4 TUGER-BEKERS De Wolff: geweldenaar aan de orgelbank Gevechten in Nigerië duren nog voort li! j InKnokke zijn alle kansen nu verkeken \m organisten trekt grote belangstelling Concert in Lisse: Oproei) van vier presidenten MAANDAG 10 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Voor Nederland een trieste zaak (Van onze r.t.'V.-medewerkster) iet ziet ear allemaal wat mistroostig uit in Knokike. Allo ploegen zijn inmiddels ad één keer aan de beurt geweest en het is een volmaakt duidelijke zaak, dat Nederland in de onderste zoniet alleronderste regionen zal eindigen. Waaraan dit ligt? De andere equipes z ij n inderdaad beter, ail moeten we daar dan wel een kleine kantteke ning bij plaatsen. Knokkes festival is de plek „voor jonge en aanko mende artiesten", waar zij hun in ternationaal debuut kunnen ma ken. Maar als men dan ziet met welk gevestigd „vakgeschut" de anderen opkomen (mensen als Theo Sarapo en de voortreffelijke routinier Rog Whittaker uit Enge land) dan vraagt men zich af of van de idee „jong en aankomend"! nog wel iets over Is. j» Engeland is een grote kanshebber,- ondanks het feit, dat het reper- toire een willekeurige gTeep was uit de laatste hitparade. Origina liteit is in ieder geval op dit punt ver te zoeken, wat overigens geen beletsel blijkt te zijn voor de jury. Maar enfin, een hit trekt meer mensen naai- het. Casino dan iets onbekends en aan de commercie moet ook gedacht worden. En te gen dat sterke Engeland moet onze ploeg mensen het morgen op nemen. De 65 jonge organisten uit 16 lan den, die gisteravond in het Frans Halsmuseum In Haarlem waren bij eengekomen op de openingsbijeen komst van de 13de Zomeracademie voor organisten, werden welkom ge heten door de voorzitter van de Stich ting „Internationaal Orgelconcours," dc heer D. J. A. Geluk, en toegespro ken door prof. Hendrik Andriessen, die de academie officieel voor ge opend verklaarde. De belangstelling is nog nooit zo groot geweest. Tot nu toe was het grootste aantal deelne mers 43. Er komen 20 dames en he ren uit de V.S. en het aantal deelne mende Nederlanders bedraagt 9, eveneens een record. Onder de deèlnemers zyn er enke le, die voor de tweede of derde maal naar Haarlem komen. Prof. Andries sen vertelde als jongeman al belang stelling te hebben gehad voor het Haarlemse orgel, toen hij in deze stad woonde en gehoopt had, dat het orgel het middelpunt van de belang stelling zou komen. Dit is thans be reikt en daarover verheugde hy zich bijzonder. Bewondering had de heer Andriessen voor de organisatie van de zomeracademie voor organisten. Hij zei vertrouwen te hebben in de docenten. Deze avond verleende me dewerking de sopraan Anneke van der Holst, die o.m. met pianobege leiding van Justine Koot twee liede ren van Hendrik Andriessen zong. De zomeracademie duurt tot 28 juli. De lessen worden 's morgens en 's middags gegeven en er staan twee excursies naar belangrijke oude en moderne Nederlandse orgels op het programma. De docenten zyn: Marie-Claire Alain (Franse orgelcultuur), Anton Heiller (Bach en Buxtehude), Sieg fried Reda (moderne orgelliteratuur en Max Reger», Luigi Tafliavini (Spaanse en Italiaanse orgellitera tuur), Cor Kee (improvisatie) en Gustav Leonhardt (klavecimbel). THEO SARAPO .toch geen aankomend talent. Laag pitje Opening Antiekmarkt in Amsterdam Zaterdagmorgen kreeg Amsterdam zijn „echte" antiekmarkt. Wethouder J. Tabak heeft de opening verricht en er daarmee een officieel tintje aan gegeven. Om het „antiek" te onder strepen dronk men na afloop koffie in een afgedankte Parijse autobus (niet te koop), die als trekpleister diende. De belangstelling was groot, on danks de druilerige regen die waar schijnlijk toch ook velen weer heeft afgeschrikt. Twee rytjes kramen met echt antiek in een hoekje van het Waterlooplein bij de Blaauwbrug: zij vormden een leuke attractie voor de rest van het plein dat tenslotte ook weinig anders dan antiek te koop aanbiedt namelijk alle gradities van een „vlooienmarkt". Voor de Amster dammer zelf, en de toeristen is er intussen weer een nieuwe beziens waardigheid. Er is nu weinig „ouds" meer dat men op het Waterlooplein niet zal kunnen vinden. 20.000 ste bezoeker op Antiekbeurs Mevrouw Biallosterski-Franken uit Den Haag werd gisteren in Delft op de Oude Kunst- en Antiekbeurs ver welkomd als de 20.000ste. Zij kreeg een aandenken, dat haar namens het bestuur werd aangeboden door de heer Marcel B. Keezer, administra teur van de beurs. Het bezoekers aantal is iets achter bij dat van vorig jaar, doch zakelijk bezien is het suc ces van de beurs beslist niet minder. Integendeel, er zijn vele goede zaken gedaan. Belangrijke aankopen wer den verricht door diverse musea vooral ook door particulieren, in het bijzonder uit het buitenland. De beurs wordt woensdagavnd a.s. gesloten en heeft dan drie weken geduurd. ADVERTENTIE ESSO PRESENTEERT VAN ECHT BAVARIA PORSELEIN De „Orgelkring Bollenstreek" zoekt het altijd hoog: slechts daad- Ware Liszt Bachs leerling ge de vermaardste Nederlandse organisten worden uitgenodigd. Ditmaal Charles de Wolff, die in de St. Agatha-kerk van Lisse een in behoorlijken getale opgekomen publiek vond en 'n in drukwekkend orgel. Velen weten, dat De Wolff Anthon v. d. Horst opvolgde als leider van de Naardense Bach-Vereniging en dirigent werd van het Noordnederlands Philharmonisch Orkest. Bijdr agen van Een trieste zaak. De stennn^g m ue Nederlandse equipe staat op een wel zeer laag pitje. Men is gedesil lusioneerd, de moed is ver in de schoenen gezonken. Er zijn kleed moeilijkheden: bepaalde jurken zijn ronduit slecht en ook daar let de jury op. Verder zijn er moeilykhe- oen met het repertoire. Tn allerijl moet er veranderd worden, Andy Star moet plotseling de Nederland se vertaling zingen van „Whiter shade of pale", dat merkwaardige l.s.d.-ervaringen bezingende liedje van Prooul Harum. Maar de vertaling leed „accepta beler versie" moet nog worden gemaakt. Pieter Goemans, ook op het festival aanwezig, heeft de op dracht gekregen. Willem Duys, overlopend van activiteiten (helaas op het verkeerde moment) is er ook al mee bezig. Iedereen wordt boos, Duys houdt er mee op en dan begint Goemans vlijtig. Andy Staar, die het nog uit het hoofd moet leren, loopt wat terneergesla gen rond. Eén dag voor een nieuwe tekst is inderdaad wel het aller minste, wat men iemand kan geven. Delgarge ziet het allemaal niet zo best. Ze heeft nooit gewe ten wat Knokke precies was. Nu ziet ze tot haar grote ontzetting, dat haar nieuwe genre bij groot orkest weinig doet en roept nu vertwijfeld uit: „Waarom laten ze me niet een lied van Bob Dylan zingen, dan zou ik zoveel kunnen ophalen!" Haar ontdekker, de fo tograaf Franc Lauffer (hoewel zijn verdiensten in dit opzicht toch wel erg twijfelachtig zijn) loopt bedrij vig rond, kweekt stemmingen en brengt dit toch al zo onzekere en nerveuze meisje helemaal in pa niek. Jerry Rix begrijpt het evenmin. Zijn grammofoonplatenmaatschap- pij „Phonogram" geeft geen enkel blijk van belangstelling, in tegen stelling tot de maatschappijen van de andere Nederlandse artiesten. Connie Vink onttrekt zich een beetje aan het gezelschap. Men ziet haar zeer zelden. Alleen Patricia Paay is onverwoestbaar in haar jonge- meisjes-onverschili 'heid. Droevig Willem Duys? Het is jammer, dat hij het niet redt. Hij is de droe vige figuur van de het niet begrij pende, eeuwige verliezer: verbaasd, teleurgesteld, zich terugtrekkend. Van een teamgeest blijkt niets. De groep valt herhaaldelijk uiteen. Niemand weet waar de ander uit hangt. Willem Duys trekt weinig met ze op. Hij komt niet met ze in de journalisten- en artiesten- universiteit in 8oerabaja Nederland stelt een bedrag van fl 157.800, beschikbaar voor de uit breiding van het instituut voor hoger onderwijs „Widya Mandala", dat deels in Soerabaja deels te Madioen is gevestigd. De Nederlandse bijdra ge, waarover onlangs in het Mini sterie van Buitenlandse Zaken een overeenkomst is getekend, zal dienen voor de uitbreiding van het universi teitsgebouw te Soerabaja met een tweede vleugel, welke onder meer 5 collegezalen en een laboratorium zal bevatten en voor de toevoeging van 5 lokalen en een bibliotheekruim te aan de afdeling te Madioen, als mede voor benodigde inrichting en aankoop van grond. Het instituut Widya Mandala is een kerkelijke instelling voor hoger on derwijs welke wordt gedreven door het bisdom Soerabaja. Weer Zuidkoreaaii gearresteerd Zaterdag is in Karlsruhe door de justitie bekendgemaakt, dat een tweede Zuidkoreaan is gearresteerd in verband met de verdwijning van 16 Zuidkoreanen uit West-Duitsland vorige maand. De man werd slechts aangeduid met Park, een 39-jarige mijnwerker uit Seoel. Hy werd in Walsum in het Roergebied in de kraag gevat. Vrijdag werd de arres tatie bekendgemaakt van een 31-ja- rige Zuidkoreaanse sportleraar, Kwang U-kim, eveneens verdacht van medeplichtigheid in deze zaak. De Zuidkoreaanse ambassade in Bonn heeft beweerd dat de zestien Zuidkoreanen verdacht werden van spionage voor communistisch Noord- Korea en uit eigen vrije wil naar hun land waren teruggekeerd om zich te verdedigen. De Westduitse regering heeft de ambassadeur, generaal Doek Sjin-choi, échter laten weten dat zy deze verklaring niet bevredigend vindt. Op het programma stonden Reger, Liszt. Messiaen ingesloten tussen j Bach-werkenvooraan Praeludium et I Fuga in G. gevolgd door „Nun I komm" der Heiden Heiland", en ten besluite de Passacaglia in c. Wat I men in de wandeling een ..Bach- j orgel" noemt, is het instrument van de Agathakerk niet. Het heeft daar- voor een te harmonieus-symfonisch karakter en te weinig intonatie scherpte. Maar er zijn zoveel nuance verschillen op te vinden, dat de or deningen van de 20 variaties (met afsluiting door dubbelfuga) in alge heel overzichtelijk verloop tot de be oogde grandioze totaal-monumentali- teit leiden kon. Wie dit met meesterhand vol brengt. brengt ook een Praeludium et Fuga in G een mooi voorbeeld van Bachs voortspinnende stijl tot een vervoeren einde. De reso lute aanpak van de eerste maten liet nauwelijks twijfel aangaande de doelgerichte wilskracht: de wils kracht van een geweldige aan de orgelbank. Regers d moll Fantasia-Fuga. na het rustig bezonken Bach-koraal, deed alweer het beroep op de orgel virtuoos. De opmars naar de zich majestueus verbredende dubbelfuga- bekroning stempelt dit van chroma tiek bezeten werk tot een „organis tenstuk". Maar er staan te improvi satorische en zeker ook te schrale fragmenten in, die er de welspre kendheid aan ontnemen: zachtstem- mige watervalletjes van fluwelige kleine registertjes verhelpen dat niet. Op een elektrisch geregeerd orgel kan een „Fantasie over B.A.C.H." de uiterste versoepeling deelachtig wor den. Het is hier él „piano spelen" wat de klok slaat: romantische, maar elegante en nobel blijvende over- bar, waar ze toch de voor hen zo prettige contacten kunnen leggen. De sfeer ervaar ligt hem niet. Hij brengt ze te weinig voor de radio. Hij brengt ze nauwelijks in aanra king met buitenlandse journalisten. Ronduit een misser. Maar enfin, ploegleider spelen is echt geen eenvoudige zaak. En niet iedereen, ondanks de verdiensten, die men op verschillende terreinen duidelijk wèl kan hebben, is er voor in de wieg gelegd. En Lou van Rees? Wellicht lacht hij in zijn vuistje. Hij heeft er in de loop der jaren in ieder geval meer aan verdiend qua applaus en financiën dan Duys zal doen. De vierde, de vijfde en de zesde prijs leveren maximaal 3500 gulden op, veel te weinig om de hoge on kosten van het festival te dekken. Ook dat is wel een. treurige zaak. Hollandse meesters in Boedapest In het Museum voor Schone Kun sten in Boedapest is zaterdag een tentoonstelling geopend van 69 schil derijen van Nederlandse meesters, onder wie Rembrandt en Frans Hals. De werken zyn bijeengebracht uit Hongaarse en Poolse musea. Aange nomen wordt dat het de eerste ten toonstelling van 17de eeuwse schil derkunst is, die ooit in Hongarije is gehouden. Er kwamen 33 werken uit Polen, voornamelijk uit Warschau. Deze zijn oorspronkelijk gekocht door Koning Stanislas Poniatowski. De meeste van weest. hij had het werkstuk moeten overmaken: na de expositie van het fuga-deel lost het thematische ge geven zich op in passages en trillers. Op een gestelde vraag willen we nog antwoorden: met B.A.C.H. zijn de noten bes. a. c, b bedoeld (de Duit sers benoemen de toon b met h j vgl. Bach's h-moll Messet. Van de 9 meditaties over „La Na- tivité du Seigneur" van het klank fenomeen Olivier Messiaen had de concertgever 2 en 6 gekozen: Les Bergers en Les Anges, klankzinnelijke neo-impressionistische bijbelbeelden, die ons altijd voorkomen als Francis- cus van Assisi-legenden in lonen. In Les Bergers een verrukkelijk schal meien, in Les Anges het optisch vi sioen van als Walkuren zwevende engelen en dit op de toonmaat en in de toonklank van oosters gevederte. V. NEDERLAND 1 NCRV 6.30 uur Tour de France 6.45 uur De Minimolen 6.50 uur Nieuws 7.00 uur Kenmerk; kerk en samenleving 7.30 uur Paulus van Tarsus: „Griekenland" 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Van nul uur een tot middernacht; detective-serie 8.45 uur Nu! En dan?; film 9.40 uur Songrfestival Knokke 1967 10.40 uur Laatste nieuws NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur Nieuws 8.05 uur Coronation Streel 8.56 uur 87th Precinct; film 9.46 uur Tros-kompas 10.00 uur Laatste nieuws en journaal 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.15 uur Pluche en beton; hoorspel 11.00 uur Serenade; grammofoonplaten Hilversum 2 8.05 uur 10.20 uur Holland Festival 1967 Tour de France Waarom geen uitslag 'i We zijn dit weekeinde, wat Knokke betreft, bijzonder non chalant behandeld door de Ne derlandse televisie. Zaterdag avond bestreden België en Enge land elkaar. Het was een gelijk opgaande strijd die naar mijn gevoel echter door Engeland gewonnen werd, maar zoals u weet krijg je de uitslag niet meteen met de verpakking bijge leverd. Geen nood echter, zater dagavond, want daarna kwam nog een aflevering van Rawhide, dus Nederland I ging pas een uur na Knokke de ether uit. Wij mogen toch aannemen dat de jury in staat is geweest binnen dat uur tot een beslissing te ko men, maar wij werden daar al lerminst over ingelicht. Trou wens. als de jury in die tijd niet was klaargekomen, zou men dat ook aan ons hebben kunnen mededelen. Ook het laatste ra dionieuws vond die uitslag, waar toch enige miljoenen Nederlan- ders benieuwd naar waren, niet j lelangrijk genoeg, en dus moes ten we tot zondag wachten voor we die uitslag van zaterdag te weten konden komen. Helaas, ook zondag werden we niet uit de droom geholpen, we zagen Frankryk en Italië tegen elkaar optornen (ook de uitslag daar van zyn we natuurlijk niet ge waar geworden), maar hoe het de avond daarvoor was afgelo pen werd ons noch door de Bel gische spraakwaterval, noch door iemand (wie dan ook) van de Nederlandse televisie verteld. Daaruit blykt, dat men in Hil versum en Bussum televisie be oefent zonder journalistiek ge voel, want anders zou toch wel één van de functionarissen die in zo'n weekeinde iets met tele visie te maken hebben op het niet eens zo briljante idee geko men zijn dat de vier miljoen kij kers wel eens geïnteresseerd zou den kunnen zijn in de uitslag van deze wedstrijden. Overigens maakten de presta ties van Engeland, België, Italië en Frankrijk duidelijk dat er een wonder moet gebeuren wil Ne derland niet op de laatste plaats terecht komen. Het zou ons niet verbazen als Engeland en België donderdag in de finale opnieuw tegenover elkaar zullen staan, waarbij Engeland dan opnieuw (ik zet hier een vraagteken ach ter, ik ken de uitslag nu een maal niet) in staat moet worden geacht te winnen. Frankryk en Italië maakten gisteren minder indruk, de Fransen zongen wat gevarieerder dan de Italianen, die echter in de blonde Italiaan se die als laatste zong een op merkelijke troef hadden. De op merkelijkste zanger bij de Fran sen was Theo Sarapo. Diversen Zondagavond zong Herbert Joeks in de Kluk-Kluk-show Weense weemoedige liedjes. Het was een goed verzorgd program maatje. Joeks is een bekwaam en sympathiek artiest. Het Duit se TV-spel „Plicht is plicht" was een televisiebewerking van het Tsjechow-verhaal ,De Zweedse lucifer". We werden niet ge waarschuwd, dat we dit verhaal al eens eerder op het scherm hadden gezien. Zaterdagavond trok ook het huidige Rusland nog eens onze aandacht, via drie kwartier va riété zoals dat in het Parijse Olympia-theater ten toon was gesteld. Vier Afrikaanse presidenten, Joino Kenjatta van Kenia, Kenneth Kaoenda van Zambia, Milton Obote van Oeganda en Julius Nyerere van Tanzanië hebben zaterdag In Nai robi een beroep op Nigerië gedaan de gevechten onmiddellijk stop te zetten en te gaan praten over een vreedzame oplossing. De Britse mi nister voor het gemenebest, Thomas, heeft generaal Gowon in Lagos voorgesteld de blokkade van het oos telijk deel Biafra te verzachten. Intussen heeft de Nigeriaanse fe derale regering gisteren bekend ge maakt, dat zijn troepen, die de af vallige oostelijke provincie Biafra zijn binnengevallen, de universiteitsstad Nsoekka, op de weg naar de op standige hoofdstad Enoegoe, hebben omsingeld, maar dit is door Biafra ontkend. Generaal Gowon, de leider van de militaire regering, verklaarde dat het leger zich ten doel stelt Enoegoe in heuvelachtige grensgebied tussen Biafra en Nigerë. Nsoekka ligt ongeveer 65 km. ten noorden van Enoegoe en 25 km ten zuiden van de grens, die de fede rale troepen donderdag overschreden nadat Biafra het vuur geopend zou hebben. De regeringstroepen worden volgens een federale woordvoerder, door de bevolking in de ingenomen gebieden met. open armen ontvangen. In de hoofdstad van Biafra, Enoe goe, is voorts ontkend, dat de stad Oboedoe in handen is gevallen van de federale troepen. Deze stad zou nog steeds bezet zijn door strijd krachten van Biafra. 1—Tff" oi'Hiuaiiia ruiJinuuyyoM. uicgovt van O. 35 doeken van de Hongaarse v.- .«CïïSSSS? £.2 zameling zijn aan het eind van de 18de en het begin van de 19de eeuw gekocht door Hertog Miklós Eszter- hazy. 30 mei de onafhankelijkheid uitriep gevangen te nemen. Beide partijen delen mee de ander zware verliezen toe te brengen in het Incidenten iu twee Amerikaanse steden In Kansas City Missouri) heeft de politie gisteravond traangas moeten gebruiken om 300 jonge negers uit een te jagen, die wilden verhinderen dat enige rasgenoten werden opge bracht. Ei- zijn verscheidene arresta ties Verricht. Eén neger werd ge- gewond. Enkele honderden negers hebben gisteravond in de noordelijke wijk van Waterloo in de Amerikaanse staat Iowa een stad van 70.000 in woners ongeregeldheden veroor zaakt. Etalages werden vernield, brand gesticht en tenminste twee per sonen zijn door stenen gewond of door scherven van flessen. Rechts op de foto de Neder landse goochelaar Di Sato (Harry Thiery), die zaterdag in Baden- Baden het wereldmeesterschap goochelarij heeft gewonnen en daarmee de „Grand Prixvoor goochelaars voor de vijfde maal naar Nederland heeft gebracht. De Nederlander Ted Smit (links) was in een bepaald onderdeel van het goochelen de beste. VOOR MAANDAG 10 J I LL Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Lichte orkestmuz. en zangsolisten. 18.20 Lichte gram.muz. voor de tieners. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muz. uit uw vakantieland: Hawaii. Spanje en Engeland. 20.16 Pluche en beton, hoorspel. 21.05 Muz. en dienst, een in formatief progr. 22.15 Avondoverden king. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Literama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 Serenade: licht gevar. platenprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Ik verbind u door praatje. 18.30 Stereo: Lichte gram.muz. 19.40 Hu manistisch Verbond: Een plaats in de wereld, een toespraak door Th. Polet. NRU19.50 Twee generaties: gesprek tussen een oude en een jonge zeeman. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1967: Rotterdams Philh. Orkest en so listen: klass. muz. 21.60 Let the peop les sing: internationale competitie voor amateurkoren. 22.20 Nabeschou wing over de Ronde v. Frankrijk. 22.30 Nws. 22.40 Iks, een sprong in het duisterlicht platenprogr. en interviews 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 11 «II1 LI. Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende! woord, lezing. 7.15 Lichte gram .muz. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Het symposium van de Euro- pese bisschoppen in Noordwljkerhout. 8.20 Voor de kinderen. 8.30 Nws. 8.32 j Touringclub: vakantietips. 8.45 Lich- te gram.muz. (9.25 Concillepostbus, ie-1 zing; 9.35 Waterstanden.) 10.00 Stereo: Aubade: klass. muz. (gr.). 11.00 Voor de zieken. 12.00 Stereo Musette-orkest. 12.18 Marktber. voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Licht ensemble en solisten (opn). 13.30 Musiësta: licht gevar. muz. -progr. (opn.). 14.00 De vrouw in een luipaardjas. hoorspel. 14.50 Lichte or kestmuz. (gr.). 15.00 Pizzicato: muzi kaal middag magazine. (Tussen 16.45- 17.45 Rep Ronde van Frankrijk 1967). 17.00 Overheidsvoorl.: Een progr. van Raymundo Debrot i.v.m. de bekroonde Antilliaanse film van Peter Kreutz- berg. 17.10 Voor de Jeugd. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grammof .muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gram.muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwelen (gr.). 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Promenade or kest. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorl.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Licht orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Nicolas dc Flue, opera van Honegger (opn.). 14.50 Pia noduo (gr.): mod. muz. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Ned. koperkwintet: mod. muz, 16.00 Nws. 16,02 Stereoi Oude muz. (gr.). 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Licht» gram.muz. voor de tieners. Hilversum 3. 240 m. en FM. TROS: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.10 Va kantietips. 9.13 Vragen maar!: gevar. platenprogr. met interviews. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwink: pop- en caba- retmuz. (10.30 Geen ja, geen nee; 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Ekspres: licht platenprogr. (13.00 Nws.). 14.00 Nws. 14.02 Verzoekplatenprogr. voor de huis vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Mix gevar. platenprogr. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.02-18.00 555en en 666en. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 16.15-17.00 Eurovisie: Tour de France - lie etappe. 18.30 Tour de France: herh. voor de finish van de vandaag verreden etappe. 18.45 De Mi- nimolen. 18.50 Journaal. VPRO: 19.00 New York Filharmonisch orkest: klass. concert voor jonge mensen. NTS* 20.00 Journaal. VPRO: 20120 De oude draaidoos. 20.55 De ter dood veroordeel de. gefilmde novelle. 21.20 De over kant. korte film. 21.30 Songfestival ^n°kke 1967 Engeland - Neder land. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II onnP-ri 20 •00 NWS" in 'l kort- NTS: 20.05 Premiere: nws. over films. 20.30 Pbül. ?0n\' ,The Uncle». speelfilm. (Rijkskeuring: alle leeftiiden) NTS- 22.00-22.15 Journaal. J G RAMMOFOONPLATEN - PROGRAMMA j (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Voor maandag 10 Juli 1967. I. Max Reger. Variaties en Fuga over een thema van Mozart op. 132 (34 min.). Thema: Andante grazioso. Va riaties; 1. 1' Istesso tempo. 2. Poco agitato. 3. Con moto. 4. Vivace. 5. Quasi presto. 6. Sostenuto. 7. Andante grazioso. 8. Molto sostenuto. Fuga- Allegretto grazioso. Philharmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Karl Böhm. II. Richard Strauss. 1. Till Euier- spiegels lustige Streiche. svmplioniscn gedicht op. 28 (1 min.). Sachsische Staatskapelle. Dresden o.l.v. Karl Böhm. 2. Concert voor hoorn en orkest nr. 2 In Es gr. t. (18 min.). Allegro. Etwas gemachlich. Tempo primo. Ru- higer. Tempo Primo. Tranquillo. An dante con motto. Ptü mosso. Tempo Primo. Rondo. Allegro molto. Dennis Brain, hoorn; Phllharmonia Orkest ol v. Wolfgang Sawallisch. III. Werner Egk. 1. Geigenmusik mit Orchester (21 min.) Allegro molto tempo giusto. Andante sciolto. Vivace Wanda Wilkomirska, viool; Symphonic Orkest van de Beierse Omroep o.l.v Werner Egk. 2. La Tentation de Saiiu Antoine, naar verzen en melodieën uit de 18e eeuw voor alt, strijkkwartet en strijkork. (23 min.). Janet Baker, alt; Koeckert Quartet; Strijkers van het Symphonle Orkest van de Beierse Om roep o.l.v. Werner Egk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5