de volgende ledenMariette Dom- mers (3 m.), Eljo Kuiler (3 m.), Anita Smith (10 m.), Ton van Oud- heusden (3 m.) en Hans Feis (3 m. 10 De uitslagen van de voor de zomercompetitie van de KNZB ge speelde waterpolowedstrijden luiden: Hoofdklasse: ZIAN—HZPC 3—5, De RobbenDZV 54; Neptunus ArnhemMeeuwen 21. Eerste klasse a: RotterdamNep tunus Zaandam 33. Eerste klasse b: HPCDJK 4—9. (DJK kampioen). Jaap Oudlkerk heeft zondag in Frankfort een stayerswedstrijd voor professionals over 40 km gewonnen. Hy bleef onze landgenoot Piet van der Lans juist één meter voor. De Duitse kampioen Sohulze werd derde en Leo Proost kwam niet verder dan een vierde plaats. De LPV de Leidse Postduiven Club Wedvlucht Surveillers Fosses. Uit slag: 1 J- Schouten, 2. J. v. Alphen sr., 3, 10 H. J. Abrahams, 4 G. van Stein, 5 P. Landesbergen, 6, 8 J. Kos ter, 7. J. Prins, 9 W. Onstenk. De LPV Het Oosten Wedvlucht Noyon. 1 D. de Boer, 2 L- Burgers, 3, 4 T. v. Amsterdam, 5 F. v. d. Nat, 6, 8 mevr. Mooten, 7. 10 C. Vesseur, 9 H. v. Klaveren. De LPV De Snelvlieger Wed vlucht Noyon. 1. 7 L. Bax, 2. F. Jan sen, 3,9, 10 J- Roest, 4, 6 mevr. v. d. Zeeuw, 5 M. de Lange, 8. A. v. d. Noord sr. De sterke wind is er gisteren de ooi-zaak van geweest dat by de Europese waterskikampioenschappen de eerste ronde van de slalom, zo wel by de dames als by de heren, niet is kunnen doorgaan. Men was gisterochtend met de heren begon nen, maar toen de Brilt Adlington driemaal over de kop sloeg, werd be sloten de wedstryden uit te stellen. HENGELSPORT was goed: 12240 gram. Uitslag: l. J. Zandvliet (wisselbeker le prys en grootste bliek), 2. Chr. Schouten jr., 3. W. de Vink (gr. voorn), 4. W. Schouten, 5. C. v. d. Wyngaard, 6. Crama, 7. B. v. d. Ham, 8. C. Schou ten, 9. C. Zandvliet, 10. D. Bink. „DW" viste in het Oegstgeester- kanaal. De uitslag was: 1. W. Harte- velt 2165 gram. 2. H. Neuteboom 2065 (grootste vis 500 gr), 3- A. H. Leuering 1485, 4. J. Hakker 995, 5. W. Teske 740, 6. J. de Febre 725, 7. M. P. Leuering 725, 8. Bonarius 690, 9. J. Pouw 670, 10. A. J. Leuering 575. „HSV" hield een wedstryd op de Kaag de vangst was matig. Uitslag: 1. H. Laterveer 1193 gram 10 st (gr. blei), 2. M. Kereweer 774, 12, 3. J. v. d. Linden 761, 9 (gr. voorn), 4. La terveer sr. 742, 14, 5. J. Leuering 495, 11. 6. L. Döll 450, 3, 7. K. Later veer 448, 10, 8. Nieuwenburg sr. 444, 4, 9. I. Monteba 268, 6, 10. B. Later- Posities Nederlandse schepen Forest Town 11 100 m OZO Khorya ul'f'swede 11 400 m O Moyadisclo Tan» 11 340 m ONO St.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13