1 „U bent in uw taak tekort geschoten" Uitkering bijstandswet werkloze ex-scholieren Haringtreilers naar Noordzee Drie mensen gebeten door wild zwijn Auto van kapelaan 1 terecht DrW. Th. Daems lector Leiclse Universiteit Johnsonen Thant zijn het oneens Duitser graaft naar oorlogsschat DINSDAG 1 AUGUSTUS 1967 LKIDSCH DAGBLAD r. R. Poels (VVD) tot B.&W. van Leiderdorp over garagebouw aan Ch. de Bourbonstraat „U bent hopeloos in uw taak tekort ^^jeschoten. Het antwoord, dat u geeft ïaar aanleiding van de door mr. J. 1. de Groot en mU gestelde vragen, gjal ik niet zonder meer voor kennis geving aannemen. U overweegt toe- itemming te geven tot de bouw van ien aantal garages op een terrein aaby de Charlotte de Bourbonstraat. )mwonenden die daar een huis koch- aSI.cn, kregen destijds de verzekering, lat er geen opstallen zouden worden fcbouwd en belanghebbenden hebben {een behoorlijke berichtgeving ont- rangen. Dit zei een boze ir. R. Poels, na- nens de V.V.D.-fractie gisteravond n de raadsvergadering, bij behande- ing van de ingekomen stukken en ypdedeMngen, waarbij werd voorge- steld het antwoord aan de V.VJD.- Iractie voor kennisgeving aan te ne- nen. In het antwoord zeggen B. en W. te overwegen de gevraagde ver- "H;unning te verlenen op grond van irt. 20 van de Wederopbouwwet. C TOEZEGGING De vergadering werd geleid door oco-burgemeester C. Meerburg, die imtwoordde, dat het college de ernst """ier naar voren gebrachte bezwaren niet onderkende. De praktijk is in Nederland niet meer zo, dat eens gedane toezeggin- terjen niet meer veranderd zouden kun- oen worden, en bovendien heeft de raad het laatste woord. Niet aanwezigen waren op deze ver- !gadering de heren L. Los, drs. J. Vlie- jer, drs. G. H. van 't Klooster en A. M. Kleiiss. Na de gebruikelijke ope ning beëdigde de heer Meerburg al lereerst drs. J. Ph. van Oostrom (V.V.D.), opvolger van mr. J. J. de Groot. In z'n gelukwens zei de voor- ^^litter dat men als raadslid kritiek mag hebben en een open oog voor de van zaken. Zich richtende tot mevr. Van Oostrom, zei de neer Meerburg dat hy met z'n felicitatie lan haar, een saluut wilde brengen aan alle echtgenotes van de overige raadsleden, die het thuisfront vor men. Bij de mededelingen was een berkfht /an een tweetal benoemingen aan de upenbare lagere scholen t.w. de heer W. H. v. der Nat jr. als onderwijzer ian de Koningin Julianaschool en 'an de heer P. Ch. Hoogstraten te /oorschoten in dezelfde functie aan ie Prins Willem-Alexanderschool. Van de commissaris van de Konin- I jin van Zuid-Holland was een dank betuiging ontvangen namens de ko ninklijke ouders en grootouders voor de bij de geboorte van de Prins ge zonden gelukwensen namens het ge meentebestuur. BEZWAAR De heer C. N. Boot (P.v.d.A.) zei, dat dit volgens hem niet gebeurd was na een voorstel aan de raad, anders zou zijn fractie daar zeker bezwaar tegen hebben gemaakt. „Weinig elegant" noemden drs. Van Oostrom en de heer C. N. Boot het voorstel om mevr. J. L. Vrolijk- De Boois per 7 juli eervol ontslag te verlenen. Zij genoot tot deze datum zwangerschapsverlof en had ontslag gevraagd per 8 augustus. Deze zaak is besproken op het mi nisterie van Onderwijs en is recht en redelijk, aldus de heer Meerburg, mevr. Vrolijk zou niet meer gaan werken, de vakantie van de kleuter school heeft daar niet mee te ma ken. De voorstellen, met betrekking tot medewerking aan verschillende scho len, werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Een der laatste agenda punten was het voorstel tot het aanleggen van het tweede ge deelte van de Engelendaal en het beschikbaar stellen van het krediet daarvoor. TUNNEL is afgewezen omdat er geen geld voor was. Nu staat de gemeente echter voor enige belangrijke grond verko pen, zodat B. en W. gemeend heb ben het voorstel zo spoedig mogelijk weer ter tafel te brengen. De heren J. M. Fieken (K.VP.) en C. N. Boot (PvdA) steunden J. W. Boot, waar op wethouder J. Nievaart nog ant woordde, dat het gevraagde krediet bestemd is voor dreinage, en dat het plan voor een ongelijkvloerse over gang, later alsnog bij deze weg kan worden gemaakt. Op uitnodiging van het nieuw be- edigde raadslid bleef men voor een grondige kennismaking, nog wat lan ger bijeen. Schilderijen gestolen in Den Haag De drie gebroeders Aldo Li vio en Philippe Sarrasin fresp. 13. Twee jonge mannen hebben ran- 111 en 8 jaar oudwonen de gehele nacht een ruit ingeslagen van de i zomer, honderd dagen lang, op Galerie des arts aan het Haagse tweeduizend meter hoogte op de Noordeinde. Uit de etalage namen j alp Tsissette in Zwitserland. Hun De J. W. Boot (prot. chr.) zei, dat deze weg een oversteekplaats gaat worden van de Laan van Ouderzorg naar het Winkelcentrum. Eerder is reeds gesproken om hier aan voet gangers- en fietsentunnel te maken. Hy vroeg naar mogelijkheden dit nu meteen te doen. zij twee kostbare schilderijen weg; een werk van Wouter Verschuur „Paard en ezel in de stal" (ongeveer 1850), waarde 30.000 gulden, en een stadsgezicht van tijdgenoot F. Spoh- ler, waarde 7500 gulden. „De twee schilderstukken zullen nagenoeg niet te verhandelen zijn," zei vanochtend de directeur van de kunsthandel, de heer E. Hirschberg. „Vooral het schilderij „Paard en ezel in de stal", het beste werk dat Wouter Verschuur sr. ooit ge schilderd heeft, is internationaal be kend. I taak is op de kudde van hun dorp, samei* 120 koeien en schapen, te passen en kaas en melk te maken, waarvoor zij 4000 franken per sei zoen krijgen. Dit is een welkome bijdrage voor hun vader, een ar me bergboer met een talrijke fa milie. (Van onze Arnhemse correspondent) In de Onzalige Bossen, een uitgestrekt bosgebied bij De Steeg, dat deel uitmaakt van het nationale park „De Velu- wezoom", is gistermiddag een vrouw aangevallen door een I wild zwijn. De verwonding viel mee, de schrik was veel groter, j Hevig ontdaan en buiten adem rende zij het in de bossen ge legen pannekoekenhuis, de Ca- rolinahoeve, binnen. In nog geen week tyd is het drie keer voorgekomen dat één van de ruim 100 wilde zwijnen die in de On zalige Bossen rondlopen, mensen heeft aangevallen. Vorige week don derdag had het dier het gemunt op een man. Afgelopen zondag werd het Arnhemse echtpaar De Leeuw met familieleden, een gezelschap van 15 mensen, de stuipen op het lijf ge jaagd. De 10-jarige Wim de Leeuw- werd in zijn been gebeten. Hij moest in het ziekenhuis worden behandeld. Jachtopziener G. van Velthuizen maakt sinds zondag jacht op het wil de zwijn dat plotseling agressief is geworden. De vrouw die gisteren is aangevallen vertelde aan personeels leden van de Carolinahoeve. dat zij het dier nog wel zou kunnen herken nen. De jachtopziener werd direct gewaarschuwd, maar het wilde zwijn is niet meer gezien. De moeilijkheid bij het opsporen van het dier is, dat zolang er geen mensen in de buurt zijn het agressieve dier niet te onder scheiden is van de overige. Daarom ook trekt de heer Van Velthuizen met zijn jachtgeweer door de Onzalige Bossen op de uren dat er toeristen »n andere dagjesmensen verblijven. Nederlander gaat solovlucht maken over de oceaan De 40-Jarlge zakenman G. J. G. Mesdag, voor een Zwitsers-Ameri kaanse onderneming gestationeerd in Amerika maar met een huisadres aan de Looierstraat in Arnhem, zal dezer dagen met een vierpersoons zakenvliegtuig een solovlucht over de Atlantische oceaan maken. Hij zal met zijn Mooney Mark-21 vanaf een Amerikaans vliegveld starten. Het doel van de vlucht is Teuge, een vliegveld tussen Apeldoorn en Deven ter. Wanneer de oceaanvlucht naar het voorbeeld van Lindbergh begint is niet bekend. De heer Van Mesdag is al zes weken voor zaken in de Verenigde Staten van Amerika. „Hij moet eerst zijn zaken afhandelen en dan hangt het van het weer af wan neer mijn man kan opstijgen," ver telde zijn echtgenote. Afhankelijk van de weersgesteldheid zal hij er 2 tot 3 dagen over doen. De oce aanvlucht die de heer van Mesdag gaat maken moet de bekroning wor den van jarenlang sportvliegen. Kort geleden is hij volledig gebrevet teerd, dat wil zeggen: hij mag nu ook op normale, meermotorige ver keersvliegtuigen vliegen. Een be langrijke prestatie als sportvlieger bracht hij vorig jaar op zijn naam toen hij 'n retourvlucht maakte van uit Nederland naar Zuid-Marokko. Tokio maakt schoon schip ZOETERWOVDE De auto van kapelaan P. van den Bosch, die in de nacht van vrijdag op zaterdag van het plein voor de r.k.- Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude werd ge stolen is terecht. De Wormerveer- se politie ontdekte de wagen g's- teravond in het dorp aan de Zaan. Het is niet uitgesloten, dat deze liefstal is gepleegd door een van ie twee inwoners van Wormerveer, die wegens een groot aantal inb>a- fcen in vele plaatsen in ons land, door ie Leidse politie het afgelopen „weekeinde konden worden gearre.s teerd. De politie heeft de zaak in under zoek. Week cel voor dronken autobestuurder Om troost te zoeken na een rur.ie net zijn echtgenote, was een tim- nerman uit Zoeterwoude naar een eestavondje gegaan. Na de ruzie en het feestavondje ïad de timmerman acht glazen bier ;edronken. Op weg naar huis, zag hij een luto staan. Het toeval wilde, dat een sleutei- je dat de timmerman bij zich nad ip de auto paste. Vijf kilometer reed hij, daarna be de auto in de sloot omdat net te grote snelheid een bocht genomen. De officier van Justitie bij de ïaagse politierechter eiste wegens .et dronken een auto besturen eet veek gevangenisstraf en intrekking ■an het rijbewijs gedurende een aar. Dit werd ook het vonnis. 'de WARMOND Spreekuur van de woonruimte- gekomen en er niet in is ge slaagd, werk te vinden, kan in het algemeen per 1 oktober in aanmerking komen voor een eventuele uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet. Dit deelt het bureau voorlichting en perszaken van het Nederlands ka tholiek Vakverbond mee. De bijstandsverlening krachtens de Algemene Bijstanswet is gebaseerd op een individuele beoordeling. Er zijn echter groepen personen voor wie de moeilijkheden vrijwel gelijk zijn. zodat het moeilijk is voor hen - per groep - een landelijke norm vast te stellen. De Algemene Bystands- ouuucx-iuc nj i Mwet kent de mogelijkheid van zoge- lijk^Universiteit. Daarna legde hij in iron Microscopy and Cytochemistry" naamde tijdelijke ryks-groepsrege- 1956 het artsexamen af. In 1957werd! organiseerde. Van zijn hand zijn, al Ungen. Op het ogenblik of niet in samenwerking met ande- j Bij K.B. is dr. W. Th. Deams, wetenschappelijk hoofdambte naar bij de faculteit der Geneeskunde en hoofd van het Labora torium voor Elektronenmicroscopie van de Leidse Universiteit, benoemd tot lector in de submicroscopische cytologie. Dr. Daems werd geboren te Am- het bestuur van de Stichting „Elcc.- sterdam. waar hij, na het behalen i tron Microscopy and Cytochemistry", van het einddiploma h.b.s.-b, genees- welke stichting in 1966 te Leiden het kunde studeerde aan de Gemeente- „Internationaal Symposium on Elec. Wie deze zomer van school is staan in hoofdzaak zijn aangewezen op arbeid in dienstbetrekking en die de leeftijd van 65 jaar nog niet heb ben bereikt. lijk arbeidsbureau niet lukt. Pas als het zoeken naar werk een redelijke periode in beslag heeft genomen en als de vader geen bijslag of aftrek meer ontvangt, kan een beroep wor den gedaan op de tijdelijke rijsk- groepsregeling werkloze werknemers. Aldus het N.K.V. commissie V 5 Iet maandelijkse spreekuur van de 'oorzitter en secretaris van de woon- uimte-adviescommissie in Warmond 192 lat hedenavond zou worden gehou- ien, kan door omstandigheden niet _J oorgaan. hij aangesteld als assistent bij het La boratorium voor Elektronenmicro scopie van de Gemeentelijke Univer siteit. Voorts was hij in 1958 enkele maanden werkzaam op de adeüng Elektronenmicroscopie van het His- tologisch Laboratorium van het Ka- roliask Institute te Stockholm. In 1958 werd dr. Daems te Leiden be noemd tot wetenschappelijk ambte naar bij het Laboratorium voor Elek tronenmicroscopie, waarvan hij een jaar later de leiding kreeg. In 1962 promoveerde hij bij prof. dr. Th. G. van Ryssel tot doctor in de genees kunde op een proefschrift getiteld: „Mouse liver lysosomes and storage. A morphological and histochemical study". Dr. Daems, die verschillende we tenschappelijke rangen heeft doorlo pen, is hoofdredacteur van een in Nederland uitgegeven serie „Ultra- structure of animal tissues and or gans"; hij is voorts redactielid van de „Journal of Ultrastructure Rese arch". Van zijn overige functies mag worden genoemd het secretariaat van President Johnson heeft op een persconferentie verklaard het oneens tc zijn met secretaris-generaal Thant, die de stelling lanceerde, dat Hanoi in Vietnam een nationale onafhanke lijkheidsoorlog voert, zoals de Ver. Staten dat deden in 1776. Hij wilde echter geen polemiek voeren met de vertegenwoordiger van de Ver. Na ties. Het Amerikaanse staatshoofd zei, dat hij zijn Vietnam-politiek ongewij zigd zal voortzetten. Hij haalde zijn schouders op bij een opmerking, dat een recent opinie-onderzoek had aan getoond. dat 52 pet van zijn onderda nen ontevreden is over de Vietnam- politiek en zich tegen uitbreiding van de Amerikaanse strijdkrachten in dat gebied keert. Thant heeft zijn diplomatieke po gingen om vredesbesprekingen over Vietnam op gang te brengen, opge geven wegens de voortdurende Ame rikaanse luchtbombardementen op Noord-Vietnam. Thant zou van me ning zijn ,dat er bij de regering in Hanoi geen nuttige stappen kunnen worden gedaan zolang deze aanval len niet worden gestaakt. van dergelijke regelingen. Eén ervan rem talrijke publikaties" in binnen-heeft betrekking op werkloze werk en buitenlandse vakbladen versche- nemers en geldt voor Nederlanders I die voor de voorziening in het be- Bij schietbanen in Leusden (Van onze Amersfoortse correspondent). „Of hij is een psychopaat óf hij spreekt de waarheid", zegt ritmeester Claessen van de Leusdense Boskampkazerne, spre kend over de 41-jarige Duitser Franz Klein uit Weilburg, die vanochtend nabij de schietbanen van de Boskamp als een be zetene stond te graven, omdat, aldus de Duitser, onder het zand niet alleen de lijken liggen van tijdens de oorlog in het kamp Amersfoort gefusilleerde oorlogsslachtoffers, maar ook kunst schatten, zoals schilderijen van oude Hollandse en Vlaamse schilders. Deze regeling is ook bedoeld voor hen, die nog nooit in loondienst zijn geweest. Dus ook voor jongens en meisjes die met een kersvers eind diploma naar t gewestelijke arbeios- bureau stappen om rich als werk zoekende te laten inschrijven. Voor velen van hen is het, gezien de thans heersende weftcoosheid, niet gemak kelijk om en betrekking te vinden. In dergelijke gevallen doet zich de vraag voor, of de ex-scholier voor kosten van levensonderhoud wel is j aangewezen op een dienstbetrekking. I Ouders ontvangen voor schoolgaande j kinderen dubbele kinderbijslag, ter wijl voor hen bovendien dubbele kin- c~ ij* In IJmuiden losten gisteren 6d deraftrek voor de belastingen geldt. ,L, .L1 --n ,De kinderbiislae wordt Der kwar- schePen 8540 kisten waar™n 550 ,erDUi^g ,W05at 'schelvis, 1340 wijting. 2640 gul en taal uitgekeerd, de kinderaftrek wordt --n j kabeljauw, 7o0 koolvis, 470 haring, 320 makreel, 1320 schol, 30 tarbot, De Tokiose politie heeft in de maand juli 2.138 misdadigers en straatschenders gearresteerd, of vier maal zo veel als in de eerste zes maanden van dit jaar. De gearresteer den waren betrokken bij 1612 mis drijven of overtredingen, zoals ge weldpleging en chantage. per kalenderjaar berekend). Het is dan ook niet de bedoeling, dat jon geren die tot 1 oktober nog onder deze regeling vallen via de bijstands wet uit de algemene middelen wor den onderhouden, terwijl hun vaders voor hun onderhoud ook geld ont vangen uit de algemene middelen. Anders ligt de zaak, als de scho lier er ondanks herhaalde pogingen niet in slaagt een werkkring te vin den, terwijl dat ook het geweste- Franz Klein heeft, toen hij in het voorjaar van 1942 voor straf in het beruchte kamp van Kotiilla verbleef, geholpen b(j het verstoppen van de schatten. De schilderijen waren vol gens hem in zeildoek verpakt. In het zeildoek zouden ook gouden staven gezeten hebben. „Want", zegt Klein, „de pakketten waren ontzetter d zwaar". Na 26 Jaar gezwegen te hebben over de schat, deed Klein gistermid dag zyn mond open. Hy meldde zich b(j de Boskampkazerne en werd te woord gestaan door ritmeester Claes sen, die evenals functionarissen van de rijkspolitie en de marechaussee, die na het bekend worden van Kleins verhaal werden benaderd, zich ze°r sceptisch toont. „Ik heb gistermid dag direct contact opgenomen met de burgemeester van Leusden", aldus de ritmeester. „Tenslotte is de plek. die Klein als de plaats, waar de schat ten zyn begraven, heeft aangewe zen by de gemeente Leusden in be heer. Onder aanvoering van Klein zetten gemeentearbeiders tegen half tien vanochtend de spa in de grond, op de plek die de Duitser na enige aarzeling had aangewezen. „Ik weet het niet meer zo precies", zei de man. „Alles is hier in de ja ren zo veranderd. Destyds was er nog niet zo'n begroeiing". Naar zyn zeggen moet de schat op zo'n drie me ter diepte liggen. „Die geul, die des tyds werd gegraven was drie meter diep en had een lengte van 34 of 4 meter". Voorlopig houden Kleins ontboeze mingen velen in en rondom Leusden. bezig. Men spit yverig. Dr. L. de Jor.g van het Ryksinsbituut voor Oorlogs documentatie heeft inmiddels laten weten weinig geloof te hechten aan Kleins beweringen. Ziekmeldingen afgenomen Aanwijzing van jaarklassen noodwachtplicht Het systeem van het beman nen van de B.B.-overheidsdiensten met plichtnoodwachters werd met ingang van 1 januari jl. gewyzigd. Van die datum af wordt de beman ning van de BB.-overheidsdiensten behoudens enige uitzonderingen voor enkele officiersfuncties in de eerste plaats gerekruteerd uit de p^r kring beschikbare buitengewoon dienstplichtigen. Als eerste werd de jaarklasse 1946 aangewezen. Inmiddels is gebleken, dat uit deze jaarklasse van buitengewoon dienst plichtigen niet alle vacante functies by de noodwachten kunnen worden bezet. De minister van Binnenlandse Za ken. mr. H. K. J. Beemink, heeft daarom besloten voor 't rekruteren van plichtnoodwachters uit de bui tengewoon dienstplichtigen alsnog voor alle gemeenten ook de jaar- j In de eerste helft van dit jaar zyn I klassen 1937 t/m 1945 aan te wyz.-n j by het Gemeenschappelyk Admini- voor inschryving voor de noodwacht- stratiekantoor (G.A.K t ruim 608.000 plicht, ziekmeldingen ontvangen. Ten op- zichte van het eerste halfjaar van j 1966 betekent dit een daling met ruim 16 procent. Deze cyfers hebben betrekking op ca. 1 miljoen van de bijna 1.5 mü- joen werknemers, die verzekerd zyn by de veertien bedryfsverenigingen waarvoor het G.A.K. de administra- tie verzorgt. De daling is voor 'n belangryk deel het gevolg van het uitblyven van de z.g. „griepgolf", die in de eerste maanden van het vorige jaar een vrij grote omvang had. Het aantal ziekmeldingen lag nu ongeveer op het peil van het eerste halfjaar van 1964, toen de voorjaarsgriep eveneens van weinig betekenis was. Hierby dient nog in aanmerking te worden geno men, aldus het G.A.K., dat het aantal verzekerden twee drie pro cent groter was dan begin 1964. 420 diversen, 1050 stuks styve kabel jauw en 35.000 kilo tong. Verder wa ren er 400 kleine kisten wyting, 2660 kleine kisten haring en 475 klei ne kisten makreel. Voor de dinsdagmarkt meldden zich onder meer de KW 221 Arie Jacob met 410 kisten, de KW 205 Dirkje met 502 kisten, de KW 88 Vrouw Immetje met 320 kisten, ue KW 190 Margaretha Christina met 310 kisten, de VL I Ursinus met 200 kleine kisten, de VL 7 Ada met 180 kleine kisten, de VL 153 Liesje en Rutger met 190 kleine kisten en de VL 110 Michiel Jan met 200 kleine kisten. De haringvissery in de Ierse Zee leverde weinig of mets op. Vele vaartuigen zyn vandaar uit naar de Noordzee gestoomd. In de omgeving van The Shields is daar de laatste dagen lekker haring gevangen. Som mige vaartuigen bereikten een dag- totaal van 100 kantjes. In de Noord zyn weer enkele Ne derlandse treilers verschenen. zy troffen wat koolvis aan. Het betrof over het algemeen grotere exemplaren dan men de laatste weken min of meer gewend was geraakt. Kampeerplaats in VISSERIJ-VARIA LEIDERDORP Gemeente- afdelingen zijn verhuisd Vanaf vandaag zyn verscheidene afdelingen van het Leiderdorpse ge meentehuis ondergebracht in het pand Hoofdstraat 6. Het betreft de afdelingen bevolking, burgeriyke stand, militaire zaken, sociale zaken en huisvesting. Het voormalige post kantoor is daarvoor verbouwd. Het oude raadhuis was reeds lang te klein, en mét deze verhuizing heb ben de andere afdelingen nu ook weer meer armslag gekregen. Seheveningen? Den Haag overweegt ernstig de aanleg van een tweede kampeer plaats naast Ockenburg. De record- drukte van dit zonnige zomerseizoen is voor de gemeente aanleiding ge veest een uitvoerig onderzoek naar de mogelijkheden in te stellen. De afdeling sportzaken en recreatie is thans reeds op zoek naar een ge schikte plaats. Men streeft er naar de nieuw aan te leggen camping in Scheveningen te vestigen. De behoefte aan kampeerruimle is dit jaar groter dan ooit. Tal van keren reeds was Ockenburgh, toch één van de grootste campings in Eu ropa, volledig bezet. Het afgelopen weekeinde betekende zelfs een abso luut record: meer dan 8000 mensen sliepen er in tentjes, tenten en cara vans. Werk voor ontslagen Palthc-arbeiders Van onze Enschedese correspond.) Voor een aantal van de ongeveer 300 personeelsleden die bij Palthe ontslagen zyn, is er plotseling kans op werk. Het textielveredelingsbedrijf Van Beurden N.V. uit Apeldoorn ivervpn. bleken en ruwen) wil op korte termijn een dependance in Al melo vestigen. Dit bedrijf heeft geen drukkerij. Een personeelsadvertentie voor wevers, ruwers en doubleerders leverde het bedryf 25 sollicitanten op. De directie van N.V. Van Beur den verwacht, dat dit aantal in de komende week nog aanmerkeiyk zal stijgen. De bedryfsresultaten by Van Beur den zyn goed. Het modem uitgeruste bedrijf werkt met de nieuwste ma chines en is gespecialiseerd in de veredeling van synthetische vezels Het gemeentebestuur van Almelo verleent het bedryf alle medewerking Steeds meer vissersplaatsen gaan hun eigen visserydagen houden. Na Ierseke en Bruinisse is het thans Breskens. Ter gelegenheid van de jaarvergadering van de Zeeuwse ver eniging „Zevibel" zal op 12 augustus in Breskens een visserijdag worden georganiseerd. De Belg Bauwens zal, als voorzitter van Europeche, by de ze gelegenheid een voordracht hou den over: „Onze visserij is het com plex van de toekomstige E.E.G. vis- serijpolitiek." De vloot van de Nederlandse garnalenvisserij bestond aan het ein de van het afgelopen jaar uit 314 vaartuigen (in 1957 366). Hiervan hadden 255 hun hoofdbedrijf aan de garnalenvisserij (in 1957: 221). Het gemiddeld motorvermogen bedroeg 121 pk (in 1957: 56 pk). Het aantal schepen van 1-10 jaar oud was 62 (in 1957: 31); ouder dan 10 jaar 121 (in 1957: 190). De beste bedryfsresul taten werden behaald door de groep Breskens/Vlissingen ,n.l. f 163.000 per jaar bruto (Arnemuiden f 134.300» In de Waddenzee was het motorver mogen lager en bedroeg de besom ming f 61-f 69.000 per jaar. Het Algerijnse Nationale Visse rij Bureau is een plan aan het uit werken voor de reorganisatie van de visserij. Er is een 3-jaren plan opge zet. Geschat wordt, dat de visaan voer zal toenemen van 35.000 tot 40.000 ton. Het huidige cyfer be draagt 17-18.000 ton. Deze toeneming wordt toegejuicht door de 18 lande- lyke conservenf abrieken. die een jaar-omzet hebben van 110.000 kisten geconserveerde sardientjes. Algeryc heeft momenteel 570 kleine vissers vaartuigen en 4000 vissers. Raadsvergadering De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Hazerswoude zal donderdag 17 augustus worden ge- om te komen tot vestiging in Almelo, houden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9