Raad mag aantal leden en wethouders uitbreiden Benoeming burgemeester door de Kroon blijft gehandhaafd MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D Iri LEIDSCB DAGBLAD W WOENSDAG 9 AUGUSTUS ADVERTENTIE (Van onze Haagse correspondent) Minister Beernink is van mening, dat een gemeenteraad het recht moet hebben zelf het aantal raadsleden uit te breiden. Er kunnen zich in een gemeente omstandigheden voordoen, aldus de bewindsman, die het gewenst maken daartoe over te gaan en aangezien de leden van de raad die omstandigheden het beste kunnen beoordelen dienen zij ook vrij te zijn een beslis sing over uitbreiding te nemen. tezamen wezenlijke inhoud van de functie van burgemeester. De benoeming van de burgemees ter door de Kroon of) aanbeveling van de commissaris der Koningin blijft gehandhaafd. De benoemings- duur echter, die thans tot 6 jr. is be perkt, wordt losgelaten. De burge meester wordt voor onbepaalde tijd benoemd en kan door de Kroon ont slagen worden. Volgens de toelich ting heeft het burgemeestersambtge- leidelfjk aan het karkater van een loopbaan gekregen, waarin een ze kere carrière gemaakt kan worden. Dit maakt een beperkte benoemings- duur ongewenst. In het ontwerp wordt de combinatie van het burgemeesterschap met het voorzitterschap van de gemeenteraad uitdrukkelijk gehandhaafd. Daarom laat art. 142 van de Grondwet niet toe de raad zeggenschap te verle- in de benoeming van een burgemees ter. Het zou echter geen bezwaar ontmoeten indien aan de raad een recht van aanbeveling werd toege kend. Voorontwerp gemeentewet Deze opvatting is neergelegd in het eerste deel van het voorlopig ontwerp voor de herziene gemeen tewet, dat vandaag door de minister van Binnenlandse Zaken in de open baarheid is gebracht. De publikatie van dit voorontwerp heeft ten doel de meningsvorming op gang te bren gen, opdat de wetgever straks op de best mogelijke wyze geïnformeerd is over de heersende opvattingen. In de nieuwe opzet wordt evenals in de huidige wet wel een opsom ming gegeven van het aantal raads leden. al naar gelang de grootte van de gemeente, maar daarnaast wordt aan de gemeenteraad de belangrijke bevoegdheid toegekend het aantal le den binnen een bepaalde marge Uit te breiden. Ook de vrijheid van de gemeente raad met betrekking tot het aantal wethouders wordt vergroot. In te- genstellnig tot het thans geldende voorschrift wordt een nieuw artikel ingevoerd, dat ne raad in beginsel het recht verleent het aantal wethou ders zelf vast te stellen. Ten aan zien van het aantal is slechts een algemeen minimum (2 wethouders) en een bijzonder maximum gesteld, dat afhankelijk is van het aantal leden waaruit de raad ten minste moet bestaan. Dit maximum komt neer op een kwart van het aantal raads leden in gemeenten met 3000 tot 30.000 inwoners en een vijfde in gro tere gemeenten. Niet-raadslid Ook in de herziene wét is de be paling, dat wethouders lid van de raad dienen te zijn, als hoofdregel gehandhaafd. Dit moet de garantie geven, dat de wethouders bij wie het bestuur van de gemeente iri over wegende mate berust, personen zijn die blijkens hun verkiezing tot raads lid het vertrouwen van de ingezete nen genieten. Volgens de samenstellers van het nieuwe ontwerp is er geen sprake van een gebrek aan voldoende raads leden die geschikt en bereid zijn tot het wethouderschap. Wel doen zich problemen voor bü de voorziening in tussentijdse vacatures. Daarom wordt een afwijking van de hoofdre gel voorgesteld, n.I. dat de raad ter vervulling van een tussentijds open gevallen plaats een niet-raadslid tot wethouder mag benoemeh. Is echter de lopende zittingsperiode van de raad verstreken, dan kan het man daat van een dergelijke wethouder slechts worden gecontinueerd indien hij bij de verkiezing een zetel in de raad heeft weten te verwerven. In de huidige wet kan aan een wethouder onvrijwillig ontslag wor den verleend in geval hij niet meer het vertrouwen van de raad bezit. Het betreffende wetsartikel wordt echter aldus minister Beernink veelal onjuist of lichtvaardig toege past. Voorgesteld wordt daarom on vrijwillig ontslag slechts mogelijk te maken indien de wethouder zich aan kennelijk wangedrag of grove ver waarlozing van zijn taak heeft schul dig gemaakt. Onder grote verwaar lozing wordt oxn. begrepen: het zon der genoegzame grond weigeren ge vraagde inlichtingen aan de raad te verstrekken. Het ontslag wordt gebonden aan de persoon van de wethouder. Het gaat uitsluitend om zijn gedrag en niet om het beleid van B. en W. of van enige wethouders gezamenlijk. Vandaar dan ook de bepaling dat het ontslagbesluit slechts 'n wet houder kan betreffen. Deze kan bij Gedeputeerde Staten in hoger beroep komen. Het denkbeeld om de benoeming van meer dan een burgemeester in een gemeente mogelijk te maken is door de samenstellers van de nieuwe wet verworpen. Een functionele split sing van de werkzaamheden van de burgemeester in twee gedeelten, in die zin dat de ene functionaris zich tot de bestuurlijke arbeid beperkt, de ander tot de representatieve, wordt niet aantrekkelijk geacht. Bei de vormen van werkzaamheid geven Hieronder volgt een aantal normen voor gemeenteraden. De raad zal bestaan uit: 7 leden in een gemeente beneden de 1.001 inwoners 9 tot 3.000 13 10.000 17 -20.000 21 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geeu uitspraak Niettemin is in de nieuwe opzet elke institutionele vorm van inspraak van de haar bij de benoeming van burgemeesters afgewezen. In de toe lichting wordt gezegd, dat door het verlenen van invloed aan de raad de burgemeester in zekere mate af hankelijk zou worden van een deel van de raad. Minder dan thans zou hij de man zijn die door de hele raad en de bevolking wordt be schouwd als de bovenpartijdige be waker van de gemeentelijke belan gen. Voorts moet worden gevreesd voor weinig verheffende verwikke lingen gedurende de periode waarin de functie van burgemeester vacant is. Ook wanneer men de situatie in het buitenland in de beoordeling betrekt, aldus de stellers, blijkt het in Nederland geldende systeem voor de benoeming onmiskenbare voorde len te bezitten. Het vraagstuk van de bevoegdheid tot schorsing van een burgemeester is thans geheel bij de Kroon ge bracht, zodat gedeputeerden deze niet meer bezitten. De beperking van de schorsing tot een termijn van drie maanden is geschrapt en voorts kan de minister van Binnenlandse Zaken tijdens een schorsing bepalen dat de burgemeester zijn functie niet uitoefent. Hierdoor bestaat ook geen behoefte meer aan de in het ver leden zo vaak noodgedwongen toege paste praktijk, dat de commissaris der Koningin aan een burgemeester voor onbepaalde tijd ziekteverlof toe moest kennen. Het begrip ziektever lof kreeg daardoor een minder gun stige betekenis. Waarom isitjfo sinaasappelsap uniek? Het bevat géén conserveringsmiddel. Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaak! En nog een wonder: negen glazen echt sinaasappelsap uit dat klei ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Pernis (vac. C. den Engelse) (toez.) K. v.d. Sluijs te Herwijnen - te Giessendam- Neder- Hardinxveld C. Baart te Putten - te Twello (vac. J. B. Cats) (toez.) H. C. v. Itterson te Rhonn - te Varsse- veld (vac. J. M. de Neij) (jpez.) M. Fokkema te Nieuwleusen. Aangenomen naar Huizum (vac. J. Terpstra) R. K. de Jong te Goufcum- naar Deventer (vac. G. D. H. Dingo- mans) J. v. Hartingsveld te Lutctl- geest - Kraggenburg. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Heerde (vac. A. A. Klapwijk) E. Boswijk te Jutrijp- Hommerts. die bedankte voor Roer mond. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedanks voor Orangeville (Ontario Canada (Ref. Church) J. Faber te Schiebroek - Hilligersberg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Kornhorn H. Biesma te Stadskanaal Aangenomen naar Ermelo N. Brandsma te Sliedrecht. BAPT. GEMEENTEN Bedankt voor Veendam R. J. Voor- haar te Hengelo (0). (Van onze parlementaire redactie) De minister van Binnenlandse Zaken mr. H. K. J. Beernink, meent dat de gemeenteraden het recht op inspraak bij de benoe ming van een nieuwe burgemeester niet mag worden onthou den. Hij wil de raden echter ook weer niet het recht tot voor dracht toekennen. De minister introduceerde gisteren in een gesprek met de par lementaire pers het eerste deel van het voorlopig ontwerp voor een herziene gemeentewet. Daarin wordt elke vorm van in spraak van de raad bij de benoeming van de burgemeester af gewezen. Gevraagd wat hierover nu precies zijn standpunt is, weigerde de bewindsman de toelichting in de proeve op dit punt voor zyn rekening te nemen. Hij bleek van oordeel dat de raad desgewenst grondwettelijke rechten op inspraak kan doen gelden. De minister gaf toe dat het stuk wat dit betreft al door de feitelijke ontwikkeling is achterhaald. Hij bleek de proeve slechts in haar algemeenheid te willen aanvaarden. Hij wei gerde de verantwoordelijkheid voor elk onderdeel van het ont werp, dat reeds onder zijn ambtsvooganger gereed is gekomen. Hij wilde een half jaar geven voor een kritische gedachten- wisseling over het ontwerp, dat nog door andere delen zal worden gevolgd. '.Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllllllllll'llltllllllllllllllllllllllllllllllll Onderhandelingen V atieaan-Praag zijn mislukt j In doorgaans welingelichte Vati- i caanse kringen heeft men gisteren toegegeven, dat de onderhandelingen j tussen het Vaticaan en de Tsjechi- sche regering over de normalisering I van de betrekkingen tussen de R.K. Kerk en Tsjecho-Slowakije mislukt j zijn I Het nieuws over de mislukking I was afkomstig uit Wenen. In Vati caanstad zei men dat het overleg mislukt is door de starre houding van Praag in het bijzonder met be trekking tot de kwestie van de be noeming van de nieuwe bisschoppen. Het Vaticaan, zo zei men, is bereid contact aan te knopen met elke regering, onverschillig welke politie ke richting zij is toegedaan, mits er redelijke kansen bestaan op een akkoord, dat de rooms-katholieken In dat land in staat stelt hun geloof daadwerkelijk te beleven. Het Vati caan kan het overleg echter niet voortzeten als de betrokken regering bepaalde fundamentele eisen niet wil inwilligen. In dit geval ging het om zo'n fundamentele kwestie, na melijk het recht om bisschoppen te benoemen. De regering in Praag zou die benoeming niet willen overlaten aan het Vaticaan. In Vaticaanstad heeft men alle hoop op een akkoord met Praag echter nog niet opgege ven. Jehova's getuigen naar Utrecht Van morgen tot en met zondag is Utrecht het verzamelpunt van meer dan 10.000 Jehova's getuigen uit de provincies Noord- en Zuid-Hol land, Utrecht en delen van Gelder land en Overijssel. Men verwacht op de laatste dag ongeveer 13.000 bezoe kers. Al deze Jehova's getuigen zul len het derde regionale congres bij wonen dat dit jaar wordt georgani seerd. Eerder werden soortgelijke congressen (zjj het op kleinere schaal) gehouden in Enschede en Tilburg. DONDERDAG Jeugddorp (bij slecht weer ln de VRIJDAG Oude Vest 13. Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 u. nam. ZATERDAG Hotel „De Witte Singel": herden king 500-Jarig bestaan Jeruzalemhofje. 11 uur ZONDAG Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Evangelist N. d. Bruggen. 7.30 nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur voorm. Af- Zwart-witte stokken voor de bejaarden Het jaarlijkse voetbaltoernooi van -ploegen van Zutphense scho lieren en gemeentepolitie heeft tot een voor ons land uniek initia tief geleid. Scholieren, onderioij- zers en politiemannen, die zich in Zutphen in een comité hebben verenigd, zijn met het idee geko men aan bejaarde Zutphense voetgangers zwart-witte stokken te verstrekken. Men hoopt dat zij zich daardoor veiliger in het steeds drukker wordende verkeer zullen voelen. Bejaarden uit Zutphen kunnen binnenkort een stok, die al met veel succes gebruikt wordt in een aantal Duitse steden, op het po litiebureau afhalen. De kosten van de aanschaf zoorden gefinan cierd door enkele zakenmensen in Zutphen. 25 - 30.000 40.000 50.000 70.000 100.000 200.000 500.000 boven 500.000 Het aantal raadsleden kan door dc raad in gemeenten met minder dan 50.000 inwoners met ten hoogste zes en in de overige gemeenten met ten hoogste twaalf worden verhoogd. BINNENLAND Chauffeur overreden De bijna 20-jarige chauffeur T. Klop uit Haaf- ten is gistermiddag om het leven ge komen op de Rijksweg van Amster dam naar Utrecht. Onder Vinkeveen had hij zijn vrachtauto op de vlucht strook gezet om een wiel te contro leren dat warm was gelopen. Zijn auto stond dicht bij de rijstrook, zo dat hij, toen hij onder de wagen uit kroop, werd overreden door een vrachtauto met aanhanger. Hij over leed ter plaatse. Jongen verongelukt In de ge meente Melick Herkenbosoh is gis teravond de 15-jarige J. E. N. M van der Burgt om het leven geko men toen hij bekneld raakte onder een kantelende landbouwtrekker. De trekker werd bestuurd door een even oud vriendje dat met de schrik vrij kwam. Gedood door stroom De 37-ja- rlge Tielenaar J. H. van Oorsouw, die in zijn woning in de Medelse- st-raat met een boor werkzaamheden verrichtte, kwam op een gegeven moment met de elektrise stroom in aanraking. De man is overleden. Huisvrouwen gedupeerd Honder den Deventerse huisvrouwen hebben gisteren hun maandagse was op nieuw mogen doen. Maandagmiddag staken onbekenden een enorme par tij rubberbanden in brand, die aan de rand van de gemeente Deventer in een kleine kolk waren opgeslagen. Wikke, vette rookwolken werden dooi de wind in de richting van Deven ter gedreven. De stank van rubber en de neerslag op de was hebben heel wat huisvrouwen kopzorgen be zorgd. De Deventer brandweer doof de tenslotte het vuur. Winkelcentrum onder water Een breuk in de hoofdwaterleiding is er de oorzaak van geweest dat gisteren een groot gedeelte van het Deven terse winkelcentrum niet te bereiken was. Drie winkelstraten liepen onder water. Het verkeer werd na de over stroming, die in de nacht van maan dag op dinsdag ontstond, langs het getroffen centrumgedeelte geleid. 83-jarige mevr. Groeneveld-Buntsma, uit Amsterdam, die zeer ernstige ver wondingen opliep, toen een autobus waarin zij zat. op de rijksweg nabij Steenwijkerwold van achteren door een vrachtwagen werd aangereden. Bij dit ongeluk werden vijf bejaar den gewond. Drie van hen moesten uit het wrak van de bus worden ge zaagd. Heide bloeit al De uitgestrekte Veluwse heidevelden beginnen, en kele weken vroeger dan normaal, een paarse tint te vertonen. Op het ogenblik zijn het nog slechts de weg bermen en de windbeschutte plekjes, waar de hei begint te bloeien, maar omstreeks half augustus zal de hei de volop in bloei staan. De vroege bloei van dit jaar is te danken aan het gunstige, warme zomerweer. De ANWB heeft enkele „bloeiende hei- de-routes" uitgezet: de zuid-, mid den- en noord-Veluwe-i"outes. Op de Ginkelse heide bij Ede zal men ook de Edese schaapskudde kunnen zien rondtrekken. Inenting jongvee Op 1 septem ber begint een periode van voorbe hoedende inenting tegen mond- en klauwzeer van het op de bedrijven aanwezige jongvee. Volgens een me dedeling van het ministerie van Landbouw betreft het hier alle run deren, geboren na 30 september 1966 en ouder dan vier maanden. Deze zijn in het algemeen nog niet eerder ingeënt. Ziekenfondsverzekerden Van de 12,5 miljoen Nederlanders waren er op 1 januari van dit jaar bijna 8,8 miljoen aangesloten bij een zieken fonds. Hoewel de bevolking in 1966 met 1,28 procent groeide, nam het aantal ziekenfondsverzekerden met slechts 0,96 procent toe. In het Jaar daarvoor stond tegenover een groei van de bevolking met 1,35 procent zelfs een daling van het aantal zie kenfondsverzekerden en wel met 0,71 procent. Een en ander blijkt uit gegevens van het secretariaat van de Ziekenfondsraad. Knapen stalen f 13.000— Twee Amsterdamse jongetjes stalen uit een tijdens de middagpauze afgesloten dagwinkel op het kampeerterrein in Bakkum een bedrag van f 13.000. Met een valse sleutel hadden zij zich tot de winkel toegang verschaft. Een twaalfjarige jongen wist dat zijn moeder, de beheerster van de win kel, steeds tussen de middag afwe zig was. Met zijn vriendje (13) ver stopte hij een deel van het geld in de bossen rond het kampeerterrein. Daarna gingen zij terug naar Am sterdam en kochten daar twee race fietsen. elk ter waarde van f300.—. De politie heeft de knapen aange houden. Vrijspraak Vrijspraak, luidde het vonnis tegen een 59-jarige ver tegenwoordiger, sinds vijftien jaar geheelonthouder, omdat hij zijn auto had bestuurd onder invloed van een grote hoeveelheid, 70 procent alcohol bevattende. Valeriaantinctuur. De officier van Justitie had hem tot een boete van f200.— of 20 dagen hech tenis en zes maanden ontheffing van de rijbevoegdheid voorwaardelijk ver oordeeld willen zien. BUITENLAND Kroll overleden De voormalige Westduitse ambassadeur in Moskou Kroll is gisteren op 69-jarige leef tijd in een kliniek bU Starnberg in Beieren overleden. Verscheidene we ken geleden werd hij do:or een hart aanval getroffen en sindsdien is zijn toestand steeds slechter geworden. Kroll, die in 1958 ambassadeur in de Sowjet-Unie werd, slaagde erin de sympathie van Chroesjtsjof te win nen. Beide mannen kregen een goed persoonlijk contact. Hij is na 1962 nog jaren adviseur van de regering in Bonn geweest voor kwesties in zake de Oosteuropese landen. Koningin en premier De Britse koninklijke familie heeft een bliksem bezoek gebracht aan premier Wil son en diens vakantieverblijf op de Scilly-eilanden voor de kust van Cornwall. Koningin Elizabeth bracht gisteren met haar echtgenoot en twee oudste kinderen, ,rins Charles en twee oudste kinderen, Prins Charles en prinses Anne, een bezoek aan de eilanden met het koninklijke jacht Brittannia. Tijdens het informele be zoek ging het gezelschap ook naar de premier. Prins Philip bestuurde de landrover, waarin het gezelschap de tocht maakte. De koninklijke fa milie ging niet naar binnen, maar praatte wat met de premier en zijn vrouw voor de bungalow waar Wil- n verblijft. Halt! en het recht van asiel Ha ïti heeft officieel de algemene com missie van de Organisatie van Ame rikaanse Staten (O.A.S.) op de hoog te gesteld van het besluit, niet lan ger de interamerikaanse overeenkom sten betreffende de verlenging van politiek, dipolomatiek en territoriaal asielrecht te erkennen. De stap is volgens minister van Buitenlandse Zaken Chalmers genomen om een einde te maken aan het misbruik door de Latijns-Amerikaanse ambas sades in Port-au-Prince van het asiel recht, dat niet mag dienen ter be scherming van gewone misdadigers en deserteurs uit het leger. Leerboeken gezuiverd De Spaan se autoriteiten hebben een natio nale actie gelanceerd, die ten doel heeft alle uitdrukkingen die voor de Joden kwetsend kunnen zijn uit de Spaanse schoolboeken te verwijde ren. Reeds zijn 159 leerboeken ge zuiverd, op verzoek van de „joods- christelijke vriendschap", een or ganisatie die beoogt een betere ver standhouding te verwezenlijken tus sen de volgelingen van verschillende godsdiensten in Spanje. West- Irian en de V.N. Een woordvoerder van secretaris-gene raal Thant van de Verenigde Naties heeft gisteren bevestigd, dat de In donesische regering beloofd heeft eind 1969 een volksstemming te hou den over de toekomstige status van het gebied. Thant zal volgend jaar een V.N.-vertegenwoordiger aanwijzen die ter plaatse het referendum zal voorbereiden. Ruimteprogramma V.S. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft gisteren zijn goedkeuring gegeven aan een begroting van 4,8 miljard dollar voor de financiering van de ruimtevaartprojecten in het lopende belastingjaar dat tot eind ju ni 1968 duurt. De regering had een bedrag van 5,11 miljard dollar ge wenst. Incidenten op Cyprus Gistera vond hebben Turkse Cyprioten en Grieken op Cyprus te Larnaca op elkaar geschoten, zo is van V.N.- zyde meegedeeld. Het incident duurde twee uur, er zijn geen slachtoffers. Zweese leden van het V.N.- leger op Cyprus begaven zich naar het be trokken gebied om verdere inciden ten te voorkomen. BIOSCOPEN Luxor: Laurel en Hardy als St: vechter, a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera„The professionals", Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45,i 9.15 uur. Elke middag 2.30 „Sneeuwwitje en de 7 dwergen Lido: „Sectie S contra Goldmaïde J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 4.45. 7 en 9.15 uur. gO Studio: „Naakte onschuld", 18 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30j m 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.5f1 Flipper". Trianon: „The sound óf music Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en fLC Rex: „Rit door de hel", 18 Jjtoi (ook zond.) 7 en 9.15 uur. Eikei cl n dag 2.30 (zondag ook 4.45 uur) me" (Elvis Presley). Bo Wassenaar, Astra „ZedenjtQt grijpt in" (vr.- en za. av.). „Im t zen Rossl" (zo.av.). „De eenogigi diaan" (zo.ml.). -w TENTOONSTELLINGEN 1 De Lakenhal: Dag. 10-5 uur:i 1-5 uur. Hortus Botanicus: Tentoonstel! reptielen en amphlblen .Terra Ei van 10 uur voorm. tot 10 uuri I (t/m 10 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van löj (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuseu: opend dinsdag t/m zaterdag 1( L, voorm.5 uur nam. Zondags 1- nam. Maandags gesloten. _o ..-MlBf.. "8® droombeeld". °Geopèncl dagelijkf Hoi 17 uur; 's zondags 13-17 uur (en oktober). rgn Rijksmuseum voor Volkenk\'jjn~ Tentoonstelling van Japanse prf 8 van Kyosal. Dagelijks 1017 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor olkenk (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 'i dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappenDag, uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): toonstelling wandkleden Carlnc der Meer. Maandag t/m zaterd^ uur voorm. 5 uur nam; bovi dinsdagavond 8—10 utir (t/m 1 gustus). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende ge j' Zuider Apotheek, Lammenschanr f tel. 23553. HUISARTSEN Zaterdagmorgen vóór 12 uur| plege men de eigen huisarts, i tot maandagmorgen dokterstel 2 2 2 2 2. WOENSDAG 9 AUGUSTUS van 1zijn Kurzaal, 20.15 uur: Guinesel^00' groep DJoliba" ,LeU Paviljoentheater, 20.30 uur:i Wim Sonneveld. Diligentia. 20.15 uur; Cabarej Jans: „Hoe meer zielen". (Van hedenmorgen 7 aar)» Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De BUrt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürich Locarno Wenen Innsbruck Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. regen regen regen regenbui regen regen zw. bew. onbew. onbew. half bew. geh. bew. regen half bew. onbew. licht bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. licht bew. S\ shoi HjZw 22 1 Ml 23 SCho 28 1 fectc 27 lj Lyce 11 1' rec*e 32 2i onth 27 Rf S7 „Cor 27 II" 27 scha 26 npasti l>sp 36 l pa 29 -het 29 28 II Over

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2