Circuspaardjes Z. Latooy benoemd tot adjunct-directeur Normaler aanzien G.R.- HUI5VUILQIENST GOUD v. d. Water 12 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 C k Nog is het op de Lange- waarvan de demjping pas een deel is voltooid, een grote Op het ogenblik wordt ter van de reeds gedempte en van de Sted. hard gewerkt aan tot standkoming van deze brede Leidse verbindings- De Volmolenbrug over de is onmiddellijk na de gesloopt, zodat k Het aspiranten-waterpolo ze- van De Zijl heeft gister- in Waddinxveen het kam- van de Kring Gouwe- veroverd. Staand v.l.n.r. Welling, Jacob Spijker, Leo Theo Uittenhout, 'k van Kampen (trainer); zit- d: Dio Lankester, Siets de \r, Albert Spijker, Jan Stolwijk ns v. d. Moolen (coach). er wat dit betreft geen sta-in-de- weg meer is. De laatste van de zeven bruggen, die in verband met de demping van de Langegracht moesten verdwijnen. De Wolbrug over de Oostdwarsgracht, is zeer onlangs afgebroken. Dat betekent, zoals reeds eerder gemeld, dat de Oude Singel ter plaatse kan wor den „gladgestreken"De foto geeft een beeld van de Lange gracht ter hoogte van de S.L.F. Jubileum bij de L.B.F. Ook controle voor de gastankende automobilisten (Van onze Arnhemse correspondent) Sedert de Invoering van de foto grafische controle op de motorrij tuigenbelasting, zien ambtenaren van de dienst invoerrechten en ac cijnzen zich voor het probleem ge steld, dat bij de controle op de we genbelasting niet uit de verf komt of een auto op gas of op benzine rijdt. Men controleert bij het Centraal Bureau Motorrijtuigenbelasting in Apeldoorn uitsluitend de eigenaren van de auto's waarvan de nummers zijn gefotografeerd, of deze al of niet hun wegenbelasting hebben betaald. Voor het rijden op gas geldt een aanzienlijk hoger wegenbelastingta rief. Daarom handhaaft men naast de fotografische controle de normale door aanhouding op de weg, en thans ook bij L.P.G.'-stations. Hoe de me thodiek van de controle bij de L.P.G.-stations is? Daarover wil .de persdienst van het ministerie van Financiën in Den Haag zich niet uitlaten. Maar het is bekend ge- I worden dat ambtenaren steekproe- ven nemen om te zien welke auto- j mobilisten gas tanken in plaats van benzine. I De ambtenax-en zouden dit doen door vanuit vlakbij LPG-stations ge- legen gebouwen de nummers van de gastankende automobilisten te teren en in Apeldoorn te controle ren voor welk soort brandstof de be treffende automobilisten hun wegen belasting hebben betaald. Militaire autoriteiten in Arnhem zouden voor dit „spionagewerk" van de belasting- abtenaren hun gebouwen beschik baar hebben gesteld, maar een amb tenaar van het ministerie van Fi nanciën in Den Haag wuift de vra gen daarover lachend van de hand. „De manier waarop wij wer ken kunnen wij natuurlijk niet prijsgeven". Na de afkoeling op de warme da gen gaf de gisteren gehouden vee markt eindelijk weer eens een nor maler beeld te zien. De aanvoeren waren goed en in de sector wolvee zelfs bijzonder groot, terwijl ook de kooplieden goed vertegenwoordigd waren. Voor velen lopen de vakanties zo langzamerhand af, waardoor ook de vleeshandel weer iets meer te doen heeft gehad. Over het algemeen was de stemming in de handel dan ook iets milder tot Iets williger, hetgeen vooral in de sectoren slachtvee en melkvee merkbaar was. Vette lam meren werden weer vlot en duur der verhandeld, de vette kalveren waren weer iets gedrukt in prijs. Ook de varkenshandel kon nog niet mee komen. De totaal aanvoer bedroeg 3134 dieren. Gebrul ksvee In de afdeling melk- en kalfkoeien ging het ditmaal williger. De regens van de afge lopen week stimuleerde de. belang stelling voor de melkerij, waardoor de prijzen iets aantrokken. In de af- Pater Sassen van Ysselt verlaat het Bonaventura Behalve rector Geurts, over wiens vertrek wij al eerder berichtten, zal ook pater Raymond Sassen van Ys- stelt het Sint Bonaventura lyceum in Leiden verlaten. Hij gaat pater A. H. G. Demes opvolgen als assistent in Woubrugge in de parochie Hoog- made. Pater Sassen van Ysselt ge noot op het lyceum o.a. bekendheid als toneeli'egisseur. Van pater Demes kan morgenoch tend omstreeks half twaalf, na de hoogmis, in de Rechtzaal van het Oude Raedthüys (in Wougrugge) af scheid worden genomen. Prof. Querido naar Israël Op uitnodiging van de minister van Buitenlandse Zaken van Israël zal prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam en lid van de Eerste Kamer, deelnemen aan de Rehoboth-conferentie over ge- zondheidszorg in ontwikkelde landen, welke van 14 tot 24 augustus wordt gehouden in het Weizmann Instituut in Rehoboth. Prof. Querido zal daar spreken over de plaats van het ziekenhuis in de gemeenschap. Tot adjunct-directeur van de Leid- sche Brood Fabriek is per 1 augus tus j.l. benoemd de heer Z. Latooy. De heer Latooy werd op 13 juni 1919 geboren in Rotterdam. In 1936 deed hij eindexamen hb.s.-b, waarna hij gedurende een jaar als volontair bij de coöperatie „De Vooruitgang" in Rotterdam werkte. In dat jaar werd bij hem een belangstelling voor de bakkerij gewekt, die hem zijn hele leven niet meer zou loslaten. Als een van de weinigen in die tijd, die niet door familietraditie aan het vak verbonden was, volgde hij de op leiding aan het Station voor Maal derij en Bakkerij in Wageningen. Na Tot 1954 in Leiden Prof. Visser hoogleraar in Amsterdam Met ingang van 1 augustus is prof. dr. P. "bisser uit Loenersloot benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de psychofysiologie aan de Universiteit van Amsterdam. Het betreft hier een nieuwe leerstoel. Prof. Visser werd in 1919 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan vankelijk wiskunde en natuurweten schappen, vervolgens geneeskunde aan de rijksuniversiteit in Utrecht en beha,aide in 1949 het artsexamen. Hij promoveerde in 1957 op een proefschrift getiteld: „Electrophysio logical investigations into the influ ence of some metabolic inhibitors on retina and visual cortex in cat and rabbit". Tot 1954 was hjj als wetenschap pelijk medewerker verbonden aan het fysiologisch laboratorium van Leidse Universiteit en sindsdien is hij werkzaam bij het fysiologisch labo ratorium van de hoofdstedelijke uni versiteit. Daarnaast was hij van 1961 tot 1965 buitengewoon hoogleraar en sindsdien gewoon hoogleraar in de experimentele fysiologie aan de Uni versiteit van Brussel. afloop hiervan werkte hij vier jaar als assistent-bedrijfsleider in het la boratorium van de coöperatie „De Volharding" te Den Haag. Op 1 juli 1942 kwam hij als be drijfsleider naar de broodbakkerij Van der Meij in Leiden, die in de loop der jaren volledig is samenge gaan met de Leidsche Brood Fabidek. Bij de L.B.F. leide hij aanvankelijk de afdeling banket en doorverkoop. Geleidelijk aan werd hij echter steeds r in de algemene leiding van het bediijf betrokken, waarna uiteinde lijk zijn benoeming tot adjunkt-di- recteur volgde. De heer Latooy heeft zich in de afgelopen jaren mede si eik ingezet voor het invoei-en van tal van vernieuwingen en zeer spe ciaal bij de administratie van de 00-jarige Leidsche Brood Fabriek. Ter gelegenheid van de benoeming van de heer Latooy en van diens zil veren jubileum bij de L.B.F. dat 1 juli j.l. plaats had? wordt op U sep tember a.s. een receptie gehouden in restaurant v. d. Heijden. Beroep Kongo op V eiligheidsraad Kongo heeft de Veiligheidsraad om hulp tegen de blanke huurlingen gevraagd. De Kongolese regering heeft vrij dag het Britse persbureau Reuter gelast zijn activiteiten in Kongo te staken. De maatregel is geno men omdat volgens de regering het persbureau is opgetreden „als pu bliciteitsagent voor de huurtroepen" in het oosten van het land. Waarschijnlijk is de overheid in haar wiek geschoten over Reuters be richten uit het door de huurtroepen veroverde Boekavoe en een vraagge sprek aldaar met de leider van deze troepen, majoor Schramme. Een week geleden moest het Brit se persbureau, tezamen met drie Amerikaanse correspondeten, zijn werk in Kongo ook al staken. Dit be sluit werd een dag later ingetrok ken. Leidse veemarkt Vorster: kranten moeten hun bron duidelijk noemen Premier Vorster van Zuid-Afrika heeft meegedeeld, dat zijn regering een wetsontwerp voorbereidt dat het mogelijk moet maken maatregelen te nemen tegen kranten, die valse of verdraaide berichten geven. Een krant moet naar zijn mening haar bron duidelijk noemen, niet „naar wij vernemen" of „naar verluidt", e.d. Volgens de nieuwe wet zullen de kranten verplicht zijn hun zegslieden te noemen als daar naar gevraagd wordt. De journalisten die hun feiten uit betrouwbare bron putten, hebben niets te vrezen. „Het wordt tijd dat leugens kunnen worden bestraft", al dus de premier. Den Haag: spoed- berichtendienst De Hagenaars die een telefoonaan sluiting hebben aangevraagd welke voorlopig niet gerealiseerd kan wor den, kunnen zich per 23 augustus abonneren op de spoedberich- tendienst van Intertel. Zij krijgen dan toegewezen het telefoonnummer van deze instelling, welk nummer al tijd bereikbaar is. De voor de abon nee binnenkomende berichten wor den genoteerd op datum, uur en mi nuut van binnenkomst. De abonnee kan altijd zijn berichten telefonisch opvragen, door laten geven aan der den en door laten geven aan zich zelf (als hij op een bepaald telefoon nummer tijdelijk bereikbaar is). Verder kan de abonnee de Intertel telefoniste opdracht geven tot het voeren van telefoongesprekken. Be richten van spoedeisende aard wor den binnen een uur op het adres van de abonnee schriftelijk afgeleverd. Als de besteller de abonnee thuis treft, kan de abonnee een geschre ven bericht mee terug geven. Dit wordt binnen een uur doorgebeld aan de oproeper. Ook kan de abon nee in de mobilofoonauto van de besteller de oproeper rechtstreeks bellen. De dienst is alleen toegankelijk voor degenen die een telefoonaan sluiting hebben aangevraagd. Dit is een dwingende eis van de PTT. Maandag: Paramaribostraat Corantijnstraat Willem de Zwijgerlaan geheel Abr. Crijssenstraat Stuyvesanthof van Riebeeckhof Jan Pieterszoon Coenhof Pieter Bothstraat Alberti- ne Agnesstraat Charlotte de Bour bonhof Juliana van Stolberghof An na van Burenhof Mamixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstui nen) Zwarte Pad. Dinsdag: Kneppelhoutstr., Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan Lodewijk van Deyselstraat Albert Verweystraat Jacq. Perkstraat Herman Gorter straat Louis Couperusstraat Hoflaan Willem Klooslaan Boshof Duinhof Meerhof Akkerhof Weidehof Tel- derskade Mulderstraat Gerrit Kas- teinstraat Segaarstraat van Die meistraat Rooseveltstraat (geheel). Donderdag: Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat Julianakade Sophia- straat, Anna Paulownastraat, Alexan- derstraat, Prinsenstraat, Oranje straat Lusthof laan Nassaustraat Mecklenburgerstraat Os- en Paar- denlaan Bernhardkade Marijke- straat Margrietstraat Irenestraat Beatrixstraat Bernhardstraat Dil lenburgerstraat. Vrijdag: Schubertlaan, Mahlerstraat, Han- delstraat Beethovenlaan Vivaldi- straat Bachstraat Corellistraat Tos- caninilaan Berliozpad Rossinistraat Lisztpad Mendelssohnkade Wagner- plein Brahmslaan Tsjaikowskikade Duizendste DAF in Born (Van onze correspondent) In de pas geopende DAF-fabriek in Born is gisteren de 1000ste DAF-44 van de band gekomen. De produktie is thans van 25 tot 80 wagens per dag- opgevoerd. Dit aantal werd be reikt door de overplaatsing van 200 werknemers van Eindhoven naar Bom. In de Limburgse fabriek werd het aantal werknemex's daardoor op 600 gebracht Sibeliusstraat Bartokstraat Kenne dy laan Max Regerlaan Jozef Haydn- laan Apollolaan Smétanastraat Pa- ganinistraat Scarlattistraat Grieg- straat Donizettilaan. ZWERVER (47) ONTKENT MOORD (Van onze Bossche correspondent). De 47jarige Dordtse zwerver, die gistermorgen in hotel Tivoli aan het Bredase Stationsplein van zijn bed werd gelicht in verband met de moord op de 71-jarige caféhouder J. Schoenmakers uit Oirschot, blijft tot op heden hardnekkig ontkennen dat hij degene is die de bejaarde man met een aantal bijlslagen om het leven heeft gebracht. De zwerver is dinsdagavond, voor de moord, wel in het café geweest, waar ook nog drie andere gasten waren. Nadat deze weg waren gegaan is de zwerver nog enige tijd alleen met de kastelein gebleven. De zwer ver bekende voor zijn bezoek in Oud- Gastel ingebroken te hebben. Daar na heeft h(j met f240.op zak en kele biertjes in Oirschot gedronken. Woensdagmorgen ging de zwerver eten in het Bredase Tivoli waar hij woensdagavond terug kwam om te slapen. Hotelhouder Hannema meen de gistermorgen zijn gast te herken nen als de gezochte zwerver en liet hem door twee rechercheurs van het bed lichten. Voor de avond van de moord heeft de man geen alibi; bewijzen tegen hem zijn er thans echter ook niet. Laboratoriumproeven zullen moeten uitwijzen of het colbertje van de zwerver bloedspatten bevatten. deling vare koeien trad nog geen verandering in, de handel behield een matig tot rustig verloop. Goede die ren bleven wel prijshoudend maar mageraohtig vee en dieren met wei nig melk waren moeilijk te verkopen en lager in prijs. Notering: melk- en kalfkoeien van f 925.tot f 1225.— en f 1525.vare koeien van f 600.— tot f 900.— en f 1350.—. Vette koeien De aanvoer in deze afdeling was weer ruim genoeg. E? zat in de handel echter iets meer be weging dan voorgaande weken. Fac toren als het koelere weer en heft aflopen van de vakanties gaven weer wat meer vleesgebruik te zien waar door de vleeshandel weer iets meer te doen kreeg. Het bleef nog wel ma tig met de handel maar de prijzen waren zeker niet minder en de mees te dieren vonden wel hun weg. Note ring per kg. geslacht gewicht: vette koeien van f3.35 tot f4.en f 4.30j enkele extra kwaliteiten kwamen bo ven de notering uit tot plm. f 4.50J slachtstieren van f 4.tot f 4.20 en f425; worstlkoeien van f3.10 tofc f320. Vette kalveren Ook in deze af deling weer eens een goede ruime aanvoer. Gemiddeld genomen waren de aangevoerde kwaliteiten echter een klasse minder dan vorige week. Het ging in de handel niet zo wild meer toe en de kopers wilden zeker niet meer betalen. Aanvankelijk wat stroef met een redelijke tot matige afloop van de handel werden de prij zen toch wel Iets gedrukt. Notering per kg. levend gewicht: van f2.90 tot f320 en f3.45; slechts een eixkel best dier kwam nog boven de note ring uit. Wolvee De aanvoer in deze af deling was voor de tijd van het. jaar bijzonder groot. Ook andere markten hebben ruime aanvoeren te zien ge geven bij een goede vraag voor de export. De vette lammeren gaven gis teren dan ook een vlotte handel te zien met weer duurdere prijzen, ter wijl de afvoer al vroeg begon. Ook de vette schapen deden het gisteren goed. Deze dieren noteerden weer hoger. De handel in fokschapen deed het erg rustig aan maar waren toch ook iets stijver in prijs. Notering: vette schapen van f85.tot f105. en f 120.vette lammeren van f95.— tot f125.— en f145.—; enkele beste lammeren boven notering tot plm. f 15220; fokschapen van f 110. tot f125.— en f135.—. Varkens voor fok- en mesterij Deze afdeling gaf nog niet veel ver andering te zien. De handel bleef erg rustig. Hoewel de aanvoer niet groot was is er voldoende aanbod bij een matige vraag. De notering van vo rige week wist zich nog wel te hand haven, maar er zat toch wel een ten dens van teruglopende prijzen in. Noteringdrachtige zeugen van f375.— tot f400.— en f450.—; schrammen van f 90.tot f 100.en f 115.biggen van f 60.tot f 65. en f 75.—i. Slachtvarkens De handel in slachtvarkens kan nog steeds niet meekomen. Zij blijft moeilijk De ex port is nog niet van betekenis, waar alles op blijft hangen. Bij een ruim voldoende aanbod en lagere prijzen in de vleeshandel, daalden deze week de prijzen voor slachtvarkens ook weer iets. Prijzen per kg. levend ge wicht: lichte slachtvarkens van plm. f 128 tot f2.— en f2.02; lichte slachtzeugen van plm. f 1.60 tot f 1.70. Voor juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 Dit weekeinde zal het West- duitse circus Willy Hagenbeek zijn tenten opslaan op het Leidse Schuttersveld. Van maandag tot en met donderdag zullen de ar- bliek hun beste kunnen tonen. Behalve aan de sensationele roofdierennummers, waarin o.a. leeuwen en tijgers gelijkertijd in de kooi worden gepresenteerd, tiesten voor het hooggeëerd pu- wordt ook aan de paardendres- suur veel aandacht geschonken. Hier ziet then zes Arabieren uit Hagenbeck's menagerie in de tra* ditionele vrljhei^remiu^ JJ

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3