Magazijnbediende maakte droomreis MARKTBERICHTEN Blijf van wespen af Alle hoop gevestigd op president Tubman "Donderdag 10 augustus iö67 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA f |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiir,iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyi Voor de 24-jarige Hoge- veense magazijnbediende Jan Rosendal is een sprookje werkelijkheid geworden. Drie weken is hij gast geweest van de vice-president van de Aus- tin-fabrieken in Los Angeles. Hij vloog iedere dag en be zocht o.m. Santiago, Holly wood, Californië, Honoloeloe. en Disneyland. Hij dineerde met de filmster Jerry Lewis en bezocht de woning van de t.v.-ster Lucy Ball. 11 De reis naar Amerika en het verblijf aldaar hebben °g Jan Rosendal geen cent ge- -rli kost. Deze droomreis heeft hij •mi] te danken aan het feit dat ïpï hij als twee druppels water fsn lijkt op de tien jaar geleden aa^ overleden zoon van de vice- president van de Austin-fa- H brieken. ^3 Jan zat begin vorige maand n«j in een restaurant in Gronin- 32| gen, toen hij het Amerikaan- tj se echtpaar ontmoette, dat zich dadelijk tot hem aange trokken voelde. Een week la ter bezochten zij zijn ouders. Jans vader werkt op een broodfabriek en voelde er aanvankelijk weinig voor dat zijn zoon, die enig kind is, met een vliegtuig naar Ame rika reisde. Toen Jan in New York aan kwam, stond daar een auto klaar die hem naar het vlieg veld bracht van Los Angeles. Daar werd hij met een Cadil lac van de vice-president af gehaald. Hij kreeg er een prachtige kamer met kleu- ren-t.v. en telefoons, bezocht parties, maakte uitstapjes en leerde een geheel andere we reld kennen, waarvati hij nooit gedroomd had. Omdat hij geen Engels kent had hij voortdurend een tolk tot zijn beschikking. In het Austin- bedrijf werd hem een betrek king aangeboden met een in komen van 1200 dollar per maand, terwijl hij een wo ning en een auto ter beschik king kon krijgen. Ook werd hem een gratis opleiding in het bedrijf aangeboden. Jan is hier niet op inge gaan, omdat hij dan waar schijnlijk in Amerika in mili taire dienst zal moeten. ,,Ik voel er niets voor om uitge zonden te worden naar Viet nam", zegt hij. De contacten met de rijke „oom" in Amerika blijven voortduren, want nog dit jaar komt waarschijnlijk de 22- jarige dochter Patricia hem hier bezoeken, terwijl Jan plannen heeft om met de kerstdagen weer naar Los Angeles te gaan. Jan heeft na de lagere school te hébben doorlopen en twee jaar op l.t.s. te hebben gezeten bij een bakker gewerkt en is nu in dienst bij een lederwaren- fabriek. Iedere zaterdag brengt hij nog de bakkerswa ren langs de deur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllillliiilllillllliilllliiiilillillllllilllliiiililiiliiililllllliiiiliilllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll vJ LEIDERDORP Eerkoop gronden Ïan beleggings- ïaatschappijeu Znl: bouwsector Zijlhof, deel uitma al van het Leiderdorpse bestem- isplan „Zijllaan en Meijepolder", [lee; t onder meer plaats aan een ;bouw p rod uk tlestroom van 1030 "^gezinswoningen. bestaande uit woningwet- en 340 B-premie- :n woningen. Deze woningen zullen [en gebouwd op de grondstrook rdi»n de Engelendaal en het fa- isterrein van de N.V. Vereen. ^fabrieken, scb behandeling van de bouwnota t-st« e raad is, onder meer ter ver- ing van een lagere huur, beslo- de 340 premiewoningen in de A - 2 niesector te realiseren. Bespre- [en van het gemeentebestuur met der Aannemingsmaatschappij „Pana- N.V. in Warmond hebben tot s, ledige overeenstemming geleid over bouw van de 690 woningwet- en uek1 340 premiewoningen. h niddels zijn voorts overeeen- aD iten met beleggingsmaatsohap- .vaaa i voor de verkoop van grond voor 8 m ran de 340 premiewoningen tot Si ^ekomen- Daarom stellen B. en Wraad voor tot verkoop van rlenj gronden over te gaan. Verkocht ta worden rimjffiouwblok A, omvattende 50 wo- v*n in 5 woonlagen en 42 wonin- ave,in 7 woonlagen, voor de som van 5. [JJ47.— aan de Stichting A.K.U.- 5t, loenfonds, gevestigd in Arnhem n ^Bouwblok B, omvattende 50 wo- oidtjen in 5 woonlagen en 28 won in- on 7 woonlagen voor de som van Jj* 358 aan de Stichting „Pen- h0B fonds voor Kerkelijke Medewer- van de Nederlandse Hervorm de rk", gevestigd in 's-Graven- ZOETERWOUDE Afscheid van kapelaan P. v. d. Bosch Met een serenade en een kort af scheidswoord heeft de drumband "Rijntamboers" gisteravond in Zoe- terwoude afscheid genomen van de vertrekkende kapelaan P.v.d. Bosch. De kapelaan is oprichter van deze band. Mede door zijn toedoen is de drumband na een kleine inzinking tot grote bloei gekomen. eVle pa rochianen hebben reeds zaterdaga vond en zondag na de kerkdiensten afscheid genomen van kapelaan Van de Bosch. Ha Bouwblok C, omvattende 60 wo- in 6 woonlagen, voor de som 38.995 aan Boeren- en Tuin- Levensverzekering N.V., geves- n,jin 's-Gravenhage. mwblok H, omvattende 50 wo- in 5 woonlagen, voor de som 83.525 aan Boeren en Tuinders tisverzekering N.V., gevestigd - -Gravenhage. jjondverkoop aan ianiiemingsconih. 'Leiderdorp' het Leiderdorpse besUmmings- „ZijUaan en Meijepolder" zul le onder meer volgende wouin- ln laagbouw verrijzen: 66 wo- retwoningen, 24 A-premie- Boningen, 24 A- en 192 B-pre- oopwoningen. De 66 woningwet ten zijn op 18 mei van dit Sn aanbouw genomen, gronden zullen worden ver- naar rato van de jaarlijks be- le woningcontingenten. Dit Jzullen in aanbouw worden ge- 24 A-premiehuurwoningen. 24 W 84 B-premiewonlngen, verder l70'Hien beginnen met de bouw van egentoxengarages. De gronden die de bouw van deze objecten zijn worden aan de N.V. Aan- [scombinatie „Leiderdorp" len voor f. 1.341.850, [en W. stellen de gemeenteraad (met voor de bouwcombinatie acht nemen van bepaalde irden) tot verkoop van de te besluiten. ■ui'- [[Burgerlijke Stand [stgeest: Geboren: Derek Geor- H. S. Durgaram en A. H. W. M. pe; Anna Maria, d. v. J. M. G. F. 'e en J. W E. Burggraaf: Slmon, W. van Dijk en A. Bleckmann; lw\jn Carel, z. v. R. C. Schokker J. van Houten. Jertrouwd: H. A. m. van der Hoe- e. m. A. Brasker; m. Bellouzl M. m. Stravers; A. H. Rozema W. i. Scheeres; H. Noordhoek i- h. Angermille. poundG. L. Rinkel en M. L. genaar ving reuzepaling Een 32-jarige Hagenaar heeft van ochtend een zeer grote paling ge vangen. In een typisch Haags viswa- tertje de deftige Hofvijver -- heeft de heer J. P. van Vugt in de vroege ochtenduren een polsdikke paling van negentig centimeter en een ge wicht van negentien ons aan zijn haak gekregen. „Een paling maakt nooit zoveel kabaal. Maar het kostte me toch nog een kwartier om hem op te halen", vertelde hij glun derend over zijn vangst. Nieuw Amsterdam blijft in de vaart De „Nieuw Amsterdam", blijft in de vaart. De directie van de Holland- Amerika Lijn deelde vanochtend mee, dat het onderzoek naar de toe stand van de ketels van het schip, heeft geleid tot de beslissing om de ketels te vervangen. De reperatie zal worden uitgevoerd op de werf van Wilton-Feijenoord en zal ruim drie maanden in beslag nemen. Vrouwen beschoten De Rotterdamse politie staat voor een raadselvrouwen en meisjes worden beschoten met luchtdrukko geltjes op het Rozenlaanviaduct in het noordelijk stadsdeel. Tot nu toe zijn zes meldingen binnengekomen. Een vrouw is zelfs twee maal bescho ten de verwondingen w aren van lichte aard. De politie dacht het raadsel te kun nen oplossen, toen in 'n bij het via duct geparkeerde auto een luchtdruk pistool van bijzonder makelij werd aangetroffen, dat tot op honderd me ter trefzeker is. De eigenaar van de auto heeft echter ontkend op voorbij gangers te hebben geschoten. De man toonde zich zelfs zeer veront waardigd. dat men dat van hem dacht. De politie vermoedt dat meer vrouwen onder "vuur" zijn genomen dan er aangifte hebben gedaan. 'Senator Fulbriglit zélf schuldig De gezaghebbende „Washington Post" heeft een felle aanval gedaan op de democratische senator William Fulbrigiht van Arkansas, die beweerd had diat de raasenon lusben in de Ver enigde Staten beïnvloed zijn door het gébruik van geweld in Vietnam. Volgens het blad is de oorzaak van de rassanonlusten niet in Vietnam gedegen, maar in een langdurig ver zet tegen de rassenintegratie, waar in Juist senator Fulbrigiht een be langrijk aandeel heeft Het blad herinnert eraan, dat Ful brigiht te boek staat als een der meest negatieve senatoren wat be treft wetgeving voor gelijke burger rechten en zich onder andere verzet heeft tegen de integratie op scholen in Little Rook en in 1964 tegen de wet op de burgerrechten gestemd heeft. „De onlusten In de noordelijke ste den zijn niet ln of door Zuid-Viet nam begonnen", aldus de Washing ton Pest. „Zfj begonnen in de zui delijke staten, waar door de lang verwaarloosde armoede op het plat teland horden Vluchtelingen uit het zuiden zijn verdreven, die nu de slop pen in de noordelijke steden bevol ken. Het lot van deze mensen werd lang verwaarloosd door senator Ful brigiht en zijn collega's en daarna werd het evenzeer verwaarloosd door de politici ln het noorden". Straf voor rijden onder invloed van pijnstiller (Van onze Haagse correspondent) De Haagse politierechter heeft een Delftse ambtenaar veroordeeld tot 250 gulden boete en 6 maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid, omdat de man in een auto had gereden onder zodanige in vloed van Dolviran-tabletten dat hij niet in staat kon worden geacht zijn wagen naar behoren te bestu ren. De ambtenaar werd op 12 mei in de Delftse Zuiderstraat door de poli tie aangehouden, nadat hij met zijn auto zonder enige aanwijsbare reden tegen een geparkeerd staande scoo ter botste. De man vertoonde alle tekenen van drankinvloed, maar in het politiebureau werd duidelijk dat hij geen druppel alcohol op had, doch dat hij verkeerde onder invloed van een zeer sterk pijnstillend mid' del, dolviran. Volgens de verklaring van een arts welke ter zitting werd voorgelezen heeft Dolviran een versuffende in vloed op de gebruiker, waardoor de rijvaardigheid sterk kan worden ver minderd. Na gebruik van dit mid del dient men de eerstkomende uren dan ook geen vervoermiddel, te be sturen. Sinds enige tijd stelt de wet ook het rijden onder invloed van andere middelen dan alcohol strafbaar, in dien hierdoor een rijvaardigheid op gevaarlijke wijze wordt verminderd. De ambtenaar gaf toe dat hij voor het autorijden een zeer aanzienlijke hoeveelheid Dolviran had ge bruikt. TweedeKa mer: uitbreiding op zolder Familieberichten (Overgeomen uit andere bladen) GeborenHenriëtte Margaretha, d.v. Van der Burg en Meulders. Am sterdam: Lucas Bart. z.v. Vos en Olyslager. Huizen: Mariëtte Léodie, d. v. Van Sisseren en Van der Palm, Getrouwd: H. D. Gulst en J. A. Knebel. OverledenFemmina Dusseldorp 72 j, Asmterdam; Klaas de Waal, 73j, Amsterdam: Paulus Sabel, 87 j, Am sterdam; Sebastianus Duterloo. 43 j. Bussurn; Maurits Marius Jan Mul der, 90 j. Den Haag; Elsa Annema- rie van Rijn van Alkemade-Freytag, 61 j, Den Haag. Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad, die maandag in ver gadering bijeenkomt, voor de heer J Crama voor de periode van vijf jaar aan te stellen als bediener van de Doesbrug a f. 3850— per jaar. De heer Crama heeft reeds een jaar deze functie vervuld; de voorwaar den van de vorige overeenkomst be hoeven niet te worden gewijzigd. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Johan, z. v. H. Bak en A. C. Weijers; Albertus, z. v. C. J. Zuiderduin en N. Meeldijk; Karin, d. v. K. C. van der Meer en N. Kraaijenbrink; Pleternella. d. v. B. W. F. van Dam en A. M. Beekman; Richard Alexander, z. v. A E. Moraal en J. B. van Orden: Svwert Hldde. z.v. H. H. Brongersma en U. w. Oosterhoff; Christlaan Frederlk Wil lem. z. v. A. Rljllng en C. A. van der KleiJ; Maria Justlna, d. v. A. A. J. Kroon en G. M. C. Hoekstra; Petro- nella Annetta Dleuwke. d. v. T. den Besten en D. van der Perk: René Michel, z. v. L. H. J. G. M. Orth en T. A. M. Weetlnk. OVERLEDEN P. Wielemaker, 63 Jaar, man; R. Jansma, 9 Jaar, zoon; P. W. A. Du- pont, 2 maanden, zoon; J. Questroo. 80 Jaar, wed. van W. C. van der Wilk: J..van Slagmaat, 62 Jaar, man. GETROUWD A. T. M. Distelbrink en J. M. C. van Noort. Wim Ruska, de 26-jarige Am sterdammer heeft vandaag voor een prolongatie van het wereld- kampioensevhap judo-zwaarge wicht gezorgd. Ruska hier met de gouden medaille en de wereld kampioenschapsbeker. (Van onze parlementaire redactie) In het gebouw van de Tweede Ka mer wordt hard gewerkt aan uitbrei ding van de werk- en vergaderruim te voor de volksvertegenwoordigers. Opnieuw is men erin geslaagd om in de doolhof van gangen, vertrekjes en trappen rondom 's lands vergader zaal ruimte te vinden voor het groei ende parlementaire werk. Ditmaal Is de Rijksgebouwendienst ijverig in de weer op de zolder boven dehande lingenkamer en de bibliotheek. Daar komen tien vergader- en werk kamers. Als deze kamers tegen het einde van de winter klaar zijn, hoopt men enig soelaas te hebben voor het eeu wige ruimtegebrek aan het Binnen hof, dat vooral de laatste jaren met de groei van het aantal fracties en het toenemen van hun activitei ten steeds nijpender is geworden. De kamerleden zelf hebben behoef te aan meer werkruimte, de fracties, die over medewerkers beschikken weten veelal niet waar ze deze men sen moeten onderbrengen, terwijl ook het personeel van de Kamer zich moet behelpen. Met het in gebruik nemen van een deel van de zolder is de Kamer niet uit de ruimteproblemen. De Kamer zou het liefst zien dat op den duur de Raad van State elders zou wor den ondergebracht, terwijl men uit eindelijk het hele Binnenhof voor het parlement en voor Algemene Zaken, het departement van de pre mier, zou willen bestemmen. „Blijf de wespen af, en de wespen blijven van u ook af". Dit adviseert de plantenzlektekundige dienst ln Wagenlngen naar aanleiding van de vele telefoontjes, over de wes- penplaag ln ons land. Een wesp wordt agressief wanneer zij klem komt te zitten: ln een opge vouwen hand, in een huidplooi, tus sen een arm en een mouw. Ook slaan van de mensen naar het ln- Voor doop Prinsje 1800 uitnodigingen (Van onze Haagse correspondent) Tot dusverre zijn 1800 uitnodigin gen verzonden aan personen uit alle geledingen van de maatschappij voor de doopplechtigheid van Prins Willem-Alexander op zaterdag 2 september in de Grote Kerk in Den Haag. De kerk telt ongeveer 1900 plaat sen, maar een aantal plaatsen moet worden gereserveerd voor de mede werkenden, onder wie de leden van het Haags Jeugdkoor onder leiding van M. Borstlap. De verwachting is dat de doopplechtigheid, waarbij ds H. J. Kater voorganger is, in de tweede helft van de ochtend zal be ginnen. De stoet zal komen van het paleis Huis ten Bosch en daarheen ook weer terugkeren. Van een rijtoer is tot op heden geen sprake. De rijksluchtvaartdienst heeft vandaag in een mededeling voor de luchtvaart bekend gemaakt dat in verband met de doop van Prins Willem-Alexander het uitoefenen van de burgerluchtvaart boven de gemeente 's-Gravenhage op 2 sep tember van negen tot twaalf uur 's morgens verboden is. Nederlands schip redt zevental schipbreukelingen (Van onze corresp. ln Stockholm) Het Nederlandse motorschip „Din- telborg" heeft in de nacht van dins dag op woensdag zeven Zweedse schipbreukelingen gered uit de Bot- nische Golf. De zeven onder wie twee kleine kinderen en een baby van zes maanden, hadden gedurende twee dagen in een vliegende storm door het noordelijk gedeelte van de golf rondgedreven. De windsnelheid bedroeg 10 meter per seconde toen de uitkijk van de .Dlntelborg" de familie in haar be narde positie ontdekte. Sedert de vermissing op zondagavond had men met helikopters naar hen gezocht. De snel opstekende storm verhin derde echter een effectieve speuractie en dwong zelfs de boten van de Zweedse kustbewaking onverrichter- ;ake terug te keren. Na de verzwakte en hongerige fa milie aan boord van de „Dintelborg" genomen te hebben, werden verschei dene pogingen gedaan om de motor boot, waarvan de motor defect was geraakt, eveneens aan boord te ne men, maar hierin slaagde men niet, waarop men de boot op sleeptouw nam. Gistermiddag werd de geredde familie aan land gezet op Zweedse bodem, waar men vertelde dat men alle hoop op redding reeds had la ten varen na de ontberingen van de afgelopen dagen, toen opeens het Ne derlandse schip was opgedoken. Men had een brandend blik benzine op bet dakje van de roef als signaal gebruikt. Kwestie-Giiinee (Van onze Haagse correspondent De Nederlandse regering heeft, nu de pogingen van de voormalige am bassadeur in Liberia, drs. Jonker, om contact met de Guinese regering op te nemen, zijn mislukt, alle hoop voor de oplossing van de kwestie der ln hun bewegingsvrijheid beperkte Nederlanders gevestigd op de Liberi aanse president Tubman. De Neder landse diplomaat is afgelopen zondag onverrichterzake naar ons land te ruggekeerd. Behalve de bemiddeling van presi dent Tubman doet ook de Nederland se zaakgelastigde in Liberia, de heer Fietelaars, voortdurend pogingen contact met de regering in Conakry op te nemen om te bewerkstelligen dat alle Nederlanders op korte ter mijn uitreisvisa krijgen. Ook de Itali aanse ambassadeur in Guinee heeft zich ingezet voor vrijlating van de Nederlandse kolonie. Intussen heeft de tijdelijk Guinese zaakgelastigde in Bonn nog steeds geen gevolg willen geven aan het verzoek van de Neder landse regering naar Den Haag te komen. Zoals bekend weigerde de Guinese regering alle Nederlanders in het land te laten vertrekken, nadat aan boord van een KLM-vliegtuig in Abi- jan, Ivoorkust, een Guinese V.N.-de- legatie was gearresteerd. Zolang als Ivoorkust de Guinezen vasthoudt, mogen de Nederlanders Guinee niet uit. aldus beweringen van het Guine se bewind. N.S. BRACHT TON OP VOOR ISRAEL Personeel en directie van de Ne derlandse Spoorwegen hebben in het kader van de uurloonactie voor Is raël f. 100.000,bijeengebracht. sect maakt de wesp bang. waardoor de kans een steek te krijgen groter wordt. Er zijn dit jaar het aanhoudende warme weer is daar de oorzaak van) aanzienlijk meer wespen dan voor gaande jaren. Met name in de bos rijke gebieden van ons land, de Ve- luwe, de Achterhoek, Limburg,Dren the en Brabant, is van een uitzonder lijk groot aantal wespenkolonies sprake. De bewoners ondervinden veel hinder van de wesp. De plan- tenziektekundige dienst raadt bestrij ding aan met Carbaryl-poeder, niet met DDT. De wijze waarop de wespen het meest doeltreffend bestreden kunnen worden beschrijft de plantenziekte- kundige dienst als volgt: strooi Car baryl-poeder, een eetlepel vol, door de ingang van een wespennest. Ge bruik het poeder niet voor een opper vlakte-behandeling: strooi het niet rond in de kamer. Het gebruik van huishoudinsectide sorteert alleen ef fect wanneer wordt gespoten met ge sloten deuren en ramen. De aanwezigheid van veel wespen heeft volgens de plantenzlektekundi ge dienst ook een pluspunt: zij doden veel vliegjes en schadelijke insecten. Emmen onteigent voorgevel liuis (Van onze Groningse correspondent) De heer en mevrouw Brust in Em men wonen op het ogenblik in een huis, waarvan het voorste gedeelte is afgebroken na onteigening door de gemeente. Zij bewonen de helft van 2 woningen-onderéén-dak. De bu ren hebben hun huis ontruimd, maar het echtpaar Brust houdt achter een gevel van ruwe planken stand tegen de gemeente die het huis wilde laten afbreken in verband met de aanleg van de nieuwe weg. Over de verkoop v an de woning konden de gemeente Emmen en de heer Brust 't. niet eens worden. Toen veertien dagen geleden niettemin ge meente-arbeiders verschenen om het perceel af te breken, wist de heer Brust daar een stokje voor te ste ken door inschakeling van de ge meentepolitie. De arbeiders waren namelijk zonder vergunning, tekenin gen, etc. verschenen. De gemeente moest zich toen beper ken tot onteigening van een gedeelte van het huis. Dit kon niet met het hele perceel gebeuren, omdat voor nog geen bestemmingsplan bestaat. Slechts het gedeelte van de woning dat de aanleg van de weg verhin derde kon worden onteigend. AALSMEER, 9 augustus Bloemen veiling: Anjers en rozen: William Sim 16-27; Rose Sim 18-25; White Sim 13-19; G. J. Sim 14-17; Dusty Sim 10-15; Gemengd 9-13; Orchid Beauty 24-32; Harvest Moon 17-22; Arthur 13 -17; Midas 18-24; Tangarlne 21-25: Shocking 10-14; Keefer 15-26; Super star 37-43: Roselandla 8-11; Geh. Duls- berg 17-22; Carla 33-40; Dr. Verhage 17-21; Baccara 46-55; Pink Sensation 14-19; Zorlna 8-11; Carol 10-14; Gar net 6-9; Nymph 12-16; Circus 7-10; Valeta 10-15; alles per stuk. Diverse bloemen: Chrys. gr. b. en midd. bera 50-73; Iris 60-90; Lelies kelk 45- 70; Lelies tak 200-270; Nerene Gla diool 100-135; Poinsettla ColvLUel 140- •175; Asp. Plumosus 100-125. DELFT, 10 aug. Veemarkt. Aanvoer varkens 114, biggen 708. Prijzen: drachtige zeugen per stuk 850450, magere varkens per kg. lev. gew. 2.00 2.10, biggen per stuk 5570, lopers per stuk 80130. Handel zeer matig. BARNEVELD, 10 aug. Coöp. Veluw- se Eierveiling „Ede". Aanvoer 443.169 stuks, stemming vlug. Prijzen (ln gul dens per 100 stuks). Eieren van; 52/ 53 gram 9.87—10,32. 56 57 gram 11.83 —12.76, 60/61 gram 14.31—14.85, 64/65 gram 14.81—15.96. BARNEVELD. Eierveiling. Aanvoer 596.745 stuks, stemming vlug. Eieren van: 37/43 gram 5.517.55, 47/53 gram 8.259.83, 57/63 gram 12.06—15.00, 63/72 gram 14.93—18.01. BARNEVELD. Eiermarkt. Aanvoer 1.800.000 stuks, handel vlug. Eieren van 45/50 gram 8.409.75, kg.-prijs 1.87—1.95; 51/58 gram 10.10—13/75, kg.-prijs 1.98—2.37; 59/65 gram 14.25 15.90, kg.-prijs 2.412.45. GOUDA, 10 aug. Aanvoer 103 par tijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.40 3.52, 2e kwal. 3.20—3.39, extra kwal. 3.533.90. Handel kalm. 's HERTOGENBOSCH. 9-8-'67 Veemarkt: aanvoer: totaal 5760. run deren 1818, graskalveren 237, vette kal veren 704, nuchtere kalveren 1396, schapen 625, slachtvarkens 204, biggen 750. slachtrunderen 723. Prijzen (ln guldens): melk- en kalf- koelen 1025-1650. gulste koeien. 850- 1325. graskalveren 415-590, kalfvaar- zen 1150-1575, lamvaarzen 1050-1265, gulste vaarzen 880-1130. pinken 600- 800. nuchtere kalveren voor fok of mes- terij 225-335. weideschapen 70-100. lammeren 65-85. drachtige zeugen 400- 510. biggen 60-70, alles per stuk; slachtrunderen extra kwal. 4.45-4.75. le kwal. 3.95-4.35. 2e kwal. 3.65-3.90 3e kwal. 3.30-3.55. vette stieren 3.85-4.45. worstkoeien 3.15-3.35, per kg. geslacht gew.. vette kalveren le kwal 3.50-3,75. 2e kwal. 3.25, 3.45, 3e kwal 3.00-3.20. per kg. levend gew. nuchtere slacht- kalveren per kg. levend gew. 1.40-180. fer stuk 50-90, slachtzeugen le kwal. .68-1.75. 2e kwal 1.60-1.66, slachtvar kens 1.80-1.90. vette schapen 85-120. vette lammeren 80-125 per kg. levend gew. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoelen. als vorige week, kalm. duur, stijf; gulste koelen, minder, matig, moeizaam, gehand haafd:* Jongvee, normaal, stil. weinig verandering; vette kalveren, redelijk, lui. duurder; nuchtere slachtkalveren. gewoon, tamelijk vlot, vaster; schapen en lammeren ruimer, rustig, vrijwel on veranderd; fokzeugen normaal, stil. af lopend; lopers en biggen iets minder, traag, gedrukt; slachtvee groter, willi ger, iets stijver; slachtzeugen, weinig, redelijk, iets hoger. UTRECHT 10-8-*67 Veemarkt: Totale aanvoer 4481, runderen 1134, vette kalveren 304. graskalveren 20, nuchtere kalveren 559, schapen 1401, varkens boven de 100 kg 339. varkens beneden 100 kg 60. biggen 615. bokken en geiten 49. Prijzen (in guldens): melk- en kalf koelen 1000-1350. kalfvaarzen 975-1225. vare koeien 900-1100. pinken 600-760, stieren 825-1175, graskalveren 400-575, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 125-275. schapen 80-120, lammeren 90- 140, drachtige varkens 350-450, lopers 90-110, biggen 60-73, bokken en gelten 14-62. alles per stu'k; vette koeien le kwal 3.75-4.00, 2e kwal. 3.50-3.70. 3e kwal. 3.20-3.40 per kg. gesl. gew.. vette kalv. le kw. 3.40-3.55, 2e kw. 3.10-3.20, 3e kwal. 2.40-3.10 nuchtere kalveren 1.40-1.80, zware vette varken 1.75-1.80. zouters 2.05-2.10, slachtzeugen 1.60-1.65 Jonge slachtzeugen 1.65-1/72 per kg. lev. gew. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien traag, niet prijsh.; vette koeien flauw, prijsh.; vare koelen matig, niet prijsh.; vette kalveren traag, lager; graskalveren redelijk, prijsh.; nuchtere kalveren willig, prijsh.; fok kalveren idem; schapen vlot, prijsh.; lammeren vlot. ruim prijsh. -.varkens traag, lager; biggen Idem. RIJNSBURG, 9-8-'67 Bloemen veiling Flora; Asters 30-65, Phlox 35- 55. Statlce 20-35, Riddersporen 35-55, Chrvsanten, Lyona 130-170, Koens Eli te 80-100, Indianapolis 170-210. Tokio 140-180. Sybil 90-120, Lilian Hoek 60- 85. Freesia's: Golden Yellow 35-65, White Swan 50-85, Irissen 65-135 per bos, Rozen; Zorina 9-11. Baccara 15- 30, Garnet 5-7, Carol 4-7, Gerbera 7- 25. Anthurium 80-130, Alex Bedser 25- 35 per stuk. Am. Anjers: White Sim Rode Sim 10-15, Rose Sim 7-14, Carry Sim 10-15. Crowley Sim 8-14, Dusty 13-16, Arthur 7-13, G. J. Sim 7-12. Esperance 13-16, Harvest Moon 15-21, Farah Dlba 15-18 per stuk. Dahlia's: 350-370, Gladiolen 350-1100. Zinnia 80-220. Colvtllei 290-850 p. 100 RIJNSBURG, 9-8-'67 Groente- velling: Waspeen 11-14, uien 19-24. spitskool 11-15 per kg. Bospeen 48-52. radijs 20. peterselie 12-21, selderie 8-15 per bos, sla 19 per krop. bloemkool 15-75 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 aug. Groenteveiling: waspeen A extra 4,10. A I 1.60. A II 2.60-3.80. B extra 6,70, B I 4,40-6,20, B II 2,40, bloem- II •85. uien 4.30-5,60, bospeen 16-40, prei 29- 37, peterselie 9-13, aardappelen 4.20- 4.30, spitskool 14-21, dubbele bonen 60- 65. rode kool 6-33. kroten 1,50-4, kom kommers 19-20, sla 28-32, pronkbonen 65. selderie 6-9, herebonen 40, rabar ber 13, tomaten A I 3,70- B I 3,60, C I 2,70. Aanvoer waspeen 57.000 kg. waarvan 14.000 kg voor export, bloem kool 30.000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 9 augustus bloemenveiling: Am. Anjers Sim Rose 8-17, Sim Rood 8-16, Sim Wit 10-15, G. J. Sim 12-16, Arthur Sim 9-13, Espexence 7-14, Shocking Pink- 8- 12, Rozen Garnette en Carol 4-8, Coral Princes 8-13, Sonora 11-13, Nordia 9- 11. Breglna 8-11, Zorlna 8-10, Carla 21-27, Baccara 31-34, Tradition 11-14. Super Star 18-26, Gerbera 17-24, Lelie White Superior 16-24, Rubrum 49-51, Anthurium 63-1,05, Gloriosa 18-20. Chrysanthen Alec Bedser 20-28, White Hope 12-22, Mlgoll 17-22, Breitner 15- 23. Escorte 21-27, Cyclamen 1.30-1,40 p. St., Troschrysanthen Lilian Hoek 28 -67. Koene's Elite 61-98. Delightful 82, Davine 47. tros gemengd 67-70, Tokyo 1.05, 1.25, Indianapolis 1,10-1.90. Tune Full 1,10-1,30. Bonnie Jean 1,30, Luyona 1.20-1.30, Eikenblad 42-58. Goudsbloemen 18-24 Colvillels 44-48, Gladiolen 41-95, Iris sen 17-52. idem Imperator 80-1,10, Goudsbloemen 18-24, Asters 22-65. Montbretla 36-57, Statlce 28-49, Orni- thogalum 22-73. Dahlia's 14-62, Snij- froen 38-62, Freesia's 22-67, Llatris 34- 2 per bos. BARNEVELD. Varkensmarkt. Aan voer 51 stuka, handel kalm. Prijzen (in guldens per stuk) biggen 6575. BOSKOOP, 9 augustus Coop Vel ling: Duisburg 110-90-80; Butterflv 110-100-80; Newjorker 190-150-70; Po- Uanthfc 370-190-110; Sweetheart 57- 48; Marlon 90-45; Garnette 75; Fire King 280-160-100) Zorlna 220-150-90; Coronet 280-220-160; Am. anjers rood 11-12; Idem wit 11; idem rose 11; griet 36; Viburnum lantana 58-28-15 p. tak; Viburnum opulus 30-19- p. tak Montbretia 62; Hellanthus 59; Helipsis 7; Phlox 5; Sorbus 22; Zinnia 48; gr. bl. Zinnia 91: asters 19; Throschrv- santen Ellta 85. TER AAR. 9 augustus Groente- velling: Snijbonen 40-90, witte pronk bonen 30-50, stamprlnsessenbonen 50- 75, stokprlnsessenbonen 50-65, andij vie 8-17, aardappelen 14-19, postelein 65-57, uien 25-30. rode kool 7-9, kom kommers krom 20-25 alles per kilo sla 12-21, bloemkool A. 81-94, B. 64-68. C. 30-45, stek 18-22 alles per stuk. Bos peen 25-35. selderij 6-11 per bosje. Ap- Eelen: Yellow transparant 15-25 per llo. Bloemen; Anjers 56 per bosje. Komkommers 20-37 per stuk, tomaten A. 3.30-3.60. B. 3.30-3,90, C. 2,70-3,10 per bakje van zes kilo. Meisje gewond In haar woonplaats liep gistermid dag een 17-jarig meisje uit Alphen een hersenschudding op bij een ver keersongeluk. Het meisje zou, ko mende uit de uitrit van Samsom N.V. met haar bromfiets onvoorzichtig de Margrietlaan zijn opgereden. Hierdoor ontstond een botsing met een uit Zevenhoven afkomstige mo torrijder. Laatstgenoemde kwam er viü goed af, hij had alleen enkele ontvellingen. Zowel motor als brom fiets werden zwaar beschadigd. Kleine nederlaag van Noordwijk Het eerste elftal van Blauw Wit was weer één van de verenigingen uit het betaalde voetbal, die Noord- wyk gisteravond als oefenpartner te genover zich trof. Het is op het ge meentelijke sportpark van Noordwijk een leuke aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin de Amsterdam mers pas na geruime tijd spelen in de tweede helft een beslissende 2—1 voorsprong namen. P. de Waal open de voor Blauw Wit in de eerste helft de score, maar na een half uur spe len kwam Noordwijk op gelijke hoog te. Een voorzet van links werd door een achterspeler van Blauw Wit met de hand onderschept. De goed leiden de arbiter Merkenstein wees onver biddelijk naar de elfmeter-stip. Jan v. d. Lippe benutte de strafschop feilloos: 1-1). Een na de hervatting feller spelend Noordwijk kwam toch niet meer aan doelpunten toe en het was tenslotte De Jong, die Blauw Wit naar de overwinning schoot. Vanavond geeft de chr. muziek vereniging „UNI" uit Katwijk in de muziektent op de hoek Hoorneslaan- Biltlaan een concert.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9