SARKHAN SCHEEPSlT^BERICHTEN .../u&.-a'a. SiKE.7 Êms~ D DAGEN OOR EDERLAND OOR D J A O y N Y E S Le hitra ot he EsraëS Lewiiifff 'UIJ jRDAG 22 JULI 1967 5JS ij» LETDSCH DAGBLAD ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke roman door William J. Lederer en Eugene Burdick 29 Tuc zei bijna een minuut lang geen woord. Hij verbaasde zich er opnieuw over hoe beperkt de gezichtskring van Hajn was. „We zullen de opperkamerheer een gegronde reden verschaffen." zei Tuc. „We zullen rondstrooien, dat er een twist over het verloop van de ens tussen Sarkhan en China is litgebroken en dat China heeft ver aard aanspraak te maken op een vierhonderd vierkante ki- ometer in het noorden van Sarkhan. verder dat China voornemens is 'roepen naar die streek te sturen, te zamen met Noordvietnamese troepen, laar Noord-Vietnam het rechtmatige van China's eis inziet." „Wat bedoel je met we zullen rond strooien?" vroeg Hajn. Hy was moe ;n prikkelbaar. „Ik bedoel, dat onze vrienden in iet noorden voor de verspreiding van iet bericht zullen zorgen," zei Tuc •n zyn stem was enigszins bytend. ,Het zal worden uitgezonden door adio Hanoi en radio Peking. Ook tal de Chinese ambassadeur in Sar- ihan de opperkamerheer een bezoek jrengen en hem over de eis inlich- en en bewyzen overhandigen." „Wanneer?" „Morgen, de dag vóór de vergi rkelij »n h« 'dwiji n od Acht dagen lang on beperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen Abonnement.Voor een verrassend lage prijs: z slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. Of kies voor f25.- een 3-daags te&andstad abonnement eerste klas f 35.-). deze prijs is het A rj*™" 3"Daass van de Kroonraad liet de opperka merheer de generaal by zich komen. De achtenswaardige Tutamik was over de tachtig, gekromd en knoestig door aderverkalking. Hij had een schraal baardje, niet meer dan enke le tientallen haren. Hy was onge trouwd en opgeleid voor opperkamer heer en grootvizier of eerste minis ter. „Generaal, zyn er Chinese en Noordvietnamese troepenbewegingen met het doel Noord-Sarkhan te be zetten?" vroeg de opperkamerheer zodra Hajn zyn kamer binnenkwam, De grootvizier was woedend. Zyn boosheid had hem iets lenigs gege ven, Iets plotseling jeugdigs. „De Chinese ambassadeur heeft me van morgen bezocht en me verteld over hun aanspraken. Hy heeft een map achtergelaten met belacheiyke be- wysstukken. Overtuigende bewyzen," noemde hy ze, „vervolgde de opper kamerheer. „Nu wil ik van u weten of er spra ke is van enige troepenbeweging om het noorden te bezetten." „Dat is moeilyk te zeggen," zei Hajn voorzichtig. „Myn patrouilles zyn langs de grens een paar Noordvietnamezen tegengekomen, maar niets op grote schaal en geen Chinese troepen." „Iets anders?" vroeg de opperka merheer. „Iemand heeft Coldstream, Amerikaanse handelaar, aangeval len. Maar het was mentado en dat houdt in dat het waarschynlyk enke len van onze eigen bergbewoners geweest zyn." „Generaal, zouden de communis ten geen gebruik kunnen maken van methoden, die ons volk zélf gebruikt, als ze een inval zouden doen?" vroeg de opperkamerheer. „Er zyn berichten over enkele moorden in het dorp Boa Binh," zei Hajn. .Enkele jongemannen zyn ontvoerd met de mededeling, dat ze ingeiyfd zouden worden in het volks leger. Maar zekerheid heb ik niet; ik heb nog geen gelegenheid gehad met de mensen in het dorp te praten en ik heb nog niet van al myn pa trouilles de rapporten binnen." „Ik weet genoeg, generaal. Ik waardeer uw gewone voorzichtige houding en het feit, dat u uw me ning niet op wilt dringen. Maar ik ken de Chinezen maar al te goed. Ze handelen op hun gewone slinkse manier. Maar ditmaal zullen ze niet mogen slagen." Tutamik wiegde heen en weer op zyn kussen en zyn oude lichaam beefde. „Ik kan niets ondernemen zonder de goedkeuring van de Kroonraad," zei Hajn. De opperkamerheer keek op; in zyn ogen lag onheil. „Generaal, op .'ergadering van de Kroonraad van morgen zal ik iedereen overtui gen van de noodzaak om in actie te komen. Daar kunt u staat op maken! Maar zult u aanvallen als u daar toe stemming voor krijgt?" Hajn overwoog de zaak. „Ik zal het proberen, maar ik zeg u by voorbaat dat het onmogelijk is." zei Hajn. „De Chinezen en de Noord vietnamezen hebben moderne wa- zijn. Ze hebben een Voor miljoenen schade door hagel in Limburg en Noord-Brabant De schade aan gewassen door het natuurgeweld dat woensdag overoos- teiyk-Noord-Brabant en noord-Lim burg trok, loopt in de miljoenen gul dens. Storm, regen, maar vooral ha gel vernielden in een kilometer bre de strook van even ten zuiden van Eindhoven via Asten, Someren. He - lenaveen naar Sevenum, alle op het veld staande gewassen. Vooral de fruitkwekers en tuinders in het Bra bants-Limburgse grensgebied hebben het zwaar te verduren gehad. De ramp kwam Juist nu het zich liet aanzien, dat na een mooie en zachte lente gevolgd door een gun stige zomer de tulndersoogst voor het eerst sinds twee jaar goed ge noemd kon worden. Overwogen wordt de slachtoffers door het Nationale Rampenfonds weer op de been helpen. Van zeker 20 ondernemers is bekend, dat ze vol ledig aan de grond zitten. Gemeen tebesturen stellen in samenwerking met de tuinbouwconsulenten een on derzoek in. naar de omvang van de schade, om een eventueel beroep op het Rampenfonds te kunnen steu nen. Secretaris A. Bennebroek van de tuinbouwvereniging in Someren zei: „De schade in en rond Someren is met vyf miljoen gulden niet goed te maken. Zeker een miljoen kilo fruit is door hagel verloren gegaan. Raketlancering weer uitgesteld De lancering van de Europa 1-ra ket van de basis Woomera in Austra lië is gisteren in verband met harde wind in de hoge lagen van de damp kring voor de vierde maal uitgesteld en wel voorlopig tot woensdag. De raket zou vrijdag tegen middernacht onze tijd de lucht in gaan. VREDESWEEK VAN KERKEN Het interkerkeiyke vredesberaad heeft in een brief aan de priesters, predikanten, kerkraden, vormingslei ders, hulppredikers en leiders van jeugdgroepen in de R.K. Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerken, de Evange- lisch-Lutherse Kerk. de Doopsgezin de Broederschap en de Remonstrants -Geref. Kerken in Nederland aan dacht gevraagd voor de vredesweek. die van 8 tot 15 oktober onder het thema „Géén spreiding van kernwa pens, wél spreiding van welvaart" zal worden gehouden. De vredesweek houdt het volgende in: a. Er komt een gemeenschappe- ïyke verklaring van de kerken op zondag 8 oktober aa. b. Er wordt een vredeskrant verspreid, waarin op heldere wyze de aktuele problema tiek wordt weergegeven, c. Er wor den acties gehouden voor een con creet vredesdoel, waarby zoveel mo gelijk jongerengroepen worden be trokken. d. Er worden gesprekken ge organiseerd over het thema in al lerlei verbanden en met name op scholen voor voortgezet onderwys en universiteiten, e. Ook bestaande kringen en groepen buiten schoolver- PANDA EN DE MEESTER DRINKER 8193. Op een goede ochtend kwam Jollipop het ochtendblad aandienen bij Panda. „De onverlaat Goedbloed is weer in het nieuws!" sprak de be diende. „Wij menen dat hij zijn verdiende loon heeft!" „Een zekere J.G., zonder beroep of adres, heeft geprobeerd om een met tomatensap bedekt voorwerp voor een gouden vaatrc te laten doorgaan!" las Panda. „De bekende antiquair Kreukmeyer riep politiehulp in toen hem bleek dat onder het sap niets te zien was. J.G. werd wegens poging tot oplichting aangehouden en voor geleid. Wegens gebrek aan beioijs werd hij met een waarschu wing vrijgelaten. Onze lezers herinneren zich misschien nog, dat J.G. vermoedelijk betrokken ivas bij de diefstal van een verdwijn- drank, een bank-overval en andere schurkerijen! De gestolen goe deren werden echter nooit terug gevonden!" „Alleen ik weet welk een rijkdom zich hier bevindt!" prevelde Joris Goedbloed op dat moment. „Maar de tomatensap, die mij weer zichtbaar maakte, werkt niet op geld, goud of diamant! Welk een treurig lot! Mijn onzichtbaar kapitaal maakt mij tot een rijk persoon maar ik ben de enige die dat dóór heeft. Met al deze bankbiljetten kan ik nog niets eens een broodkorst ko pen!" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 881. Net had Hik Singh, de eigenaar van de jonk, het zeil gehesen of de beide mannen sprongen hem op de hals. Als goed zeeman, gaf Hik Singh zich niet dadelijk gewonnen. Bij het vriendelijke licht van de lampions speelden zich een gru welijk gevecht af, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Maar toch was de zeeman tegen de gezamenlijke kracht van de beide boeven niet opgewassen. Toch had zijn dapper verzet, zonder dat hij het wist, resulta ten opgeleverd. In de verwarring had niemand op Bram gelet en deze had dus ongestoord met zijn voet het touw, waarmee het schip aan de kade lag, van de bolder losgemaakt. De wind deed het zeil bollen en een lichte trilling ging door het schip. Nog maar even en het zou, onbestuurd en onbeheerst, ADVERTENTIE (tot ziens in Israël) Nu weer mogelijk op 22 augustus 5 september 26 september. V«Mj:en Eitours Reisbureau STATIONS WEG/hoek b.g.g. 40569 Spoorwegongeluk op Brennerlijn De sneltrein Rome-München is gis termiddag op 15 km van Bolzano in Noord-Italië ontspoord doordat er als gevolg van een steenstorting stukken rots op de rails waren gevallen. Een tegemoetkomende goederentrein reed Bressanone werden overgebracht. De steenstorting die het ongeluk ver oorzaakte, deed zich voor tydens een zwaar onweer, dat een einde maakte aan een hittegolf in het betrokken gebied. Niet alleen de spoorweg, maar ook de daarnaast gelegen autoweg over de Brenner werd versperd. De ADVERTENTIE Een van de vele attracties In het 1.000.000 m2 grote recreatiecentrum ,Duinrell'o.a. bos en duin speeltuin duinre sflsl?::,. IK5 rSMWoVÏ-Ki1 isk ^r.Tsr,, m Z Soco- Zeesleepv Clyde 19 te S

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15