Ruim 13000 volhouders in Nijmegen door de finish SPORT Peter Post favoriet voor nationale Krantenbezorger Finale herenenkelspel: Bouman-De Groot Rolf VOll den Baumen begon met zege PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 JULI 1967 Nat pak voor laatste strompelaars IBM-TOERNOOI Tennis in Katwijk aan Zee (Van onze correspondent) Nijmegen De laatste strompelaars bereikten na kilo meters „afzien" juist de al ongeduldig wordende registrators van de afmeldingsbureaus, toen het eindelijk begon te regenen. Geen drop was er gevallen vier dagen lang, maar die laatste doorzetters in de Vierdaagse hebben toch nog een nat pak ge haald. Het is sinds mensenheugenis niet vertoond dat de af standsmarsen vier dagen lang droog en zonnig bleven. ter de Prins, zoals wij hebben trach ten te doen, kreeg de indruk van een al maar met de vorstelijke wan delaar (ingeschreven als nummer 203) meetrekkende kermis. Het Broeierig Die laatste dag was broeierig en vol dreigingen van het wolkendek. Onaandoenlijk voor neerslag wan delden de geroutineerden naar de bloemen en slechts een enkeling had er aan gedacht een paraplu mee te nemen of een regenjasje in de baga ge te steken. In Cuyk stond de bevolking enthousiast mee te leven met de doortrekkenden, terwijl de kapel van de Mariniers uitgezochte schlagers speelde. Iedereen wachtte op Prins Cllaus en toen hij tenslotte om streeks twaalf uur passeerde, niet lang na de ook stormachtig toege juichte Israëliërs, scheen iedereen het wel te hebben gezien. De rijen langs het parcours dunden opmer kelijk. Wie een eindje meewandelde ach- Nieuw record' van Barbara Moore Dr. Barbara Moore, de Britselan- ge-afstandswandelaar van Russische afkomst, heeft gisteren verklaard een nieuw wereldrecord te hebben gevestigd door in 41 uur en 50 mi nuten een afstand van 166,5 mijl (ongeveer 268 km) af te leggen. Zij deed dit op een baan in Colchester bi) Londen, waar de Britse leger- korporaal Michael Jefferles vorige week in 44 uur en 50 minuten 155 mijl (ongeveer 250 km) had afge legd. In tegenstelling tot Jefferles waren er bij de recordverbetering van dr. Moore geen officiële waar nemers aanwezig. Zij heeft zich ech ter bereid verklaard in september nog eens te wandelen in een wed strijd tegen Jefferles. Wereldtitels boogschieten naar V.S. en Polen De Poolse dames hebben tijdens de wereldkampioenschappen hand- boogsohieten, die de afgelopen week in Amersfoort zyn gehouden, voor de grootste verrassing gezorgd. De Poolse boogschutsters, die twee jaar geleden by de wereldkampioenschap pen niet verder reikten dan de grau we middelmoot, hebben in Amers foort een geslaagde sprong naar de top gemaakt. Maria Maczynska, twee jaar terug 23e, werd wereldkampioe ne met niet minder dan 17 punten voorsprong op twee landgenotes, Zof- fia Bisorek en Irena Szadlovska. Daarnaast wonnen de Poolse dames het landenklassement en vestigden nieuwe wereldrecords in zowel de enkele als de dubbele Fita-ronde. By de heren vormde Ray Rogers een klasse apart. De snel schieten de Amerikaanse Cherokee-Indi aan kwam na een matige start steeds beter in vorm en zyn titel is de laatste dagen met in gevaar geweest. De oud-kampioen Matti Haikonen kwam niet verder dan een teleurstellende 17de plaats. De Ame rikaanse heren wonnen ook het lan denklassement. De beste Nederlander was Toon Verbruggen, die met 2126 punten op de 35e plaats eindigde Een goede verrichting leverde ook Fred Spoor, die tydens zyn laatste serie op de 50 meter zes pyien ach tereen in de roos schoot. Hy eindigde op de 80ste plaats met 1978 punten. overigens een onverantwoordehj k ruwe schatmg Prinses Beatrix. Na de nogal chaotische toestand met fo tografen en zo werd 'het spoedig weer leuk: de sfeer van de vierde dag van de Vierdaagse laat niet toe dat men lang boos blijft. Het record-aantal toejuichingen gold de Israëliërs: men ging er stéén. En verder was het als ieder jaar, de opa's en opoe's beleefden het kortstondige moment waarop weer meetelden, waarnaar ze maai den hadden uitgezien; militairen uit vele landen moesten luisteren r luide commando's in vele ta- I De Israëliërs passeren de eindstreep, bedolven onder de bloemen. De spanning is in de negende ronde van de groofcmeestergroep in het IBM-scha&ktoernooi in Amster dam gegroeid. De Nederlandse mees ter Kick Langeweg, die een redeiyke kans heeft om zyn afgebroken en ellenlange hangparty met Kotow remise te houden, kwam gistermid dag remise overeen met de Tsjech P ach man. Met nog twee ronden voor de boeg heeft Langeweg anderhalf punt achterstand op ïystaanvoerder Por- tisch en een half punt op nummer twee Ciric, met eohter nog de moge lijkheid om deze verschillen te redu ceren door de hangparty tegen Kotow. Aohtste ronde: Portdsch—Kotow 10; negende ronde: ReeZuidema Mojsejew—Cirlc Ko tow—Enevoldsen 1—0: Donner—Por- tisch Vi—V»Paohman—Langew eg Vi—KSchollGhitescu 0—1. aohtste ronde: Smederevac—Tal- tal V»—negende ronde: v. d. L.yn—Smederevac Marovic— Medina De Rooi—Jongsman afg.; v. d. Welde—Slisser 0—1; Tatai—Gereben afg. 1. Portisch (Hong.) 7 pnt;2. Ciric (.Toego-Sl) 8; 3. Langeweg (Ned) 5% 1 afgebr.: 4. Kotow (Rusl.) 5 1 afgr.; 5. MoJseJew (Rusl) 5; 6/7 Donner (Ned) en Ghitesecu (Roem) 4%; 8. Pachman (TseOh) 4; 9/11 Enevoldsen (Dein), Ree (Ned), Zui dema (Ned) 3; 12 Scholl (Ned) 2%. Stand meestergreep na negen ron den: 1. Marovic (Joego-Sl.) 7 pnt; 2. Gereben (Zwit) 6 4- 1 afgebr.: 3. Medina (Sp.) 6; 4-5 Jongsman (Ned.) en Tatai (It) 5 1 afgebr. De finale in het herenenkelspel B van het tennistoernooi in Katwyk aan Zee zal volgens de verwachtin gen gaan tussen Jan de Groot en Dick Bouman. Wat niet volgens de verwachtingen verliep was de stryd die beiden hadden te voeren alvo rens de laatste ronde van het toer nooi binnen te stappen. Terwyi Jan de Groot een zware drie-setter moest spelen tegen Erik de Vries toonde Dick Bouman dat hy zyn niveau van vorig jaar begint te naderen. Zonder ook maar even te worden bedreigd wees hy Kuypers terug, 62, 75. Weliswaar diende hy in de tweede set een 1—5 achter stand goed te maken, doch het feit dat Kuypers geen setpunt heeft ge had is voldoende bewys voor de door Bouman in dit treffen gedemon streerde meerderheid. Jan de Groet vond een tegenstander tegenover zich, die het als hy weet wat loop werk is en die op de drive even secuur eji geduldig weet te manoeu vreren. Zodoende werd deze halve finale een siytage-slag, die eerst in het beslissende stadium defini tief werd beslecht door de oudste speler, Jan de Groot, ruim 15 jaren de senoir van de Vries. Via 40 werd het in die set 62 voor de Katwyker. De eerste en tweede set hadden als score 5—7. 7—5. Open strijd In het herenenkelspel C zal de stryd gaan tussen Donald Haks en Vergoed Het .ïykt een open stryd te worden. Vergoed rekende in de halve finale snel af met Harbarth sr<i e_2, 6—0 en Donald Haks deed hetzelfde met Baden, 6—2, 6—2. scheen dat het publiek overal langs len van ..hoofd rechts" omdat het parcours zyn uiterste best deed zoveel mogeiyk lawaai te maken, alsof Ajax weer eens een doelpunt had gemaakt. Gele trui De Prins verdient respect voor de manier waarop hy deze ontboezemin gen heeft geleerd op te vangen. Breed glimlachend reageerde hy en het was wel duideiyk dat hy van de situatie genoot. Het werd als symbolisch j vaard dat hij een gele trui droeg. In tussen was het geen genoegen hem te volgen. In zijn kielzog schouder schouder marcherende particulieren en daarachter een militair detache ment; het was heel moeiiyk de in de lendenen porrende geweerlopen te ontlopen. Heel Nederland, dat wil zeggen de genen die niet op het parcours ston den of wandelden, heeft voor de tv kunnen zien hoe wandelaar 203 met kussen en het kruisje werd beloond door "belangstellende nummer 402.567' Torn Okker klopt Zweed Limdquist In de eerste ronde van het inter nationale tennistoernooi van Baas- stad in Zweden, heeft de Nederlandse kampioen Tom Okker in vier sets <6—4, 2—6, 7—5 en 6—3) gewonnen van de Zweed Jan-Erik Limdquist. Martin Mulligan, de in Italië wonen de Australiër versloeg zijn landgenoot Roy Emerson in drie sets 75, 63 en 6—4. Het Nederlands tennisteam (spe lers tot 20 jaar) dat op de eerste dag van de kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om de Coupe Galea in Vught door een achterstand van 0—3 tegen Spanje, al was uitgeschakeld, heeft op de tweede dag nog 'n party gewonnen. Soeters won met 5—7, 86 en 6—1 van Cabezon, Kasten verloor in het laatste enkelspel niet 2—6 en 3—6 van Munoz. De eindstand werd daardoor 1—4. In de andere kwalifi catiewedstrijd won Engeland met 3—i van België. In een wedstrijd in de kwalifi catieronde voor het Olympische voet baltoernooi heeft Rusland in Wroclaw met 1—0 gewonnen van Polen. Het enige doelpunt werd in de 59ste mi nuut gescoord door Chisilenko. Het was de eerste ontmoeting tussen beide landen ln het kader van de kwalifi catieronde. De returnwedstrijd zal op 4 augustus plaatsvinden in Moskou. eenmaal zoveel autoriteiten op dat laatste stuk van de St-Annastraat zaten, maar ze haden ook al kilome ters lang toejuichingen ondervonden en van wildvreemden bloemen ont vangen. Op de laatste dag vielen 89 wan delaars uit. Een voor de slotdag vrij hoog aantal. Het totaal aantal uit vallers is hiermee gekomen op 933. Ondanks deze cyfers was er van moei lijkheden gisteren weinig te zien. Het enthousiaste publiek was biykbaar een grote stimulans om het laatste beste beentje zo goed moge- lyk voor te zetten. Ook in kleding kwam dit tot uitdrukking. By de ver- zamelpost 3 kilometer voor de finish wisselden vele militaire groepen van kleding. Vooral de Luxemburgers, het detachement Belgen en de Israëliërs maakten een onberispeiyke indruk. WEGKAMPIOENSCHAP IN BEEK Wolken Het was een groots wandelfestyn, maar al hebben de wolken boven het parcours op het allerlaatste mo ment zich enigszins ontlast, boven de organisatie biyven nog wat wol ken hangen. Marsleider kolonel B. D. F. Breunese, neef van de grote ma joor b.d. Breunese, wil geen marslei der meer zyn; hy wenst er niet meer voor in aanmerking te komen. Op de achtergrond zyn strubbelingen: deze kolonel lost zyn problemen militaire- ment op en dat nemen de vele bur- gervrywilligers in de organisatie niet meer. De voorzitter van de KNBvLO, jhr. mr. J. M. Ryckevorssel, zal de moeiiykheden wel oplossen. Als op volger van kolonel Breunese werdt genoemd majoor M. van Dongen, tot dusverre plaatsvervangend mars leider. Prij sindexcij f er steeg 2 punten Het landeiyk prysindexcyfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals het CBS, dat maandeiyks samen stelt op basis 1959/'60 is 100, gaf tn medio juni een styging te zien an 133 tot 135. De oorzaak van deze styging ligt vrywel uitsluitend by de artikel- groep aardappelen, groenten en fruit. Buiten de voedingssector steeg het indexcijfer voor bloemen en werden prysdalingen geregistreerd Dor kleding. Voor een klein gedeelte kan de styging van de prysindex toege schreven worden aan typische sei- zoenkenmerken van het basisjaar. De Canadese stad Winnipeg, waar op het ogenblik de Panamerikaanse Spelen worden gehouden, heeft zich voor de Olympische Spelen van 1976 kandidaat gesteld. De sportaccommo datie ter plaatse is dit jaar aanzien lek verbeterd. Op de tweede dag van het in ternationale jeugdtoernool in Mün- ohen-Gladbach (Did.) is Judith Sa- lomé verrassend verslagen door de Zweedse speelster Kirsten And en. Ju dith Salomé, die het Jeugdtoernooi van Wimbledon had gewonnen, ver loor met 5—7 en 2—6. Jan Hordijk behaalde een sprekende overwinning op Prietzke, een van Duitsland s beste jeugdspelers. De uitslag was hier 6—1 6-4. Frankrijk is gisteren winnaar ge worden ln de internationale schiet wedstrijden 'Prix Leclerc' in de Hars- (Van een speciale verslaggever) In de loop van zaterdagmorgen stroomden de coureurs toe. Zuidlimburgse wielerfans zagen niet alleen gespannen ama teurs zich voor de nationale titelstrijd opmaken, ook de profs zoals Jan Janssen, Gerben Karstens, Peter Post en Arie den Hartog arriveerden. Met vele kilometers achter zich, terug kerend van de „voorstellingen" die de na-Tour dagen beheer sen. Voorstellingen ook, die sommige beroepsrenners beroven van dadendrang. Vandaar dat de strijd om de nationale prof- titel, morgen op het Adsteeg-circuit, voor de uitgebreide aan hang van diverse grootheden een bijna traditionele deceptie met zich mee zal brengen. Vrywel zeker byvoorbeeld zal men Jan Janssen niet in uitbundige actie zien. De man die in deze dagen het groene tricot van de Tour de France te gelde maakt, zal de noodzakeHjke inzet voor de 255 km in het heuvel land nauweiyks kunnen opbrengen. Hy zal zonder twyfel waken voor een herhaling van de gebeurtenis sen van vorig jaar, toen hy al te opvallend koos voor de vervulling van zyn contractuele verplichtingen in Frankryk. Tóch zal men van Janssen waarschynlyk ook dit Jaar op de Adsteeg weinig te zien krygen. ploeg voor het wereldkampioenschap en heeft in één enkele week al weer teveel vermoeienissen achter de rug om zich in en rond Beek nadruk- kelyk te willen doen gelden. Toch ds Janssen een pion in het schaakspel, dat de ploegleiders van de drie Nederlandse merkenploegen aan de vooravond van de titelstryd spelen. Zy zullen zeker naar zyn gunsten dingen, nu het er om gaat voor de favorieten enige assistentie in het peloton te kopen. Daar ryders als post, Schepers en Karstens op steun van vrywel völledige ploegen kunnen rekenen, is het belangryk geworden ook de enkelingen, de out siders in het peloton aan zich te bin den, Janssen is van die outsiders de voornaamste, Den Hartog, Beugels en mindere goden als Hugens en Malie paard zyn de anderen. Plus uiter aard het legertje naamlozen, dat echter een favoriet soms hinderlyk in de wielen kan ryden. Pas morgen, tydens de koers, zal men kunnen vaststellen hoe de on derhandelingen zyn verlopen. Mis schien dan zelfs nog niet, want cou reurs kunnen meesters zyn in het verbergen van hun ware bedoelin gen. Niettemin kan men, afgaande op de plannen en gedragingen van de ploegleiders, een prognose opstel len: Post is favoriet, Kartstens en Schepers wellicht ook, De Roo en Harry Stevens zijn belangryke out siders. Als men morgen in Beek een andere winnaar kan bejubelen, komt dat niet omdat die man zo ontzet tend hard heeft gereden, maar veel al omdat de onderhandelingen zyn gestrand of mislukt. In de beroeps wielersport moet men nu eenmaal met Alle factoren rekening houden. Hollandweek I Zomerschaak in Leeuwarden De Koninklyke Schaakvereniging Philidor in Leeuwarden die dit jaar voor de eerste maal het landskam pioenschap schaken behaalde en tevens haar 120-jarig bestaan viert, organiseert dit jaar de zomerwed- stryden van de KNSB in Leeuwar den van 7 tot en met 12 augustus. Deze zomerwedstrijden gaan sedert 1950 gepaard met de wedstryden om het open persoonlijk kampioenschap van Nederland. Er komt in Leeu warden een hoofdgroep uit van twaalf vooraanstaande schakers, onder wie J. M. Greben en Paul Boersma van Philidor en J. G. T. Donk uit Amstelveen. Daarnaast worden ruim 200 deelnemers aan de zomerwedstryden verwacht. Ter ge legenheid van het schaakfestijn wor den talryke evenementen georgani seerd in de Friese hoofdstad. Kathleen Warners maakt een goede kans in twee nummers de winst te behalen, nameiyk in C, en in D. zal zegevieren, daaraan wordt eigen- lyk niet getwyfeld. Zelfs hoort men verluiden dat Kathleen Warners voor D te sterk is. Wie haar ln actie heeft gezien zal zich niet aan de Indruk kunnen onttrekken dat de geuite bezwaren niet geheel en al ongegrond zyn. Of zy in C ook de eerste plaats zal weten te bezetten is de vraag. Stellig heeft zy daar wel de capaciteiten voor, maar zy treft een tegenstandster die in de afgelopen weken duideiyk aan spel- kracht heeft gewonnen. Wil Bloot. Dat er in het herendubeblspel C eveneens leuke partyen kunnen worden gespeeld, die het aanzien van begin tot eind volledig waard zyn, lieten gisteren de combinaties Faasse/Asselberg jr. en Neusch/ Kemellng jr. zien in de halve finale. Eerstgenoemden wonnen met 46, 6—3, 6—2. Enkele uitslagen: H.D. C: Oostrum/Meerwaldt— Remmerswaal/Hofstra. 64, 6—2; Faasse/Asselyberg—Neusch/ Keme llng Jr., 4-6, 6—3, 6—2. H.E. C: Vergoed—Harbarth er., 6—2, 6-0; D. Haks—Baden, 6—2, 6—2. HE. D: C. J. AsselbergsW. Fok 7—5, 6—4. DB. C: K. Warners—V. d. Wegen 3—6, 6—0, 6—1; W. Bloo—Uitten- bogaard 6—4. 6—3. H.E. B: De Groot—De Vries 5—7, 7—5, 6—2; Meyer—Kuypers 6—1, 62; BoumanKuypers 62, 75. BENNO SIX KAMPIOEN OP KORTE BAAN „Benno Six" mag zich Nederland» kampioen op de kortebaan 1967 noe men. Voordat de 7-jarige bruine ruin de krans om de nek kreeg, had hy in een veld van 21 dravers op de Bernhardüaan te Voorschoten vele malen de 310 meter moeten lopen. Voor deze prestatie kreeg zyn eige naar, Stal (Hilversum) een Delfts bla/uw bord van de NJ5R. en f 1500 als geldprys uit handen van burge- meesterf L. de Kool. De rijder E. Leeman kreeg de begerenswaardige zweep. „Xandro S", met pikeur H. J. Pools, was het op een na beste paard en verdiende voor zyn baas f 725.. „Curasao" getipt als kanshebster verwierf de 3de prijs (f 400). Onder ideale weersomstandigheden werd de kortebaandravery gehouden. Het zeer talryke publiek kreeg een zeer sportieve wedstyd voorgeschoteld. Voltreffer Na de sensaties van een reeks ver beterde wereldrecords zwemmen bij de Pan-Amerikaanse Spelen, wa« er gisteren by het voetbaltoernooi ook een sensationele gebeurtenis. De wed strijd Mexico—Columbia, werd acht minuten voor het einde gestaakt; toen Mexico met 3—0 voorstond. De reden voor het staken van de wed strijd was dat scheidsrechter Ken Dunstan van de zonnige Bermuda ei landen een rechtse directe van de Columbiaanse doelman Pedro Zape had moeten incasseren. De heer Dun stan nam dat niet en stuurde Zape van het veld en staakte de wedstryd voor hy onder begeleiding van yiings toegesnelde politieagenten naar de kleedkamer werd gebracht. De heer Dunstan had voor hij door Zape vol in het gezicht werd getroffen al drie andere spelers van het nationale elf tal van Columbia naar de kleedka mer gestuurd. kamp. Nederland werd tweede. Eronder een chess-in waarop de Phi- werd geschoten met geweren, lichte iidor-schakers Siep Postma en Haye I mitrailleur en pistool cq revolver. Ge- Kramer zullen schaken tegen leder, neraaJ Graf van Kielmannsegg reik- die zich daarvoor komt melden, te de pryzen uit. ADVERTENTIE gevraagd. Geen incasso. Leeftijd 15 jaar en ouder. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel I, Leiden. |^i~ voor Israel Op de Loosdrechtse Plassen Is gis teren een begin gemaakt met de tra ditionele Hollandweek I, waarvoor dit jaar in totaal 450 jachten ver deeld over 17 klassen, hebben inge schreven. Om tijdens deze vakantie periode het niet al te druk te maken op het al veel bevaren Loosdrechtse plassengebled, hebben de organisa toren een aantal starts over de wed- stryddagen verspreid. In totaal zei len de deelnemers vier wedstryden en dat betekent tydens deze vijfdaagse zeilweek, één dag rust. In de Valkenklasse behaalde Egon Rolf von den Baumen gisteren de overwinning. Helaas verschynt zyn grootste rivaal uit de Braassem-, Kaag- en Nieuwloosdrechtweek. Bart Kraan, in de Hollandweek niet aan de start, zyn werkzaamheden ver hinderen de man uit Oude Wetering ook deze week aan zijn zomerpro- gramma toe te voegen. By de start van de Valken waren er wat moeilijkheden, wat onder meer gevolg had dat in totaal drie protesten in deze klasse de protest- commisie bereikten. Veel veranderin gen brachten zy niet in de dagrang schikking. Rolf von den Baumen die rydag eerst met de Nederlandse kampioen Stenhuis af moest reke- om de eerste plaats te bereiken was eenmaal op kop voor al zyn te genstanders onbereikbaar. Geen fout korte schermutseling zeilde Martin Heineke zich in de Flying - F.J.-ster Duuk Dudok van Heel. Vooral ln het lange krulsrak dwars over alle vyf plassen moest Heineke op zyn hoede zyn voor de Hilversumse crack. Maar Heineke maakte geen fouten en won met een flinke voorsprong. Bij de Zestienkwadraten nam Jan de Ruyter revanche voor de neder laag in de Nieuw Loosdrechtweek, toen Reinier Siebrand er met de hoofdprys van door ging. Na het lange kruisrak zeilde De Ruyter een- kele meters a oh ter Siebrand. Weer laverende sloeg hy zyn slag en kwam met keurig uitgekiende slagen voor de Kampense wynhandelaar. Sie brand kwam door een windschifting met één van zyn slagen slecht uit en moest toen ook nog Bisschop voor laten gaan. De Olympische Flying Dutchman- en Finnjollenklasse komen zaterdag pas voor de eerste keer aan start evenals de Hornet- en Pampusklasse. De uitslagen van de eerste dag zyn: Valken: 1. Rolf van den Baumen, 2. Stenhuis. Vryheid: 1. De Haas Jr.. 2. Bigelaar. Flying Junior: 1. Hei neke; 2. Dudok van Heel. 16 m2: 1. De Ruyter, 2. Van Bisschop; Stern: 1. Vroiyk; 2. Van Dusseldorp. Vauriën: 1. De Groot, 2. Boeck. Schakel: 1. Kruit, 2. Schuitemaker. Solo: 1. Kaan, 2. Fock. Jeugd: 1. De Wit; 2. Bakker. Tot nu toe hebben ongeveer 20.000 van de 100.000 leden van het ryks- personeel, die by de Rykscentrale voor Mechanische administratie be kend zyn, hun instemming betuigd met de hulpactie „ambtenaren voor Israël". Dit heeft minister Beernink (Bin nenlandse Zaken) meegedeeld op schriftelyke vragen uit de Tweede Kamer. Deze 20.000 ambtenaren heb ben een briefje getekend, hun toege zonden door de R.M.A., waardoor zy zich akkoord hebben verklaard om in de maanden augustus, september en oktober steeds een half procent van hun salaris af te staan ten bate van de economische-sociale actie- Israël. Het bedoelde formuliertje is aan vrywel het gehele burgeriyke ryks- personeel (daaronder begrepen de ar beidscontractanten in ryksdienst), derhalve aan in totaal 200.000 per sonen, verzonden. Ook zullen formuliertjes worden gezonden aan het personeel van di verse onderwysinstellingen, althans voorzover dit personeel voorkomt in de administratie van de Rykscen- trale voor Mechanische Administra tie. De besturen van de betrokken onderwysinstellingen hebben daar mee hun instemming betuigd. Tot gisteren hadden 40 van de ongeveer 300 besturen van hun instemming biyk gegeven. Dit betekent, dat in ieder geval ongeveer 12.000 van de 29.000 by de R.M.A. in administratie zynde leerkrachten benaderd zullen worden, aldus minister Beernink.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6