Zomerexpositie 1900" in „Europa Oostende Bomaanval bij Chinese grens Incident in Dairen 't nippertje bijgelegd „LA BELLE EPOQUE" Toen de machine het ambacht nog niet overwoekerde PRINS KAREL 29 MILJOEN ARMER Tito op tournee Verslechterde verhouding tussen Moskou en Peking Windhoos je in Ommen Afscheid Max Tak PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 AUGUSTUS) (Van onze correspondent) „1900" begint een ware rage te worden en dat brengt ons telkens weer in herinnering dat een periode, die wij eigenlijk nog zo kort achter ons waanden, langzamerhand geschie denis en kunstgeschiedenis wordt. Voor dat laatste is misschien het beste bewijs dat het Rijksmuseum sedert kort op Nederlandse vei lingen het aardewerk van de fabriek Rozen burg heeft gekocht en dat tegen prijzen, die de vreugde van veilinghouders en kunsthan delaars uitmaken, maar die kleine verzame laars doen knarsetanden. „Europa 1900" is de naam van de grote tentoonstelling, welke deze zomer in Oostende wordt gehouden. Zij is meer of minder duidelijk in twee gedeelten gesplitst. In het Museum voor Schone Kunsten zijn schilderijen, beeldhouwwerken en sieraden te zien. In het Casino al het andere en dat is zeer veel: meubelen, kunstnijverheid, boeken, grafiek, aanplakbiljetten, zelfs auto's, een vliegtuig en een ingang van een Parijs' metrostation. Veelzijdige ontwerpers Drie namen van ontwerpers, die een hoofd boven de anderen uitsteken: Horta, Serrurier-Bovy en Van de Velde. En dan de veelzijdigheid van hun ontwerpen, de vindingrijkheid van het ornament en van de ge bruikte materialen. Men vraagt zich af of het niet voorlopig voor het laatst is geweest in de geschiedenis van het meubel, dat op zo'n hoog peil artistiek ontwerp en ambachte lijke uitvoering tot een eenheid wer den gebracht. En dat nog geen drie kwart eeuw geleden. Hetzelfde geldt voor de japonnen, die echter „ouder wetser" aandoen dan de meubelen zoals daarentegen de schilderijen van de „voorhoede" eigenlijk nauwe lijks 'zouden kunnen hangen in de kamers, gemeubeld naar de stijl van de tijd. De schilderkunst van de .Helle époque" valt, meer nog wel licht dan die van enig ander tijd perk. heel duidelijk uiteen in twee duidelijk gescheiden richtingen, werk uit dezelfde periode van bijv. een Kees van Dongen. Dat naar vo ren brengen van weinig bekende as pecten van de kunst van de „Belle époque" is wel een van de grote ver diensten van de tentoonstelling. Er is ook een schitterende collec tie juwelen. Daarbij zijn er, die zo vindingrijk zijn samengesteld dat eigenlijk alleen een vergelijking met juwelen uit de Renaissance mogelijk is. Het is wellicht wat vreemd om zo van de hak op de tak te springen maar men kan zich afvragen of er tussen die juwelen en de oude auto's uit hetzelfde tijdperk of het vlieg tuig eigenlijk wel zo veel verschil is. In beide werd de ambachtelijkheid tot zo'n maximum opgevoerd dat kunst ontstond. „La belle époque" is voorlopig misschien het laatste tijd perk geweest, waarin de kunst zich wist te handhaven en waarin de ma chine het ambacht nog niet had overwoekerd. Verduistering door Belgische baron? (Van onze Parijse correspondent) Op de Middellandse Zee in een der mooiste jachten van Cannes, vaart op het ogenblik een Belgische baron, die ervan verdacht wordt een be drag van ongeveer 29 miljoen gulden te hebben verduisterd van Prins Karei, de oom van Koning Boudc- wijn. Kort voor zijn vertrek aan ooord van zijn jacht verklaarde de baron, dat hij bij geruchte gehoord had van een aanklacht die 27 mei van dit jaar in Brussel was ingediend. „Ik heb", zei hij, „een zeer beleefde brief ontvangen van de procureur in Brussel, waarin mij gevraagd werd alle bijzonderheden te willen ver strekken over het vermogen van Prins Karei. Die brief heb ik van zelfsprekend beantwoord en daar na heb ik van de hele zaak niets meer gehoord. Ik heb de Prins erg goed gekend. Gedurende 10 jaar is hij mijn medewerker geweest, maar een jaar of drie, vier geleden zijn wij uit elkaar gegaan. Op 23 augus tus ben ik in Cannes terug" zei de LA BELLA ÉPOQUE" Wat men In Oostende ziet is een overzicht van de zonzijde van de kunst en het leven tijdens de „Belle époque". Men kan er dadelijk bij voegen: een boelend overzicht en een dat met deskundigheid is samenge steld. Een ware rage Ik sprak zoéven van de „rage" voor 1900. De belangstelling voor het tijdperk is eigenlijk reeds begonnen, toen in 1931 Paul Morands boek ;Weinig succes President Tito van Joegoslavië, op rondreis door het Midden-Oosten, is zondag in Damascus (Syrië) aange komen voor besprekingen met de Sy rische regering. Zelfs vóór zijn besprekingen met het Syrische staatshoofd Atassi be gonnen, werd al duidelijk dat in Sy rië evenmin als in Egypte veel ent housiasme bestaat voor een compro mis, dat de betrekkingen met Israël moet normaliseren. Grote aanplakbiljetten met „Wij blijven strijden tegen de agressor" en „geen vrede in het Midden-Oosten zolang Israël bestaat" verwelkomden de Joegoslavische president bij zijn aankomst. Volgens welingelichte kringen heeft president Nasser Tito's plan voor vre de verworpen, omdat het zijns in ziens teveel concessies aan Israël be vat. Hedenmiddag zou Tito naar Bagdad vertrekken voor besprekingen met president Aref van Irak. Daarna keert hij terug naar de Egyptische hoofdstad om het overleg met presi dent Nasser voort te zetten. De president van Irak, generaal Aref, heeft een kort bezoek gebracht aan Jordanië waar hij gesproken heeft met Koning Hoessein. Deze zou deze week een reis naar zes landen van het Midden-Oosten beginnen. De Koning zal achtereenvolgens Saoedi-Arabië, Irak, Koeweit, Per- zië, Turkije en Libanon bezoeken. Minister Eban, Israëls minister van Buitenlandse Zaken, heeft zon dag op een kabinetsbijeenkomst in Jeruzalem verklaard, dat Israël geen vorderingen heeft geboekt bij zijn po gingen om tot vredesbesprekingen te komen met zijn Arabische buurlan den. De Arabische leiders zijn op dit punt kennelijk nog steeds onver murwbaar, zo zei hij. Opperrabbijnen uit de hele wereld hebben zich zondag op een vergade ring in Jeruzalem uitgesproken tegen terugtrekking van de Israëliërs uit de oude stad. Zij vonden dat Jeruza lem tot het Joodse erfgoed behoort en van het hele joodse volk is en ho- d"t de wer°Mbpinie d«t erkent. „1900" uitkwam en nadat de Parijse antiquair Jacques Germain des Prés zich na de 2e wereldoorlog speciali seerde in meubelen en kunst uit die schone periode. Thans is er al weer belangstelling voor zaken uit de tijd van 1925 tot 1930 maar zoals altijd gaat op dat ogenblik de achter hoede mee doen met „ontdekken". Men kan dus zeggen dat wij daar aan „Europa 1900" te danken heb ben. Wat blijft nu als algemene indruk van de bezoeker, die museum en Ca sino van Oostende bezoekt en die zich aan de hand van de drie cata logi zo'n beetje eigen heeft kunnen maken wat hij allemaal heeft ge zien? In de eerste plaats zal die be zoeker wel onder de indruk komen van de uitermate grote weelderig heid en bijkans overdreven ambach telijke zwaarheid van de meubelen, die daarbij altijd zwierig sierlijk zijn. behoudende en de vooruitstrevende. De aanhangers van eerstgenoem de zijn, hoogstwaarschijnlijk zonder het te willen, af en toe onverwacht humoristisch. Schilderijen als de kunst van Ferdinand Khnopff (een jongeling, die kopjes geeft aan een panter met een vrouwenkop) en Ma- rats „Verzoeking van de Heilige An- tonius" zijn daarvan mooie voorbeel den. Anderen hebben schilderijen ge maakt, die waarschijnlijk jaren on derschat zijn geweest. Zo kan hel dat een staatsieportret als dat door André Zorn van Koning Gustaaf V van Zweden een relevatie is omdal het. in zijn tijd gezien, kwaliteiten van een Hals bezit. Weinig ge kende werken Het is een verdienste dat een aan tal weinig bekende werken uit de „Belle époque" naar Oostende is gebracht. Zo een portret van Hans Arp uit 1905 door Ivo Hauptman. Gerharts zoon. een groep van drie naakten door Koloman Moser (We nen 18681918) die veel monumen- taler en gevoeliger in de tonaliteit is dan de veel geroemde composities van zijn meer bekende tijdgenoot Ferdinand Hodler, En hoe weinig kent men het werk van Richard Gerstl, die in 1908 op 25-jarige leef tijd een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Hoeveel overeenkomst in stijl is er tussen zijn portret van de dirigent Alexander von Zemlinsky en Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht en de marine zijn gis teren met aanvallen op een brug en een rangeerterrein by Lang Son de Chinese grens tot op zestien kilome ter genaderd. Een Amerikaanse mi- I litaire woordvoerder zei dat nog niet eerder doelen zo dicht bij de Chinese grens waren aangevallen. De brug, die een verbinding vormt in de noordoostelijke spoor- en weg verbinding met China viel in het wa ter. Het was de derde achtereenvolgen de dag dat geconcentreerde aanval len werden uitgevoerd op de verbin dingen tussen Noord-Vietnam en China. Bij de aanvallen van zaterdag ver loren de Amerikanen naar hun zeg gen twee toestellen. Het Noordvietnamese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendge maakt dat bij Amerikaanse vliegtuig- aanvallen van vrijdag en zaterdag in Hanoi meer dan honderd burgers om het leven gekomen zijn. Ook vele huizen werden verwoest. Generaal Taylor en Clifford die in opdracht van president Johnson di verse Aziatische landen hebben be zocht in verband met de oorlog in Vietnam, hebben zondag voor de te levisie verklaard niet te geloven dat China tussenbeide zal komen in Vietnam, als de Amerikaanse bom bardementen op Noord-Vietnam in de buurt van de grens met China ge- intensiveerd worden. Generaal Tay lor zei dat er alleen maar militaire doelen binnen Noord-Vietnam ge bombardeerd zullen worden en Clif ford verklaarde dat de Amerikaanse politiek er duidelijk op gericht is niet het Chinese luchtruim te schenden. Washington en Saigon plegen mo menteel overleg over een vredes-ini- tiatief dat de komende Zuidvietna- mese regering, met instemming van de VS, na de presidentsverkiezingen op (Van onze correspondent in Moskou) Na een protocolair hoogst ongebrui kelijk ingrijpen van premier Koslgin is een nieuw Russisch-Chinees inci dent bijgelegd, waarbij voor het eerst het stopzetten van de handel tussen beide landen openlijk als mo gelijke consequentie was genoemd. Met dit laatste dreigde Kosigin na melijk dit weekeinde in een brief aan zijn collega Tsjoe En-lal, een brief waarin hij eiste dat het al da genlang in de Chinese havenstad Dairen liggende Russische vracht schip „Swlrsk" ongehinderd zou mo gen uitvaren. De Chinese autoritei ten hebben daarna gisteren toestem ming gegeven te vertrekken nadat de kapitein en vier andere .enkele da gen geleden gearresteerde beman ningsleden aan boord waren terug gekeerd. Vrijdagavond had het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken al scherp tegen de gebeurtenissen in Dairen geprotesteerd. Er hadden zich bij de „Swirsk" ernstige incidenten voorgedaan. Volgens Russische kran tenberichten waren duizenden rode gardisten het schip binnengedron gen, waar grote vernielingen zouden zijn aangericht. Ook zouden de be manningsleden bedreigd zijn. Enkele matrozen waren volgens Russische berichten ontvoerd. De kapitein van het schip, Korsjow, werd vrijdag ge arresteerd toen hij bij de havenauto riteiten het vertrek van de Swirsk, die zout had geladen en al sinds 22 ten registreren. Later zou de kapi tein gebonden en wel voor de ogen van zijn bemanningsleden zijn gesla gen en bespot. Volgens de Russische berichten ligt de oorzaak van het voorval, dat de Chinezen met zorg voorbereid heb ben, in het verzoek om uitlevering van een Russische matroos, Iwanow, die „de Chinese soevereiniteit" zou hebben geschonden. Iwanows vergTijp zou zijn geweest dat hij had gewei gerd een speldje met de beeltenis van Mao Tse-toeng op zijn uniform te bevestigen, hetgeen havenautoritei ten van hem hadden verlangd. Dit banale voorval leek voor de Russisch-Chinese betrekkingen ver strekkende gevolgen te zullen krij gen. Na de protestnota van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken en de persoonlijke brief van Kosigin zijn in de Russische havensteden Le ningrad, Odessa, Riga en Wladiwos- tok protestvergaderingen gehouden. Andere demonstraties zouden zijn gevolgd, wanneer het incident niet weer snel was opgelost. De ernst van de toestand bleek uit het feit dat de Russische regerings leider persoonlijk ingreep. Het feit dat dit is gepubliceerd is een novum ln de steeds slechter wordende be trekkingen tussen de twee commu nistische landen. Weliswaar heeft Kosigin al eens eerder dit jaar (toen ln januari de belegering van de Rus sische ambassade in Peking haar neel spoorslags naar de Sowjet-Unie moesten worden teruggebracht) di rect aan Tsjoe En-lai geschreven, maar officieel is van die ongebrui kelijke stap toen geen melding ge maakt. De mededeling dat nu een brief was geschreven, waarin met verbreking van de handelsbetrekkin gen was gedreigd, tekent dan ook de grote spanning tussen Moskou en Peking. De Russische reactie versterkt waarnemers in Moskou in hun geloof dat de onlangs uit Peking gemelde grensincidenten, waarbij eenheden van de eerste Russische cavaleriedi visie zware verliezen zouden hebben geleden, niet uit de lucht gegrepen waren. Onofficieel is dit laatste be richt in Moskou weliswaar ontkend, maar algemeen is men er toch wel van overtuigd dat zich in elk geval nieuwe incidenten in het grensgebied hebben voorgedaan. Ommen is gistermiddag om half vier, getroffen door een kleine wind hoos. Hierdoor werd het station licht beschadigd en een wagon uit de rails getild. Enkele dakpannen kwa men naar beneden en een rywielstal hoogtepunt bereikte en vrouwen en ling ging omver. Persoonlijke onge- van 3 september zou kunnen nemen. Dat heeft premier Ky van Zuid-Viet- nam zaterdag op een persconferentie meegedeeld. Wanneer hij met gene raal Thieoe in de regering gekozen wordt, zullen zij Hanoi halverwege tegemoet komen, zei hy. (Van onze correspondent) De Nederlandse en Amerikaanse vlaggen hingen vanmorgen halfstok van het Concertgebouw. Amsterdam nam afscheid van Max Tak, de vori ge week maandag op 75-jarige leef tijd in New York overleden radio spreker, journalist, componist, musi cus en dirigent. Frits Schiller, de gro te oude man van het Rembrandts- plein, Alex de Haas en Heintje Da vids waren enkelen uit een lange ry vrienden en bekenden die langs de baar defileerden. Een van Max Taks laatste wensen „het laatste bedrijf moet in Amsterdam spelen" werd zo vervuld. Het stoffelyk overschot werd op de Joodse begraafplaats in Muiderberg ter aarde besteld. Aan de groeve spraken vertegenwoordigers van het Concertgebouw, de A.V.R.O., Else- viers Weekblad en het dagblad De Telegraaf. De heer H. A. Lunshof sprak namens de familie een dank woord. baron, „en als men my dan nog nodig heeft, moet men my maar op bellen". Duistere zaken De Belgische baron, wiens naam niet genoemd wordt, scbynt schat rijk te zijn, maar zyn zaken liggen volkomen in het duister. Men zegt dat hy de klandestiene vermogens van staatshoofden en staatslieden beheert, onder meer dat van Tsjombe. Hy is 60 Jaar en 3 jaar jonger dan Prins Karei. Hij was de grote vriend van wijlen Koningin Elisa beth, wier politieke overtuigingen hy deelde. Hy vergezelde haar op haar 86-jarige leeftyd, toen zy in 1961 een bezoek bracht aan Mao Tse- toeng. De baron schynt alle gelden te hebben beheerd van Prins Karei, die belegd waren in onroerende goederen in België, op Corsica en in de Alpen-Maritimes. De goederen waren zogenaamd het eigendom van naamloze vennootschappen met zetel in Zwitserland. Een groot deel van de aandelen is, zegt men, door de baron verduisterd. Belgische commissarissen van politie hebben diverse bezoeken ge bracht aan Cannes, o.a. aan de nota ris Blanchardon, die in 1965 veroor deeld werd tot 18 maanden gevange nisstraf en 30.000 Franse francs boete wegens misbruik van vertrou- Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Groenteveiling. Waspeen A extra —4. AI 2.803.30, All 1.60- extra 5.70, BI 3.405.70, bloemic perb a;k: extra 97, I 8398, n 21 8 per bak extra 7480, I 68 1558. 10 per bak I 1940, n per bak 46. bospeen 1742, sla andijvie 23, spitskool 1217. Aan- waspeen 24.000 kg., bloemkool stuks. RIJNSBURG, 12 aug.. Bloeme ling. Am. Anjers: Witte Sim löj Rode Sim 914, Roze Sim 814, Sim 8—14, Carry Sim 11—16, Sim 813, Dusty 1015, Farah 1316, Harvest Moon 1522, rance 1315, Arthur 713, 15—31, Anthurium 80160, Alex ser 2535. Rozen: Garnet 46,1 rlna 812', Carol 46, Baccara 31 per stuk. Freesia's Golden li 35—70. White Swan 65—110, 80—275, Asters 3570, Koens Elite 90—120, Tokio 1! Lilian Hoek 85110, Indianai 180, Lyona 140160 per bos, vililei 450—1000, Dahlia's: 35 Gladiolen 650—1250, Liatris 3i per 100. BARNEVELD, 14 aug. Vette ]%i( renmarkt. Aanvoer 942 stuks, hf, redelijk. Prijzen: le kwal. 3.50^"' 2e kwal. 3.25-—3.45, 3e kwal. 3.00-|.J BARNEVELD, 14 aug. Coöp. Vef Eierveillng „Ede". Aanvoer 3?" stuks, handel vlot. Prijzen pejet stuks: Eieren van 52/53 gram ldD 11.23, 56/57 gram 12.69—13.03, K gram 14.0915.34, 64/65 gram —16.11. In ROTTERDAM, 14 aug. Veemai Aanvoer totaal 1567. Vette koeien, varkens 297. Prijzen: vette koeiea kg. extra kwal. 4.254.50, le kw —4.10, 2e kwal. 3.40—3.65, 3e 3.203.40; varkens lev. gew. i 2.10—2.12, 2.00—2.10, 1.85—1.95, H 1.80, stieren per kg. alle kwal. j 4.40; worstkoeien per kg. 325- slachtzeugen per kg. 1.551.65; i varkens per kg. 1.651.70. Overzicht: vette koeien aanvot mer, handel lui, prijzen even varkens iets meer, kalm, BEURS VAN AMSTERDA MAANDAG 14 AUGUSTUS ACTIEVE OBLIGATIES Staateleningen Vorige slotkoers koers v. heden 104% 105 104% 104ft 100% 100% 97 M 98% 95 %b 96 95 %b 95% 92ft 92% 91H 91% 90% 90% juli Dairen had gelegen, wilde la- kinderen van het ambassadeperso- lukken deden zich niet voor. BEURSO VERZICHT Internationals aan vaste kant Amsterdam, 14 augustus. De stemming voor het merendeel van de internationale waarden vandaag, voor de eerste dag van de nieuwe beursweek, zeker niet tegen gevallen. Deze fondsen waren aan de vaste kant. Philips kwam, na de in zinking op vrydag, weer boven de honderd met een notering op 100.20 na een opening op 99.90 en een voor gaande slotprys van 99.40. Unilever zakte iets in tot 97.30. Kon. Olie liep omhoog tot 135.80. AKU verbeterde 70 cent tot 56.10. Hoogovens werd onver anderd op 93 geadviseerd. KLM moest 7 gulden prijsgeven tot 315. Rekening houdend met het feit dat de New- yorkse beurs vrydag lager sloot, ook voor de meeste Nederlandse waarden, mag de stemming voor de hoofdfond sen vandaag in Amsterdam zeker niet ongunstig worden genoemd. Dit kwam hoofdzakeUjk doordat er op het Dam rak een goede stimulans van West- Duitsland uitging, alwaar de stem ming vast was. De handel in de hoofdfondsen droeg een kalm karak ter met vraag van publieke zyde. In Duitsland vinden veel koopopdrach ten plaats voor Franse rekening. Dit door de voorgestelde winstdeling voor de Fanse werknemers in Franse maatschappyen. Hierdoor worden de stukken in Frankryk verkocht waar van de opbrengsten, vooral in West- duitse fondsen, worden belegd. De scheepvaartmarkt ontmoette aanhoudende lokale speculatieve vraag als gevolg van de vaste vrach- tenmarkt, waardoor de aandelen in deze sector vast sloten. De cultures lagen goed gedisponeerd in de markt. De staatsfondsenmarkt zette de nieu we beursweek vast in voor de 7% le ningen met ruime handel by de ope ning. Later werd het ln deze sector kalmer, doch de behaalde koerswin sten konden behouden biyven. Ned. 1966-1 7 Ned. 1966-2 7 Ned. 1966 6% Ned. 1967 6 Ned. 1965-1 5% Ned. 1965-2 5% Ned. 1964-1 5% Ned. 1964-2 5% Ned. 1964 5 Ned. 1958 4% Ned. 1959 4% Ned 1960-1 4% Ned. 1960-2 4% Ned. 1963 4% Ned. 1964 4% Ned. 1959 4% Ned. 1960 4% Ned. 1961 4% Ned. 1963-1 4% Ned. 1963-2 4% Ned. 1961 4 Ned. 1962 4 Ned. 1953 3% Ned. Staff.'47 3% Ned. 1951 3% Ned. 1953-1-2 3% Ned. 1956 3% Ned. 1948 3% Ned. 1950-1-2 3% Ned. 1954-1-2 3% Ned. 1955-1 3% Ned. 1955-2 3% Ned. 1937 3 Ned.Grbk. 1946 3 Ned. Dlrling '47 3 Ned. investeert. 3 Indië 1937-A 3 Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 98% 9 id. 30-jr'58-59 4% 87% i id. 25-J. '60-3-5 4% 88% 8 ACTIEVE AANDELEN 87% 84% 84% 84H 85 82% 80% 71% 72% 74% 76% 76 %b 82% 83% 83% 89% 98H 93% 72% 74% 76% A'dam Rubber a 638 63% HVA-Myen Ver. a 117 118%* 55.80 56 Deli My cert. 82.70 82.40 Hoogovens cert. 93 92.90 99.40 100 Unilever cert. 96.20 97.50 Dordtse Petr. 629 635 K. Petr. 20 134.40 135.80 Uoll. Am. Lyn 92%x 92% Java China Paket 182% 184 KJJ.M 322 316 Kon. Ned Stmb. 89% 92% Stoomv. Mij Ned. 110% 112% NieveltGoudr. c. 115ft 115% V. Ommeren cert. 188% 190% Rott. Lloyd 157 161% Ned. Schpv Unie 141% 143% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov- en Gem. leningen A'dam '47 3% 88 A'dam '48 3% 87% 88 R'dam '52-14% 98 Bankwezen B. N. G. '66 1-2-3 7 104% 1047/8 idem '65 I 6 97% 971/2 idem '65 n 6 97% 97ft idem '65-1 5% 95ft 96 Idem '65-11 5% 95ft 96 93% 94 93% 94 91% 92 90% 90% idem '64-1 5 90 90% id. N W B.'52 4% 91 91% id. Rentspbr. '52 166% idem id. f500 '57 160% 160% idem '67 6% 99ft 99% id Rentespbr. '64 111% 111 id Rentespbr '65 106% 106% id. Rentspbr '66-1 106% 106% Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100% 100 K. Zout-KetJ '65 6 99% 98% N. Gasunie '66 7% 105% 105%b 100% 100% Phil dlr-lng '51 4 83% 97% 95% 98% 95% Premieleningen Alkmaar 1956 2% 73 A'dam 1933 3 112 A'dam 1951 2% 85 A'dam 1956-1 2% 79 A'dam 1956-11 2% 85% A'dam '56-111 2% 83% A'dam 1959 2% 78% Breda 1954 2% 78%% Dordr. 1956 2%... 73% Eindh. 1954 2% 75% Ensch. 1954 2% 72ft 's-Grav. '52-1 2% 88% 's-Grav. '52-11 2% 87% R'dam 1952-1 2% 88ft R'dam 1952-11 2% 86% R'dam 1957 2% 86% Utrecht 1952 2% 104 Z.-Holl. '57 2% 87% Z.-Holl '59 2% 86 NIET-ACTIEVE AANDEL1 e Bank- en Kredietinstelling! in Alg. Bank Ned.238 2L T Amro f20.— 49.30 lij Holl. Bank U. eert. 195 lf™ Holl.Soc. Lev.v. 459 4 ,r Nat. Nederlanden 582 a Ned.Midd. Bank 87 F R.V.S. eert500 Industriële ondernemingen Amst. Ch. Farm. Albert Heyn Berkei's Patent Blaauwhoed Biihrm.-Tettero Byenkorf Beheer Calvé Delft eert. Fokker V. Gelder Papier K. N. Grofsmed. D Gruyter pref. 6 Heineken's Bier Holl. Constructie Ing. Bur. Bwrdjv. Internatio 290 v. Kemp. en Beg. 102 Kempkes' Meubel 70 K. Zout Ketjen 712 Leidse Wolspinn. 304% Muller en Co N.B. 292 Ned. Kabelfabr. 302 Philips pref. Rijn-Schelde 218 E.M.S35 E.MJ3. '66 Ver. Mach. fabr. V. Touwfabr. c.v.a. Vihamy hy 95.50 105% 99 127% 159% 24.50 177% 168% 126% Al hle gec vai de Walvisvaart 320 Wemink's Beton 139% Wilt. Fey. Bronsw. 169 V. Wijk/ Heringa 65% Zaalberg 65% Rlynbouw en petroleur Biliton 2e rubr. 116.50 I K. Ptr. crt., 1 20 Participatiebewyzen Goldmin. 1/5-1/1 120.60 I gch Intergas 1 part. 78.40 i Beleggingsmaatschappye *th'i 176.50 111 82.40 216.90 201.50 Interlinie f50.— Uiterwaarden Nefo f 50,— Robeco Rolinco Unitas 150.— Utilico 114.50 V. Bez. v. '94 f50 102 Europa I 10 pb 467 Chem. Fund, c.v.a. 18% Can. en Amerikaanse foni Canad. Pacifio R 73% Intern. Nickel 108% Amer.-Tel en Tel 53 52% Bethlehem Steel 36% Cities Service 55% 86 IBM 510 50 Republic Steel 49% 76 Union Pacific 43% Un. States Steel 48% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 8 i Ex dividend Gedaan 3j bieden Ex claim Bieden b I Laten ÏK

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 12