„Ik weet dat wij er hard nodig zijn Politiek gekibbel over negerrellen Per jaar kiezen 60 verpleegden vrijheid ,eidóe Teneinde in het Academisch Ziekenhuis in Groningen te wor den behandeld door de neuroloog prof. J. Drooglever Fortuyn, is gisteren het 77-jarige grootopper hoofd Aboikoni met zijn 20-jarige zoon Michel (links) uit Suriname naar ons land gevlogen. De man is leider van de bos- negerstam der Saramacaners in het centrum van de Surinaamse binnenlandenMet vele duizen den leden is dit de grootste stam van het land. Op Schiphol werd de zieke „igranmandie in zijn residentie Asidonopo verscheidene malen als gastheer van leden van het Koninklijk Huis is opgetreden, in een rolstoel naar een auto gere den. Vervolg van pag. 1 Bretoens lachten om De Ganlle Ongeveer twintig personen, die zeiden afkomstig te zijn uit Bretag- ne, hebben gisteravond op de Place Viile Marie In het centrum van de Ca nadese stad Montreal een demon stratie gehouden ten gunste van meer rechten voor hun gebied in Frankrijk. Zeven betogers werden door de politie gearresteerd maar la ter losgelaten. De betoging, die gekenmerkt werd door leuzen van „bevrijding" viel sa men met een concert, dat op het plein gegeven werd door een blaas- orkest van de Franse kruiser Col bert, waarmee De Gaulle naar Cana da kwam. Op een bord van de beto gers stond: „Meneer De Gaulle, lief dadigheid begint thuis". Op een an der stond: „Lester B. Pearson, laat ons vrij". Roger Moride, woordvoerder voor de Bretoens, zei tegen een journa list: „Het was voor ons erg vermake lijk hier in Montreal om te horen, dat De Gaulle de separatisten aan moedigt terwijl er thuis meer dan 3,5 miljoen Bretoens zijn, die niet eens hun eigen taal mogen spreken" De politie van Montreal heeft te gengesproken. dat er maandag een schot is afgevuurd op president De Gaulle, toen deze vanaf het balkon van het stadhuis een menigte toé- sprak. Wel was er de nacht daarop 'n schot gelost op 'n venster van t stadhuis, maar toen was de Franse president ver uit de buurt, „waar schijnlijk in bed". „Wij zijn bezig met een onderzoek maar er is geen reden om te veronderstellen dat dit een poging tot een aanslag was", zei een hoge politiefunctionaris. Twee verpleegsters naar Vietnam 9? In Gulpen TONNEN SCHADE BIJ BRAND IN KASTEEL _n onze Roermondse correspondent) Een felle brand heeft gisteravond voor enkele honderdduizenden gul dens schade aangericht in het kasteel-hotel Neubourg langs de weg Maast richt-Vaals onder de gemeente Gulpen. De gehele zolderverdieping en de linker kasteelvleugel zijn door het vuur volkomen vernield. De brandweren van Maastricht en Heer len moesten de brandweer van Gul pen te hulp komen om het vuur te bestrijden. D<; schade wordt door verzekering gedekt. Over de oorzaak van de hotelbrand tast men nog in het duister. Merkwaardig is. dat het hotel in een etmaal twee keer door vuur ds geteisterd. Ook dinsdag brak brand uit in de persomelskamer van het kasteel, dat pas is gerestaureerd en op de monumentenlijst voorkomt. De schade kon dinsdag beperkt worden gehouden. Experts van verzekeringen en een elektriciteitsmaatschappij hebbsn gisteren de hele dag naar de oorzaak gezocht. Ze hadden am per hun hielen gelicht toen even na zes uur gisteravond de vlammen uit het dak sloegen. De eigenaresse van het kasteel, gra vin d'Ansembourg de Lhoe, zei stel lig te geloven, dat er brandstichting in het spel is. (Van onze A'damse correspondent) „Het is gekomen op een bijeen komt in Krasnapolsky over het Viet- namtribunaal. Wat ik daar zag en hoorde vond ikzo erg dat ik besloot iets te doen. Ik ga naar Vietnam, dacht ik. Door een toeval is het ge lukt. Ik schreef het Rode Kruis een brief en daar was net een aanvraag om twee Nederlandse verpleegsters voor Vietnam binnengekomen van het Internationale Rode Kruis". Dit zegt Josefine Melief (22) die met haar vriendin en collega-ver pleegster Lidwien Verlinden (24) op 16 augustus in dienst van het Rode Kruis naar Zuid-Vietnam vertilskt om daar hulp te gaan bieden. Josefine werkt op de kraamafde ling van het Wilhelminagasthuis in Amsterdam. Zij is afkomstig uit En schede. waar haar vader directeur is van het Sint Josef-ziekenhuis. „Het plan is dat wij vier maanden in Vietnam blijven. Het gaat hoofd zakelijk om hulp aan de getroffen bevolking. Eerst gaan we drie we ken naar Saigon voor onderricht. Daarna gaan we naar één van de vele melkstations, waarschijnlijk bij Hue, waar gewonde kinderen en kiin- disren die geen ouders meer hebben voedsel en medische hulp krijgen. We gaan geen gewonden -aan het front helpen". „Mijn vader vond het direct goed dat ik ging. Mijn moeder had nog even wat bezwaren, maar als ik iets wil dan mag ik dat. Mijn vrien din. die ik heb leren kennen tijdens mijn opleiding, was direct ent housiast. Ik ga mee, zed ze, toen ik haar opbelde". Maar, voegt zij er direct aan toe, „ik weet er niet alles van". Josefine zit nu drie-en-een-half jaar in de verpleging. „Ik had inder tijd keus tussen de schoolstudie en de verpleging. Ik heb voor de ver pleging gekozen. Dat vond ik zinvol ler. Mijn hele familie zit zo'n beetje in de medisch-sociale richting". Heeft zij zich in juni ook opgege ven als vrijwilliger voor Israël?" „Nee, ik vond dat er voor Israël al genoeg werd gedaan. Vietnam kwam zo op de achtergrond. Juist dn die tijd was die bijeenkomst in Krasna polsky. Ik dacht daar moet toch ook wat aan gisdaan worden. Het was ook een soort protest van mij". En zin in een niet te gevaarlijk avontuur? Josefine: „Natuurlijk komt er ook nog wel 'n beetje egoïs me bij. Maar dat is met alles". Over Noord- en Zuid-Vietnam in dit ver band tenslotte: „In Noord-Vietnam is het ontzettend gevaarlijk. Het noodlot opzoeken dat vind ik zonde van jezelf. Je kunt beter de kat wat uit de boom kijken". LEID8CB DAGBLAD Vervolg van pag.l Afgezien van het hopelijk nuttige effect, dat de oproep der negerleiders zal hebben, is vooral belangrijk, dat de gematigde en tegen geweld ge richte woorden van de vier vooraan staande negers de plitsing in de ne gerbeweging bezegelt. Terwijl de Car- michaels. Browns en Powels zich proberen te identificeren met de op standelingen in de negergetto's, trek ken King, Wilkins, Randolph en Young veel meer de lyn van de ne gerburgerij die strijdt tegen rassen discriminatie in alle facetten, maar die verder eerder slachtoffer is van wilde armoedeoproeren dan deelge noot. Kleinzielig Dat in tijden van crisis niet alleen de negers last hebben van onderlinge tegenstelling, wordt overigens bewe zen door het partijdige en zelfs kleinzielige gekibbel tussen Democra ten en Republikeinen wie de meeste schuld heeft aan het uitbreken van de oproeren. Zo hoog is dit zelfs gelopen da) president Johnson nu verweten wordt extra laat troepen naar Detroit te hebben gestuurd om de Republi keinse gouverneur van Michi gan waarin Detroit ligt, nl. Romnoy, in verlegenheid te brengen. Romney die een goede kans maakt op de pre sidentiële kandidatuur der republi keinse partij volgend jaar, zegt drie keer naar Washington te hebben op gebeld zonder Johnson te spreken te krijgen. En zeker is dat toen John son federale troepen naar Detroit stuurde, hij er bij herhaling op wees, dat hij wel verplicht was dat te doen omdat gouverneur Romney de orde in zjjn eigen huis niet kon bewaren Wie met dit alles politieke punten ge wonnen heeft is evenwel duister. Over 't algemeen is men in Amerika ver ontwaardigd, dat de politici elkaar vliegen proberen af te vangen als de natie in brand staat. Plundering in New York Plunderaars ongeveer 200 in ge tal zijn woensdagavond door Man hattans deftigste winkelwijk getrok ken en hebben in Fifth Avenue en Madison Avenue ruiten ingegooid en winkelwaren gestolen. De bende had het vooral begrepen op etalages van herenmodezaken, die werden leegge haald. Voorbijgangers werden lastig Angst in Doetincliem reëel? daar de loco- n het ministe- Hoogeraad Waarom Zuid-Vietnam? „Ik heb van het Rode Kruis dit voorstel ge kregen. Ik geloof niet dat het er veel toe doet. Het gaat erom dat men sen die hulp nodig hebben geholpen worden. Laat ik het zo zeggon: ik geloof dat ik op deze manier niets verkeerd doe. Ik weet dat wij daar hard nodig zijn." Neutraal „Wij zijn zeer neutraal", zegt zij verder. „Wij mogen in Vietnam niets Amerikaans kopen. We moeten hele maal neutraal tegenover de bevolking staan". Over de oorlog die in Vietnam woisdt zegt zij: „Ik vind het zinloos. Een belachelijke oorlog. Titus Brandsma herdenking Met een stille tocht door het stads centrum en een dienst in de Karmei- kerk hebben gisteravond zeer velen in Nijmegen prof. dr. Titus Brands- ma herdacht, die 25 jaar geleden om het leven werd gebracht in het con centratiekamp Dachau. In zijn geboortestad Bolsward is een eenvoudig gedenkteken ter na gedachtenis van prof. dr. Titus Brandsma onthuld. Deze onthulling geschiedde door de enige nog in leven zijnde zuster van Titus Brandsma, zuster Barbera, 92 jaar oud. Het borstbeeld is vervaar digd door de Friese kunstenaar G. J. Adema. De meest recente ontsnapping van één van de verpleegden uit h et rijksasiel voor psychopaten De Kruis berg in Doetinchem in de nacht van dinsdag op woensdag, is voor hoge functionarissen van het ministerie van Justitie uit Den Haag reden ge weest onmiddellijk naar de Achter hoek te rijden. Gistermiddag wa secretaris-generaal rie van Justitie mi en het hoofd van de psychopatenzorg mr. J. Erdman. Bijna een half uur spraken ze met de directrice van De Kruisberg, mevrouw A. Fischer-Van Rossum. Mr. Hoogeraad, haastig en met zorgelijk gezicht, verklaarde na het gesprek: „De reden van dit be zoek is. om na te gaan of er reële gronden zijn voor de bevolking om angstig te zijn". Hierna reed hij naar loco-burgemeester C. van der Grijn en hoofdinspecteur G. Oosterhof. Samenwerking Gezien het resultaat van deze be spreking mag aangenomen worden, dat er voor de 30.000 Doetinchemmers inderdaad een reële angst bestaat voor de psychopateninrichting De Kruisberg. De Doetinchemse gemeen tepolitie, die na de gruwelijke moord op de 19-jarige Ria Florijn uit eigen beweging al meer ds gaan surveille ren rond de inrichting, gaat samen werken met de gestichtswacht. Tot voor de moord was er geen enkele vorm van samenwerking. De politie van Doetinchem heeft becijferd dat jaarlijks ruim 60 ver pleegden van De Kruisberg ontvluch ten of niet meer terugkeren van een korte periode van vrijheid die hun wordt gegund. De angst heeft al ge resulteerd in het sturen van een re kest aan de minister van Justitie door omwonenden van de inrich ting. Sinds kort is er nu ook een actiecomité, genaamd „Kruisberg vei lig voor Doetinchem". Dinsdag is men begonnen met het huis-aan-huis bezorgen van 9000 gedrukte brief kaarten waarin de bevolking wordt doen. Hoewel de voorraad nog lang niet is bezorgd, waren gistermiddag al ruim 1000 kaarten terug. In Cincinnati (Ohio) werden alle politiemannen in dienst geroepen na dat groepen jonge negers stenen gooiend door de stad begonnen te trekken. Enkele personen onder wie een brandweerman werden geword. In Phoenix (Arizona) werd een po litieman gewond, terwijl in een huis brand werd gesticht. De burgemees ter kondigde de noodtoestand af. In het hart van de negerwijk in San Francisco werden drie benzine bommen in een supermarkt gewor pen. De ontstane brand kon spoedig worden geblust. In Toledo (Ohio) hebben groepen jonge negers met brandbommen ge smeten, geplunderd en ruiten inge gooid. Politie en brandweer wisten de wanordelijkheden te bedwingen. Gearresteerde spreksavond VRIJDAG Oude Vest: Evangelisatie Christen- gem. „Eccllesia", 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Zijlsingel 2: Volle Evangeliezending. Spr. evang. J. P. H. Zijlstra. 10 uur. ding. Spr. dhr. J. P. H. Zijlstra. 8 Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub: Zitting Bouwfonds Ned. Dagelijks 2.30, 7 negerleider De negerleider Rap Brown, voorzit ter van het coördinatiecomité voor „geweldloze" studentenactie, is op lier vliegveld van Washington gearres teerd, beschuldigd van aanstichting tot ernstige ongeregeldheden in Cam bridge in de staat Maryland. Hij is inmiddels op borgtocht van 10.000 dollar weer vrijgelaten. Stokeley Carmichael, de leider van de Zwarte macht, is als eregast- van Castro op Cuba aangekomen. Hij was via Praag gereisd, een omvang rijke tocht. Amerikanen moeten voir een bezoek aan Cuba een specie,Ie vergunning hebben; die had Car michael niet. De Amerikaanse rege ring overweegt thans zijn paspoort in te trekken. Carmichael heeft de organisatte van neger-guerrilla-grot- pen in Amerikaanse steden opgeroe pen „zich dood te vechten". Petitie in V.N. van mevr. Tsjombe Mevr. Tsjombe zou vandaag in de Verenigde Naties een petitie Indie nen in het streven haar man vrijge laten te krijgen, die in Algerije ge vangen zit en die bedreigd wordt door uitwijzing naar Kongo, waar hem de doodstraf wacht. ,Als hij naar Kongo teruggestuurd wordt en geëxecuteerd, i s niemand meer veilig die politiek asiel gekregen heeft", aldus de advocaat van mevr. Tsjombe, Luis Kutner uit Chicago. Kutner zei, dat hij ook Spanje en Engeland verzocht heeft te interve niëren dn de zaak. Hij heeft een tele gram gestuurd naar Algerije, waarin verzocht wordt de zaak van Tsjombe niet summier te behandelen. Hij ver klaarde te hopen de terugkeer van Tsjombe naar Kongo uitgesteld te krijgen, het Algerijnse uitwijzingsbe vel ongedaan te maken, terug te ke ren tot Tsjombe's vroegere status in Spanje en gedaan te krijgen dat Kongo zijn verzoek om uitwijzing in trekt. Elke morgen 10.30 u (behalve zondags) „Flipper" Trianon: „The sound of music", a l. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en Lido: „De tortelduif 14 Jaar. Da Zondag 2.2 Zondag 2.30, 4.45, 4.45, 7 en 9.15 i .._xor: „Opdracht Dagelijks 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag Vrijdag 8, zater- TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling „Dansen oen en nu' Werkd. 10 uur voorm. - i u. nam.: zondag 1-5 u. nam. (t/m Ik": Molenmuseum ge- t/m zal J W1U.nam. Zom iam Maandags gesloten Ryksmuseum vuui Volkenkunde en toonstelling; „Ball, beeld en Jroombeeld" Geopend dagelijks 10— 17 uur: 's zondags 1317 uur (tot 1 •ktpber) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyösa) Dagelfjks 10—17 uur; Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenetraat 1): Dag 10-7 u.; 's zon dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geschiede nis der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur zond 1—4 uur (Kunstzaal Heuff)Ten- JMarine van aterdag 10 bovendien t/m 16 au- VOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. r spoedeisende gevallen nachtdienst »««- - Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week MET EEN ENKEL WOORD Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Tzummarum (toez.) J. F. M. van Malssen te Schinge en siappeterp; te Opheusden (toez.) A. Muilwijk te Garderen. Bedankt voor Sellingen (toez.) W. J. Burghgraef te Stedus. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Gouda J. Westerink te Kerkwerve. BINNENLAND Brand in studentenflat In een studenten hoogbouwflat in aanbouw in de wijk V I rhof in Delft van de N.V. Staalproject Delft, is gisteren brand ontstaan tijdens het lassen. Er ontstond vooral schade op de gale rijen ,op het dak en in het trappen huis: ongeveer dertig ruiten werden vernield. De flat zou begin septem ber gereed komen. Door deze brand, die met een aanzienlijke rookontwik keling gepaard ging, moet met enige vetraging rekening worden gehouden. Nieuwe voorzitter „Ons Leger" Daar de voorz. van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Ons Le ger", luitenant-generaal b.d. C. J. Valk, op medisch advies zyn functie moet neerleggen, heeft het hoofdbe stuur luitenant-generaal b.d. M. R. H. Calmeyer. tot voorzitter gekozen. Tot ondervoorzitter werd gekozen de oud-staatssecretaris van Defensie, de heer G. H. J. M. Peynenburg. 35 man ontslagen Ten gevolge van een minder goede orderpositie is de directie van de N.V. Technische Bureau Industrie in Uitgeest gedwon gen op zeer korte termijn 35 perso nen ontslag te verlenen. Het betreft hier een tekenbureau dat o.m. werk te voor Hoogovens. Thomassen en Drijver en Fokker. Getracht zal wor den om de werknemers zoveel moge lijk onder te brengen bij andere be drijven. Sabena naar Eindhoven De Bel gische luchtvaartmaatschappij Sabe na heeft haar aangevraagde lan dingsrechten voor het vliegveld Wel schap bij Eindhoven, dat al eerder door de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij (N.L.M.) voor haar bin nenlandse dienst in gebruik is geno men vekregen. De Sabena zal min stens drie keer per dag van Brussel op Eindhoven v.v. vliegen. BUITENLAND Russische hotels schieten tekort Een Russische hoteldirecteur schreef gisteren in het vakbondsblad Troed. dat de opleiding van hotelpersoneel in de Sowjet-Unie aanmerkelijk ver beterd dient te worden. Het was hem bij een bezoek aan enkele andere Oosteuropese landen opgevallen, dat de hotels daar zoveel beter waren. Het ontbreekt in de Sow jet-Unie aan specialisten op dat terrein, aldus ZJoekow, directeur van het Moskouse hotel Tourist. Queen Mary verkocht Het ruim 80.000 ton metende Britse passagiers schip Queen Mary is voor 3.540.000 dollar verkocht aan de stad Long Beach in Californië, zo deelt de re derij, de Cunard Shipping Company, mee. De stad zal het schip gebruiken als museum en hotel. Het is 31 jaar oud. Er waren achttien gegadigden, waarvan ongeveer de helft schroot- handelaren. Watersnood in Pakistan In Oost- en West-Pakistan zijn 200.000 personen dakloos als gevolg van overstromingen. t)e helft van de dak lozen woonde in Karatsji. Daar zijn tot nu toe 24 personen om het leven gekomen. Tientallen werden gewond en velen worden vermist. Er is in korte tijd meer dan 40 cm. regen gevallen en het is nog steeds niet droog. Van de 21 rivieren in Oost- Pakistan zijn er acht buiten de oevers getreden. Maatregelen tegen spionage Het Westduitse ministerie van Binnen landse Zaken heeft 'n serie maatre gelen voorgesteld om de spionage en de activiteiten van buitenlandse ge heime diensten tegen te gaan. Het ministerie onthulde, dat er sedert 1954 negen politieke moorden zijn gepleegd in de bondsrepubliek, als mede vijf pogingen tot politieke moord en 27 politieke bomaanslagen waarbij elf personen om het leven kwamen en 39 werden gewond. VIJfling wordt twee De vijfling Lawson in Auckland (Nieuw-Zee- land) heeft vandaag zijn tweede ver jaardag gevierd. Er zijn vijftig fami lieleden en goede vrienden voor het feest uitgenodigd. Vorig jaar waren er driehonderd gasten, maar dat vindt de nu 28-jarige moeder Shirley Ann Lawson te veel. Binnenkort ver huist het gezin Lawson naar het nabijgelegen Hobsonville. waar een speciaal voor de vijfling ontworpen huis is gebouwd. Er zijn bijvoorbeeld lavets inplaats van een badkuip om het wassen voor mevrouw Lawson gemakkelijker te maken. De vijfling bestaat uit een jong en vier meisjes: Samuel, Lisa, Deborah, Shirlene en Selina. Huurlingen verdreven Onder aanhaling van Kongolese zegslieden heeft de correspondent in Kinsjasa van de Belgische radio gisteravond meegedeeld, dat een groep huurlingen in hevige gevechten in het gebied van Itebero 180 km ten noordwesten van Boekavoe verdreven is. De huurlin gen, van wie er vier gedood werden door de Kongolese strijdkrachten, kwamen uit Poenia waar zij zich eer der deze maand hadden teruggetrok ken na Boekavoe en Kisangani korte tijd in handen te hebben gehad. De Kongolezen verloren twee man aan doden en twee gewonden Oliebrand Een grote plaats in de nieuwe Israëlische ha venstad Asjdod is woensdag in vlam men opgegaan. Eén arbeider is ge dood en twee zijn ernstig gewond. Helikopters van het leger werden in geschakeld om bij het blussen te as sisteren. De schade bedraagt volgens aanvankelijke schattingen ongeveer 1 miljoen Israëlische ponden. De brand ontstond by het proefdraaien van een nieuwe installatie. Bosbranden in Frankrijk Brand weerbrigades uit tien steden zyn gis teravond in actie geweest bij de be strijding van een bosbrand bij Fon- tainebleau ten zuiden van Parijs. De bossen zijn er na weken van hitte golven en weinig regen kurkdroog. In de omgeving van Draguignan aan de Franse Rivièra worden 200 ha. bos door brand bedreigd: bij de blussing worden Catalina-vliegtuigen gebruikt die water spuiten. Twee bosbranden zijn gemeld in het departement Gard ten westen van Avignon. India bezorgd India heeft tegen over West-Duitsland en de Verenigde Staten ernstige bezorgdheid uitge sproken over vermelde leveranties van militaire uitrusting aan Pakistan, aldus de Indiase minister van Bui tenlandse Zaken, Tsjagla. India had enige tijd geleden, toen het vernam van Pakistaanse pogingen om indi rect van West-Duitsland circa 200 Amerikaanse M-47 en M-48 tanks te kopen, contact opgenomen met Bonn en Washington, en toen de verzeke ring gekregen dat de leverantie niet door zou gaan. De Westduitse ambas sade heeft intussen berichten uit Washington over de levering van wapens aan Pakistan door West- Duitsland als „absolute verzinsels" betiteld. DONDERDAG 27 JULI 196' cfencla WEEKE1NDE-D1ENST DER HUISARTSEN Zaterdagmorgen vóór 12 uur ra plege men de eigen huisarts, daarn tot maandagmorgen dokterstelefoo 2 2 2 2 2. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 27 Juli t/m woensdag 2 augustus) DONDERDAG 27 JULI Circustheater, 20.15 uur A „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur Wim Sonneveld. VRIJDAG 28 JULI Circustheater. 20.15 uur A „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur Wim Sonneveld. ZATERDAG 29 JULI Circustheater, 20.15 uur A „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur Wim Sonneveld. ZONDAG 30 JULI Circustheater, 20.15 uur Alusicj „Anatevka". Paviljoentheater. 20.30 uur Shol Wim Sonneveld. MAANDAGAVOND 31 JULI Circustheater, 20.15 uur Alusicj „Anatevka". DINSDAG 1 AUGUSTUS Circustheater. 20.15 uur Alusicj Diligentia, 20.15 uur Cabaret FoJ insen „Hoe meer zielen". Pavlljoentheater, 20.30 uur Shoj 'lm Sonneveld. Kurzaal, 20.15 uur Hoofdstadoj Jansen „Hoe PavilJoentL Wim Sonneveld, irzaal, 20.15 „Zwel Herzen lm Drelvlerteltal WOENSDAG 2 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur Muelc Diligentia, 20.15 uur Cabaret Foi Jansen „Hoe meer zlelei Paviljoentheater 20.30 Wim Sonneveld. Kurzal, 20.15 uur Hoe „Zwel Herzen im Drievlerteltakt". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „The Cool Ones", a.l. j J,*!* Asta: „Dokter ZJlvago", 14 Jaar. Z,JE Bijou: „Blow-Up", 18 Jaar. ver. Camera: „Een gravin van Honj kong", a.l. Cineac: 's-avonds „Mijn Prinses", öl,ai 18 Jaar, overds- Flintstone", a.l. City: ,r Yard", Corso„Samen uit, samen thulf ree! I cull ,Jde plratei het Euro: „Sound of Music", a.l ■t Er gev sch 18 Jaar, overdag „Geheim age( dia: contra Scotlan cfn Hollywood van Spr Kriterlon oog", 18 Ja Kurzaal: „G< „De zeve: Sparta", 14 Jaar. n gladlatore trein ln h| Parijs", 18 Jaar.l Metropole: „Wat deed JIJ nou ln «ipar oorlog, pappie?", 14 Jaar. J~- m: „De kanonnen van Olympia China e", 14 Jaar. Navarf ".".Chinese avonturen I a.l. Passage: „Gooi maar ln m'n pet Rex:'„Sectie S contra Goldman". Roxyf „Verboden vruchten", 18 las Seinpost: „The ugly Dachshund" Hoogst merkwaardige tekkel), a Studio de Luxe: „Bertrand ln on(t roerend goed", a.l. Thalla_: „Zo gaat dat ln Texas Walt Disney's „Lach en pretfei val", a.l. JEUG DMATINEES DEN HAAG Euro Cinema „SJors en SJlmmle het piratenelland", Zaterdag, zi Kurzaal: „Sand; ly de zeehond", Doi ijdagmlddag 2.30 Beutenergrafiek ii G ëmeentemuse uiii Van 29 juli tot en met 10 septen ber zal in het Prentenkabinet vs het Gemeentemuseum in Den Hafjj werk van worden geëxposeerd vs de graficus J. Beutener. Beutene die in 1933 in Maarssen werd geb ren, woont en werkt in Amsterdai waar hij zijn opleiding kreeg l Wouter van Leusden. Behalve gra: cus is hij ook schilder en decoron werper. Het grafische werk van Beuten is opgebouwd uit landschappen)) en abstracte motieven, gecombineeij met surrealistische elementen. I expositie die zijn eerste eenman tentoonstelling in een museum zal omstreeks 40 prenten uit de riode van 1960 tot heden omvatte WEERRAPPORTEN Ei ,dhoven Zuid-Limburg jht bew. 20 14 onbew. 23 13 onbew. 23 14 onbew. 24 16 onbew. 24 13 Kopenhagen licht bew. 20 15 19 17 22 16 Grenoble Nice Berlijn licht bew. 29 23 0 23 13 23 12 25 13 27 15 22 16 20 13 28 15 33 25 32 22 29 35 17 33 18 25 17

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2