Goedkeuringsmethode moet vervallen MILWAUKEE een dode stad Wat doe fa met trek bij eesa pilsje? Danpakjezo'n lekker blikje vlees! MET EEN ENKEL WOORD PAGINA J LEJDSCn DAGBLAD DINSDAG 1 AUGUSTUS 1S67 N.K.V. over loonbeleid: „Onwerkelijk" In werknemenskringen, aldus Ruim Zioht, gaat men er kennelijk van uit dat de totale loonsverhogingen niet Het Nederlands Katholiek Vakverbond pleit in zijn blad Ruim Zicht voor een loonbeleid, dat de verantwoordelijkheid voor de af te sluiten arbeidscontracten by werkgevers en werk nemers legt. Het N.K.V. staat op het standpunt, dat by de on derhandelingen in bedrijfstakken en ondernemingen enerzijds moet worden uitgegaan van de algemene economische situatie en anderzijds van de toestand in de betrokken bedrijfstak of onderneming. ring moeten behoeven, maar zou wel moeten worden aangemeld. Binnen een termijn van drie weken zou de regering dan eventueel overwegende bezwaren kunnen laten horen. Als partijen er dan binnen een nieuwe termijn van drie weken niet in sla gen, de c.a.o. aan te passen, kan de minister van Sociale Zaken de over eenkomst eventueel niet van toepas sing verklaren. Anderzijds zou de c.a.o. na drie weken automatisch in werking kunnen treden als er van de kant van de regering geen bezwa ren komen. Pensioenen Met betrekking tot de komende onderhandelingen zegt Ruim Zicht: „De voorzitter van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond, ir. J. Bos nia, die vorig jaar het plan van de vakoentralen tot invoering van spaarloon radicaal afwees en vond, dat de vakbeweging haar actie veel beter kon richten op de bedrijfspen- eioenen, krijgt zij het een jaar la ter zijn zin" De vakbeweging zal namelijk in het komende loonoverlcg bijzonder veel aandacht besteden aan verbetering van de bedrijfspensioe- Het N.K.V. voegt hieraan toe dat economische toestand een malaise- stemming niet rechtvaardigt. „Een kleine Inzinking is iets heel anders dan een economische crisis". Het verbond stelt, dat het mogelijk moet zijn om met een krachtige aan pak de werkloosheid snel tot een ver antwoord niveau terug te dringen. Als de regering zegt dat er voor sti mulerende maatregelen geen geld Is, doet zich volgens het N.K.V. de vraag voor, of zij de prioriteiten wel juist stelt. Stimulering van de be' drijvighedd dient thans één van di allerbelangrijkste doeleinden van d< regeringspolitiek te zijn. Het N.K.V, voegt hieraan toee dat het gevoel voor de nuchtere werke lijkheid aan de kant van de vakbe weging wordt gedemonstreerd door de matiging die in de directe loon eisen zal worden betracht. Zoals be kend zijn dé vakcentrales bereid op centraal niveau afspraken te m: over een beperking van de directe loonstijgingen in 1968. Dit standpunt wordt ingegeven door de overtuiging, dat meer spaargelden beschikbaar Boumedienne streeft Nasser voorbij President Boumedienne van Al gerije en zyn Syrische bondgenoten zijn overeengekomen om het cen trum van het Palestijnse bevrijdings leger, dat in het thans door Israël bezette Gaza en Sinai lag, over te- plaatsen naar Algerije. De opleiding van Arabische vrijwilligers vooi zgn „bevrijding van Palestina" zal geïntensiveerd worden. Dat het initiatief van Boumedienne is uitgegaan, wordt in Jeruzalem toegeschreven aan zijn streven on Nasser te vervangen als leider vai de Arabische wereld. Volgens bertch' ten uit Franse bron zou men di Egyptische president buiten de hier boven geschetste gang van zaken hebben gehouden. 0 Vervolg van pag. 1 DIEFENBAKER WOEDEND OP DE GAULLE De „New York Times" ziet in De Gaulle's communiqué over de status van Quebec een „nieuwe grove daad van gaullistische interventie" neerkomt op °en belangrijke uitbrei ding en intensivering van de twist die begon bij het bezoek van de Franse president aan Canada. Ook de meeste Britse bladen heb ben veel kritiek op de Franse rege ringsverklaring. De „Times" verge lijkt in dit verband De Gaulle met een jongleur die zijn handen blijft bewegen als de meeste borden waar mee hij manipuleerde, op de grond stuk zijn gevallen. De opmerkingen van De Gaulle in Canada zijn doel bewust geplaatst, aldus het blad, zelfs als de Franse president ze verkeerd acht, wat onwaarschijnlijk is, ligt het niet in zijn karakter dit te erkwnen. Het vermogen om een verkeerde weg met veel vertoon tot het einde toe te bewandelen valt vaak te be nijden, maar In dit geval doet het denben aan een jongleur die zijn handen blijft bewegen als de meeste borden waarmee hij manipuleerde, op de grond stuk zijn gevallen. De Gaul le's politiek, zo vervolgt de „Times", gaat zo langzamerhand hoofdza kelijk bestaan uit gebaren en symbo len, bedoeld om de indruk te wekken dat Frankrijk een rol In de wereld speelt die het in feite niet speelt en ook niet kan spelen. meer mogen bedragen dan de stij ging van de arbeidsproductiviteit (3,5 A 4 procent). Hot NK.V. noemt dit een volkomen onwerkelijk stand punt: „Dat zou een verslechtering van de positie der werknemers bete kenen en daar voelen wij niets voor, niet alleen vanwege de belangenvar. de leden maar ook met het oog op de Nederlandse economie". Als de prijzen volgend Jaar met vier procent stijgen, zullen dè directe loonsverho gingen deze stijging volgens het N.K.V. op zijn minst moeten c penseren. Dit onder meer omdat ders de koopkracht op onverant woorde wijze wordt teruggedraaid, hetgeen fnuikend voor de economie zou zijn en de werkloosheid verder zou doen toenemen. Vervolg van pa». 1 geworden dat in- Burgemeester Maler heeft een uit- over eer.„ gaansv^rbod afgekondigd^ Milwaukee grijpen noodzakelijk was, Romney mogelijk presidents- daardoor het uiterlijk van dode stad. Hij zei voorts,- dat hij con tact met het Witte Huis had gehad dat hij niet zou aarzelen om fe derale troepen te vragen als de po litie en de Nationale Garde de toe stand niet meer de baas zouden kun nen blijven. Van de 740.000 inwoners van Mil waukee zijn 62.500 negers. Het ls na Newark en Detroit de derde Ameri kaanse stad in 14 dagen, die genood zaakt was de hulp van de Nationale Garde in te roepen. In Milwaukee werden hedenoch tend twee negers door kogels van de politie gewond, toen zich opnieuw onlusten voordeden in de negerwijk. Sluipschutters verhinderden brand weerlieden een brand in het neger- ghetto»te blussen. Elders werd een blanke man gearresteerd na een vuurgevecht bij een brandende tank auto. Ook onrust in andere steden Zondagavond en gisteren kwam het in verscheidene andere Ameri kaanse steden tot betogingen en on lusten. In Newark, waar 14 dagen terug bij een oproer 25 mensen om het leven kwamen, hielden negers een betöging voor het gerechtsgebouw en dreigden, dat zij opnieuw zouden be ginnen „als men niet ophoudt met hetgeen men ons in deze stad aan doet". In Portland (Oregon) gooiden jonge negers ruiten in en wierpen stenen naar de politie, die een 20-tal onruststokers arresteerde. In Riviera Beach (Florida) gebruikte de politie traangas om een menigte van onge veer 400 negers uiteen to jagen, na dat een politie-auto was gestenigd en een brand was gesticht. In Wichita (Kansas) staken jonge negers een winkel in brand en gooiden stenen naar auto's, waarop de autoriteiten een uitgaansverbod instelden. In Cle veland (Ohio) moesten brandweer lieden, die door explosieven gestich te branden blusten, dekking zoeken tegen stenen en flessen In Detroit is het rustig. De federale troepen heb ben deze stad. waar vorige week 41 doden vielen, verlaten. Rust heerste ook in Toledo, waar 500 leden van de Nationale Garde geen dienst meer behoeven te doen, en in Phoenix (Arizona) is het uitgaansverbod weer opgeheven. De Amerikaanse vice-president Humphrey heeft op het 44ste jaar congres van de Vereniging van Ame rikaanse steden gewaarschuwd, dat alle opstanden in het land zullen worden neergeslagen, hetzij door de plaatselijke politie, hetzij door de Nationale Garde of federale troepen. Tegelijkertijd verweet hij het Con gres laksheid in het toekennen van de gelden ter verbetering van de toestand in de arme wijken der ste den, waardoor de regering niet de nodige maatregelen kon nemen ter bestrijding van de problemen der krotbewoners. Volgens de vice-president is de af gelopen 15 jaai een tevoren onge kende vooruitgang geboekt op het terrein van de burgerrechten. „Er is een tijd geweest, wa armen in stilte leden, maar tegen woordig ziet ieder kind van krotbe woners op de televisie, dat er een an dere maatschappij van overvloed be staat, waarvan het is uitgesloten, wat zijn rechten ook mogen zijn", al dus Humphrey, In de dozijnen ste den, die door het geweld verwoest zijn, zo zei hij, is geen enkel voor beeld te vinden dat een voorlich- t.ings-, een gezondheids-, een recre- Ruzie Johnson-Romney President Johnson heeft op een persconferentie de beschuldiging van gouverneur Romney van Michigan tegengesproken, dat hij te land hebben geaarzeld om federale troe pen naar het oproerige Detroit te zenden. Johnson zei dat hij de order voor deze actie had ondertekend di rect nadat de gouverneur van Michi gan, de burgemeestei en zijn per soonlijke vertegenwoordiger het er- Geef de bijbel een eerlijke kans Hot kunnen wij opnieuw de bijbel leren lezen? Al meer predikanten vragen zich af: Hoe kunnen wij de hele gemeente daarbij betrekken?; hoe vinden wij tijd voor de van ons verwachte voorlichting?; hoe komen wij aan hulpmiddelen? alle drukte kunnen zi) het meest voor de hand liggende hulp middel over het hoofd zien: de radio die in alle gezinnen aanwezig is. Waarom zouden zij ook de radio niet eens inschakelen in hun gemeente werk? Zij kunnen hun parochianen vooraf attent maken op bepaalde uitzendingen en er later op voort borduren. De NCRV zal een reeks van 10 studiodiensten, te beginnen op 23 augustus, uiteenden tegen de achter grond van „Klare Wijn" onder de titel; Geef de bijbel een eerlijke kans. Aan deze reeks werken twee leden mee uit de commissie, die Klare Wijn" samenstelde, nl. de rapporteur dr. Th. C. Frederikse, hervormd pre dikant te Wassenaar en ds. S. Meijers, hervormd predikant te Er in elo. Zij zijn in de eerste weken te beluisteren. In de derde week spreekt dr. J. M. Vlijm, geref. studentenpre dikant te Leiden. In de laatste week prof. dr. G. van Leeuwen, hoogleraar aan de Prot. Theol. Faculteit te Brussel. kandidaat voor de Republikeinen 1968 had verklaard dat de presi dent zijn verzoek 24 uur had laten liggen. President Johnson verklaarde voorts dat er van financieel standpunt geen enkele twijfel aan bestaat, dat de Ver. Staten al het nodige kunnen doen om de oorzaak lusten weg te nemer antwoordde dit op de vraag, wat zou gebeuren als de nieuwe „com missie voor burgerongeregeldheden" een advies zou uitbrengen, waar grote bedragen mee gemoeid zouden zi)n. Tragedie in boorput In een boorput op een bouwwerk ii de Parijs© voorstad Fontenay-aux- roses zijn gisteren vijf personen, onder wie een jongetje van elf, het leven gekomen door gasvergifti ging. De jongen was bij het spelen in de schacht door lekkend gas bevan gen. Hetzelfde lot trof de vader een broer van de jongen, plus twee anderen, die in de schacht waren af gedaald om te trachten hem te red den. De brandweer wist op het nip pertje te voorkomen dat een zesde persoon in de put afdaalde. Ook twee brandweerlieden liepen bij de reddingspoging gasvergiftiging op, alvorens men zich met gasmas kers in de put begaf om het stoffe- lij k overschot van de vij f personen naar boven te brengen. Publiciteitsangst bij kerkelijke ambtsdragers een artikel „Werk en voorlich- in het zojuist verschenen num- van „De Heraut", hekelt de perschef van het bisdom Breda, F. Oudejans, de angst voor publiciteit bij kerkelijke ambtsdragers. Zijn er varing is: „dat het moeilijker is ker kelijke ambtsdragers, en dan vooral degenen, die niet op het allerhoogste plan staan, te overtuigen van hun plicht tot openheid van de kansen die zij hebben om zioh als Kerk te presenteren, dan krantenmensen te wijzen op de wenselijkheid tot enige mildheid in hun berichtgeving en oordeel". Vele ongewenste berichten in krant of radio zijn volgens hem te wijten aan het feit, dat men van kerke lijke kant eenvoudig weigert mede delingen te doen en alles bij voor keur binnenskamers afhandelt. Oudejans kritiseert, ook scherp het conciliedocument over de publiciteits- middelen. Er is steeds sprake van „De Kerk mag de Kerk heeft het absolute recht de pers dient te zorgen dat de pers moet Van enige bescheidenheid is geen sprake, van nederigheid evenmin, zelfs niet van het inzicht dat ook het geschreven en gedrukte woord een middel kan zijn om het geloof te verbreiden", aldus Oudejans. Hij wijst verder in het artikel op de rol van de pers bij het op gang helpen van discussies over bepaalde onderwerpen, zoals de vernieuwing in de Kerk van Nederland. „Als het pastoraal Concilie op een mislukking uitloopt, dan ligt dat niet aar publiciteitsmedia, maai- aan de traag heid en geslotenheid, waarmee alles verloopt." Oudejans zet verder uiteen dat de Kerk bezig is een stukje van de reld te worden en daarmee tot nieuwsobject is geworden. Dat wé vroeger in hoofdzaak alleen schandaaltjes, aldus Oudejans. (ADVERTENTIE) ei dóe CfQcjencla Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK BINNENLAND Scholier verdronken Gistermid dag is het lijk van de 11-jarige scho lier Jacob Kloot uit Utrecht in het water van de Witte Vrouwensingel gevonden. De jongen was sinds vo rige week vrijdag vermist. Men ver moedt dat hij bU het spelen te wa ter is geraakt. Ongevalsbehandeling Op het rijksweggedeelte tussen Waddirx- veen en het verkeersplein Oudenrijn (Rijksweg 12) zal binnenkort door de rijkspolitie een proef worden genc- waarbij op dit traject de ver keersongevallen politieel volledig be handeld zullen worden door de sec tie voor bijzondere verkeerstaken Marihuana De rechtbank in Amsterdam heeft een 19-jarige stu dent uit Warnsveld wegens het m bezit hebben gehad van marihuana veroordeeld tot twaalf maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Om hem de gelegenheid te geven met ingang van het nieuwe studiejaar opnieuw aan de slag te gaan kreeg verdachte van de tot,ale straf zes maanden met een proef tijd van drie jaar. Stelend echtpaar Ook al had de officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank tegen de echt genote van het echtpaar, dat in kor te tijd op minstens twintig rooftoch ten allerlei soorten goederen buit- maakte, een lichtere straf geëist dan tegen de man, de rechtbank was van oordeel dat beiden dezelfde straf moesten ondergaan. Zowel de men als de vrouw werd veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Vertegenwoordiger bU Unesco De heer S. de Gorter, ambassade raad, hoofd van de afdeling pers en culturele zaken aan de ambassade in Parijs, is tevens benoemd tot per manent vertegenwoordiger bij de or ganisatie van de Verenigde Naties voor opvoeding, wetenschap en nul- tuur (Unesco) in Parijs. Kluis gekraakt In het gebouw van de gemeentelijke incassodienst in Haarlem is Ingebroken. De inbre kers verschaften zich toegang tot het gebouw via een naastgelegen school In de school stonden enkele gasoy- linders. Ze namen deze mee om er de twe'e muurkluizen van de gemeen telijke incassodienst mee open te branden. In de ene kluis lagen paspen ningen; in de andere een bedrag van ongeveer f 10.000,-. Het geld w 1 meegenomen. BUITENLAND Harewood getrouwd Lord Hare woord, de onlangs gescheiden neef van Koningin Elizabeth van Enge, land, Is gisteren in een groot land' huls in de Amerikaanse staat Con necticut in het huwelijk getreden met de 38-jarige Australische Patri cia Tuckwell, de'moeder van de drie jarige zoon Mark van Lord Hare- woond. De brudegom was eerder ge- huwd met Maria Donata Stéin, uit Wenen. Voor zijn tweede huwelijk moest hU, als achttiende in de HJn van opvolgers voor de Britse troon, op grond van een wet uit 1722 eerst, toestemming vragen aan de Britse vorstin, die hierin advies vroeg de regering. Deze had geen bezwaar Vonnissen in Tunis Een specia le militaire rechtbank in Tunis heeft Amerikaanse ambassade en de joodse wUken in Tunis kort na het uitbreken van de oorlog tussen Isra- de Arabische landen: 35 be klaagden werden veroordeeld tot ge vangenisstraffen van één tot vijftien jaar. Meisje blank verklaard Een elf jarig Zuidafrikaans meisje met don ker uiterlijk, dat vorig jaar onder de rassenwetten als kleurlinge (ge- mengdbloedig) werd aangemeikl nadat ze eerst als blanke was gere gistreerd, is tot blanke geherklassifi- ceerd. De herklassificatle, die is be vestigd door Binnenlandse Zaken, berust op het nu gevolgde systeem waarbij afkomst en niet uiterlijk als besMssende factor wordt aangemerkt. Vonnis in Athene Evangelos Ar- vanitakis, onderminister voor verbin dingen in het kabinet van ex-pre mier Papandreoe, is door een mili tair tribunaal in Athene tot acht maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens het houden van een vergadering zonder toestemming.Ar- vanitakis werd op 28 juli gearres teerd toen hij een bijeenkomst van dan vijf personen bijwoonde, waardoor geen toestemming van de politie was aangevraagd. Effen giraffe In de dierentuin in Tokio is een baby-gifarre gebo- op wier lichtbruine haar geen vlekje te bespeuren is. Voor zover de dilerentuin weet is dit de enige der gelijke giraffe ter wereld. Belde ou ders zijn normaal getekend. Nieuwe party In Indonesië hebben 14 mohammedaanse massa- organisaties de waarnemende presi dent, generaal Soeharto, toestem ming verzocht voor de oprichting nieuwe moslempartij onder leiding van mr. Mohammed Roem. Mr. Roem was lid van de Masjoemi, die bij de enige algemene verkiiezin- 19SS aig grootste partij uit de bus kwam, maar die later door Soekarno werd verboden. Arrestaties in Hongkong De po litie heeft gisteren in Hongkong 18 personen gearresteerd tijdens huiszoeking in de hoofdkwartieren van drie vakbonden, waar zij wa pens, documenten, luidsprekers en flessen met bijtend zuur, In beslag Wereldfederalisten bijeen In Oslo Is gisteren de eerste werkzitting van het congres van het Wereldver bond van Wereldfederalisten, gewijd aan de vredesmacht van de Verenig de Naties, begonnen. Het congres zal tevens het twintigjarig bestaan van het verbond vieren. Premier De Jong heeft in een boodschap aan het con gres verklaard er van overtuigd te zijn, dat het „niet aflatend" streven van het verbond voor de regeringen van zeer veel nut kan zijn. Hongerdemonstratie Ongeveer tweeduizend hongerige dorpsbewo- bers hebben In Calcutta twaalf uur lang een zitstaking gehouden op een spoorbaan ter ondersteuning van hun els voor een verdrievoudiging van hun weekrantsoen voedsel gra nen. Thans is het rantsoen 500 gr per week. De geblokkeerde spoorbaan leidt var 't grote goederenstation Howrah naar het nationale spoorwegnet. Ze ble- zitten totdat een minister Industrieel blok Dertien groot bedrijven uit de Britse staalindustrie zijn nu officieel genationaliseerd. Tezamen met het nooit gedenationa liseerde staatsbedrijf Richard Tho mas en Baldwin, heeft de Britse re gering hierdoor zeggenschap gekre gen in 90 pet van de staalnijverheid. Daarmede is een van de grootste in dustriële blokken in de wereld ge- 'ormd. De bedrijven komen in be heer van de National Steel Cor poration. De maatschappij krijgt de beschikking over een geïnvesteerd vermogen van f 14 miljard. ding. Spr. dhr. J. P. H. Zijlstra. Cli. de Bourbonhof: Electronlcaclub: „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Jeugddorp (bij slecht weer ln de Stadsgehoorzaal)Jeugdvakantiebezig- heden Variété-programma 2 uur nam. W. de Zwljgerlaan 105: Bahal-gs- preksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13Evangelisatie Chrls- engem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert iri Ropek. 8,15 uur nam. KoningskerkRuil club. 7.30-10 uur l8m' LE1DSE BIOSCOPEN Studio: „Naakte onschuld", 18 Jaar lagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag .30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 0.30 u (behalve zondags) „Flipper" Trianon: „The sound of music", a.l. Zondag 2, 5 en Rampenzakjes naar rampgebieden Het Nederlandsche Jeugdroode Kruis verzendt naar de rampgebie den in Turkije en Venezuela respec tievelijk vijfhonderd en duizend ram penzakjes. Deze rampenzakjes wor den door de jeugd samengesteld ten behoeve van jeugdige slachtoffers. Ze bevatten onder andere toiletartikelen, bestek en speelgoed. De gezamenlijke waarde van de zendingen is ongeveer f 15.000. Missouri-synode en Wereldraad De Missouri-synode van de Lu therse Kerk in de V.S. bestudeert op het ogenblik een eventueel lidmaat schap van de Wereldraad van Ker ken. Dit besluit is genomen tijdens de 47ste algemene vergadering de Missouri-synode in New York. Deze synode en de Southern-Bap tist Convention zijn de enige protes tantse kerken in de V.S., die niet bij de Wereldraad zijn aangesloten. Dagelijks 2.30, „Opdracht voor vijf", 14 Jr. 2.3" 1.45, 7 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Dansen oen en nu' Werkd. 10 uur voorm. - u. nam.; zondag 1-5 u. nam. (t/m augustus). Ue Lakenhal: Dag 10-5 uur: sozmL Hortus Botanicus: Tentoonstellingen reptielen en amphlbien „Terra Hortus 10 10 (t/m 10 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (fmdag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 uur nam Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling: „Ball. beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10 17 uur: 'o zondags 13—17 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyösaï. Dagelijks 10—17 uur: Zondags 1317 uur Rijksmuseum Iteenetraal lags 13-17 i Rijksmuseum voor de de geschiede nis der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur zond. 14 uur. k Waaggebouw Bloemententoonstelling 6 augustus). (Kunstzaal Heuff)Ten- Maandag t/m zaterdag 10 toonstelling dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 gustus). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. G-sopen.. voor spoedeisende len: Apotheek Herddngh en Bh Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuld-Wes"" Brahmslaan 20, tel. 21522. Da zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdlngh en Blanken. WEEKEINDE-DIEN8T DER HUISARTSEN Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot maandagmorgen dokterstelefoon 2 2 2 2 2. Zelfs een giraffe in de beken de Engelse dierentuin Whipsnade Zoo werd door de hitte zo moe in de benen, dat hij erbij ging zitten, met dit ongewone plaatje als re gisteren een 21-jarige student in de I de staat Calcutta arriveerde om hun theologie tot twintig jaar gevange- klachten aan te horen. De zitstaking nisstraf veroordeeld wegens zijn werd ondersteund door de winkels in aandeel in de aanvallen op de Brit- de streek die hun deuren sloten. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 27 Juli t/m woensdag 2 augustus). DINSDAG 1 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur Musical „Anatevka". Diligentla, 20.15 uur Cabaret Fors Jansen „Hoe meer zielen". Paviljoentheater, 20.30 uur Show Wlm Sonneveld. Kurzaal, 20.15 aur Musical Cabaret Foils uur Show Hoofdstad-operette Diligentla, 20.15 uur Jansen „Hoe meer zielen' Paviljoentheater 20.30 Wim Sonneveld, 5 lm Drlevierteltakt' Kurzal, 20.15 WEERRAPPORTEN (Vau hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Grenoble Nice Berlijn onbew. 26 16 abew. licht bew. onbew. v.bew. 20 18 licht bew. 29 15 0 28 15 30 16 32 16 onbew. 32 17 - üw. bew. 30 19 0 onbew. 29 16 0 onbew. 32 15 0.4 zw. bew. 32 19 0 onbew. 32 19 0 onbew. 32 23 0 onbew. 31 18 0 licht bew. 29 21 0 onbew. 36 15 O ombew. 31 17 0 onbew. 29 17 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2