Leidse zieken met bloemen verrast Chanel toont „Parijs briljante collectie Leiden krijgt zijn „love-in" LEKKER BROOD DIJS5ELBl0EM Theaterbespreking bij Leidse V. V. V. 200 voor 'doodkist op wielen" GOUDEN RING PAGINA 3 Rijnsburg zond zijn kleurrijk produkt ook naai* Europese kinderziekenhuizen INSCHRIJFGELD Gooi- en smijtwerk STUDENTEN liüheid8caié met De Nederlandse Studentenraad j meent, dat de inschrijfgeldverhoging j voor studenten aan universiteiten en hogescholen niet alleen de fancy- studenten treft, maar ook de over grote meerderheid der studenten, die werkelijk afstuderen. Het bestuur van de NSR meent, dat eventuele maat regelen met betrekking tot het in schrijfgeld pas zinvol beschouwd kun nen worden, nadat de begroting van Onderwijs en Wetenschappen in sep tember bekend is gemaakt. De raad heeft het voornemen na het bekend maken van de begrotingscijfers tot een definitieve stellingname te ko- 40,— beboet Voor f238.schade werd aange richt in een café in Leiden, toen de bezoekers ruzie kregen en een 29-ja- rlge vertegenwoordiger met biergla zen en flessen ging gooien. Dat feit bracht hem voor de Haag se politierechter, waar de feiten wer den erkend. Aangezien de schade inmiddels is vergoed, eiste de offi cier slechts f40 boete. De rechter veroordeelde conform deze eis. ADVERTENTIE Als BRIEF te verzenden. Frankeren met 20 ct. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee wanneer U dexe bon Ingevuld aan ons toezendt. Woonplaats:. Kwartaal abonnee Het Leidse V.V.V.-bureau zal evenals de V.V.V.-kantoren in Amsterdam Den Haag, Rotterdam, Hilversum en Haarlem, waar de afgelopen weken theaterreserveringen konden worden ge maakt voor manifestaties van het Holland Festival, met ingang van vandaag ook voor andere manifestaties reserveringen ver zorgen. Het betreft reserveringen voor voorstellingen in de Stadsschouwburg, Carré, Nieuwe de La Mar-theater en de j Kleine Komedie in Amsterdam, uitvoeringen in de Kurzaal, het j Paviljoenstheater, het Circustheater en de Koninklijke Schouw- burg in Den Haag, de waterskikampioenschappen in Amsterdam j en de Taptoe in Delft. Officiële publikatic VASTSTELLING GRENZEN I BEBOUWDE KOM. ALS BEDOELD I IN ARTIKEL 1, LID 5. VAN DE Bezorging 1 blad in adresband 1* POST abonnement. VAKANTIEADRES Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen. TOUR DER VER. NATIES „Het kinderlied in bloem en- land" is het motto van het bloe mencorso, dat zaterdagmiddag van Rijnsburg naar Leiden en te- rag rijdt. Vele duizenden zullen dan weer langs de route staan om de fleurige en kleurige stoet te be wonderen. Er zijn ook mensen, die daartoe niet in de gelegenheid zijn: de zieken! Ook daaraan heeft het bestuur van de Stich ting Rijnsburgs Bloemencorso" gedacht. Het zijn nu eens niet alleen de zieken, die in eigen land worden verpleegd die een bloe- mengroet krijgen. Omdat het kind in dit corso centraal is gesteld kwam het bestuur op de gedachte ook bloemtoeven te zenden naar tien Westeuropese kinderzieken huizen. Deze boeketten werden gistermiddag door de Rijnsburgse bloemenmeisjes in de veiling „Flora" in dozen verpakt en daar na met een vrachtauto naar Schiphol gebracht, vanwaar ze vandaag naar de verschillende Westeuropese steden zijn verzon den. Een geste, die zeker gewaar deerd zal worden! Ook bij vele langdurig zieken in Leiden prijkt vandaag op tafel een prachtig boeket bloemen. Het is een vrien delijke attentie van het Rijns burgse Corso-comité, dat zich in de week van het grote bloemen corso, dat zaterdag ook door Lei den trekt, de spreuk „Zeg het met bloemen" daadwerkelijk in toepassing brengt. Een aantal bloemenambassadrices op de foto hieronder een van de meisjes van de Leidse V.V.V. bij een lo pend patiënt aan de deur trok vandaag door de Sleutelstad om deze Rijnsburgse bloemengroet bij de bejaarden te overhandigen. (Foto L.D./Holvast) de Tour der Ver. Naties, weer thuis. In het ploegenklassement j i voor race-fietsen bezet Komeet uit j Lisse de eerste plaats. 2. DRU (Ulft). 3. Kaas-unie (Sassenheim) en 4. Mekka (Leiden); idem sportfietsen: 1. Mirlon Mirlana (Ulft), 2. Silvana) (Deventer) en 3. Golden Wonder Chips (Arnhem). Het algemeen klas sement (race-fietsen) ziet er als volgt uit: 1. J. Hartjes (DRU), Ulft, 2. Piet van Duin (Kaas-unie), Sassenheim, 3. Louis Bontje (Kaas-unie) Sassen heim en Hans v. d. Kool (Mekka) Leiden, 4. K. Barnhoorn (Mekka) Noordwijk, 5. J. Kagenaar (Mekka) Noordwijk en G. Dofferhof (Komeet) Lisse, 6. Bas Kluts 'Mekka) Leiden, 7. Jos van Kesteren (Kaas-unie) Sassenheim, 8. J. de Ridder (Komeet) Lisse, 9. Carlo van Veelen (Kaas- bekend, dat van 4 augustus 1967 af ge durende 30 dagen ter gemeentesecreta rie (kamer 111) voor een leder ter Inzage is gelegd een ontwerp-raadsbe- sluit tot vaststelling van de grenzen I kom. als bedoeld in i Leiden, 1 augustus 1967. De burgemeester voornoe Van der Willigen. unie) Sassenheim. 10. Ruud Veek (Komeet) Lisse, 11. A. Ross (DRU) Ulft, 12. J. Dofferhof en P. v. d. Berg (Komeet) Lisse. Algemeen klassement (sportfietsen)1. Bosman (Caimpina) Arnhem, 2. Belterman (Sirocco) Arnhem, 3. Keurentjes (Silvana) Ulft, 4. Nico v. d. Zijden (Komeet) Lisse en 5. Dik Wolters (Mekka) Leiden. advertentie Hogewoerd 128, Leiden Afzet aardgas verdubbeld De N.V. Nederlandse Gasunie dee't mee dat de afzet van aardgas door de vennootschap over het eerste half jaar van 1967 meer dan verdubbeld is ten opzichte van het eerste half jaar van 1966. De verkopen geven het volgende beeld te zien le halfjaar 1967: openbare gasvoor- ziening 1.542 min m3, industrie en elektrische centrales 1.134 min m3 export 252 min m3. Totaal 2.928 min m3. Totaal le halfjaar 1966 1.385 min m3. De gasunie tekent hierbij het vol gende aan: „Bij de beoordeling van de cijfers dient rekening gehouden te worden met het feit dat het milde weer in het eerste halfjaar van 1967 de afzet in de openbare gasvoorzie- ning heeft gedrukt. Voor het tweede halfjaar zijn de vooruitzichten gun stig, zowel wat de binnenlandse markt als de export betreft. Dankzij de gunstige weersomstandigheden ver loopt de uitvoering van het leiding- bouwprogramma van dit jaar, groot 650 km, geheel naar wens". Leidse kantonrechter Toen een 26-jarige service-mon teur uit Noord wij kerhout met zijn auto op de Gooweg aldaar geen voor rang verleende aan een van rechts komende auto ontstond er een bot sing. Hierbij kwam aan het licht, dat de monteur onverzekerd rondreed. „Ik had die auto pas gekocht en wist nog niet of ik hem wel zou hou den, dus met een verzekering wacht te ik even," verklaarde de verdachte gisteren voor de plv. kantonrechter, mr. N. J. Out. De officier, mr. J. A. J. v.d. Brug gen, las in het proces-verbaal, dat verdachte tevoren enkele glazen bier had gedronken. Daar verdachte al eerder was veroordeeld, o.a, wegens het rijden zonder rijbewijs, eiste de Jfeatsirkus op Schuttersveld Leiden maakt morgenavond de première mee van een nieuwe hippe jeugdactiviteit: de love-in. In de beattent op het Schuttersveld, die advertentie <5^3- zoekt U een voor dame of heer Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. morgenavond van acht tot twaalf uur non-stop draait met beatgeluiden, comedy-capers en lichteffecten, wor den tweeduizend bloemen uitgereikt (alvast een voorproefje voor het Rijnsburgs bloemencorso) en tevens zal de lieve jeugd op het hart wor den gedrukt vooral lief te zijn voor de politie en de burgemeester, en voor wie niet? Dat is de love-ln. Ver der zijn er volgens de aanplakbiljet ten ook „soul" en „be-in" wat dat voorstelt moet men zelf maar ontdek ken. Tijdens de beatshows zullen de beatgirls bovendien een gedanste mo deshow presenteren. Voor de onvervalste beatgeluiden zullen o.m. „The Clungels" en „The Keystones" borg staan in een werve lende show van licht, geluid en dans. Deze „Tent 267" wordt georganiseerd door P. R. Production Group, ge vormd uit het kader van het Studen ten Werkbureau Amsterdam, in sa menwerking met het weekblad Hit week. De tournee met het „beatsir- kus" is op 21 juli officieel van start gegaan in Rotterdam. Als het beat- festyn in Leiden een succes wordt, zal het „sirkus" ook donderdagavond voor het „hooggeëerde" publiek open staan, zo is de bedoeling. Op vrijdag 4 augustus komt de- tent in Lisse. Familieberichten (ontleend aan andere bladen Gehoren: Heieen Marquerite, d. v. Proos Hoogendijk-Van Heeren, Rein Valencijn, z. v. Korthalz Al- Van Volenhoven tes-Kist. Eleonora Gijsberta, d. v. Van Vollenhoven-Van Ommeren. Gehuwd: J. Lanting en J. v. d. Heiden, Rotterdam. R. N. G.Trench en J. M. Martin, Palo-Alto, Cal. Overleden: J. Heeres, m., 77 j, Bolsward. J. S. van Heioma, m„ 81 jaar, Delft. C. F. Joh. Van Looke- ren Campagne-Van der Feen de Lille, vr., 43 j„ Pynacker. F. E. De Stoppelaar-Bredschneijder, vr., 57 j„ Vlaardingen. I. Noothoven van Goor, m., 88 jr., Bennekom/'Wageningen K. G. Vuyck, m., 74 jr., Soest. Meisje dood na val van paard De 22-jarige Brunhilde van der Most uit Vlaardingen is in Vught zo ongelukkig van een paard gevallen, dat zy in het ziekenhuis van Den Bosch aan haar verwondingen is bo- zweken. De Vlaardingse maakte met een aantal vriendinnen een rit te paard door de fraaie omgeving van Vught. Plotseling sloeg het dier op hol, waardoor het meisje ten vai kwam. (Van een speciale medewerkster) De meest briljante Parijse collectie van de afgelopen week was volkomen onverwacht bij Coco Chanel te zien. En daarmee bewees de ruim 80-jarige grootmeesteres van de haute-couture, dat haar rol in de modewereld nog niet is uitgespeeld ook al 1 speculeert men er in Parijs op, dat deze collectie de laatste van mevrouw Chanel zal zijn. Rol van 80-jarige nog niet uitgespeeld in Franse modewereld By haar onovertreffeiyke mantel- pakjes, waarmee zy al sinds ly30 met succes voor de dag komt, ver lengde zy de rokzoom tot plusminus drie centimeter onder de knie. zy koos voor haar creaties de prachtig ste stoffen: bouclé's en tweed in zachtgroen, abrikoos en beige. Voor 's avonds dezelfde pakjes maar dan van goudbrokaat en pluche. Model len die werden afgewisseld met lan ge op de Griekse godinnengewaden geïnspireerde voile japonnen. In haar werkkamer boven haar met, spiegels behangen salon, 'n v ;r- trek vol zevnetiende en achttiende eeuwse boeken, Japanse prenten en een lakscherm, vroeg ik haar na afloop van de show of zy haar car rière zou beëindigen. Waarop me vrouw Chanel byzonder gedecideerd antwoordde: „misscshien wel,'t hangt af van het succes. Van iedere col lectie, die ik nu maak, neem ik me voor, dat het de laatste zal zijn, maar ik kan het ontwerpen uite-n- delyk toch niet laten." Jacques Heim's ontwerper Jean Pomarede toonde in Parijs een klas sieke zeer draagbare wintercollectie. Opvallend was een teddybeerachtig pak met duffeljas en pet op een witte gebreide ribbelpantalon. Ook luxueuze mink jasjes werden gedra gen op gebreide pantalons. Een aantal wollen herfstensembles van driekwart camel, gryze melton of popeline werden gedragen op hemdjurkjes met losse ceintuur. By tailleurs hoorden bypassende halflange capes, vuurrood of van fij ne gryze visgraat. ADVERTENTIE PAK VERKOUDHEID SNEL EN AFDOEND AAN U wint bet met Togal en vitaminen uit verse groente. Snel verlichting: u lacht weer. Ook reumatische pijn, hoofdpijn, spit, migraine of griep overwint ft met Togal tabletten* Ey apotfcu ea diog. TOGAL 02,40; 8.SS. Steeds terugkerende ren de zwarte strik aan de hals, leren ceintuurs en gouden of zilve ren knoopgarnering, vaak In twee ryen toegepast. By de meeste straat- modellen werden gouden, zilveren of zwart fluwelen laarsjes gedragen. Voor de avonduren waren er flat teuze chiffon overhemdmodellen met shawlkragen en lange mouwen met manchetten of strookjes. Deze crea ties waren er ook in het lang van saffierkleurig of oranje satyn. Sommige -creaties waren gegar neerd met cellofaan borduursel, ter- wyl 'n mannequin een uitzonderliike pruik van bedrukte mosselschelpen en oorringen van dezelfde schelpen droeg. Gedetailleerde leren jurken, tunieken en pantalons met lange franje cn schoenen met een 4 cm hoge blok- hak waren Heim's avondideeën. De jonge kapper Louis Saint Roch creërde daarby een byna onzichtba re mini-golf, jongenskoppen en soms lange paardestaarten. Pierre Cardin heeft zijn geloof in de ruimtereiziger nog niet opgegevpn. Zijn nieuwste ruimtepakken uraren in het middel strak ingesnoerd, vaak door een leren ceintuur met metalen stukjes. Gespen, haken, sloten en an dere ijzerwaren zorgden, dat deze mannequins weinig menselijks meer hadden. De ogen gaan schuil achter duikerskijkglazen, terwijl bij dit al les de rokken zeer mini bleven. Het blijft mij een raadsel hoe Cardir. deze ruimtepakken kwijt raakt. De creaties voor aardbewoners vie len op door asymetrische garnerin gen, knoopsluitingen opzy en knoop- lussen. Bij sommige mantels waren de dubbele ryen knopen onderbroken door horizontale banden. Kragen wa ren hoog en nauwsluitend. Een veel toegepaste bontsoort was bever. Reusachtige noppen werden toege past op pastelkleurige mantels met bont in bypassende kleuren geverfd Een nieuw soort mouw in kachel- pypstyl met lange splitten was ge voerd in een afstekende kleur. Voor wollen mantel werden vaak totein- paalstrepen gebruikt, er waren veel capes. Het is verbazingwekkend, maar als het aan Cardin ligt, dan loopt iede re man deze winter in een lila-licht- Chanel is ook dit jaar favo riet in haar mantelpakjes. blauw geruit colbert of een pak van snoezig lila-tweed rond Het geheel gecompleteerd met overhemden met byzonder hoge boorden en die dan in chartreuse, appelgroen of abrikoos. Over decadentien gespreken men kan bij Pierre Cardin terecht En of dit alles nog niet genoeg is, waren er voor de vrouw lichtblauwe en wynrode engelenjaponnen met manchetten en boord van zilver folie. Om dit te completeren een ba ret met brede aureoolrand van het zelfde materiaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3