OMYL SARKHAN SCHEEPS ERlCHTEN i D J A O V N E S AUTO 4 personen met auto vanaf f 307.- 18 JULI 1967 PAGINA IS Rode terroristen slaan weer toe in Hongkong i mentado." „HU ligt in een coma en heeft veel loed verloren," zei Theobald. I Hij knikte tegen de bemanning. Ze amen de draagbaar op en tilden die j m de boot. Theobald vervolgde HU heeft een bloedtransfusie nodig." Achttien uur lang lag Coldstream ind te mompelen. Ta ja week geen (nblik van zijn bed. McCauley ver aantekeningen te maken over in bezoek aan koning Diad en rook- ne sigaret na de andere; met ging hij er verwaarloosder en rkreukelder uitzien. In zijn koorts romen probeerde Coldstream kenne lijk te ontkomen aan de een of ande- verschrikkelijke ervaring. En tel- ens weer mompelde hij: „Rosjoero, ionkoe, Rosjoero, Konkoe. De na- ïen. Vergeet de namen niet. „Ros- )ero, Konkoe HOOFDSTUK VIII De Kroonraad De vier dagen voor de vergadering an de Kroonraad zouden uiterst twellend worden. Als Hajn in zijn logingen ter vergadering zou slagen, alles mogelijk. Slaagde hij niet, was alles verloren. Alles hing er lus vanaf, dat hij volledig succes boeken. Een tussenweg was er let. In de raad werd niet gestemd; overlegde tot er volledige over- instemming was. minister van Financiën. Bandor ver tegenwoordigde in de Kroonraad de zakenwereld van Sarkhan. Zijn va der, grootvader, overgrootvader en ontelbare voorouders hadden dezelfde positie bekleed. Bandor was erin thuis. Hij was volkomen vertrouwd met de conferentietafels en banken Genève, de Verenigde Naties, Washington, Londen en Parijs. Hajn nodigde Bandor uit met hem te lunchen in de officierskantine. Ze aten in een aparte kamer. Bandor een klein mannetje, droeg een stalen bril en was verlegen. Hij be leed een godsdienst, die zowel boed dhistisch als mohammedaans was en dat kwam onder de maaltijd tot ui ting. Hajn bestelde voor hem ver schillende sterk gekruide rijstscho tels, sambalans, ballen van lams vlees, witte rijst, erwten in oester- en een uitgelezen schotel groen ten. Hajn haalde het financieel rapport te voorschijn, dat Bandor voor de komende vergadering had opgesteld. Het exemplaar van Hajn had allerlei aantekeningen in de marge en er was hele verzameling notities bij. Bandor zag dat in een flits, toen ze gingen zitten. "^rdt vervolgd ADVERTENTIE insectendoder. Eén spuitbus voor alle kamers van uw huis. strUdkachten doorgedrongen tot voorbtf de strategisch belangrijke universiteitsstad Nsoekka, op 65 km van Enoegoe, die eind vorige week viel en volgens de laatste berichten werd ook op 65 km ten zuidoosten van de Biafraanse hoofdstad gevoch- A-n. Negers vormen patrouilles in Plainfield In Plainfields negerwyk is gister avond weer geschoten, terwijl de ste delijke autoriteiten met vertegen woordigers van de militante negers spraken over een methode om een einde te maken aan vier avonden in ongeregeldheden. Een patrouille-auto van de politie werd beschoten, maar geen der in zittenden werd getroffen. Die scho ten vielen ongeveer een half uur na het verstrijken van het moment waarop de negergevangenen, die tij dens de wanordelijkheden en plun deringen voor kleine vergrijpen ge- •esteerd waren, vrijgelaten hadden moeten zijn. Ernstige ongeregeldhe den bleven uit, maar toch is de toe stand nog gespannen. Toen het schieten weer begon, trokken tal van politiemannen en soldaten van de Nationale Garde de wijk weer binnen. Inmiddels heeft de procureur-ge neraal van de staat New Yersey be- DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 877. Razendsnel dacht Bram na. Het was natuurlijk niet moeilijk om zómaar een jonk aan te wijzen en de boeven wijs te maken, dat daar de kist met gouden kazen terecht ivas gekomen. Maar lang zou het niet duren of de anderen zouden bemerken, dat Bram onwaarheid had gesproken. Veel beter ivas het een jonk aan te wijzen, waar de boeven géén onderzoek zouden kunnen instellen. En het toeval hielp een handje mee. Terwijl het op de andere jonken stil en rustig was, daverde het aan boord van één der grootste vaartuig envan muziek, zang en plezier. Er was daar een groot lampionnenfeest aan de gang.en er waren zoveel gasten, dat de boeven er zelfs niet over denken kon den om daar aan boord te gaan. „Dat is 'm, die schuit", wees Brammet je aan. „Nu begrijp ik. ook. waarom ze zoveel kaas nodig hadden. dat was natuurlijk voor het feestje". De boeven keken bedenkelijk. kendgemaakt, dat overeenstemming is bereikt over negerpatrouilles in de wijk, waar thans reeds vier nach ten ongeregeldheden woedden. De staatspolitie en de Nationale Garde zullen dienst blijven doen buiten de negerwijk. Volgens de overeenkomst zullen alle politie-functionarissen van ge meente en staat, die thans in de ne gerwijk dienst doen, worden terugge trokken en zullen leden van de ne gergemeente hun eigen straat- p&trouille vormen. Verder zal onverwijld een onder zoek worden ingesteld naar de klach ten van de negers over wreedheden van de politie en slechte huisvesting. ADVERTENTIE Per naar Groot-Brittannië tweemaal per dag Hoek van Holland vertrek 12.00 en 23.40 uur voordelige retours per dagboot Hoek van Holland-Harwich P. v. Vollenhoven: vliegeropleiding op Gilze-Rijen Vaandrig mr. P. van Vollenhoven van de Koninklijke Luchtmacht is gisteren op de vliegbasis Gilze-Rijen aangekomen om daar, als onderdeel van zijn dienstplicht, een opleiding tot vlieger van lichte vliegtuigen te volgen. Vorige week heeft vaandrig Van Vollenhoven zijn sportbrevet gekre gen; met dit beperkt vliegbewijs-A komt hij nu in de aan de gang zijn de opleiding op Gilze-Rijen. Posities Nederlandse ID isSfïii'flS'Bï.a™-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13