f Het was alles zeer ontroerend Arrestaties in Oud-Jeruzalem m van bezoek 99 Ephese hoogtepunt Vermoeid Uit het Leidse politierapport Moskou op zoek naar schatten van Napoleon DONDERDAG 27 JULI 1967 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 1? 4 Paus Paulus is gisteravond in Rome teruggekeerd na een reis an twee dagen door Turkije om voor vrede en christelijke Eenheid te pleiten. Terug in Vaticaanstad verklaarde de Paus, dat hij wat rust ;aat nemen en daarna begint aan het vele werk dat op hem ligt e wachten. Verwacht wordt, dat hij vijf1 of zes weken in zijn omerresidentie in Castel Candolfo zal blijven. pertj r tina, „Mon rgmei h- Paus terug in Rome Op de terugreis uit Turkije zag de ius er vermoeid uit. Toen verslag gevers naar zijn indrukken van het bbyk tzoek vroegen, zei hij „Het was al- zeer ontroerend. De plechtigheid de kerk was bijzonder mooi", de as bedoelde de gemeenschappelij ke bidstond met Athenagoras in de riekse orthodoxe kathedraal in tanboel. Voor zijn vertrek uit Istan- nfel heeft de Paus een bedrag van .000 dollar (36.000 gulden) geschon- n voor de Turkse armen en een "ajedrag van 40.000 dollar 144.000 gul- de slachtoffers van de ^rdbevingen van zaterdag. Onmid- iliyk na de ramp had hij reeds een idrag van 10.000 dollar (36.000 gul- in) geschonken. IN EPHESE Tijdens de laatste dag van zijn izoek aan Turkije heeft de Paus de de felle zon geblakerde ruïnes Ephese bezocht, de stad waar zijn grote naamgenoot de bood- ehap van Christus predikte aan de lidenen. 't onjDe Paus was naar Ephese geko- ter vervulling van een lang ge- iterde wens een pelgrimstocht te maken naar de stad waar iulus predikte en in 431 het derde lumenische concilie werd gehou- waarbij het dogma werd afge- itt»ndlgd, dat Maria de moeder van 1 is. ïoldete persoonlijke pelgrimmage van de 77. kus naar deze door de traditie ge- Billgde oorden vormde een hoogte- n ^Hint van zijn bezoek aan Turkije. Ajax op matje bij ministerie (Van onze correspondent) Bestuursleden van de K.N.V.B. en n Ajax hebben gisteren een bezoek bracht aan het ministerie van Eco- 75/7 imische Zaken in verband met de i, t«annen de entreeprijzen voor wed- «auta ryden te wijzigen. Ajax had dezer meg{ gen o.m. aangekondigd de prijzen ictior de Europacupwedstrijd tegen tal Madrid drastisch te verhogen 5mmei daarnaast waren er verscheidene ,ur edivisieclubs, die prijsverhoging aapidden aangekondigd voor competi- ewedstrijden. Zowel de K.N.V.B. als Ajax is er- gewezen, dat de regels van het ijsbeleid vereisen, dat voorgenomen •ijsverhogingen aan het ministerie Roeten worden vermeld. De KNVB 1 de clubs hieraan nog eens her- neren. De bestuursleden van Ajax el Fnt bben de begroting overhandigd, die igen ider zal worden bekeken. Het is te rwachten dat ook de clubs, die it prijsverhoging willen overgaan - m. A.D.O. inzage in hun boekhou- ng zullen moeten geven. Het ministerie zal waarschijnlijk elderin het einde van de volgende week »ar oordeel over de prijsverhogingen ikend maken. Op de plaats waar volgens de christelijke overlevering de apostel Johannes ter dood gebracht is op be vel van keizer Trajanus heeft de Paus opnieuw gebeden voor de chris telijke eenheid. In een boodschap tot alle niet r- katholieke christenen zegt de Paus dat hij dinsdag de vredeskus gewis seld heeft met patriarch Athenago- EENHEID De Paus merkte in deze boodschap o.m. op: „Ook aan u geliefde broe ders in Christus, willen wij gaarne onze achting en onze broederlijke liefde betuigen. Met volledige eer biediging van uw gebruiken en rechtmatige tradities zouden wij van onze zijde gaarne de verzekering ge ven van onze wens dat de dialoog- met het doel de waarheid in liefde te vinden voort moge gaan. „Mogen de opvolgers van de apos telen door de hulp van de heilige kerkvaders de dag naderbij brengen waarnaar wij allen verlangen, de dag dat wjj allen verenigd zullen zijn in de aanbidding van de Eucharistie". Deze boodschap is op verzoek van de Paus ook gezonden naar de aarts bisschop van Canterbury en naar de geestelijke leiders van de andere christelijke kerken. In de Leidse Oosterkerkstraat moest gistermiddag omstreeks half zes een bromfietser krachtig remmen voor een meisje met een step, dat onvoorzichtig de rijbaan overstak. Er ontstond een valpartij, waarbij de (30-jarige) duo-passagiere van de bromfietser haar rechterenkel brak. Bovendien schoot haar knie uit de kom. De EHD bracht de gewonde duo-passagiere naar het Academisch Ziekenhuis. Het kind met de step is tijdens de algemene consternatie weggevlucht. De 10-jarige Marja van Leeu wen viel gistermiddag omstreeks kwart over één in het Leidse jeugd dorp aan de Voorschoterweg van een houten bok. Het meisje brak haar rechterelleboog en moest door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. Vakantievierende jeugd heeft gisteren tussen tien uur 's-ochtends en half twaalf 's-avonds huisgehou den in de woonark van een 52-jari ge verpleegster aan de Morssingel. Toen de verpleegster gisteravond laat thuiskwam trof zij In de woon boot een grote ravage aan. Al haar meubelen waren bestrooid met meel en maizena, eieren bleken te zijn stukgeslagen en een grote hoeveel- Miljoenenorder Fluor Nederland Shell Nederland heeft aan het Haarlemse ontwerp- en constructie bedrijf Fluor Nederland n.v. een op dracht van 125 miljoen gulden ver leend voor het ontwerp en de vol ledige technische uitwerking van de uitbreiding van haar raffinaderij In Pernis te Rotterdam. De uitbreiding betreft een distilla tie-eenheid, die 2% miljoen ton ruwe olie per jaar kan verwerken. Na vol tooiing van dit gigantische project in de loop van 1969 zal de Shellraffina- derij de grootste ter wereld zijn. Fluor Nederland N.V., in 1959 in Haarlem opgericht, is een dochter onderneming van de Fluor Corpora tion Ltd in Los Angeles. held kersen was op de vloerbedek king fijngetrapt. De kinderen zijn vermoedelijk via een keukenraamp je de woonark binnengekomen. Het is (nog) niet bekend of de jeugdige vandalen zich behalve aan verniel zucht ook aan diefstal hebben schul dig gemaakt. Raad van Arbeid: Betaal GEEN kinderbijslag aan Marokkanen ADVERTENTIE naalil* BRIEF te verzenden Frankeren met 29 ct. *T% [et LEIDSCH DAGBLAD gaat m«t U mee wanneer U deze bon 't igeruld aan om toozondt. o U1SADRES: cafél I. ij'terij: itraat. kost Woonplaats:. Kwartaal abonneo Maand Post doorbalen wat olat van toepaMlng l». joedii l Bezorging van ons blad in adresband la POST abonnement. pl; VAKANTIEADRES 3221 rËLT Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ..Betaal Marokkaanse werknemers voorlopig geen kinderbijslag". Dat is het advies van de Raad van Arbeid in Den Haag aan een aantal Neder landse bedrijven na een tip van de Franse politie, dat er in ons land een onbekend aantal „familieboekjes" in omloop zijn, waarop uitkeringen wor den gedaan. De Franse grenspolitie heeft on langs vyf Marokkanen gearresteerd, die in het bezit bleken te zijn van 95 valse familieboekjes. Achttien er van stonden op naam van landgeno ten in Nederland, de zevenenzeventig overige boekjes waren nog blanco. De boekjes waren afkomstig van diefstal uit de Marokkaanse staatsdrukkerij. In Parijs heeft de politie kunnen vaststellen, dat de vijf mannen reeds eerder zendingen familieboekjes in ons land hebben verspreid. De vreemdelingenpolitie adviseert Nederl. bedrijven die Marokkanen in dienst hebben dringend voorlopig geen kinderbijslag uit te keren. „Het is uiterst jnoeilijk vast te stellen of de in het Arabisch gestelde boekjes vals zijn of niet", aldus een woord voerder. De vreemdelingenpolitie is inmiddels aan een uitgebreid onder zoek begonnen. CUB ANEN LEIDEN TERRORISME JN VENEZUELA Cuba gaat voort met het geven van steun aan het terrorisme en aan de ondermijnende activiteit in Venezue la, aldus een commissie van onder zoek van de Organisatie van Ameri kaanse staten (OAS) in een speciaal rapport over dit onderwerp. Als voor beeld noemt de commissie een lan ding van guerrillastrijders in Vene zuela op 8 mei j.l.» die beraamd en uitgevoerd was onder leiding van Cubaanse autoriteiten en met deel neming van Cubaanse strijdkrach ten. Twee Cubanen werden gevan gen genomen en een derde werd neergeschoten. Aan de inval namen nog vier Cubanen deel, alsmede ne gen Venezolanen, die in Cuba waren uitgerust en bewapend. De OAS heeft voorlopig besloten op 14 augustus in Washington een bijeenkomst van mi nisters van Buitenlandse Zaken te houden ter bespreking van de Cu baanse steun aan opstandige activi teit. Een gevangen genomen Venezo laanse guerrillaleider heeft verklaard, dat Castro's ondermijnende activiteit in Latijns-Amerika voornamelijk wordt geleid via de Cubaanse am bassade in Mexico. Dit land is het enige lid van de OAS, dat nog nor male diplomatieke betrekkingen met Cuba onderhoudt. PROEF MET EXTRA TREINEN VOOR DE MILITAIREN Naar het ministerie van Defensie meedeelt wordt reeds enige tijd de mogelijkheid onderzocht om te ko men tot een andere regeling voor het vervoer per trein van militaire verlof gangers gedurende het weekeinde. Er wordt naar gestreefd de militaire treinen te laten vervallen door ge durende de weekeinden een aantal, eveneens voor overige reizigers toe gankelijke. extra treinen in te leg gen. De militair zal dan de keus heb ben tussen de extra trein of de trein van de normale dienstregeling. Deze ingrijpende verandering (elk week einde worden ongeveer 40.000 mili tairen vervoerd) heeft voor de dienstregeling van de Nederland se Spoorwegen vergaande consequen ties. Daar deze voor een heel jaar wordt vastgesteld, zal een dergelijke wijziging pas eind mei 1968 kunnen ingaan. De Nederlandse Spoorwegen proberen echter, in samenwerking met de inspectie vervoerswezen van de Koninklijke Landmacht, dit tijd stip zoveel mogelijk te vervroegen. Omstreeks 1 oktober van dit jaar zal de regeling als proef worden in gevoerd voor de parate eenheden van de Koninklijke Landmacht, die vrijdagmiddag met verlof gaan en maandagochtend terugkeren. Slaagt deze proef, dan kan de verdere uit voering van de regeling eind mei 1968 worden tegemoetgezien. De nieuwe regeling betekent dat de militaire passagiers dezelfde rech ten en plichten zullen hebben als de overige treinreizigers. Vlotte handel in bloembollen bij H.B.G. in Lisse Goede oogst, grote aanvoer op de veilingen, dat kon, zo meende de pes simisten, op niets anders uitdraaien dan lage prijzen en onverkochte par tijen. Het tegendeel is het geval. On danks de grote aanvoer van tulpen bleek (mede dank zij de prima kwa liteit bij de II.B.G.-veiling In Lisse een vlotte handel mogelijk. De tulpenprijzen bleken zelfs nog onverkocht en 't prijspeil bleef ook onverkocht en het prijspeil bleek ook bij de goedkoopste soorten nog boven de overnemingsprijs. Ook de darwin- hybriden deelden in de verbetering. Er komen al aardige partijen nar cissen ter veiling waarvoor grote be langstelling bestaat en die voor be hoorlijke prijzen van eigenaar ver wisselen. Ook in het bijgoed is de handel zeer vlot, met name de cro- cussen maken beste prijzen. Met belangstelling wordt uitgezien naar het verloop van de hyacinten veilingen die deze week gaan begin nen. Enkele prijzen: Artist z. 12 f 12,70/12,65 z 11 f 12,05 Bliz zard zl F 11,85 Christmas Marvel zl2 f 17,65/17,30 zll f 1,60/11,55 prins Carnaval zl2 f 17,35 zll f 17,- Holland Glorie zl2 f 12,85 zll f 12,65 Keizerskroon z2 f 5,55 zll f 15,50 Mount Erebus zl2 f 12,05. Inflatiegevaar in Indonesië Waarnemend president Soehavto van Indonesië heeft gisteren met 500 vooraanstaande militaire en burger lijke regionale leiders geconfereerd. De vergadering werd voorts bijge woond door vier andere leden van het kabinetspresidium, de president van 't volkscongres, generaal Na- soetion en de voorzitter van het par lement. Sjaichoe. Soeharto bracht ve slag uit over de regeringsactiviteiten in het afgelopen half jaar en sprak tevensover de hoofddoelen van de regering in de huidige consolidatiepe- riode. De Indonesische minister van Finan ciën Seda heeft zijn bezorgdheid uit gesproken over de mogelijkheid van een nieuwe inflatiegolf in Indonesië. De omvang van de geldcirculatie heeft een punt bereikt, dat de bij zondere aandacht van de regering vereist, aldus de minister. Dit geldt vooral op 't gebied van de krediet verstrekking door de regring. Het to tale geldvolume is gestegen van 28 miljard roepiah drie maanden gele den tot thans 32 miljard. De Indonesische minister voor de verbindingen ter zee heeft bekend gemaakt dat de scheepvaarttarieven voor het vervoer tussen de Indone sische eilanden voor een negental basisprodukten zijn verlaagd met 40 procent en de tarieven voor andere goederen met 20 pet. De regering hoopt hierdoor een verlaging tot stand te brengen van de prijzen voor goederen voor dagelijks gebruik. In de oude stad van Jeruzalem zijn dinsdagavond vijf Arabieren ge arresteerd wegens verspreiding van pamfletten, die de bevolking oproe pen zich van elke samenwerking met de Israëlische autoriteiten te ont houden en te streven naar „de be vrijding van Palestina uit de han den van de vijand". Volgens het blad „Maariv" zijn meer arrestaties op handen. De pam fletten ondertekend met „bevrijdings beweging", bevatten ook een waar schuwing aan het adres van Arabi sche „collaborateurs". De burgemeester van de stad He- bron, Mohammed Jaberi, die voor samenwerking heeft gekozen, heeft Israëlische journalisten gezegd dat hij bereid <is bij terugkeer van het Jordaanse bestuur over de westelijke Jordaan-oever. voor het gerecht zyn keuze te rechtvaardigen. De gemeen teraad had zyn beleid unaniem goed gekeurd. zo zei hij. De Israëlische bevelhebber in het gebied, generaal Narkis, houdt reke ning met een herleving van de terro ristische activiteiten zoals de Pales tijnse organisatie Fattah voor de oor log. Suez-kanaal De Israëlische minister van Defensie Dajan heeft een onderhoud gehad met de Noorse generaal Buil, VN- vertegenwoordiger in het Mid den-Oosten, die hem meedeelde, dat Egypte weigert te erkennen dat de bestandslijn midden door het Suez- kanaal loopt. Cairo verkiest niet dat schepen van Israël door het kanaal varen, ook niet aan de oostelijke kant. Volgens minister Dajan bete kent de Egyptische houding een af wijzing van het door de Veiligheids raad gelaste staakt-het-vuren. Nasser dankt Moskou President Nasser heeft een bood schap gezonden aan de Sowjet- Unie, waarin hij deze dank zegt voor „de vastberaden en geweldige in spanning" voor de zaak der Arabie ren in de crisis in het Midden-Oost ten. Nasser voorspelde de „onvermij delijke liquidatie" van de gevolgen der „Israëlische agressie", maar sprak nergens over een tweede ron de tegen Israël. De Egyptische pre sident verwachtte een verdere ver steviging van de Russisch - Egypti sche vriendschap. Vluchtelingen De Sowjet- Unie heeft de V.N. laten weten, dat zij niet via bureaus der Ver. Naties hulp aan Arabische vluchtelingen zal verlenen, maar rechtstreeks. In een brief aan Oe Thant schreef Federenko dat het de plicht van Israël is de vluchtelin gen en andere slachtoffers van de „agresfiie" schadeloos te stellen. President Tito van Joego- Slavië zal binnenkort naar Cairo komen voor een bespreking met Nasser over de situatie in het Midden -Oosten. Zoals bekend staat Tito aan de zij de der Arabieren. BEURSOVERZICHT Internationals vast Amsterdam, 27 juli Hoewel de internationale waarden vandaag het hoogste niveau van de voorbeurs niet konden halen viel de stemming bij de opening zeker niet tegen. Later trokken de koersen nog wat aan waardoor de stemming een vast karakter kreeg. Kon. Olie liep op van 131 tot 131.30, tegen een voorgaande slotprIJs van 130.60, de recordwinstcijfers over het eerste half jaar 1967 van Shell Oil Com pany in Amerika, dochteronderne ming van de Kon. Shell groep wa ren voor de olie-aandelen in Amster dam een goede stimulans. Philips verbeterde een halve gulden tot 98.20. Voor deze beide fondsen hadden Zwitserland en West-Duitsland be langstelling. In de Unileverhoek liet de verkoper van de laatste dagen vandaag verstek gaan. Vraag van lokale zijde droeg er in deze hoek toe bij dat de prijs opliep van 90.80 tot 91.30 (90.40). AKU was vast op 54 (53). Hoogovens werd onveran derd op 89 geadviseerd evenals KLM op 347. De internationale waarden onder vonden steun van het koersherstel dat Wall Street gisteren te zien gaf na de koersafbrokkelingen aldaar op maandag en dinsdag. Verder was West-Duitsland zeer vast voor de automobiel waarden Na een kalme en verdeelde stem ming trokken de scheepvaartwaar den later aan met toenemende han del. Van Nievelt verbeterde van 113 tot 115?i (112%). Kon. Boot moest aanvankelijk twee punten prijsgeven doch kon dit verlies later geheel in lopen. De cultures waren licht ver deeld. De staatsfondsenmarkt ken merkte zich door een vaste stemming met ruime handel. Verzekering tegen ziekenhuiskosten niet direct in AWZ De verzekering van ziekenhuiskos ten en kosten van klinische specia listische hulp, worden niet onmiddel lijk ondergebracht in de „Algemene wet zware geneeskundige risico's (AWZ), die op 1 januari a.s. moet ingaan, zo is de streefdatum. Minis ter Roolvink die hierover een nota heeft uitgebracht, wil de wet laten gelden als de ziekenhulsverpleging en de specialistische behandelingen lan ger dan een jaar duren. In verband met de toestand van 's lands middelen is het de regering niet mogelijk meer dan f 75 miljoen als aanvullende bijdrage in de ver zekering te storten. De aanvankelijk toegezegde rijksbijdrage van f150 miljoen is dus gehalveerd. Deze vermindering kan nu slechts worden opgkevangen door het heffen van een premie van de verzeker den. De regering raamt die premie op 0.2 procent van het inkomen. Maar deze AWZ-premie zal niet worden ge heven van personen van 5 jaar of ouder. Vi etc« mg-aanval op vliegveld Vietcongleden hebben vandaag het vliegveld Phuoc Vinh, 90 km ten noordoosten van Saigon, met mortie ren en raketten bestookt. Bij de aanval kwamen 11 Amerikanen om het leven; 43 werden gewond Amerikaanse B-52 bommenwerpers hebben voor het aanbreken van de dag aanvallen gedaan op communis tische kampen en infiltratieroutes langs de Laotiaanse grens. Een groot dagblad uit Tokio. Jo- mioeri Sjimboen, schreef vanochtend dat de Russische premier Kosigin verklaard heeft, dat zijn land bereid is vrede in Vietnam te brengen zelfs met het risico van het verbreken van de banden met communistisch China. Kosigin zou dit verklaard hebben tegenover de Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Takeo Miki, toen zij afgelopen zaterdag in Mos kou bijeen waren. Kosigin verbond hieraan echter de voorwaarde dat ook Amerika vredes- stappen zou ondernemen. Een der voorwaarden zou zijn een onvoorwaardelijke stopzetting van onbepaalde duur van de Amerikaan se bombardementen op Noord-Viet- BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 27 juli 1967 ACTIEVE OBLIGATIES Staateleningen Vorige slotkoers i6-l 7 koers 104% 104J 2 Ned. Ned. 1966-2 7 Ned. 1966 6% Ned. 1967 6 Ned. 1965-1 5s; Ned. 1965-2 5% Ned. 1964-1 5% Ned. 1964-2 5% Ned. 1964 5 Ned. 1958 4% Ned. 1959 4% Ned. 1960-1 4% Ned. 1960-2 4% Ned. 1963 4% Ned. 1964 4% Ned. 1959 4% Ned. 1960 4% Ned. 1961 4% Ned. 1963-1 4% Ned. 1963-2 4% Ned. 1961 4 Ned. 1962 4 Ned. 1953 3% Ned. Staff.'47 3% Ned. 1951 3% Ned. 1953-1-2 3% Ned. 1956 3% Ned. 1948 3U Ned. 1950-1-2 3% Ned. 1954-1-2 3% Ned. 1955-1 3% Ned. 1955-2 3% Ned. 1937 3 Ned.Grbk. 1946 3 Ned. Dlrling '47 3 Ned. investeert. 3 Indië 1937-A 3 Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 98 A id. 30-jr '58-59 4% 87% id. 25-j. '60-3-5 4% 88 A I ACTIEVE AANDELEN heden 105^ Premieleningen Alkmaar 1956 2% 73% 71% A'dam 1933 3 111% 112b A'dam 1951 2% 87% 85% A'dam 1956-1 2% 77% 78 A'dam 1956-n 2% 93% 93% A'dam '56-111 2% 93% 93% A'dam 1959 2% 78% 78% Breda 1954 2% 77% 76% Dordr. 1956 2%... 72% 72% Eindh. 1954 2% 75 Va 75% Ensch. 1954 2% 73% 73 's-Grav. '52-1 2% 88 87% 's-Grav. '52-11 2% 87 Va 88% R'dam 1952-1 2 Va 88% 89% R'dam 1952-11 2% 88% R'dam 1957 2% 86% 86% Utrecht 1952 2% 107% 106% Z.-Holl. '57 2% 85% 85% Z.-Holl. '59 2% 80 Va 86% WISSELKOERSEN Amsterdam, 26 juli 1967 Londen 10.01%—10.02 New York 3.59%3.59 TAMontreal 3.34ft— 3.34ft; Parijs 73.38—73.43; Brussel 7.24—7.25; Frankfort 89.93%—89.98% Stockholm 69.79—69.84; Ziirich 83.20- 83.35; Milaan 57.62'1—57.67%Ko penhagen 51.7851.83; Oslo 50.27% 50.32%-; Wenen 13.94—13.95; Lissabon 12.48%—12.50 Va. A'dam Rubber a 64% 63% HVA-Mijen Ver. a 116* 116% AKU 53 54.10 Deli Mij eert. 82.70 84.90 Hoogovens eert. 89* 89.80 Philips 97.10 97.95 Unilever cert. 90.35 90.30 Dordtse Petr. 615% 614% K. Petr. k 20 130.60 131.05 Hon. Am. Lijn 91% 92% Java China Paket 188 188 K1.M 347 340 Kon. Ned. Stmb. 92% 92% Stoomv. Mij Ned. 114% 114% NieveltGoudr. c. 112% 115 Va V. Ommeren eert. 190x 192 Rott. Lloyd 155 155* Ned. Schpv. Unie 146% 146%* NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov— en Gem. leningen A'dam '47 3% 87% 87% A'dam '48 3% 87% 87% R'dam '52-1 4% ALLE gegeven» invullen. Een ploeg van zeven ama teur wielrenners zal van 31 juli tot 9 augustus deelnemen aan de ronde van Joego-Slavië -start in Skolje en finish in Ljoebljana. De renners zijn: Wim Bravenboer. Rinus van der Klooster. Piet Barendregt. Bennie Kroonen. Piet Legierse. Wim Dee- len en Simon van der Burgh. Russische kikvorsman- nen en geleerden met de modernste elektroni sche uitrusting, zoeken In het Stojachejemeer, 320 km ten westen van Moskou, naar de schat ten die keizer Napoleon daar tijdens de terug tocht uit Moskou in 1812 zou hebben achtergela ten. Deze schatten zouden i teur-schatzoekers de agonladingen goud, I theorie. da,t Napoleon de schat in het meer üet gooien, ernstig hebben genomen. Er is nooit een spoor van de schat gevonden. 25 zilver, juwelen, wapens, antieke wapenrusting, bont, kostbare gewaden en andere artikelen om vatten. Russische kranten heb- Dij er al eens hun ver bazing over uitgespro ken. dat slechts ama- Bankwezen B.N.G. '66 1-2-3 7 104 Va 104% 97 97 idem '65 II 6 97 97 idem '65-1 5% 94% 94% idem '65-11 5% 94% 94% idem '65 512 92 ft 92% idem '58 5% 92% 92% idem *64 5% 90% 90% 90 90 idem '64-1 5 89% 89% id. N W. B. '52 4% 90% 90% ld. Rentspbr. '52 166% 166'. idem id. f 500 '57 159 159 98% id. Rentespbr. '64 110% 110 id. Rentespbr. '65 106% 106% id. Rentspbr.'66-1 106 106 Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100% 101 K. Zout-KetJ '65 6 99% 99% N. Gasunie'66 7% 105 105% idem '66 6Va 99 ft 100 Phil, dlr-lng. '51 4 78 97% 97% Unilevet 6 98% 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned.242 243 Amro f20.— 49.30 49.61 Holl.Bank U. eert. 189% 189% Holl.Soc. Lev.v. 452 Nat. Nederlanden 548 856 Ned.Midd. Bank 89.10 89.5i R.V.S. eert492 127 VA Industriële ondernemingen Amst. Ch. Farm. 128.30 Albert Heyn 925 Berkei's Patent 134% Blaauwhoed 90 Bührm.-Tettero 451% Bijenkorf Beheer 520 Calvé Delft eert. 638 Fokker 390 V. Gelder Papier 105% K.N. Grofsmed. 92% D Gray ter pref. 6 Heineken's Bier Holl. Constructie Ing. Bur.Bwnijv. Internatio v.Kemp. en Beg. Kempkes' Meubel K. Zout Ketjen Leidse Wolspinn. Muileren Co.N.B. Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rijn-Schelde E.M.S EMS. '66 Ver. Mach. fabr. V. Touwfabr. c.v.a. 154 Vihamy 121 Walvisvaart 320 Wernink's Beton 133 Wilt.Fey. Bronsw. 155 V. Wijk/Heringa 68' Zaalberg 67' 716 287 35.70 207% 142 35.30 25.40 167% 35.10 25.30 168% 154 121 320 152'j 67 Mijnbouw en petroleum Biliton 2e rubr. 113.80 113 K. Ptr. crt., 1 k 20 130.50 Partlclpatiebewijzen Goldmin. 1/5-1/1 122.40 122.40 Intergas 1 part. 7720 77.20 Beleggingsmaatschappijen Interlinie f50.— Interwaarden Nefo f50.— Robeco Rolinco Unitas f50. Utilico V. Bez. v. '94 f 50 Europa I 10 pb Chem. Fund, c.v.a. 173.20 173 110 110 80.50 211.95 195.50 Can. Amerikaanse fondsen De Izwestia onthulde, dat nu voor het eerst een ploeg deskundigen op zoek naar de schat is. Canad. Pacific R Intern. Nickel Amer.-Tel en Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen. Motors IBM Kennecott Republic Steel Shell OP Union Pacific Un. States Steel VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan an bieden Bieden I Ex dividend d Ex claim e I Laten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13