BP bouwt groot over slagbedr i j f in Europoort Vuurgevecht in Brussel Familieberichten MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 JULI 1967 C^Qgendci Nieutve ra ffinaderij geopend. (Van onze Rotterdamse correspondent) De British Petroleum Company Ltd. gaat in Rotterdams Europoort een entrepot bouwen, van waaruit in de toekomst alle BP-raffinaderijen op het continent van ruwe olie zullen worden voorzien. Tankers van 200.000 ton dw zullen hun la dingen in Europoort lossen, waarna de ruwe olie wordt gedis tribueerd over de raffinaderijen in Antwerpen, Dinslaken, Hamburg en mogelijk ook Gotenburg. De capaciteit van het terminal wordt 20 miljoen ton per jaar. Met de bouw van dit olie over- en opslag complex is een investering van rond f 50 miljoen gemoeid. De eerste tan kers van 200.000 ton komen zo gauw Rotterdam de oliegeul in de Noord zee klaar heeft en Europoort bereik baar is voor de klasse tankers tot 225.000 ton dw. Europoort rtoau daarmee voor de BP dezelfde functie vervullen als Bantry Bay in Ierland voor Gulf, die met tankers van 300.000 ton gaat va ren. De BP gaat er van uit, zo is vanmorgen tijdens de opening van de BP-raffinaderij in Europoort meege deeld, dat in de komende twintig jaar tankers tot 225.000 ton de olie zullen vervoeren tussen de wingebie- den en Europa. Van Europoort uit wordt de ruwe olie gedistribueerd, hetzij per pijplei ding, naar Antwerpen, hetzij met kleinere tankers uit de klasse 60 tot 100.000 ton, naar Hamburg en Go tenburg. Van de zijde van de BP werd be wondering uitgesproken voor Rotter dams Initiatief in de Noordzee een vaargeul te baggeren waardoor tan kers tot 225.000 ton Europoort kun nen bereiken. Die voortvarendheid, waarmee dit. werk mede door steun van het rijk wordt aange pakt heeft de doorslag gegeven bij het besluit dit terminal in Euro poort te bouwen. Modern De nieuwe raffinaderij van de Bri tish Petroleum Raffinaderij Neder land NV is een van de modernste ter wereld. De automatisering en af standsbesturing zijn zover doorge voerd, dat er niet meer dan 18 man nodig zijn om het produktieapparaat te laten draaien. De raffinaderij heeft een capaciteit van 5 miljoen ton per jaar. Daarmee is het na Shell en Esio de derde in grootte langs de Nieuwe Waterweg. Ruim 3000 man hebben het bedrijf, dat 70 ha be slaat, in goed twee jaar gebouwd. De investeringen bedragen rond f 250 miljoen. Zware slag in het oerwoud Amerikaanse militairen hebben zondag in een zware slag in het oer woud nabij de Cambodjaanse grens tenminste honderd man van Üe ge regelde Noordvietnamese troepen gedood. Zij verloren zelf 22 mai een gebied, dat ongeveer tien km van de grens in de provincie Plei- koe ligt. Verscheidene comugnieën van de Amerikaanse vierde infanteriedi visie waren gewikkeld in een gevecht met een compagnie Noordvietname- zen. Zeven Noordvietnamezen wer den gevangen genomen en 39 ge wond. Generaal Westmoreland, de Ame rikaanse opperbevelhebber in Viet nam, verklaarde zondag dat de mi litaire toestand in Vietnam de afge lopen zes maanden is verbeterd en dat het vragen om versterking slechts in overeenstemming is met het goe de strategische principe, dat men het succes m^et vergroten. De generaal liet zich prijzend uit over de grotere doeltreffendheid waarmee de Zuidvietnamese troepen optreden, in 't bijzonder over de wij ze waarop zij nu met de moderne Amerikaanse wapens omgaan. Minister Luns van Buitenlandse Zaken heeft het complex in tegen woordigheid van 'n groot aantal gas ten uit binnen- en buitenland ge opend. BP heeft Europoort als vestigings plaats gekozen om zijn goede ver bindingen met de andere Europese landen. Van de produktie zal een kleine 60 procent bestemd zijn voor de Nederlandse markt, de rest wordt geëxporteerd. Tot het pakket van produkten behoren vloeibare pro paan en butaan, benzine, kerosine, gasolie, dieselbrandstof, stookoliën en zwavel. nieuwe raffinaderij is een schoon bedrijf. De raffinaderij ver bruikt zelf zijn raffinaderijgassen, wat de 120 meter hoge schoorsteen verlaat zijn minimale hoeveelheden. De voorzieningen gaan verder dan de voorwaarden, die de hinderwet heeft gesteld. Verwachting voor 1967: Teruggang in schoenprodnktie De verwachtingen van de „Federa tie van Nederlandse schoenfabri kanten" voor de Nederlandse schoen- produktie in 1967 zijn niet hoog ge spannen: een teruggang ten opzichte van 1965 in de orde van grootte van 5 pet. lijkt waarschijnlijk, zo deelt de federatie mee in haar verslag over 1966. Aan het Jaarverslag ontlenen wij verder o.m. het volgende: „De economische resultaten van het jaar 1966 moeten over het alge meen als ongunstig worden beoor deeld. De produktiviteitsstijging 4 pet) was niet voldoende om <Te stij ging van de loon- en salariskosten te kunnen compenseren. Bovendien slaagden verscheidene fabrikanten er niet in om de enorme prijsstijging van grondstoffen in 1966 16 pet) door te berekenen in het eindprodukt vanwege de hevige prijsconcurrentie op de binnenlandse en buitenlandse markt .Er is reden om aan te nemen dat de winsten als gevolg hiervan ongeveer gehalveerd zijn t.o.v. 1965. De ontwikkeling leidde er ook toe dat de personeelsbezetting in 1966 gemiddeld met 3.6 pet afnam. Aan het eind van 1966 lag de personeels bezetting in de schoenindustrie zelfs 5,5 pet beneden het peil van eind 1965. Ondanks de verslechterde concur rentiepositie en dank zij enorme in spanningen slaagde de schoenindus trie er in de export uit te breiden. De groei van de buitenlandse afzet was echter niet voloende om de te ruggang op de binnenlandse markt te compenseren. De federatie verwacht dat de ex portcijfers ongunstig beïnvloed zul len worden door de vrij aanzienlijke orders die enige fabrikanten direct of indirect uit Rusland hebben ge kregen. Telenrgestelde minima r in conflict met politie (Van onze Brusselse correspondent) De Brusselse gemeente Vorst is za terdagnacht in rep en roer geweest door een urenlang vuurgevecht van een 30-jarige Spanjaard met de po litie. De Spanjaard opende 's nachts om twee uur met een karabijn vanuit de eerste verdieping van zijn woning het vuur op enkele politiemannen die bil hem aanbelden. De politie was ge alarmeerd door een vrouw met de mededeling dat de Spanjaard haar echtgenoot zojuist had gedwongen met hem mee te gaan. Vermoed werd dat de Spanjaard de Belg wilde dwin gen hem het adres te geven van een Portugees meisje, dat onlangs een verhouding met hem had beëindigd en dat bij de Belgische familie had gewerkt. Een van de politiemannen werd door een kogel in de keel getroffen. Toen even later een tweede auto van de politie arriveerde met versterkin- Detective-roman in zakformaat.... Een inwoner van de Haagse Roe- mer-Visscherstraat vond zaterdag ochtend in zijn brievenbus een brief je waarin hem werd gesommeerd een enveloppe met flOOO.— neer te leg gen in een damestoilet op het tweede perron van het Haagse Holland Spoorstation. Zo niet, zo stond ver meld, dan zou zijn Icind ernstig ge vaar lopen. De bewoner, die vijf kin deren heeft, wendde zich ondanks een eveneens neergepende waarschu wing tot de politie, die zich ge heel volgens de detectieveboekjes verdekt opstelde nabij het toilet, ter wijl de bedreigde man een enveloppe met krantensnippers neerlegde. Weldra konden twee rechercheurs de afpersers' aanhouden. Het bleken een 15- en een 17-Jarig meisje uit een observatiehuis in Zeist te zijn. die vrijdagavond ontvlucht na diefstal van een damesfiets in de Roemer Visscherstraat waren terecht toen de douane-recherche gekomen en daar in een willekeurig lade van een bureau bu de Aero huis hun briefje hadden binnenge- Gronddienst N.V. een slof ongeban- gooid derolleerde sigaretten vond. Deze Na hun bekentenis werden beide vondst leidde tot de ontmaskering «ïeisjes door de kinderpolitie inge- vai. de vier meisjes en de twee doua- tftoten. I niets. gen, begon de Spanjaard weer te schieten en werd nóg een agent ge wond. De politie organiseerde daarop een regelrechte belegering van het huis. Toen het dag werd slaagden pas kele politiemannen er in het huis de achterzijde te naderen en viertal traangasbommen naar binnen te werpen, waarop de Spanjaard verloop van tijd met de handen bo ven het hoofd naar buiten kwam, De vermiste Belg werd dood in zijn woning' aangetroffen, de handen ge boeid. Het is nog niet duidelijk of het slachtoffer door een verdwaalde kogel is getroffen of vermoord. DINSDAG Ch. de Bourtoonhof: Electronicaciuta „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Luxortheater Jeugdvakanliebezipne- Zljlslngel 2: Volle Evangeliezending. >pr. evang. J. P. H. Zijlstra. 3 uur Afscheidsbijeenkomst ds. Berg 7 tot 10 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) it In Tel Aviv is zaterdag het huwelijk voltrokken tussen Jael Dajan, dochter van de Israëlische minister van Defensie Mosje Da- jan, en kolonel Dov Sjion. Rechts van de bruidegom: de vader van de bruid en (gedeeltelijk zicht baar) de vroegere -premier Ben Goerion. Geheel rechts opper rabbijn Goren van de Israëlische strijdkrachten, die het huwelijk voltrok. Op dezelfde dag huwde ook Dajans zoon Assaf. De Canadese bokser George Chuvalo, die woensdag in New York van de Amerikaanse zwaargewicht Joe Frazier verloor, zal misschien nooit meer in de ring kunnen staan. In een ziekenhuis in Toronto werd vrijdag vastgesteld, dat de 29-jarlge Chuvalo in zijn gevecht met Joe Frazier een1 zware verwonding onder zijn rechteroog een breuk van het jukbeen met versplintering) heeft opgelopen. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Willem-Jacob, z. v. Wes- terlakenVan Ouwerkerk, Delft; An- nekona Marquita, d. van Attema— Muller, Hilversum; Maarten Onno, z. van MeulenbeltJVan Driel, van Wageningen, Driebergen. Gehuwd: S. Walma van der Mo len en A. W. Weekhout, Velp; J. Th. R. Drop en M. A. Bloemers, Arnhem; A. Henny en A. M. Sterkenburg, Rotterdam; Joh. C. Zweede en R. A. Davidson. Princetown, N.Y. (^verleden: A. Niederstein—Fer- man, v., 81 j., Innsbruck (Oostenrijk) O. Keyzer, m., 65 j. liane (Zwitser land); H. C. Schram, m., 59 j., Heemskerk: C. W. van Stam, m., 65 J., Loenen a. d. Vecht; R. v. d. Kloet, m., 68 j.. Amsterdam Kadoelen; J. E. de Vries, m., 68 j., Heemstede. Noodweer Een noodweer heeft zaterdagavond grote schade aange richt in de Westduitse deelstaten Beieren, Rijnland-Palts en Baden- Württemberg. De te velde staande ge wassen hadden zwaar te lijden van hagelbuien, de storm rukte da ken van huizen en verscheidene we gen werden door ontwortelde bomen versperd. In het plaatsje Schei- benhardt in Rfjnland-Palts kwam geen huis er onbeschadigd af. Hagel stenen zo groot als eieren sloegen putten in de muren. Ook in Karlsruhe is de schade aanzienlijk. KERKKLOK GESTOLEN Van oiize Venlose correspondent) De zucht naar antiek is kenne lijk zo groot dat drie mannen in het Brabantse plaatsje Milheeze daar een oude luidklok hebben meegenomen. De klok is in 1486 gegoten en heeft enkele markan te opschriften. Aangezien de klok was gescheurd deed ze als kerk klok geen dienst meer. Men had haar op het kerkplein uit curiosi teit opgesteld. De oude klok weegt 250 kilo en draagt de naam van de heilige Anthonius, een heilige die door de katholieken wordt aangeroepen wanneer men iets kwijt is en men zulks loenst terug te vinden. De dienstbode van de pastoor heeft gezien dat de dieven eerst overdag de klok hebben bekeken en betast. Ze zag ook hoe de klok 's nachts op een auto werd gela den. ,JIet gebeurde vlak voor ons huis. Ik werd wakker van het ru moer dat de dieven maakten. Ze lieten de klok zelfs nog een keer van de auto vallen, maar binnen een minuut lag ze weer op de auto. Natuurlijk heb ik de politie gebeld, maar de drie kerels waren subiet vertrokken", zo vertelde ze. Men overwoog de klok op een stellage te plaatsen, opdat ze niet zomaar op straat voor het wegne men stond. Dat plan is te laat ge maakt Douaniers gearresteerd Diefstal van drank en sigaretten op Schiphol (Van onze Amsterdamse correspondent) De dienst luchtvaart van de rijks politie heeft op Schiphol twee doua niers gearresteerd. De mannen, die onder meer belast waren met het toe zicht op de proviandbergplaats, waaruit vliegtuigen bevoorraad wor den, deden zich *s nachts tegoed aan belastingvrije sigaretten en dranken uit deze bergplaats. Vier medewerk sters van de Aero Gronddienst N.V., die zich bezig houdt met de afhande ling van passagiers en de bevoorra ding van vliegtuigen, stopten hen de drank en sigaretten toe. Deze meis jes zijn eveneens aangehouden. Met de twee ambtenaren zijn zij voorge leid aan de officier van Justitie in Haarlem. Het onderzoek duurt nog voort. De twee douaniers zijn hangende het onderzoek geschorst. De vier meisjes, die ook voor verkoop in vliegtuigen bestemde flesjes parfum hebben ont vreemd, zijn ontslagen. Volgens de douane gaat het hier om kruimel diefstallen. De zaak wordt echter hoog opgenomen omdat de eer van het korps in het geding is. De zaak is aan het licht gekomen Wie klaagt er, bij het zien van dit plaatje, nog over de strand- drukte in Europa? Deze foto werd genomen in de Japanse stad Kamakoera, veertig km. ten zui den van Tokio. In het afgelopen weekeinde heeft de zee in Japan heel wat slachtoffers geëist, toen een temperatuur van dertig gra den miljoenen naar de stranden dreef: 68 personen verdronken en 23 worden vermist. Chinees protest China heeft za terdag bij de Britse regering gepro testeerd tegen „ernstige politieke pro vocaties" waaraan Britse zeelieden zich tijdens hun verblijf in Chinese havens schuldig zouden hebben ge maakt. Sinds mei 1967 hadden ver scheidene Britse zeelieden oun. een „beledigende houding" tegenover portretten van Mao Tse-toeng aan- „Reuzel" voor straalmotoren Het Amerikaanse leger heeft voigens het blad „Newport News Daily Press" een vaste brandstof voor straalmo toren ontwikkeld, die even kraentig maar veel minder gevaarlijk is dan de tot dusver gebruikte vloeibare. De BUITENLAND nieuwe substantie die er uitziet als reuzel zou bijv. de Amerikaan se helikopters in Vietnam minder kwetsbaar maken voor het vuur van lichte wapens, daar ze lang niet zo snel ontbrandt als kerosine. - vU „Heks" neergeschoten In de Noorditallaanse stad Turijn heeft een 59-jarige man zijn 56-jarige buurvrouw uit een hinderlaag neei- geschoten en ernstig gewond. „Het was een heks die mij met x-stralon besmette. Ik moest meverdedigen", aldus de dader, die directeur van een industrieel bedrijf is geweest. In een kliniek worden nu zijn blijkbaar ge stoorde geestvermogens onderzocht. BINNENLAND Boerderijbrand Ten gevolge van blikseminslag is zaterdagavond in Nederweert de boerderij van de heer Laugs afgebrand. Het woonhuis bleef gespaard, doch de schuur met de in ventaris en de stallen gingen verlo ren.' Twee koeien en vier kalveren kwamen in het vuur om. terwijl nog twee koeien moesten worden afge maakt. De koeien waren juist in de melkstal gebracht om gemolken te j worden, toen de bliksem insloeg. De schade fordt op 50.000 gulden ge- I schat. Elf personen dakloos In het Maas- en Waalse Leeuwen Boven heeft gistermiddag een ernstige brand gewoed. Door tot nu toe onbe kende oorzaak brandde het woon huis en schuur van de familie L. Th. Jansen aan de Molenstraat totaal af. De bewoners waren afwezig toen de brand ontstond. De brandweer was spoedig ter plaatse maar kon de wo ning niet redden. Door deze brand zijn elf personen dakloos gewprden. Geen zegen In Singapore had den 30 nonnen vain een boeddhisti sche tempel in een loterij 2LÖ00 dol lar (bijna 25.000 gulden) gewonnen. Men besloot 10.000 dollar te investe ren in een pandjeshuis. Op weg naar de tempel met de rest van het geld werden de nonnen door vier gewa pende mannen beroofd. De zus irs zagen hierin een aanwijzing dat er geen zegen op de prijs rustte en ga ven de 10.000 dollar alsnog voor lief- dadigé doeleinden. Bergbeklimmer gevonden Het stoffelijk overschot van de vermiste Nederlandse bergbeklimmer Arie Breed is in het gebied van Hollen- tal boven Garmisch-Partenkirchen gevonden. Dit heeft de Beierse po litie zaterdag meegedeeld. De 31- jarige man werd sinds een week ver mist. Volgens de politie was hij een enthousiaste en ervaren klimmer .-Zijn dood zou veroorzaakt kunnen zijn door een fatale val tengevolge van een storm die plotseling opstak toen hij zich op een gevaarlijk stuk be vond. Luxortheater Jeugdvakantiebezxgne- en Film „Gevangen in de tunnel" 10 uur voorm. DONDERDAG Botanisch laboratorium (Nonnen- eeg)Opening tentoonstelling „Ter- Doezastraat 1: Excursie K en O. Sijthoff's Uitgeversmij. 8 uur nam. Jeugddorp (bij slecht weer in Stads gehoorzaal) Vakantiebezigheden Vu- rlété-programma 2 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Opening ten toonstelling Bloemsierkunst 4 u. nam. de Zwijgerlaan 105: Bahai- gc- spreksavond 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest: Evangelisatie Christen- gem. „Eccllesia", 8 uur nam. lèidse bioscopen de", 'TlT?. dag."7r00 en*9*l^uux?zond. -.45. 7.00 en 9.15 uur: Iedere middag .30: „Gullivers reizen a.l. Lido „Arizona colt", 18 J. dag. .30. 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, [edere avend middag 2.30 uur. zond. 2.30 Avondvoorstelling„Fr - ;p 'n vrouw". 18 J. Ie zond.)7.00 en 9.15 uu Rex „Die knotsgekke kereis ln hun vliegende krattena.l. dag. £.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45 7.00 bloem". J.8 Trianon. „Caprice", 14 J. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.15. 7.00 en 9.15 uur TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Dansen toen en nu'Werkd. 10 uur voorm. - 5 u. nam.; zondag 1-5 u.naxn. (t/m 6 augustus). ut L,aKennal Dag 10-6 uur: «ond. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. 7'»ndag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseum. ge- opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 15 uur nam Maandags gesloten Rijksmuseum vooi Volkenkunde: Tentoonstelllr droombeeld". i zondags 13—17 van Kyósal Dagelijks 10-17 '«Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag 10-7 u.; 's naga 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschiede- nis der natuurwetenschappen: Dag. 10—4 uur zond. 1—4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Te-n- beklimmers verongelukt. Vier Oost- duitse alpinisten vielen bij het be klimmen van de Eiger. Twee klim mers verongelukten bij het beklim men van de Jungfrau. In het Wallis- gebergte kwamen twee Zwitsers om het leven. Granaten onder fornuis In Philippijns dorp nabij de hoofdstad Manilla zijn een 55-jarige man, twee van zijn kinderen en twee kleinkin deren om het leven gekomen, door dat drie Japanse granaten uit de tweede wereldoorlog, die als onderstel voor het fornuis dienst deden, ont ploften. Portorico en Amerika Bij volksstemming welke zondag op Portorico ls gehouden, heeft nog niet één procent van de kiezers zich voor onafhankelijkheid uitgesproken. Por torico maakt nu als autonoom ge bied deel uit van de Verenigde Sta ten. Toen vrijwel alle uitslagen bin nen waren, bleek dat ruim 425.000 kiezers de bestaande toestand wil len handhaven, terwijl ongeveer 275.000 kiezers wensen dat Porto rico een staat binnen de VS wordt. Gracia uit ziekenhuis Prinses Graola van Monaco heeft zaterdag middag het Royal Victoria zieken huis in Montreal verlaten waar zy drie dagen heeft gelegen na een mis kraam. Achter alle ramen, die op de uitgang van het ziekenhuis uitzien, stonden verpleegsters, patiënten en ziekenhuispersoneel. Prins Rai nier haalde haar per auto af. Ze was in een rolstoel naar de uitgang ge reden. Twee doden In Aden Twee Ara bische burgers zijn zaterdag in de wijk Crater van Aden door Britse mi litairen doodgeschoten. Woord voerders van het leger hebben mee gedeeld dat de beide mannen wer den neergeschoten toen zij op de vlucht sloegen en niet bleven staan toen hun dat in het Arabisch werd bevolen. toonstellln der Meer. uur voorm. 5 uur nam; oovenaier dinsdagavond 8—10 uur (t/m 16 au gustus). avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. Freest Smailenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Havei Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele wee) geopend. week einde-dienst der hcisart8en. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot maandagmorgen dokterstelefoon 2 2 2 2 2. ADVERTENTIE KROMMENIE VINYLHSM (Van donderdag 20 juli t/m woensdag 26 juli). DINSDAG 25 JULI Openluchttheater „Zuiderpark" uur: Bert Brugman: „Ivanhoe" WOENSDAG 26 JULI Openluchttheater „Zuiderpark" ;4.(K uur: Toneelgroep Harleklno: „Htt ge- helm van het Kokoselland". Pier, Haags Marionettentheater: ,Di Gouden Schelp". Poppentheater Frank Kooman, i4.3( uur: „Sophonljnus, het wijze konijn" Oude kerk, 20.00 uur: Sander val Marion orgel m.m.v. het fagot-txlo Henk de Wit. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Koningspaar met vakantie Ko- vpenburg ning Boudewijn en Koningin Fabio- viissingen la zyn zaterdag per vliegtuig ver trokken om hun zomervakantie in Frankrijk én Spanje door te bren gen. Zij zullen een paar dagen in Frankrijk blijven en de maand augustus doorbrengen in Spanje. Diplomatieke bagage" Een I Aberdeen Russisch vrachtschip in de haven bonden van Buenos Aires staat onder politie bewaking. Het wilde 15 kratten los sen, die als „diplomatieke bagage" zijn gemerkt. De Argentijnse autori teiten zijn wel bereid de goederen zonder invoerrecht te laten passeren, maar willen eerst even zien wat er in de kratten zit. Daar voelen de Rus sen niets voor en dus blijft de bagage aan boord. onbew. onbew. half bev Beren in de Pyreneeën Bij het BUITENLANd I Zuidfranse dorp Anquiete in de Py reneeën hebben beren een kudde Acht klimmers verongelukt - in j schapen aangevallen, waarbij 16 de Zwitserse Alpen zijn acht berg- 1 schapen werden verslonden. Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Looarno Belgrado Athene Rome Barcelona half bew. 23 10 zw. bew. 23 13 onbew. 22 11 onbew. 20 13 regen 16 11 onbew. 22 13 mist 22 12 onbew. 20 10 licht bew. 24 14 licht bew. 23 12 zw. bew. 17 zw. bew. 28 23 zw. bew. 26 14 zw. bew. 26 14 zw. bew. 25 16 half' bew. 22 12 geh. bew. 25 18 licht bew. 31 21 zw. bew. 25 17 onbew. 33 19 onbew. 33 24 onbew. 32 19 licht bew. 30 21 onbew. 26 16 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2