Moskou's leugens begin van oorlog Negeroproeren in vele Amerikaanse steden Israëlisch Zwartboekot;er strijd in Midden-Oosten ERGERLIJK BIKINI'S eiclóe MET EEN ENKEL WOORD W ikl-west-verliaal J-c r LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 JULI 196: OORLOG IN LAOS Nederlands boek In de omgeving van Thateng in Zuid-Laos wordt gevochten door re geringstroepen en aanhangers van de communistische Patet Lao, zo wordt uit militaire bron in de hoofd stad Vientiane vernomen. De twee partyen besohleten elkaar en vallen dorpen aan, die voortdurend ver overd en heroverd worden. Verliescij fers zijn nog niet bekend. Uit deze streken komen vele vluchtelingen wier karige rUstvoorraden door de set-rijdende partijen gevorderd zijn. Het Israëlische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren een „zwartboek" uitgegeven onder de titel „De Sowjet-Unle en de Arabische oorlogvoering", dat beoogt te bewij zen, dat de Sowjet-Unle verantwoor delijk ls voor het uitbreken van de Israëlisch-Arabische vijandelijkheden. Het document bevat uittreksels van officiële Russische nota's, artikelen en radio-uitzendingen, die Illustreren hoe „de weg ls geëffend voor de rechtvaardiging van een Arabische aanval op Israël". Men vindt er de rede in, die pre sident Nasser op 9 Juni hield en waarin deze onthulde, dat de Sowj et- Unie een aantal Egyptische parle mentariërs tijdens een bezoek aan Moskou had meegedeeld, dat Israël op het punt stond een plan uit te voeren voor een massale aanval op Syrië. Het was deze „fictie" (bedoeld is: leugen Red. L.D.) aldus het „Zwartboek", die president Nasser er toe bracht zijn strijdkrachten in de Sinai op te stellen, de straat van Ti ran te sluiten en de militairen van de Verenigde Naties in de strook van Gaza weg te zenden. Een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Za ken, die commentaar leverde, zei dat het duidelijk was, dat de Russen agi tatie wilden en dat de inlichtingen, die zij president Nasser verschaften dit doel dienden. Boodschappen in het Russisch, die gedurende de Sy- risch-Israëlische strijd op 8 en 9 juni werden opgevangen, duiden op de aanwezigheid van Russen, die aanwijzingen de Syrische artil- PRESIDENT De Gaulle heeft op ergerlijke wijze misbruik ge maakt van de gastvrijheid van de Canadese regering, die hem ter ge legenheid van het honderdjarig be staan van de „federatie" voor een be zoek had uitgenodigd. Inplaats van zich strikt te onthouden van be moeienis met het probleem van een sterke Franse invloed in de provin cie Quebec, heeft De Gaulle het no dig geoordeeld zich te mengen in de binnenlandse zaken van een andere mogendheid. En dat geschiedt dan door dezelfde man, die het onlangs nuttig vond zich in het con flict in het Midden-Oosten „neutraal" te verklaren. Waarmee be wezen is, dat De Gaulle's neutraliteit in wezen niets anders is dan het grofste opportunisme. Zonder enig respect voor zijn gastheren, doet hij wat hem 't voordeligste uitkomt. Te recht schrijft het Parijse blad „Combat" hedenochtend over het wangedrag van het Franse staats hoofd: „Men moet zich eens voor stellen wat het zou betekenen wan neer morgen de een of andere Duitse leider naar Straatsburg zou komen om er de Elzassers aan te herinne ren, dat zij van oorsprong Duitsers zijn", om even verder te schrijven: „Wij hebben eenzelfde nationalisme vroeger van Duitse kant gehoord". Daarbij komt dat De Gaulle's misdraging geen enkel resultaat kan opleveren. Canada heeft nauwe eco nomische betrekkingen met de Ver enigde Staten, welke bijzonder voor delig zijn. Aan Franse investeringen heeft Canada bepaald geen behoefte. Wat kan het ophitsen van de Cana dese separatisten dan voor nut heb ben? De Franse president heeft zichzelf in Quebec van staatsman ge degradeerd tot politiek avonturier. lerie schenen te geven. Russische mi litaire experts vlogen in waarne mingsvliegtuigen boven het gevechts terrein. Volgens de woordvoerder was hieruit de conclusie te trekken, dat de „zesdaagse oorlog" niet eenvoudig een Arabisch-Israëlische confronta tie was. Ben Goerion over Nassers rede Ben Goerion heeft er gisteravond voor gewaarschuwd, dat „de oorlog In bet Midden-Oosten nog niet afge lopen is." Hij verklaarde voor een conferen tie van de Amerikaanse Zionistische organisatie, dat de rede van zondag van president Nasser betekent: „Dit is niet de laatste oorlog". Hü zei. dat de rede van Nasser erop wijst dat hij een nieuwe oorlog tegen Israël voor bereidt. „Sowjet-Rusland stuurt wapens om Israël aan te vallen. Nasser kan tien maal verslagen worden, omdat het hem niet schelen kan of er 10.000 of 15.000 Egyptenaren elke keer sneu velen. Maar als Israël verslagen wordt betekent dit het einde van het Israëlische volk." Mennahhem Begin, minister zon der portefeuille, zei dat de rede van Nasser „een bekrachtiging is van de weigering van de Arabische heersers vrede met Israël te sluiten". HU zei, dat de conclusie die hieruit getrok ken moet worden is, dat geen troepen teruggetrokken moeten worden van de huidige bestandslijnen tenzij de Arabische staten bereid zijn perma nente vredesverdragen met Israël te ondertekenen. „Dit is realiteit en de wereld moet dat weten", zei hij. Ben Goerion en Begin deden bel den een beroep op de Joden in de wereld zich te vestigen in Israël. ADVERTENTIE ANTRON BADSTOF alle maten wit, bleu en rose f 19,75 LEIDEN GANGETJE 4 eu weekblad in Indonesië verboden De Indonesische procureur-gene raal heeft het Nederlandse boek „De godsdienst in zijn verschijningsvor men" verboden omdat het een af beelding van profeet Mohammed be vat. Dit wordt door de mohamme danen beledigend geacht. Het boek, dat voor het eerst in 1947 in Indo nesië werd gepubliceerd, is van de hand van prof. dr. H. Th. Obbink. Naar het Indonesische persbureau Antara verder vermeldt is ook een uitgave van het Nederlandse week blad „De Spiegel" verboden. De pro cureur-generaal vreest dat het boek en de uitgave van het weekblad de openbare vrede en veiligheid in ge vaar zou kunnen brengen. Naar wij van de hoofdredactie van „De Spiegel" in Wageningen die van het verbod niet op de hoogte was vernemen, betreft het ver moedelijk het nummer van 2 Juli. Hierin is op pagina 6 een interview opgenomen, dat de journalist W. Olt- mans heeft gehad met de Indonesië- kenner prof. W. F. Wertheim. In dit interview geeft prof. Wertheim zijn visie op Indonesië. (Red. L.D.) cjencla DINSDAG Cli. cle Bourbonhof: Electronlcaciu „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal; Zitting Bouwfonds Ned. Gemeentel Zijlsingel 2: Volle Evani ipr. evang. J. P. H. Zij: Stadhuis (trouwkai Onrust in Aden In Aden. verlamd door een alge mene 24-uursstaking, is het gisteren tot nieuwe gewelddaden gekomen. Verzetstrijders vernielden een zware vrachtauto van het Britse leger, ver- wondden drie soldaten en schoten per ongeluk een moskee gedeeltelijk in puin. De staking is uitgeroepen uit protest tegen het „kwalijke ge drag" van de Schotse Hooglanders, die de Arabische wijk Crater bezet houden en zich schuldig zouden ma ken aan „diefstal en bruut optre den". Officiële woordvoerders spre ken van een lastercampagne. RODE GARDE MISHANDELT BUITENLANDERS Leden van de Chinese Rode Gar de hebben de culturele attaché van de Zweedse vertegenwoordiging in Peking en een Scandinavische en een Canadese journalist mishandeld, omdat zij poogden op 't „Plein van de hemelse vrede" de geschreeuwde leuzen van een massabijeenkomst op de band vast te leggen. De drie mannen werden gedwongen met een auto naar het ministerie van Buitenlandse Zaken in Peking te rij den. Onderweg werden alle ruiten van het voertuig ingeslagen, het dak ingedeukt en de inzittenden geslagen en bespuwd. Het drietal werd de ge hele nacht vastgehouden en toen met ernstige waarschuwing wegge stuurd. Elders in Peking mishandelden ro de gardisten J a p a n s e zakenlieden die zy voor een z.g. „rechtbank" daagden. Volgens een Japans radiostation sleepten rode gardisten de Japanse zakenlieden door de gangen van het hotel waar deze verbleven, onder het uiten van kreten als „weg met het Japanse imperialisme" en „straft de spionnen"'. De zakenlieden maakten deel uit van 'n handelsdelegatie. Dit is het eerste incident van deze aard sedert het begin van de colturele revolutie waarvan Japanners het slachtoffer zyn. Ongeveer 300 rode wachters namen aan de actie tegen de Japanners deel. Niet erkend In Jeruzalem is gisteren voor het eerst iets gemerkt van georganiseerd verzet tegen de Israëlische bezetting. Een groep van 25 vooraanstaande mohammedaanse hoogwaardigheids bekleders verklaarde de vereniging van de belde delen van Jeruzalem niet te erkennen. De mohammedanen zullen niet meer samenwerken met het Israëlische ministerie van gods dienstzaken of de vrijdagse gebeden voor censuur overleggen. De groep, die in de El Aqsa Moskee vergaderde, verklaarde heel Arabisch Jeruzalem tot een „integraal deel van Jordanië". Onder de hoogwaardig heidsbekleders bevonden zich sjeik Abdoel Hammid Sa'eh, de president van het mohammedaanse hof van appèl, Ahwar el Hatib, de gewezen Jordaanse districtscommissaris en Aref el Aref gewezen directeur van het Rockefeller archeologisch mu- Schroder diende zijn ontslag in De Westduitse minister van Defen sie Schroder heeft vorige week zijn ontslag aangeboden bij het menings verschil met minister van Financiën Strauss, over de besnoeiing van de begroting voor zijn departement. In overleg met bondskanselier Kiesinger heeft hij echter besloten althans voorlopig aan te blyven. Dit heeft het ministerie van Schroder gisteren meegedeeld. Schroder had zich in besprekingen op het standpunt gesteld dat de ver lagingen een vermindering van de huidige troepensterkte van 461.000 man met 60.000 man zouden beteke nen. Nu de regering heeft ingestemd met een geringe verhoging van de begroting hoewel veel minder dan de oorspronkelijke plannen behels den zou hü zich bereid verklaard hebben andere plannen naar voren te brengen. De bestaande menings verschillen zouden intussen uit de weg zijn geruimd. Politieke kringen in Bonn betwijfelen intussen of Schröders ontslagaan vrage ernstig was gemeend. Men meent, dat de minister veeleer druk heeft willen uitoefenen op de bonds kanselier. Vervolg van pag. I De zomer Ls nog maar half voorbij en nu al hebben zich in dertig Ame rikaanse steden rassenrellen voorge daan. De ergste In Detroit. Men kan in deze stad moeilijk spreken van een „opstand der negers", omdat t groot aantal blanken het plunderen is geslagen. De zijn er door het dolle heen. De stemming is niet die van een op stand, maar veeleer van een carna val gevierd tussen scherven en brok stukken. Er Eijn in Detroit tenminste 260 branden gesticht, terwijl honderden winkels geplunderd zijn. Tafels, stoe len, televisietoestellen, matrassen en wasmachines werden in auto's en vrachtwagens geladen, terwijl de om wonenden geen haar werd gekrenkt. Mevr. King, een blanke vrouw, die met haar man en twee kinderen vanuit haar voortuin toekeek hoe het pakhuis aan de overkant in een puinhoop veranderde, vertelde aan een verslaggever, dat een lachende, plunderende menigte koelkasten en divans door haar tuin sleepte. „Ze vroegen of ze er door mochten. Ik zei, dat alles best was, als ze ons maar met rust lieten. Dat deden ze". Terwijl bij Chrysler de eerste mo dellen 1968 van de band kwamen moest de automobielproduktie worden stopgezet, omdat vele arbeiders als gevolg van de ongeregeldheden hun werk niet konden bereiken. Ook Ge neral Motors en Ford hadden te kampen met verzuim op grote schaal en moesten de produktie beperken of stopzetten. De grens tussen Detroit en het aangrenzende Canada is gesloten, behalve voor hen .die in Detroit of Windsor aan de andere zijde van de rivier werkten. Ook in andere steden van de Ver. Staten kwam het tot rassenonlusten. In Cambridge (Maryland) is Hoge Raad: Man die zuster en kind doodde houdt 15 jaar (Van onze Haagse correspondent» Een 28-jarige man uit Curasao, die enkele jaren geleden zijn zuster en een van haar kinderen door messte ken om het leven heeft gebracht, houdt voor deze dubbele doodslag een gevangenisstraf van 15 jaar hem op gelegd door het Hof van Justitie van de Nederlandse Antillen. Dat is het gevolg van de verwer ping van cassatie tegen dit arrest, gisteren door de Hoge Raad. Hoewel de man in sterke mate ver minderd toerekeningsvatbaar wordt geacht legde het Hof van Justitie een zware straf op omdat in de Antillen de maatregel van terbeschi'-'-'ngstel- ling niet kan worden uitgevoerd er bestaan geen inrichtingen voor ter beschikking gestelden. De Hoge Raad acht deze handel wijze van het Hof van Justitie niet onjuist: de rechter is niet verplicht alleen de mate van schuld bij de be paling van de strafmaat in aanmer king te nemen. Ook overwegingen van andere aard kunnen meetellen, zoals in dit geval het ontbreken van een inrichting en het gevaar dat de- deze man zonder behandelir.E voor- maatschappij oplever* binnenland Man uit raam gevallen Waar schijnlijk als gevolg van duizeligheid is de 63-jarige ongehuwde J. R. Nij- boer gisteren van acht meter hoogte uit het raam van een kamer geval len van het hervormde bejaarden centrum De Westerkim in Hooge- veen. Hij liep een schedelbasisfrac- tuur op en overleed. Dodelijke val In Delft is gis teren een arbeidsongeval gebeurt, waarbij één persoon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. Twee schilders, de 40-jarige A. den Oudsten en de 67-jarige J. Roelofs- waard waren bezig met werkzaam heden tegen de gevel van het wind tunnelgebouw van het gebouw voor vliegtuigbouwkunde in de Techni sche Hogeschoolwijk in Delft. De twee mannen stonden op een stel ling die zy zelf hoger en lager kon den draaien. Toen zij een hogere stand wilden bereiken schoot de stelling los. waardoor beiden vielen. De heer Den Oudsten was op slag dood. De heer Roelofswaard werd ernstig gewond in het Gasthuis in Delft opgenomen. Directeur DAF verongelukt De 53-jarige J. Gaarkeuken, directeur van de technische bedrijven by DAF in Eindhoven, is gisteren met zijn auto onder de gemeente Nijmegen tegen een viaduct gereden en ver ongelukt. In zyn wagen bevonden zich zijn 52-jarige echtgenote en zijn 15-jarige dochter, die beiden ern stig, maar niet levensgevaarlijk ge wond werden. Ze zijn in het Rad boutziekenhuis in Nijmegen opgeno men Verzoek lot vervolging De ju ridische adviescommissie voor jon geren in Amsterdam heeft thans enkele maanden na het gebeuren bij de officier van justitie van arrondissement van Amsterdam klacht ingediend naar aanleiding van het politie-optreden tijdens de demonstratieve optocht tegen oorloc» Vietnam 7- a&rü de hoofdstad. Volgens getuigen zou de Amsterdamse politie op de be wuste datum zonder waarschuwing en zonder dat de demonstranten zich enig strafbaar feit schuldig maakten, op hen hebben Ingeslagen. Prins Claus naar Antillen Prins Claus zal op maandag 14 augustus de Nederlandse Antillen gaan daar in zyn functie van ere voorzitter van de „Konlnkrijks sport- liga" de opening te verrichten van de konlnkrijks spelen 1967, die dit jaar van 15 tot 20 augustus in de Nederlandse Antillen zullen worden gehouden. De Prins zal van zijn verblijf in Willemstad gebruik ma ken om met de Antilliaanse rege ring overleg te plegen over de beste ding van het voor de Nederlandse Antillen bestemde deel van het na tionaal geschenk dat door de be volking van de drie landen van het koninkrijk gezamelijk aan Prinses Beatrix en Prins Claus ter gelegen heid van hun huwelijk werd gege ven. Zoals bekend heeft het prin selijk paar enige tijd geleden beslo ten het grootste deel van het ge schonken bedrag te bestemmen voor de zorg van het gehandicapte kind in Suriname en de Nederlandse An tillen. Prins Claus keert op zaterdag 19 augustus in Nederland terug. Sabotage-melding? De Haagse politie, het hoofd van de veiligheids- diens van het ministerie lichting Papaconstantinoe heeft ver klaard dat de Griekse persvrijheid, die tijdelijk werd ingetrokken door de junta, binnen zeer korte tijd weer zal worden ingevoerd. Enorme hoogoven De Jawata ijzer- en staalmaatschappij heeft gisteren bekendgemaakt, dat te Sa- kai in de buitenwijken van Osaka, de grootste hoogoven ter wereld ge reed gekomen is. De hoogoven, die een capaciteit van 2.602 kubieke ter heeft, zal op 31 Juli aangestoken worden. Door deze nieuwe hoogoven zal de maandelijkse produktie Jawata stijgen tot ruim 1 miljoen ton, waarmede deze onderneming de op twee na grootste staalfabriek ter wereld zal zijn geworden Ongewenst Nenko Belew, eerst secretaris van de Bulgaarse ambas sade in Tirana, moet Albanië op korte termijn verlaten omdat hij din gen zou hebben gedaan die or enigbaar worden geacht met zijn diplomatieke status. maandagavond de voorzitter van de geweldloze negerstudentenorganisatie, Brown, neergeschoten en licht gewond nadat hij een vergadering had toe gesproken. Bij de schietpartij werd een politieman gewond; zijn toe stand is niet ernstig. Spanish Harlem New York) hebben maandagavond 2.000 Portoricanen branden gesticht en met de politie gevochten. Voor het eerst sinds drie dagen zyn de onlus- over de Harlem-rivier heen ge slagen naar South Bronx, waar zeer vele Portoricanen wonen. In Spanish Harlem ontstond een georganiseerde rel compleet met sluipschutters op de daken. Twee personen kwamen om het leven; een politieman en elf burgers werden gewond. Te Pontiac (Michigan) een stad met 82.200 inwoners, die 40 km ten noorden van Detroit is gelegen, is maandagavond geplunderd en brand gesticht. In de zuidelyke wij ken van de stad werd zo nu en dan een schot gelost. In een twaalftal panden ontstond brand. De politie in Portsmouth (Virginia) heeft maandagavond 21 blanken gearresteerd die zich schul dig maakten aan wanordelijk ge drag; een twaalftal pistolen en ge- :n alsmede 5.000 kogels werden in beslag genomen. Voor de gehele stad is een avondklok afgekondigd. Maandagavond is te Rochester (New York) een neger doodgescho ten, terwyl hy met een auto in de richting van een groep politie-amb- tenaren reed, die probeerde een on rustige menigte uiteen te drijven, die een brandweerauto met stenen bekogelden. Er zou nog een dode ge vallen zyn; er werden 30 arresta ties verricht. In Toledo-Zuid (Ohio) werd de politie samengetrokken in een negerwijk, waar ruiten werden in gegooid, waar werd geplunderd en brand gesticht. Tenminste vier per sonen werden gearresteerd. Nader hand is verklaard, dat de wanorde lijkheden om zich heen grijpen; met verlof zijnde politiemannen worden in dienst geroepen. Ook in Cinci- natti (Ohio) werd brand gesticht. In een negerwijk van Tucson (Arizona) zijn maandagavond rel letjes uitgebroken nadat een brand bom geworpen was in een verfwin- kel. Kritiek op Johnson In parlementaire kringen in Was hington hdort men felle kritiek op president Johnson, die volgens de Luxortheater Jeugdvakantiebezigiu den Film „Gevangen ln de tunnel" steeg): Opening tentoonstelling „Ter r« Hnrt.nc A uur nnm Sljthoff's Ultgeversmij. 8 Jeugddorp (bij slecht weer ln Stadt gehoorzaal): Vakantiebezigheden 1 rlété-programma 2 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Opening c< spreksavond 8 VRIJDAG Oude Vest: Evangelisatie Chrlstec gem. „Eccllesla", 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspr kelljk christendom. Spr. evang. N. d. Brugge. T.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezi Christus van de heiligen der laats: dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 Zijlsingel 2: Volle Evangellezendln Spr. evang. J. P. H. Zijlstra. 10 Lu l 9.15 uur. „Batman '66", Af e» critici de binnenlandse ws norde le lijk heeft verwaarloosd. De Republikeinen kritiseren John sons traagheid bij het ingrijpen in de over Amerika spoelende golf geweld en rechtse democraten den ook dat de president harder moest optreden tegen de rellenma- kers. In meer progressieve parlemen taire kringen leek men te geloven dat de regering-Johnson door Viet nam Amerika's grote binnenlandse problemen ernstig verwaarloosd heeft en dat het rampzalige geweld dat Amerika nu meemaakt daar een regelrecht gevolg van is. Het negerlid van het Huis van Afgevaardigden Conyers, die uit De- troit komt en zonder enig succes gis teren poogde de sluipschutters, plun deraars en brandstichters in zijn stad tot rede te brengen, zei gister avond dat het grote probleem der huidige situatie is dat de opstandi ge negers, waar ook in Amerika, de gene zijn over wie men alleen leest. Zolang dit zo blijft en de commu nicatie tussen de zo uitgebreide ar me zelfkant en de overheid van het welvarende Amerika niet op gang komt, lijken rassenrellen, die in we zen misschien vaak meer achter- buurtrellen van misdeelden zijn, aan de orde van de dag te zullen blijven. middag 2.30 uur. zond. 2. uur: Avondvoorstelling: „Frankensti schiep 'n vrouw", 18 J. Iedere ave (ook zond.)7.00 en 9.15 uur. Rex „Die knotsgekke kereis hun vliegende kratten7', a.l. dag. 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Studio „Sla nooit e Trianon „Caprice", 14 J. <1 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.15. 4 opend dinsdag t/m. zaterdag 10 nam. Zondags 15 „Ball, beeld droombeeld" Geopend dagelijks 10 Adressen W.A.O. kloppen nog niet Honderden ongevallen- en invalidi- teitsrentetrekkers, die deze maand hun nieuwe W.A.O.-uitkering zouden krygen, hebben hun postcheque niet ontvangen. Dit kon gebeuren doordat zy verhuisd waren sinds hun adres by het Grmeenschappelyk Admini stratiekantoor in de computer was ge stopt, of doordat hun adres onbekend was. Ook volgende maand is het mo gelijk dat nog niet alle adressen van invaliden juist zyn verwerkt. De uit keringen hebben voortaan plaats tus sen de tiende en de vyftiende. Wie op 17 augustus nog geen cheque heeft ontvangen, wordt aangeraden by 'n districtskantoor van het GAK aan te kloppen. Degenen die deze maand gedupeerd werden door de overschakeling in het uitkeringssysteem, konden op de G.A.K.-kantoren voorschotten kry gen. By het G.A.K. bestaat de voor lopige indruk dat de gemeenteiyke sociale diensten slechts in geringe mate hebben moeten bijspringen. Vervol" van pag. 1 Production Ltd stuitte 90 km de kust van Norfolk op gas. Het be treft hier geen nieuwe gasbel, maar wel is hiermee bevestigd, dat zich in oostelijke richting een onuitput- telyke voorraad gas uitstrekt. Treinongeluk Elf personen zyn om het leven gekomen en tachtig Bui- I zUn gewond, toen zondag by Sena- tènlandse" 'bAndwèer en dor Pompeu Jn jdOdrdooateMJk-Bra- Het wild-west-verhaal begon aan i sterk te remmen en zijn wagen van het eind van de middag op de Mo- de weg te rijden. De politieauto sloeg lenlaan in Hillegersberg. Toen de by deze manoeuvre in een heg en Nog meer aardga* In de Noord- j Rotterdammer een stopteken van I werd zwaar beschadigd, zee is gisteren opnieuw aardgas aan- j een politieman negeerde en ln sajr geboord. Het booreiland Transocean j witte personenauto met grote snel Shell UK Exploration and j heid doorreed. Omdat de J Ten toonstelling: zondags 13-—17 I"en toonstelling Kyösaï. dags 13- Ryksmuseum iteenctraat (lags 13-17 i RIJ kern useum voor de de geechlefl nla der natuurwetenschappen: Dj toonstelling wandkleden Canine der Meer. Maandag t/m zaterdag uur voorm.—5 uur nam; bovenc dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 gustus). AVOND. EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Freest Smallenburg te Lelderdo wordt waargenomen door de Ha\ Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen huisarts, daar tot maandagmorgen dokterstelefa 22222. HAAGS! AGENDi (Van donderdag 20 juli t/m woensdag 26 juli). DINSDAG 25 JULI Openluchttheater „Zulderpirk" 14 uur: Bert Brugman: „Ivanhoe" Toneelgroep Harleklno: „Het i van hét KolJ" er, Haags Ma Gouden Schelp". Poppentheater Frank Kooman, uur: „Sophonynu8, het wyze konijn Oude kerk. 20.00 uur: Sander Marlon orgel mm.v. het fagot-1 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 i Vechtpartij de koninklyke marechaussee onder zoeken of er werkelijk sprake is van sabotage by een geval van rookont wikkeling in de archieven van het directoraat-generaal Europese sa menwerking aan de Herengracht in Den Haag. Vrydag om ongeveer middernacht kwamen by de politie anonieme telefoontjes binnen, die alarm meldden. De onmiddlellijk met groot materiaal en het waterkanon uitgerukte brandweer rook in het souterrain een vreemd luchtje. buitenland Weer persvrijheid De Griekse onderminister van de Pai* en v©or- zilië een trein ontspoorde. De trein kwam uit het binnenland en was op weg naar Fortalezza, toen het ongeluk gebeurde. Vier ry tuigen sloegen om. Tekort van tien miljard Het Amerikaanse ministerie van Fina- ciën heeft bekendgemaakt, dat de Amerikaanse overheidsuitgaven in het op 30 januari j.l. geëindigde be grotingsjaar 1967 9.938 miljard dol lar hoger zyn geweest dan de begro ting aangaf. Het is het grootste te kort sedert 1959. Het begrotingsjaar 1966 leverde een tekort van 2.251 miljoen dollar op. de politie in verband met een serie kleine misdryven werd gezocht en omdat hij, naar men vermoedde, zon der rybewijs reed. achtte dc politie het noodzakelijk de achtervolging in te zetten. Die achtervolging begon met een surveillancewagen, maar weldra waren er zes wagens in de strijd. Met zeer grote snelheid reed de man naar Berkel en Rodenrijs en vandaar naar Bergschenhoek. Ty- dens deze rit probeerde de vluchten de automobilist talrijke malen poli tiewagens, die hem wilden inhalen van de weg te drukken. Ook paste hy de truc toe om by een hoge snel heid plotseling sterk snelheid te min deren. In Hillegersberg deed zich op de Erasmussingel en gevaarlyk incident voor, toen de man met hoge snelheid inreed op een hem tegemoetkomende politiepersonenauto. De agent die achter het stuur van de auto zat. kon Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg ernstig ongeluk voorkomen door gisteren. Een verkeersprobleem vluchtende Rotterdammer even la ter noodlottig, toen hy in Hillegers berg voor een andere automobilist moest stoppen. Terwyl de man af remde sloeg de motor van zyn auto af. Twee agenten sprongen uit hun auto en holden naar de gestrande wagen van de vluchteling. De Rot terdammer, die het gevaar zag aan komen, draaide daarop snel alle ra men van zyn auto dicht en deed de portieren op slot. Een van de agen ten zag zich toen wel genoodzaakt een portierraam in te slaan. Er ontstond onmiddellyk een vechtparty tussen de agent en de Rotterdammer, die de eerste op een aantal lichte verwon dingen kwam te staan. Met assisten tie van een aantal andere agenten slaagde men er tenslotte met veel moeite in de vluchteling te arresteren. De jongeman, die thans in een cel van een der politiebureaus is opge sloten, weigert ieder commentaar op de emotionele gebeurtenissen Amsterdam Den Heidei Ypeiiburg onbew. 23 13 zw. bew. 21 14 licht bew. 24 14 mist 24 13 licht bew. 23 11 onbew. 24 11 >nbew. Stockholm zw. bew. 22 7 Oslo regen 23 19 Kopenhagen licht bew. 20 14 Aberdeen ontoew. 20 7 Londen geh. bew. 25 15 Brussel onbew. 25 11 Luxemburg onbew. 24 12 Parys onbew. 26 12 Bordeaux onbew. 27 15 Grenoble onweer 18 Nice half bew. 31 21 Berlijn onbew. 24 13 Frankfort onbew. 26 12 München licht bew. 24 14 Zürlch zw. bew. 25 14 Athene Ma'lorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2