Finale Okker-Hajer Tiemen Groen had geen moeite met Bracke Die druk knaagt aan w ENERGIEKE KRACHT „Eén titel is genoeg Uitgejouwde G VA V-doelma n Tonnie van Leeuwen EVERT SCHNEIDER GAF NEDERLANDSE KAMPIOEN VOORTREFFELIJK PARTIJ EEN HUIS DAMESKAPSALON „TINY" DiNSDAG 15 AUGUSTUS D. Jacobs WONINGRUIL schilders VW (OMBI 8 PERS. BUS TE KOU Zoekt U tijdelijk werk! PAGINA 6 Lülo&CH UAut>LAi> Kandidatenstrijd in Amsterdam Dat Nederland voor de komende wereldkampioenschappen wielrennen grote favorieten voor een regenboogtrui heeft in amateur stayer Piet de Wit en prof-achtervolger Tiemen Groen is vrijdagavond nog eens bevestigd tijdens de kandidatenwed- strijden in het Olympisch Stadion. Vooral Piet de Wit stak met kop en schouders uit boven alle concur renten, onder wie de kampioen van Australië en Italië. De Neder landse titelhouder, die zijn regen boogtrui van Frankfort met eer blijft dragen, startte als tweede achter Cor Groenewegen, maar had na drie ron den de koppositie al veroverd. Hij draaide vervolgens zo gemakkelijk langs het veld, dat tenslotte alle deel nemers in dertig kilometer tenmin ste twee ronden verloren. Hoe sterk ons land op dit nummer is blijkt wel uit het feit, dat ook de volgende drie plaatsen door Ne derlanders werden ingenomen: Groe newegen, Helsloot en Stam. De eerste buitenlander werd de Australiër Cro we op vier ronden. Bij de rit van de waarheid was de ontmoeting tussen Tiemen Groen en de 28-jarige Belg Ferdinand Bracke aangekondigd. Welnu de waarheid moet voor de buitenlanders bijzonder hard zijn geweest, want Bracke die de vorige twee jaar tweede werd in de wereldkampioenschappen achter de Italiaan Faggin, moest niet min der dan 55 meter prijsgeven aan de drievoudige oud-wereldkampioen der amateurs, die, ondanks de zeer sterke wind, de uitstekende tijd van 6.10.8 over de vijf kilometer liet afdrukken Het enige excuus voor Bracke was dat hij een kaakontsteking had, maar het valt te betwijfelen of Bracke zon der dït euvel wel opgewassen zou zijn geweest tegen de Fries. Verrassing Een verrassing was de kleine ne derlaag van de Nederlandse amateur- ploeg tegen Denemarken. Oranje moest het namelijk zowel op de sprint als op de tandem stellen zonder geschorste Wim Koopman en Jan Jansen, die ook bij de wereldkam pioenschappen niet van de partij zul len zijn. Daarom was het een pret tige verrassing dat op de sprint zowel Ruikers als Loevestijn hun ritten wis ten te winnen. Beiden versloegen daarbij de Deense kampioen Jan Ing- strum, die zich tot twee keer toe tot ver in de laatste bocht hoog liet in sluiten. Maar juist tegen de tweede Deen, Jensen, lieten Loevesijn en Ruikers de snelste tijden noteren, resp. 11.7 en 11.8 seconden. Nadat de strijd tegen het honoge tussen Klaas Balk en Niels Fredborg in onbeslist was geëindigd beiden 1.09.8 over 1000 meter beslisten de Denen de ontmoeting in hun voor deel door overwinningen in de ploeg achtervolging (Frans van de Ruit viel halverwege af door een lekke band) Wim Riiska niet in „alle categorieën": De Japanner Mitsoeo Matsoemaga heeft gisteravond in Salt Lake City i de wereldtitel alle categorieën ver- overd door in de finale de Duitser Glahn te verslaan. In het lichtge- j wicht was het wereldkampioen schap eveneens voor een Japanner: Takafoemi Sjigeoki. De Nederlandse judoka Wim Ruska, wereldkampioen zwaargewicht, trok zich voor de strijd in de „alle cate gorieën terug. Ruska zei een titel genoeg te vinden. Anton Geesink zei gisteravond in een vraaggesprek het volgende: „VUf titels zijn bü deze wereldkam pioenschappen naar Japan gegaan en slecht één naar Nederland. Als men het zo ziet lijkt de overheer sing van Japan groot, maar de werkelijkheid is anders. Hoewel ik niet geloof, dat Nederland ooit helemaal met Japan gelijk zal komen, daarvoor is ons potentieel te gering, is me hier toch wel heel duidelijk geworden, dat wij vlak tegen de top aan zitten. En onze wedstrijdmentaliteit is beslist be ter. Vroeger waren de Europeanen bang als ze tegen een Japanner op de mat moesten. Dat is nu niet meer zo. De Japanners verliezen: van Peter Snijders, van Ernst Eug- ster, van een Koreaan en van de Duitser Glahn. Als Martin Pogla- jen niet zo'n zware voorronde had gehad, zou hij zelfs voor de twee de Nederlandse wereldtitel hebben gezorgd. De Japanse trainer Mat- sumoto gaf het zelf toe tijdens een bespreking die we met enkele top- trainers bij het judoblad „Black Belt" hadden: „Japan lijdt teveel nederlagen. We moeten onze men sen meer naar Europa sturen, niet voor de techniek, maar wegens de mentaliteit". Hij wees daarbij op Minetoya, die een jaar lang bij mij getraind heeft en eigenlijk de enige Japanner was die met vlag en wimpel kampioen werd. Matsumoto dacht, dat dit voornamelijk aan Minetoya's verblijf in Nederland te danken was. Vermoedelijk komt er, als ik 23 augus tus terugkom, weer een Japanner met mij mee. Waarschijnlijk de wereldkampioen Sato. Hij zal evenals Minotoya destijds een jaar bij mij in de kokodan dojo lessen. Maar eerst gaan we met een ploeg nog een kleine trip ma ken naar Chicago en Montreal". Zenuwen Wim Ruska zei over zijn kampioen schap: „Hoewel ik natuurlijk een beetje op die titel gehoopt had, is het ontzettend meegevallen. Dagen ervoor zat ik in de zenuwen. Soms werd ik 's nachts wakker met het zweet op mijn lichaam, omdat ik weer eens van een Japanner ver loren had. Maar het viel geweldig mee. Zelfs die ijle lucht hier kon me niet deren. Toen de wedstry- den begonnen, wist ik dat het zou I lukken. In de eerste partij had ik nogal wat last met mijn ademha- ling, maar naarmate de wedstry- den vorderden, werd ik steeds zekerder dat ik het zou halen. En- fin, de rest weet je. Eerst pakte ik hem met een tsuri-goshi en daarna gaf ik Maeyima nog een tai-otoshi". Toen het gesprek op de wedstrij den „alle categorieën" kwam, was het even stil. „Nee, ik heb daaraan niet meegedaan. Ik wil niet de kans lopen verslagen te worden. Als je eenmaal geconcentreerd bent op een reeks partijen en je wint, dan valt de spanning weg. Gisteren hebben we met Anton in een zwem bad liggen dollen. Dan kun je je daarna niet ineens weer oppeppen voer de volgende serie. Daarom vond ik het beter niet mee te doen aan de strijd om de titel „alle cate gorieën". en het spectaculaire tandemnummer, waarin Ruikers en Balk in de tweede rit de supersnelle tijd van 10.8 maak ten, maar in de „De belle" ruim wei den geklopt. De Utrechter Noppie Koch werd de winnende gangmaker van de avond. Nadat hij eerst bij de amateurs Piet de Wit naar de overwinning had ge voerd, leidde Koch tenslotte Dij de profs ook de Belgische stayer Leo Proost naar de zege. Proost, die dit jaar veruit favoriet is voor een re genboogtrui, nam na zeventien kho- meter de kop over van de te voor spoedig gestarte Jan Legrand en weerstond daarna de aanvallen van Jaap Oudkerk. De Nederlandse kampioen Oudkerk was in de beginfase door Legrand ge dubbeld, pakte die ronde achterstand na twintig kilometer terug en wist vervolgens nog onder groot enthou siasme van de 4500 toeschouwers door te dringen tot de tweede plaats. Toen, bij de eerste poging van Oud kerk om Proest van de leiderspositie te verdringen, draaide Koch de gas- handle open om de winst van de Belg veilig te stellen. Daarby fietste Proost in een lange rush Donker, Le grand en de drager van de wereld trui, zijn landgenoot Deloof op een ronde achterstand. Alleen Oud kerk bleef voor hem onbereikbaar. In de laatste vijf kilometer moest Proost zelfs nog alles geven om Oud kerk, die vijf ronden lang boven hem reed, Van de eerste plaats te houden. Een volkomen debacle werd deze rit voor de 41-jarige Spanjaard Ti- moner, die na zes wereldtitels bij de profsstayers nu wel echt aan zijn wielerpensioen toe is. Timoner eindig de namelijk als zeer oneervolle laat - ste op 7 ronden. De KNWU heeft de definitieve in- I schrijving bekend gemaakt voor de amateur- en profstayers by de we reldkampioenschappen. Na de wed strijden van donderdagavond in het Olympisch Stadion werden de volgende renners aangewezen: uma- teurs: Piet de Wit (gangmaker Koch), Cor Groenewegen (Pelser) cn Dries Helsloot (Wiersma). Frofs: Jaap Oudkerk (De Graaf), Jan Le grand (Stakenburg) cn Ab Donker (Van Roey). TIEMEN GROEN Opening competitie UVS-Gouda en R'burg-Unitas Op de eerste competitie zondag van het amateurvoetbal komt UVS in de eerste klasse West II uit tegen Gouda in een uitwedstrijd. Roodenburg speelt zijn eerste wedstrijd op Noord en wel te gen Unitas. Op 26 november wordt de derby Roodenburg UVS gespeeld. ADVERTENTIE Zondag a.s. 2 uur DE OEFENWEDSTRIJD Afgelopen dinsdag heeft GVAV-doelman Ton van Leeuwen bedankt voor het Nederlands elftal. De volgende dag stond Van Leeuwen bij GVAV onder de lat in de vriendschappelijke wed- j strijd tegen Allemania Aachen. Waarschijnlijk als een gevolg van zijn besluit om zich voorlopig niet meer voor het Neder lands elftal beschikbaar te stellen, hebben zich die avond voor hem zeer pijnlijke taferelen afgespeeld. „Ze moeten eens we ten", zegt GVAV's vaak verafgode doelman, „wat ik allemaal heb moeten horen.-Woorden die je niet in je krant durft te zet ten. Ik wed dat die mensen nergens van op de hoogte zijn. En dat jouwt maar „Ik heb na die trieste wedstrijd tussen Oost-Duitsland en Nederland er lang over nagedacht of ik met het interlandvoetbal zou stoppen. Ik voelde me helemaal niet op mijn gemak. Mentaal heb ik nogal wat tikken gehad. Vraag maar eens aan Gery, mijn vrouw, hoe prikkel baar ik ben geweest. Nee, voor mij voorlopig geen plaats meer in het Nederlands elftal. Het is die druk die knaagt aan je innerlijke rust. Wat dacht je, dat het prettig is de wei in te gaan als een huildend kind?" De 24-jairge Van Leeuwen in zijn riante bungalow in Peize (Dr) ver telt van zijn wedervaren na het dra ma-Leipzig, waar hij als doelman van het Nederland elftal drie keer werd verrast bij sluw ingeslinger- de hoekschoppen. „Je staat na zo'n sofwedstrijd alleen. Helemaal al leen. Slechts myn vrouw heeft mij mijn zelfvertrouwen weten terug te geven. Het publiek, dat je de ene Hels En dan het (Groningen publiek. „Man wat heb ik allemaal wel niet moeten aanhoren Men riep zomaar „sex-bom" en „wij willen Otto Rof fel terug" en „denk om de hoek schoppen, Tonneke" en „wy willen van Leeuwen in het Oranje". Je voelt wel: dat prikt, dat maakt je hels. Je zou zo die tribunes willen opklauteren om die mensen even een lesje te geven. Maar ach, denk je later weer, laat ze maar. Ze heb ben vroeger amper een balletje kun nen schoppen en wat zouden ze nu kunnen weten van het betaalde voet bal? Ik heb ook aan bondsscoach Georg Kessler veel te danken gehad. Ik zei na Leipzig tegen hem: „George, zei ik, niet wéér. Hij lachte en zei: „Jonge, wat wil je nu. Dacht je niet dat die nederlaag in Leipzig ook niet mij werd verweten? Ik zou dit en TONNY VAN LEEUWEN ik zou dat niet goed hebben geda| La-maar. De mensen willen nu ej maal een goed winnend elftal zij En als je dan op een beroeerde n nier verliest, lig je er zo uit." Sterkfl „Kijk, dat waren woorden n| mijn hart. George Kessler krijgt ij enorme mentale opdoffers. Maarj is veel sterker dan ik. Ik kan 1 vendien niet tegen die druk, j enorme spanning. Zit ik soms v de wedstryd te huilen als een ku Ik, een volwassene. Je zou me o moeten zien werkelijk hoor, ben ik maar een hele kleine jong Het publiek ziet daar allemaal ri ran. Dat wil je alleen maar gi andere keer diep laat vallen, helpt je niet. Kyk. nu houd ik er niet van n AArtCMDIinr k I I V om de fouten van een ander op te KvUUlIiBUKIJ A JA A j noemen als oorzaak van die drie Sportpark NOORD. Alle rangen f 1,jongens f 0,50. In antwoord op de 140 runs keer op de schouders tilt en je de I Pakistan in de eerste innings van de I zien keepen en geen fouten zien n tweede test.wedstrijd heeft Engeland ken. Dat is onmogelijk natuurlijk, gisteren in Nottingham 119 runs ge scoord voor het verlies van vier wickets. De tweede dag van de wed strijd werd gehinderd door de regen, het aanvangsuur werd uitgesteld de strijd moest ook nog 2 li uur on derbroken worden. j doelpunten in Leipzig. Dat is niet sportief. Maar als die „andere" mij wel de schuld wil geven dan voel I ik me genomen. doe je ook nog zo je best. Nee, ik verlang ook niet terug ni 't westen. Hoewel ik prachtige a> biedingen heb gehad (PSV en Fei noord). Het gaat me hier best ni de zin. De weldadige rust hier Peize vind ik zo fantastisch. Ook nj vrouw en kinderen vinden het 1) heerlyk. En wat wil ik dan meer. Dagelijks reis ik als vertegj woordiger in sportschoenen langs weg een 's avonds train ik ha En dat is het. Ik wil by GVAV goed seizoen maken en verder nli Al zullen we het misschien ook a Geen moeite De andere finalist is inderdaad zo als algemeen werd verwacht. Jan Hajer geworden, die van Richard Kasten niet al te veel hinder heeft ondervonden. Hajer wandelde met 75, 61, 63 de eindstrijd binnen. In de party Okker-Schneider was het jammer, dat Schneider tenslotte het hoge tempo niet volhield. Hy had donderdag dan ook veel moeten ge ven in de ontmoeting met Ron van Gelder, in tegenstelling tot Okker, die tegen Soeters slechts drie games had moeten prijsgeven. Beide spe lers werden ernstig gehinderd door de valwinden, die over de tribunes Tom Okker heeft in de halve eindstrijd tegen Evert Schneider meer games moeten prijsgeven, dan in de drie rondes daarvoor tezamen. Deze partij is de beste geworden van deze hele week tennis. Okker zegevierde weliswaar nog op het nippertje in drie sets (97, 64 en 63), maar in de eerste heeft hij vijf set- punten nodig gehad om deze reeks te kunnen winnen. Voorts heeft Schneider toen met twee setpunten bij 67 unieke kansen gehad de kampioen op een achterstand te zetten. op het centrecourt van de Mets neer sloegen. Schneider speelde bijzonder geïnspireerd en zijn spel deed terug denken aan zijn beste jaren. Okker had speciaal veel moeite met de geslicede backhand van de 25-jarige Hagenaar, die voorts uitstekend spreidde en prachtige lengte in zijn slagen had. Onder deze verrassende druk, die Okker waarschynlijk niet i zal hebben verwacht, produceerde j deze niet alleen zwakke returns, maar ook directe fouten. Okker was de eerste die zijn servicegame ver- i speelde, n.l. na 1-1. HU liep echter tot 4-2 uit, maar Schneider beliep al les, volleerde bijzonder knap en maakte weer gelyk (4-4). De eerste drie setpunten kreeg Okker by 6-5. Het werd echter 6-6 en Schneicer doorbrak vervolgens de servicegame van zyn tegenstander in hoofdzaak omdat Okker op de drives en volley fouten maakte. Schneider veroverde twee setpunten via een schitterende stopvolley, maar onder de druk van dit belangryke moment sloeg nU de bal enige malen in het net. Okker greep de set met 9-7, maar Schnei der bleek nauwelyks gedeprimeerd. Met grote Uver en voortvarendheid zette hU zich aan de tweede set, waarin hy opnieuw Okker dwong zyn beste spel te produceren. De betere conditie en snelheid van de Haar lemmer gaven echter net de dour- Vermoeid In de derde set ging Schneider duidelyk sporen van vermoei iheid veronen. De scherpte verdween enigszins uit zyn spel, Okker legde er een schepje boven op en zege vierde met 6-3. Schneider bleef ech ter tot het einde moedig tegenstand bieden en nu en dan verraste hy zyn tegenstander nog met bekeken returns of passeerslagen. Richard Kasten heeft al het moge- lyke geprobeerd Jan Hajer uit zyn spel te brengen, met wisseling van tempo en aanvallend spel. Hajer, die echter de matige party tegen Uoe- bergh nog duidelyk voor ogen stond, speelde nu meer attent. Alleen in de eerste set kwam hy met 5-3 ach ter te staan, maar toen hy eenmaal de set met 7-5 op zyn naam had gebracht, was de weg vry voor een snelle zege met 6-1, 6-3. Kasten heeft in dit toernooi ongetwyfeld ge toond, dat hy kwaliteiten bezit, maar op sommige momenten is hy nog te nonchalant en te slordig. Eerste titel De eerste titel, in het damesdub belspel is terecht gekomen by Ju dith Salomé en Tine Zwaan, die As- trid Suurbeek en Ada Bakker in drie oninteressante sets met 2-6, 5-2 8-3 versloegen. Het was een finale om spoedig te vergeten. Er werden veel meer fouten gemaakt dan sco rende slagen geproduceerd. Opvil- lend was het zwakke spel van Ju dith Salomé. die veel miste, onvol doende volleerde en de smash maar zeer matig beheerst. Veelvuldig werd over en weer gebruik gemaakt van de lob en van zeer hoge drives. De dames Suurbeek en Bakker kwa men in de laatste set in het zicht van het kampioenschap, maar zy maakten daarna geen game meer. Judith en Tine vielen elkaar na afloop in de armen, want zy had den nauwelyks meer op de zege dur ven hopen. In deze finale heeft het vry talryke publiek nauwelyks de indruk kunnen krygen dat het da- messpel in Nederland erop vooruit By het eerste onderdeel van het Europese jeugdkampioenschap sprin gen, dat in Jesolo wordt gehouden, heeft de Nederlandse Rita Meulen- dyks met Prince Polison op de twee de plaats beslag gelegd. Zij legde het parcours met- zes sprongen en zeven hindernissen tot een hoogte van 1.50 meter af in 36.8 seconden I moeilyk krygen." en was daarmee sneller dan de win- j Een dag later was ik er al naar, de Pool Matlawski. Onze land- j overheen. Maar ze hadden me genote liep echter vier strafpuntenav0nd mooi kapot. Eén ding is op; de Pool geen enkel. I ter zeker: ik word, al leek het ook helemaal niet op, er alleen De Amsterdamse skiffeur Jan Wienese heeft ziöh via de herkansin gen toch geplaatst voor de finale van de skifs bU de Noordamerikaanse roeikampioensohappen in de Cana dese plaats St. Catherines. Wienese, die in de serie werd verslagen door de Deen Secher, won in een tyd van 8 min. 10.07 sec. de eerste heat van de herkansingen voor de Amerikaan Joihn John Nunn (814.58). Na de schorsing van Andreas Troche, de wegrenner die wegens 't gebruik van stimulerende middelen uitgesloten werd in de Ronde van de Toekomst, heeft de Duitse wie lerbond om andere redenen ook drie van zyn sterkste baanrenners voorlo pig geschorst. Klaus Kobusch (hou der van drie Duitse titels), Karl Heinz Henrlchs (winnaar van een gouden medaille in Tokio) en Karl Lunk zyn voorlopig geschorst wegens onbehoorlyk gedrag bij de nationale sterker van. Maar weet je, je. wacht het niet van mensen die[ altyd hebben toegejuicht, dat zei nu de schuld geven als er een da punt valt. Nou ja, een zonder moet er nu eenmaal zyn. Vandj ik, morgen een ander Fastnetrace Het Australische zeilteam heeft{ teren de Admiraalbeker gewonner de Fastnet-wedstrijden. Het Neó landse team eindigde op de zevej plaats. Onder de deelnemers hors concfl boekte de Hagenaar Han Schuj zeer goede resultaten. Met zyn ij „Fairwind" ingedeeld in de de, klasse, eindigde hy in de „fastnj race op de eerste en in de „chamj race op de tweede plaats. EVERT SCHNEIDER Voor direct gevraagd TWEE VERKOOPSTERS LEERLING-VERKOOPSTERS DE WIT'S TEXTIEL BEVRIJDINGSPLEIN 43 TEL. 3473240623 Na 6 uur Boshuizerlaan 18. TE KOOP in de Splinterlaan 44, Leider dorp. Billyke prijs. Vrije ves tiging. Te bevragen by: W. DE JONG Spanjaardslaan 9, Leiderdorp, telefoon 23205. MEDUSASTRAAT 8 - TEL. 24417 b.g.g. 23471 Onze vakantie zit er op, en vanaf staan wij weer geheel tot Uw dienst voor een WELVERZORGD KAPSEL. SIMON DE WIT N V. heeft in haar filiaal te Kat- wyk een vakature voor een leerling-bediende of bediende (tot en met 17 jaar) Personolyk aanmelden by de heer M. v. Trigt, chef van het filiaal Sluisweg 2 te Katwyk aan Zee. Boekhouder-kassier Goed salaris, 5-daagse werk week. Moet geheel zelfstandig kunnen werken. Schr. sollicit. alleen met goe de referenties, aan het bureau v. d. blad onder no. 4846a. Geheimhouding verzekerd. Directiesecretaresse, 30 jaar, zoekt op korte termyn in Lei- den-C of Oegstgeest rustige, ruime GESTOFFEERDE KA MER (S), met kookgelegen heid en douche. Brieven gaarne aan mej. G. C. Overgaauw, p/a Keizersgracht 415, Amsterdam-C. Telefoon (9-17 u.) 020—226258. Complete Woninginrichting en meubelstoffeerderij, Hoogl.kerkkoorsteeg 2, telef. 34195 Werkplaats: Lange Schoolsteeg 6. BREDA—LEIDEN Riante 4 kamer hoek-woi met alle comfort. Huur 1 per jnaand, voor huis te den, liefst binnenstad. Hq huur geen bezwaar. TELEFOON 01710—2291 Voor mUn dochter die kunst geschiedenis gaat studeren, vraag ik een zonnige KAMER met kookgelegenheid en evt. douche. Mevr. Dondel. Han- dellaan 16, Den Haag, Tel. 684288. APARTE BANKSTELLEN van fabrikant, die als model gediend hebben. Chique gebo gen modellen met losse kus sens f 750.— f875.— f995.— f1150,— f1250— f 1350 f 1450,en f 1550,Tevens wortelnoten salontafels, kris tallen kronen, schemerlam pen. Te zien alléén zaterdag, donderdag, de gehele dag, ook zondag, maandag tot en met 's avonds. Villa Slamat Da- tang, Nieuwe Paxklaan 115. 's-Gravenhage. Telefoon 070 55.16.80. GEVRAAGD TH. VERHAAR Dorpsstraat 59-61 - Warmond Telefoon 802 EXCL. MEUBELEN Direct van fabr. aan part lier. Aparte modellen. 3-i bank, 2 clubs vel.bekl. fl Eng. noten hoekkastje f aparte salonfauteuil f Biedermeier eethoek exclu f 895aparte salon ant.vel. kleding met losse zit- en i kussens f 1550; salont f195 en f250; noten mini- f 195. Te zien zat., zond. donderd. geh. dag ook avonds. Mevr. Bos. Stadt derslaan 55, tel. 070—551 Den Haag. TE KOOP in Bodegraven middenstandswoning 4 jaar oud, vrij uitzicht. Grote Engelse woonkamer, 3 slaapkamers, badkamer, zol der, grote tuin voor- en ach ter. Koopsom f 37.000. TEL. 01726—2397 Vrije Nesse 4, Bodegraven. CHR. EMIGRATIE CENTRALE Elke dinsdagavond van 78 uur wordt spreekuur gehou den in het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. Leiden. Inlichtingen en dossiervor ming voor alle emigratie- landen GEVRAAGD VERKOOPSTER voor de verkoop van tyd- schriften, pockets en speel goederen. Aanmelden: S. v. MAANEN, Levendaal 27, telef. 20300, Leiden. V.W. 1964 1500 cc. 1000 kg draagvermogen, voorzien van^ tensproeier. een imperial over de volle lengte, wanden f COöP. RAIFFEISENBANK „LEIDERDORP" Bent u 4 weken tot 6 maan den beschikbaar, kom dan by Hoogovens, IJmuiden werken. U kunt direct beginnen en per dag opzeggen Het gaat om fabriekswerk voor man nen van 20-50 jaar. Goede salaris- en arbeids voorwaarden Melden: HOOGOVENS - IJmuiden. „Buitenhof" (telef. 025 lü—94000). ether bus-stoelen voor de spotprys van f 4000,— met één i garantie ongeacht het aantal kilometers!! Te bezichtigen a.s. maandag 14 augustus van 8 tot 20 1 by: N.V. v/h H. BRANDT en ZONEN, OUDE VARKENMARKT 5. LEIDEN. Het bestuur vraagt voor spoedige indiensttreding een die, na genoten opleiding en gebleken geschikheid, de leiding van een afdeling op zich kan nemen. Gedacht wordt aan een jongeman van ongeveer 25 jaar, die tenminste in het bezit is van een mulo-diploma en het Praktykdiploma Boekhouden. Enige ervaring in het bankbedrijf strekt tot aanbe veling. Schnftelyke sollicitaties worden gaarne ingewacht by de voorzitter van het bestuur, Acacialaan 31 te Leiderdorp. Wilt u mooi wonen tegenover een par aan de laan van Poelgeest in Oegstgeest, gezellig V2 vrijst. 7 k. herenhuis en garage met vrij uitzicht en 3 zijden tuin. bestaande uit 2 woonkamers, keuken, 5 slaapkamers, cocj badkamer, c.v. olie, zonneterras en groot balkon. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 5'f

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6