mm Tourkaravaan rouwde De Tour in cijfers Leo Duyndam triomfeert in tweede etappe Kleine Tour Inval in hotels V ergemakkelij king abortus in Engeland Wateroolo-competitie LZC VERSPEELT LAATSTE KANS Daviscup LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 JULI 1961 Grote bazen hadden beslist: Engelsman zou 14de rit van de Tour winnen (Door Fred Racké) Sete, vrijdagavond De karavaan twijfelt. Was zulk een geste op zijn plaats? Moest de nagedachtenis van Tom Simpson zó worden geëerd? De arme, eenzame Brit Harry Hoban be reikte in Sete badend in tranen de finish. Als „winnaar" van een etappe. Moest dat allemaal kon men in het peloton niet op waardiger wijze afscheid nemen van een renner, die een goed vriend was geweest? Men zei, dat Tour-veteraan Jean Sta- blinski het initiatief had genomen: vandaag zal een Engelsman winnen. Bas Maliepaard, „kleine knecht" volgens eigen woor den, vertelde: „We waren het heus niet allemaal eens. Maar de grote bazen hadden beslist. En toen moesten we wel". En zo werd Barry Hoban winnaar van de 14e rit van de Tour, terwijl men, een uur eerder en elders in Frankrijk, de autopsie op het stoffelijke overschot van zijn vriend Tom Simpson had voltooid. Het plan van Stahlinski Lang is de demonstratie van het peloton indrukwekkend geweest. Stil reed de meute voort, door het Franse land. Niet reagerend op op vallend schaarse aanmoedigingskre- ten, nimmer het tempo verhogend. Op zulk een dag, onder deze om standigheden, wilden ook beroeps wielrenners hun vak niet uitoefenen. Totdat het plan van Stablinski tot uitvoering kwam. Totdat Barry Ho ban vooruit werd gestuurd, een eenzame renner in het wit, met de zwarte rouwband om de linker arm. Een renner, die achter een zonne bril tranen verborg, een renner die het applaus heeft vervloekt, vele ki lometers lang. Toen dat gebeurde, schrok de karavaan op: moest zó Tom Simpson worden herdacht? Waren er niet vele andere moge lijkheden geweest, die zoveel méér zouden beantwoorden aan de goede smaak, die óók een beroepswielren ner behoort, te hebben? Communique De karavaan rouwde, tussen Car- pentras en Sete. En er werd gespro ken over de omstandigheden waar onder Tom Simpson stierf. Niet lan ger werd voorzichtig gepraat over het vreselijke kwaad, dat wellicht had toegeslagen. Neen, openlijk ver nam men over de mogelijkheid van doping. In zijn eigen krant, de Pari- sien Libéré, had directeur Felix Le- vitan het neergeschreven: „Het woord doping is gevallen. Het is nu nog de vraag of dat niet te licht vaardig is gebeurd". Maar dezelfde Levitan las. kort nadat de karavaan op weg was ge gaan na een indrukwekkende mi nuut stilte, die ook Felice Gimondi tot onverhulde tranen beroerde, een communiqué voor, dat, in koele be woordingen waarin het was neerge schreven. niets wilde verbloemen: ..Er zou sectie op het lijk van Tom Simpson worden verricht. Het par ket van Avignon was op de hoogte gesteld. Er was een onderzoek inge steld. waarbij men de Tour-artsen Dumas en Macorig had ondervraagd, evenals het verplegend personeel, de gendarmes die op de plek waren waar Simpson was ineen gezegen, de politie-commissaris die in de Tour meerydt en de Britse ploegleider en de soigneurs. Voorts, meldde het communiqué, had men een arts verzocht autopsie te verrichten, had men urine- en bloedmonsters genomen en, tenslotte, een tube medicamenten, die in het shirt van Simpson was gevonden, in beslag genomen. Maatregelen, al lemaal. die werden herkend als die. welke genomen worden als de dood van een mens verdacht is. Maar meer nog spraken in dat opzicht de woorden van Tour-dokter Dumas, die aan het communiqué waren toe gevoegd: „De medische dienst van de Tour wenst op geen enkele wijze vooruit te lopen op de gebeurtenis sen: zij stelt slechts vast, dat het abnormaal is, dat een jonge, fysiek goed voorbereide atleet sterft tijdens een wedstrijd. Daarom heeft men de toestemming voor de begrafenis ge weigerd". Abnormaal Een Jonge, fysiek goed voorbereide atleet. Een man, die, toen de arbeid die hij jaren achtereen had verricht, te zwaar werd, tweemaal van zijn fiets stapte, weer opsteeg en slinge rend zijn weg vervolgde tot er geen weg meer was.: Totdat hij, doodsbleek, met zwakke stem nog slechts tegen toeschouwers kon roe pen: „Zet me op mijn fiets". Toen al was Tom Simpson in doodstrijd. De ..goed voorbereide atleet" die vlak voor het moment van zijn ineenstor ting werd geobserveerd door een an dere atleet:; de Italiaanse renner Pietro Scandelli. In het stille, ver slagen Carpentras herhaalde Scan delli 's morgens nog eens, snikkend, wat hij had geroepen, op het mo ment dat hij Simpson passeerde, op de kale berg: „Hemel, Tom Simpson zal doodgaan". Maar Scandelli ver volgde zijn weg en Simpson kon dat niet meer. Tom Simpson was toen in een coma geraakt. Een motor agent legde een doek onder het hoofd dat eerst op de keien rustte.; De Tour-arts snelde toe, manipuleer de met een zuurstofapparaat, paste mond-op-mond-beademing toe, een andere arts gaf injecties. Maar Tom Simpsons hartslag herstelde niet. Daarom stelde dokter Pierre Dumas vast: „abnormaal". En daarom werd sectie verricht, op vrijdagmiddag de 14de juli, 's middags om 3 uur. op het stoffelijk overschot van Tom Simpson, dat begraven zal worden in. het kleine dorpje Aswell, in Yorkshire, Engeland. Dertien spelers naar Engeland De keuzecommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Cricket Bond heeft dertien spelers aangewezen voor de trip, die het Nederlands elf tal begin augustus naar Engeland zal maken. De geselecteerden zijn: P. van Arkel (aanvoerder, HCC), H. A. Wijkhuizen (vice-aan voerder. Rood en Wit», A. Bakker (VOC), P. Bouwman (Rood en Wit), J. L. C. van de Bosch (HCC), J. Gouka (Ex celsior), R. F. Onstein (Rood en Wit). H. A. Rikse (ACC), F. G. Spits (VRA), N. Spits (VRA), R. F. Schoonheim wicketkeeper, Quick Den Haag), W. L. van der Vegt HBS en E. W. C. Vriens (HCC). Er worden drie wedstrijden ge speeld in Engeland. Maandag 3 au gustus staat een ontmoeting Com bined Services-KNCB-Bondsteam op het programma, op 5 en 6 augustus ontmoet het Nederlands elftal de Free Foresters en op 7 augustus wordt de toernee op Lords in Londen afgesloten met de ontmoeting MCC- Nederland. (Van i correspondent) Na de aankomst van van de Tour de France in Sete heeft de Franse justitie een inval ged? i in de hotels waar de Belgen en de Engelsen verblijf houden. De bagage van de renners en de materiaal wagens werden op dopingsmiddelen I de onderzocht. de Nieuwe wet aangenomen door lagerhuis Een uitgeput Brit Lagerhuis heeft na 24 uur debatteren maatre gelen om abortus te vergemakkelij ken met 167 tegen 83 stemmen goed gekeurd. De aanvaarding van dit initiatief ontwerp, ingediend door de 29-jarige liberaal Steel, werd met gejuicn be groet. In het najaar zal het Ho gerhuis het wetsontwerp verder be handelen, maar er is geen twijfel aan, dat ook dit het voorstel zal De nieuwe wet zal te zijner tijd de verouderde en vaak inhuma ne voorschriften op het gebied van abortus vervangen, maar beoogt geenszins, zo werd uitdrukkelijk ver klaard, de morele verantwoordelijk heid van de samenleving te vervan gen. Het was geen godsdienstige of par tijkwestie, want voor- en tegenstan ders liepen dwars door alle groepe ringen heen. Tot degenen, die tegen hervorming van de bestaande abor tuswet waren, behoorden zij die dat om principiële redenen deden, name lijk dat leven ook in embryo nale vorm onder geen beding mag worden vernietigd, en degenen die bang waren dat de nieuwe wet, hoe wel zulks zeker niet de bedoeling is, ■eg zou openen voor abortus aan lopende band. Men heelt in Leiden telt volgend jaar geen hoofdklasse-waterpoloplneg. Door een f»4 nederlaag heeft de Leidsche Zwemclub gisteravond tegen Neptu- nus de laatste kansen op een pro motie naar de hoogste waterpolo-af- deling verspeeld. Ook de dames van De Zijl hebben hun kansje op het van hrt jUstit^ra^rt^er he"nebril verbergend, gaat de En- feT worden Tge'3aaSnmtoninErNerSer-tgeISmm Barry H°ba" "lS z/d^n^t Ue, land is de bestrijding van de doping over de eindstreep in Sete. nog niet eens bij de wet geregeld verantwoord. Zoals een vermoeide j chirurg, die móét doorgaan met ope- j reren". Het kwaad is vèr geslopen. rielersport. Dat staat Vier minuten vóór het pelo- ton uit, de tranen achter zijn zon- I speelden tegen het Haagse HZ&PC 4 I met 1—1 gelijk. Slikken ir Dit Ujht wel het einde voor de Lotus-Ford van Graham Hill, nadat deze tijdens de training voor de Grote Prijs van Engeland hij de pits in aanraking met een paaltje was gekomen. Het liep al lemaal goed af. Hill stapte onbe schadigd uit en de Lotus kan ge repareerd worden Waarom toch, vroeg de karavaan zich op diezelfde vrijdag af. waarom toch moest dit gebeuren? Moet een renner dan ..slikken"? Kan een cou reur niet buiten stimulerende mid delen? Kennelijk niet. Tom Simp son overleed op dezelfde dag dat Jacques Anquetil in een exclusief in terview met „Franche Dimanche" koel bekende: „Jazeker, ook ik ge bruik doping. Wie voor zulke zware opgaven komt te staan als een ren ner van mijn klasse, een vedette, die moet wel. Maar: met mate. en WIELRENNEN Aclit van Chaam Ook de 69ste Acht van Chaam, die woensdag 26 juli wordt gehouden, zal sterk bezet zijn. Vast staat reeds het starten van wereldkampioen Rudi Altig en onze landgenoot Peter Post, terwijl ook de voltallige Nederlandse Tour de Franceploeg zal meerijden. Verder zullen by dit evenement, dat vorig jaar, toen Karstens eerste werd, 30.000 toeschouwers trok, ren ners van de Caballero- en de Willem 2-ploeg van de partij zijn. Waar schijnlijk zullen binnenkort in Parijs, na afloop van de Ronde van Frank rijk, nog contracten worden gesloten met bekende buitenlandse profs. De uitslag van de 14e etappe «Car pentrasSete) luidt: 1. Hoban <GB> 201,5 km in 6.13.58 (met bon. 6.13.38)2. Reybroeck «Ro de Duivels Belg.) 6.17.56 (met bon. 6.17.46): 3. v. d. Berghe (Bel.) z.t. met bon. 6.17.51; 4. Godefroot (Rode Dui vels, Belg.»; 5. Karstens (Ned.) 6. Grain (Coqs Fr.); 7. Janssen (Ned.) 8. Van Schil (Rode Duivels Belg.»: 9. Sweerts «Rode Duivels Belg.»; 10 Letemeyer <Fr>. 11. Huysmans «Belg. 12. Durante (It.); 13. Basso (Prima- vera It.); 14. Wilde (D.Dld.)15. Jac- quemin (Rode Duivels Belg.»; 19 Schepers (Ned.); 23 De Roo (Ned.i; 32. Maliepaard (Ned.); 50. Harings (Ned.); 75 Van der Vleuten (Ned.«, 93 Zilverberg (Ned.i; 98 Haast (Ned.) allen z.t. als Reybroeck 6.17.56. Gemiddelde van de etappe: 32,329 PLOEGENKLASSEMENT 14e ETAPPE: 1. Engeland (Hoban, Metcalfe, Lewis) 18.49.50); 2. Rode Duivels (Belg.) Sprint-talent nit Trinidad De Belgische amateur-wielerploeg die morgen op de baan van het Gof- fertstadion in Nijmegen tegen de Nederlandse baanploeg uitkomt, zal een neger uit Trinidad in haar ge lederen hebben. Het isd e 17-jarige Leslee King, een tot voor kort in Europa volslagen onbekende sprin ter. Verleden week echter heeft de complete wereldelite der amateur- sprinters kennis met deze jongen kun nen maken, tijdens wedstrijden op Trinidad.Voor Moreion, Trentin, Turin! en Verzini, de eerste vier op de wereldkampioenschappen in '66 in Frankfort, is het een minder prettige j ervaring geworden. Zij werden allen door King, een nnbekend talent volgens de Franse rainer Gerardin, overklast. King is .u naar België gekomen om zich .oor te bereiden op het wereldkam pioenschap sprint 1967, dat in Am sterdam wordt gehouden. Hij komt morgen uit in de Belgische baan ploeg, hetgeen uit sportieve overwe gingen door de Nederlandse ploeg leiding is toegestaan. Op de tweede dag van de wed strijden om de Centropa-cup in Bad Homberg wonnen Judith Salome en Tine Zwaan met 6-1. 6-0 van het Oostenrijkse dubbel Pick/Schreiner. Niek Fleury werd in de tweede ronde van het heren enkelspel uitgeschakeld door de Zwitser Froelicher (7-5, 3-6, 18.53.48; 3 4 Nederland Janssen. Schepers) 5. Frankrijk z.t. Klassementen Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 82.15.50; 2. Letort «Bleuets, Fr.) op 4.05; 3. Jimenez (Sp.) op 5.00: 4. Balmanion (Prima- vera, It. op 5.48; 5. Gimondi (It.) op 6.15; 6. Aimar (Fr.) op 7.02; 7. Janssen (Ned.) op 8.39; 8. Van Clooster (Rode Duivels. Belg.» op 13.20; 9. Huysmans «Belg.) op 13.43: 10. Puschel W.Dld.) op 14.47: 11 Brands (Bel.) op 14.52; 12. Bodrero (Primavera. It.) op 15.48; 13. Monty (Belg.) op 16.02; 14. Haast (Ned.), op 16.04; 15. Bayssiere (Coqs, Fr.) op 16.30; 31. Karstens (Ned.) op 25.55; 54. Schepers (Ned.) op 38.38; 69. Van der Vleuten (Ned.) op 48.43; 70. Zil verberg (Ned.) op 49.11; 72. Harings (Ned.) op 50.54; 84. De Roo (Ned.) op 1.00.47; 90. Maliepaard (Ned.) op 1.12.52. Algemeen ploegenklassement: 1 Frankrijk 248.46.58 2. Primavera «It.» 249.05.47; 3. Belg. 249.06.10; 4. Nederland 249.08.35; 5. Spanje 249.12.54. Puntenklassement 1. Reybroeck (Rode Duivels. Belg.) 111 pnt.; 2. Janssen (Ned.) 92 pit.; 3. Riotte (Fr.) 81 pnt.; 4. Karstens (Ned.) 80 pnt.; 5. Godefroot (Rode Duivels, Belg.) 72 pnt. LZC moest gisteravond op niet minder dan vier plaatsen zijn zeven- lal wijzigen, doordat Frank Roelofs, Nico van Sittert, Joop Kuiper en Cees Schoof niet beschikbaar wa ren. Dit is teveel gebleken voor de rood-witten, die in Westzaan niet verder kwamen dan een zeer tamme en trage wedstrijd, terwijl ook de ver dediging van Neptunus zeer zware druk uitoefende. In de eerste 'twee perioden, toen de jonge Jaap Maas- sen in het Leidse dopl lag, bleef de achterstand voor LZC nog beperkt tot 0—1. In de derde speeltijd kwam er echter een ware regenbui van doelpunten los. Eerst was Hans Par rel aan de beurt, die van scheids rechter Hartel een straf worp kreeg toegewezen wegens te zwaar aanval len van de gastheren binnen het 4- meter gebied. Enkele ogenblikken la ter was het. weer Parrel die scoorde, nu uit een strafworp na drie straf- punten. Neptunus wist deze voor sprong van LZC echter spoedig om te draaien in een achterstand, door eveneens twee strafworpen achter doelverdediger Jan Heek te schie ten. Toch kwamen de Lèidenaars weer aan de leiding, dankzij 'n doel punt van Parrel na een goede com binatie en een strafworp. Nog steeds in deze derde speeltijd werd het ech ter gelijk, door alweer een straf worp. In de laatste speeltijd miste de ploeg van LZC de snelheid om door te zetten, zodat Neptunus de volle winst- kon veroveren na een snelle opzwem-actie en een doelpunt van af de midvoorplaats. De meisjes van de Zijl hebben hun kansen gister* avond in het zwembad in de Kooi moedig verdedigd, maar tegen RZV was de aanvalskracht van de Le'dse dames te gering voor doelounten. Aan de andere kant kreeg Elly Gu- ley heel wat werk te verzetten. Dank zij één enkel doelpunt van Joke Koppehagen-Oltmans besliste de da mes uit. Rijswijk de strijd in hun "oordeel. Engeland overigens jaarlijks te kam-: pen met meer dan 100.000 abortus- Kern van wet De voorstanders waren echter ge. durende het debat verreweg in di meerderheid, hoewel het aantal aan- wezigen gedurende de eindeloze nacht zitting beperkt was. De kern van di komende wet is, dat pas tot abor tus mag worden overgegaan nadat de a.s. moeder onafhankelijk van elkaar twee artsen heeft geraadpleegd en in dien dezen kunnen aantonen dat de geboorte van een kind ernstig risico! oplevert voor haar leven of gezond heid, of dat er een grote kans be staat dat het kind lichamelijk of geestelijk abnormaal zal worden Eveneens mag een einde aan de zwangerschap worden gemaakt, in dien blijkt dat voor de moedsr de gezinslasten te groot zullen worden. Men heeft getracht de zaak zo ruim mogelijk te formuleren, zodat aoor- tus wettelijk wordt toegestaan in ge val van verkrachting van jeugdigen; onder de 16 jaar. Hoewel officieel de regering in de-' ze kwestie neutraal is gebleven, ver klaarde de minister van Binnenlandse Zaken Jenkins dat het ontwerp een praktische bijdrage levert aan de oplossing van een uitermate moeilijk! vraagstuk, waarvoor nu eenmaal geen j volmaakte oplossing bestaat. ELTV-toernooi In het internationale toernooi van ELTV in Eindhoven zijn gisteren, op een enkele uitzondering na. de kwart finales en zelfs al enkele halve fina les gespeeld. Verrassend in het heren enkelspel was de sterke tegenstand, die Jan Coebergh de Japanse kampioen Ishio Konishi bood. Nadat namelijk de 28-jarige Japanner de eerste s met 64 had gewonnen, moest hij de tweede een achterstand van 0—3 inlopen alvorens, nogmaals met de zelfde cijfers te kunnen zegevieren. Jan Hayer versloeg de Tsjech Vis- kocil (64, 64), diens landgenoot Novak verloor met 5—7, 7—9 Evert Schneider en Tom Okker zoals te verwachten was, van Peter Soeters (62, 64). In het dames enkelspel stond de kwartfinales alleen nog de partij mej. SlamovaDita IJspaard op het programma. Deze werd door de Tsjechische gewonnen met 6—2, 6-2 waarna in de halve finales El! Veentjes Spruyt de plaatselijke fa-j vorite Jenny Ridderhof overtuigen^ klopte: 6—2, 6—4. Na de eerste dag van de Daviscup-f ontmoeting Spanje-Rusland (een van de twee finales in de Europese zone) hebben de Spanjaarden de lei- j ding genomen met 2—0. Manuel San- tana won in 63 minuten met 6—3, 64, 61 van Thomas Lejus en ver- I volgens zegevierde Jean Gisbert met 3—6, 2—6, 6—3, 7—5, 6—2 over Alexander Metreveli. Ondanks de grote hitte waren 10.000 Spanjaarden naar het stadion van de Real Club in Barcelona ge komen om hun landgenoten aan te j moedigen. De uitslagen van de gisteren ge speelde waterpolowedstrijden voor dc hoofdklasse van de KNZB luiden: I Zian—Meeuwen 3—4; Arnhem—HZ- PC 20; RobbenNeptunus A'foort 6—4; AZPC—DZV 4—5. Onze landgenoot Dudok van Heel heeft de leiding genomen in de strijd om het Europees zeilkampi- oenschap Flying Juniors, dat bij Carnac wordt gehouden. In de vrij dag gezeilde manches, gewonnen door onze landgenoot Dijkstra en de Deen j Hanssen. bezette Dudok van Heel, tweemaal de derde plaats. van vandaag Solo im laatste kilometers Een ontsnapping uit een kopgroep van 24 renners in de buitenwijken van Sete heeft de Nederlander Leo Duyndam de overwinning gebracht in de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst. Het was drukkend heet op deze dag van de „Kleine Tour". Bovendien hadden de renners in het eerste gedeelte van de rit veel last van de slechte wegen, die oor zaak waren van een groot aantal lekke banden. Na 33 km namen Fedor den Her tog, de Fransman Heintz en de Ita liaan Bianco een voorsprong. Het groepje kreeg steeds meer verster king. Twintig kilometer verder be stond de kopgroep al uit dertien man die een voorsprong van een minuut hadden. Na 70 km kregen elf ren ners aansluiting, zodat het leidende peloton toen uit 24 coureurs bestond. De hoofdmacht volgde op ruim een minuut. De Belg Pintens, de Brit Buckley en de Zuidslaviër Bilic za gen in de slotfase weliswaar kans uit de groep van 24 te ontsnappen, coch werden 5 km voor de finish te ruggehaald. Leo Duyndam had even later meer succes en won de etappe na een solo in de laatste kilometers Uitslagen NimesSete (118 km): 1. Duyn dam (Ned.) 2.53.11 (met bonificatie: 2.52.51), 2. Guimard (Fr.) 2.53.34 (met bon. 2.53.24), 3. Wagtmans (Ned.) 2.53.34 (met bon. 2.53.29), 4. Koechli (Zwits.), 5. Bianco (It.), 3. Gaconne (It.). 7. Vrijders (Belg.), 8. Bramucci (It.), 9. Pecchlelan (It.), 10. Pintens (Belg.), 11. Den Hertog (Ned.), 12. Troche (W. Did.), 13. 8a- :rny (Fr.) allen 2.53.34, 14. Guyot (Fr.) 2 54.22, 15. Heintz (Fr.), 28. Holst (Ned.) 2.55.23, 33. Schepers (Ned.), 41 Piet Tesselaar (Ned.) beiden in 2.55.23, 78. Hans Tesselaar (Ned.) 2.57.05. De Spanjaarden Anguera, Duenas en Jimenez kwamen na de sluiting van de finishcontrole binnen. Gemiddelde van de etappe: 40.881 km per uur. Het ploegenklassement van de twee de etappe luidt: 1. Nederland 8.40.19, 2. Italië 8.40.42. 3. Frankrijk 8.41.30, 4. België 8.41.30, 5. Zwitserland 8.42.24 Algemeen klassement: 1. Giaccone (It.) 6.08.31, 2. Conti (It.) op 1.39, 3. Guimard (Fr.) op 3.15, 4. Wagtmans (Ned.) op 3.25. 5 ex aequo Bianco (It.), Bramucci (It.), Pintens Belg.), Pecchielan (It.)„ Den Hertog (Ned.) allen op 3.30, 10. Gouverneur (Fr.) op 4.18, 11. Koechli (Zw.) op 4.46, 12. Guyot (Fr.) op 4.55, 13. Weckx (Belg.) op 5.19, 14. Bucklev (Eng.) op 5.32, 15. Bilic (Zuidsl.) op 5.33, 19. Duyndam (Ned.) op 5.53, 20. ex aequo: Cavalcanti (It.), Hrazdira (Tsj.) en Holst (Ned.) op 5.56, 27. Schepers op 7.23, 56. Piet Tesselaar Ned.) op 12.35, 65. Hans Tesselaar (Ned.) op 14.17. Ploegenklassement 1. Italië 19.02.33, 2. Nederland 19.09.42, 3. Frankrijk 19.10.23, 4. België 19.11.44 5 West-Duitsland 19.19.33. Puntenklassement J. Guimard (Fr.) 36 pnt, 2. Giaccone (It.) 30. 3. Bianco (It.) 26, 4. Duyn dam (Ned) 25, 5. Conti (It.) 25, 6, Wagtmans (Ned.) 22 pnt.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6