Prof. Kapteyn wil tegen het Griekse klacht regime Nieuw Brits contact met Rhodesie Modern Amerikaans vliegkampschip in de strijd met Hanoi N.T.B. protesteert tegen ontslagen bij de omroepverenigingen Noord-Vietnam zal de oorlog winnen fijn:(x) WOENSDAG 36 JULI 1967 LEID SC H DAGBLAD PAGINA 5 Voorzitter comité „Vrij-Griekenland" (Van onze parlementaire redactie) „Het is volstrekt onduidelijk waarom de Nederlandse rege ring niet het initiatief wil nemen voor een klacht tegen het op treden van het Griekse regime bij de „Europese commissie tot bescherming van de rechten van de mens". Juist een klein land als het onze verkeert bij uitstek in de omstandigheid om voor de vrijheid van de Grieken op te komen. Een nieuwe Mussolini- situatie mogen we in het vrije Westen niet meer dulden". het nazi-regiem uitge- Weigering van minister Luns Dat zegt prof. mr. P. Kapteyn, voorzitter van het direct na de Griek se staatsgreep gevormde comité „Vrtf Griekenland", waarin de voornaamste politieke en maatschappelijke groe peringen van ons land vertegenwoor digd zijn. In zyn Utrechtse werkka mer reageert hij op de weigering van minister Luns om de Griekse zaak aanhangig te maken bij de Europese commissie voor de mensenrechten. De minister zei onlangs in de Eerste Kamer slechts heil in een actie te zien als daaraan ook door andere landen zal worden deelgenomen. In één adem voegde hij daaraan toe niet veel animo bij zijn bondgenoten te hebben kunnen ontdekken. „Alle peilingen door de regering verricht, zijn negatief beantwoord", was zijn bescheid. Prof. Kapteyn (39), die in Utrecht recht van de internationale organi saties doceert ziet echter niet in waarom ons land niet het initiatief kan nemen. Hy betwijfelt sterk of de minister bijvoorbeeld de Belgen en de Denen voor een dergelijke actie heeft gepolst. Er zijn tenminste aan wijzingen dat deze landen eveneens bereid zijn samen met anderen con form artikel 24 van de conventie een procedure tegen het Griekse regime aan te spannen. Dat artikel biedt de mogelijkheid bij de commissie een verzoek in te dienen tot beoordeling van de vraag of enig lidstaat de con ventie heeft geschonden. De commis sie. die achter gesloten deuren werkt, gaat dan op onderzoek uit en biedt het betrokken land de gelegenheid zich te treden keken. „Juist voor een klein land, dat geen partijdige indruk maakt ligt hier een taak", meent prof. Kapteyn. De Utrechtse hoogleraar betwist minis ter Luns, dat een actie tegen het Griekse militaire regime slechts tot een verscherping van de toestand kan leiden. Hij verwijt de bewinds man, zich bij de beoordeling van de situatie vast te klampen aan optimis tische uitlatingen van de Koning, hoewel die in de macht van het le ger is of van de Griekse premier, die niet meer is dan een stroman van het militaire regime. breed front van een principiële in breuk van de rechten van de mens sprake is. Artikel 15 van de conven tie biedt weliswaar de mogelijkheid om in een noodtoestand de grond wet buiten werking te stellen, maar de waarborgen waarmee dat artikel is omkleed, zijn in Griekenland met de voeten getreden. Men doet al geen enkele moeite meer om te bewijzen dat een communistische coup dreig de, maar men is er kennelijk op uit de gehele Griekse maatschappij naar eigen maatstaven drastisch te her vormen. Het verbod om minirokken en lange haren te dragen is daarvan 'n symptoon. De pers staat nog steeds onder censuur en van de hooglera ren en studenten wordt conformiteit aan het regime verwacht. Hoge amb tenaren worden vervangen door ge pensioneerde legerofficieren en op het eiland Jaros worden nog vele politici en vakbondsbestuurders onder barre omstandigheden gevangengehouden. Voor prof. Kapteyn is het een uit gemaakte zaak dat het uitblijven van enige actie in West-Europa tegen het IwPtfMl liorulfswukt')rirl regime slechts de communistische treen noomoesiami j landen in de kaart speelt Als m I niet laten blijken dat het lot van de Volgens prof. Kapteyn is het bui- Grieken ook ons aangaat, wordt de ten küf. dat in Griekenland op een I indruk gevestigd dat de NAVO er slechts is om de eigendomsverhou dingen in een bepaald economisch systeem te verdedigen en niet de de mocratie", ze zegt hij. „We moeten in een bondgenootschap dat de de mocratie in zijn vaandel schrijft, ge loofwaardig blijven. Naast Spanje en Portugal staat nu ook de politieke 'vrijheid van het Griekse volk op het spel". Zes maanden voor steno-typiste van Wilson Een van Wilsons steno-typistes, een aantrekkelijke 20-jarige die kabinets geheimen inzake de Britse poMtiek jegens Rhodesië voor de miserabele som van f. 175, en de belofte van een extra f. 300,- voor een vakantie reis naar Spanje verkocht, werd dins dag door de Bailey tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zy had de documenten verkocht aan een 29- jarige landmeter, die vyf jaar ge vangenisstraf kreeg. Deze werkte voor de geheime diensten van de Unie van Zuid-Afrika en van Rhodesië. Zijn verdediger zei dat dit niet 'n geval was van verraden van geheimen aan buitenlandse mogendheden of poten tiële vijanden. De landmeter was ui terst loyaal tegenover Engeland, maar maakte zich op fanatieke wijze be zorgd over het lot van Rhodesië. Het enorme Amerikaanse vlieg kampschip Forres tal Is. voorzien van de nieuwste geheime elektronische installatie, operaties tegen Noord- Vietnam begonnen. Het is de eerste maal. dat het schip in de Vietnamese oorlog wordt gebruikt. De 60.000 ton metende Forrestal opereert thans in de Golf van Ton- Laatste kans op regeling Prof. mr. P Kapteyn Voor de voorzitter van het comité „Vrij Griekenland" is een dergelijke procedure geen ingrijpende politieke stap, maar een vredig middel, om het Griekse bewind, zonder het op de tenen te trappen, de weg terug te wijzen naar normale grondwettelijke verhoudingen. Hij gelooft, dat de Griekse Koning er blij mee zou zyn en dat de goede krachten in het volk, die voor een herstel van de grond rechten ijveren, er zich door gesteund zouden voelen. In Duitsland heeft men, zo voert hij aan, na 1933 tever geefs naar een protest tegen het op- Moordenaar op Zweeds eiland (Van onze correspondent in Skandinavië) De bewoners van het Zweedse eilandje Joskö, op enkele tientallen kilometers afstand van Stockholm gelegen, leven sinds het afgelopen weekeinde in angst en spanning. Op het eiland is namelijk een 83-jarige vrouw op wrede wijze om het leven gebracht en algemeen wordt aange nomen, dat de moordenaar zich nog op het kleine eilandje bevindt. Normaal wordt het eiland door een vijftigtal mensen bewoond, maar dit getal wordt 's zomers vertienvoudigd door toeristen. Aangezien de moord werd ontdekt vóór het vertrek van de eerste boot naar het wasteland na het afgelopen weekend, moet worden aangenomen dat de dader zich nog steeds op het eiland bevindt onder de 500 bewoners, die in angst en vreze de resultaten van het politieonderzoek afwachten. Het eiland staat momenteel onder bewaking van de politie, die nauw keurig alle toegangswegen contro leert en het eiland zo veel mogelijk geïsoleerd heeft. (Van onze Londense correspondent) De regering in Londen zal door middel van de Britse gouverneur van Rhodesië, Sir Humphrey Gibbs, na der contact opnemen met de Rhode- 8ische premier, Ian Smith. Gibbs zal slechts om opheldering vragen over enkele punten die Smith bij zijn ontmoeting met Lord Alport ter sprake heeft gebracht. Deze pun ten hebben betrekking op de ont- werp-grondwet door Wilson en Smith in december 1966 aan boord van de „Tiger" uitgewerkt. Dit is het voorlopige magere re sultaat van het drieweekse bezoek dat Lord Alport in opdracht van Wilson aan Rhodesië heeft gebracht om na te gaan of er een basis voor onderhandelingen bestaat. De ver werping van de „Tiger"-grondwet door de extremistische leden van het Rhodesische front-kabinet leidde tot de breuk met Engeland en de sanc ties. Het is Lord Alports suggestie ge weest dat Engeland het initiatief van het nieuwe contact heeft genomen. Oorspronkelijk schijnt het initiatief dat tot Lord Alports reis heeft ge leid van Smith te zyn uitge gaan, maar dit. (is nooit helemaal duidelijk geworden. Lord Alport heeft met onder meer 1000 vooraanstaande personen in Rhodesië gesproken, maar de ge deputeerde Afrikaanse leiders waren ontoegankelijk voor hem. Hy kwam terug met de boodschap dat de meeste Europeanen voorstanders van onderhandelingen zyn, maar Smith schijnt zich niet te hebben blootge geven of hij tot concessies bereid is. Alport rapporteerde ook dat vele blanke Rhodesiërs tot- het bittere ein de tegen Engeland willen doorstrij den. Wantrouwen Het is in elk geval nog veel te vroeg om de nieuwe stap als een doorbraak naar een oplossing te be schouwen. Engeland en Rhodesië staan nog diametraal tegenover el kaar. Vooral aan de zijde van Rho desië is het wantrouwen tegenover de Britten nog groot. Dit dateert reeds van de grondwet van 1961, die door de Engelsen anders is uitgelegd dan door Rhodesië. Ook voordat Noord-Rhodesië, thans Zambia, on afhankelijk werd, produceerde En geland byna elke zes maanden een nieuwe ontwerp-grondwet, hetgeen tot een opeenstapeling van misver standen leidde. Wilson verklaarde dinsdagavond in het Lagerhuis, toen hy de komende besprekingen van gouverneur Gibbs aankondigde, dat hij zich zyn prin cipiële standpunt voorbehoudt. Dit kan betekenen dat hy pal blijft staan op zijn stelling dat er geen sprake zal mogen zyn van onaf hankelijkheid voordat het land door de (Afrikaanse) meerderheid wordt bestuurd, maar het kan ook zijn dat hij op dit punt een soepeler hou ding zal aannemen. Geen speelruimte Hy bezit echter zo goed als geen speelruimte omdat het gekleurde deel van het Gemenebest van geen terug wijken wil weten. De Gemenebest commissie die over de boycot tegen Rhodesië waakt en dinsdag in Lon den bijeen kwam, nam opnieuw een een scherper houding tegenover de sancties aan. Rhodesië's positie lijkt nog steeds sterker dan die van Engeland. Het land heeft de sancties ondanks moei lijkheden. vooral wat betreft tabak, goed doorstaan en schijnt het ergste achter de rug te hebben. Rhodesië krygt een bepaalde hoeveelheid olie Zuid-Afrika en kan daar op doordraaien. Zes landen, Frankryk, West-Duits- land, Japan, Nederland, Portugal en Joego-Slavië hebben hun export naar Rhodesië belangrijk opgevoerd. De Ver. Staten bleven uit Rhodesië im porteren. Dit heeft ertoe geleid dat Salisbury met een optimistische be groting voor de dag kon komen. Het toch al economisch verzwakte Enge land kosten de sancties jaarlijks 100 miljoen pond. Bovendien staat Rho desië op het punt om zich van En geland los te scheuren en een re publiek te worden. Voor Londen be tekent dit zo goed als zeker de laatste kans op een regeling. band met de financiële situatie bij de omroep. Het bestuur van de N.T.B. heeft zich naar aanleiding van de beslissing van de directeur van het arbeidsbureau met een scherp protest tot de regering ge wend. Verscheidene musici hebben de wens geuit een procedure te voeren als de directies van de om roepverenigingen gebruik zouden gaan maken van de verleende ont slagvergunning. De directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Hilversum heeft' de directies van de KRO en de AVRO vergunning verleend om de in dienst zijnde musici per 1 sep tember van het volgend jaar te ontslaan. In een toelichting op de vergun ning zegt de directeur dat het jaar lijks toenemende exploitatietekort en de algemene ongunstige finan ciële situatie by het totale radio- bestel bezuinigingen noodzakelijk maken. Hy schrijft verder dat de kosten van dt betreffende orkesten de laatste jaren sterk zyn gestegen en dat de behoefte aan dergeiyke orkesten sedert de jaren '54'55 is verminderd. Door het toetreden van nieuwe zendmachtigden is of wordt de zendtijd van de AVRO en KRO verminderd, waardoor de inzetmoge- lijkheden van de orkesten opnieuw wordt beperkt. Onder de gegeven omstandigheden acht de directeur van het arbeidsbureau het redelyk dat KRO en AVRO financieel wor den gedwongen meer gebruik te maken van de hun ter beschikking staande NRU-orkesten. Onaanvaardbaar De Nederlandse Toonkunstenaars Bond (N.T.B.) zegt in een com mentaar op deze toelichting van de directeur van het arbeidsbureau dat de kosten van de orkesten van de Vietnam te komen heeft de heer kin, waar drie Amerikaanse vlieg kampschepen liggen. Behalve de For restal opereren daar de Oriskany en de Bon Homme. Na op de Atlantische Oceaan en in de Middellandse Zee te hebben dienst gedaan voer de Forrestal een jaar geleden naar de marinewerf in Norfolk, waar het schip een grote beurt kreeg en uitgerust werd met de modernste gevechtscomputer, waarover de marine beschikt. Deze computer spoort honderden vlieg tuigen en schepen op, scheidt vriend van vyand en bepaalt elektronisch welke vyandelyke schepen en vlieg tuigen de grootste bedreiging vor men. Bovendien bevat de installatie een elektronisch brein voor taktische en strategische informatie alsmede een elektronisch landingssysteem om straalvliegtuigen onder alle weers omstandigheden veilig te laten lan den. Het vliegkampchip, dat 80 straal vliegtuigen aan boord heeft, zal ver moedelijk drie maanden of langer met de Amerikaanse Zevende Vloot by Vietnam patrouilleren. Zuidvietnamese hoge functionaris sen hebben in Saigon een bespreking van vyf uur gehad met een groep Amerikaanse autoriteiten, onder wie de speciale afgezanten van president Johnson, generaal Maxwell D. Tay lor en Clark Clifford. In een communiqué is alleen mee- I gedeeld, dat men een zeer ruime ge- I dachtenwisseling heeft gehad over de huidige situatie, de tot nu toe geboekte voortgang en de stappen voor een toekomstige vooruitgang. Dit laatste slaat waarschyniyk op een flinke uitbreiding van Ameri kaanse en geallieerde troepen in het land en een ingrijpende reorganisatie van de Zuidvietnamese strijdkrach ten. Onder de Amerikaanse deelnemers aan het gesprek waren verder am bassadeur Ellsworth Bunker, diens plaatsvervanger Locke en de Ameri kaanse opperbevelhebber in Vietnam, generaal Westmoreland. Van Zuid vietnamese zyde waren aanwezig het staatshoofd Ngoejen Van-thieoe, pre mier Ky, de ministers van Defensie, van Buitenlandse Zaken en van Pa cificatie alsmede de Zuidvietnamese ambassadeur in Washington. 99 Cineast Joris Ivens: (Van onze Parijse correspondent) In zijn woning in Parijs hebben wij gisteren een onderhoud met de Nederlandse cineast Joris Ivens, zo pas uit Noord-Viet- nam teruggekeerd, waar hij een film heeft gemaakt die waar schijnlijk begin oktober in diverse theaters van Parijs zal worden gedraaid. Niet uitgesloten is dat de film ook naar Nederland komt. Veel moeölykheden om in Noord- AVRO en de KRO niet zyn gestegen, maar tot ongeveer de helft zyn ver minderd doqr het afvloeien van de strijkers uit deze orkesten. De plaatsingsmogelijkheden van de overgebleven musici zyn volgens de N.TB. niet verminderd. De N.T.B vindt het onaanvaard baar nu de kosten van de orkesten tot de helft zyn gereduceerd, een ontslagvergunning te geven in ver- ADVERTENT IE HOOFDPIJN? Wègpijn... Alsu WITTE KRUIS poeders kiest!. Ivens niet gehad. Hy was er al 1965 en maakte toen een film „He mel en aarde", die veel succes had. zodat een visum niet moeiiyk te krij gen was. Ivens is ongeveer 5 maan den in Noord-Vietnam geweest. Hy werkte even buiten het centrum van de stad, waar niet gebombar deerd werd. Wel werd twee- of drie maal per dag luchtalarm gegeven en dan ging iedereen dn de schuil kelders. 2 Maanden heeft hy op de manier kunnen werken en films kun nen opnemen over het dageiyks le ven in Hanoi. Daarna heeft hy nog drie maanden rondgereisd in de zo genaamde vierde zone, dat wil zeg gen het gebied van Hanoi tot de 17- de parallel. Gevechten hadden daar niet plaats, men zag alleen gere geld de Amerikaanse bommenwer pers. Wat denkt u van de afloop van de oorlog? vroegen wy de heer Ivens. „Ik zie de oorlog afgelopen met een overwinning van Noord-Viet nam", luidde het antwoord. „Het volk is ervan overtuigd dat het de oorlog kan winnen. Het is getraind in gevechten van tweeduizend jaar. De laatste 25 jaar heeft het moeten vechten tegen de Japanners, de Fran sen en thans tegen de Amerikanen. Zelfs met zyn overmacht aan wa pens kan Amerika niet winnen. Ze ker niet op politiek gebied". Is de Chinese hulp zichtbaar? „Mensen ziet men weinig, i wel wordt veel gesteund door China en de landen achter het yzeren gor- dyn. Men ziet vooral hun ma teriaal". Toekomstplannen? „Uit Noord-Vietnam heb ik 8.000 meter film meegebracht met nog veel geluid en dialogen. Daar ga ik nu aan werken. Dit zal wel tot oktober duren en daarna zal ik wel verder zien", aldus Joris Ivens. 8.00 uur 10.40 uur De minimolen Nieuws Er was eens sprookje v Journaal en weeroverzicht Socutera: Gezinsverzorging Gezworen kameraden; film Laatste nieuws NEDERLAND 2 VARA Wielerronde de Acht i Nieuws Coronation street Achter het nieuws Wielerronde de Acht UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.10 uur 9.45 uur Hilversum 2 8.05 uur 9.15 uur Akkoord; gevarieerd programma Samen uit zelden thuis; ontspanningsprogramma en cjióteren Grenzen van de geest Gisteravond heb ik voor de tweede keer naar „Grenzen van de geest" gekeken. Spyt hoefde ik er niet van te hebben, want deze boeiende do cumentaire waarin getoond werd hoever men in Amerika is met de beïnvloeding van het menselyk brein door elek tronische impulzen, LSD en op biochemische wyze, was nog ac tueel ook, nu een 60-tal voor aanstaande Engelsen in het dagblad „The Times" een be- roeo heeft gedaan op de Engel se regering, althans het gebruik van marihuana niet strafbaar te stellen. Ndet dat marihuana gisteren ter sprake kwam maar het behoort toch ook tot de be wustzijnsverruimende middelen, net als LSD, en het had best even genoemd mogen worden nu dr. Hommes (neuroloog) in de discussie achteraf wel wees op de „veraste bananenschillen" die in Amerika worden gerookt, daarmee bewyzend dat hy niet tot in de details op de hoogte is van wat er precies gaande is, want het verkoolde schraapsel van de binnenkant van bana nen is veeleer een „chotspé" te noemen, dan een nieuw bewust- «ynsverruimend middel. Het viel toch op, hoe weinig de drie experts te vertellen hadden. Hommes was wel een vroiyke en drukke prater, maar hy zei niet veel. Dr. Panhuysen zei he lemaal geen zinnig woord en dr. Marlet, die tenminste zyn best nog deed serieus op de vragen in te gaan, gebruikte zulke om slachtige formuleringen, dat het een sport werd na te gaan of hy eruit zou komen. Dat was toch wel jammer, vooral na het zien van zulke ingrijpende ex perimenten waarin de mensely- ke geest en de vryheid van de mens in de waagschaal worden gelegd, want je vraagt je dan af; „Zyn dit de mensen die op dat gebied je lot in handen zul len hebben, tezynertyd? Geen actualiteiten De grote afwezige was gister avond een actualiteitenru briek, byv. Brandpunt, want de KRO had de beurt op Ne derland I. Me dunkt dat er wel wat te melden viel. over De Gaulle in Canada, de onlusten in Detroit en Prins Claus in Nymegen. Daar stond tegenover dat Batman er weer was. Hy bleek weer op de pinguin te zyn gestuit, een van zyn betere op ponenten, waardoor het ook een van de betere afleveringen werd. De vertaling van alle kre ten getuigt van vindingrijkheid, al ging het me net iets te ver om „Romeo and Julliet" te ver talen met „Tristan en Isolde" want zó Duits ingesteld zyn we nu ook weer niet. Zoals u weet heeft de KRO besloten deze ver- makelyke serie te stoppen, of schoon er niet zoveel betere se ries voorhanden blyken te zyn. Batman zou „bewustzynsver- nauwend" onf zoiets op de kin deren inwerken. Het weekblad Televizier heeft onlangs echter een enquete gehouden onder ruim 1500 kinderen, waarby bleek dat Batman na de Mon- kees het populairste programma was, en zelfs bij de jongens op de eerste plaats stond. Sterker nog, by de kleuters tot en met zeven jaar (dat waren 188 jon gens en 81 meisjes) stond Bat man ruimschoots bovenaan, op een straatlengte gevolgd door de Thunderbirds. VOOR WOENSDAG 26 JULI Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Tyd vry voor muz. in vrije tyd: Koorzang en fanfare-orkest. 18.30 Stereo: Jazz.muz. 18.40 Stereo: Meisjeskoor met lnstr. sextet (opn). i weerpraatje. 19.10 Radió- 18.55 Voor de kinderen. 19.20 Artistie ke Staalkaart. 2 Nws. 20.05 Akkoord wedstrydprogr. irvi. abij be 22.15 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Mezzo-sopraan, viool no: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. KRO: De Vierdaagse te Nijmegen: rep. om 7.32 en 9.0. uur. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing 7.15 Lichte grmuz. (7.30-7.32 Nws.) 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Voor de kind. 8.32 Touringclub: vakantie- tips. 8.45 Lichte grmuz. (9.35 Water standen). 10.00 Stereo: Aubade: klass. platenprogr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: Klass. kamermuz. (gr.). (11.30) 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Pro memorie, praat je. 12.45 Doe het zelf, lezing. 13.00 Klass. grmuz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Mod. muz. en koorzang. TROS: 14.45 Boem!: licht progr. 15.05 Act. 15.10 Moments classlques. 15.25 thinx: progr. voor de vrouw. NCRV: 45 Stereo: Spaanse liederen (gr.). 16.00 BUbeloverdenking. 16.30 Kamer muz. en Jazz (opn.). 17.00 Stereo: muï°F°,30 stereorLfchte gr.muz. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grmuz. VPRO. 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte grmuz. (850-855 De groente man). 850 Morgenwijding. 9.00 Klas sieke mod. grmuz. 9.30 Toppers van toen (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma. (11.00 - 11.u2 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Licht pia nospel. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 1250 Licht orkest. 13.00 Nws 13.10 Act. 13.30 Stereo: Bariton en pia no: mod. liederen. 14.00 Beiaardcor.- cert. 14.15 Cabaret en samenleving, le- op zijn tochten meente Het Bilt ln Friesland. Hilversum 3. 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Muz. bij de koffie: licht platenprogr. 12.00 Nws. 12.02 Transistor: gevar. progr. met toeristische Inslag. 13.00 Nws. 13.02 Top dertig: Ned. hitparade van deze week. (14.00 Nws.). 14.30 Lagelandera: door Nederlandse artiesten. gesloten: (16.00 en 17.00 Nws. Aansluitend TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.45 De Minimolen. 1850 Journ. NTS: 19.00 De Verrekijker - internationaal jeugdjourn. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen ln de sport: doe.-informatief progr. 1953 Toeristische tips. NTS: 20.00 Journaal. TROS: 20.20 N.V. Gebr. van Dijk (hl piano's). 20.32 87th Precinct: Killers choice. AVRO: 21.20 Mata-Hari, TV- film. NTS: 23.15-23.20 Journ. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. KRO: 20.05 Bill Dana Show. 2050 Brandpunt-Europa. 21.20 De zaak Os car Wilde. Engels TV-spel. NTS: 22.15 Journ. KRO RKK: 22.30-23.00 Fran- clscus van Assisl. film over het ieven van Franciscus van Assisl (dl. 1). Eljen a Magyar! polka (Strauss). Weens Philharmonisch Orkest oi.v. Willi Boskovsky. Spharenklange. wals (Strauss)id. Banditen galop (Strauss id. Kunstlerleben, wals (Strauss), id. Unter Donner und Blitzen, poi- ka (Strauss), id. Morgenblatter. wals (Strauss), id. Deux enfants (Castel). Nad me Claire. Sérénade a Mad (Constantin). Nadine Claire ate (Bécaud), Orkest Franck cel. Toi Je t'aimerai (Moutet). ld. die d'amour (trad.), Henri Sal vador. Ballade Irlandaise (Stem). Pa- de Gervaise (Auric), ld. Brazil Carmen Cavallaro. Lulla- icuuuuis Armstrong, uranjes irom Jaffa (Mengo), Orkest Max Gre- ger. Tequilla (Rio), ld. Alfredo (Smith) Jimmy Smith. Quentin Warren. Donald Bailey. Makin' whoopee (Donaldson). Id. When Johnny comes marching ho me. id. One for Daddy-O (Nat Ad- derley), Miles Davis. „Cannonball" Ad- !s. Sam Jones. Art Bia- the dark (Schwartz). i Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 I id. èomethin' else (Davis), Id,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5