Kongolese wraak in Boekavoe: 60 doden Waarnemers van Y.N. naar Suez-kanaalzone Opstand neergeslagen Man na ruzie doodgeschoten Vader en zoon dreven week lang dood in boot op meer rond Ballon in stratosfeer DRIE BABY'S IN BEDJE GESTIKT Speciale zitting Veiligheidsraad MET EEN ENKEL WOORD cjenclci HAAG Si? AGENDA LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 10 JUL] Het Kongolese leger heeft de oos telijke steden Kisangani, Kindoe en Boekavoe vast in handen en de zich terugtrekkende rebellen worden in het oerwoud achtervolgd. De officië le Kongolese radio, die dit zondag meldde, Het voorts weten dat de achtervolgende patriotten opdracht hebben de vluchtende huurUngen en Katangaanse troepen „niet met uit het Westen geïmporteerde kogels maar met pijlen te doden." Volgens het Amerikaanse persbu reau Associated Press hebben Kon golese regeringsgetrouwe troepen na de herovering van de stad Boekavoe een wraakoefening gehouden, waarbij meer dan zestig personen onder wie ten minste vijf Europeanen werden vermoord. Volgens de Kongolese radio heb ben de huurlingen zware verliezen geleden en de overlevenden van de 189 huurlingen in het oostelijke ge bied, die onder bevel stonden van de Franse kolonel Robert Denard, zou den hun pijnlijke nederlaag dan ook niet gauw vergeten. Enkele huurlingen zijn zoals ge meld met een gestolen Dakota naar Rhodesië gevlucht. De Kongolese mi nister van Buitenlandse Zaken, Bom- boko, heeft een nota aan de Britse ambassadeur gezonden, waarin de terugkeer van het toestel en de vluchtelingen wordt geëist. De Ver. Staten hebben drie mili taire transportvliegtuigen naar Kin- sjasa gezonden om de Kongolese re- Franse studenten uit de ISC De vereniging van Franse studen ten, de belangrijkste studentenvak bond in Frankrijk, heeft zondag be sloten uit de internationale studen- temconferentie ISC te treden, in ver band met de subsidies die de Ameri kaanse geheime dienst aan diverse organisaties, waoronder indirect de ISC, heeft gegeven. Zoals bekend is er in de VS en ook daarbuiten een storm van protest gerezen toen be kend werd dat het CIA organisaties die deelnemen aan internationale ac tiviteiten, in de afgelopen vijftien jaar in het geheim gesubsidieerd heeft. (Van onze Goudse correspondent) Een met veel tumult gepaard gaande ruzie, die in de nacht van zaterdag op zondag het Goudse woonwagenkamp aan de Moor- dreclitse Tiendeweg in beroering bracht, heeft in de vroege zondag morgen een noodlottig einde gevon den in een schietpartij, waarbij de op bezoek zijnde 26-jarige koopman H. Bos uit Den Haag in het hart werd getroffen en op slag gedood. De dader, een 29-jarige Goudse koop man, een bewoner van het kamp, heeft zich bij de politie gemeld. Overmatig gebruik van bier, eerst in de stad en later in het kamp, heeft een rol gespeeld by het ont staan van de ruzie, die in het uit delen van klappen eindigde. De stem ming van het kamp keerde zich te gen de Goudse koopman, die achter na werd gezeten en wegvluchtte. Een 21-jarige zwager uit het kamp heeft hem een automatisch pistool ver schaft. Juist op het moment, dat drie bezoekers van buiten Gouda, onder wie de geslagene, het kamp verlie ten om naar huis terug te keren, kwam de gevluchte koopman naar het kamp terug. De autoreizigers stapten uit, de ander zwaaide met het pistool. Inmiddels was uit het kamp hulp gekomen. By de vecht- party die volgde werd H. Bos door een kogel uit het pistool getroffen. Behalve de dader, heeft de po litie ook de zwager, welke het pistool had gehaald en de twee personen welke ook nog met een buks heb ben geschoten gearresteerd. ADVERTENTIE QAKA de harde matras met alle comfort van een zachte! gering te helpen, het hoofd te bieden aan de door huurlingen geleide op stand in Kongo, aldus maakte het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken gisteren bekend. De C- 130 toestellen zyn verzonden op ver zoek van de Kongolese president Moeboetoe. De Kongolese regering heeft het gebruik van radiozenders door de Belgische, Franse, Britse en Spaanse consulaten by decreet verboden, zo meldt de Belgische radio. De consu laten is gelast hun zenders in te le veren by het dichtstbyzynde politie bureau. Het Kongolese ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft gepleit voor kalmte en eerbied voor andermans leven en eigendom, waarby het nieu we Kongo ..een land van orde, tucht en veiligheid" werd genoemd. (Van onze Groninger correspondent) Vader en zoon J. E. en A. W. Hoek stra uit de stad Groningen hebben vorige week dagenlang dood in hun bootje op het Friese meer De Morra gedreven. De motor van hun kajuit bootje gaf koolmonoxyde af, waar door de vader (69) en de zoon (38) werden vergiftigd. Zaterdag werden de Uchamen van de Groningers ont dekt door de heer P. Zeldenrust uit Zaandam, die in zyn geboortedorp Hemelum aan de Morra op vakantie was. Dinsdag al heeft men het bootje, voortgedreven door de wirJ naar la gere wal zien drijven. W ïhijniyk waren vader en zoon H ra toen al dood. De heer Zeldenru^^ was elke dag aan het vissen op het meer. zyn nieuwsgierigheid werd geprikkeld door het bootje, dat elke dag op de zelfde plaats in het riet lag. Hy dacht aan een paartje in het bootje en durfde niet te gaan kyken. Maar toen hij zaterdag nog steeds geen te ken van leven had gezien ging hy met zyn roeibootje kyken. De Y "er Zeldenrust schrok hevig van wat hy zag en waarschuwde de Rijkspolitie. ZEELANDBRUG KAMPT WEER MET TEKORTEN (Van onze Haagse correspondent) De Zeelandbrug, waarvan de pro vincie Zeeland alle kosten en lasten moet dragen, heeft, evenals vorig jaar weer een enorm verlies geleden. Uit de cijfers, die zyn bekend gewor den biykt dat er van januari tot en met juni van dit jaar opnieuw een verUes van l'milljoen gulden te no teren valt. Vorig jaar kwam de N.V. Provin ciale Zeeuwse Brug Maatschappy met een tekort van 2 miljoen gulden te zitten. In de hoop. dat het in de toekomst beter met de financiën zou gaan, besloten de brugbeheerders dit verlier wat te verminderen door 1 mil joen uit de reserve te halen. Maar nu het verlies ook dit jaar blykt door te zetten, wordt het een steeds gro tere vraag hoe het in de toekomst met de brug zal moeten gaan. De verliezen kunnen niet al te lang meer door de reservepot gedekt wor den, omdat er nog slechts 2 miljoen gulden in zit. De beheerders van de brug beginnen zioh hardop af te vragen of alles nog wel volgens de oorspronkelyke plannen zal kunnen blijven gaan. De heer M. Klink, di rectiesecretaris van de Brug Maat schappy gelooft al helemaal niet meer dat de brug voor 1978 door de tolopbrengsten afgeschreven zal kunnen worden. En 1978 blyft het fatale jaar, dat door de beheerders van de Zeeland- brug met angst en beven tegemoet gezien wordt. Wanneer de giganti sche Oosterscheldedam enkele kilo meters westelyk van de Zeelandbrug op tijd gereed komt, zal geen auto mobilist het meer in zyn hoofd ha len om op de Zeelandbrug tol te be talen. De Deltadam is immers tolvry. Maar toch gelooft de heer Klink van de Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij, dat Zeeland wel gedwon gen zal zyn om na 1978 door te gaan met het heffen van tol, omdat de enorme schulden tenslotte moeten worden afbetaald. Door duizenden Gisteren heeft gedurende de late ochtend en de gehele middag een ballon, die langzaam in een zuidwes- teiyke richting koerste, de aandacht van duizenden mensen in Zuid-Hol land en Zeeland getrokken. Aan het eind van de ochtend kwamen bij het KNMI de eerste meldingen binnen over een peervor mig zilverwit doorschynend voor werp dat jp grote hoogte werd waar genomen voor de kust van Scheve- ningen. Uit vliegtuigrapporten bleek dat het hier een ballon betrof, die zich in de stratosfeer bevond. Waarschynlijk, zo deelde het KNMI mee, was het een ballon die instu- menten meevoert die dienen voor on derzoek van de stratosfeer. Hoewel het onmogelijk bleek de juiste hoogte van de ballon te berekenen moet worden aangenomen dat hij zich hoger dan 15 km bevond. Daar be neden was namelyk een zeer sterke stroming uit het noordnoord-westen aanwezig met windsnelheden van rium 150 km pex uur. Daar de ballon zich maar heel langzaam verplaatste, is het welhaast zeker dat hij zich op hield boven de tropopauze. Daar be droegen de windsnelheden maar 20 tot 50 km per uur. Tegen de avond bevond de ballon zich pas boven Zeeuws-Vlaanderen. Navraag by de meteorologische dienst in Engeland gaf geen uit komst. Daar was niets bekend van een proef waarby een grote ballon voor stratosfeeronderzoek zou zyn opgelaten. Het is bekend dat sommige voor dit doel gebruikte ballonnen enorme tra- iccten kunnen afleggen. Zij zyn zo danig geconstrueerd dat zij verschei dene dagen in de atmosfeer kunnen blijven zweven. De anatoom-patholoog dr. Zelden rust uit Den Haag verrichtte dit weekeinde seotie op de lichamen. Hy kwam tot de conclusie, dat kool monoxyde de doodsoorzaak moet zyn geweest. De motor van het bootje stond in de kajuit, de deksel lag niet op de motorbak. De motor wordt vandaag door de technische dienst van de Rykspolitie onderzocht. Va der en zoon Hoekstra waren zater dag 1 Juli naar Drachten gegaan, waar hun bootje lag. zy zouden hun vakantie op het water doorbrengen. De echtgenote van vader Hoekstra was naar Duitsland om een zieke schoonzoon op te zoeken. De zoon was gescheiden en woonde by zyn 'ouders in. ADVERTENTIE de harde matra» met alle comfort van een zachte! Nieuwe Russische vliegtuigen Sowjet-Rusland heeft gisteren op een luchtvaartshow boven het vlieg veld Domodedowo by Moskou twee nieuwe vliegtuigtypen met horizon taal verstelbare vleugels getoond. De toestellen, die geen registratie nummer of naam kregen, stegen op met hun vleugels uitgespreid in een hoek van 90 graden ten opzichten van de romp. In de vlucht werden de vleugels naar achteren ingetrok ken om een hogere snelheid te ont wikkelen. Na een cirkelvlucht land den de toestellen weer met uitge spreide vleugels. De vliegtuigen werden omschreven als een jachtvliegtuig en een lan- cëerplatform voor projectielen. Beide zouden in staat zyn eén snelheid van tweemaal die van het geluid te halen. Ook werd een straaljager getoond die loodrecht kan opstygen en lan den. Op de luchtvaartshow die werd gegeven ter gelegenheid van de 50-ste verjaardag van de bolsjewistische re volutie, vlogen voorts ongeïdentifi ceerde jagers, die volgens commen tatoren een snelheid van 3.000 km per uur en een hoogte van 30 km konden bereiken, alsmede bekende operationele vliegtuigtypen over. Er waren ruim 10.000 toeschouwers onder wie Russische regerings- en partyfunctionarissen en Westerse militaire attachés. In het afgelopen weekeinde zyn in Den Haag drie gevallen voorgekomen van baby's, die in hun bedje door verstikking om het leven zyn geko men. Zaterdag werd de 2% maand oude baby van de familie Sandifort dood in bed aangetroffen, evenals de 16 maanden oude Ilonka Berhuizen, die beklemd was geraakt tussen mum* en bed. Gisteren is de acht maanden oude baby van de familie Coret overleden. Het kind had voorover op het kussen gelegen. De Nederlander Toine Hee-ze- mans is zondag winnaar geworden van een internationaal GT- en sport- wagénrace In het circuit van Hoc- kenheim. Met zyn Fiat Abarth 1300 GT legde hy de 304 km af in 1 uur 47 min. 50,4 sec. (gemiddeld 169,4 km per uur) HONGER IN F MIDDEN-JAV In midden-Java lyden me«: 5000 personen onder een ernst kort aan levensmiddelen en eet tal van hen wordt met de h: dood bedreigd, aldus heeft de teur-generaal voor natuurn vandaag meegedeeld. De heer zei in een vraaggesprek met b afhankeiyke blad Noesanatar, voortdurende droogte en i ge werkloosheid in het gebied o doel tot het voedseltekort gelelc ben. Er is ryst naar het gebit stuurd, maar de toestand zt slechter worden tenzy het gat genen. Indonesië zit nu in de moesson. Soekarno ziel President Soekarno van Ind die destyds de uitvoerende j overdroeg aan generaal Soehft ziek. Naar de minister van Gt heid dr. Siwabessy meedeelde Soekarno een nieraandoening. In de voortuin van een huis in Southgate, Londen is het 26- jarige Franse meisje Odette Du- mourier in de nacht van vrijdag op zaterdag aangevallen, zwaar gewond en later in een ziekenhuis overleden. Het meisje, dat als au pair bij een familie in de Prince George Avenue woonde, was een heel rustig type. Drie maal per week ging zij naar een Engelse cursus en verder bracht zij een deel van haar vrije tijd door in een r.k. meisjesclub. De politie stelt alles in het werk de moorde naar te achterhalen. DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangeliezending. Spr. evang. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Electronlcaclub „De detéetor". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam Café-rest. „Boerhaave": Algemene ledenvergadering D'66. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. WOENSDAG Garenmarkt: Dagexcursie K en O naar Enkhulzen en de Afsluitdijk. 8.30 uur voorin Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehova's getuigen. 7.26 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. De Veiligheidsraad der Ver. Naties is het vandaag eens ge worden over de voorwaarden waarop militaire waarnemers van de wereldorganisatie naar de Suez-kanaalzone gezonden zullen worden voor toezicht op het bestand. De Veiligheidsraad was bijeengekomen op verzoek van zowel Israël als Egypte na nieuwe gevechten aan het Suezkanaal, waarbij luchtduels tus sen Egyptische en Israëlische jagers boven Port Said en Port Foead waren geleverd. De strijd ontbrandde zaterdag toen Egyptische artillerie het vuur opende op de Israëlische stellin gen op de oostelijke oever van het Suezkanaal. Israëlische straaljagers bestookten de Egyptische batterijen en brachten die tot zwijgen. Volgens de Egyptische lezing had den Israëlische troepen gepoogd op te rukken naar Port Foead. Deze aanval was afgeslagen en drie pant serwagens en een tank waren vci- nietigd. aldus radio Cairo. Volgens Egypte trachtten de Israëliërs Port Foead te bezetten, dat het enige steunpunt van de Egyptenaren op de oostelijke kanaaloever is. De Israë lische lezing luidt, dat pas uit Rus land aangekomen artillerie van de Egyptenaren Israëlische batteryen by Qoeantara en Ras al-Risj onder By het debat in de Veiligheidsraad waarschuwde de Rus Federenko gis teravond, dat het gevaar voor steeds weer oplaaiende gevechten op grote schaal in het Midden-Oosten niet kan worden weggenomen zolang de Is raëlische troepen Arabisch gebied be zet houden. De Rus noemde de Is raëliërs „piraten" en „bandieten" die hun verstand hadden verloren. Als Israë1 niet de steun had van Washington, Londen, Bonn en nog BUITENLAND A via trice breekt record De En gelse aviatrioe Sheila Scott heeft gis teren het record voor de afstand Londen—Kaapstad, dat met 3 dagen. 6 uur en 20 minuten op naam stond van de Amerikaanse Amy Johnson, met enkele uren gebroken. Sheila Scott landde ln haar Piper-Coman- che op het vliegveld D. F. Malan, waar een enthousiaste menigte haar begroette. Hoofdredacteur ontslagen Boris D. Pankine, hoofdredacteur van het Russische communistische jeugd- orgaan „Komsomolskaja Prawda" is uit zyn functie ontheven. Reden hier voor is dat hy op 30 juni de publika- tie had toegestaan van een artikel waarin „censuur" op het Russische theater werd veroordeeld. Geheime organisatie De Spaan se politie heeft een organisatie opge rold die zich bezighield met de wer- teerd. ving van jonge communisten die dan een kaderscholing kregen, zo zegt het Spaanse persbureau EFE uit gezag hebbende bron te hebben vernomen. Er zouden in diverse grote steden in totaal 25 communisten zyn gearres- Over op decimaal stelsel Van daag is men in Nieuw Zeeland vry soepel overgegaan van de ponden, shillings en pence op het decimale stelsel met dollars en cents. In de komende weken zullen de sterling- bankbiljetten uit de circulatie wor den genomen en binnenkort geheel verdwenen zyn. Maar het zal nog wel even duren voordat de shillings en penny's verdwenen zullen zyn. Termieten in Sow jet-Unie Mil joenen hongerige termieten zijn in de uitgestrekte steppen van Sowjet- russisch centraal-Azië doorgedrongen en hebben tot dusver een vergader zaal, het grootste deel van een bibli otheek en verscheidene huizen ver orberd, aldus het regeringsblad Iz- westia van zaterdag. Studenten ageren Tweeduizend Indonesische studenten hebben een resolutie ondersteund van het Kami- actiefront van studenten in Djakar ta, waarin de Indonesische regering verzocht wordt krachtige maatrege len te nemen tegen corruptie en om te verhinderen dat de voormalige president Soekarno terugkeert. Fatima Jinnah overleden Fati- ma Jinnah, zuster van de grondleg ger van Pakistan, Mohammed Ali Jinnah. is op 72-jarige leeftijd in Karatsji overleden. Mej. Jinnah was in de presidentsverkiezingen van 1965 de tegenstandster van president Mo hammed Ajoeb Chan. Tien doden by busongeluk Tien personen zyn zaterdag om het leven gekomen toen een bus met 36 toe risten in de Braziliaanse staat Minas .Gerais begon te slingeren, tegen een brugleuning botste en van een h -rte van drie meter van de weg stortte. Staking by scheepswerf Het ge organiseerde personeel van 's werelds grootste scheepswerf heeft gisteren met 5.253 tegen 2.299 stemmen beslo ten het werk neer te leggen, hoewel de arbeiders krachtens een rechter- ïyk bevel aan het werk behoren te biyven. De desbetreffende werf is die van de Newport News Shipbuilding and Drydock Company. Door het be sluit lopen vakbondsfunctionarissen het gevaar gearresteerd te worden krachtens de bepalingen van een ge rechtelijk bevel, dat zaterdag op ver zoek van de directie der scheepswerf is afgekondigd. Demonstratie in Japan By een bloedige botsing tussen pro-commu nistische studenten en oproerpolitie by een basis van de Amerikaanse luchtmacht te Tasjikawa In de wes- telyke buitenwyken van Tokio zyn vandaag 66 personen gewond. By de gewonden bevonden zich vele politie ambtenaren. Het gevecht brak uit toen 2.000 politiemannen in actie kwamen tegen ongeveer 2.500 radica le Zengakuren-studenten, die een op roerige slangendansdemonstratie wa ren begonnen tegen uitbreiding van de basis. Tydbom gevonden Op het toilet van het station van Fortezza, dat aan de spoorlijn tussen Italië en Oosten- rUk ligt, heeft men gistermiddag een tydbom gevonden, die zondagavond had moeten ontploffen. De bom was geplaatst door terroristen die willen dat de Italiaanse provincie Alto Adi- ge, waar de meesten Duits spreken, by Oostenrijk komt. Autobus op mijn Een Zuidviet- namese autobus is gisteren 30 km ten noordoosten van Hoeé in Zuid-Viet nam op een myn gereden. Vyftien burgers kwamen hierby om het le ven en 18 anderen werden gewond. BINNENLAND Margriet in Rode Kruis Ruim 400 bestuursleden van het Rode Kruis onderstreepten zaterdag op de jaar vergadering in Deventer met applaus het voorstel om Prinses Margriet als lid in het dagelyks bestuur op te ne men. De Prinses, die zaterdagmiddag niet aanwezig kon zyn, zal geïnstal leerd worden tydens de jubileumver gadering van de Rode Kruis in het RAI-gebouw. Siypsteen doodt man Een inwo ner van Rhenen is zaterdagmiddag op slag gedood doordat hy een stuk van een uit elkaar spattende slijp steen in zyn hoofd kreeg. Het is de 27-jarige J. Septer, die in "n schuur tje achter zyn woning bezig was met het sly pen van een bytel. Hy knut selde graag en had voor dit doel een stofzuigermotortje gesloopt en daar op een siypsteen gemonteerd. Door gebrekkige montage spatte de slyp- steen in vier grote stukken uit elkaar, waarvan een stuk in zijn hersens drong. een paar imperialistische mogendhe den, dan zou het nooit op zo'n cy nische en onbeschaamde wyze als nu durven op te treden. I.p.v. zijn troe pen uit Arabisch gebied terug te trekken en de instructies van de raad over de wapenstilstand uit te voeren, had Israël onjuiste verkla ringen over de Arabische en andere landen uitgegeven. De Brit Lord Caradon zei dat een scheldparty als die van Federenko de moeilykheden niet nader tot een oplossing brengt. De Amerikaan Goldberg gaf als zyn mening te ken nen dat de „provocerende uitlatin gen" van de Russische afgevaardig de ten doel hebben de Veiligheids raad af te houden van een construc tieve benadering van de crisis in het Midden-Oosten. Terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten moet volgens Goldberg op zyn minst vergezeld gaan van beëindiging van de staat van oorlog tussen de Ara bische landen en Israël. Instemming nodig Tenslotte kwam men dus heden ochtend vroeg op voorstel van Thant tot het besluit V.N.-waamemers te plaatsen aan beide zyden van de Is- raëlisch-Arabische bestandslyn langs het Suezkanaal. De instemming van Israël en Egypte is van essen tieel belang om het plan te doen sla gen. Maar men verwacht dat geen van beide staten moeilykheden in de weg zal leggen. Koning Hassan van Marokko heeft zaterdag verklaard, dat „zomin de Sowjet-Unie als de Verenigde Sta ten of andere grote mogendheden" de Arabieren in de oorlog met Is raël hebben verraden, omdat „geen van hen ooit heeft beloofd aan hun kant te zullen vechten". Alle grote mogendheden erkennen Israël als staat en daarom was er geen reden om verrast te zyn. „De Arabieren wisten wat hun te wachten stond". Tegenover de kritiek op de Marok kaanse regering zei de koning: „Er zyn mensen die Marokko zyn wel vaart benyden, omdat zyn rust door niets is verstoord. Ik zou hun willen waarschuwen, dat men kan stikken van woede en haat". De koning oprak voor de radio tot zyn volk aan de vooravond van zyn 38ste verjaardag. Tussen de 4.000 en 5.000 vlucnte- lingen hebben zich tot dusverre op gegeven voor terugkeer naar de door Israël bezette westelijke oever van de Jordaan, zo heeft een woordvoer der van het Internationale Rode Kruis gisteren meegedeeld. Israël heeft de naar schatting 200.000 vluchtelingen die voor 4 juli naar Jordanië zyn gevlucht, uitgeno digd tussen 10 juli en 10 augustus naar hun woonsteden terug te keren. De Jordaanse regering spoort de vluchtelingen aan, van dit aannod gebruik te maken. Het Rode Kruis dat de terugkeer zal organiseren, heeft nog geen by- zonderheden ontvangen over de om standigheden die de vluchtelingen in Israël wachten. Vandaag zouden Ro de Kruis functionarissen van belde kanten van de Jordaan een ontmoe ting hebben by de Allenbybrug. BIOSCOPEN Rcv: „Cinese avonturen in 0 a. 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Studio: „Mary Poppins" aJ. 2.30, 7 en 9.15 uux; zond. 2.30 7 en 9.15 uur. 's Morgens 10A „Flipper", behalve zondag. Lido: „Harten troef ln Tokio" Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond 4.45, 7 en 9.15 uur. J Luxor: „Hombre", 14 j. Dag 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 9.15 uur. Trianon: „Fantomas contra So Yard" 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.1: z-ond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uui Camera: „Gescheurd gordijn", Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 9.15 uur. Iedere middag 2.30 „Prins zonder vrees". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling j toen en nu'Werkd. 10 uur vo 5 u. nam.; zondag 1-5 u. nam. 6 augustus). De utiKennul Dag 10-5 uur: t-6 uur Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van I (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseu opend dinsdag t/m zaterdag I voorm.5 uur nam. Zondags 1- nam Maandags gesloten Rijksmuseum voui VulKem Ten toonstelling: „Ball. beek droombeeld" Geopend dageiyki 17 uur: 'e zondags 1317 uur oktober). Rijksmuseum voor Volken I'entoonstelling van Japanse p van Kyösal. Dagelijks 10li «Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenl (Steenstraat 1): Dag 10-7 u.; •tags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de gesc nle der natuurwetenschappen: 10—4 uur zond. I4 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff) toonstelling van aquarellen vat man Bogman. Geopend maandi zaterdag 10 uur voorm. - 6 uur bovendien dinsdagavond 8-10 (t/m 19 Juli). la br Zaterdagmorgen vóór 12 uur plege men de eigen huisarts, d te tot maandagmorgen dokterstó sc 22222. sa Avond- en nachtdienst der apoll Fi Geopend voor spoedeisende gr „j Doeza Apotheek, Doezastraat 3 21313. 1X1 Apotheek R. van Breest Smalli SP te Leiderdorp en de Oegstgeesta P* theek zijn de gehele week geoper ve MAANDAG 10 JULI. V( Circustheater, 20.15 uur: B: Young University American 01 dancers. O] DINSDAG 11 JULI. a' Circustheater, 20.15 uur: Het d lands Danstheater. Kuxzaal, 20.15 uur: Hongaarse1 dansgroep „Faclla". WOENSDAG 12 JULI. Circustheater 20.00 u.: Toon He" jubiieum-cwie-man-show ,TienI Kurzaal. 20.15 uur: Het Restó Orkest. o Poppentheater Frank Kooman, i. uur: „De dieren van Sultan' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) Amsterdam Den Helder penburg Vilsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux G.enoble Nice Berlijn Frankfort München Zilrioh Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. licht bew. half bew. onbew. licht bew. lloht bew- licht bew. licht bew. zw. bew. lloht bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. onbew. onbew. geh. bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. licht bew. onbew. 18 II 17 II 17 1! 18 I 24 11 23 v, 25 H 18 i 21 II 22 H 24 II 23 27 II 18 1' 17 ij 27 i 30 28 1'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2