Overgeschoten vakantiegeld kwam bij de banken terug uk Fiscus haalde een rijke oogst binnen China wil Engeland de voet in Hongkong niet dwars zetten Miljoenenschade door stroomstoring Marihuana-gebruik is een gevolg van neurotisch conflict MET EEN ENKEL WOORD 580sfe staatsloterij derde klasse c 0 HAAGSE AGENDA PAGINA 7 LEIDSCB DAGBLAD DONDERDAG 10 AUGUSTUf°N (Van onze financiële medewerker) Blijkbaar hebben de vakantiegangers niet al hun geld in het buitenland verteerd, zodat zij in de afgelopen week tamelijk wat bankbiljetten naar de spaarbank konden brengen, die op haar beurt de handelsbanken het bankpapier toespeelden. Ban kiers voelen er niets voor om op het geld dat in de kassen bin nen vloeit te blijven zitten. Elke gulden die zij onbelegd houden is eigenlijk verlies. Vandaar dat de gelddisponenten er naar streven zo weinig mogelijk geld in kas te hebben. Daarom werd er in de afgelopen week naar gestreefd om de stroom van bankbiljetten zo gauw mogelijk naar de schatkist te laten om buigen. Ondanks het feit dat er voor f 249,7 miljoen aan bankbiljetten binnen kwam en er voor f34,3 miln aan voorschotten bij de Ned. Bank werd opgenomen, is het gezamenlijke te goed van de banken met f 5,7 min. gedaald. Bij het opmaken, van de kas op maandagavond j.l. bleek dat de banken met elkaar over niet meer dan f20,1 min aan contanten kon den beschikken. Een rijke Piet Daartegenover kon de minister van Financiën zich weer een rijke Piet rekenen, want de schatkist loopt haast over van melk en honing. Zo als tegenwoordig gebruikelijk was de eerste week van de maand gewijd aan de belastingbetalers. De werkgevers staan dan met het geld in de hand dat zij moeten af dragen wegens de ingehouden loon belasting. Bovendien moesten zij een groot bedrag aan omzetbelasting be talen, want de uitverkoopontvang sten zaten er ditmaal in. Met elkaar is er wel voor om streeks f 600 min. door de fiscus bin- ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte 1 Proeven met alarmsysteem voor politie (Van onze Eindhovense correspondent De Eindhovense politie, die bin nenkort als eerste in Nederland van stedelijke verkeerstelevisie gebruik zal maken, neemt thans een proef met een nieuw alarmsysteem voor het personeel, dat op impulsen via het lichtnet werkt. Daardoor is het mogelijk bij overvallen of rampen in de kortst mogelijke tijd de gehele po litiemacht in staat van paraatheid te brengen. In het hoofdbureau wordt via het lichtnet in de woningen van het politiepersoneel een impuls ge geven, waardoor een zoemer in wer king treedt. Na het signaal heeft het personeel de plicht zich onmiddellijk in het hoofdbureau te melden. Het alarmsysteem zal over enige tijd door de politie in geheel Nederland wor den gebruikt. nengehaald. maar ook het Ryk blijft natuurlijk ook niet op het geld zit ten. Er werd weer een belangrijk deel van de belastingontvangsten gebruikt voor het verrichten van allerlei beta lingen. Zo moest er naast de lopende be grotingsuitgaven voor f 92,4 min worden terugbetaald op aflopende schatkistbiljetten, dat zijn kortlopen de schuldbrieven, die een looptijd hadden van 3^n 5 jaar. Daarnaast moesten belangrijke betalingen wor den verricht wegens rente en aflos sing op staatsleningen. Even uit de voeten Per saldo is de schatkist er maar f215 min beter van geworden toen de belastingkraan openstond. Met een tegoed van f609 min kan het Rijk echter weer even uit de voeten, al moet er rekening mee worden gehou den dat volgende week de beheer ders van de gemeentefinanciën aan het loketje staan op hun maande- lijke aandeel in de belastingont vangsten op te eisen. Daar is een bedrag van omstreeks f275 min mee gemoeid, terwijl er te vens een flinke som op tafel moet komen voor de premies van woning- wetbouw. Geld voor ambtenaren Ook gaan volgende week bij het Rijk de voorbereiding beginnen voor de uitbetaling van de ambte narensalarissen. Er zal deze maand een groter bedrag mee gemoeid zijn Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te IJsselstein (toez.) H. Harkema, zendingsdirector van de Geref. Zendingsbond te Zeist - te St Philipsland (toez.) M. v. d. Linden, kand. te Utrecht- te Moerdijk J. Krliger, laatstelijk pred. der. Evang. Broedergem. te Paramaribo, te Zeist. Aangenomen naar Steenbergen C. v. Evert, leraar aan het Atheneum te Lochem en laatstelijk pred. te Ol- demarkt. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam-IJs- selmonde (Vac. P v. d. Spek) (2e be roep) D. Bouwknegt te 's-Graven- hage-Moerwijk. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Westzaan G. Bothes te St. Thomas (Canada). GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Rijssen A. Hoogerland te Werkendam. Volgens uitgeiveken Chinees: Een uit Hongkong naar nationalis- tisch-China (Formosa) uitgeweken Invloedrijke linkse uitgever heeft in Taipeh gezegd, dat Peking niet van plan ls Hongkong van de Britten af te nemen en ook geen plannen heeft de Maoïstische culturele revolutie tot de Britse kroonkolonie uit te breiden. Woe Sjoe-toeng, directeur van de grootste linkse uitgeverij in Hong kong. had zijn politieke vrienden de rug toegekeerd en had contact opge nomen met de nationalistische Chi nezen in Taipeh waarna hij op 2 augustus met zijn vrouw in het ge heim de Chinese zee was overgesto ken naar Formosa. Op een persconferentie zei hij, dat premier Tsjoe En-lai en andere Chi nese leiders hem in 1966 in Peking had gezegd dat China geen plannen heeft met betrekking tot. Hongkong. De agitators in Hongkong zijn thans niet in staat hun campagne tegen de overheid te staken. „Zij zijn als de verliezers bij een gokspel. Na tuurlijk willen zy doorspelen, maar daar zij steeds minder steun van de Chinese gemeenschap in Hongkong en elders krijgen, zullen zij het on vermijdelijke einde onder ogen moe ten zien". Volgens Woe waren „jon ge linkse avonturiers" de campagne tegen de regering begonnen en had den zij sympathie en steun uit Pe king verwacht. Het officiële standpunt van Peking was echter dat „Hongkong niet zal worden bevrijd zolang de Britten hun troepensterkte en vuurkracht daar niet uitbreiden en de Ameri kanen Hongkong niet laten gebrui ken als basis voor agressie". Woe is indertijd lid van het pro vinciale comité van de politieke con sultatieve volksraad van de provin cie Kwantoeng geweest, een semi- officiële Chinese regeringsinstelling. Russische visie Het Russische regeringsblad Izwes- tia schreef gisteren, dat. China in feite niets doet. om de Chinezen in Hongkong te helpen bij het verzet tegen het Britse bewind. China heeft de autoriteiten in Hongkong tijdens oe relletjes talloze waarschuwingen gegeven, maar Peking zet de levering van water en voedsel voort, aldus het blad. De Britten zijn niet benauwd voor de waarschuwingen, omdat zij heel goed weten dat de Chinese leiders de samenwerkin met hen in Hongkong willen voortzetten. China export eerst maandelijks voor 40 miljoen dollar via Hongkong, zo vervolgt het Rus sische blad. eraan toevoegend dat de Chinezen meer dan 100 door de Britse politie uit Hongkong gezette Chinezen naar een arbeidskamp hebben gezonden. Intussen duren in de Britse kroon kolonie de ongeregeldheden voort. Bij botsingen tussen pro-communistische Chinezen en de politie en als ge volg van het ontploffen van eigen gemaakte bommen vielen woens dag zeker 12 gewonden. dan de vorige keer, want het onder wijspersoneel krijgt nu weer salaris. In juli moest het onderwijzend personeel het zonder inkomen stel len, omdat in juni met het oog op de vakanties twee maanden salaris te gelijk was gegeven, hetgeen ertoe bijdroeg dat de schatkist toen in fi nancieringsmoeilijkheden kwam te verkeren en een beroep moest doen op een voorschot van de Ned. Bank, die het geld maar voor het maken heeft. Dekking van gulden Doordat er in de afgelopen week door het rijk f56,1 min werd terug betaald op schatkistpapier dat door de financiële instellingen aan de Ned. Bank werd verkocht, trad er een klei ne verbetering op van de dekking van de gulden. Er werden door de terugbetaling guldens aan de circu latie onttrokken, die Indertijd waren gefabriceerd toen de banken het schatkistpapier kwamen aanbieden. Het bedrag van de terugbetaling was groter dan dat van het door het verlenen van voorschotten In reke ning-courant door de Nederlandsche Bank nieuw aangemaakte geld. de voorschotten stegen met f 34,3 min tot f 293,3 min. Er werd zodoende voor f 22 min meer aan de circula tie onttrokken dan er werd bijge maakt en daardoor werd de dekking van de gulden 0,23% beter op 83,98.% (Van onze Zwolse correspondent De stroomstoring ln de noorde lijke provincies en het oosten heeft gistermiddag voor sommige streken een uur, voor andere streken bijna twee en een half uur geeduurd. De schade die hierdoor ls aangericht loopt in de miljoenen. De voornaamste gevolgen van de stroomstoring waren: het treinver keer in de vier provincies stond na genoeg stil; de produktie van tien tallen fabrieken werd op slag ver lamd; benzinestations werkten niet meer, vele automobilisten bleven met lege tanks staan; warenhuizen in het donker liepen leeg; kranten kwamen te laat van de pers: de steunzender Hoogezand via welke het dagpro gramma van Hilversum 3 wordt uit gezonden, bleef een uur uit de ether; spoorbomen en bruggen bleven dicht of open. verkeerslichten werkten niet meer; ziekenhuizen schakelden op noodaggregaten over; duizenden kui kens vonden de dood op broedbedrij- ven. Bij Wavin N.V. in Hardenberg, waar plasticprodukten worden ver vaardigd. is de stroom ruim een urn- uit gevallen, maar een dagproduktle ging verloren. Het vloeibare plastic dat door de machines wordt voort gestuwd (door middel van elektrici teit) kwam tot stilstand, stolde, brandde en koekte aan. Dit betekent dat men het gehele machinepark dient te monteren en schoon te ma ken. „Met enkele tienduizenden gul dens is de schade bij ons niet beke ken", zei de heer Wavin. Ook de kranten werden getroffen. Op een krantenzetterij stolt het lood en duurt het, nadat de storing ls op geheven. 1 tot 1% uur voor het lood weer vloeibaar en daarmee bniikbaar is geworden. Bij de aziJnfabriek Heerkens Schaep- rnan en Co in Zwolle heeft de stroomstoring ongeveer 100000 liter azijn waardeloos gemaakt. Ned. Dagbladunie: 50 procent lager bruto resultaat De Neu. Dagbladunie a.i. ueeft een ingrijpend plan opgesteld, dat de directie nog dit jaar hoopt uit te voe ren. Financieel effect ervan voor dit jaar wordt betwijfeld. In het plan zijn kostenverlagende maatregelen en verhoging van de abonnements prijzen opgenomen. Dit bleek tijdens de in hotel Witte- burg in Den Haag gehouden buiten gewone algemene vergadering van aandeelhouders, waarop tot directeur werd benoemd van de Ned. Dagblad unie N.V. en van haar werkmaat schappijen Algemeen Handelsblad N.V. en Nieuwe Rotterdamse Cou rant N.V. met ingang van 1 oktober de heer E. G. Stijkei. Hij volgt mr. N. Drost op, aan wie ontslag is ver leend. De president-commissaris, jhr P. R. Feith, deelde mee, dat het bru- toëxploitatieresultaat over het eerste half jaar van 1967 ongeveer 50% la ger is dan over de overeenkomstige periode van vorig jaar. Dit is volgens hem veroorzaakt door een daling van de advertentieomzetten en een nog steeds voortgaande kostenstij ging. De advertentieomzetten van de Nederlandse dagbladen geven in het algemeen een teruggang te zien, die volgens jhr. Feith voor een belang rijk deel is te wijten aan invoering van de reclame in de televisie in april 1966 in ons land. Met betrekking tot de reclame in de televisie in ons land, de verwach te uitbreiding ervan bij vergelijking van de televisie-reclame in Ameri ka, zei jhr. Feith te vrezen, dat in ons land meer en meer tot concen tratie in de dagbladwereld zal moe ten worden overgegaan. In een verklaring van de Ameri kaanse artsenbond (AMA) wordt ver slaafdheid aan marihuana toege schreven aan ernstige problemen in het onderbewustzijn, neurotische con flicten en gebrek aan geestelijk even wicht. Verslaafden aan marihuana zijn ziek en hebben begrip en een daarmee samenhangende behande ling nodig, eventueel tijdelijk in een ziekenhuis. Belangrijk is, dat de arts erachter komt, wat de patiënt be wust of onbewust dwars zit. Geregel de gebruikers van marihuana kunnen er aan verslaafd raken, hetgeen zich uit in traagheid, verwaarlozing van het uiterlijk en het gevoel volkomen mislukt te zijn. Dit laatste is het ge volg van de tegenstelling tussen de werkelijke prestaties en die waarvan men heeft gedroomd. Veelvuldig ge bruik van marihuana leidt zowel tot inbeelding als teleurstelling en, als gevolg daarvan, tot onmaatschappe lijk gedrag. Andere gevolgen zijn sla peloosheid, zwak geheugen, chroni sche bronchitis, astma, geprikkeld heid e.d. De bewering, dat marihu ana-gebruik tot grotere artistieke scheppingskracht zou leiden, acht de artsenvereniging totaal onbewezen. BINNENLAND. op opVa scnoon en ugranscn Deiang op ei- Kaar moeten woraen aigestemu, om dat niermee net oeiang van de landbouw worat onaerseuat. Deze opvatting worot genuiaiga door ae Raad van Advies voor de Ruimtelij ke urdeiung. ln een brief aan ae xweeuc nlaaxt liet j-huiu- bouwschap zijn bezwaren kenbaar te- gen auvmzeu Van ucze Vaau uixaKe de tweede nota over ae ruimtelijke ordening. Rampeerruzie Een ruzie tussen twee iNeaenanase kampeeraers op een kampeerterrein m ïviiaueikeiae dij Oostende in neigie is uitgeiopen op een dolksteek, waardoor een van uen zwaar gewond is. volgens op gave van de Beigiscne poutie wa- en bij net urama oetrokicen een in woner van Groningen en zyn lö-ja- rige vriend eveneens uit Groningen. Nieuw stuk in ruksweg 1 In vier noord-uooise gemeenten liggen vanai vandaag ae piannen van Rijks waterstaat ter visie voor ue aanieg van een nieuw stuk in Rijksweg no 1 (Amsterdam-Hoevelaken) ter leng- te van 7,5 kilometer. Dit stuk, dat oegint by Muiden en eindigt onge veer bij de grens van Naaiden en uuizen, moet net byzonaer gevaar lijk smal rijkswegdeel door Naa-r- n en .oussuui vei vangen. Fregat „Van Nes" Op de werf van uc xvoiunaiuke Maatscnappy iri_»e ücneiae" N.V. in Vnssmgen is net onaerzeebootoestryaingsiregat „van Nes" officieel ingeoruik gesteld. De „Van Nes" is het derae iregat van de Van Speykkiasse, dat gereedge komen is. Drie andere fregatten van dit type zyn nog in aanoouw. Prins Bernhard in Dublin Prins Bernhard heeft zijn vakantie in Por to Ercole onderbroken voor een driedaags bezoek aan Dublin, waar hij de daar te houden paardenten- toonstelling zal bijwonen. De prins is gisteren in Dublin aangekomen. Turken komen niet terug Bijna vijftig Turkse arbeiders die bij de Nederlandse Kabelfabrieken in Delft te werk waren gesteld, keren niet van verlof terug. Niet een vermin derde werkgelegenheid by het be drijf is de oorzaak, doch de Turken wensen eenvoudig niet terug te keren De Ned. Kabelfabrieken willen nu in de vacatures voorzien door te trach ten Nederlandse werknemers van buiten Delft aan te trekken. Keramische industrie De vere niging „Klei-industrle" heeft het ini tiatief genomen om de vakopleiding voor de hele grof- en fijnkeramische industrie ter hand te nemen. Een commissie heeft een schriftelijke cur sus van 3 jaar ingesteld, die wordt gegeven in de vorm van ongeveer 26 schriftelijke lessen per jaar in de periode van oktober- april. Man door heiblok gedood De 59-jarige L. Blom uit Zwolle is in Leeuwarden om het leven gekomen toen een heiblok van 400 kilo op zijn schouder terecht kwam. De heer Blom was op een dekschuit samen met collega bezig met heiwerkzaam heden voor een walbeschoeiïng. Toen het heiblok niet goed was afgeremd en zijn collega die het bediende, de heer Blom toeschreeuwde dat hij op zij moest gaan, struikelde deze. Hij was op slag dood. In Suriname De bevolkingsgroep van Indonesische afkomst in Surina me heeft gisteren op feestelijke wij ze de aankomst van de eerste „Ja vaanse" immigranten in 1890 her dacht. Deze contractarbeiders werden toen naar Suriname gebracht om het werk op de door de slaven verlaten plantages weer op gang te brengen. Momenteel wonen ongeveer 40.000 afstammelingen van deze immigran ten in Suriname. Onderscheiding Naar aanleiding van het wereldcongres tegen de vi visectie in Amsterdam, dat samen viel met de herdenking van het 70- jarig bestaan van de „Nederlandse bond tot bestrijding van de vivisec tie", heeft prof. dr. S. Hofstra, voor zitter van de „Nederlandse vereni ging tot bescherming van dieren", de hoogste onderscheiding in ons land op het gebied van de dieren bescherming, de gouden ere-plaquet- te uitgereikt aan de heer J. Vinken- burg, de voorzitter van de jubile rende bond. BUITENLAND Decreten goedgekeurd De Fran se regering heeft gisteren de (om streden) decreten goedgekeurd waar onder werknemers aandeel in de winst van hun bedrijven krijgen en de openbare gezondheidszorg en soci ale voorzieningen worden hefziien. De ontwerp-decreten hadden veel kri tiek uitgelokt van zowel werkne mers als vakbonden. Zij werden aan genomen op een kabinetsvergadering onder leiding van president De Gaul le. die drie uur duurde. Vonnissen in Athene In Athene heeft een krijgsraad zeven personen wegens Inbreuk op de bepalingen van de staat van beleg veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van vier maanden tot acht jaar. De zwaarste straf kreeg een voormalige rechtskundige adviseur van de link se partij, EDA, de 48-jarige Tzimas, wie belediging van Koning Constan- tijn en de autoriteiten ten laste was gelegd. Geen mini op Madagascar Mini rokken zijn door het ministerie van Binnenlandse Zaken op Madagascar verboden. Het ministerie noemde mi nirokken en shorts in strijd met de openbare zedelijkheid en met de landsgebruiken. Overtreders van het verbod kunnen een boete en tien da gen gevangenisstraf krijgen. Tegen kredietmlsbruik De waar nemend president van Indonesië ge neraal Soeharto, heeft verklaard dat krachtige maatregelen dienen te wor den genomen tegen misbruiken bij het verstrekken van bankkredieten. De generaal doelde kennelijk op de klachten van vele zakenlieden dat bankemployé's persoonlijke provisies vragen als zakenlieden bij de staats banken verzoeken om leningen indie nen. Romeinse restaurants beboet Ne gentien bars en acht restaurants in Rome zijn beboet wegens door bui tenlanders aangebrachte overtredin gen, zoals te veel in rekening bren gen, het serveren van oudbakken voedsel, onhygiënische toestanden, het open zyn na sluitingstijd en over matig veel geluid. Studie in Griekenland Vier Zweedse parlementariërs zullen van 14 tot 20 aug. Griekenland bezoeken om daar het politieke klimaat na de militaire staatsgreep van april te be studeren. Zy gaan op voorstel van de „commissie voor Griekse democratie" waarin verscheidene Zweedse politie ke partijen vertegenwoordigd zijn. Denemarken, Noorwegen en Finland zullen ook vertegenwoordigers mee sturen. Het is de bedoeling dat ook nagegaan zal worden hoe de politieke gevangenen die op Griekse eilanden gevangen worden gehouden er aan toe zijn. Spaar de paarden Het eiland Man, tussen Engeland en Ierland gelegen, ls o.m. beroemd door zijn paardenteam, de laatste in Europa. Maar de bewoners en toeristen moe ten toch wel rekening houden met de paarden. „Paarden zijn 's men sen beste vrienden," schrijft de in- In Manx in een plaatselijke krant. Maar de edele viervoeters moeten by oversteekplaatsen voor voergan- gers stoppen om voorrang te ver lenen. ..Kan dat nu niet anders?", zo vraagt de inspecteur zich af. „De voetgangers zouden er toch be grip voor kunnen opbrengen, dat het stoppen en op gang brengen van de tram door de dieren 'n grote krachts inspanning betekent." Hongersnood ln India De rege ring van de Indiase staat Madja Pradesj heeft een gebied van 300.000 vierkante kilometer, met 14 miljoen inwoners, tot „hongergebied" ver klaard. Charleroi contra vlooien De ge- meenteiyke autoriteiten van Charle roi zyn gisteren geweken voor de eisen van personeel en klanten en zyn een actie begonnen tegen de miljoenen vlooien in de plaatseiyke douane-pakhuizen. Vrijdag kondigden de vier personeelsleden van de pak huizen, gesteund door douane- en transportpersöneel aan, dat zy de ge bouwen niet meer zouden betreden voordat de vlooien waren uitgeroeid. Na dit ultimatum stuurde de gemeen te een paar vlooien naar een labo ratorium waar vastgesteld werd welk bestrijdingsmiddel het geschikt ste was. De operatie zal drie dagen en twee nachten duren en 200.000 franken kosten. ADVERTENTIE Donderdag 10 augustus 1967 PRIJZEN VAN: f 15 zijn gevallen op nummers eindigend op f 50 zijn gevallen op nummers eindigend op f 100 zijn gevallen op nummers eindigend op f 200 zijn gevallen op nummers eindigend op f 400 zijn gevallen op nummers eindigend op f 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op 2i een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 065( een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 075f een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 041' een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 052; een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 037} een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 083H de prijs van f 30.000 is gevallen op het nummer 0495 DONDERDAG ZATERDAG Hotel „De Witte Singel": herden king 500-jarig bestaan Jeruzalemhofje. 11 uur i'l Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur Petrakerk (Surlnamestraat)Af scheid ds E. Haverkamp, 7 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. DINSDAG Stadhui? wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. WOENSDAG BIOSCOPEN 7.00 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 u „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lido: ..De roekelozen", 14 J. dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The double man". 14 J. dag. 2 30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De 40 gestolen geweren", 14 J. dag. 7.00 en 9.15 uur. 's Middags: „Geheim agent Fred Flintstone". a.l. dag. 2.30 uur. zond. 2.30 en 4.45 uur. Studio: „Dokter wat doe Je nou?' dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Iedere morgen behalve zondags: „De nieuwe avontu ren van Plnokkio", a.l. Trianon: The sound of music", a.l. dag. 2.00 en 8.00 uur; zond. 2, 5 en Astra (Wassenaar)„Geheim agente op Malakka". 14 j. vrijdags 8 uur en zaterd. 7 en 9.15 uur. Zondag 7 en 9.15 u: „Vrouwtjes aan de haak", a.l. Zond. 2.30 u: „De laatste stormloop". 14 J. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Hortus Botanicus: Tentoonstellingen reptielen en amphibien .Terra Hortus' van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. (t/m. 13 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk". Molenmuseum ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 1-5 uur nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Ball, beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10- 17 uur; 's zondags 13-17 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyosal. Dagelijks 1017 uur; 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor olkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ten toonstelling wandkleden Carlne van der Meer Maandag t/m zaterdag 10 uur voorm.-5 uur nam; bovendien dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 au gustus). Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot maandagmorgen dokterstelefoon 2 2 2 2 2. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Goede Vrljdagkerk, 20.15 uur: Halve finale Interpretatie van het Vierde Na tionaal Orgelconcours voor amateurs. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! cjencia VRIJDAG 11 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur; Het Re Orkest o.l.v. David Zinman Konstanty Kulka, viool. Op theater Zuiderpark, 20.00 u( Haghe Operette Spelers: „Vlkt| Goede Vrljdagkerk, 14.30 u<y les Interpretatie en Improvls het Vierde Nationaal Orgel voor Amateurs. ZONDAG 13 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Het Ra merorkest. 20.15 u.: Festival <1 deren, m.m.v. Davld Berglaj Kaps e.a. De Wagenschuur, 14.00 en 15, Haags Marionetten Theater: en het wonderlampje". jje MAANDAG 14 AUGUSTUS evo Openluchttheater Zulderparkpidt uur: Limburg's Jeugdtoneeljuid poester". DINSDAG 15 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het RePz' Orkest o.l.v. Alain Lombardieldi André Tsjaikowsky, plano. ,eer Openluchttheater Zuiderpair uur: Theater Spotlight: „Jeui.. 1967". ;He èrbï WOENSDAG 16 AUGUSTUS j Camping „Ockenburgh", 2oje ti Muziekvereniging „Juliana". I Openluchttheater Zuiderpark, l_ uur: Swiebertje, Bromsnor, Pier, doorlopendHaags tentheater: „De gouden schelpl Kon. Schouwburg, 20.15 uur: groep Ensemble; „Je kunt Dagelijks: Circustheater, musical „Anatevka". Dlligentia, 20.15 uur: Cabai Jansen: Hoe meer zielen" (za maandag geen voorstelling). Paviljoen theater. 20.30 uui van Wim Sonneveld (maand voorstelling). HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: The girl of Rochet Asta: Dokter ZJivago, 14 J. Bijou: Blow-up, 18J. Camera: Wat deed JIJ nou li log, pappie? 14 J. Cineac: Mijn prinses, 18J.; tends: Geheelm agent Fred Fll a.l Corso: Samen uit, samen t! Du Midi: The night of tb rals, 14 j.; 's middags Fllppe piraten, a.l. I J Euro CinemaSound of mL. Flora: Goud geschoten, Mal 14 J- bi Hollywoodoo sex onza ln de Oriënt, 14 J. Pe Kriterion: Hou de trein InL. 18 J. F' Metropole Tuschlnskl: Dfj men de Russen, daar komenP Passage: Voor een paar dollf 14 j. ien Rex: De wraak van dr. Fu I 14J. 0t RoxyDe Vlklng-konlngln. Seinpost: Hoe steel lk eenpOlN a.l. Iran Studio de Luxe: Bertrand roerend goed, a.l. ThaliaElvis vliegt er uit, West-end: Gooi 't maar in jtell a.l. pe Jeugdmatinees: Kolderparade, al. zaterdag, zofew woensdag 1.30 uur. toch Kurzaal: Zwaan kleef aan, L>r daemiddag 2.30 uur. Thalia: Popeye festival, a.lf„ 1.00 uur. 'fold weerrapporte!1' (Van hedenmorgen 7 uol Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eel de De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble BeTlijn Frankfort München Zürlch Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mmllorca Lissabon half bew. half bew. licht bew. half bew. half bew. half bew. geh. bew. geh. bew. regenbui geh. bew. regenbul regen half bew. zw. bew. regenbul geh bew. onweer geh. bew. on bew. licht bew. licht bew. on bew. half bew. onbew. 99 l D' 23 N 22 Pt 23

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2