r P.I.T. vierde zijn twintigjarig bestaan ciiapim buur va» Kaagweek in Warmond Hef spoorlijn Goiida- Alphen niet op Bloemen goedkoop MARKTBERICHTEN %ERDAG 15 JULI 1967 Protestants Interkerkelijk 'ront herdacht gisteren het lat deze instelling: twintig: jaar najen werd opgericht. Dit gebeurde een herdenkingsbijeenkomst, morgens in de kapel van het Vliegkamp werd gehouden. Ekfchriftlezing door ds. C. R. H. ter Ij Romeny, vlootpredikant van tliegkamp, richtte de voorzitter iet curatorium van het P.I.T., x M. Ruppert. een woord tot de vele burgerlijke en mi- V autoriteiten, llaf Ier meer behoorden daartoe een itie namens de minister v lie, onder leiding van de secre- jeneraal, de heer Wieffering, mcfcef van de generale staf gene mdS1. van der Veen, generaal H. J. snfeen, commandant van de Ivisie, generaal-majoor Feith, indant van de mobiele colon- )lonel Laubman, commandant wapen der Koninklijke Ma- se, brigade-generaal Bake- ïspecteur van de militaire idige dienst, kapitein ter Zee namens de hoofdintendant macht, kolonel Schoenzetters. de commandant van het juiie Vliegkamp Valkenburg. Irts vertegenwoordigers van ver- rsjende kerkgenootschappen, gees- wfc verzorgers van de verschillen- kïderdelen der strijdkrachten, de vioofdvlootpredikant ds. Sillevis m# en de oud-hoofdlegerpredikant le Kluis, de vertegenwoordigers ps gemeentebesturen van Kat- opin Wassenaar, de wethouders H. issfoot en mr. Brink, afgevaardig- c tfan de AR-partij en de CHU- vertegenwoordigers van de reinigingen „Ons Leger", „Onze T' en „Onze Luchtmacht" en Is tal van afgevaardigden van verenigingen en organisaties, ^volgens sprak de heer Ruppert herdenkingsrede uit. De waarde penige daad, zei hy, hangt af iet motief. Dit geldt ook voor ren. Het PIT jubileert op deze )m zichzelf nog eens te bezin- >p wat zyn taak is, hier en nu de naaste toekomst. Ook om te^en te zeggen wat het PIT is ■t het PIT wil. Daarom ver- het ons dat zo velen en zo vele mepten in kerk, staat en kriigs- |t met ons samen zijn. Vervol- ing de heer Ruppert in op de van de twee belangrijkste sa- illende delen van het PIT. na - geestelijke verzorging bij jgsmacht en de beide tehui- de Koninklijke Neder- Militaire Bond Pro Rege en itelijke Militairen Bond voor jen West. De mannen onder dienst zijn mon dig geworden. God is voor hen niet meer vanzelfsprekend. Gezag is niet meer een automatische zaak, maar men wil het getest zien op zijn in nerlijke waarde. De overlevering van vader op zoon heeft plaats gemaakt voor informatie via de publiciteits media. De krijgsmachtpredikanten werken onder die militairen van nu. Zij staan op vooruitgeschoven posten waar de kerken niet kunnen komen. We hopen, aldus spreker, dat de ker ken dit begrijpen en ook ons begrij pen. Het stemt tot dankbaarheid dat de overheid, van hoog tot laag, waardering voor dit werk heeft. Omgang Over het werk in de militaire te huizen sprak tenslotte nog kolonel b.d. T. Biesma. Hij vertelde iets ovei de aanpak van en de omgang met de militairen in de tehuizen. Uit vc'e gesprekken blijkt hoe een groot aan tal bezoekers van de tehuizen hun Spanning >g (fis tussen die beiden een zekere soélng, waarover ik mij slechts ekeperheugen, omdat het de span- die eigen is aan de kerk. Hot *stspanning tussen ambt en ge- tussen de kerk als instelling •ven en de kerk als gemeen- van mensen. Kerk en wereld noch het ene, noch het an- .ld,|missen. Het zijn twee brand- van de ene ellips. Het is te- rdfwe achtergrond dat ik de ver- ig tussen de geestelijke ver door de krygsmachtpredi- en de arbeid van de lehui- iden bezie, aldus spreker. ieb| activiteiten van het PIT zijn nodiger dan ooit en wel om- mannen in militaire dienst ilyker hebben dan voorheen. a- fin materiële zin, maar wel in "Ik-zedehjk opzicht. De func- de krijgsmacht is in discus zin van de strijdkrachten is erp van velerlei dialogen en 'ganisatie van de strijdmacht 'ordt aan een herbeschouwing 'orpen. Het PIT heeft zich Jll te realiseren dat dit alles 11 j mannen en vrouwen in militai- it niet voorbijgaat. hoofdvlootpredikant ds. J sprak hierna over de geeste verzorging in de krijgsmacht :r we een vergelijking maken nu en twintig jaar geleden, het zo dat het wel lijkt aLof •raties verder leven. (Van onze veilingmedewerker) U zult het al wel gemerkt hebben waarde lezer wanneer U ondanks het feit dat het strand en de plas sen momenteel méér aantrekkings kracht hebben dan de huiskamer tóch nog een bloemetje hebt ge kocht. Ze zijn werkelijk goedkoop te noemen en dat is, kunnen we wel zeggen, in jaren niet meer voorge komen. Maar we hebben dan ook al in jaren niet zo'n zomer gehad zult U misschien zeggen. En inderdaad, ver leden jaar om deze tijd brachten de anjers nog 1517 ct. per stuk op we hebben het voor u opgezocht in de veilingadministratie van de Ryns- burgse bloemenveiling „Flora" waardoor de organisatoren van het naderende bloemencorso bijna tot wanhoop werden gebracht, want hoe moest men tegen dergelijke prjjzen een wagen gaan versieren, zonder dat dit nu meteen in de duizenden ging lopen. Van 't jaar zal het, zoals het er nu voor staat, wel even anders gaan. Het gaat er steeds meer naar uit zien, dat de enorme hoeveelheden die er worden aangevoerd aan de diverse bloemenveilingen in ons land onmogelijk kunnen worden op genomen. Nog steeds draaien er grote hoeveelheden door en de an jers. die verkocht worden, gaan voor prijzen van de hand die zeker niet lonend voor de kweker kunnen wor den genoemd. Het is opvallend hoe het publiek thans bij voorkeur een veel houd baarder artikel als gladiolen, chry santen e.d. koopt, waardoor de be langstelling voor de anjers in deze warme dagen nóg meer daalt. U kunt er echter van verzekerd zijn, dat een goede anjer zeker ruim een week bij u in huis goed blijft en dit is bij het huidige weer en de lage prijs toch zeker niet onredelyk. ir Velen kwamen gisteren het bestuur van het Protestants In terkerkelijk Thuisfront gelukwen sen met het 20-jarig bestaan. (Foto LD/Jaap v. Duijn, Katwijk/Zee) leven baseren op de ervaringen in de tehuizen. Hieruit blijkt de Prote waarde van de militaire bonden. Christelijk Nederland dient in de voorste gelederen te staan bij de be geleiding van de soldaat. Het gaat om het wezenlijke welzijn van de jonge man. Inspiratie voor dit werk is te vinden in het evangelie var. Christus. Er is veel veranderd, maar niet de signatuur. De samenkomst werd door ds. Ter Haar Romeny met dankgebed besloten. Na afloop van de samenkomst werd er in het Protestants Militair Tehuis M. A. de Ruyter aan de Tulp straat te Katwijk aan den Rijn een receptie gehouden. Zeer velen waren hier aanwezig om het bestuur geluk te wensen met het twintigjarig be staan van het PIT. LEIDSCH DAGBLAD PAGINA n koninkli jke lamme in Porto Ercole Charlie Chaplin is de naaste bum- van de koninklijke familie in Porto Ercole geworden. HU heeft eerst po gingen ondernomen om de konink lijke villa „De gelukkige olifant" te kopen, maar de partijen konden het niet eens worden over de prijs. Het oude vissersplaatsje heeft de laatste jaren een metamorfose on dergaan. Het is een mondaine bad plaats geworden. Het wordt er steeds drukker en levendiger. Dat is de reden, dat de plaats Koningin Ju liana niet zo erg meer bevalt. De vorstin wil voor haar vakanties graag naar de Costa Brava verhui zen. Daar dit geruime tyd bekend is duiken er steeds gegadigden op, die het vakantieverblijf van de Ko ningin willen overnemen. Onder hen schijnt Charlie Chaplin zich te heb ben bevonden. De onderhandelingen hebben volgens sommige bladen in het buitenland geen gunstig verloop gehad. De prijs van 5'A miljoen gul den lag Charlie Chaplin te hoog. Hij heeft daarop een groot stuk land ge kocht, direct naast „De gelukkige olifant", waar hij een villa in Ja panse stijl laat bouwen. Nachtelijke insluiper aangehouden? De Amsterdamse politie heeft een 32-jarige leerling-badinstructeur uit de hoofdstad in zijn woning aange houden. Hij wordt er van verdacht 's nachts te zyn binnengedrongen in de slaapkamer van de 19-jarige mej. M. W. Gaemers in haar ouderlyk huis aan de Wiltzanghlaan in de Amsterdamse tuinstad Slotermeer. Het meisje werd die nacht wakker c'oordat zij iemand in haar kamer hoorde lopen. Toen zij om hulp wil de roepen nam de indringer haar in een wurggreep. De hond van de familie begon echter te blaffen en dat betekende de redding van het meisje. De indringer liet haar los en sprong uit het raam. Haar vader zette de achtervolging in maar kon de man niet meer grypen. Wel werd echter een ongesloten bromfiets bij het huis aangetroffen. Hoewel de aangehouden badinstructeur neg geen bekentenis heeft afgelegd, denkt de politie toch over zoveel aanwijzingen te beschikken, dat hy als de bewuste indringer kan wor den aangemerkt. Het is volgens de politie ook niet uitgesloten dat, hy ook de dader is van een soortgelijke insluiping 's nachts in een woning, waarby hij de slapende vrouw des huizes met een kus deed ontwaken. Met een muzikale rondgang is gisteravond in Warmond de Kaagweek geopend. Dankzij het prachtige zomerweer ivas de be- langstellingook van de zijde van de watersporters, zeer groot. In allé cafê's en restaurants heerste een ongekende vrolijkheid. Vooral het geïmproviseerde „Place du Tertre" trok vele bezoekers. Het jeugdcircus Atletazorgde, als steeds voor een welkome afwisse ling voor de jeugd. Wat de kleine atleten vertoonden was het aan zien alleszins waard. De organisa toren van de Kaagweek hadden gezorgd voor een mooie verlich ting van het dorp en van de wa terkant langs het Huys te War- mondt. wat het geheel nog een feestelijker aanzien gaf. Indien het weer meewerkt, wacht War mond nog een paar mooie en prettige dagen. In het kader van 't programma van de actviteiten van de Commissie Jeugdcreatie Sassenheim wordt dins dagmiddag voor de jeugd van 6 tot 14 jaar een kris-kras-Sama-vakon- tiespel gehouden op verschillende plaatsen in het dorp. De aanvangstijd is half twee en de start en finish zijn op het speelveld aan de Prins Hen driklaan. Deelname is gratis. In het ministerie van Bui tenlandse Zaken is gisteren een overeenkomst inzake de culturele samenwerking tussen Nederland en de Sowjet-Unie ondertekend. Voor Nederland tekende mr. J. M A. H. Luns en voor de Sowjet-Unie de nieuwe ambassadeur V. S. Lawrow. Op de foto de handdruk na de ondertekening van het ver drag, waardoor de uitwisseling wordt bevorderd van docenten en andere wetenschappelijke mede werkers aan universiteiten en ho gescholen, die in het andere land colleges zullen geven, lezingen houden, symposia bijwonen of an der wetenschappelijk werk ver richten. Een soortgelijke moge lijkheid is geschapen voor des kundigen op het terrein van mid delbaar en technisch onderwijs, opdat van de vorming buiten schoolverband en op dat van ge neeskunde en gezondheidszorg Verder zullen er beurzen worden verstrekt aan studenten en an dere jonge wetenschappelijk wer kers om korter of langer tijd in elkanders land te studeren. Ook samenwerking op het gebied van kunst en sport neemt een belang rijke plaats in. WISSELKOERSEN Amsterdam. 14 juli. Londen 10.04'i—10.05, New York 3.60113j60'j. Montreal 3.33 f g— 3.34-jV Parijs 73.47'-—73.52',. Brus sel 7.25 7.26CFrankfort 89.87', —89.92', Stockholm 69.93—69.98. Zürich 83.29—83.34. Milaan 57.69',— 57.74',. Kopenhagen 51.934— 51.98':». Oslo 50.37',—50.424, Wenen 13.964 13.974, Lissabon 12.523i—12.54'» Engeland wijzigt wet op lioniosexualiteit Het Britse Hogerhuis heeft zijn zegen gegeven aan een maatregel welke homosexuele omgang strikt privé tussen daarin toestemmende volwassenen' toestaat. Tot nu toe was dit een strafbaar feit, hetgeen voor de betrokkenen veel ellende o.a. vaak chantage meebracht. De staatscommissie Wolfenden had zich enkele jaren geleden ten gunste van de nieuwe maatregel uitgespro ken. De bischop van Londen stemde voor, omdat hoewel de Anglicaanse kerk homosexuele praktijken afkeurt, het thans mogelyk wordt geestelijke en psychiatrische hulp te bieden aan hen die deze vroeger niet durfden inroepen. RIJNSBURG, 14 Juli Bloemenvei ling Flora: Am. anjers: Witte Sim 250 -350; rode 250-630; rose 250-390; Carry 250 400. Geowly 250 450; Dus ty 250 - 400; Harvest Moon 350 - 700; Farah Dlba 351-650; Arthur 250-390; Esperance 300 650 alles per 100 kg; Fresia's White Swan 75 110; Golden Yellow 35 65; Chrysanten Indian Po lis 120-150; Tokio 110-130; Lyona 90 -110; Statice 75-100; Orion 30-55; Phlox 25 50; Gele Margrieten 15—25; Goudsbloemen 10 25 alles per bos Ro zen Baccara 10 24; Zorina 5 8; Ca rol 2 6; Garnet 2 6; Gerbera 8 17; Agapantus 45 55 per stuk. RIJNSBURG, 14 Juli Groentevei ling: waspeen B 200 400; waspeen 260 -500; uien 370—470; per kist; andij vie 10; tuinbonen 22 30; doperwten 89 per kg bospeen 25 29; peterselie 10; sjalotten 7; bonekruid 1 5; radijs 8 10 per bos; sla 14 per stuk. TER AAR. 14 Juli Kassnijbonen 90-1.15. B 60-85. stek 30—55; stam- prinsessen bonen 1.55 1.70; krombek- doppers 45 50: blauwschokkers 40 55; tuinbonen 12 18: andijvie 17 20; komkommers krom 31; postelein 8 10; waspeen 16 20; rabarber 13 19; aardappelen 16 19; zuring 11; uien 46 spitskool 16 alles per kg; sla 11 26; bloemkool A 47 64; B 39 45; C 19—26; alles per stuk: bospeen 28 29; bosuien 20; boskroten 8; selderij 8 13 tomaten A 3.40 3.80; B 3.60; C 3.20 3.30; per bakje van zes kilo; komkommers export 20 48 per stuk; augurken A 133: B 68; C 54; Dl 33; D2 25-26; CD 45; E 14-19; E geel 6 alles per kg bloemen: anjers 54 per bosje. BOSKOOP, 14 Juli - Bloemenvei ling: White Butterfly 190; Butterfly 30 45; Newyorker 110—160; Vier'au- den 110; Duisburg 60 100; Queen Eli zabeth 460; gemengd 52; Sweetheart 30—14; Fire King 240 75: Pollantha 140 - 70: Zorina 190-120 60; Garnet- te 70 45: Coronet 100; Anne Wheat- croft 30; Marlon 42—14; Nymph 130— 65: Sperea wit 27: rose 30; rood 33; Liaitrix 70 75 54: Phycostegla 34; Wirralds supreme 22; Clematis Duran- dl 440 230: Spekanjers 50; gele mar griet 10; Zinnia 14—15; Am. anjers rose 5 licht rose 5; rood 6W; Clema- ROELOFARENDSVEEN. 14 Juli - Am. axijers Sim rose, wit, G. J Sim. Keefer. Arthur Sim, Esperance, Désire, Tangerine. Shocking Pink, 2'i—6: Ro zen Baccara 15 20; Garnette en Ca rol 2 5; Zorina 5 7; Tradition 6-8: Carla 16 18; Super Star 13 16; Se venteen 5 6; Bregina 6 8; Coral Princes 6 9: Anthurium 50 60: Vlo lieren 6 9; Gerbera 12 16; Chrysan ten Alec Bedser 15—24; White Hope 8 11 per stuk; Troschrysanten Luyo- na 85 90; Indianapolis 1.05 1.30; Bonnie Jean 1.10; Tune Full 1.05 Troeanlers 47-95: Colvlllels 15-56; Idem Nymph 50—1.15; Irissen 10—75; Snygroen 37—49; Fresia's 18 52; Or- Alstroemeria 19 21; Dahlia's 30-55; Gladiolen 70 1.10; Wirrals Supreme 8 36; Brodea —16; Llatrlx 50-1.10, Segetum 8 16; Phygostegla 14—26. Goudsbloemen 11-20; Statice 15—37; Leeuwenbekken 24 31; Campanula 51 1.10 per bos. AALSMEER, 14 Juli Bloemenvei ling: Anjers en rozen per stuk; Willi am Sim 3—6; rose 3 6: white 2 5: G. J, Sim 3-7; Dusty 3-8: Gemengd 6 10; Orchid Beauty 20—28; Harvest. Moon 6 10; Arthur 3-5; Tangerine 6 12; Shocking 3 5: Keefer 4-7; Super Star 12-16; Roselandia 5-7; Burgemeesters van AlphenBoskoop en Waddinxveen tot minister: NOORDWI/K Parachutespringen hij de auto-cross Op zaterdag 29 juli a.s. wordt op het terrein aan de Herenweg te NoordwRk weer de grote internatio nale auto-crosa gehouden. Het ls lan- zamerhand een traditioneel evene ment In de badplaats geworden, dat leder jaard uizenden belangstellen den trekt. Dit jaar belooft de cross het top punt van sensatie te worden. Men zal er nameiyk niet alleen de tegen elkaar denderende botsauto's zien, maar ook staat het dalen van een De burgemeesters van de gemeen ten Alphen, Boskoop en Waddinx veen hebben zich in een gezamcnlyk schrijven gericht tot de minister van verkeer en Waterstaat inzake het door de directie van de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht gedane ver zoek, om op grond van zuiver be drijfseconomische redenen de reizi gersdiensten te mogen staken op en kele spoorlijnen, waar onder de Ujn GoudaAlphen aan den Rijn. Dit verzoek heeft, de burgemeesters Bruins Slot, Baron van Dedem en Van der Hooft aldus het schrij ven in hoge mate verontrust van daar dat zij mede namens de inwo ners dezer gemeenten, de minister I enkele belangryke aspecten onder de aandacht willen brengen, j Er wordt in bedoeld schrijven op I gewezen, dat de onderhavige spoor- lijn een belangrijke functie vervult in het forensenvervoer in de ctreek. Men wijst er voorts op, dat geduren de de streekplanperiode tot rond 1985 is rekening gehouden met een uitbreidingsmogelijkheid voor Alphei aan den Rijn van rond 30.500 naar rond 70.000, voor Boskoop van 10.500 tot 15.000, voor Waddinxveen van 14.500 tot 22.500 en voor Gouda van 46.000 tot 65.000 inwoners. Toelichting op plan Zwanburg De gemeenteraad van Warmond houdt maandagavond 24 juli om acht uur een bijeenkomst in 't Trefpunt, waarby belangstellenden van harte welkom zijn. Er zal dan een toelich ting worden gegeven op het ontwerp bestemmingsplan Zwanburg. Het is de bedoeling dat deze bijeenkomst door zoveel mogelijk ingezetenen, be langhebbenden en belangstellenden worden bezocht, omdat de plannen op deskundige wijze worden uiteen- dorpsbewouwing" aangewezen terrei nen bijzonder gunstig gesitueerd zyn ten opzichte van de stations. Het is vrijwel zeker, dat het aantal foren sen in deze gemeenten nog zal toe- 1 nemen. In het schrijven wordt er voorts de aandacht op gevestigd, dat ophef fen van een lijn de rentabiliteit van aansluitende lijnen ongunstig kar. beïnvloeden. Vervolgens worden In het schrijven aan de minister enkele uitsprxken aangehaald o.m. uit de tweede nota over de Ruimtelijke Ordening en de toelichting bij het ontwerp streek plan „Rijn en Gouwe" waarbR er op wordt gewezen, dat het goed functio neren en zo nodig uitbreiden van de openbare vervoersdiensten dient te worden bevorderd. Tevens wordt opgemerkt, dat de spoorlijn Alphen—Gouda een scha kel kan gaan vormen voor het tot stand brengen van nieuwe spoorweg verbindingen, waarby gedacht wordt lijk wordt de plaatsen aan de Gou da - Alphen - Boskoop - Waddinx veen en Gouda, waardoor het moge lijk wordt de plaatsen aan de Gou we op een snellere wijze met Den Haag S.S, te verbinden. Bovendien kan een lusverbinding tot stand wor den gebracht tussen Den Haag - Lei den - Alphen - Waddinxveen - Zoe ter meer en Den Haag. Ook wordt ge dacht aan een ringvormige verbin ding tussen Den Haag - Leiden - Al phen Rotterdam - Schiedam - Delft en Den Haag. Tot slot komen genoemde burge meesters tot de conclusie, dat het op heffen van de spoorlijn Gouda—Al phen geheel in stryd is met ue te verwachten verdere verstedelijking van het westen des lands en niet overeenstemt met het door Ryk en Provincie ter zake uitgestippelde be leid. Reden waarom aan de minister wordt verzocht aan de NV Neder landse spoorwegen geen toestem ming te verlenen de rezigersdiensten op dc spoorlijn Gouda—Alphen te i beëindigen. KATWI1K AAN ZEE Concert Z.H.O. DOisdagavond 18 juli wordt een bezonder mooi concert in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwyk aan Zee gegeven. Het inmiddels be kende Zuid-Hollands Orkest o.l.v. Jan van der Waard zal met mede werking van het Haagse Politie Man nenkoor (indien mogelyk op volle sterkte, 80 man) en de alt-soliste Marjan Dieleman een uitvoering ge ven van extra mooie nummers, wel ke speciaal voor Katwijk en de bad gasten zijn uitgezocht. Aanvang 8 u. nam. Hulp door K.R.B. aan de baders Gedurende de periode van 1—12 juli J.l. werden er door de Katwykse reddingsbrigade aan de Noordpost 160 ehbo-gevallen behandeld, 9 per sonen, werden gereed en 7 maal werd hulp verleend aan baders. Vier maal was er sprake van loos alarm. 16 vondelingen werden binnengebracht. Bij de zuidpost waren de cyfers: 153 EHBO; 96 vondelingen, 3 reddingen en eenmaal loos alarm. Uit een en ander mag worden ge concludeerd. dat er op beide posten hard is gewerkt. Het grote aantal verwondingen vindt mede zyn oor zaak in de vele glasscherven en an dere gevaarlijke objecten. Gevraagd wordt geen lege flessen weg te gooien men kan daarmede anderen verwon den. Burgerlijke Stand Oogst geest: Geboren: Marlshka Jo hanna Anita, d. v. P. van Veen en B. H. J. van Seventer; Marjolein, d. v. W.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11