Enorme krekelplaag in Grevenb Bommen opeen brug in Hanoi (ïliaun GEDULD NEUTRAAL „Laatst werd ik wakker met zo'11 beest in mijn mond...." MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N Dit PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 AUGUSTUfiA' 'genei* Indonesdë's herstel blijft een deli cate zaak. Lange jaren is het land verwaarloosd onder de leiding van de wel kleurrijke en zwie rige. maar onbekwame president Soekarno. En het zal nog heel wat jaren vergen om het verzuimde in te halen en het land een basis te ge ven. waarop het zich ontwikkelen kan en zich meten met andere sta ten in Zuidoost-Azië. Maar een menfe is vaak een ongeduldig en daardoor onredelijk wezen. Terwijl de uitvoer van het prachtige eilandenrijk be gint te groeien, de inflatie langza merhand onder bedwang wordt ge bracht, allerlei uitwassen zoals het verleden van onzinnige rege ringssubsidies en het tot stand ko men van prestige-gebouwen war den afgesneden en de buitenlandse belangstelling toeneemt, omdat het vertrouwen in het regime van gene raal Soeharto vrij sterk gestegen is, zijn er binnenslands velen, die voor dit alles geen oog hebben. Enerzijds is er natuurlijk de groep van de mokkende communisten, die niet vergeten kunnen, dat hun greep naar de macht op het nippertje te niet is gegaan en die op wraak zin nen. Anderzijds zijn er lieden, die zich gaarne overgeven aan vrijheids geroep en grootheidsgeleuter en voor wie één brallende redevoering van Soekarno meer waard is dan tien procent exportvermeerdering on- der leiding van Soeharto. Tenslotte zijn er dan degenen, wie de bestrij ding van de corruptie, de ontplooi ing van heit partijwezen, het uit schrijven van algemene verkiezingen en zoveel meer zaken van belang veel te langzaam gaat. Met die laat ste categorie kan men zeker meevoe len, omdat de meeste dingen die zij nastreeft, tot de essentiële kenmer ken van een modern-geregeerde staat behoren. Maar helaas vergeet men aan die zijde, dat er nu een maal een bepaalde volgorde in acht genomen dient te worden en dat een fikse groei van de landbouw- en grondstoffen opbrengst, gepaard aan i gestegen uitvoer, op dit ogenblik van groter belang is dan het najagen van de grootst mogelijke politieke vrijheid. Menig kenner van het hui dige Indonesië aoht een krachtiger aanpak wel gewenst, maar heeft er begrip voor, dat het mogelijk is op i die manier heel wat schade in de In donesische porseleinkast aan te. rich ten. In tegenstelling tot de „show man" Soekarno is generaal Soehar to een man van de innerlijke, groei. Met bijna Noordeuropese soberheid en gevoel voor prioriteit streeft hij allereerst naar versteviging van 's lands innerlijke kracht. Het is vu rig te hopen, dat de ongeduldigen hem daarbij niet te veel voor de voe ten lopen. En mocht dat wèl het ge val zijn: dat hij dan de kracht vinde om zijn volk duidelijk te maken, dat het nu in de eerste plaats om inner lijke versterking gaat en dat dit een proces is, dat zich niet in het open baar afspeelt. Wat Indonesië nodig heeft is een tijd van rust en bezin ning en bovenal van materieel her stel om de ontspoorde wagen weer in de rails te brengen. H t is met Cambodja geklemd tussen Thailand in het noorden en noordwesten en Zuid-Viet- nam in het zuiden en oosten een merkwaardige zaak. Jarenlang heeft het staatshoofd Prins Sihanoek be kend gestaan als een „neutralist", die geen gelegenheid voorbij liet gaan zich tegen het Westen in het alge meen en Amerika in het bijzonder te keren. In Washington verdachten velen hem van geheime communis tische sympathieën, vooral door het verschijnen in de hoofdstad Pnom Penh van drie tijdschriften, die als spreekbuizen van de prins fungeren en bij herhaling tegen de Ame rikaans- imperialistische agressie ageerden. Volgens een van die bla den, de „Nouvelle Depêche" (De Gaulle's anti-Amerikanisme heeft ook aanhangers in het Verre Oosten, zelfs onder zijn vijanden!) zou de Amerikaanse geheime dienst eind maart een moordaanslag op Siha noek hebben willen plegen, een be richt waaraan vrijwel niemand eni ge waarde hechtte. Het scheen alleen bedoeld te zijn om de Amerikanen in een kwaad daglicht te stellen. Die afkeer van Washington heeft in een opmerkelijke zwenking al weer plaatsgemaakt voor een felle, aanval op de door Peking geïnspi reerde communisten. Nu hadden die het er (dat was in april jl.) ook wel naar gemaakt. Want gewapende groepen rode Cambodjanen pleegden in de westelijke provincie Battam- bang op grote schaal terreurdaden, terwijl ook in de zuidelijke en ooste lijke provincies duidelijke rode acti viteit merkbaar was. Daardoor kwam Sihanoek in een lastig parket. Want het Cambodjaanse staatshoofd, at twee jaar geleden de betrekkingen met Washington verbrak om die met Peking, Hanoi en Moskou nauwer- aan te halen, kwam nu tot de ont dekking. dat de nieuwe vrienden niet al te betrouwbaar warenEen schreeuwende menigte verscheen in de straten van Pnom Penh met de kreet „Weg met de Cambodjaanse communisten" en „Schiet de commu nisten dood". Waarop Sihanoek, die behalve staatshoofd ook filmacteur ls. zich haastte om voor de radio de misdadige praktijken van de commu nisten aan de kaak te stellen. En zo schommelen in Cambodja de uitin gen van nationalisme tussen uitval len tegen Amerikanen en scherpe taal tegen de egoïstische communis ten, wier centrum in Peking* ervan verdacht wordt Cambodja in een sa telliet te willen veranderen. Als jong ste reactie op deze kronkelingen van het „neutralisme" zoekt Cambodja thans blijkbaar steun in Oost-Euro pa: de Sowjet-Unie en Oost-Duits- land zijn noch van Washington noch van Peking gediend en dientengevol ge. aldus de opvattingen van de prins, enigermate verwant met Cam bodia's koers. Voor de Amerikanen betekent dit in zoverre een gerust- (Van onze Roermondse correspondent) Het westelijk gedeelte 'van de -gemeente Grevenbicht, een Maasdorp ten westen van Sittard, wordt al maanden lang ge teisterd door een krekelplaag. De afgelopen veertien dagen werden de huizen van een Kandvol gezinnen aan de dijk, vlak bij de gemeentelijke vuilnisvelt „bezocht" door zwermen van duizenden krekels. De plaag is voor die mensen uitgegroeid tot een obsessie. De huisvrouwen aan de dijk in Grevenbicht zijn stuk voor stuk een zenuwinstorting nabij. Ze zijn in de strijd tegen de 2 a 3 centimeter grote insecten machteloos gebleken. Te lang ook stonden ze in het gevecht tegen de krekelplaag alleen. Elk beroep op de dorpsoverheld om dc stofzuiger te lijf gaan. In een ocg wagens tot en met de assen in de Naamloze stad opgegraven Archeologen hebben op de 750 me ter hoge berg Navone, in het kurk droge hartje van Sicilië, een stad op gegraven die 4000 Jaar lang, van pre historische tijden tot de middel eeuwen, grote bloeiperioden moet hebben gekend. Deskundigen kunnen uit munten, keramiek en resten van bouwwerken, die in verschillende lagen zijn aan getroffen, de geschiedenis van deze onbekende stad reconstrueren. Vuurstenen wapens, stukken blubber wegzakten. De brandweer schepen en ruïnes van een hut da Grevenbicht is ook al ingezet Dagen lang werden drie forse water stralen op de krekels gericht. De beestjes zongen no harder in het wa terballet. „We kunnen 's nachts niet meer slapen van dat krekelconcert. Laatst werd ik 's nachts wakker met zo'n beest in mijn mond. Ik slikte de krekel per ongeluk door. Ik meest braken, ging naar het toilet en zag daar weer honderden krekels. Het is niet meer uit te houden", zegt me vrouw E. Hamers. teren uit het stenen tijdperk, toen op deze plaats blijkbaar een bloeiende nederzetting lag. Sporen van een ge weldige brand laten zien hoe de stad ten onder ging. Later bouwden de Grieken op de zelfde plaats een nieuwe stad. die in de Hellenistische, Romeinse en By zantijnse tijdperken groeide en bloeide tot de Arabieren haar in de achtste eeuw verwoestten- De stad werd weer opgebouwd, deze keer om het twee eeuwen uit te hou- vergif over de vuilnisbelt te strooien werd wekenlang genegeerd. Pas de ze week zijn de gemeentekantonr.icrs begonnen met een blattanox-oplos- sing over de vuilnisbelt te spuiten. Na twee dagen spuiten klonk het gt- sjierp van de krekels 's avonds nog triomferender. Een landbouwkundig laboratorium in Wageningen heeft echter ve.ze- kerd, dat er na een paar dagen geen levende krekel meer over zal zjjn. Verdelgings middelen De huizen aan de dijk in Greven bicht zien wit van de verdelgingsmid delen. Al weken lang slaan de men sen zeker voor twintig gulden per week DDT en andere insectendoden- de middelen in. Het baat weinig. De krekels blijven in steeds groter aantal terugkomen. De beesten kia- ken onder de voeten in de hulzen Ze zitten in de voorraad aardappe len, in melkflessen, tassen de kleren, in potten en pannen, ze vreten zich door matten en tapijten heen. ze nas telen zich in bedden, de kinderen worden 's morgens wakker met kre kels in de mond. In de huizen hangt een zoetig-muffe lucht van dode kre kels. Een jongen van vijf jaar gooide dezer dagen zijn bord met eten togen een muur stuk, omdat hij mst net- eten krekels in zijn mond kreeg. Zijn moeder nam hem die uitval nie^ kvva lyk. „We kunnen er zelf ook niet meer tegen op huilt ze. Er zijn vrouwen, die het legioen krekels met wenk zuigen ze 50 of honderd kre kels op. Nauwelijks een uur >ater krioelt een veelvoud daarvan weer dom- het huis. Waterballet De gemeente Grevenbicht liet de vuilnisbelt met een laag teelaarde bedekken. Daarbij werd begonnen vanaf de Maasoever, waardoor de krekels nog meer in de richting van de huizen aap de dijk werden geclre- i ven. Halverwege moest die operitie worden gestaakt, omdat de vracht- j „Zelfs met de grootste hitte van de den tot de Normandische Willem de afgelopen weken moesten we het huis eerste, bijgenaamd „de wrede" we- hermetisch sluiten. De krekels dein- gens zijn hardhandig optreden tegen gen door de kleinste kieren naar bun- ongezeggelyke steden, de stad in de nen. Weet u wat dat zeggen wil, bij j 12de eeuw onderwierp en verwoestte, zo'n hitte je huis potdicht en dan bo- j Tot vandaag ging de stad schuil vendien die lucht van dode kre- onder de aarde. De geleerden heb- kels?", vraagt mevrouw Sauer ver- j ben er geen flauw idee van hoe de twijfeld. stad heeft geheten. Gevechtsactiviteit in Vietnam neemt toe Tsjech uit protest naar Israël De Tsjechoslowaakse schrijver La- 1 dislav Mna-oko is naar Israël gegaan om te protesteren tegen de anti- Joodse politiek van Tsjeoho-Slowa- kije in het conflict- in het Midden- Oosten. Een woordvoerder van de Oostenrijkse uitgeverij van de schrij ver zei. dat Mnacke er zich van be wust is, dat hy misschien na zijn te rugkeer gevangen zal worden geno men. Hij zou in Israël blijven totdat Praag de diplomatieke betrekkingen met- Israël heeft hervat. Mnacko (43) is een van de meest cp de voorgrond tredende anti-Sta- ILnistlsohe sohrijvers in Oost-Europa. Hij ligt herhaaldelijk met- het Tsje- ohoslowaakse bewind overhoop, dat i hij verwijt nog altijd verstrikt te zijn in Stalinistische praktijken. De autoriteiten in Praag bewaren het stilzwijgen over de gehele affaire. o De Amerikaanse luchtmacht neeft gisteren een bc'angrijke brug bii het centrum van Hanoi gebombardeerd 't daarmee-volgens Amerikaanse medelingen het spoor en weg verkeer tussen China en de belang rijkste Noordvietnamcse haven Hai phong geblokkeerd. Volgens de msdedeling heb ben Amerikaanse jachtbommenwer pers tenminste vier treffers ge plaatsje windhoek en was zeer actief pers tenminste vier treffers ge ruim anderhalve kilometer lange brug die Hanoi met Gia Lam ver bindt, waar ook het vliegveld van de Noordvietnamese hoofdstad ligt. De boog is in het water gestort. Donderdag voerde de Amérikaar- se luchtmacht zware aanvallen uit op strategische spoorwerkknooppun- ten ten noorden van Hanoi. By een luchtgevecht werden toen twee Mig- 21-toestellen neergeschoten. In de omgeving van Da Nang in het noorden van Zuid-Vietnam kwamen twee Zuidvietnamese bur gers en een Amerikaanse vlieger om toen een „Phantom" aan de rand van een dorp neerstortte. Inmiddels heeft generaal Greene, de bevelhebber van het Amerikaan se korp mariniers in Vietnam toe nemende Amerikaanse activiteit ln I de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Vietnam aangekon- d'.gd. Tijdens een kort bezoek aan Da Nang zei hy, dat de mariniers I de zuidelijke helft van de bufferzo- j ne zouden moeten „schoonvegen"' van Noordvietnamezen. ZONDAG Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Evangelist N. d. Bruggen. 7.30 nam. O. Rijn 5: Pinkstergemeente, Dhr. J. Elkerbout, 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur Petrakerk (Surlnamestraat)Af scheid ds E Haverkamp. 7 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evang. Zending. 10 uur. J. P. H. Zijlstra. 7.30 uur evang. film. „Al wat gij hebt" MAANDAG WOENSDAG DONDERDAG W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. Kantine P. C. en L„ 3e Binnenvest- gracht: Contact-ruila-vond afd. Lel den. 1. V. Philatellca. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Caméra: ..De helden van Telemark", 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur; zond. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 u „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lldo: „De roekelozen", 14 J. dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The double man", 14 J. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De 40 gestolen geweren". 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur. 's Middags: ..Geheim agent Fred Flintstone", a.l. dag. 2.30 uur. zond. 2.30 en 4.45 uur. Studio: „Dokter wat doe Je nou?' dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Iedere morgen behalve zondags: „De nieuwe avontu ren van Pinokklo", a.l. Stakingen in België De douanebeambten in België zijn een iangzaam-aan-actie begonnen aan de grensposten en in Brussel. Wat betreft de reizigers, zowel als de goederen wordt stipt volgens „het boekje" gehandeld. Het gevolg hier van is een grote vertraging. De doua niers eisen salarisverhoging en een herindeling voor de lagere functies. In Charleroi is het trampersoneel in staking uit protest tegen het ont slag van een trambeambte. In Luik zyn artsen in staking omdat er een gerechtelijke vervolging aan de gang is van artsen, die geweigerd hebben zekere ambtelijke formulieren ln te vullen. l7i het Spaanse stadje Valls, in Catalonië, houdt de jeugd een oude traditie in stand: het bou- stelling. dat Cambodja wat zyn bui-wen van menselijke torens. Ze tenlandse politiek betreft nu zekerrfoen het met veel enthousiasme niet tot de satellieten van Peking zalen er bestaat grote belangstelling willen behoren. voot. BINNELAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter pest moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ..Cap Palmas" (15/8), Australië: ..Clan Macdonald" (14/8). „Radja" (16 8', Brazilië: „Algorab" (17 8). Canada: „Tindefjell" (16 8). Chili: „Jytte Skou" (15 8). Kenya, Oeganda, Tanzanië: „Mohasi" (18/8) Ned. Antillen: „Mercurius" (15/8), Suriname: „Kreon" (15/8), Verenig de Staten van Amerika: „Gaaster - dijk" (16/8), „Rotterdam" (18/8), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.Afrika: „Spaarnekerk" (16/8). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Duinbrand Door brand is gis termiddag een gebied van bijna twee hectare in het Westduin in Den Haag aangetast. De brandweer, die met groot matriaal was uitgerukt, was de duinbrand na ongeveer een half uur meester. Kleuter onder landbouwtrekker Op het erf van een boerderij onder Nistelrode is gisteren de 4-jarige Ma rio van de Ven onder een landbouw trekker geraakt. Het kind is naar een ziekenhuis in Oss overgebracht waar het overleed. Ontploffing Op de scheepswerf de Biesbosch in Dordrecht op een in aanbouw zynd schip heeft zich gistermiddag een ontploffing voorge daan tengevolge waarvan de 63-ja- rige ijzerwerker M. J. Pyl uit Slie- drecht werd gedood en de 19-jarige J. G. Bosch uit Dordrecht werd ge wond. De explosie ontstond toen bei den in de piek van het schip bezig waren met propaangas. Toen op een gegeven opgeblik de explosie dreigde, vluchtte de heer Bosch door het man gat. De heer Pijl kon zich niet meer in veiligheid stellen. Uit raam gevallen De 82-jarige J Ruiters is door tot nu onbekende oorzaak uit het raam van zyn wo ning op de tweede verdieping geval len. Hij overleed in een ziekenhuis in Sittard. Haringman verongelukt In Ams terdam is gistermiddag de 65-jarige haringhandelaar P. Zuiver dodelyk verongelukt toen hy met zyn drie- wielige motorcarrier op de hoek van de Diepenbrockstraat en de Stadion- weg de bocht naar rechts te kort nam. Zyn wagentje sloeg om, de man tuimelde eruit en kwam onder de wagen terecht. Hamersveld Hamersveld (ge meente Leusden bij Amersfoort) zal over circa 20 jaar samen met Leus den zyn uitgegroeid tot een agglome ratie van 65.000 inwoners. Daartoe is een plan opgesteld door een stu diecommissie. bestaande uit verte genwoordigers van de gemeentebe sturen van Amersfoort, Soest. Hoog land, Hoevelaken, Leusden en Stou- tenburg. Italiaans student vermist Sinds maandagmorgen elf uur wordt de 21-jarige Italiaanse student Sebasti- ano Sacuzzo in Amstefdam vermist. De jongeman, wiens familie in Se- racuasa woont, waar hy ook geboren is. bewoonde een kamer aan het Thorbeckeplein in Amsterdam. Hy is daar maandagmorgen om elf uur weggegaan om even een boodschap te doen, maar sindsdien niet meer teruggekomen. Forel In de Lek De sportvis ser Jaap Potuit in Krimpen a/d Lek heeft gisteren in de rivier de Lek tot zyn grote verbazing een forel gevangen. Het is al tientallen jaren geleden dat deze vis in de Lek werd gevangen. Nog onlangs werd ln de Lek een zalm gevangen, even eens een zeldzaamheid. Dat forel en zalm. zy het sporadisch, weer in de Lek worden aangetroffen, levert het bewys. dat het schoon houden van de rivier, waaraan tegenwoordig veel aandacht wordt besteed, vruchten begint af te werpen. Sabena De Sabena zal met in gang van maandag 28 augustus haar diensten van Brussel naar Rotter dam hervatten. Men zal per week 12 retorvluchten onderhouden tussen Rotterdam en Brussel. Op 10 daar van wordt op weg naar Rotterdam een tussenlanding gemaakt by Eind hoven en 5 maal op de terugweg. BUITENLAND Arrestatie Michael de Freitas. die zich als Michael X uitgeeft als de leider van Engelands „Zwarte Mo hammedanen" is vrydag, beschuldigd van rassenopruling, gearresteerd en daarna op borgtocht voorlopig weer Jn vryheid gesteld. De Freitas, die in het begin van de 30 is, werd in Trini dad geboren. Hy werd zeeman en vestigde zich later in Engeland. Hy is een mohammedaanse bekeerling. Honderdjarige De Indonesische nationale spoorwegmaatschappij (PNKA) heeft donderdag in Ban doeng het feit herdacht dat honderd jaar geleden de eerste spoorwegver binding in het land werd geopend. Deze verbinding besloeg een trajet van 24 kilometer tussen Semarang en Tanggoeng op middcn-Java en werd gebouwd door de Nederlands-Oostln- dlsche spoorwegmaatschappij. De lyn werd in 1870 tot Solo uitgebreid. Japanse scheepsbouw De Japan se scheepswerven nemen aan veel in ternationale inschry vingen voor het bouwen van supertankschepen niet deel om de eenvoudige reden dac zy zoveel werk hebben, dat zy niet op de gevraagde opleveringsdata klaar klaar kunnen zyn. Japanse werven hebben op het ogenblik orders voor 400 schepen van tezamen 14 mil j )en ton bruto in portefeuille. Sp'onage Een burger-empioyé van de Westduitse Bundeswehr en z'n vrouw zyn deze week in Bonn ge arresteerd op beschuldiging van spio nage ten gunste van Oost-Duitsland. Deze zaak zou in nauw verband staan met de onlangs verrichte ar restatie van enkele agenten die voor Oost-Berlyn werkten. Auto in ravijn Vrydag zyn by een auto-ongeluk op de weg tussen de Turkse plaats Agri en de Turks- Iraanse grens 11 personen om het le ven gekomen en 13 ernstig gew >nd doordat een vrachtauto, beladen met arbeiders en koopwaar en bestuurd door een jongen van 15 jaar die geen rybewys had, in een ravyn was ge reden. Uranlumvondst Ten noorden van Sao Paulo in de Braziliaanse staat Minas Gerais is een belangrijke uraniumlaag ontdekt. Het gesteente bevat 2 tot 4 procent uranium, wat buitengewoon hoog wordt geacht. Protest De Sowjet-Unie heeft bij de Chinese zaakgelastigde in Moskou geprotesteerd tegen het „bandieten optreden" van de autoriteiten van de haven van Dairen,, die het Sowjet- russische schip „Svirks" onwettig vasthouden en de kapitein hebben ge arresteerd. De Sowjet-Unie eist vio lating van schip en kapitein en be straffing van de schuldigen. Meer waarnemers Secretaris-ge neraal Oe Thant heeft de Vei ligheidsraad meegedeeld, dat hy voor het toezicht op het Israëlisch-Egyp- tische bestand langs het Suez-kanaal nog 21 waarnemers nodig heeft. De sterkte van het korps wordt daarmee op 50 man gebracht. Vluchtelingen Het aantal vluch telingen uit Portugese gebieden in Afrika heeft eind vorig jaar de 385.000 overschreden, zo heeft de Ho ge Commissaris van de Ver. Nat voor de vluchtelingen in een rapport bekendgemaakt. Hiervan zyn 300.000 mensen uit Angola naar Kongo ge vlucht, 60.000 uit Portugees Gm'nra naar Senegal en 20.000 uit Mozambi que naar Tanzania en Zambia. Zakkenrollers De Franse politie heeft twee zakkenrollers gearresteerd die kans hebben gezien in drie weken tyds 20.000 n. frn. (ongeveer 14.000 gulden) te ontfutselen aan arge.oze bewonderaars van de Mona Lisa en de Venus van Milo in het Louvre. O, die liefde.Een onbekende inwoonster van Toronto heeft er 90 dollar voor over gehad om een week lang een advertentiebord te huren, waarop met rood en zwarte letters van 60 centimeter verkondigde: „O, Harold, ik houd van je". Geketende vader Politieagent Richard Couser nam geen genoegen met het negatieve antwoord van de artsen op de vraag of hy aanwezig mocht zyn by de eerste bevalling van zyn vrouw: hy deed haar en zicrw.f de handboeien om. De artsen moesten toen wel toegeven en deden Couser een chirurgenmasker om. De vrouw en dochter zeven pond van agent Couser maken het goed. Astra (Wassenaar)„GeheimI op Malakka", 14 J. vrijdags 8 i| zaterd. 7 en 9.15 uur. Zondan 9.15 u: „Vrouwtjes aan de haat Zond. 2.30 u: „De laatste stori 14 J. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uun 1-5 uur. Hortus Botanicus: Tentoonstq reptielen en amphlblen .Terra t van 10 uur voorm. tot 10 uu- (t/m. 13 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van K (zondag 1-5 ui""' Molen „de Valk", Molenmusei opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken] Tentoonstelling„Ball, droombeeld". Geopend dageHj 17 uur; 's zondags 13-17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse van Kyosai. Dagelijks 10- "s Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor (Steenstraat 1): dag. 1 dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de gescta) der natuurwetenschappenDaj uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heufl) toonstelling wandkleden Carloi der Meer. Maandag t/m zaterd^ uur voorm. 5 uur nam; dinsdagavond 8-10 uur gustus). olkeni >-7 u.; j i zaterdi n; bow r (t/m Geopend voor spoedeisende f. len: Centraal Apotheek, Breeeta» tel. 20552. Apotheek R. van Breeet 3ai burg te Leiderdorp ls de gehelr t geopend. L„ De Oegstgeestee Apotheek ls q dag 13 augustus gesloten vanr° 24 uur. Apotheek Voorschoten ls op i^. 13 augustus gesloten 22 uur. jOi Zaterdagmorgen vóór 12 uuri plege men de eigen huisarts, dF tot maandagmorgen dokterste^ 22222. L (Van donderdag 10 augustJl t/m woensdag 16 augusti ZATERDAG 12 AUGUSTUS Goede Vrijdagkerk, 14.30 uur: les Interpretatie en Improvisat het Vierde Nationaal Orgelci voor Amateurs. ZONDAG 13 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Het Rad merorkest. 20.15 u.: Festival deren. mm.v. Davld Berglass, Kaps e.a. De Wagenschuur, 14.00 en 15.9 Haags Marionetten Theater: ,J en het wonderlampje". MAANDAG 14 AUGUSTUS Openluchttheater Zuiderpark, uur: Llmburg's Jeugdtoneel: poester". DINSDAG 13 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Resli Orkest o.l.v. Alaln Lombard André TsJaikowBky. plano. Openluchttheater Zuiderpark. uur: Theater Spotlight: „Jeugf 1967". WOENSDAG 16 AUGUSTUS Camping „Ockenburgh". 20.0(1 Muziekvereniging „Juliana". Openluchttheater Zuiderpark. uur: Swlebertje. Bromsnor, Sai Pier, doorlopend: Haags Mu tentheater: „De gouden schelp".1 Kon. Schouwburg, 20.15 uur: 1 groep Ensemble: „Je kunt 't t<X meenemen". Dageiyks: Clrcust musical „Anatevka", Diligentia, 20.15 uur: Caban Jansen: Hoe meer zielen" (zor maandag geen voorstelling). Paviljoen theater, 20.30 u~. van Wlm Sonneveld (maandag|__ voorstelling). ADVERTENTIE Rj Dagtochten maken m^" Eltours is „in" J Heel veel mensen hebben bet ontdekt: Lekker comfortabel je IQ rijden in een luxueuze touringi Geen zenuwachtig gejakker ln geen kilometers sloffen naar parkeerplaats. Nee, ontspannei nieten van een dagje uit. Veel zien, wat je vroeger ont| Eltours is specialist (óók al) t verzorgen van uitgekiende dag ten langs de mooie plekjes en ressante bezienswaardigheden, Haalt U het even af in onze of laat het U toezenden. Natui gratis. Hoort ook by de spreek) delyke grote service van dat„kl reisbureau. Stationsweg/hoek Morssingel, l Telefoon 01710-26960 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wyhe (toez.)P.L weer te Nigtevecht; te WaddiW (vac. J. Verwellus) (toez.): C. Vi Gouda: die ook een beroep ontving uit Woudenberg (2e pr« GEREF. GEMEENTEN BAPT. GEMEENTEN

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2