Schoolstrijd" raad Oegstgeest Geslaagden aan de Katwijkse Visserij school ieuwkoop dromend in middagzon... Ritzege Duyndam i)AO 14 JULI 1067 LE1DSCB DAGBLAD PAGINA 15 Ieconstructie Kempenaerstraat moet oor Sinterklaas gereed zijn [passing van de r.k. vglo-school nen adviseren, wanneer aan de ge- Ancilla" in het kader van de >twet is in de gisteravond ge- vergadering van de Oegst- gemeenteraad nog niet beslist, [d zal het voorstel tot het ver- van medewerking aan het «3gsr."ur voor het stichten van ulo-school (later mavo- op het terrein van Huize jcht opnieuw behandelen in een 1 Jjuii om half acht te houden 920,—fcre raadsvergadering. Tevens in worden gesproken over het él niet over te gaan tot de .Jjg van een openbare ulo-school T vele raadsleden het woord fleze kwestie hadden gevoerd, 'bij de stemming het aantal jen tegenstemmers (PvdA- en :tie) geiyk te zijn (8—6). de Gemeentewet moet dan itel in de eerstvolgende ver worden behandeld, bespreking van dit agenda als eerste het woord ge- door ir. J. D. Dorgelo (VVD), nd de zaak veel te summier be- J1 in het voorstel. Hij zag het ials onjuist, dat B. en W. had- Igeweken van het advies van :teur van het ulo- onderwijs ïen aan den Rijn. Deze had •d niet tot oprichting van ■school (zowel openbare als ire) in Oegstgeest over te De inspecteur had daarom agen 1 steld de aanvraag om mede- uit te stellen tot na .31 a een uitvoerig betoog gaf ir. B. en W. in overweging een 'ing over het voorstel uit te tot de op 7 september te hou- [adsvergadering. Informaties J. P. Brouwer (Prot. Chr.j leneens graag inlichtingen heb- deze materie. Door het ge- Lagas (PvdA) was niet te- r.k.-onderwijs. Wel vroeg hij een r.k. ulo wel ie- heeft en een open- Gezien de samenstelling plaatselijke bevolking kon hij situatie moeilijk indenken. E. Gouverneur (KVP) zei. de mogelijkheid om een te stichten moet aan- daar Oegstgeest een derge- nog niet heeft. W. G. Aldershof (Prot. erop, dat door de stich- een r.k. ulo de mogelijkheid van een openbare school In een uitvoerig de heer Alders- oede naam, alsmede de uit- resultaten van de school. Hij maar een droevige zaak, dat de tegenstelling tussen en niet-confessioneel groot was. Mevr. Munting wenste ook nadere inlichtin- stelde voor nog geen beslis- het voorstel te nemen. J. J. Thorn antwoord- dat B. en W. 'n verzoek- niet afwijzend kun- stelde voorwaarden wordt voldaan. Hij noemde voorts de argumenten van de inspecteur om geen bijzondere ulo-school te stichten, niet steekhou dend. De toekomstige ulo zou een belangrijke functie voor de streek innemen. Een openbare ulo is niet haalbaar, gezien het geringe aantal leerlingen, dat momenteel buiten Oegstgeest dergelijk onderwijs geniet. Waardering In tweede instantie werd door de heer Dorgelo opnieuw opgemerkt, dat de stichting van een r.k.-ulo niet in het algemeen belang van de gemeente was. Burgemeester Du Boeuff was verheugd, dat de raad zich waarde rend had uitgelaten over de uitste kende naam van de school. Hij vond, dat men welwillend moest staan te genover de aanvraag van een derge lijke school, die door de bijzondere aanpak van het onderwijs goede re sultaten boekt. Deze houding zal, zo verklaarde de burgemeester, het ge meentebestuur ook innemen ten op zichte van andere schoolbesturen. De heer D. R. A. Stapel (VVD) vroeg vervolgens om fractieberaad. Na hervatting kwam ir. Dorgelo met een motie om de beslissing over het voorstel uit te stellen tot 7 septem ber. Op aanraden van de raadsvoor zitter trok hij deze weer in en werd gestemd over het voorstel van B. en W. Zoals reeds vermeld, staakten de stemmen, waardoor deze zaak op nieuw aan de orde zal worden ge steld. Uitvoerige aandacht wijdde de raad ook aan het voorstel tot het verlenen van een krediet van f 103.000 voor de reconstructie van de Kempenaer straat (van het tweede gedeelte, ge legen tussen de Terweeweg en de Warmonderweg). Ir. Dorgelo vond de reconstructie zowel voor de midden standers als de consument belangryk. Door verbetering van de plaatseiyke situatie zal er een gezonde concur rentie ontstaan tussen het oude win kelcentrum Kempenaerstraat) en het nieuwe (Lange Voort). Ir. Dor gelo merkte verder op. dat men de reconstructie van het tweede gedeel te niet los moest zien van die van het eerste gedeelte tussen Terwee weg en Geversstraat) van deze straat. In één geheel Dr. J. W. de Graaf (Pvd.u zou graag zien, dat de reconstructie van de bei de gedeelten in één geheel zou wor den uitgevoerd. Mogelijk zouden de middenstanders er zelf aan kunnen meewerken de straat te verfraaien. Hierby zou de gemeente alle steun moeten verlenen. De heer Brouwer was eveneens voor eenzelfde aanblik van de gehele straat. Hij stelde te vens de vraag op welk vlak de moei lijkheden lagen met de eigenaren van de voor de reconstructie benodigde tuintjes. Verscheidenen voerden over deze materie nog het woord. Men was al gemeen van mening, dat de beide straatgedeelten aan elkaar moesten worden aangepast. De heer Stapel vroeg tevens de aandacht voor de el ders in de gemeente gevestigde win keliers. Wethouder M. van der Voet antwoordde, dat de reconstructie in fasen moest gebeuren. De midden stand was er niet mee gediend de ge hele Kempenaerstraat open te bre ken. De wethouder was van mening, dat men de middenstand zo min mo gelijk last moest bezorgen. Daarom was het de bedoeling de reconstructie voor Sinterklaas klaar te hebben. Over de aankoop door de gemeente van de resterende tuintjes wordt nog druk overleg gepleegd. In tweede instantie vroeg de heer Dorgelo of het niet aanbevelens waard was de nog niet aangekochte Medische diensten Leiderdorp dokter L. v. d. Berg. Busken Huetstraat 22. telef. 01714- 344, Koudekerk aan den Ryn; zuster S. v. d. Leer, B. G. Cortslaan Voorschoten dokter W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; tandarts G. M. Manschot, Pauwenlaan 1, melden 9.30 uur; Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; wijkverpl. zuster Molle- man, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Wassenaar dokter E. M. N. Oos- terbaan, Pr. Marielaan 14a, tel. 3056; dokter H. S. Boogaart Storm van 's Gravezandeweg 1, tel. 4466, tand arts J. Th. Ancion, Langer Kerk- dam 63, tel. 4207; Wassenaar- se apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402. tuintjes te onteigenen. Dit zou de zaak bespoedigen. In antwoord hier op deelde de wethouder mee, dat ont eigening thans nog niet mogelijk was Met de werkzaamheden zou zo spoedig mogelijk worden begonnen. Aan het einde van de discussie ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel. De overige agenda punten werden eveneens alle goedge keurd. De voorzitter sprak in deze vergade ring een dankwoord aan het adres van het niet aanwezige schei dende raadslid, mevr. O. J. Samkal- den (PvdA). d. Plas, D. van Duijn, A. Vooys, W. van Dujjn, J. v. d. Boon, K. Meij- vogel, C. van Ryn, B. van Beelen, A. van Hooven en F. van Ryn. Motordrijver kleine handelsvaart Het cursusjaar 1966-1967 van de Katwükse Visseryschool is weer ten einde. Er is door de leerlingen hard gewerkt om zich de nodige kennis te vergaren, die men nu eenmaal ook in het zo moeilijke vissersvak nodig heeft om zich aan boord een behoor- Plug. C. van der Plas, H. Ujke positie te verwerven. Daarnaast Plas, W. v. d. Plas, W. van Duyn, D. was er nog een cursus voor hen, die j van Duyn, D. Remmelzwaal en A. op de wal ten nauwste by de visserij J Vooys. zyn betrokken: viskunde en visver- Viskunde en Vlsbewerklng A: C. werking A en B. Bal. J. Bal, C. Bleyenberg, N. Bos- man, G. Buitelaar, Mevr. J. Buite- De namen van de geslaagden zijn: 2-jarige basisopleiding 12-14 jaar:. laar-Buijs. C. van Duyvenbode, J. C. van Beelen. H. van Beelen, J. van Gielbert. C. Hoek, C. de Jong, W. de Beelen, N. van Dyk. C. Hazenoot, A. jong. L. de Jong, D. Parlevliet. C. Houwaard, M. de Jong, C. Jonker. C. v. d. Plas, D. van Sukirman, W. Zwa- Krijgsman, A. Schaap, G. Schaap en neveld. J. Schaap. Stuurman zeevisvaart le gedeelte: F. van Duyn, J. van Duyn, B. Haze noot, A. Jonker, J. v. d. Plas, H. van Duyn, N. Messemaker. G. Plokker, N. Dykdrent en C. Guyt. Stuurman zeevisvaart 2e gedeelte: C. de Bruin, C. van Duyn, L. Vooys, B. Varkevisser, H. Krygsman, W. Ouwehand, M. van Duyn, F. Kuyt. W. Ouwehand, D .van Beelen, G. Guyt en F. van Duyn. Stuurman zeevisvaart 3e gedeelte: W. Ouwehand, F. Kuyt, M. van Duyn en N. van Beelen. Certificaat Radio Telefonie: F. van Duyn, J. van der Plas. B. Varkevis ser. G. Plokker, H. Krygsman. K. Slot, J. Knetsch en C. van Duyn. Motordryver zeevisvaart: D. van Remmelzwaal, J. van Leeuwen, H. v. De Nederlander Leo Duyndam heeft de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen, een rit van 118 km van Nimes naar Sete. De Ita liaan Mario Giaccone heeft de lei ding in de algemene rangschikking. AANRIJDINGEN IN LEIDEN Viskunde en Visbewerking B: A. Admiraal, A. Blonk. W. Hoek, T. Hoek, G. Hoek, J. van Rhee en D. v. d. Zwan. Bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee: A. van Beelen, J. de Bruin, J. van Dyk, M. van Duyn, J. Guyt, D. Groen, D. Haas noot, M. van der Plas, J. van der Plas, Jan v. d. Plas, C. Schaap, P. Schaddee van Doren, J. Varkevisser, D. Schaap en T. Hoek. Het Leiderdorpse zwembad aan de Ericalaan heeft gisterochtend zyn 150.000ste bezoeker van' dit seizoen binnen de poorten gehad. Het was mevr. F. Onrust. De badmeester, de heer J. Lans bood haar een boeket bloemen en een doos bonbons aan. Huis opknappen op kosten van zijn patroon De Haagse politierechter consta teerde, dat de 28-jarige bouwvakar beider uit Alphen aan de Ryn bezig was geweest riemen te snyden van andermans leer, in feite: zijn woning opknappen op kosten van de baas. Want op het bouwwerk had hy mooie latjes zien liggen, die hy prachtig kon gebruiken voor verfraaien van de keuken in zyn woning Op een avond reed hy in de auto van een vriend naar het bouwwerk en haalde een partytje latjes weg. Het trof slecht, dat enkele dagen later de baas in de woning van de stelende ^arbeider kwam en daar zijn latjes zag zitten. „Er wordt tegenwoordig op de bouwwerken zoveel gestolen. Men denkt maar al te gemakkelyk, dat iemand die appelen vaart, ook appe len mag eten", zo constateerde de officier van justitie aan de hand van een ander gezegde. „Als Ik het had gevraagd, dan had ik best die latjes mogen hebben, verweerde verdachte. „Dan had u het beter kunnen vragen, stelde de rechter vast. De officier meende, dat eigenhjk een zwaardere straf moet worden opgelegd om dit soort diefstallen te gen te gaan. doch vanwege het blan co strafblad van verdachte wilde hy volstaan met f 150 boete en voor- waardeiyk een week gevangenisstraf. „Voor het geval u nog eens uw woning wil opknappen," waarschuw de hij. De rechter was het met deze zienswyze eens en veroordeelde over eenkomstig de eis. it Gisteren de eerste tropische dag van deze zomer. Het kwik bo ven de dertig graden. Dan is het strand een paradijs voor kinde ren. Warmte, water en zand. Idealer kan het niet. Onoplettendheid in het verkeer was gisteren tot viermaal tot de oor zaak van aanrydingen in Leiden. Een 69-jarige wielrydster sloeg om kwart over vyf by het kruispunt Herensingel-Medusastraat linksaf de Herensingel in, zonder hierby voor- j rang te verlenen aan een bromfiets, die van rechts kwam. De bromfietser kon haar niet meer ont- wyken en reed tegen de fiets op. De j vrouw brak het linkerbeen. Op het kruispunt Conradstraat- Calandstraat reed een 15-jarig meisje uit Leiden gisteravond om kwart voor negen met haar bromfiets te gen een scooter aan. zy gaf by het oversteken van het kruispunt geen voorrang aan de scooter. De brom fiets werd geheel vernield. Een 19- jarige jongen, die bij haar achterop de brommer zat, liep een hersen schudding op. Hy werd naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Gisterochtend reed in alle vroeg te een 17-jarige bromfietsster uit Al phen aan den Ryn op de Rynsbur- gersingel tegen een auto op. zy let te niet op het verkeer en had niet bemerkt dat de auto stopte voor de verkeerslichten by de Marislaan. Zij I reed rustig door, tot haar bromfiets j in aanraking kwam met de achter kant van de auto. De bromfiets werd totaal vernield. Het meisje had een I hersenschudding. Op het fietspad langs de Haag- weg reed gistermiddag een 60-jarige wielryder uit Leiden, toen uit de Churchilllaan 'n auto kwam aanry- den. De auto stopte plotseling, vlak voor het rijwielpad. De oude man schrok hiervan zo hevig, dat hy me teen uitweek naar links. Daardoor werd hy aangereden door een nade rende bromfiets. De E.H.D. moest eraan te pas komen, om de man, die een hersenschudding en een gebles- suurde schouder opliep, over te bren gen naar het Academisch Ziekenhuis. PANNEN WAAIDEN VAN HET DAK Er heeft vannacht een flink on weer gewoed. Deze onweersbui ging gepaard met een paar plotseling op komende rukwinden. Om ongeveer kwart over vier waaide het zeifs zo hard, dat de dakpannen van een pand in de Kloksteeg losraakten en op straat vielen. Over een oppervlak te van 25 m2 dak waaiden de pan nen weg. Omdat het dak niet bescho- I ten was. viel de regen naar binnen. Al snel kwam de brandweer te hulp om het dak met een zeildoek te dich- j ten. Nieuwe uitgaven Leer ze my kennen de Bra- banders, door J. Naaykens. Geïll. j met foto's van M. Coppens. Uitg.: A. W. Sythoff, Leiden. Gezonde seksualiteit, door Dr. F. J. Heggen. Uitg.: J. J. Romen en Zo nen, Roermond. Gods bestseller voor tieners, door S. van der Land. Uitg.: J. H. Kok N.V., Kampen. Tai-Pan. Een roman over Hong kong, door James Clavell. Uitg.: Scheltens en Giltay, Amsterdam Nieuwkoop telt vele schilder achtige plekjes. Men kan ze zowel in het Zuideinde als langs de Noordemeweg vinden. Het is daarom niet verwonderlijk, dat deze plaats bijzonder geliefd is bij kunstschildersdie hieraan een bij uitstek geschikt onderwerp voor hun schilderijen kunnen komen. Achter de boerderijen op de foto bevinden zich de plassen, een va kantieoord voor velen. Hopelijk zullen deze laatsten ook aandacht schenken aan de prachtige na tuur, die de verdere omgeving biedt. Foto Leidsch Dagblad ZOETERWOUDE Brandweer verdreef bijenzwerm De werkzaamheden van de brand weer zHn soms veelomvattend. In ve le netelige situaties wordt een be roep op de brandweer gedaan. Dit was gisteravond in Zoeterwoude het geval, waar zich omstreeks 7 uur een zwerm byen in de schoorsteen van het pand Hoge Rijndijk 367 had ge nesteld. Niet wetend wat te doen werd de brandweer gewaarschuwd. Met be hulp van de nevelspuit en rook wer den de byen verdreven. Velen had den inmiddels het loodje moeten leg gen. Door drie inmiddels te hulp ge roepen imkers werden de resterende byen in een korf verzameld. WARMOND „ST.-MATTHIAS" BESTAAT HALVE EEUW De Warmondse muziek-, zang- en toneelvereniging „St. Matthias" gaat begin volgend jaar het 50-jarig be staan vieren. Het feest zal onder meer bestaan uit een jubileumcon cert, een toneelavond, een tentoon stelling en een reünie van de oud leden. De jubileumcommissie is ook ac tief om de financiële kant van het feest in orde te krygen. Zo zal op een zaterdagavond een huis aan huis verkoop van balpennen worden ge houden. Een dergeiyke actie met ju bileum-lucifers ligt eveneens in de bedoeling. Voorts zal vanaf septem ber elke twee maanden een kleine loterij worden georganiseerd. Drie gewonden bij broinfietsbotsing Omstreeks kwart voor negen bots ten gisteravond twee bromfietsen frontaal op de Herenweg in Noord- wyk. De beide bestuurders, jongens uit Rynsburg en Leiden en een meisje uit Valkenburg dat by de Rynsbur- ger achterop zat, zyn naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden over gebracht met hoofd- en schaafwon den. Het Leidse meisje, dat by haar plaatsgenoot achter op de bromfiets zat, kwam met de schrik vry. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annemarle Caroline, d. v. M. J. G. Groenewegen en E. H. de Bolster; Co- rlna Nlcollne, d. v. N. C. Kuijt en J. W. van Beelen: Dennis Johannes Marinus, z. v. D. Kamstra en J. B. van der Pluym; Lucia Carlne, d. v. B. C. de Groot, L. C. W. M. van der Peet; Aalt, z. v. B. C. de Groot en L. C. W. M. van der Peet; Jacobus Jacob, z. v. J. J. Glasbergen en R. Weima; Jacob, z. v. J. de Vreugd en M. Snijer. Yvonne Maria Allda, a. v. P. W. Dek ker en M. A. van wyk; Gerrlt, z. v. G. Klinkenberg en P. van der Plas; Eddy Jacobus, z. v. E. van Iren en J. G. Koning; Jacob Wilhelm, z. v. M. Tulnenburg en M. J. Oudshoorn; Ve ronica Elisabeth Hendrlka, d. v. J. N. v. Leeuwen en M. A. M. van den Nleu- wendijk: Johannes Petrus Franclscus. z. v. F. J. A. V. van Beukering en H. E. M. A. Naber; Margaretha Anna Maria, d. v. P. de Goede en C. M. J. Juffer- mans; Marinus. z. v. J. van Beelen en N. van der Bent; Mirjam, d. v. W. K. van Ros8um en K. Duffels; Bri gitte, d. v. A. P. v. Houten en G. Vlas veld; Karin Mariëlle, d. v. F. L. Bloot en M. A. Mulder. ONDERTROUWD W. O. Blom en C. M. T. W. Buite man; J. C. van Houten en M. M. Steenbergen; A. T. M. Dl6telbrink en J. M. C. van Noort; H. van Kampen en J. Redel; E. van Seggelen en G. Görtz; B. F. Sierag en J. S. van Staden; R. C. Hoffmann en G. H. Burger; D. van Leeuwen en Y. P. G. Verplancke; N. Bosch en J. J. van den Heuvel; L. Henneky en J. A. Krul; A. W. van der Star en M. A. Bousle; P. C. A. Veer man en J. J. van Veen; T. A. van Sta veren en M. Blesot; G. A. Balkestein en W. E. de Wolf; E. Cordón La- puente en B. J. A. oybels. GETROUWD J. W. de Reus en M. Trouwee; G. Nieuwenhuizen en C. M. Hondeveld J. A. W. de Meester en H. G. Wagen voorde; P. W. Stol en C. Wijnands. F. J. Roozendaal en C. M. J. Stiefelha- gen; P. H. Ossevoort en C. E. Diepe-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15