m'Oframma Tips voor gezonde vakantie Coltrane overleden a Verdwijnt de korte rok of niet? LEKKER BROOD DIJSSELSLOEM LEÏDSCH DAGBLAD Te weinig adverteerders Saxofonist John Coltrane is gisteren in een ziekenhuis in Huntington, New York, overleden. Hij is 40 jaar geworden. Col- trane wiens muziek zeer progressief was, heeft in zijn stijl alle ^J\AJLllO 2i2il fasen van de jazzmuziek'doorlopen. STOPT ERMEE Het Nederlandstalige radiostation „Radio Dolfijn 227" dat vanaf het schip „Laissez Faire" zijn uitzendin gen op Nederland richt, zal deze uitzendingen met ingang van 26 ju li staken. Dit heeft de directeur van het station, de Engelsman John Withers, laten weten. „Radio 227" zond tot 1 maart van dit jaar uit onder de naam „Radio Dolfijn". Op die datum werd de Dolfijn overge nomen door de „Carstead Adverti sing" in Londen. Radio 227 stopt met de uitzendin gen, omdat het aanbod van adver tenties niet groot genoeg is. De En gelstalige „Radio 355", die eveneens zendt vanaf de „Laissez Faire", die voor de Engelse kust by Harwich ligt, zal de uitzendingen voortzet ten tot op 15 augustus de Britse wet van kracht wordt, die het werken voor, bevoorraden van en adverte ren via illegale zendstations verbiedt. „Radio 227" werd voor het meren deel gefinancierd door „Radio 355". Adèle Bloemendaul heeftplaat ten doop gehouden: „Lied gisteren langs de Loosdrechtse jes van Aaah-Dèle". Plassen haar nieuwe langspeel- I Italiaanse mode (Van een speciale verslaggeefster) De Italiaanse couturiers zijn het er wel over eens dat de korte rok moet verdwijnen maar tot nu toe heeft nog niemand het aangedurfd dit idee werkelijk door te voeren. Na twee dagen collecties gezien te hebben, bleek dat het.,huis Tiziani de enige was die stijl en lijn door de hele show handhaafde. Maar toch, ook hiér waren er zowel korte als lange rokken, waaruit blijkt dat men eigenlijk nog nietg oed weet, welke kant men uit wil. We gaan weer terug naar het Russische keizerrijk, aldus Tiziani, met hoge, tegen de kin aanliggende avondensembles, deels broekpakken met kleine, strakke blouses, kende avondjassen werden gedragen over lange tot bijna op de enkel rei en de wat kinderlijk aandoende kor te hemdijurkjes met lange mouden, smalle lijfjes en natuurlijk een strakke kol met ruche. Niemand min der dan Elizabeth Taylor heeft be sloten de hele collectie van'het huis Tiziani te kopen, kennelijk dus wel Barocco's vondst was het „tailleur a la-peau", een strak om het lichaam sluitend broekpak van leer met laar zen die in de pantalon overliepen, tot op het dijbeen Tweede verdachte inbraak kerkhof aangehouden Een 35-jarige Duitse vertegenwoor diger die in Eindhoven woont, is aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht samen met een 45-jarige land genoot, een bankwerker uit Frank fort, vorige week 's nacht te heb ben ingebroken in het kantoor van de Haagse begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag. De Eindhovense politie hield de man aan in zijn woonplaats. Geble ken is, dat de vertegenwoordiger een I bedrag van f. 6.000.- bij zich had. De vertegenwoordiger ontkent iets met de kraak in Den Haag te I maken te hebben. De Haagse politie jis er evenwel van overtuigd, dat hij de man is, die uit een geldkistje in het kantoor f5000,. meenam en er in slaagde aan zijn achtervolgers te ontkomen, terwijl zijn maat in een sloot plonsde. Mogelijk hebben bei den nog meer inbraken op hun kerfstok. De inbraak werd ontdekt door de zoon van de beheerder van de be graafplaats. De zoon waarschuwde de politie. De inbrekers roken onraad en vluchtten het kerkhof op, waar zij spoedig werden achtervolgd door de beheerder, diens zoon en politie- waaierende ruche. De taillelijn wordt duidelijk aangegeven, zelfs de taille naad in de rug, die we enkele jaren geleden allemaal zo enthousiast ver worpen hebben, is weer terug. Smalle bovenlijfjes, rijkelijk ver sierd met kanten befjes, opgestikte plooitjes, ruches en andere versier sels, zoals reeksen kleine knoopjes, met daaronder vanuit de taille flauw tot wijd uitlopende en zelfs aange- rimpelde rokken, kenmerken het beeld van Tiziani. Stijlvol zijn de mantels, die hun op hete erste gezicht militaristische indruk verliezen door soepel om het lichaam te vallen met als accesoire een op een postbode geïnspireerde pet of een echte al capone-hoed, dat vaak een jongensachtige indruk wekt en zo de strenge statische lijn een speels effect geeft. Op enkele felle kleuren groen de hals slui- kende tunique werd gedragen, speels uit- I Een ontwerp dat later terugkwam, uitgevoerd in bont, wat alleen ge schikt is voor de hyperslanke Origineel bij deze collectie wt kapsels. De mannequins droegen op het strak weggekamde haar hoge (soms wel 30 cm) toeven van bol len of kubussen, niet praktisch, wel heel grappig. Ook hier veel sombere kleuren. Germana Marucelli boekt ook dit keer weer succes met haar bedrukte stoffen. Simpele, van voren smal aansluitende modellen met een wijd uitwaaierende rug en hooginge- zette mouwen, krijgen een heel apart idee door het voorpand een wilde op de indiaanse totem geïnspireerde tekening te geven. Bruin was hier favoriet, ook bij avondkleding. Antonelli ziet de vrouw in het lang, streng, met zwarte of bruine kousen, en J dichte, tot hoog op de wreef sluiten- [rood na. wordt de hele oolleotie in 'de schoenen en het geheel maakte sobere tinten gehouden. Veel zwart j een saaie indruk, temeer omdat zij wit, blauw/wit en verder alle voor- zich voornamelijk aan grijs, zwart komende tinten bruin. en bruin hielden. Maar het was r Uitermate jeugdig waren de I slechts experimenteel. ADVERTENTIE Als BRIEF te verzenden. Frankeren met 20 ct. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met mee - wanneer U deze bon Ingevuld aan ons toezendt. Woonplaats: K-wartaal abonnee blad in adresband is POST abonnement. VAKANTIEADRES .No.. Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Sprekend over zijn meest recente jaar-prijs. Colt: opnamen heeft Coltrane zelf de godsdienstige betekenis van zijn werk benadrukt. Coltrane speelde te- nor-sax in verschillende combo's van trompettist Miles Davis tot in het jaar I960. Zijn plaat „A love supreme", een loflied op God en lief de, won in 1965 de plaat van het muziek uit de laatste jaren zou beïnvloed zijn door Indiaanse muziek, lange improvisa ties meer gebaseerd op van te voren vastgestelde modi dan op akkoor den. Coltrane is geboren in Philadel phia. Daar had hij ook zijn eerste engagementen. Hij werd bekend toen hij in 1949 ging spelen bij de band van Dizzie Gillespie. Later speelde hij met Davis. Na zijn breuk met Davis ontwik kelde Coltrane reeds spoedig een zeer eigen, zeer progressieve stijl, die door velen als erg „moeilijk" be- Op diplomatieke wijze heeft de I schouwd werd. Zijn solo's duurden Italiaanse televisie zondagavond in- soms één tot anderhalf uur. gegrepen in een spionagedrama over laatste tijd werkte Coltrane aan Mata Hari, de wereldberoemde Ne- wat hy noemde „collectieve impro- derlandse danseres en spionne uit de visatie", waarbij elke speler van de eerste wereldoorlog. Uit de tekst «roep tegelijkertijd improviseert werd een zin geschrapt, die de Ne- - Gewraakte zin geschrapt derlandse ambassade reeds uitzending had doen protesteren gepubliceerde tekst var RAI-tv had de ambassade dat de acteur, die de uit Nederland afkomstige buitenlandse agent Rolf Hoedemaker uitbeeldde, tegen een Duitse baron tijdens 'n geheime bij eenkomst zou zeggen: „De cultuur is Duits dat wil zeggen, dat ieder- Nederland pro-Duits is". Daartegen had de Nederlandse am bassade geprotesteerd. Toen de acteur Carlo Cattaneo, die de rol van Hoedemaker speelde, zon dagavond zijn tekst zei, bleek deze afgezwakt te zijn. Hij zei al leen: „De cultuur is Duits". ADVERTENTIE Hogewoerd 128, Leiden Kunstmaan verbrand Het Britse schip „Yewdale" heeft vannacht 16 km ten westen van het lichtschip Goeree een lichtend voor werp in de lucht waargenomen, dat zich naar mededelingen van het schip in de richting van de Neder landse kust voortbewoog. Aanvankelijk werd rekening gehou den dat het voorwerp een brandend vliegtuig betrof, maar na het mo ment van de melding werden geen vliegtuigen vermist. Later werd door de kustwacht van Dover meegedeeld dat het voorwerp hoogstwaarschijnlijk een kunstmaan was die terugkeerde in de dampkring en ter hoogte van Kaap Gris Nez (tussen Calais en Boulogne) ver brandde. NEDERLAND 1 NCRV 6.30 uur Tour de France 6.45 uor De Minimolen 6.50 uur Nieuws 7.00 uur Hand in hand; Japanse show 7.25 uur Paulus van Tarsus: „Jeruzalei 8.00 uur Journaal en weerbericht 8.20 uur Attentie 8.45 uur Een vriendendienst 9.30 uur Overal en ergens 10.25 uur Dagsluiting 10.30 uur Laatste nieuws NEDERLAND 2 NTS 8.00 uur Nieuws 8.05 uur The Virginian 9.20 uur Wolfgang Amadeus Mozart 10.00 uur Laatste nieuws en journaal 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 9.30 uur 10.45 uur Hilversum 2 en cflóteren Duys over Knokke Wie van series en hoofdfilms houdt, had gisteren een goede dag, voor de criticus echter zat er alleen brood in Kenmerk, Tros-Kompas en Silhouet. Om met Kenmerk te beginnen: Dit CVK /Ikor/RKK-programma, had ingehaakt op de tweemaal vertoonde Kathy-film over de Engelse woningnood, liet ons iets van de schrijnende toestanden in Londen zien, en had vervol gens een amusant gesprek met een dominee, die op onortho doxe wijze met woningbouwver enigingen is begonnen om de nood te lenigen. Goed werk, van allebei! Daarna Tros-Kompas, eerst met een telefoongesprek dat Joop van den Broek met Iemand van het gevangeniswe zen voerde over de ontsnapte ge vangenen, en vervolgens met Willem Duys en vier van zijn vijf Knokke-helden, alleen Andy Star ontbrak. Het was een farce geweest, zei Duys. De Italiaanse juryleden waren tenminste zo eerlijk geweest om te zeggen dat zij oneerlijk zouden zijn, ter wijl de andere juryleden, die Frankrijk hadden willen laten winnen, zo oneerlijk waren ge weest niet eerlijk te zeggen dat zij oneerlijk zouden zijn. Een en ander neemt niet weg, dat de beste heeft gewonnen, dat de beste drie bovenaan zijn ge ëindigd en dat de slechtste on deraan is gekomen. Dus al te veel brokken heeft die jury niet gemaakt Adriaan Viruly Tenslotte Silhouet, waarin Henk Neuman wielrenner-vlie ger-ingezonden stukken schrij ver Adriaan Viruly aan het woord het. Het was een goed opgebouwd gesprek, waarin jhr. Bosch van Drakenstein over het wielrennen. Evert van Dijk en jhr. Mol Ier us over de Plesman- tijd, en J. Hondong over de mis lukte poging op 15 mei 1940 naar Engeland te vliegen, vertelden. Hoewel Viruly de laatste jaren bezig is zich onmogelijk te ma ken door het schrijven van hoogdravende, rancuneuze en lichtelijk belachelijke ingezon den stukken (een deel van zyn persoonlijkheid dat weinig uit de verf kwam. al vertelde hij wel dat hij het pacifisme een ver giftigde zaak vond en dat hij wel pacifist maar niet rood is», maakte hij gisteren een reële en sympathieke indruk, in het bij zonder daar waar hij vertellend over het ongeluk by Ierland, dat een einde maakte aan zijn vliegerscarriére. toegaf d at hij een complicatie bij het opstijgen beter had kunnen oplossen dan hij gedaan had, en dat hij te recht een gedeelte van de schuld had gekregen. Toch is zo'n silhouet nog te onvolledig. Wat hoorden we over zijn schrijverschap, en de vergelij king die altijd met de Saint Exupèry gemaakt wordt, wót over de betekenis die ziln huwe- liik met Marv Dres«elhuys voor hem heeft gehad? En zo was er nóg wel het een en ander dat niet uit de verf kwam VOOR DINSDAG 18 JULI Hilversum 1. 402 m. ,1 1967: Bariton en clavecimbel: klats, uz. 23.55-24.00 Nws. VOOR KRO: 18.00 Licht zang. 19.00 Nws. 19.1 dilettanten: koor- Sextet: klass. lljke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Over- weging. 22.45 De Bocht, hoorspel. 23.40 Stereo: Lichte WOENSDAG 19 JULI Hilversum 1. 402 m. NCRV; 7.00 Nws. 7.10 Dagopsnin Klass. gram.muz. 7.30 Nw 7.32 Radiokrant. 7.50 Stereo: Lich gr.muz. 8.00 Nws. 8.10 Gewjjde mu (gr-) - 8.30 Touringclub: vakantietips. 12.50 Klass. operamuz. (gr). AVRO. 18.00 Nws. 18.15 Licht orkest met zangsoliste parle. 19.00 Muz. mozaïek: ge> platenprogr. 20.00 Nw~ nn 3|aj •gendienst. lu-0 gr muz. 12.27 Med. vnnr i tuinbouw. 12.30 Nws. 12.4 2.50 F 4.00 Lichte ork.n 15.05 Ronde j 15.10 Sopraan, viool en bariton: klass. 5n mot\- muz- 15-50 Bjjbelvertelling v, 13 30 de jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. 17.00 Stereo: Lichte grammuz. (17 05- 17.10 Ronde van Frankry: Spectrum. 22.40 Act. 22.55 Stereo ;'~Holand Festi- Aan de Oostenrijks-Italiaan se grens zijn soldaten van het Oostenrijkse leger gedetacheerd in verhand met de activiteiten van terroristen. In de Stubaier Al pen worden toeristen door mili tairen gecontroleerd. Uitg'- (3.30- 17.10 Ronde van Frankryk 1967). Overheidsvoorl.Politie Nu Hilversum 2. 298 m. „VARA: 7.00 Nws. en ochtendgyïn. -.20 Soc. strijdl. 7.23 Uitgeslapen: Lch- te grammuz. en rep. VPRO: 7.55 De ze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 1 slapen: lichte gram.muz. en rep 8.35 Van alle markten thuis. voor de huisvrouw.) 9.00 Stereo: Klass. grammuz. 9.50 Stereo: Klass. gr.muz 10.00 Lichte gram.muz. 10.50 Voor de Nws. 11.02 Voor de vr. artet: mod. muz. 12.00 Amusementsmuz. (gr.) .12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en fSiH,b0"W 12.30 Stereo: Metropole-ork. 13.00 Nieuws. 13.10 Act. en kalen- 13-25 Vrij entree: cabaretprogr. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Ste- reoprogrOmroeporkest: klass. m mod. muz. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.02 Lichte grammuz. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de leued. 17.30 Lichte gram.muz. Hilversum 3. 240 m. en FM. AVRO: leidoskoop: AVRO-sollsten ALLE gegeven» invullen. r. J. Huisman, hoofd van de afdeling besmettelijke ziekten, hygiëne en quarantaine van de G.G. en G.D. van Rotterdam, heeft in Gezondheidszorghet maandblad van het Groene Kruis, enkele wenken gegeven ter voor koming van ziekte in de vakantie. it Zo raadt hij de toeristen aan, karig te zijn met sterk gekruide spijzen en dranken, om maag- en ingewandstoornissen te voorko men. Verder verdient het aanbe veling, niet „zo maar" water te drinken, maar het eerst te koken of de dorst te lessen met mine- I raalwater of zélf gezette thee. De consumptie van rauwe groenten I sn ongeschild of ongepeld fruit is evenmin raadzaam. Gun uzelf tijdens de vakan tie een goede nachtrust zegt dr. Huisman en houd. vooral in de warme landeneen siesta na de middagmaaltijd. De toerist moet er ook voor zorgen dat hij een spuitbus bij zich heeft om insecten te bestrij den. „Wees voorzichtig bij het kie zen van zwemwater", is een ander advies van dr. Huisman. Zeewater is, behalve vlak bij de uitmonding van grote rivieren, bacteriologisch betrouwbaar. Maar wie in zoet op pervlaktewater wil zwemmen doet er goed aan, eerst te informeren of het ivater wél voor dat doel ge schikt is* Het is behalve aan het strand niet verstandig om in zwempak, zonder badhanddoek, op de grond te gaan liggen: vooral in de tropen en subtropen kan men op die manier worminfecties oplopen. Dr. Huisman adviseert voorts enkele eenvoudige geneesmidde len mee te nemen op reis, bijvoor beeld tegen hoofd- en kiespijn en een middeltje tegen insectenbe ten. Mensen die lijden aan een bepaalde ziekte, zoals epilepsie, diabetes of aandoeningen van het hart of de bloedvaten, moeten er voor zorgen dat zij een in het Frans en/of Engels gesteld briefje bij zich hebben waarop de aard Nws.) 12.00 Nws. 12.02 (gr.). 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Zet ?w.r:.«45.eï6«Si. voor een Hollands publiek. 16.00 jeugd T°l7l(X)irt^ Platej^f°gr-AV001 van de ziekte staat vermeld als- I Rhythm and Blues: oude en nie mede de medicijnen die ze moeten c°"°try and western muz. gébruiken. Bovendien kan men er\ televisieprogr \mm vs het telefoonnummer van de be- Nederland i handelend arts in Nederland op zetten, zodat in geval van nood contact met hem kan worden op genomen. De laatste tip van dr. Huis man is: „Maak u na het lezen van al deze wenken niet te ongerust over de kans om ziek te ivorden". Duizenden en duizenden vakan tiegangers genieten gezond van hun bezoek aan andere landen. De enkeling die wel ziek terug komt blijkt vaak eenvoudige hy giënische maatregelen te hebben nagelaten. 19.00 Vakantie in Liplzza, 0.45 Het koperen korte Deense film. kandelaar mysterie (The vicious c - belde keuringen: 14 jaar). politiek. 22.40-22.45 JÓurn'. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. VPRO: 20.05 Beestje kijken, filmrep. in ae Londense Zoo. 20.30 Thyestes, toneel spel .NTS: 22.15-22.30 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5