Pingeon, de stille triomfator Quick Boys geklopt De Tour in cijfers Balans Tour favorieten wachtten tevergeefs op inzinking van gele-truidrager Onvermoede kracht PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 JULI 1967 (door Fred Racké) Jan Janssen wilde het aan de finish in Parijs dain tenslotte toch nog wel kwijt: „We hadden eigenlijk nog wel een sterkere ploeg moeten hebben. We hebben hem naar beste weten samengesteld en ik geloof niet, dat er meer renners zijn, die ervoor in aanmerking konden ko men. Jammer". Daarmee is on geveer aangegeven, waaraan het de Nederlandse ploeg in deze landen- tour schortte: een équipe die de pure kracht, iraar ook de wils kracht kon opbrengen om voort durend aan te vallen. Dat is deze ploeg niet geweest. Niet, dat Jan Janssen dan deze ronde zou heb ben gewonnen. De man, die in Angers, drie weken geleden, uit zicht had op de gele trui, heeft daarvoor zélf ook teveel „slechte dagen" gekend. Janssen heeft dat tijdens de tour ook wel erkend. Bijvoorbeeld in Roubaix, na enkele dagen al, toen hij zich had voor gesteld afstand te nemen van de concurrentie. Een plan, dat mis lukte, voornamelijk omdat de kop man van de oranjeploeg „de grote vorm" niet had gevonden. Dat op de Galibier, toen Janssen een lekke band kreeg en niet meer tot by de vedetten kon komen, de Tour voor Nederland verloren is gegaan, mag men niet zeggen. Ook op die dag, in de hitte, in het heetst van de strijd ook, reed Janssen beneden zijn normale kunnen. Er zijn, in deze tour, en daarvoor, voorbeelden aan te ha len van renners, die onder soort gelijke omstandigheden wél weer aansluiting kregen, coureurs al thans, die de „klap", de aanslag op het moreel op dat moment beter hebben kunnen opvangen dan Janssen deed. /Vat nu te zeggen van de opgewekt heid. waarmee Janssen zich in de groene trui vertoonde? Van de manier waarop hij in de laatste dagen van de Tour steeds weer vaststelde toch zo innig tevreden met dat kledingstuk te zijn? Er is. natuurlijk, wat „theater" gekomen, zoals dat In de beroeps-wieler sport. die zo vaak en zo veel lijkt op wat artiesten bedrijven, onver mijdelijk is. De groene trui is na tuurlijk een redelijk aantrekkelijke prooi. Maar nletv oor iemand die heeft gedacht de tour te kunnen winnen. Er zijn Janssen een paar dingen ernstig tegengevallen, in deze landenwedstrijd. De kracht en de inzet van de Nederlandse ploeg bijvoorbeeld. De „hulp" van de buitenlanders. De kracht van Pin- geon, die niet was ingecalculeerd. Stellen we dit voorop: er was reden aan te nemen, dat Janssen kan sen had op het winnen van deze tour, ondanks hetf eit, dat hij in de bergen niet beter is dan de beste klimmers en dat, terwijl toch daar de verschillen tot stand ko men. Janssen moest dus „op het vlakke" zijn winst vergaren. Men moch ook aannemen, dat hem daartoe bijstand zou worden gebo den. Door Belgen bijvoorbeeld, die niets te verliezen en alleen maar geld te verdienen hadden. En door anderen, die door Maurice de Muer, Janssens invloedrijke ploeg leider, konden worden benaderd. Maar die onderhandelingen kunnen alleen resultaat hebben als alles en ledereen, die van het gezelschap der groten deel uitmaakt, akkoord gaat. Dat akkoord is niet bereikt. Het blijft achter de schermen van de wielersport verborgen, waarom niet. En dus won Jan Janssen de ronde niet, en hij heeft dat al heel lang geweten In feite al na de eerste week van de Tour. Wat zjjn er, tenslotte, voor Ne derland als pluspunten te melden? Er is een tweede plaats in het ploegenklassement. Men moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat die plaats maar zeer gedeelte lijk de verdienste van de com plete ploeg is geweest. Janssen zelf heeft door in de zwaarste étappes van deze ongetwijfeld zware tour bij de besten te blij ven, bij de schaarse eenheden die het veld aanvoerden, de minuten aangedragen voor die tweede plaats. De andere leden van het team, uitgezonderd Schepers en zeker ook de trouwe Van der Vleu ten, hebben zeker niet hun beste Tour gereden. En ondanks her haalde verklaringen dat „de geest uitstekend was" hebben nauwlet tend toekykende buitenstaanders andere ervaringen opgedaan. Wagt. mans was een aardige, soms vro lijke, maar zeker niet invloedrijk® ploegleider. Het is Ab Geldermans geweest, die veel heeft gered van de eenheid van de ploeg. Eén op merking nog, betreffende Schepers. De jonge Limburger heeft bewezen een uitstekende Tour te kunnen rüden. Het Is te hopen, dat zovele andere jonge Nederlanders die ge legenheid nog krygen. Het tekort aan wilskracht dat in deze Tour naar voren is gekomen, is zeker niet in de laatste plaats te wijten aan de weekheid waarmee men in ons land de renners omgeeft. De (te) grote verdiensten die men hen laat genieten voor prestaties, die in Internationaal verband met ma ximaal de helft zouden worden ge honoreerd. „Ze leggen die jongens in de watten", heeft Janssen al eens verklaard. Wim Schepers heeft in deze Tour kunnen zien, wat dat allemaal wil zeggen. En hij gaf het in Parijs volmondig toe: „In de Tour leer je pas. hoe moeilijk het kan zjjn om als wielrenner je geld te verdienen". (door Fred Racké) Parijs, zondagavond Roger Pingeon heeft de Ronde van Frankrijk ge wonnen. Het Pare des Princes veerde op, toen de lange, een tikje op Fausto Coppi lijkende renner, 't beroemde poortje verliet en op de wielerbaan in de schijnwerpers van de natie belandde. Parijs, Frankrijk ook, jubelde om zijn held, om de stille rijder uit de Jura, die roem vergaarde, waar anderen door botte pech of tactische onkunde sneuvelden. Ook de laatste kilometers, alleen strijdend in de tijdrit, heeft Roger Pingeon kunnen overbruggen zonder dat de inzinking kwam. De genadeloze klap, die Roger Pingeon altijd opliep, toen hij als wielrenner nog niet volwassen was geworden. De inzinking waarmee het peloton, waarmee de vedetten dagen lang hebben gerekend. De inzinking die niet kwam, ditmaal. Omdat opnieuw een oude wieier wijsheid tot leven kwam: de gele trui geeft een renner onvermoede krachten. En Roger Pingeon won met gebruikmaking van die krachten de Ronde van Frankrijk, die ditmaal was bestemd voor landenteams. Pingeon, de voormalige loodgieter, meiyk dat Pingeons positie steeds géén favoriet, ruim drie weken geleden. Maar in het tumult, dat eindeiyk terugkeerde in een evene ment dat door beroepsrenners zélf al te opvallend om zeep dreigde te worden geholpen, tuimelden anderen van hun voetstuk. Er was een Jan Janssen, die een luttel verschil op een berghelling, veroorzaakt door 'n lekke band, niet meer kon overbruggen. Op de Gali bier verspeelde Janssen de ronde. Er was een Felice Gimondi, die een op ponerende maag niet tijdig kon be dwingen. In één slapeloze nacht ver loor Gimondi de ronde. Er was een Lucien Aimar, die listen en lagen leg de, maar tenslotte op de vreemd- kronkelende paden van zyn eigen tactiek door een tekort aan krachten sneuvelde. Er was een Julio Jimenez, die de last van de jaren moest erva ren op een moment dat door hem moet zijn uitverkoren om dan nu eindelijk toe te slaan. Er was, al weer, zoals vele jaren, een Raymond Poulidor, geboren voor het ongeluk, Door een val, nog een val en een lekke band, verspeelde opnieuw Pou lidor de ronde. En Roger Pingeon bleef maar altijd overeind. Hoogmoed Maar éls, vraagt men. éls die pech, die ziekte, die valpartijen er nu eens niet waren geweest, had dan nog Pingeon de ronde gewonnen? Mis schien wel. Want bij al dat misfor tuin is ook de onderschatting geko men. De hoogmoed van de vedetten, die niet wilden geloven in de oude wijsheid, in de krachten, verborgen achter het bezit van de gele trui. Kon men het niet dagenlang vernemen, uit vrijwel ieders mond? „Ach,die Pingeon ryden we wel uit het geel. Die krijgt nog wel een klap". De klap kwam niet. En het wachten erop is voor de vedetten funest geweest. Ook dat is een van de redenen geweest, waarom Roger Pingeon de ronde kon winnen. Er zijn er meer. maar ze zijn van later datum. Toen eenmaal bleek, na- moeilijker viel aan te tasten, moest „Het spel", het heersen en verdelen van de groten in de wielersport, in het peloton van de tour. worden aan gepast. Het kon toen eenvoudig niet meer. dat een Fransman de tour nog zou verliezen, waar diezelfde tour dag in dag uit werd geprezen om zijn formule: die van de landenploe gen. De nationale trots, door Goddet dagelijks opgeblazen tot vooroorlogse proporties, zou een verschrikkelijke klap hebben gekregen, als Pingeon de tour toch nog uit handen zou hebben moeten geven. Beroeps wielrenners. en zeker de „vedetten" onder hen, zijn verstandig genoeg om te beseffen, dat zoiets in hun vak niet mag voorkomen. Zeker niet. nu onder verschrikkelijke omstandighe den een der hunnen, Tom Simpson, stierf. Toen de ronde van Frankrijk al een smet kreeg, die nimmer meer kan worden weggewist. Tot in lengte van jaren immers zal men nog spre ken over „de doping-ronde waarin stierf". Schitterend Dit alles houdt niet in. dat Roger Pingeon de zege niet zou hebben ver diend. De „derde man" van de Fran se nationale ploeg heeft de gele trui met een schitterende inzet verdedigd op plaatsen, waar anderen tenslotte toch tekort schoten: in het hoogge bergte. De ronde heeft een eerlijk, arbeidzaam winnaar gekregen. Een betere, in ieder geval, dan de vorig jaar met kunst- en vliegwerk door de merkenbazen naar voren gescho ven Lucien Aimar. Of de tour zélf zoveel eerlijker is geworden door de landenformule staat te bezien. Men roept in Frankrijk: door deze lan- dentour krijgen renners als Pingeon een kans zich te onderscheiden. Ik ben zo vry er tegenover te stellen, dat zonder pech van Poulidor er van Pingeon toch ook slechts een knechtenrol zo uzijn verlangd, zij het dan in dienst van het vaderland. En bovendien: de Tour heeft tóch ziin „spel" gekend. Steeds weer kon men allianties ontdekken, die duidden op een samenwerking van renners van hetzelfde fabrieksmerk, onderge bracht in verschillende ploegen. God det en Levitan zyn daaraan steeds voorbygegaan. Er moest, in deze tour, al zoveel worden gered. In de eerste plaats het gezicht van de beroeps- wielersport, na de dood van Tom Simpson. Het is niet helemaal ge lukt, dat alles. Er is voldoende aanleiding om te pleiten voor tóch weer een merken- tour. Omdat de fabrieken juist de sport in stand houden. Omdat de Tour van de fabrieken profiteert. Men moet dan alleen de merkenba zen de wysheid toewensen het za kendoen niet tot zelfs op het par cours van een wielerwedstrijd door te Laatste ritten Voor de volledigheid nog iets over de laatsten ritten. Zaterdag in de langste étappe van de ronde, een rit van Clermond-Ferrand naar Fon- tainebleau over 359 km maakte de karavaan er een wandelingetje van. Pas 40 km voor het einde maakte zich een groepje van elf man los, waarvan Paul Lemeteyer de sprint won. Haast werd vyfde en Schepers zesde. De winnaar had ruim11 uur in het zadel gezeten. In het eer ste gedeelte van de laatste etappe een ritje van Fontainebleau naar Versailles over 104 km hetzelfde beeld. Weer een dommelend peloton dat 't trio Bingelli, Wilde en Jacque- min met een voorsprong van 7y2 mi nuut in deze volgorde over de eind streep liet gaan. De tydrit tenslotte werd een grandioze overwinning voor Poulidor, die onder daverende toe juichingen van zyn landgenoten de eerste plaats voor zich opeiste met een voorsprong van 25 sec. op Felici Gimondi. Jan Janssen werd vierde en Jos van der Vleuten verraste met een keurige negende plaats. Janssen wenst Pingeon geluk met zijn zege in de Tour. Grote prijzen van Tsjeclio-Slowakije Mike Hailwood wereldkampioen in 250 cc-klasse Door een zege in de 250 cc-klasse tydens de wedstryden om de Gro te pry zen van Tsjecho-Slowakye, Is de Engelsman Mike Hailwood we reldkampioen in deze klasse gewor den. Tydens de race van de 350 cc- motoren kwam de Brit Chris Conn ten val. Hy werd in bewusteloze toe stand naar een ziekenhuis overge bracht. Volgens de eerste berichten is hy niet ernstig gewond. Mike Hailwood bracht met zyn vier cilinder Honda ook de race in de 500 cc-klasse op zyn naam. De Brit verkleinde daardoor zyn ach terstand in de rangschikking voor het wereldkampioenschap der halve liters op Giacomo Agostini, die twee de in de race werd. De uitslagen zyn: 350 cc-klasse: 1. Hailwood (GB) met Honda 58 min 13,7 sec (gem 158 km/ uur) Stand wereldkampioenschap: 1 en wereldkampioen Hailwood 40 pnt; 2 Agustini (It.) 24 pnt; 3. Woodman 12 pnt. 125 cc-klasse: 1. Ivy (GB) met Ya maha 45.09.4 (148.1 km/uur). Stand wereldkampioenschap: 1. Ivy 38 pnt, 2. Read (GB) 34 pnt, 3. Gra ham 26 pnt. 250 cc-klasse: 1. Read (GB) met Yamaha (gem. 156.6 km/uur). Stand wereldkampioenschap: 1. Read 42 pnt, 2. Bryans (Ierl) 36 pnt, 3. Ivy 34 pnt, 4. Hailwood 30 pnt. 500 cc-klasse: 1. Hailwood (GB) met Honda 1.06.33.7 (gem. 157.1 km/uur). Stand wereldkampioenschap: 1. Agos tini 36 pnt, 2. Hailwood 30 pnt, 3. Judith Salomé heeft voor de tweede maal in kort tydsbestek over de Zweedse Margaretha Strandberg getriomfeerd. Versloeg zy de Zweedse reeds in de finale van het Wimble don Jeugdtoernooi, zondag bleek zy weer de betere in de eindstryd van het internationale jeugdtoernooi van de Westberiynse club Rot-Weiss. toen zy de Zweedse opnieuw als te genstandster kreeg. De grotere sla genvariatie van de linkshandige Am sterdamse en haar betere anticipatie gaven de doorslag in het spannende slotduel dat in drie sets werd beslist: 6—7. 6—2. 7—5. PETER DE JONG IN BASKETBALSELECTIE het de Peter de Jong, ere-divisie gepromoveerde Bona Stars, is uitgenodigd voor de selec- tiegroep van de Nederlandse basket- balploeg, die zich heeft geplaatst voor het Europees kampioenschap, dat van 28 september tot en met 8 ok- zege (51), tober in Helsinki en Tampere wordt gehouden. In augustus en september zal de ploeg zich op dit kampioen schap gaan voorbereiden. Er staan o.a. wedstryden tegen Bratislava, het Tsjechische en het Israëlitische team op het programma. De uitslag van de 21e etappe luidt: I. Lemeteyer (Fr.) de 359 km in II.12.47 (met bonificatie: 11.12.27); 2. Swerts (Rode Duivels. België) z.t. (met bon. 11.12.37); 3. Basso (Prima- vera, Italië) z.t. (met tx*i. 11.12.42); 4. Schleck (Zwits./Lux.)5. Haast (Ned.)6. Schepers (Ned.)7. Brands (België)8. Junkermann (Did.)9. Riotte (Fr.); 10. Scandelli (Primave- vera, Italië); 11. Chappe (Bleuets, Fr.) allen 11.12.47; 12. Hoban (G.B.) 11.14.59; 13. Marine (Esperanza, Sp.) z.t.; 14. Delisle (Coqs, Fr.) z.t.; 15. Godefroot (Rode Duivels, Belg.) 11.16.00; 16. Karstens (Ned.) 11.19.29; 25. De Roo (Ned.)36. Janssen (Ned.) 41. Harings (Ned.)50. Zilverberg (Ned.)68. Van der Vleuten (Ned.) allen dezelfde tyd als Karstens: 11.19.29. Het ploegenklassement van de 21e etappe luidt: 1. Nederland (Haast, Schepers, Karstens) 33.45.03; 2. Frankrijk z.t.; 3. Primavera, Italië z.t. De uitslag van het eerste gedeel te van de 22ste etappe luidt: I. Bingelli (Zwits./Lux.) de 104 km in 2.45.44 (met bon. 2.45.24); 2. Wil de (Duitsland) z.t. (met bon. 2.45.34) 3. Jacquemin (Rode Duivels, België) (met bon. 2.45.39); 4. Hoban (GF.) 2.51.36; 5. Monteyne (Rode Duivels, België) z.t.; 6. Schepers (Ned.) z.t.; 7. Paul in 't Ven (Rode Duivels. Bel gië» 2.51.39: 8. Karstens (Ned.) 2.52.18: 9. Reybroeck (Rode Duivels, België)10. Schleck (Zwits./Lux.) II. Grain (Coqs, Fr.); 12. Polidori (Primavera, Italië); 13. Harings (Ned.); 14. Van Schil (Rode Dui vels); 15. Godefroot (Rode Duivels); 18. De Roo (Ned.)29. Van der Vleu ten (Ned.)40. Janssen (Ned.)59. Zilverberg (Ned.); 84. Haast (Ned.). Het ploegenklassement van het eerste gedeelte luidt: 1. Rode Dui vels, België (Jacquemin, Monteyne, P. in 't Ven) 8.28.59; 2. Zwitserland- Luxemburg 8.31.16: 3. Duitsland 8.32.12; 4. Nederland (Schepers, Kar stens, Harings) 8.36.12. De uitslag van het tweede gedeel te van de laatste etappe luidt: 1. Poulidor (Fr.) 1.02.52; 2. Gimon di (It.) 1.03.17; 3. Pingeon (Fr.) 1.03.37; 4. Janssen (Ned.) 1.04.22; 5. Balmanion (Primavera, It.) 1.04.28; 6. Aimar (Fr.) 1.04.56; 7. Gines Gar cia (Sp.) 1.04.59; 8. Lebaube (Coqs, Fr.) 1.05.10; 9. Van der Vleuten (Ned.) 1.05.11; 10. Huysmans (Belg.) 1.05.14: 11. Wolfshohl (Did.) 1.05.20; 12. Karstens (Ned.) 1.05.22; 13. Ji menez (Sp.) 1.05.38; 14. Van Schil (Rode Duivels, Belg.) 1.05.40; 15. ex aequo Van Clooster (Rode Duivels, -Belg.)Milliot (Bleuets, Fr.) 1.05.41; 35. Schepers (Ned.) 1.07.02; 44. Haast (Ned.) 1.07.28; 50. Zilverberg (Ned.) 1.08.22; 63. De Roo (Ned.) 1.09.46; 80. Harings (Ned.) 1.11.39, Het ploegenklassement van het tweede gedeelte van de laatste etappe luidt: 1. Frankryk (Poulidor. Pingeon, Aimar (3.11.05); 2. Nederland (Jans sen, Van der Vleuten, Karstens) 3.14.55; 3. Italië (Gimondi. Poggiale, Vicentini) 3.16.06. Klassementen Algemeen eindklassement: 1. Pin geon (Fr.) 133.53.50; 2. Jimenez (Sp.) op 3.40; 3. Balmanion (Primavera, It.) op 7.23; 4. Letort (Bleuets, Fr.) op 8.38; 5. Janssen (Ned.) op 9.47; 6. Aimar (Fr.) op 9.47; 7. Gimondi (It.) op 10.14; 8. Huysmans (Bel.) op 16.45; 9. Poulidor (Fr.) op 18.18; 10. Man- zaneque (Esperanza, Sp.) op 19.22; 11. Junkermann (Did.) op 23.02; 12. Monty (Belg.) op 23.06; 13. Brands (Belg.) op 25.08; 14. Haast (Ned.) op 26.23; 15. Bodrero (Primavera, It.) op 26.30; 16. Van Clooster (Rode Dui- In feite betekende het uitstekende doelpunt van Kwakkernaak, één mi nuut voor het rustsignaal van de Haagse arbiter Geurens met het hoofd gescoord, de genadeklap voor Quick Boys. In de voorgaande 44 minuten waren de Katwykers zeker niet kansloos geweest tegen het ma tige spel van de nieuwe Rotterdam- Delftse voetbal stichting Xerxes/ DHC, dat op Nieuw-Zuid In Kat- wyk voor het eerst naar buiten op trad. Op oorlogssterkte (alleen Ra- dovic was door vakantie absent) waren zy naar de badplaats geko- Ze behaalden ook een royale veel bevrediging nam kwam eigenlyk vry onverwacht. Want nadat Leo Pluimgraaff de in rood-wit gestoken Katwijkers naast Xerxes/DHC had geschoten Ha- negem had met een keihard geno men vrije trap, waarop doelman Vooys zich verkeek, de score ge opend waren de kustbewoners herhaaldelyk voor het doel van kee per Treytel te vinden. Pluimgraaff, Klinkenberg en Van Leeuwen had den met wat meer geluk de score in die periode een verrassende wen ding kunnen geven Na de hervat ting was het gedaan met de Katwy- vels. Belg.) op 26.40; 17. Samyn (Bleuets, Fr.) op 28.42; 18. Gines Garcia (Sp.) op 28.56; 19. Bayssiere (Coqs, Fr.) op 29.23; 20. Schleck (Zwits./Lux.) op 32.09 21. Rabaute (Bleuets, Fr.) op 34.42; 22. Polidori (Primavera, It.) op 36.04 23. Le baube (Coqs, Fr.) op 37.23; 24. Van Springel (Belg.) op 37.54; 25. Sche pers (Ned.) op 38.15; 30. Karstens (Ned.) op 40.46; 67. Van der Vleuten (Ned.) op 1.20.28; 71. Zilverberg (N.) op 1.29.26; 75. Harings (Ned.) op 1.36.15; 76. De Roo (Ned.) op 1.36.4S. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankryk 412.16.54; 2. Nederland 412.54.59; 3. Primavera, It. 413.00.43; 4. België 413.11.09; 5. Bleuets. Fr. 413.12.20; 6. Spanje 413.16.26. Puntenklassement 1. Janssen 154 pnt.; 2. Reybroeck 119 pnt.; 3. Van den Berghe 111 pnt.; 4. Basso 99 pnt.; 5. Karstens 96 en Gimondi 96 pnt. Bergklassement: 1. Jimenez 122 p.; 2. Balmanion 65 p., 3. Poulidor 54 p.; 4. Gimondi 45 p.. j 5. Pingeon 44 p.. 6. Jansen 33 p. De Ronde van Frankryk werd af gelegd met een gemiddelde snelheid van 35.018 km/uur. De winnaar Ro ger Pigeon bereikte een moyenne van 34.775 km/uur. De Belgische Rode Duivel Guido Reybroeck beschikte op het einde van de tydrit, die de Tour de France afsloot, over de meeste adem: hij reed de laatste ronde in het Pare des Princes in j 30.7 sec. en dat was 0.3 sec. sneller dan Stablinski, die tweede werd. Desiré Letort is door een internatio nale jury uitgeroepen tot de stryd- lustigste renner. Deze Fransman, die uitkwam voor de Franse ,31euets'* heeft van de start van de Tour de France af in de kop van het alge meen klassement vertoefd en dat vonden de heren juryleden deze eervolle vermelding en de Prijs van 5.000 francs, die daaraan verbonden was, waard. In de eerste helft waren het hoe genaamd twee gelykwaardlge ploe gen. Het deerde de Katwykers niet, dat op het middenveld, en dikwyis diep in eigen verdediging, één van Xerxes-aankopen „Beer" Kreyer- maat liep. Dat was eigenlyk niet nodig ook, want het vroegere Feye- noord-idool miste nog de conditie om weer een heldenrol te vervul len. Maar aangezien de voltallige ,X>elftse" (wel geteld twee DHC-ers> formatie conditioneel nog weinig in haar mars had, was hettoch „Beertje", die door zyn tactische op treden de hoofdrol op het midden veld en in de achterhoede speelde. Het doelpunt, waarmee Xerxes-DHC vlak voor rust een 2—1 voorsprong Beer Kreijermaat Xerxesen Andries van Leeuwen (Quick Boysi in fel duel om de bal. Haarlem heeft zondag de bene fietwedstrijd tegen Volendam ten bate van Dick Tol. die afscheid heeft genomen van de actieve voetbalsport met 32 gewonnen. Er waren 3000 toeschouwers. RCH verloor in een vriendschap- pelyke ontmoeting voor 4000 toe schouwers de eredivisieclub DWS met 42. De Zweed Torsten Hallmann, houder van de wereldtitel, heeft zon dag met een Husqvarna de Grote Prys van Zweden, tellend voor het wereldkampioenschap motorcross in in de 250 cc-klasse gewonnen. Hall man bracht zondag in Haelsingborg beide manches op zyn naam. In de competitie om de titel deelt Hall mann momenteel de eerste plaats met de Belg Joel Robert, die ii eerste heat ten val kwam en stryd moest staken kers. Zonder zich nog ook maar enigzins in te spannen, liep de ere- divisieploeg gemakkeiyk uit naar geflatteerde 51 overwinning. Zy kwamen daarby wel aan enkele er goedkope doelpunten. Zoals het derde doelpunt, dat Kwakkernaat ongehinderd uit bui tenspel positie kon scoren. Xerxes legde Quick Boys nu haar wil op. Vooral Hanegem bleek tot dingen in staat, die hem ver boven zyn mede- voorwaartsen deed uitsteken. Dat Pansier er 4—1 van maakte en Hane gem uit een penalty (Aandewiel haalde Pansier onderuit) 5—1 scoor de was niet meer belangrijk. Quick Boys had zich allang by de neder laag neergelegd in deze wat tegen vallende wedstrijd. (Foto L.D./Holvast) Zuid-Afrika heeft in de finale van groep B van de Europese zone van het Davis-cuptoernooi, die in Durban is gehouden, ook de reste rende twee enkelspelen van Brazilië gewonnen. De Zuidafrikanen hadden reeds een beslissende 3—0 voorsprong genomen. Zaterdag versloeg Bob He witt de Braziliaan Edison Manda- rino met 16, 36, 64, 62, 60, waarna Cliff Drysdale met 63. 86, 64 over Thomas Koch zegevierde. De Hilversummer Rudi Mol heeft zondag in het Limburgse Beek een internationale 25 kilometer-wed- stryd gewonnen. Mol finishte na 1 uur 26 minuten en 15 seconden. Jacques Smits deed er 3,2 sec. langer over en eindigde op de tweede plaats. SPORT van vandaag 2

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6