Schrijver Arrabal in winkel gearresteerd Hoofdprijs voor Kraan Inscripties in boeken onaanvaardbaar Huis ten Bosch voor het publiek geopend Schaapherder kon de weg niet vinden in bijna vier-driekwart jaar van 1.100,- naar f.133,- Algemene Bank Nederland CORNELIUS R YAN SCHRIJFT OVERDE SLAG OM ARNHEM' PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JULI 1967 r „Heilige huisjes omver (Van onze correspondent) De bekende toneelschrijver Don Fernando Arrabal is op last van de Spaanse justitie in Madrid gearresteerd in een boek winkel waar hij handtekeningen uitdeelde aan kopers van zijn jongste werk, „Celebrando la ceremonia de la confusion'' (De ceremonie van de verwarring vieren). Voor de meeste kopers had Arrabal een speciale opdracht: enkele kreten die hij met grote letters op de eerste bladzijden van zijn boeken schreef. Geheel in de lijn van zijn nogal geruchtmakende reputatie als een van de scheppers van het „panische toneel" waren deze opdrachten lang niet mals. Door de Spaanse dagbladen werden zij „blasfemisch, heiligschennend, anti-patriotistisch en ob sceen" genoemd. De ouders van een 17-jarige jongen die ook een werk met in scriptie van Arrabal had gekocht, lieten hiervan een fotocopie maken die zij aan de dagbladen hebben toegezonden. Zij dien den daarna een klacht tegen de schrijver in, die aanleiding is geworden tot zijn arrestatie. weet met Arrabal geen raad. Bij zjjn schaarse bezoeken aan Spanje is zijn pittoreske verschijning al tijd goed voor een serie foto's in de dagbladen. Maar verder is hij een van de vele Spaanse profeten die in het eigenland niet worden erkend. Knuppel in het hoenderhok Met een zeer fel artikel in het Ma- drileense dagblad „A.B.C." heeft hij zelf de knuppel in het hoenderhok geworpen. De Spaanse maatschap pij miskent haar beste leden of maakt hen het leven onmogelijk, zo dat zij gedwongen worden te emi greren. Later worden zy in eer her steld als de internationale lauweren. die zij hebben verdiend, een voldoen de garantie zijn". Hij haalt de na men aan van Manuel de Falla, Pi casso, Miro, Garcia Lorca, de schil der Saura, de musicus Louis de Pa- blo en de toneelschrijver Valle In- clan. De Spaanse maatschappij is volgens hem, temide, a-cultureel, en- nationalistisch, half zacht en igno rant. „Deze Spaanse maatschappij leert ons kunstenaars dat wij op een gegeven moment zonder Spanje kun nen leven". De Inscripties, waarvoor hU Is ge arresteerd, zijn van soortgelijke strekking. Hij haalt daarin alle hei lige huisjes omver. Hij noemt de Don Quichotte een van de slechtste boeken die ooit geschreven zijn. Dat soort kreten wordt in Spanje nu een maal niet aanvaard en is goed voor cellulaire opsluiting. In het najaar zal ook ons land kennis kunnen maken met het werk van Fernando Arrabal, dat in het Parijse Avant-garde Theater grote triomfen viert. De Studio-groep heeft zoals gemeld zijn stuk. „De ar chitect en de keizer van Assyrië" in zijn repertoire opgenomen. Voor dit 6tuk ontving Arrabal dit jaar de prijs van de Franse toneel-kritiek, waardoor hij aan de top van het Pa rijse theaterleven is komen te staan. In Spanje is deze opzienbarende figuur een bron van bittere tegen spraak. In Barcelona heeft hjj enke le van zjjn stukken in besloten kring mogen opvoeren. Een uitgeverij in Madrid heeft nu zijn jongste boek „Celebrando la ceremonia de la con fusion" uitgegeven. De Spaanse to neelwereld, die voornamelijk wordt beheerst door goedkope blijspelletjes, Het koninklijk paleis „Huis ten Bosch" zal tot en met 25 au gustus voor het publiek ter bezichtiging zijn opengesteld. Het kan een kijkje nemen in het park, de vesibule, de Oranjezaal, de Chinese kamer, de Japanse kamer en de witte eetzaal. Het1 prjj7„„ ,,,1, i leden b« hct La*< paleis is overdag te bezichtigen van 10 tot 4 uur. J c "|JUI "uu aan Nederlandse Gunstige operatie sir Malcolm Sargent Sir Malcolm Sargent, de bekende 72-jarige dirigent van de „Proms", heeft gisteren een geslaagde buikope ratie ondergaan. Namens het zie kenhuis wordt meegedeeld, dat hy de ingreep ter verlichting van de ver stopping in de galbuis „zeer goed doorstaan" heisft. BELANGRIJKE IKONENVONDST 113 ikonen, daterend uit de 13de tot de 18de eeuw, zijn ln een dorp bij het Bosnische stadje Doboj ont dekt op een zolder van een dorps kerk. De plaatselijke autoriteiten van het dorp, Tesanj, hebben kunstken ners uit Serajewo ontboden. Zij heb ben de grote waarde van de vondst bevestigd. De ikonen zijn voor het merendeel olieverf op linnen met een houten paneel als ondergrond. Sommige zijn beschadigd maar de grote artistieke waarde zou hierdoor niet geleden hebben. ADVERTENTIE Van onze Hilversumse correspondent) Bij een wachtmeester van de rijkspolitie in Weesp ging 's nachts de telefoon. „Er loopt een kudde schapen los op de Lan ge Muiderweg"werd hem ver teld. De nog slaperige politieman geloofde het eigenlijk maar half, kleedde zich toch maar aan en ging kijken. Hij trof tot zijn grote verbazing inderdaad zo'n veertig stuks van die wollige dieren op de weg aanZe hadden zich her en der verspreid, vormden zelfs gevaarlijke obstakels voor het verkeer en bevonden zich ook op korte afstand van een spoorweg overgang. De wachtmeester informeerde links en rechts naar de eigenaar, maar niemand kon hem inlich ten. Tot hij bij een woonboot in de Vecht een slapende man aan trof, die de herder van de kudde bleek te zijn en zo uit het beken de boek „De schaapherder" van Oltmans leek te zijn weggelopen, De man, wiens leeftijd moeilijk was vast te stellen, was stokdoof en praatte ook gebrekkig. Maar na een lang en moeizaam gesprek kreeg de politieman er toch uit dat hij afkomstig was van het Zeeuwse eiland Tholen en bij tijd en wijle met zijn kudde schapen het hele land doortrok. Nu zei hij op weg te zijn „naar de Zuider zee". Dat deze inmiddels niet meer bestaat tvas nog niet tot hem doorgedrongen. Hij was ook al zo lang niet in deze buurt geweest en had alles hier veranderd aan getroffen, zodat hij de weg ivas kwijtgeraakt. Van de eigenaar van een woonboot had hij toen permissie gekregen om zijn kud de binnen een afrastering te wei den. Zelf was hij in slaap geval len en veertig van de blatende dieren waren uitgebroken en de weg opgelopen. De politie heeft maatregelen genomen, voor de loslopende die ren ongelukken hadden kunnen veroorzaken. Brits parlement in actie tegen Nassers gifgas Dit betekent een samengestelde interest van 6HGlo per jaar. Na'15 Juli wordt rente bijberekend. ["Deelneming aan het Premie Spaarplan betekent een i extra premie van f20.-. Dan is het rendement I l ruim i Folders en Inlichtingen bij al onze kantoren. EEN OPROEP AAN OOGGETUIGEN Van onze correspondent De bekende schrijver Cornelius Ryan, auteur van de docu mentaire romans over de invasie (De langste dag) en de slag om Berlijn (De laatste slag) gaat eenzelfde documentaire schrijven over de slag om Arnhem in 1944. Hij wordt daarbij ondersteund door de Duitse redactie van „Das Bestein Stutt gart, die in Ryans opdracht in tal van Duitse dagbladen een advertentie heeft geplaatst met de volgende inhoud: Voormalige soldaten of burgers die in de periode van 17 tot en met 25 september 1944 in de om geving van Arnhem hebben gevochten of daar toen zijn geweest, worden verzocht zich in ver binding te stellen met Das Beste" in Stuttgart. Redacteur Alexi van dit blad ver telde dat zijn redactie belast is met de selectie van de mensen die iets over dne slag om Arnhem kunnen vertellen. Redacteuren van „Das Bes te" zullen de eerste interviews afnemen. Het aldus verzamelde ma teriaal wordt aan Ryan toegezonden, Koningin Elisabeth van Bohemen, de „winterkoningin", legde in 1645 de eerste steen. Het was bestemd als zomerverblijf voor Prins Frede- rik Hendrik en zijn vrouw Prinses Malia van Solms. Het huis werd her haaldelijk verbouwd en met twee vleugels uitgebreid. In 1899 werd op initiatief van Tsaar Nicolaas II van Rusland de eerste internationale vre desconferentie. gehouden. Huis ten Bosch werd in de tweede wereldoor log zwaar beschadigd. Het imposante park rond het pa leis is een geschenk van het Neder landse volk aan Koningin Juliana en Prins Bernhard by gelegenheid van hun koperen huwelijk. Aan de voorzijde heeft het paleis een vestibule met schilderijen van Tischbein en van Honthorst. In gla zen wandkasten prijken serviesstuk ken van „Haags porselein", geschon ken bij het zilveren huwelijksfeest van het vorstenpaar. Pieter Post ont wierp de gewelven aan de achter kant van de vestibule onder de Oranjezaal. De schouw toont het wapen van Amalia van Solms en Frederik Hendrik. In de Oranjezaal zijn wandschil deringen ter nagedachtenis van Prins Frederik Hendrik, die twee jaar na de eerste steenlegging overleed. De schilderijen zyn o.a. van Van Hont horst, Jordaens en Jacob van Cam- pen. Prachtig borduurwerk van gordij nen en meubelen vallen er te bewon deren in de Chinese kamer. Daar is het behang van beschilderd rijstpa pier met voorstellingen over de rijstbouw. Applique-borduurweg treft de bezoeker aan op de wanden van de Japanse kamer. De betimmeringen zijn er van vele fraaie Japanse hout soorten met lakwerk. De beroemde architect Daniël Marot ontwierp de witte eetzaal .Deze zaal wordt gezierd door grisailles. De schilderingen in Geen bekroonde kinderboeken De jury voor het kinderboek van het jaar, ingesteld door de Commis sie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek, heeft ds- sloten dit jaar geen boek aan te wij zen voor de bekroning .Kinderboek van het jaar, tot tien Jaar", en even min voor de bekroning „Kinderboek van het jaar, toen jaar en ouder". Tijdens de kinderboekenweek van 15 oktober tot 4 november zullen dus geen prijzen (tweemaal f 1500) wor den uitgereikt. De motivering van het besluit van de jury wilde de commis sie, desgevraagd, op dit moment nog niet bekendmaken. grijzen en bruinen die beeldhouw werk in bas-relief imiteren zijn van Jacob de Wit, naar wie de grisailles ook wel „witjes" worden genoemd. In de witte eetzaal zyn voorts een lichtkroon van Engels krital en Ve- netiaanse kristallen lusters. Tijdens de openstelling van „Huis ten Bosch" dat tussen 1950 en 1956 geheel werd gerestaureerd, zullen 't publiek ook enkele schilderstukben uit het privé-bezit van de Koningin worden getoond. IBM-toernooi Langeweg boekt twee zeges Langeweg, die de meeste schaak man-uren in het IBM-toernooi maakt, heeft woensdag veel succes geboekt. In de ochtenduren won hij na 92 zetten in vier zittingen van Mojsejisw, terwijl hij in de achtste ronde over Donner zegevier de. Vandaag zet Langeweg de afgebro ken partij tegen Kotow voort. Een andere belangrijke uitslag ln de achtste ronde was de zege van Ci- ric op Ree. Cirlc, de achtervolger van Portisch, wordt thans op zijn beurt in de strijd om de tweede plaats sterk door Langeweg bedreigd. De overige partijen bieden weinig aanknopingspunten. In de meester- groep heeft Jongsma de hangpartij tegen Van der Lijn gewonnen en in de middaguren met Marovic remise gemaakt. De uitslagen: Grootmeestergroep. zesde ronde: Langeweg - Mojsejew 1-0, achtste ronde: Zuidema-Scholl 1-0, Ghites- cu-Pachman!4-%, Langeweg-Don- ner 1-0, Portisch - Kotow afg, Ene- voldsen - Mojsejew 0-1, Ciric - Ree 1-0. De stand na acht ronden is: 1. Portisch (Hong.) 5-*A en 1 afgebro ken partij, 2. Ciric 5-,Vi 3. Langeweg (Ned.) 5 en 1, 4. Mojsejew (Rusl.) 4-,% 5. Kotow (Rusl.) 4 en 2, 6. GhA- tescu (Roem.) en Pachman (TsJ.- 81.) 3-Vè, 9. Enevoldsen (Den.) 3, 10/ 12 Ree (Ned.), Scholl (Ned.) en Zuidema (Ned.) 2-% pnt. Meestergroep, zevende ronde: Van der Lyn - Jongsma 0-1. Achtste ron de: Smederevac - Tatal afg, Gens- benVan de Weide 10, Slisser De Rooi 0-1, Jongsma - Marovic V2- De Rooi 0-1, Jongsma-Marovic V2-V2, Medina - Van der Lyn 1-0. De stand na acht ronden is: 1. Marovic (Zd.-Sl.) 6-H, 2. Gereben (Zwi.) 6, 3. Medina (Sp.) 5-%, 4. Jongsma (Ned.) 5, 5. Tatai (It.) 4-V2 en 1, 6. Sme derevac (Joegosl.) 4 en 1, 7. De Rooi (Ned.) 3. 8. v. d. Lijn 2Vt, 9. Slisser (Ned.) 2 en 1, 10. Van de Welde (Ned.) 0 pnt. componisten De minister van C.R.M. heeft opdracht verleend voor het compo neren van een werk voor orgel aan Kees van Baaren (Oegstgeest) en van een elektronisch werk aan Peter Schat (Amsterdam). Voorts heeft de minister het boek „Muziek van de twintigste eeuw" van Ton de Leeuw «(Hilversum) met een prys bekroond. De commissie, die de minister bij het verlenen van de opdrachten en het toekennen van de prys van advies heeft gediend, bestond uit L. Toebosch (voorzitter), H. Kox en Ch. de Wolff (leden) en B. P. Wage- mans (secretaris). De conservatief Duncan Sandys heeft gisteren namens 200 conserva- I tieve, liberale en Labourparlements- Lagerhuis een motie in- ,het voortdurend ge bruik" van gifgassen door de Egyp tische strijdkrachten ln Jemen wordt veroordeeld. De Britse regering wordt verzocht de kwestie bij de .VN. aan hangig te m-ken. Noorse defensieorder De D.A.F. te Eindhoven heeft van het Noorse ministerie van defensie opdracht ontvangen tot leverng van 24 scheepsmotoren met een vermo gen van 135 pk. Deze motoren wor den geplaatst in boten der genie, die gebruikt worden voor het opdu wen van drijvende pontons. De on derhandelingen over deze levering datoren van november van 't vorige jaar. Hete zomer nadeel voor Tuschinski Dat een warme zomer niet in alle kringen onverdeeld wordt toegejuicht, bleek gisteren op de jaarvergadering van het Tuschinski-concem, de N.V. Matubel, waar werd meegedeeld dat 't zonnige jaargetyde bepaald geen goed heeft gedaan aan het bioscoop bezoek. Als 't mooie weer onvermin derd biyft aanhouden, zal een be langrijke neerwaartse druk op de re sultaten waarschijnlijk niet uitblUven. De daling kwam juist op het moment dat er zekere aanwyzlngen waren voor een zich stabiliserend bioscoop bezoek. I De bruto-recette bedroeg in het ka lenderjaar 1966 ca. f 12 miljoen, en kele tienduizenden guldens meer dan in 1965. In de winst hebben de bio scoopexploitatie en de filmdistributie bygedragen voor 75 resp. 25 Een van de belangrykste .paradepaarden" die het concern in september in rou latie gaat brengen is de nieuwe Ja mes Bond-film „You only live twice" die volgens het bestuur in het buiten land een overweldigende belangstel ling heeft gekregen. „Voor de naaste toekomst ziet het er niet somber uit", zo merkte het bestuur op. die dan zelf met een aantal men sen gaat praten. De essentie van hetgeen hy op deze wyze te weten komt zal de basis vormen van zyn nieuwste boek. Cornelius Ryan hoopt op deze wij ze een antwoord te kunnen krygen op verschillende nog onbeant woorde vragen. Het Is namelyk nog steeds een raadsel waarom de Engel se veiligheidsdienst in 1944 niets wist van de aanwezigheid van een Duitse tankdivisie in en rond Arnhem. Een merkwaardige byzonderheid die tot nu toe niet bekend was is, dat ge neraal Student onder wien,s bevel de Duitse divisies in Arnhem ston den, de initiatiefnemer is geweest van het ontstaan van valschermtroo- pen en dat deze in Arnhem voor het eerst geconfronteerd werd met een vyandeiyke troepenmacht die naar zyn gezichtspunten de stryd begon. Duitsland worden afgenomen, maar ook in ons land en in het bijzon der in Arnhem, in Engeland on der de voormalige paratrooplopers en in Polen, waar ook nog soldaten moeten leven die zich onder gene raal Soapowski in de stryd rond Arnhem verdienstelijk hebben ge maakt. Russische auteurs gewaarschuwd De Russische toneelschrijvers zyn er door de Prawda aan herinnerd dat hun werken aan de Staat toebehoren, die het recht heeft toezicht uit te oefenen over wat zij schryven. De criticus Pimenow schreef dat het toneel in de Sowjet-Unie geen „particuliere onderneming" maar eea staatsorganisatie is en een Integra» rend deel van de Russische cultuur Een kunstenaar kan niet los staajft van werk en leven van het volk. Het idee van totale artistieke onafhanko* lykheid is volgens Pimenow „licht zinnig nihilisme" en het gevolg van. dilettantisme en oppervlakkige ken nis van het toneel. De criticus noemde geen toneel stukken of schrijvers met name, maar zyn artikel volgde op een veroorde ling dinsdagavond door het rege-- ringsblad Izwestia van het „bour- geois-modernisme", waarby speciaai de Westerse schryvers Edward Albe® en Alain Robbe-Grillet op de korrel worden genomen. De twee artikele» samen schynen bedoeld als waaro schuwing aan de Russische toneel- schryvers, niet in het voetspoor te treden van Westerse collega's als deze. Enkele spannende slotraces in Nieuw-Loosdrechtweek Bart Kraan won gisteren by de Valken de slotrace van de 26ste Nieuw Loosdrechtweek, maar aan de hoofdprijs in deze klasse moest Kraan worden geholpen door Egon Rolf v. d. Baumen en Ank Roose uit Hilversum. Immers had Kirkenier, die de leiding had in het algemeen klassement, beslag gelegd op de Finnjollen. kon Hans van Eist niet tweede plaats dan zou de Alkmaar- tot winst komen. Teleurstellend der met de eerste prijs rijn gaan Voor een zeiler die tot de nationale strijken. Eerst lagen Kraan. Prins en Finn-top kan worden gerekend. Het Rolf v. d. Baumen voor Kirkenier,j was Adriaan Otto, die na 'n verbe- maar al vlug bleek dat de zwakke ten gevecht met Kee Kruyer, zich Prins niet opgewassen was tegen de aan-de-wind snel uit de voeten Alkmaarder. Het zag er op dat mo- maakte, om zo zege en hoofdprys ment even benauwd uit voor Kraan. te grijpen. Oskamp samen met Knap laverend nam Ank Roose ech- 1 otto favoriet voor de eindzege Prins in 1 ter de plaats mee was de geheel zeker van de eindzege, Jan de Wilde, ook een der hoofd- pryskandidaten, ging als laatste over de beginiyp en was daarmee direct al kansloos. In het algemeen klasse ment eindigde Kirkenier als tweede en De Wilde als derde. Naar ver luidt komt de gehele Valken-top naai de Hollandweek I (begint a.s. vry- dag) die eveneens op de Loosdrecht- se Plassen wordt verzeild, zodat er op een geduchte revanche kan worden gerekend. FD-zeiler Ferdinand Eekels zal zich in die Hollandweek ongetwij feld ook gaarne willen revancheren voor de nederlaag tegen Jaap Schip per, die de laatste race in deze klas se met forse voorsprong won. Schip per, sinds kort bezitter van het ou de schip van Heike Blok had geen enkele moeite met de in de Zuider- «ee-regatta toch zo goed zeilende Ee kels. Schipper won verrassend de tienkwadraten; de hoofdprys had hy hoofdprys, Eekels eindigde in totaal al in zyn zak. Ook Sternzeiler Dus- als tweede. seldorp en Olymplajolzeiler Pyi 1 dachten er zo over. Zij weken ech- rp 1 l i 1 ter niet voor de concurrentie en ble- 1 el eur Stellen cl ven ongeslagen in deze zeilweek. De belangrykste uitslagen van de In de andere olympisehe klasse, de iaatste <jag van de Nleuw-Loos- drechtweek zyn: FD-klasse: 1. Schipper, 2. Eekels. Hoofdprys: Schipper. Sharpie-klasse1. Van wyk, 2. Van Swol. Hoofdprys: Van Swol. Valken-klasse: 1. B. Kraan, 2. Rolf von den Baumen. Hoofdprys: Kraan. 16 m2-klasse: 1. Koppenol, 2. Sle- brand. Hoofdprys: Siebrand. Flying Junior-klasse: 1. Dudok v. Heel. 2. Lengton. Hoofdprys: Dudok van Heel. zeilde in het eerste kruisrak wel ln uit Oude^ Wetering j kopgroep, maar kon zich daar niet J handhaven. Van Eist werkte zich moeizaam naar een derde plaats voor Douze en De Jong. By de Vrijheids- jachten ging de eindstrijd tussen Kees de Haas en Paulich. Runder kamp zeilde een sterk eerste kruis rak, maar verdween later van de eerste plaats. De Haas en Paulich hadden niet zo zeer belangstelling voor een eerste plaats dan wel voor de hoofdprys. Laverende lieten zy elkaar niet los en het getuigde van goed zeilwerk van De Haas, dat hy aan Paulich ontsnapte. Een hard verdiende onderscheiding voor De Haas (1-2-3-1); een troostryke tweede plaats op de eindiyst voor Paulich (2-1-6-2). Er waren ook enkele zeilers die op hun gemak de Nieuw Loosdrechtweek uitzeilden. Reinier Siebrand (1-1-1) nam gedwee genoegen met een twee de plaats achter Ooms in de Zes- Finnjollen-klasse1. Otto, 2. Kruyer. Hoofdprys: Otto. Olympiajollen-klasse1. Van der Pyl, 2. Saltzherr. Hoofdprys: Van der Pyi. Vryheids-klasse: 1. De Haas, Pau lich. Hoofdprys: De Haas. Pampus-klasse1. Besselink, 2. v. Essen. Hoofdprys: Besselink. Stern-klasse: 1. Van Dusseldorp, 2. Berkhout. Hoofdprys: Van Dussel dorp. Spanker-klasse1. Rienks, 2. Vis ser. Hoofdprys: Rienks. Vauriën-klasse: 1. Caldenhove, 2. De Groot. Hoofdprijs: De Groot. Schakel-klasse: 1. Baay, 2. Schui temaker. Hoofdprys: Schuitemaker. OK-jollen-klasse: 1. Hellemans, 2. Vrolyk. Hoofdprys: Vroiyk. Solo-klasse: 1. Wilton, 2. V. Noort. Hoofdprys: Kaan. Sinds meer dan drie jaar is de groep Rehm met het programma Muziek en dans uit Beieren" tot ver over de grenzen van de Duitse Bondsrepubliek bekend. Het doel van de tien amateurmusici is, mensen van andere landen te ontmoeten en met hun voorstellingen bij te dragen tot een beter begrip tussen de volkeren. Oorspronkelijk werd de Beierse volksmuziek voornamelijk bij het dansen gespeeld, pas later ontwikkelde zich daaruit een soort boeren- kamermuziek. En tot de huidige dag hoort men in de bergdorpen instrumenten, die verder nauwelijks bekend zijn, zoals citer en hak kebord, een piano zonder toetsen, die met vilten hamertjes wordt aangeslagen. Hier en daar blaast men ook nog de alpenhoorn, een herdersinstrument, dat in het voorjaar en de herfst het vertrek naar de bergweiden en de terugkeer der kudden vee begeleidde. De bewo ners van het Duitse hooggebergte gaan voor zeer muzikaal door. Dat blijkt ook uit hun dansen, die voor alles een uitgesproken gevoel voor ritme, kracht en behendigheid vereisen en oorspronkelijke levens vreugde tot uitdrukking brengen. De leden van de klederdrachten- groep Rehm houden deze traditie van folkloristisch dansen en musi ceren zowel in hun vaderland als tijdens tournees in vele delen van de wereld in ere. Hierbij vier leden van de groep Rehm in schilderachtige kleder drachten tijdens het z.g. Schuhplattlen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6