Voorspoedige bouw van r.-k. bejaardencentrum k Aanleg tweede gedeelte van de Engelendaal Egypte haalt buikriem nog verder aan Totale kosten op f335.000 begroot Zonnewering voor r.k. school aan Ericalaan WOENSDAG 26 JULI 1907 LLlDSCii DAGBLAD PAGINA 9 Q Aan Verlaatweg in Zoeterwoude-dorp LEIDERDORP Hoofdleidster „Klein Duimpje" krijgt ontslag Mevr. J. L. VrolUk-de Boois ver zoekt de Leiderdorpse raad haar per 8 augustus a.s. (begin van het nieu we schooljaar) eervol ontslag te ver lenen als hoofdleidster van de open bare kleuterschool „Klein Duimpje". Zij gisnoot tot 7 juli j.l. wegens blij de gezinsomstandigheden verlof tot welke datum zij aanspraak had op doorbetaling van haar salaris. Nu zy de wens te kennen heeft gegeven na speelplaats behorende bij de sehool I de zomervakantie niet meer ln Junc- Verbetering speelplaats van school Zijlkwartier Het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging in Leiderdorp heeft zich tot de raad gewend met het ver zoek om, met toepassing van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, gel den uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de uitbreiding „Zijlkwartier". Deze uitbreiding is noodzakelijk te achten in verband met de toeneming van het aantal leerlingen van de school. Van deze gelegenheid zal ge bruik worden gemaakt om een ge deelte van de speelplaats, die door graafwerkzaamheden ten behoeve van de christelijke kleuterschool en het gymnastieklokaal in een slechte toestand verkeert, te herbetegelen. Bovendien wordt het noodzakelijk ge acht de afwateringsmogelijkheden van de speelplaats te verbeteren door de plaatsing van een straatkolk. Daar het verzoek voldoet aan de formele eisen der wet en door Inwilli ging van het verzoek de normale eisen, aan het geven van lager on derwijs te stellen, niet worden over schreden, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. tie te willen treden, stellen B. voor haar met ingang van 7 juli 1967 eervol ontslag tis verlenen als hoofd leidster van de openbare kleuter school ..Klein Duimpje" alhier. Oorlogsbegroting Egypte heeft dinsdag een oorlogs begroting aangekondigd, waarin be lastingen en prijzen van consump tiegoederen zullen worden verhoogd. De minister v. Financiën Deif maak te bekend, dat de regering tot deze maatregelen moet overgaan als te genwicht voor het verlies van devie zen door de sluiting van het Suezka- naal en het wegvallen van de op brengsten uit het door Israël bezette Sinai. Ook de inkomsten uit het toe risme wansn heel wat geringer ge worden. Loop der Bevolking te Leiden De bouw van het nieuwe r.k.-be- lardencentrum aan de Verlaatweg Zoeterwoude-dorp verloopt spoedig, het begin van deze maand - 1 d - hebben reeds de eerste echt paren de zelfstandigenflat betrokken. Verwacht wordt, dat nog deze week 4 j dit gedeelte geheel zal zijn bewoond. De stichtlngskosten van dit grootse project, waarmee 128 bejaarden huis vesting zullen krijgen, worden ge- schat op ongeveer 3,5 miljci3n gulden. Het wordt in opdracht van de stich ting „Huize Emmaus" gebouwd door het aannemersbedrijf Veenman en Vink uit Hillegom. Het ontwerp is van de hand van ir. A. H. J. Paardekoo- het architechtenbureau Paar- dekooper en Barnhoorn n.v uit Lisse. Nadat op 28 april '66 de eerste paal werd geslagen, wterd op 28 maart dit Jaar de eerste steen gelegd door de oudste bejaarde van „Hui- Emmaus" aan de Zuidbuurtweg 97-jarige mevrouw J. van Haas ter-Van der Lee. Het bejaardencen- dat tevens een streekfunctie ial vervullen, zal omstreeks augus- volgend jaar geitsed zijn. Het ge- ïele complex bestaat uit 'n zelfstan- ligen-, een verzorgings-, er soneelsflat. Achter de verzorgings- flat zal een kapel verrijzen, die aan ongeveer 80 personen plaat-s zal bie den. i De zelfstandigen» iai «s in drie woonlagen gebouwd. De flat bestaat uit 20 „woningen" voor echtparen, die geen verzorging nodig hebben. Op de begane grond zijn een hob byruimte, bergruimten en garages voor de autobezitters onder de be jaarden. De verzorgingsflat, het grootste gebouw, verrijst in 4 woon lagen. Er zyn zestig eenpersoons- en veertien tweepersoonskamers gepro jecteerd. Er komen voorts vier conservatie kamers (op elke verdieping één) en twee bibliotheekruimten /annex bil jartzaal. De begane grond van dit gedeelte van het complex zal onder meer in beslag worden genomen door de hal, de central); verwarmingsin stallatie. de administratie, de kamer voor de directrice (tevens bestuurs kamer) en bergings- en vluchtruim- ten. De personeelsflat zal uit twee woon lagen bestaan. In deze flat komen 6 zusterkamers, 9 verpleegsterska mers, en een kamer voor dis moeder overste. Ook is een huiskamer ge pland. Op de begane grond zijji ruim ten gereserveerd voor 'n dokters- en zusterskamer, spreekkamers en 5 ziekenkamers (drie eenpersoons en twee tweepersoons). LEIDERDORP Marian van der Helm en An- neke Koek van de Zoeterwoudse ta- De zelf siandig en flat zie fo- i feitennisverenlging Pit '54 zijn uit- •"-genodigd om deel »e" nemen aan de i training onder leicLng van de nieu- we trainer van de NTTB, de Joego- j slaaf Dusan Tigerman. to) zal deze week nog geheel "be woond zijn. De flat biedt onder dak aan 20 echtparen. (Foto LD/Holvast) GEVESTIGD i fam., staalconstr. fam., kantoorbediende. Corel- i fam., Stations- J. M. Terlagi Corantijnstr. 2£ fam.. fysicus. C. J. Staats-Heuvelmans en fam., Bre- derostr. 22: H. H. Kanhal. P. de la Courtstr. 105; J. A. v. d. Veur. welfare- leidster, Roodenburgerstr. 18; J. J. v. d. Lee, Topaaslaan 14; D. H. M. v. Booren. Stleltjesstr. 58: P. H. v. Gln- kel. Vreewiikstr. 21; J. E. Terburg, sportleldster. v. d. Werfstr. 39: J. Dem- mlnk. Witte Rozenstr. 8a: A. M. Th. Kuppere. lerares n(Jverh. ond.. 3chu- bertln. 263; S. Moskalewskl. wetenscn. medewerker RU. Steenstr. 16: M. S. Th. v. Schagen-Blom. Schubertln. 161; Jangali, Hooigracht 42; V. C. Lens, apothi 26; C. Ja:" M. Sluytei M. V. d. AKKer, agent g Jullanastr. 75; M. J. M. Turk-B Pres. Steinstr. 22; R. H. Breedveld, 11 scheepswerktuigk.. Raamsteeg 7; C. J. v. Dam, hip i/d hulshouding, Schut- raad LEIDERDORP Raadsagemla De gemeenteraad van Leiderdorp jy^komt maandag 31 juli, 's avonds 8 jj^uur in openbare vergadering byeen De agenda luidt als volgt; beëdi ging van de heer drs. J. Ph. van Oostrom als lid van de raad; voor- itel tot het verlenen van eervol ont slag aan mevrouw Vrolijk-de Boois. als hoofdleidster aan de openbare I kleuterschool „Klein Duimpje"; voorstel tot het verlenen van mede- werking, als bedoeld in artikel 72 der jager onderwijswet 1920, aan de Her- Subsidie voor „Leiderdorpse Padvinders" Yormde Schoolvereniging ,ten behoe de uitbreiding van de speel- ^Rlaats bij de school aan de Splinter- laan; idem voor de aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor de school de Splinterlaan; voorstel tot het verlenen van medewerking, als be doeld in artikel 72 der Lageronder- wyswet 1920, aan de Stichting Paro chiële Scholen Meerburg, ten behoe de zonwering aan de Enge- lendaelschool; voorstel tot het ver lenen van medewerking, als bedoeld in artikel 50 der Kleuteronderwijswet voor de aanschaffing van schoolmeu- belen en ontwikkelingsmateriaal de kleuterschool „De Engelen bak"; voorstel tot beschikbaarstelling ;n krediet voor de verandering van inrichting en voor de aanschaf- ig van meubilair en leer- en hulp- iddelen voor de Koningin Juliana - hool; voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 15 Juli 1963, nr. 185. -v L tot verhuur van de schoolzolder aan Jvoe schietvereniging; voorstel tot toe inning van een uitkering-ineens1 m het gemeentepersoneel, in ver band met de verlate inwerkingtre- het Verhaalsbesluit; voor stel tot het verlenen van een sub- 1967 aan de Stichting „De Leiderdorpse Padvinders"; voorstel ot aanleg van het tweede gedeelte van de Engelendaal en tot beschik baarstelling van een krediet daar- voorstel tot verhuur van een •ceeltje grond aan de Kerklaan de N.V. Industrie- en Schoor- «teenbouw „De Ridder"; voorstel tot het vaststellen van comptabiliteits- besluiten. Keuken bij de openbare school Het hoofd van de Koningin Julia- j naschool in Leiderdorp heeft twee verzoeken ingediend voor 't beschik- stellen van een extra krediet deze openbare lagere school. Deze verzoeken behelzen: de ver is van de aanwezige kaartenka- tot keuken (f. 2335,-) en de aan schaffing van diverse leer- en hulp middelen en enig meubilair, (f. 2350.) B. en W. stellen de raad voor deze kredieten te verlenen. het voorstel zake de asfaltering vai te van de Engelendaal, 1 legen tussen de Laan zorg en de Provinciale weg nr. 5, schreven B. en W. van Leiderdorp aan de raad, dat zodra zulks moge lijk is tevens een begin zal worden gemaakt met de aanleg van de on- derbaan van het resterende gedeelte van deze weg, gelegen tussen de Laan van Ouderzorg en de Persant-Snoep- weg. Eerder dan B. en W. toen kon- Stichting „De Leiderdorpse den voorzien, maakt de stand van de Padvinders" raamt op de begroting werkzaamheden met betrekking tot 1967 een tekort van f. 1022,60. de realisering van het bestemmings- Op dit tekort kan het voordelig sal- plan Zijllaan en Meijepolder het do over 1965 van f 674,17 in minde- reeds thans noozdakelijk een voor- ring worden gebracht. Het netto-te- i stel te doen te besluiten tot de aan- kort bedraagt dientengevolge leg van de onderbaan van het ge Voorstel aan Leiderdorpse N. Sie-Tan. Rijnsburgerweg 140; V. H. Lens. P. J. Blokstr. 31; G. A. den Haan, Brahmsln. 231; G. V. M. Peck- v. d. Klaauw. Schubertln. 261: F. F. F. Toers-Bijns, rijksambtenaar, Schubert- groothandelaar, Witte Singel iOG: H. G. vliet- oordlgei I MldelstegracL Weeren. W. de Zwijgerln. M. Chaudron, onderwijzeres. jtr. 33a: T. G. Jongejan, Bakh. Roozenboomstr. 25; Th. v. d Klaauw. Schubertln. 261; C. C. Heil-v Goor. receptioniste. Utrechtse Jaagpad Evertsenstr. 64; M. J. P. Dieben. Haarlemmerstr. VERTROKKEN lam., Dijkstr. 2, H. Huiberts en fam.. Zoeterw. singel 56. Sassenheim, F. schoutenstr. 45; C. HUij- llë;~R. W. Franke en fam., Hoge Rijn dijk 192, Ver. Staten van Ameri fam.. Vrouwenweg^ 13 juni, in-nog geen enkele bewerking onder- het gedeel- f 348,43. Dit tekort lijk minder dan voor 1966 werd gis- raamd. Toen werd namelijk een sub sidie van f 935,- uit het Cultuurfonds verleend. Het feit, dat wij de subsidieaan vraag van de Stichting „De Leider dorpse Padvinders", zo schrijven B. en W. aan de raad, nu pas aan u voorleggen is het gevolg van enige vraagpunten, die bij de bestudering van de subsidieaanvraag bij ons re zen en die wij ter beantwoording aan het stichtingsbestuur hebben voorge legd. Aangezien deze vragen op bevre digende wijze konden worden beant woord, stellen B. en W. voor, over eenkomstig hi;t advies van de Cultu rele Raad, aan de Stichting „De Lei derdorpse Padvinders" voor het jaar 1967 een subsidie van f350,- uit het Cultuurfonds te verlenen. Verhuur grond aan Kerklaan In verband met de ontruiming van het terrein gelegen op de kruising van de Van der Valk-Boumanweg en de Laan van Oudenzorg heeft de di rectie van de N.V. Industrie en Schoorsteenbouw „De Ridder", ge vestigd in Leiderdorp, verzocht een opslagterreintje tc mogen huren. B. en W. hebben de directie ge antwoord bereid te zijn de raad voor te stellen te verhuren een gedeelte van het perceel aan de Kerklaaan. ter grootte van ongeveer 430 m2, voor de tyd van maximaal vyf ja ren, met een wederzijdse opzeggings termijn van zes maanden, tegen een prys van f. 300, per jaar en onder voorwaarde, dat op bedoeld terreintje geen bedrijf mag worden uitgeoefend en dat het derhalve alleen als op slagterreintje mag worden gebruikt. Het ln huur aangeboden perceel werd voorh. gebruikt als opslagter rein door de dienst van gemeente werken. Aangezien door het beschik baar komen van een gemeentewerf bij de woning Hoogmadeseweg 62a, daaraan geen behoefte meer be staat, stellen B. en W. voor het ver zoek van de directie in te willigen deelte de Engelendaal dat LEIDERDORP Het spreekuur meester van Warmond vervalt op de I Sen donderdagen 27 Juli, 3 augustus en onderwas 10 augustus. Spoedig zevende leslokaal nodig voor clir. school aan Splinterlaan Het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging heeft een verzoek Ingediend om, met toepassing van artikel 72 der Lageronderwyswet 1920, gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de school aan de Splinterlaan ln Leiderdorp. Het aantal leerlingen, dat voor het eerste leerjaar is aangemeld (circa 70). is zodanig groot dat een aan vulling der leermiddelen met 25 exemplaren dringend gewenst is. Aan het bestuur is inmiddels toestemming gegeven tot aanschaffing over te gaan van die leermiddelen, die bij het begin van de cursus nodig zijn. Daarbij is de uitdrukkelijke voor waarde gesteld, dat deze toestem ming niet bij voorbaat inhoudt de goedkeuring van de te zijner tijd in te dienen begroting. B. en W. stellen de raad voor de medewerking te ver lenen. Het bestuur heeft tevens aan de raad meegedeeld, dat het noodzake lijk is de nieuw te vormen eerste klas te splitsen in twee parallelklassen Het gevolg daarvan kan zijn. dat een zevende leslokaal in gebruik moet worden ingediend om een leslokaal zaak aanwezig is zal een verzoek woredn ingediend om een leslokaal van de „Meyegaardschool" tijdelijk in bruikleen te mogen ontvangen. Deze noodzaak is onder andere aanwezig indien de minister van on derwijs en wetenschappen gunstig beschikt op het ingediende verzoek van het schoolbestuur om rijksver goeding te verlenen voor het salaris van een zevende leerkracht. B. en W. verzoeken de raad het college te machtigen op dit verzoek een positieve beslissing te nemen, in- j dien het niet mogelijk blijkt dit ver- de bulge- zoek tijdig ter beslissing voor te leg de goede voorgang van het deze school een snelle beslissing vordert. ging. De slappe ondergrond vereist ook hier het aanbrengen van zand- palen, waardoor eerst over ongeveer een jaar met het aanbrengen van het gesloten wegdek kan worden begonnen. B en W. achten het ge wenst, dat de gehele Engelendaal over ongeveer 1 jaar berijdbaar is, zulks met het oog op de ontsluiting van de ten noord-oosten van die weg geprojecteerde bestemmingsplannen. Bovenal is echter een spoedige aan leg gewenst voor de ter plaatse aan te leggen persleiding voor de riool waterafvoer. De thans uit te voeren werken om vatten het maken van verticale drai nage en het aanberngen van drai- neerlagen en -sleuven, alsmede het maken van een onderbaan en het leggen van duikers met bijkomende werken. Blijkens de gemaakte bere keningen zal voor het maken van de verticale drainage en van de on bedrag van f335.000,- B. en W. menen ook thans het voorstel te moeten doen te besluiten tot onderhandse aanbesteding van de uit te voeren werkzaamheden. Wan neer de raad zich met dit voorstel kan verenigen, zullen B. en W., even als zij dit deden voor de asfaltering van het andere deel van de Enge lendaal, enige aannemers voor in schrijving uitnodigen. Deze metho de heeft enerzijds het voordeel, dat de gemeente er van verzekerd kan zijn, dat het werk zal worden opge dragen aan een ter zake kundig be drijf, terwijl anderzijds, door inscha keling v an meerdere aannemers, toch een concurrerende prijs wordt verkregen. Bovendien wordt hierme de tegemoet gekomen aan de wens van de raad, dat met het oog op de ontspanning op de arbeidsmarkt, meerdere aannemers een kans dient te worden geboden zich een werk van enige omvang te verschaffen. Resumerend stellen B. en W. voor te besluiten tot het maken van een verticale drainage en het aanbren gen van draineerlagen en -sleuven voor de doortrekking van de onder baan en tot het maken van deze on derbaan en het leggen van duikers met bijkomende werken doortrekking van de Engelendaal in het bestemmingsplan Zijllaan Meijepolder in complex I van zijn. Voor dit bedrag bie- Gemeentelijk Grondbedrijf. Herhaald verzoek aan de Leiderdorpse raad Het bestuur van de Stichting Paro- ciele Scholen Meerbrug heeft zich tot de Leiderdorpse raad gewend met 't verzoek om gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor de aanschaf van zonneschermen ten behoeve van de school aan de Erica- laan. Reeds eerder, te weten op 25 juli 1960, heeft het schoolbestuur een dergelijk verzoek ingediend. Dit ver zoek werd in hoger beroep door gede puteerde staten bij hun besluit van 27 maart 1961 afgewezen. Bij hun beslissing overwogen gedeputeer de staten, dat de aanwezige zonwe rende gordijnen voor het gestelde doel voldoende zijn en dat voor de aanschaffing van markiezen de nor male eisen zouden worden overschre den. Het thans ingediende verzoek zou kunnen worden afgewezen op grond van de stelregel, dat het niet moge lijk is een verzoek, dat is afgewe zen en in kracht van gewijsde is ge gaan, te herhalen. De isnige uitzon dering hierop is het verzoek te her halen als er sprake is van veran derde omstandigheden. B. en W. zijn van mening, dat hiervan In het onderhavige geval sprake is. In de eerst plaats moeten de aanwezige zonwerende gordijnen voor een deel als versleten worden beschouwd, maar daarnaast moet worden geoordeeld, dat de aanwezige wering, mede tengevolge de Zoeterwoude. Eendrachtsweg 16; E. v. Beek en fam., Vlietweg 92, Zoe terwoude, Eendrachtsweg 17; i fam., Boerliaaveiaan Derdelaan 223; F. Hansen e im„ Rapenburg [endrlkweg 28; M. Vllssingen, Pr. Hendrlkweg 40; L. Hoogenboom, v. d. S. Bakliuyzenln. 5. 's-Giavenhage, Fred. Hendrtkln. 103. N. Kondo, Tib. Slegenbeekstr. 1, Ja- Dan: J. K. W. v. d. Helden. 3a, Heemstede, Meerweg Bottcher. Rapenburg 94, age. Lange Voorhout 60; S Zonneveldstr. 8, 's-Gravenhage, Pols- Bakker, Morsweg 34, Rotterdam, Ma- thenesserln. 388a; F. A. Bierman, Rapenburg 4. Rotterdam, Oudorp- Etjsten, Rijnsbur Amsterdam, ab. Amstel t/o 282; Regensburg. KUkspaanweg Kerkstr. 90: I. Houppe- Floret de Boer, Hoefstr. 85, Zuid rlchs, Langebrug 57, Delft, Floresstr. 6; M. G. de Boei Afrika; R. Guérin, Canada; T. Saleh. Utrecht, Schonauwensingel "ertogenbosc Zonneveld-Pouw, orschoten, Meppelln. 6; C. G. J. Hartjes, Rijn en Schlekade 3, Rheden (Gld.), Dieren, Wllhelmina- weg 118; M. Verhage, Merelstr. 9, Lel- derdorp, Hoofdstr. 3;4 R. S. Finck, Roodborststr. 17, Oegstgeest, Wijtten- bachweg 59; G. v. Leersum, Rijnsbur gerweg 10, Woubrugge, Kerkweg 14; I. A. v. d. Vlist-v. Dijk. Lange Maie 86. Leiderdorp. Hoofdstr. 43; A. E. Beukelaar. Oude Herengracht Vught, Adr. Poirterstr. 6; F. P. v. Scheer, Moddermanstr. 81, Groningi Pottebakkersrljge 3b; D. Ruizeveld- Zwanenburg, Rhijnvreugd 1. Lei derdorp, Mauritsslngel 29; C. Stavleu. J. P. Coenhof 40, Leiderdorp. Pln1- sterbloem 23; J. R. A. Schouten, Hot str. 4, 's-Gravenhage, Berkstr. 20; Cornet, Toscanlnlln. 11. 's-Gravenli ge. Haagweg 377; S. T. de Vries, Pu teurstr. 15, Heemstede, Brabantln. De belastingverhogingen gaan tot 50 procent en de ministers krij gen minder. Volgens Deif zijn 59 mil joen Egyptische ponden opzij gelegd voor versterking van het defensiepo- tentieel. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, het betreurenwaardig te vinden dat president Nasser van Egypte de be schuldigingen tegen Amerika her haald heeft waarvan hij weet dat ze niet waar zijn. Egypte heeft een sterke strijdmacht van tanks en infanterie samengetrok ken langs de westelijke oever van het Suezkanaal. zo schrijft het Israë lische dagblad Maariv. Het zou een reactie zyn op het streven van de Ver. Naties om tot een regeling te komen ovisr de kwestie van de Is raëlische scheepvaartrechten in het kanaal. Olie van Saoedi-Arabië stroomt naar Libanon via 'n pijpleiding die over door Israël bezet gebied loopt. Israël legt de oliestroom, welke gaat door de leiding van de Aram- niets in de weg. Libië heeft van alle Arabische lan den het meest te lijden van de ge volgen van 't olie-embargo voor wes terse landen, zo heeft de Libische ambassade in Beiroet meegedeeld. De olieproduktie bedroeg in juni van dit jaar 957.000 barrels minder dan in juni 1966, toen zy 40.034.000 barrels bedroeg. In het hele jaar 1966 leverde de olie aan Libië 476 miljoen dollar op. Libië is het tweede Arabische land dat zich in het openbaar beklaagt de nadelige gevolgen van het embargo. Dis minister van Saoedi- Arabië heeft al verklaard dat zijn land 300.000 dollar per dag verliest dat de economie ernstig zal wor den geschaad als het embargo lange tijd wordt gehandhaafd. Felle aanval van Juanita Castro op liaar broer Fidel Castro's zuster heeft gisteren m de vooravond van de 14e ver jaardag van de Cubaanse nsvolutie, opgeroepen tot revolutie tegen het re gime van haar broer, Fidel Castro. Juanita Castro, die vrijwillig in Miami in ballingschap leeft,beschul digde haar broer, premier Fidel Cas- zijn volk verraden te heb ben. Ze verklaarde dat de 26ste juli niet aan de verraders behoort, maar de gisschikte dag is om Cuba aan de buitenlandse onderdrukker te ont rukken. Gewoonlijk beantwoordt de ballinge de redevoeringen van de premier met eigen radiorede in de richting Cuba. Deze keer was ze Castro vóór, die vandaag isen grote menigte zal toespreken in Santiago de Cuba. Juanita herinnerde aan de misluk te aanval van 26 juli 1953 op een Cubaanse legerkazerne. „De heldhaf tige doden zijn verraden en vervan gen door agenten van het Russische totalitairisme," zei ze. Fidisl Castro had 'n democratie met een volksver tegenwoordiging en vrijheid beloofd, zei ze. DUIVENSPORT. C.C. Leiden en omstreken Wed vlucht Quievrain. Uitslag: 1. 2 W.v. ligging van de school, als absoluutd Krogt^3 J: Luyten. W^deJjief- onvoldoende worden beschouwd. Bly- kens een rapport van de schoolarts is de huidige situatie niet langer ver antwoord, omdat de temperatuur in de klasselokalen vaak tot een onge wenste hoogte stygt. Dit rapport in ogenschouw nis- mend, zijn B. en W. van mening, dat hier sprake is van een verandering van inrichting op hygiënische gron den. B. en W. zyn dan ook van oor deel dat het onderhavige verzoek in principe voor inwilliging vatbaar Blykens de terzake bestaande ju risprudentie wordt de aanschaf van een luxaflex-zonwering normaal ge acht, terwijl het aanbrengen van markiezen (zoals door hiet schoolbe stuur wordt voorgestaan) de nor male eisen overschrijdt. Op grond hiervan ozu het onderhavige verzoek van het bestuur alsnog moeten wor den afgewezen. Daar het college dit ongewenst acht, heeft het aan het schoolbestuur verzocht de ingediende aanvraag te wyzigen in dier voege, dat voor zonneschermen moet wor den gelezen zonnewering. Aan dit verzoek is door het schoolbestuur vol daan. Omdat nu geen weigeringsgronden meer aanwezig zijn, stellen B. en W. de raad voor dis gevraagde medewer king te verlenen. de, 5 J. Roest, 6 W. v. Harskamp, C. Vesseur, 8 A. v. Lierop, 9 M Zeeuw, 10 J. Admiraal, 11 M. de Lange, 12 A. Schrama, 13 A. Bal kenende, 14 C. v. Kooten, 15 Th. On derwater, 16 A. v. Noord jr., 17 A. de Vreugd, 18 H. Sterk, 19 Dam. 20 J. Koelewijn. C.C. Leiden en omstreken. - Wed vlucht Bordeaux. Uitslag: 1. P. Nop- pe en zn., 2. W. v. Zanten, 3, 7 M. de Vreugd, 4 W. v. Klink, 5 W. Hen- driksen, 6 G. Noteboom, 8 J. Riet broek, 9 Mevr. Mooten, 10 Berge He negouwen. De P.V. de Snelvlieger Wed vlucht Quievrain. Uitslag Roest, 2. 6, 8, 10 mevr. de Zeeuw, 3 M. de Lange, 4, 9 A. v. Noord jr., 5, 7 A. v. Noord De P.V. Het Oosten Wedvlucht Quievrain. Uitslag: 1, 7 C. Vesseur, 2 H. Sterk, 3, 4 P. Uljee, 5, 10 F. v Nat, 6 K. Brandt, 8 D. de Boer, P Noppe en zn. Mej. A. Krijenveld en de heer P. M. de Boer, beiden uit Was senaar, zyn in Amsterdam geslaagd voor het examen Engels m.o.-A. Verrassende wending in roofoverval Het onderzoek in dis roofoverval op de 77-j. alleenwonende landbouwer J. Lokken in Meppel heeft een verrassende wending genomen. Wel iswaar zijn de daders van de over val in de nacht van donderdag op vrijdag, waarbij de landbouwer een nekwervelfractuur opliep, terwijl hy hij voorts van f. 3400 werd beroofd, niet gearresteerd, maar wel zijn drie mannen opgepakt die bekend heb ben op 11 augustus 1964 een overval op Lokken te hebbisn gepleegd. De 3 mannen hadden toen om 11 uur 's avond getracht de heer Lok ken te beroven. Zij wierpen een col bertjasje over zijn hoofd, maar de man die eerst dacht met een grap te doen te hebben, gaf één van de over vallers een klap en wist zich ver volgens te bevrijden. De aanvallers nannsn daarop de benen. Tijdens het onderzoek naar de pas geleden gepleegde overval, kwamen nieuwe feiten over deze oude over val aan het licht, met het gevolg dat de arrestaties werden verricht. De politiis zet het onderzoek voort. Het is niet waarschijnlijk dat de arres tanten de overval van nu hebben gedaan BURGERLIJKE STAND LEIDEN v. A. Ver- Kranenburg: Brigitte, d. Ruiter; meulen Theodora Elizabeth, d. v. D. J. van den Berg en T. Houweling; Maarten. pilden e W. F. de Laaf; Martinus Johannes, z. v. M. J. M. Anlba en J. F. Phlllppo; Channa Rozellen, d. v. M. V. Boon en E. Stranders; Chalm Daniël, z. v. M V. Boon en E. Stranders Jolanda Wil- J. R. J. C. Lennertz gravin D. J. M. Stenbock-Fermor. GETROUWD W. G. Blom en C. M. T. W. B( teman; H. M. A. Vogelezang en I. Riethoven. OVERLEDEN* M. G. A. van den Oord, 82 I wed. van J. H. ter Bals; J. Vliet Vli

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9