■Bil Algemene Vergadering maant Israel Strijd aan het Suez-kanaal Kerkscheuring in Amstelveen Geen hoop voor Mia Versluis In prima conditie op weg naar maan Surveyor wacht riskante landing ARIE DE BOOM VAN WEEGHEL N.l PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 JULI lfj 2a De aanhoudende onrust in de kroonkolonie Hongkong op Chinees grondgebied gelegen, maar bestuurd door de Britten doet de vraag rijzen, waarom Peking daar eigenlijk moeilijkheden veroor zaakt. Want natuurlijk spelen die troebelen zich af met toestemming van het regime-Mao. Toch is het mogelijk, dat de behoefte aan vijandige activiteit jegens de Britten geboren is in de kroonkolonie zelf en dat die zo krachtig was, dat Peking zich daarmee, misschien zelfs tegen wil en dank, akkoord heeft moeten verklaren. Bij deze verklaring gaat men stilzwijgend van de ver onderstelling uit, dat Hongkong door zijn belangrijke in- en uitvoer nog altijd van betekenis is voor het rijk van Mao. En onrust in Hongkong zou dan zo iets zijn als het snijden in eigen vlees. Er zijn echter des kundigen, die de waarde van Hong kong voor de Chinese economie op het ogenblik nogal problematisch achten. Zeker, in vroeger jaren, toen Rood-China in grote zorgen zat, was die waarde onbetwistbaar, maar er is sindsdien iets veranderd. En zon der nu de betekenis van Hongkong voor de Roodchinese economie van nul en gener waarde te achten, zijn die commentators toch wel van op vatting, dat China de hulp van Hongkong thans best kan missen. Daarmee wordt veel duidelijk. Want nu staat het Peking vrij uiting te geven aan zfjn ergernis over het feit, dat Amerikaanse militairen, die in Vietnam dienst hebben gedaan, in Hongkon g komen uitrusten. En ook kan Peking nu uiting geven aan de natuurlijke geprikkeldheid van alle jonge staten over de zeggenschap van vreemdelingen inzake een stuk- (je) van zijn grondgebied. Waar Pe king of de plaatselijke commu nistische partij met steun van Rood- China op de achtergrond nu dus naar streeft is het „macaoiseren" van de Britse enclave. Dit woord- tussen- aanhalingstekens herinnert aan hetgeen zich eind vorig jaar af speelde in een andere enclave op Chinees gebied: de kolonie Macao, waar de Portugese autoriteiten thans nog wel in naam zeggenschap heb ben, maar in feite moeten gehoor zamen aan wat Peking voorschrijft. De vraag is of Londen met een der gelijke situatie genoegen zal willen nemen, daar de Britse regering in sterke mate rekening moet houden met het lot van de ontelbare Chine se vluchtelingen, die zich nu nog veilig voelen onder Brits bestuur, maar later aan de willekeur van hun rode landgenoten overgeleverd zou den zijn. Wat hun eventueel te wachten staat is dezer dagen duide lijk gebleken bij de schandelijke ter reur tegen het personeel van trams en bussen, dat geweigerd had gehoor te geven aan een communistisch sta kingsbevel. Enkele werden neerge stoken, anderen kregen te horen, dat de veiligheid van hun vrouwen en kinderen niet langer gewaarborgd kon worden als ze niet gehoorzaam den. Dat was hetzelfde soort metho den. dat de Vietcong in Zuid-Viet- nam heeft toegepast en dat nog doet. Dat dit nog eens duidelijk aan het licht is gekomen, zou men een posi tief resultaat van de terreur i n Hongkong kunnen noemen. ER is achteraf gezien niet zo veel reden voor Israël om zich te verheugen over de kolossale ne derlaag die het de Arabische staten heeft toegebracht. Want de ontwik keling gaat door en de vrees is ge rechtvaardigd, dat de Sowje-Unie evenals de tsaristische voorgangers op zoek naar „het warme water" van Je Arabische zwakheid gebruik zal maken om zich in het Midden- Oosten te nestelen. Niemand kan ontkennen, dat er duidelijke teke nen in die richting zijn: een belang rijk deel van de Arabische wapen- verliezen is aangevuld en een fors vlooteskader, dat spoedig nog zal worden vergroot, houdt zich op in Egyptische havens. Talrijk zijn voorts de geruchten, dat Moskou er op uit is een vlootbasis in Alexan- drië of ai Latakia (Syrië) te ver werven en er, op dit psychologisch- gunstige ogenblik, naar streeft een zodanige posi tie in het Midden-Oos ten te verwei-ven, dat het invloed heeft op de olieleverantie aan Euro pa. Wat die wapenleverantie aan Egypte betreft: de Israëlische opper, bevelhehber Mosje Dajan verklaarde dezer dagen in een vraaggesprek met het Franse weekblad .paris Match", dat „urn armement ne fait pas une armée" (wapens vormen nog geen leger), waarmee hij wilde zeggen, dat het erom gaat. dat men ermee weet om te gaan. Met andere woorden: instructeurs zijn tenminste even be langrijk als het materieel. Maar hij voegde daaraan toch toe, dat die Rus sische wapenleveranties waarschijn lijk de bedoeling hebben de Arabie ren ertoe aan te zetten geen vrede te sluitenTegenover een derge lijk.- min of meer pessimistische be schouwing zou men kunnen stellen, dat er zich in het Kremlin toch een vernnder'ne h*eft voltrokken, die a»nleid'Og pee ff tot enig optimisme. Want daar hebben om een Ame rikaanse beeldspraak te gebruiken de ..havikken" het verloren van de „duiven". Ander gezeed: mannen- van-de-harde-liin als Sieleoin. Jego- rtsiew en Sjemitgjastni zijn terzijde geschoven en hebben het moeten nf- levgen te°-en het trio Brezjnew. Ko- sigin en Podaorni. Op zichzelf is dit inderdaad een verheugend verschijn sel en dat de wereldvrede daarmee in niet onbelangrijke mate is gediend mag wel worden aangenomen. Maar niet vergeten mag worden, dat Rus sische „d'iiven" wel wat agressiever zijn dan Amerikaanse. Populair uit gedrukt: het winnende trio bestaat allerm'nst uit zachte jongens". Geen duidelHker bewiis danrvoor dan de r5 *11 we 'vanenleveranties aan het Midden-Oosten. De bekende Ame- kaanse journalist Jam's Reston drukte het m een artikel in de New York Herald Tribune aldus uit: ..Er is een groot versch'l tuscen het ver mijden van een grote oorlog en het De annexatie van Jeruzalem Geen sancties De Algemene Vergadering der Ver. Naties heeft vrijdag avond met 99 stemmen voor en 18 onthoudingen, waaronder de V.S., de Pakistaanse resolutie aangenomen, waarin Israël wordt gemaand Jeruzalem niet te annexeren. Tevoren had de Pakistaanse verte genwoordiger de ontwerpresolutie af gezwakt door de omstreden vierde pa- aaf te laten vervallen, waarin de Veiligheidsraad wordt opgewekt de tenuitvoering legging van de resolutie te verzekeren. In de resolutie wordt betreurd dat Israël de aansporing van de Al gemene vergadering op 4 juli, alle maatregelen tot inlijving van de oude stad terstond ongedaan te maken, heeft genegeerd. Doordat een streep door de vleide paragraaf ls gehaald vervalt de mo gelijkheid van sancties tegen Israël, waartegen sommige delegaties bezwa ren hadden. In de voorgaande debatten had den de vertegenwoordigers van Enge land en Frankrijk zich tegen een zijdige Israëlische maatregelen in Jeruzalem uitgesproken. In de resolutie wordt secret ai is- generaal Oe Thant gevraagd de Veiligheidsraad en de Algemene Vergadering verslag uit te brengen over de naleving ervan. Na de stemming verklaarde de Ame rikaan Goldberg, dat de resolutie niet geheel overeenstemde met het Amerikaanse standpunt. De Ver. Sta ten geloven niet, dat het vraagstck- Jeruzalem los van de andere aspec ten van 't conflict kan worden opge lost. Niettemin betreuren wij de be stuurlijke maatregelen die Israël in Jeruzalem heeft getroffen, aldus Goldberg. De vergadering werd verdaagd tot maandagm iddag Secretaris - generaal Oe Thant heeft vrijdag bij de Algemene Ver gadering 'n rapport ingediend, waar in hij de Israëlische troepen ervan beschuldigt kort na het uitbreken van de oorlog de VN-vredesmacht in de strook van Gaza te hebben aan gevallen en het VN-hoofdkwartier te hebben geplunderd. Een India's be- voorradingsconvooi was aangevallen, vijf Indiase soldaten werden daar bij gedood, een Zweedse en een In diase groep kwamen onder vuur van beide partijen te liggen, aldus Oe Thant. Uit de schok en de verslagenheid die het terugtrekken van de VN- strijdmacht had veroorzaakt bleek hoeveel al vertrouwd werd op de VN als Instrument ter handhaving van de vrede. Hieruit kan de belangrijke les getrokken worden, dat de vrede bewarende functie van de VN ver strekt moet worden om de zaak van de wereldvrede beter te kunnen die nen, aldus Thant. (Van onze correspondent) Het 21-jarige Enschedese meisje Mia Versluis, dat na een lifchte ope ratie te hebben ondergaan al meer dan vijftien maanden bewusteloos ligt, zal niet meer ontwaken. Tot de ze conclusie is prof. dr. A. Biemond gekomen na Mia Versluis een week lang in Amsterdam te hebben geob serveerd. Haar toestand is volgens hem zo achteruit gegaan, dat de kans op herstel uitgesloten moet worden geacht. Verwacht wordt, dat het meisje niet lang meer zal leven. Mia raakte bewust- os na een operatie aan haar hielen. De Medi sche Tuchtraad heeft onlangs de klacht van de ouders van het meisje gegrond verklaard tegen de narco- tiseur. die bij de operatie betrokken Kaap Kennedy werd gelanceerd was. Er loopt nog een niet afgerond justitieel onderzoek naar het gebeu ren in ,het Enschedese ziekenhuis. De Almelose officier van Justitie mr. C. Nuis zal moeten beslissen of er tegen een of meer bij de operatie betrok ken medici een vervolging zal wor den Ingesteld. Vandaag zou Mia Versluis terug gebracht worden naar Enschede. Prof. Biemond heeft de ouders van het bewusteloze meisje laten weten, dat de hersens van him dochter zo danig beschadigd zyn, dat geen en kele medische ingreep succes zal kunnen hebben. Prof. Biemond ls neuroloog van het Wilhelinina gast huis in de hoofdstad. een vlakte van zestig kilometer dia meter, is namelijk veel dichter be zaaid met rotsblokken, richels en kleine kraters. Ook nu de lancering uitstekend is verlopen geeft men thans de landingsoperatie niet meer dan vijftig procent kans van slagen, aangezien de mogelijkheid bestaat dat de Surveyor kantelt wanneer een van de poten op een groot rotsblok terecht komt. Ook dan echter is het niet uitgesloten dat dc camera's en de andere instrumenten nog belang wekkend werk kunnen doen. Felle Vietcong- aanval op Da Nang De Vietcong heeft hedenoch tend vroeg grote verwoestin gen aangericht op de Ameri kaanse basis Da Nang, 600 km ten noordoosten van Saigon. Behalve dat veel materieel verloren ging, werden 12 Ame rikanen gedood en meer dan 100 gewond. Meer dan 50 raketten van Russi sche makelij, van twee plaatsen afge vuurd, troffen de basis met grote accuratesse. De beschieting heeft 33 minuten geduurd. Ze werd even na middernacht ingezet, toen de meeste Amerikanen lagen te slapen. De gehele basis, die 645 ha groot is, is volgens een Amerikaanse kolonel met schroot bezaaid. In 'één opslag plaats ontploften vijf of zes bommen van 500 pond, de omgeving met de grond gelijkmakend. Zes supersone straaljagers van het type Phantom, twee Crusader jachtbommenwerpers en drie enorme transportvliegtuigen C-130, die samen een waarde van 85 miljoen gulden vertegenwoordigen, zijn volgens de kolonel totaal ver nield. Tien andere Phantoms zijn be schadigd. Sommige, daarvan zullen wel moeten worden afgeschreven. Twaalf tweemotorige transport- toestellen en verscheidene Dakota's DC-3 zijn door de scherven bescha digd. De meeste gewonden zijn gevallen in een kazerne, die een voltreffer door het dak kreeg. Twee naburige houten barakken zijn afgebrand. Een ontploffende phantom trof twee brandweerauto's. Vijf brandweerlie den kwamen om het leven. Bij het aanbreken van de dag is men begonnen de chaos van vernielde gebouwen en vliegtuigne te doorzoe ken. Twee Amerikaanse straalvliegtuigen hebben gisteren honderd kilometer ten zw van Saigon per abuis vijf sampans met Zuidvietnamese mili tairen beschoten. Volgens een Ame rikaanse woordvoerder zijn vijf Zuid- vietnamezen gesneuveld. De schepen zijn gezonken. De Surveyor IV, die gisteren lucht naar de maan. bevindt zich in een goede koers. Het ruimte vaartuig heeft zich geheel volgens het programma losgemaakt van de lanceerraket en heeft de poten voor de zachte landing uitgestoken even als de panelen met zonnecellen ont plooid. De verbindingen met de goed functionerende instrumenten zijn uitstekend. De Surveyor moet maandagoch tend vroeg landen in de Sinus Medii In het midden van de zichtbare maan schijf. Deze landing is moeilijker dan die van de vorige Surveyors, die te recht kwamen in het zeer vlakke terrein aan de linker rand van de zichtbare maanschijf. De Sinus Medii Doden aan weerskanten ADVERTENTIE krachtig Wi geruisloos betrouwbaar degelijk zuinig Jlr •smering 1:50 4 cil. model MERC 500. 50 PK 9 modellen, 4 - 6 -10 - 20 - 35 - 50 65 - 95 en 110 PK Importeur voor Nederland: KIMMAN-NAUTIC N.V. Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude tel. 01710-40241 (ADVERTENTIE) Tel. 01713—500 BRAASSEMERMEER ADVERTENTIE VUURSTEEGLAAN - LIS» Telefoon 02530—4000 ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen 4 en 6.30 uur nam; openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Zijlsingel 2: Volle Evangeliezending Evang. J. P. H. Zijlstra 10 uur voorm.; evangeliefilm: „Medeleven". 7.30 uur Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. de hr J. Eikerbout. 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. In Geref. Kerk vrijgemaakt In de Geref. Kerk Vrijgemaakt in Amstelveen is het thans ook tot een scheuring gekomen. Eerder is dc predikant dezer gemeente, ds. B. J. F. Schoep, op voorstel van de Par ticuliere Synode van Drenthe, ter Generale Synode In Amersfoort als lid geweigerd, daar hij van de be lijdenis zou afwijken. Uit protest heeft daarop ook zjjn medeafgevaar digde van Noord-Holland, ds. H. van Ommen uit Zaandam, de synode ver laten. De Particuliere Synode van Noord- Holland. die ds. Schoep had afge vaardigd, heeft een aantal buitenge wone zittingen gehouden ter behan deling van deze zaak. Zij sprak uit, dat de Generale Synode haar afge vaardigde ds. Schoep ten onrechte ge- weerd heeft uit haar zittingen, waar op zij het besluit als ongegrond af wijst. De classis Amsterdam gaf als haar oordeel, dat er geen enkele re den is om de trouw aan schrift en belijdenis van ds. Schoep in twijfel te trekken. Inmiddels hebben 24 leden van de kerk van Amstelveen bij hun kerke- raad een bezwaarschrift ingediend tegen de prediking en de persarbeid van ds. Schoep, wat betreft het ge zag van de Heilige Schrift en de belijdenisgeschriften. ,De kerkraad sprak daarop uit dat ds. Schoep niet in strijd komt met- de gereformeerde belijdenis en dat er voor zijn opvattingen ruimte moet zfjn voor discussie. Daarop hebben adressanten in Amstelveen zich aan de kerk onttrokken en de kerkraad een verklaring gezonden, waarin zij zeggen, dat dit college met de pre dikant tot een ontrouw instituut is geworden. bereiken van algehele ontspanning over de gehele linie". Al wil het Kremlin-trio een botsing met Washington vermijden, dit betekent nog niet, dat het ook bereid is op alle fronten met Washington tot een akkoord te komen. De betiteling „duiven" is dus maar zeer betrekke lijk. Volgens de pessimisten en er zijn helaas geen duidelijke sympto men, die hun zienswijze tegenspre ken zou Moskou dan ook streven naar „een nieuwe ronde in het Mid den Oosten en een tweede koude Zij hebben de gemeente opgeroe pen om zich eveneens aan het Ketk- verband te onttrekken en met hen te komen tot wat zij noemen „her stel van de gezonde leer en hand having van de rechte tucht". Aan staande zondag zullen de uitgetredc- nen tweemaal eigen kerkdiensten in Amstelveen beleggen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te St.-Laurens (toez.ï R. E. R. van Buiren, kand. te Rotter dam te Ferwerd W. J. Burghgraef te Stedum. Bedankt voor Surhuizum Chr. van der Leeden te Elim (Dr. Aangenomen naar Heukelum C. Vroegindeweij, kand. te Bergam bacht, die bedankte voor Birdaard- Reitsum en voor Noordhorn-Niezijl (toez.) GEREF. KERKEN Aangenomen naar Asperen P. W. van der Veen te Scherpenzeel (Gld.) GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Drogeham II. J Begemann, kand. te Gouda, die be dankte voor AvereestDedemsvaart, Blfja, Diever, Smilde, Ferwerd—llal- lum, Garrelsweer. LeeuwardenHui- zum, MarumKornhorn Souburg Vlisslngen, Alkmaar—Broek op Lan- gedijk en voor Kralingseveer— Krimpen aan de IJssel, CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Westzaan G. Bilkes te St.-Thomas (Ont. Canada) voorheen pred. te Amsterdam-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Aagtekerke J. v. Vliet kand. te 's-Gravenhage die bedankte voor Aalst. Bodegraven, Gorinchem Hoofddorp Hoogvliet Middelharnis Naaldwijk Nieuw- Beijerland Nieuwdorp Oost-Kapelle Oudewater Tholen Wolph aartsdijk en voor Zoetermeer. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Akkrum-Terhorne c.a. mej. M. Tuinman prop. te Amster dam St.-Anna Parochie G. van Zetten te Texel te Wolvega in combinatie met MeppelZwartsluis mej. D. H. C. Leignes Bakhoven te I Meppel— Zwartsluis. Israëlische en Egyptische troepen hebben gisteren de ge hele dag met artillerie, tanks en mortieren slag geleverd langs het Suezkanaal. Sinds de oorlog van vorige maand was het niet tot zulke langdurige gevechten gekomen in het Mid den-Oosten. Israël meldde een aantal gewon den en een voltreffer op een Egjp- tisch schip, nadat een Israëlisch schip was beschadigd. Hoewel officiële be vestiging ontbreekt, wyst dit bericht er op dat de strijd te velde gepaard ging met marine-optreden. De botsingen bereikt-en een hoogte punt toen Israëlische vliegtuigen na een dag van artillerie- en mitrailleur- duels op Egyptische vuurstellingen doken en deze bombardeerden. Bij ae gevechten van vrijdag verloren vijf Israëlische soldaten het leven, en 20 gewonden vielende Egyptenaren meldden acht doden bij bombarde menten op de stad Suez, en bij een beschieting van Ismailia. Zij zouden vijf Israëlische vliegtuigen hebben neergeschoten. Egypte heeft later in een brief aan de Veiligheidsraad de beschuldiging geuit dat Israël vrijdag bij beschie tingen langs 't Suezkanaal tenminste 26 Egyptenaren heeft gedood, en 36 gewond. Een militaire woordvoerder in Tel Aviv heeft meegedeeld dat bij Port Toefik een Israëlisch vaartuig door vijandelijk geschut is getroffen en dat Israëliërs op hun beurt bij Port Ibra him een Egyptische boot raakten, le gen het middaguur was het Egyp tische tank- en mortiervuur In het gebied van Port Toefik heviger ge worden. Bij de strijd in de buurt van Ismailia en Kant-ara waren 3 Egyp tische tanks geraakt, aldus de woord voerder. Israël zegt dat de Egypte naren met schieten begonnen zijn. Ook hedenochtend hebben zich In de Kanaalzone enkele incidenten voorgedaan, waarbij Egyptisch ge schut tot zwijgen werd gebracht na dat dit een Israëlische jeep had be schoten, en een Egyptische straal jager door de Israëliërs werd neer geschoten. lng Bouwfonds Ned. Gemeenten. Zljlsingf WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur DONDERDAG Hogewoerd 175. Dienstvergadering ran Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Kantine P.-C. en L. (3e Binnenvest- jracht)Contact-rullavond Phllatellca W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-f spreksavond. 8 uur nam. Hortus Victoria Regia ln bloei 9 ADVERTENTIE AUTOPECH 24 uur per dag staan onze ser vicewagens en onze 4-tons kraanwagen voor U paraat. Uniek is onze foto-dienst bij ongelukken en aanrijdingen. LEIDSE AUTOREPARATIE EN AUTOBERGINGSDIENST Tel. 01710-25216. b.g.g. 20693 Werkplaats: p.a. Middelstegr. 89, Leiden. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Eindrapport commissie-Amsterdam De commissie van onderzoek open bare orde Amsterdam heeft gisteren haar eindrapport aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Jus titie aangeboden. Dit geschiedde in het departement van Binnenlandse Zaken. Bij deze gelegenheid hebben de beide ministers de voorzitter, de leden en het secretariaat van de com missie dank gezegd voor het vele en moeilijke werk dat binnen een jaar na de instelling van de commissie is voltooid. Wandelen met N.S. De reeks wandelingen die de N.S. organiseert met aansluitend vervoer is deze maand met één uitgebreid. Het is de wandeling IJmuiden-Zandvoort, een strandtocht die ongeveer drie uur duurt. De wandeling kan het hele jaar door worden gemaakt. Het pro gramma „Wandelen met N.S." om vat nu tochten bij Castricum (duin wandelingen). Oisterwijk (bossen en vennen). Hulshorst/Nunspeet, Lun- teren, Wolfheze (de Thysse-wande lingen) en de Linge-wandeling (tus sen Leerdam en Beesd). Oude auto's terug Met veel ge raas arriveerden gistermiddag bij motel „Arnhem" zes antieke auto's, eerbiedwaardige Fordjes van om streeks 1930 met een gezamenlijke leeftijd van 224 jaar. Ondanks deze hoge leeftijd keerden de „oudjes" te rug van een 10-daagse tocht naar Zwitserland, waarbij 2800 kilometer werd afgelegd. En dat niet alleen: er werden „en passant" ook nog 7 bergpassen waarvan slechts 1 be neden de 2000 meter bedwongen. En maar twee keer pech. „Dat lukt nooit", hadden deskundige Zwitsers gezegd. Maar het is gelukt, en hoe. Initiatiefnemer Teun Molenaar uit Almelo, die de tocht samen met het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau organiseerde, is er laaiend enthou siast over. Zo enthousiast, dat hy al- BUITENLAND De Gaulle naar Canada Presi dent De Gaulle is vandaag aan boord van de Franse kruiser Colbert uit Brest voor een officieel bezoek van acht dagen aan Canada en de Fran se eilanden St. Pierre en Miquelon. Op 25 juli bezoeken De Gaulle en zijn vrouw de Expo in Montreal. Soeharto's positie versterkt Het Indonesische kabinet heeft besloten waarnemend president Soeharto's positie te versterken en hem in dit verband de drieledige titel „hoofd van de uitvoerende macht, nationaal leider en leider van de nieuwe orde" gegeven. Hinderlaag Opstandige Naga's hebben in de Oostindiase staat Ma- nipoer een politiepatrouille in een hinderlaag gelokt: 23 van de 24 po litiemannen kwamen om het leven. Immoraliteitswet Een 23-jarige immigrant en een 26-jarige kleur linge zijn vrijdag in de Zuldafrikaan- se hoofdstad Pretoria elk tot een half jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, veroordeeld wegens overtreding van de immorali-, teitswet, die sexueel verkeer tussen blanken en niet-blanken verbiedt. In Johannesburg kregen een 40-jarige blanke vrouw en een 30-jarige Afri kaanse acteur wegens hetzelfde ver grijp een half jaar onvoorwaardelijk. IrakV.S. Irak heeft de onder handelingen met de Ver. Staten over een lening van ruim zeven miljoen gulden afgebroken en zich hiervoor gewend tot Frankrijk, Rusland en Tsjecho-Slowakye. Noorwegen en de E.E.G. Het Noorse parlement heeft met 136 te gen 13 stemmen het voorstel van de regering inzake het E.E.G.-lidmaat- schap goedgekeurd. De aanvraag om toetreding zal op 24 Juli ln Brussel worden ingediend. Averoff weer vrij De voormalige Griekse minister van Buitenlandse Zaken Averoff, die woensdag werd gearresteerd toen hij in een huis in een buitenwijk van Athene met ver scheidene politici deelnam aan een verboden bijeenkomst, is gisteren in vrijheid gesteld. Overleden Een internationaal bekende bouwer van vliegtuigmoto ren, Adrian Lombard, is in Londen op 52-jarige leeftijd overleden. Lom bard was verbonden aan de Rolls- Royce-fabrieken en heeft bijna der tig jaar gewerkt aan het ontwerpen en bouwen van Britse vliegtuig motoren. Zwarte dag Volgens voorlopige cijfers zyn vrijdag bij de herdenking van de veertiende juli in het verkeer op de Franse wegen 25 doden en 197 gewonden gevallen. Vriendschapsbezoek Zeventien inwoners van Glassboro in de Ameri kaanse staat New Jersey, waar pre sident Johnson kort geleden heeft geconfereerd met premier Kosigin van de Sowjet-Unie. zijn voor drie weken naar de Sowjet-Unie vertrok ken om „de geest van Holy Bush" uit te dragen. Holy Bush ls de naam van het huis waar de twee staats lieden elkaar ontmoetten. Zuid-Korea en Bonn Generaal Doek Sjin Tsjoi, Zuidkoreaans am bassadeur in West-Doitsland, heeft de regering in Seoel zijn ontslag aan geboden. Hij zou dit hebben gedaan in verband met het verzoek van de Westduitse regering om terugroeping van drie Zuidkoreaanse diplomaten in Bonn, die betrokken zouden zijn geweest bij de verdwijning uit de Bondsrepubliek van 16 Zuidkoreaan se studenten. Bergongelukken De bergen in Zwitserland hebben het vorig jaar aan 136 mensen het leven gekost. In 1965 vielen er 115 dodelijke slacht- cjencla EIDSE BIOSCOPEN „Die rare. gekke, rotki zond. 2.30, 4.45, 7 vliegende kratten" knotsgekke kerels ln atten", a.l. dag. 2.30, zond. 2.30, 4.45, 7.00 studio: „Marv Popplns", 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 7.00 en 9.15 uur; 's Morgens 10.30 „Flipper", behalve zondag. Trianon: „Fantomas contra land Yard", 14 J. dag. 2.30. 1 9.15 uur. zond. 2.15, 4.30, 7.00 (Wassenaar): vrijd. 8 .00 en 9.1- r: „De gr dagmiddag 2.30 i zondag Molen „de Valk": Molenmuseum, opend dinsdag c/m zaterdag 10 fen toonstelling: droombeeld". Ga 17 uur: 's zondags 131' oktober) Rijksmuseum voor VolkenlcuD Tentoonstelling van Japanae pren van Kyósal. Dagelijks 10—17 's Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenkuo (Steenstraat 1): Dag 10-7 der natuurwetenschappen: -4 uur. zond. 1—4 uur (Kunstzaal Heuff) w an aquarellen van Bogman. Geopend maandag dinsdagavond 8-10 toonstelling zaterdag Zaterdagmorgen vóór 12 u plege men de eigen huisarts, daar tot maandagmorgen dokterstelefc 2 22 2 2. Geopend voor spoedeisende geval apotheek D. C. Kok, Rapenburg fl, 24807. Op zaterdag 15 juli ls ln den. voor spoedeisende gevallen, morgens van 8 tot 12 uur, bovendl geopend: apotheek Tot Hulp Menschheid. Hooigracht 48. tel. 210 echoten zijn de gehele week geop« HAAGS AG E N Dl (Van donderdag 13 Jul t/m woensdag 19 Juli) ZATERDAG 15 JULI Oude kerk. 20.15 uur: SlotconO Internationaal Koorfestival. ZONDAG 16 JULI. Poppentheater Frank Kooman, H uur: „De kleine giraffe". Wagenschuur. Meer en Bos. 14.00 .5.30 uur: Het Haags er: „Suuske ln Afrfkï MAANDAG 17 JULI. Openluchttheater Zuiderpark, uur: „Swiebertje, Bromsnor, Saartji DINSDAG 18 JULI. Openluchttheater Zuiderpark, uur: „De vrolijke kruier". "•"NSDAG 19 JULI. Openluchttheater ^uiderpark, uur: Het Haags Jeugdtheater 0 De gouden sleutel". Poppentheater Frank Kooffl» 14.30 uur: „Het brandnetelelland'r

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2