Jimenez kreeg geen kans De Tour in cijfers Krantenbezorger Monsterverbond zorgde dat Pingeon in de gele leiderstrui bleef Wagtmans verspeelt kostbare punten KLEINE TOUR LUYK STEELT SHOW Daviscup PAGINA 6 LE1DSCH DAGBLAD (Door Fred Rackè) Clermont Ferrand, vrijdagavond In Limoges had men de zomeravond gevierd, met zangeres Dalida kreunend op het im mense podium van de tourshow en tientallen voorbijgangers dringend op het terras van „Hotel du Marechal". Binnen stak Roger Pingeon een stuk brood in de beslist niet te kleine mond, en de buitenstaanders prezen de eetlust, die ongetwijfeld tot successen zou luiden. Gerenommeerde wielerkenners echter waren op de donderdagavond een andere mening toegedaan. Op de terrassen stelde men vast, dat Pingeon op de top van de Puy de Dome de gele trui zou moeten uittrekken. Een strip tease die dan wel niet letterlijk diende te worden genomen, maar, zei men, een gebeurtenis niettemin die onvermijdelijk was en die bovendien het tourgebeuren zeer ten voordele mocht worden aangerekend. Kort gezegd luidde de stelling zo: Jime nez pakt op de Puy de Dome de twee minuten en nog wat secon den, die hem van Pingeon scheiden, hij neemt echter niet veel méér en dat is juist voldoende voor Pingeon om in de tijdrit de trui weer terug te winnen en Frankrijk de ronde te schenken. Zondag dus de vlag in top en iedereen is tevreden, want de Tour is tot de laatste dag spannend gebleven. Men had dat in Limoges allemaal duidelijk vernomen. En jawel, wie zijn oor te luisteren legde bij bij voorbeeld de schilderachtige Rotter dammer Gerrit Visser, proefde de zekerheid uit zijn woorden, die af wisselend een Maasstedelijk, Lim burgs, Vlaams en Frans accent be zitten. Visser is sinds jaar en dag verzorger in dienst van de Gemi- niani-ploeg. En Visser had Gemi- niani gesproken, zojuist. En Visser had Jimenez gesproken, ook nog maar een kwartier geleden. En ze hadden het allemaal gezegd: Julio pakt die trui, maar hij raakt hem ook weer kwijt. En dat is maar het beste voor de ronde. Men knikte in stemmend bij die woorden, want men had zich het ongeveer ie\t ook zo voorgesteld. En Pingeon had niet voor niets al een week geroepen, dat de Puy de Dome voor hem het „zwarte punt" van de ronde was. Er werd wat meewarig gekeken, voorts, naar de enkeling, die zei, dat het zover niet zou komen. Omdat de klim van de Puy de Dome te kort zou zijn om zelfs maar twee minuten te nemen, voor Jimenez. „Ach wat", re pliceerde men, „Julio Jimenez kent de Puy als geen ander. Geminiani woont aan de voet en Jimenez woont het halve jaar by hem. Hij traint op die berg". Nee, zei men, de Span jaard in de trui zó zal het gaan. Men wist toch zeker wel. dat er in de Tour een groot, uitgebreid spel wordt gespeeld? En dat de renners acteurs zijn, die het publiek zoveel mogelijk dienen te plezieren? Wel nu dan wat was er nu mooier als die Pingeon die toegegeven zo dapper had gereden, zondag in het Prinsenpark toch weer die leiders trui zou aantrekken? Parijs zou op zyn kop staan, en dat moet, van de rondeleiding. En zo besloot men de avond in Limonez. Met nog wat Pernod, of een wijntje, en op de ach tergrond zong Dalida maar door, op het verlichte podium. En het terras van „Du Marechal" raakte leeg, want Pingeon was naar bed gegaan. Pact Diezelfde Roger Pingeon moet van die plannen en die veronderstellin gen hebben gehoord. Zoals hij ook heeft gehoord, wat de inwoners van Limoges op het terras riepen: „Pou- lidor, jij wint natuurlijk morgen op die berg, omdat je vandaag niet hier, in je woonplaats hebt gewonnen" Roger Pingeon heeft weinig ge zegd. want een prater is het niet, die lange jongen met de grote neus. Maar Pingeon heeft wel geluisterd, en goed. Naar de plannen van Mar cel Bidot, de geroutineerde Franse ploegleider, die als een volmaakt po kerspeler te werk ging. Marcel Bidot knipoogde naar de andere spelers in het gezelschap, naar wat vertrou welingen. Hij nam Jan Janssen op in het paot, dat hij smeedde om Jimenez tenslotte de onvermijde lijke nederlaag toe te spelen. En veel, veel later pas zal wellicht ook bekend worden, dat de glimlachende Felice Gimondi op de achtergrond als partner van Bidot heeft gefungeerd. Marcel Bidot wilde de onzekerheid niet. Hij wenste niet te gokken op een tijdrit, die genoeg kwetsbare zaken in zich herbergt. Bidot wilde zekerheid en hij verkreeg die, door Jimenez te kraken al vóór de Puy de Dome. Jan Janssen, de- Hollander in het groen wilde het. spel maar al te graag meespelen, want de Neder landers azen nu nog op de tweede plaats in het ploegenklassement. En Felicp Gimondi. eindelijk verlost van een opponerende maag. wenste zich te rehabiliteren. Er was een Pouli- dor, die niet. van de zijde van Pin geon zou wijken, er waren wat Zwit- zers, die graag -een etappezege wil den grijpen. Er waren wat prijsbe- luste Belgen En op slag ontstond een monsterverbond, dat Julio Jimenez niet heeft kunnen doorbreken, ze ker niet zonder de steun van de Spaanse ploeg, die hem slechts als buitenstaander tolereert. Een verbond dat tot doel had nog vóór de Puy de Dome tot actie over te gaan. „Kijk", had Bidot gerede neerd, „men wil, in de warmte en met al die kilometers nog voor de boeg, natuurlijk wachten tot aan de voet van de berg, vóór de grote aan val komt". Dat is een wijsheid waar aan geen letter behoeft te worden toegevoegd. Men kan alleen een va riant op die stelling bedenken en dat deed het verbond. Het peloton wandelde tot aan de helft van de etappe. Toen sprong de Zwitser Ruegg weg. Hij mocht. Daarna de marreerde Gimondi, met Huysmans en Van Springhel. Mochten zij ook? Roger Pingeon, Raymond Poulidor en enkele knechten van de Franse na tionale ploeg hebben zich op dat mo ment enigszins onzeker gevoeld. Maar Bidot glimlachte: uitstekend. En nu moet het tempo in het pelo ton omhoog". Hijgend Felice Gimondi joeg, met de Bel gen in zijn spoor, op Ruegg toe. Ach ter hem draafden Fransen en Neder landers aan de kop van het peloton. Niet te snel, maar zeker ook niet te langzaam. Julio Jimenez moest zich hijgend weren, in de wielen van de achtervolgers. En er was er nog een, die, driftig gebarend naar zijn ploeg genoten, aan de kop van de groep verscheen: Desire Letort. De bijna vergeten, jonge Fransman uit de B- ploeg, die als derde staat geklasseerd. Van wie men niet verwachtte, dat hij greep naar de macht zou doen. omdat hij immers rijdt voor dezelfde fabriek als Pingeon. Maar in een tijdrit is ieder op zichzelf aangewe- En waarom zou Desire Letort dan niet „per ongeluk" wat harder rijden dan Pingeon? Flink wat har der, misschien. Ook dit wilde men niet riskeren. En dus voelden Julio Jimenez en Desire Letort zich uiterst ongemakkelijk in dat pittig voortrijdende peloton, dat niettemin Felice Gimondi als voorpost maar liever op zyn plaats liet. Toen was er de Puy de Dome. Gi mondi, weer de „campionissimo", de generaal die de aanval niet schuwt, bestormde de flanken onweerstaan baar. De Italiaan verzamelde de glo rie van de krijg alsof hij nimmer uit de voorste gelederen was weggeweest. Maar de andere helden waren ver moeid. Het moet in Roger Pingeon de meest uitbundige gevoelens heb ben losgemaakt, toen Julio Jimenez, vijf vergeefse pogingen deed om zich los te maken, en pas een zesde keer slaagde. Maar niet voldoende slaag de. Nog geen dertig seconden danste de zwetende Julio weg van Roger Pingeon. die, in de moeilijkste minu ten van zyn rennersloopbaan, ook nu weer de vertrouwde Raymond Pouli dor naast zich vond. Een Poulidor. die hem moed in sprak, die de arm een paar maal om hem heen sloeg: „Zie je wel. Roger, het gaat allemaal zoals we hadden gedacht. Hij komt niet ver, die Jimenez". Winnaar Snel al. veel sneller dan Roger Pingeon had gedacht, was er de top. Waren er de Fransen, die van op winding van de helling tuimelden. Waren er de verschilllenLe tort naar achteren geworpen, Gimondi een ongevaarlijk, maar prachtig win naar, de Belgen verpletterd. En toen pas week het schichtige, het angstige van Roger Pingeon. Hy wilde een arm omhoog steken, maar het ge baar van de grote winnaar was hem nog iets te veel. Hij reed in de armen van jubelende, vragende Fransen. En hij antwoordde, voor het eerst vrijuit, openlijk, écht bly: „Jazeker, we wil den al voor de berg de anderen ver moeien. Zwaar Jawel, maar toch minder dan ik had gedacht. Ik had eigenlijk nog wel een hogere ver snelling kunnen gebruiken. De tijd rit? Ik zie er niet tegen op. Ik heb Kleine Tour De angst van ploegleider Jefke Jansen is in de langste etappe van de Ronde van de toekomst geen werkelijkheid geworden. Het Neder landse vijftal heeft de etappe van 213 km door het hoogland van Au- vergne met de aankomst op de Cote de la Baraque ongeschonden door- Fedor den Hertog en Rini Wagt mans verloren maar 2Vt minuut op de sterke Italiaanse klimmer Caval canti. De hoogstgeplaatste Nederlan ders in het algemeen klassement kwamen vóór in het veld bin nen. Wagtmans werd zesde en Den Hertog negende. Maar doordat de Fransman Guimard als vijfde aan kwam. verspeelde Wagtmans een paar kostbare punten in het klasse ment voor de groene trui Zyn voor sprong op Guimard is nu geslonken tot drie punten. De Italiaan Cavalcanti verliet reeds na 80 km het peloton om zich bij twee vluchters, de Zwitser Robert Reusser en zijn landgenoot Vittorio Marcelli te voegen. Deze twee kon den het hoge tempo niet volhouden en lieten zich weer door het peloton opslokken. Cavalcanti wist echter van geen wijken en reed de resterende ruim 100 km alleen. Op de eindstreep had hij een voorsprong van ander halve minuut opgebouwd. De uitslag van de 9e etappe luidt 1. Cavalcanti (It.) 213,5 km. in 5.58.16. 2. Pin tens (Belg.) 5.59.46, 3 Giaccone (It.) 6.00.24. 4. Conti (It.) 6.00.36. 5 Guimard (Fr.) 6.00.52, 6. Wagtmans (Ned.), 7. Peccielan (It.), 8. Rub (Zwits.), 9. Den Hertog (Ned.) 10. Weckx Belg.) allen z. t. als Gui mard, 11. Mascaro (It.), 12. Gomez (Sp.) allen z. t. als Guimard 6.00.52, 15. Robini (Fr.), 18. Piet Tesselaar (Ned.) fi.01.12, 22. Schepers (Ned.) 6.01.36, 30. Holst (Ne.d) 6.03.24. Ploegenklassement van de 9e etap pe: 1. Italië 17.59.16. 2. Spanje 18.02.48 3. Nederland 18.02,56. 4. Frankrijk 18.03 10, 5. Groot Brittannië 18.05,12 Klassementen Algemeen klassement: 1. Robini (Fr.) 34.29.12, 2. Conti (It.) op 4,53, 3 Gomez (Sp.) op 6.16, 4. Guimard <Fr.) op 7.26, 5. Den Hertog (Ned.) op 8.24, 6. Hrazdira (Tsj.-Sl.) op 10.43, 7. Cavalcanti (It.) op 10,55. 8. Bilic (Zd.-Sl.) op 11 05, 9. Pecchielan (It.) op 11,32, 10. Wagtmans (Ned.) op 12.40, 11. Harrison (G.B.) op 13.56, 12. Cattelan (It.) op 16.45, 13. Pin tens (Belg.) op 17.40, 14. Troche (W Did.) z. t... 15. Weckx (Belg.) op 18.52. 19. Schepers (Ned.) op 24.14, 24. 1 Piet Tesselaar (Ned.) op 31.38. 29. Holst (Ned.) op 34,24. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 103.56.28, 2. Italië 104.02,10. 3. Spanje 104.24,12, 4. Nederland 104.30.08, 5. Groot Brittannië 104.57 37 Puntenklassement1. Wagtmans (Ned.) 87 pnt., 2. Guimard (Fr.) 84 pnt., 3. Pecchielan (It.) 80 pnt.. 4. Conti (Lt.) 69 pnt., 5. Den Hertog (Ned.) 60 pnt. Bergklassemcnt: 1. Mascaro (Sp.) 53 pnt., 2. Pecchielan (It.) 47 pnt., 3. Robini (Fr.) 39 pnt- veel. heel veel aan Poulidor te dan- ken". Roger Pingeon beklom vervolgens j het podium als winnaar van de Tour de France. Er kón, er mócht nu geen twijfel meer bestaan. Julio Ji menez erkende zfjn nederlaag: „Pin geon rydt tenslotte toch beter dan ik had gedacht. Ik kon niet ver genoeg vooruit komen. Ik had teveel gege ven". Felice Gimondi vond waarde ring: „Hij heeft goed gereden, maar ik zag de finale toen ik al boven was. Ik reed weer als vroeger. Lekke band? Welnee. Ik heb geen lekke band gekregen, aan de voet van de berg. Ik heb een andere fiets ge nomen. Een superlicht frame, zoals op de baan wordt gebruikt. En ve derlichte bandjes. Ik vloog omhoog. Jammer, jammer toch van die twee. drie dagen dat ik ziek was". Marcel Bidot. de Franse ploeglei der die de zekerheid had gewild, ter- wyl hy wist dat Roger Pingeon de ronde toch zou winnen, Marcel Bidot hoorde dat allemaal glimlachend aan. Hy had zyn zekerheid gekregen. Een héél andere wetenschap, dan die op de zwoele donderdagavond ir moges had gegolden. VIERDAAGSE APELDOORN De Apeldoornse bevolking en vele vakantiegangers hebben de deelne mers aan de veertiende NWB-vier- daagse een groots welkom bereiid. Deze vierdaagse zal de geschiedenis ingaan als een van de zwaarste. Het uitzonderlyk warme weer van de eerste dagen was er de directe oor zaak van. dat niet minder dan 42 deelnemers hun wandelschoenen aan de wilgen hingen. SCHOTSE RONDE De vierde etappe van de Ronde van Schotland, een rit over 136 ki lometer van Edinburgh naar Dum fries, is gewonnen door de Italiaan Tamiazzo in 2 uur 57 minuten en 15 seconden. Wim Dubois eindigde als beste Nederlander met een ach terstand van zesenveertig seconden als vierde. In de algemene rangschikking be hield René Pynen de leiding 16.51.061 vóór Joop Zoetemelk, die met slechts zeven seconden verschil de tweede plaats inneemt. Het Nederlandse team heeft met 55.52.12 de leiding in het algemene klassement. (Van tennismedewerker) Zuid-Afrika heeft in Durban een beslissende 3—0 voorsprong genomen tegen Brazilië in de finale van groep B van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup. Bob He witt en Frew McMillan, de Zuidafri- kaanse Wimbledon-kampioenen, ver sloegen in het herendubbel Thomas Koch en Edison Mandarino met 16, 4—6. 6—3, 6—4, 6—3. LZC GELOOFDE Wereldrecord voor Francis Luyce Frankrijk is bezig zich te ontwik kelen tot een van de allersterkste zwemnaties. Dat bleek vrydag in het zoutwaterbad van Dinard, waar Francis Luyce na Alaiin Gottvalles, Christine Caron en Alain Mosconi de vierde Franse wereldrecordhouder werd. Luyce zwom de 800 meter vrije slag in 8 min 42 sec en bleef daar mee 4.8 sec beneden het wereldrecrod van zyn landgenoot Mosconi. HET WEL AUSTRALISCH LZC geloofde het gisteravond wel in de wedstrijd tegen Rotterdam. Van tevoren was reeds bekend, dat er voor beide ploegen geen eer meer te beha len viel: Rotterdam kan Neptunus niet meer benaderen en zal dus uit de eerste klasse moeten degraderen, terwyl de Leidsche Zwemclub geen kans meer maakte op promotie, noch beducht behoefde te zyn voor degra datie. Hoewel de gasten eerst vlak voor de wedstryd hoorden, dat hun degrada tie vaststond, kwamen zy met een beduidend betere inzet in het water dan de roodwitten. Door beter samen spel en het beter uitbuiten van de geboden kansen, slaagden zy erin de ontmoeting met 53 in hun voordeel te beslissen. Hans Parrel, Koedoder en nogmaals Parrel scoorden de Leidse treffers. TOCH TITEL VOOR DROOG (Van i correspondent) Harry Droog, de Delftse student in de scheikunde, heeft toch een natio nale roeititel veroverd. Samen met de Willem 3-skiffeur Van Dis stapte de Proteus-roeier gisteravond in de dubbel twee en had op het rustige water van de Bosbaan niet al te veel moeite zyn grote rivaal uit de skif, Jan Wienese, die samen roeide met de Nereus-man Laarhoven, ach ter zich te laten. Droog en Van Dis zullen dus naar alle waarschynlyk- heid eveneens naar de Europese ti telstrijd in Vichy, in september, wor den uitgezonden. By de dames kwamen twee achten op het water: De Vliet uit Leiden en Argo uit Wageningen. De Leidse meisjes, die dit seizoen reeds enige successen hebben geboekt, toonden zich ook ditmaal de sterksten. Uitslagen: Vier zonder stuurman: 1. Nereus 1 6.39.0; 2. Triton 6.43.6; 3. Aegir 6.45.2. Dubbel twee: 1. Proteus-Willem 3 (Droog, Van Dis) 6.46.7; 2. Amstel- Nereus 6.51.0; 3. Poseidon 6.54.4. Dames acht: 1. De Vliet 3.31.5; 2. Argo 3.33.8. POLOTEAM TEGEN LZC De Leidsche Zwemclub zorgt op 8 augustus voor interessante wedstrij den in het zwembad „De Vliet". Sa men met „Orca" uit Leeuwarden en het Nykerkse „Flevo" verzorgen de roodwitten een aantal starts voor het nationale Australische waterpoloteam Op 8 augustus spelen de Australiërs tegen het Nederlands militair zeven tal en LZC. 1BM-TOERNOOI Voor het IBM-toernooi werden gisteren de volgende partyen ge speeld Grootmeestergroep: C. Zuidema (Ned.)J. H. Donner (Ned.) O—l; L. Pachman (Tsj.-Sl.)A. Kotov (Rusl.) afg.; E. Scholl (Ned.)O. L. Mojsejew (Rusl.) Th. Ghi- tescu (Roem.)H. Ree (Ned.) 10; K. Langeweg (Ned.)D. Ciric (Z.- Sl.) Vi] L. Portisch (Hong.)J. Enevoldsen (Den.) afg. Na deze vierde ronde leidt Por tisch met 3 punten en één afgebro ken party. Koopman en Jansen behielden titel De Amsterdammers Koopman er Jansen hebben in Utrecht hun na tionale titel bij de tandems geprolon geerd. De uitslag van deze nationale titelstrijd was: 1. Wim Koopman/ Jan Jansen laatste 200 meter: 11 se conden, 2. Klaas Balk/Chris Ruikers, 3. Albert van Midden/Peter Kistner. Het k ampiioenschap sprint voor nieuwelingen werd gewonnen door Jan Vlastuin uit Scherpenzeel. Felicitaties voor de Acht van de Vliet die op de Bosbaan de tionale titel veroverde. De uitslag van de 20ste etappe, Li mogesClermont Ferrant over 222 km luidt: 1 Gimondi (It) 7.08,21. 2. Rabaute (Bleuets) 7.13,11. 3. Jimenez( Sp) 7.13,13, 4. Poulidor (Fr) 7.13,36, 5. Pingeon (Fr) 7.13,37, 6. Janssen (Ned) 7.14,00, 7. Balmanion (Prima- vera) 7.14,21, 8. Diaz (Sp) 7.14,30, 9. Ginez Garcia (Sp) 7.14.33, 10 Van Springel (Belg) 7.14,48, 11. Huysmans ADVERTENTIE gevraagd. Geen incasso. Leeftijd I 5 jaar en ouder. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel ILeiden. (Belg) z.t.. 12 Bayssiere (Coqs) 7.14,59, 13. Monty (Belg» 7.15,03, 14 Aimar (Fr) z.t., 15. Theilliere (Coqs) z.t., 16. Ruegg (Zwits/Lux) 7.15,17, 17. Wolfshohl (Did) 7.15,20, 18. Letort (Fr.) 7.15.25, 19 Schepers (Ned.) 7.15,27, 20. Van Clooster (Rode Dui vels) 7.15,43. 33. Haast (Ned) 7.17,12, 62. Karstens (Ned) 7.20,03, 74. De Roo (Ned) 7.21,25, 82. Harings (Ned) 7.22,41, 85. Van der Vleuten (Ned) 7.22,50, 86. Zilverberg (Ned) 7.22,59, 88. en laatste: Brand (Zwits./Lux) 7.23,06. Het ploegenklassement van de 20ste etappe luidt: 1. Frankrijk 21.42.16; 2. Italië 21.44.0; 3. Bleuets 21.44.19; 7 Neder land 21.46.39. Klassementen Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr) 121.37.30, 2. Jime nez (Sp» op 1.39, 3. Letort (Fr) op 5.53, 4. Balmanion (Primavera) op 6.32, 5. Aimar (Fr) op 8.28, 6. Jans sen (Ned) op 9.02, 7. Gimondi (It) op 10.34. 8. Huysmans (Belg) op 15.08, 9. Manzaneque (Esperanza» op 16.11, 10. Poulidor (Fr» op 19.03, 11. Bayssiere (Coqs) op 20.07, 12. Monty (Belg) op 20.43. 13. Bodrero (Prima vera) op 23.04, 14. Van Clooster 'Rode Duivels) op 24.36. 15. Samyn (Bleuets) op 25.38, 18. Haast (Ned) cp 29.14, 29. Karstens (Ned) op 39.57, 33. Schepers (Ned) op 43.10, 68. Van der Vleuten (Ned) op 1.18.54, 71. Zil verberg (Ned.) op 1.24.41, 74 Harings (Ned) op 1.29.09, 76. De Roo (Ned) op 1.30.34, 86. en laatste: Genet (Fr) op 2.14.52. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 366.41.04, 2. Nederland 367.18.49, 3. Primavera 367.19.14, 4. België 367.22.25. Puntenklassement 1. Janssen (Ned) 148 pnt, 2. Rey- broeok (Belg) 116, 3. Van den Berghe 'Belg) 111. 4. Grain (Coqs) 94. 5. Karstens (Ned) 92, Gimondi (It) 88. Bergklassement: 1. Jimenez (Sp> 122 pnt, 2. Balmanion (Primavera) I 65, 3. Poulidor (Fr) 54. Frits Luyk en Henk Nijeboer heb ben de vyfde dag van de stryd om de Leidse tennistitels kleur gegeven. Frits Luyk speelde op hoofdklasse A- niveau. De zege die hy behaalde op Arends, die voor iedereen een uiterst lastige tegenstander is, was gran- Bovendien gaf hy blyk over een uitstekende wedstrydmentaliteit te beschikken, want na de eerste set uit het vuur te hebben gesleept (119), in de tweede set snel naar verlies te zyn gespeeld door een uiterst secure Arends, leek Luyk, al zyn inspanningen ten spyt, toch de zyn onbewogen tennissende tegenstander te moeten laten. Arends kwam, overigens verdiend, met 53 voor! Een matchpunt kreeg hy ech ter niet. Frits Luyk beet zich vast, doorstond by 30—30, de service van Arends en triomfeerde tenslotte met 8—6. Dat Luyk vervolgens van Evert Schneider verloor (63, 6—2) zal hem niet hebben gedeerd, want dat hy een goede party tennis kan spe len heeft hy niet alleen zichzelf be- Tenslotte is Schneider in dit Okker en Hajer niet van de party zyn, de favoriet voor de titel en zyn spel, ook al heeft hy zich nog niet byster behoeven in te spannen, rechtvaardigt die waarde - ring volkomen. De verwachte finale in het heren- enkelspel SchneiderVan Gelder zal geen doorgang vinden. De Amster dammer moest gisteren het hoofd buigen voor een zeer strijdvaardige Haks, die met het recept vaart tegen vaart voor een verrassende zege zorgde: 8—6, 8—6. Henk Nyeboer deed iedereen die zyn party tegen de talentvolle Peter Soeters volgde, herhaaldelyk onge lovig het hoofd schudden. De tegen stand die de Leidenaar bood was van dusdanige kwaliteit dat van een wer- keiyk krachtsverschil nauweiyks sprake was. Daarby dient men dan te bedenken dat Soeters volop ten nist en Nyeboer maar hoogst zelden! Peter Soeters won met 75, 79, 63! Eddie Knol gaf Ko Korteweg geen gelegenheid om goed warm te draaien, 6—2, 63. In het damesenkelspel stuitte Ma rijke Jansen op onverwacht hevige tegenstand van Hetty Noordhoek- Hegt. Pas toen zy terugviel op haar eigen speltype en met haar rechtse en linkse forehands ging jagen, sloeg de balans duidelyk naar haar zyde door: 46, 8—6, 62. Els Veentjer had geen moeite met Josine van der Koogh (60, 61) en Jenny Ridder hof spreidde tegen Nelleke Kettner een rustige meerderheid ten toon (6—2, 6—2). Tenslotte zou Frits Luyk nogmaals de aandacht van de vele toeschou wers vragen en dat was toen hy met Hetty Noordhoek-Hegt byna de combinatie Veentjer/Els Veentjer wipte. Als by 2—6, 6—3, 5—2 en 3030 Hetty Noordhoek-Hegt ge woon verder was biyven spelen, zo als zy dat tevoren had gedaan, i.p.v. haar slagen in te houden, dan zou er voor de wedstrijdleiding van de open Leidse kampioenschappen wéér een verrassend resultaat uit de bus zyn gekomen. Nu wonnen de toch meer geroutineerde Veentjer/Els Veentjer op het nippertje: 75. In het herenenkelspel B wist De Groot zyn afgebroken party tegen Munch te winnen, 10—8, 6—4. In de tweede set stond de Katwyker met 5—0, 400 voor, drie matchpunten dus, om door een ineens weer de geest krygende Munch nog byna te worden geklopt, 64! Een eresaluut verdient ongetwyfeld Bram Madera. Ongemerkt behal ve dan voor de ingewyden die weten hoe gevaarlyk de Voorschotenaar kan zyn met zyn ogenschyniyk zo simpele spelletje is hy in de finale van dit nummer gekomen en gelet op de zeer sterke bezetting is dat een prestatie van betekenis. Eén set had hy nodig om zich in te stellen op het spel van Kuypers (5—7), maar toen had hy het bekeken 6—2, 6—2. Wie hy in de finale ont moeten zal, De Groot of Frits Luyk, is nog een vraag. Volleyballers kansloos voor Mexieo Het Nederlandse volleybalteam zal zich waarschynlyk geen plaats kun nen veroveren in het volleybaltoer nooi van de Olympische Spelen in Mexico City. De Nederlandse heren die zich in 1964 wel kwalificeerden voor het Olympisch toernooi in Tokio, kunnen zich alleen verzekeren van een re's naar Mexico indien zy tydens het Europese kampioenschap, dat van 26 oktober tot 8 november in Turkije wordt gehouden een goede klassering in de finalepoule bereiken. Een by- zonder ongunstige groepsindeling voor het Europese kampioenschap heeft deze mogelykheid echter tot nul gereduceerd. Gelukkiger waren de Nederlandse dames. Zij zyn ingedeeld in groep D met slechts twee landen: Rusland en Zwitserland. Omdat de Zwitserse da mes in kracht ver beneden Nederland blijven, heeft de formatie van coach Johan van der Haar zich vrijwel zeker van een finaleplaats verze kerd. De Nederlandse herenploeg is in gedeeld Li groep A met Rusland. Oostenrijk, Oost-Duitsland en Zwe den. De eerste twee landen uit elke voorrondegroep plaatsen zich voor de finale-poule.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6