Rijlessen op school? Moord fouten niet te het aan in wijten rijksasiel Voldoende aandacht West-Duiisland eist het terugroepen van Koreaanse diplomaten Onderwijs: geen geld HAAGS" AGEND( LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 14 JUlVRUl Minister Polak licht kamercommissie ui (Van onze parlementaire redactie). De minister van Justitie, prof. Polak, meent, dat de moord in Doetinchem niet kan worden toegeschreven aan fouten in het rijksasiel „De Kruisberg". De zorgvuldige onderzoeken en de observatie van de dader hebben niet uitgewezen dat de man gevaarlijk en agressief was. Dat heeft de minister de vaste kamercommissie voor justitie mee gedeeld. „Men kan zeker niet zeggen", aldus de minister, dat de man niet in de sterk-beveiligde inrichting „De Kruisberg" had mogen worden geplaatst". Volgens de bewindsman is ook de aandacht, die in „De Kruisberg" aan de man is gegeven, voldoende ge weest. De enige maatregel, die de minister nog kan nemen is, dat bij de plaatsing van verpleegden van De Kruisberg op de boerderij, de zelfde waarborgen in acht worden genomen als bij de beslissing, dat verpleegden in de stad zullen mogen werken. Het departement zal dan in het bijzonder de aspecten van ge vaarlijkheid voor de openbare orde bekijken. Verontrusting De minister heeft in de commissie uiting gegeven aan de gevoelens van medeleven van de regering met de ouders van het vermoorde meisje Rietje Florijn. De minister heeft voorts gezegd volledig begrip te heb ben voor de verontrusting in de om geving van Doetinchem. Nu inmid dels de inspecteur-generaal voor de psychopatenverpleging een bespre king heeft gehad met de burgemees ter, meent de minister, dat er we gen zullen worden gevonden om tot een zo degelijk mogelijke samenwer king te komen met het plaatselijk bestuur en in het bijzonder met de burgemeester, die reeds lid is van de commissie van toezicht op „De Kruisberg". Ook heeft de minister verklaard gesproken t.e hebben met de procureur-generaal bij het Ge rechtshof in Arnhem, zodat ook het overleg tussen bestuur, Open baar Ministerie en de inrichting zo goed mogelijk verzekerd zal zijn. De minister heeft de kamercom missie meegedeeld, dat niets in de gedragingen van de daden erop wees, dat hij geneigd was tot buitenge woon agressieve daden. Hij is enige malen met verlof naar zijn ouderlijk huis geweest, aldus de minister. Zijn gedrag gaf de laatste tijd zelfs aanleiding om te denken aan het verlenen van proefverlof, hoewel lan gere heropvoeding nog nodig werd geacht. NA DE DROOGTE WATERSNOOD IN INDIA Zware moessonregens hebben in de door hongersnood geteisterde In diase staat Bihar een einde ge maakt aan een ongekende droogte, maar nu in het noorden van deze staat zulke overstromingen veroor zaakt dat een half miljoen mensen zeshonderd dorpen hebben moeten ontvluchten. De wegen en spoorlij nen in het gebied zijn afgesneden en honderden bootjes zijn ingescha keld bij het reddingswerk. De rege ring van Bihar heeft intussen 50.000 ton rijsteaad aan de boeren ver strekt, maar het moet nog tenminste drie maanden blijven regenen voor een goede oogst in het verschiet ligt. In Noord-Bengalen hebben de overstromingen aan vier mensen het leven gekost en meer dan 104X000 personen dakloos gemaakt. Aan zes duizend hectaren bouwland is schade toegebracht. Aan de rijksuniversiteit in Gro ningen is geslaagd voor het kand. ex. tandheelkundige de heer J. N. de Vries in Leiden. Internationale reddingswedstrijd met helikopters Wcglopi ien De jongeman is vorig jaar via het Utrechtse selectie-instituut in „De Kruisberg" opgenomen, nadat hij we gens diefstal van een auto ter be schikking was gesteld. Hij werd we gens wegloopneigingen niet langer geschikt geacht voor verpleging in de open inrichting „Bosoord" in Vledder (Dr), waar hy ten gevolge van vroeger gepleegde delicten lan ge tyd opgenomen is geweest. In „De Kruisberg" is hy eerst in de beslo ten werkplaats te werk gesteld. Na observatie en 'n uitgebreide psycho logische test is hy later op advies van de staf van de inrichting te werk gesteld op de boerdry. De gegevens over hem waren niet van dien aard, dat men vreesde dat hy in deze vry open situatie niet zou passen. Over de situatie op de dag van de moord heeft professor Polak mee gedeeld dat de jongeman op de mid dag van de derde juli omstreeks half twee op de boerdery bleef, ter- wyl de anderen in het veld gingen werken. De ambtenaar, die met het toezicht was belast, ging terug naar het hoofdgebouw voor een bespre king. Dat de jongeman en de ande re verpleegden, die op de boerdery werken, enige tyd zonder toezicht bleven is volgens de minister geen abnormale situatie. Overigens is burgemeester mr. J. I. J. Cornelissen van Doetinchem oornemens de minister van Justi tie te vragen extra personeel te mo gen aanstellen by het gemeentelyk politiekorps. Dit in verband met de door hem gelaste verscherpte contro le van het gebied rond het psycho- patenasiel „De Kruisberg". Voorko men moet worden dat andere diens ten van het politiekorps in het ge drang komen, aldus de burgemees ter. Voorts zal de Doetinchemse ge- meenteplotie deze extra surveillance ook uitstrekken over het terrein rond de boerdery van het asiel, dat in de gemeente Hummelo is gelegen op het gevaar af hiermee formeel fout te zyn. De Rykspolitie beschikt niet over voldoende manschappen om de bewaking van dit gebied dat haar competentie behoort waar te nemen. Meer stakers in de Amerikaanse bandenindustrie Ongeveer 22.000 werknemers van de Goodyearbanden- en rubberfabrie ken in Akron (Ohio, V.S.) zijn van daag in staking gegaan. Zij voegen zich by de 51.000 arbeiders van drie andere grote Amerikaanse rubber fabrieken, die reeds op 20 april het werk neerlegden. De staking by Good year is het gevolg van een impasse in de onderhandelingen over een nieuwe loonovereenkomst. Sinds de cao van de Goodyear-werknemers op 20 april afliep werkten de arbeiders op grond van voorlopige, van dag tot dag geldende regelingen. De stakers by de drie andere rub- bermaatschappyen zyn als volgt ver deeld: 18.000 by Firestone, 22.000 by Uniroyal en 11.000 bij Goodrich. ,eidóe Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen 4 en 6.30 uur nam; openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Zijlsingel 2: Volle Evangeliezending Evang. J. P. H. Zijlstra 10 uur voorm.; evangeliefilm: „Medeleven". 7.30 uur Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 De Westduitje regering heeft de te- eeoeest bij de verdwijning van 16 rugroeping van drie Zuldkoreaanse Zuidkoreanen uit de bondsrepubliek. diplomaten geëist, die betrokken zijn Minister Bakker vurig voorstander (Van onze Haagse correspondent) De Nederlandse jeugd van 16, 17 en 18 jaar moet op school leren autorijden. Dit is de mening van prominente verkeersdes- kundigen en de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker. Het zal volgens de minister nog een halve generatie duren voordat dit vak in het lesrooster van ongeveer 300.000 middel bare scholieren is opgenomen. Hij is echter van mening, dat zo spoedig mogelijk stappen moeten worden ondernomen in die richting. tenschappen zegt, dat de ruw ge schat veertig miljoen gulden, die hiervoor jaarlyks nodig zyn, door het huidigv zuinigheidsblleid niet be schikbaar worden gesteld. De factor, waarop de uitvoering van dit onderwys zal bhjven hangen, is het geld. Staatssecretaris mr. J. H. Grosheide van Onderwys en we- Engeland wèl In Engeland heeft men onlangs wèl geld uitgetrokken voor praktisch ver- keersonderricht op middelbare scho len. De Britse minister van Tran sport. mrs. Barbara Castle, stimu leert deze autorylessen. De Nederlandse autoryscholen ma- Ook in de Verenigde Staten wordt, ken zich nu op om by dit onderwys zoals het Verbond voor Veilig Ver- or wi' keer dat noemt, de jeugd in de ont- ankelyke periode gevormd tot een generatie goed-geschoolde automobi listen. De Amerikaanse autoschade verzekeraars passen voor, op deze manier opgeleide, automobilisten premiereducties toe van dertig tot vyftig procent. Trapauto's In Nederalnd gaat men er echter van uit, dat eerst het bewys moet worden geleverd, dat een dergelijke vorming effectieve gevolgen heeft voor de verkeersschade. Tot dan denkt men te kunnen volstaan met een uitbreiding van het theoretisch onderricht en als alternatief praktisch rijles op fietsen en trap auto's in verkeerstuinen. Voor 16- en 17-jarige scholieren zouden, volgens het ministerie van Onderwys en We tenschappen, verzwaard uitgevoerde trapauto's kunnen worden gebruikt. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Cel uit - cel in Een 22-jarige Helmondse inbreker moest, toen hy na 25 maanden cel uit de Vughtse gevangenis werd ontslagen, zyn ad- vokaat nog betalen. De Helmonder besloot daarom zyn oude beroep weer op te vatten en begaf zich naar een Tilburgs modemagazyn om daar de kas te roven. In eerste instantie liep hy „per ongeluk" met zyn elleboog door een etalageruit om by een vol gend rondje langs het gebouw onge merkt te kunnen binnendringen. Een dame, die toevallig net haar hondje uitliet, vond het gedrag van de man wat merkwaardig en belde de politie, die de inbreker betrapte toen die via het gat in de etalage binnen wilde dringen. De man zit na nog geen week vryheid nu weer achter slot en grendel. Kalveren naar Italië De invoer van Nederlandse kalveren en kalfs vlees in Italië is weer geheel vry. Het desbetreffende besluit van de Ita liaanse regering, vorige week reeds aangekondigd, is woensdag, in de Italiaanse Staatscourant gepubliceerd. By iedere zending moet een certifi caat zyn, dat garandeert dat de kal veren niet met kunstmatige hormo nen zyn behandeld. Sinds de inwer kingtreding op 24 april van de Ne derlandse controleregeling worden dergeiyke certificaten verstrekt. Rampenfonds by half miljoen De schenkingen aan het Rampen fonds zyn op weg naar het half miljoen. Gisteren kwamen 1.586 stor tingen binnen voor een totaal bedrag van f38.872,99. De totaalstand werd daarmee f 483.498,37. School voor journalistiek De be langstelling voor de opleiding aan de school voor de journalistiek in Utrecht is dit jaar nog groter dan in 1966, het eerste jaar van haar be staan, toen het animo ook al alle Op uitnodiging van de chef van de verwachtingen overtrof. Er meldden Belgische Luchtmachtstaf zullen En> gelse, Franse, Duitse. Deense, Ame rikaanse, Italiaanse en Nederlandse helikopters en bemanningen van 3 tot 7 augustus in Koksyde deelne men aan een reddingswedstrijd. Van Nederlandse kant doen mee twee Alouette 3 helikopters van de opsporings- en reddingsdienst van de vliegbasis „Ypenburg", onder lei ding van kapitein S van Dyk, com mandant van die dienst, en twee Si korsky S-58 hefschroefvliegtuigen van de Marine Luchtvaartdienst. Het is de eerste wedstrijd van deze aard. Doel ervan Is uitwisseling van ervaringen op het gebied van opspo ring en redding, en het meten van eikaars prestaties en technieken bii oefeningen. De bemanningen krijgen onder meer als opgave met hun toestellen een voorwerp op (of zo dicht moge lijk bij) een punt op het achterdek- van een mynenveger neer te laten; een „drenkeling" in de kortst moge- lyke tyd uit een rubberboot aan boord te halen en een rubberboot op te sporen die in zee ligt, zich 375 kandidaten, 150 meer dan verleden jaar. De school kan maar een kleine negentig eerstejaars her bergen, zodat by het toelatingson derzoek op 3 juli een strenge verge- ïykende selectie moest worden toe gepast. Uiteindeiyk namen 232 kan didaten aan het toelatingsonderzoek deel. In totaal passeerden 67 jongens en 19 meisjes de eindstreep. Kiesraad By K.B. is aan mr. H. K. J. Beernink. in Ryswyk op zyn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de kiesraad en is in de ont stane vacature benoemd jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein, lid van de Eerste Kamer, in Vreeswyk. Uitbetaling kascheques Met in gang van 1 augustus zullen op maan dag tot en met donderdag op alle postkantoren en postagentschappen kascheques ook na 15.00 uur ter uit betaling kunnen worden aangeboden, zoals op vrydag reeds gebruikelyk is. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: Rio Beien (16/7); Australië: Zuiderkerk (17/7); Canada: Harpe- fjell (17/7); Chili: Ceres (19/7); In donesië: Darmstadt (21/7); Kenia, Oeganda, Tanganjika: Mobeka (21/ 7); Ned. Antillen: Chiron (18/7): Su riname: Solon (18/7); V.S. van Ame rika: Grotedyk (19/7); Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. /.W.-Afrika: Zonne- kerk (19/7). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. BUITENLAND Spoedige executie De gewezen overste Oentoeng en drie andere mi litairen, die ter dood zyn veroordeeld wegens hun rol ln de mislukte com munistische staatsgreep van 1965, zul len „zeer binnenkort" terechtgesteld worden. Dit is gisteren meegedeeld door kolonel Partono, procureur by het militair tribunaal in Djakarta. Spionage voor Syrië Een 27-ja- rige Arabier Is gisteren in Haifa schuldig verklaard aan spionage voor Syrië en poging tot sabotage. De man was op 7 mei gearresteerd by de Sy rische grens. Hy was toen in het be zit van 122 staven geligniet, een ont plofbare stof, wapens en orders om het busstation in Tel Aviv op te bla zen. Verder had hy 45 dreigbrieven ln het Hebreeuws by zich, die waren geadresseerd aan prominente Israë- liëers onder wie premier Esjkol en oud-premier Ben Goerion. Zyn mis sie was voorbereid door de Palestyn- se Bevrydingsbeweging. Nog geen definitief besluit De Hamburgse krant Die Welt bericht, dat Bondskanselier Kiesinger presi dent Johnson heeft geschreven dat er nog geen definitief besluit is ge nomen ten aanzien van inkrimping van de Duitse Bundeswehr. Kiesin ger verzekerde Johnson dat de West- duitse militaire kracht in de toe komst niet verminderd zal worden. Toestemming voor huweiyk Ko ningin Elizabeth van Engeland zal het huweiyk van haar gescheiden neef Lord Harewood met de Austra lische Patricia Tuckwell goedkeuren, zo is gisteren officieel in Londen mee gedeeld. De 43-jarige Harewood had om toestemming gevraagd. Vorig weekeinde is hy gescheiden van Ma ria Donata Stein, dochter van een Weense muziekuitgever; om te kun nen hertrouwen moest hij onder een wet van 1772 toestemming vragen aan de monarch, omdat hy lid van de koninkiyke familie is. Lynda Bird in Lagerhuis Lynda Bird, de 23-jarige dochter van pre sident Johnson, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Lagerhuis, waar ze premier Wilson de Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville hoorde beschul digen van onwaarachtige uitlatingen in de EEG-ministerraad in Brussel. Mej. Johnson had samen met de 1 verwoest werden. echtgenote van de Amerikaanse am bassadeur Bruce plaatsgenomen op de tribune tydens het vragenuur. Ze droeg een hemelsblauwe jurk met een bypassend haarlint. Tuin verdwenen Toen de En gelsman Bill Edwards uit Belvedere (Kent) gisterochtend zyn huis uit stapte om wat in zyn tuin te gaan werken, kwam hy tot de ontdekking, dat die verdwenen was .Op de plaats van zijn lusthof was een breed gat, dertig meter diep! Zyn krui wagen, hekwerk en 36 rozenstruiken waren in de krater verdwenen. Ed wards zal drieduizend gulden moeten betalen om het gat met puin en aar de te dichten. Deskundigen geloven dat de krater is ontstaan door een hol, dat in de zandlagen is uitge slepen, iets wat in dit gedeelte van Kent wel meer voorkomt. Mevr. Ed wards zei: „Het is een ramp. Bill was zo trots op zyn rozen Gevangenen in opstand Vyfen- vyftig gevangenen in de legergev&n- genis in Fort Dix, New Jersey. V.S., zyn gisteravond gedurende vijf kwar tier in opstand geweest totdat de mi litaire politie kwam en met traangas er een einde aan maakte. Alle 55 wer den daarby licht gewond. Een woord voerder voor het leger deelde mee, dat de onrust begon toen een geven- gene weigerde een bevel op te vol gen. Toen hij veroordeeld werd tot eenzame opsluiting begonnen de ge vangenen uit solidariteit herrie te schoppen. Zy smeten ruiten in en vernielden meubilair. Vraag naar oude schepen De sluiting van het Suezkanaal heeft op de markt voor oude schepen een gro te hausse doen ontstaan. De prijzen voor oude tankers zyn in vergelijking met twee maanden geleden 50 tot 70 procent gestegen. Dat wil zeggen dat ze 750.000 tot 1.000.000 dollar boven het peil van begin 1967 liggen Gasontploffing In de Argent yn- se stad San Justo, 20 km van Buenos Aires, is een honderdtal personen ge wond geraakt door een brand, ont staan na een ontploffing van gas Uit een lek in de plaatselijke gasfabriek. Dertig huizen werden door brand ver woest. Grondverdeling De ï'.k. kerk in Columbia heeft besloten haar onge bruikte landerijen ter beschikking t.e stellen van 't staatsbureau voor her verdeling van de grond, opdat zy on der de boeren kunnen worden ver deeld. De bisschoppen hebben de an dere grootgrondbezitters verzocht hetzelfde te doen. Eerder deze maand had het Columbiaanse Instituut voor agrarische hervorming aangekondigd dat het stappen zou ondernemen tot onteigening van 800 ha grond toebe horend aan vier r.k. congregaties, omdat de grond onvoldoende werd benut. Aardbeving In Algerije Een aard beving op ongeveer 50 km ten zuid oosten van Oran in Algerije heeft vanmorgen vroeg 't leven gekost aan negen personen, terwyi veertig huizen te worden ingezet. Omdat er de wetteiyke regeling niet worden ontkracht een onderwysacte moet worden gecreëerd, heeft de Vamor een cursus georganiseerd waarin de vakken pedagogie, didactiek en me thodische instruktie worden gedo ceerd. De eerste geslaagden hebber vorige maand hun certificaten gehad. Volgend jaar zyn er. volgens de Va- mor voldoende goed-geschoolde rij- schoolinstructeurs beschikbaar. Rijbewijs Met name minister Bakker, het Verbond voor Veilig Verkeer, prof. mr. A. D. Belinfante en de Stichting Wetenschappeiyk Onderzoek Ver keersveiligheid achten het bevorder lijk voor het algemene verkeersbeeld, dat de verkeersdeelnemer in geslo ten circuits wordt voorbereidt op een leeftyd, die voldoende rijpheid ver onderstelt om het automobiel te kun nen hanteren. Deze opleiding moet, naar minister Bakker meent, worden gehonoreerd met het rybewys. Voor de eerste maal in de 108-jarige geschiedenis van de dierentuin van Kopenhagen heeft een flamingo-in-gevangenschap een ei uitgebroed, iets bijzonders in een koel klimaat als dat van Denemarken. De moeder is blijk baar niet minder trots dan de di rectie van de dierentuin en om ringt het kleine diertje met veel zorg. Dit is gisteren meegedeeld door het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn. De Westduitse regering had gisterochtend een protestnota laten overhandigen aan de Zuldkoreaanse ambassadeur, waarin deze eis was vervat en waarin ook „ln de scherpst mogelyke bewoordingen" protest is aangetekend tegen de activiteit van de Zuidkoreaanse geheime dienst in de bondsrepubliek. Eerder deze maand liet een woord voerder van de Zuidkoreaanse am bassade in Bonn weten, dat functio narissen van de Zuidkoreaanse ge heime dienst in West-Duitsland wa ren geweest en zestien Zuidkorea nen. voor het merendeel studenten, hadden overgehaald naar Seoel terug te gaan om zich daar te verantwoor den in verband met de staatsge- vaariyke activiteit, die zy bedreven zouden hebben. Later werd onthuld, dat de Zuidko reanen voor Noord-Korea hadden ge spioneerd. Woensdag deelde de Zuid koreaanse ambassade mee, dat vyf van de 16 naar Seoel teruggekeerde Zuidkoreanen weer naar West-Duits land mochten gaan, omdat de tegen hen uitgebrachte beschuldigingen „te weinig gewicht" hadden. Onze correspondent in Bonn tekent hierby aan: Geen der drie politieke partyen in Bonn voelt er voor deze zaak over haar kant te laten gaan. Men herin nert zich het geval van de Franse kolonel Argoud, die in 1963 uit Mün- chen door leden van de Franse ge heime dienst ontvoerd werd. De bondsregering ontving nimmer een verklaring voor het kidnappen van de Franse officier, die een tegen stander van president De Gaulle was. Deze historie zit de Duitsers nog dwars en ze willen nu alles doen om te verhinderen, dat de bondsre publiek „een speelplaats voor buiten landse geheime diensten" wordt. Hogewoerd 175. Dienst vergl van Jehovah's getuigen. 7.25 uu Stadhuis wachtkamer troij Zitting Bouwfonds Ned. Gen, 7-8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie^ Spr. evang. J. van Veelen. 8 ul DONDERDAG Hogewoerd 175. Dienstvers van Jehovah's getuigen. 7.25 ut LEIDSE BIOSCOPEN „Sla nooit een vrouw, zij bloem", 18 J. dag. 2.30, ir; zond. 2.30, 4.45, 7 t 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Die knotsgekke kerels i vliegende kratten", a.l. dag. 2j 5.30, 4.45, 1 5.15 uur; zond. Studio: „Mary Popplns", ai 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.3 7.00 en 9.15 uur; 's Morgens li „Flipper", behalve zondag. Trianon: „Fantomas contra! land Yard". 14 j. dag. 2.30. 9.15 uur, zond. 2.15. 4.30, 7.00 i Astra (Wassenaar): vrfjd. 8 li terd. 7.00 en 9.15 uur, zond. 9.15 uur: „De groene hel". 14 dagmiddag 2.30 uur: „Sioux in i Legermuseum (Pesthuislaan)! Vd uitzondering van zaterdag van teidf teldag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseu' opend dinsdag t/m zaterdag fOOr voorm.6 uur nam. Zondags 1-L_i_, nam Maandags gesloten terKt Rijksmuseum voor VoikeiMjk, Tentoonstelling: „Ball, beelLnn. droombeeld" Geopend dugeU1kTuu i'«oubS, ronda" ,3-17 uu'»ran Rijksmuseum voor Volken)®1®1"' I'entoonstelling van Japanse p van Kyösai Dageiyks 10—1; Zondags 13—17 uur Rijksmuseum voor VolkenpP011' (Steen6traat 1): Dag 10-7 u.; Hevig oags 13-17 uur ferovt Rijksmuseum voor de de gesüsse nis der natuurwetenschappen.-j^i 104 uur zond 14 uur Wassenaar: (Kunstzaal HeuffUir toonstelling van aquarellen vat man Bogman. Geopend maandfn zaterdag 10 uur voorm. - 5 uuoiciër bovendien dinsdagavond 8-10 (t/m 19 juli). Vai WEEK EINDE-DIENST DEp°S HUISARTSEN itaar Zaterdagmorgen vóór 12 uurfen 5 plege men de eigen 'huisarts, qaan tot maandagmorgen dokterst(pn 2 2 2 2 2. prei juurt jenne Geopend voor spoedeisende gef apotheek D. C. Kok, Rapen bur<*ome 24807. Op zaterdag 15 Juli ls jen, den, voor spoedeisende gevallqaan morgens van 8 tot 12 uur, bov.i. geopend: apotheek Tot Hur Menscbheld, Hooigracht 48. tel.hoor Apotheek R. van Breest Sj?°°r burg te Leiderdorp en ApotheeJer V schoten zijn de gehele week gq>lan De Oegstgeest.se Apotheek On zondag 16 Juli gesloten van 8 i 24 uur. ïcht< (Van donderdag 13'juli t/m woensdag 19 Juli). VRIJDAG 14 JULI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: I kali Dansdrama Theater-Indla. Al Circustheater, 20.00 uur: Toojijn_ mans' Jublleum-one-man-show Toon". telyl ZATERDAG 15 JULI kroD Poppentheater: Guldo van jverv 14.30 uur: „Het geheim van de Li, hoed"; Frank Kooman, 14.30 uu. kleine giraffe". Oude kerk. 20.15 uur: Slowdig Internationaal Koorfestival. gesp ZONDAG 16 JULI. heel Poppentheater Frank Kooman. uur: „De kleine giraffe" Hi Wagenschuur. Meer en Bos. litiekt 15.30 uur: Het Haags Marionette) ter: „Suuske in Afrika". a- ,mid( MAANDAG 17 JULI. f331 Openluchttheater Zuiderpari: p' uur: „Swlebertje, Bromsnor. Sa""5 DINSDAG 18 JULI. |Waf, Openluchttheater Zuiderpark,I tett uur: „De vrolijke kru:er". bedl 1 ^NSDAG 19 JULI. j b. Openlucbfetheatuiderpark, 5)00 uur: Het Haags Jeugdtheata jATT „De gouden sleutel". Poppentheater Frank KJ C. 14.30 uur: „Het brandnetelellan^ vloe WEERRAPPOR) EN 1 hedenmorgen 1 1 Amsterdam Den Helder Ypenourg Vlilaèiingen Eelde De Bilt Twente Eindhove regenbui onweer regenbui onweer licht bew. Zuid-Limburg zw. bew Helsinki licht. bew. Stockholm Kopenhagen Aberdeen geh bew. half bew. 1 die ji lijk 1 hie nir Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. geh. bew. zwaar bew. onbew. zwaarbew onbew. zwaar bew. licht bew. onbew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2