van Looy's zwanenzang Rosemary Casals het er te SPORT De Tour in cijfers Peloton wandelt JAN JANSSEN: ALS GIMONDI ERBIJ WAS GEWEEST HADDEN WE EEN GEWELDIGE SLAG GESLAGEN Verbazing Gerben wil je een stuk kaas uit het vuistje Wimbledontoernooi VRIJDAG 7 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD IVO (Door Fred Facké) =g" Donderdag is er tussen Mets en zij straatsburg door het peloton 80 nilï kilometer lang „gewandeld" in een ijk' kleffe warmte. Hoe doet men dat. Men dient enige elementaire ken- eelt nis van het wielrennen te hebben n» om te beseffen, dat „wandelen" niet v» inhoudt dat men te voet gaat. Er is tenslotte een zekere snelheid r*i mg om de fiets gaande te houden i a en In evenwicht. Die snelheid be- t- draagt ongeveer dertig kilometer, *oms vijfentwintig. U en ikhe£»en bf daarmee de grootste moeite, Ger- ben Karstens doet het met een been, letterlijk, want hij stuurt dan ■rno met het andere, ten gerieve van de itgi cameramensen, vroeger wild. men in het peloton tiidens die „wandelingen" ook nog °B" wel eens een feestneus opzetten, of een sigaar roken. Maar Wout h' Wagtmans, die in afwijking van nW' andere Nederlandse ploegleiders si- garetten rookt, is niet meer in dat neloton, met neuzen en sigaren. Hij zit er nu achter en probeert verder te kijken dan de neus van Ferdi Kiibler lang is. Voor de volgwagens Is zo n wandeUng een kwelUng. De auto kan niet voortdurend In de eerste versnel- ling rijden en dus besluit snelheid iets op te voeren. En dan i beginnen de problemen. Het is be- J: nauwd in de wagen en men vraagt Zet de ramen eens open. Een" maal de ramen open vraagt J ander: „Doe jouw raam eens dicht 1 het tocht Een derde zegt: „Het kan niet tochten, want we raden daarvoor te langzaam Waarop de vierde: „En ik krijg pijn ln mpn hoofd. Dus het tocht toch". Om al die problemen te °n |oP''n, Sluit men de ramen en rijdt hard naar voren. Naar een dorpje, naar één café, dat opeens dertig ver slaggevers binnen de muren krijgt. Ze willen: limonade, cake, omme- letten. sandwiches, nog meer limo- „ade, bier voor de Belgen en een pernod voor een Franse der De waard roept zijn vrouw, die buiten op de renners staat ten en zijn dochters en een paar huurlieden. Men gaat aan de slag. De bestellingen vliegen door de lucht in woord en daad. Dorpelingen komen binnen en vra gen of de renners nog ver zijn ei óf het waar is dat a, voor de Ita lianen Gimondi, bi voor de Fran ■en Foulidor en c) voor de Neder landers Janssen de Tour gaat win nen. Zij achten ons uiterst deskun. die maar wij mogen niet verkla ren dat Pingeon de trui vandaag al kwijt raakt. Dan keren ze zich zondig af, want. tenslotte, men moet iemand met verstand van fietsen als gesprekspartner hebben. En inmiddels arbeiden de waard en zijn familie voort en uit de keuken komt het sein dat de ommeletlen bijna klaar zijn. Maar dan. Dan rijdt een wagen van France Soir voorbij en France Soir zit altjjd vlak voor de r'nners.' weten de volgers, want Levitant schreeuwt altijd tegen France Soir dat z« niet zo dicht bü de rennen moet blijven. Wie een s,and''' "n Levitant krijgt is een getekende Het is dan ook bewonderenswaar dig dat France Soir zich elke dag weer aan het vertrek durft te tonen. Het is namelijk het ergste dat men na een acute zonnesteeK kan oplopen, een standje wedstrijdleiding. Goed, France Foir passeert dus. En iedereen vliegt overeind. De letten zijn vergeefs gebakken. De omgestoten glazen krijgt de waard niet vergoed. Men rent naar de wa gens en de motoren, want: de ren ners komen eraan! De waard blijft achter op het slagveld. Hij overziet de dampende ommeletten. de half lege en gebroken glazen en hl, stormt naar buiten. Te laat. Hu had Poulidor willen zien. Zijn' po pou'. Maar voor de vierde achter- eenvolgende keer heeft hij hem ge- oor Fred Rarkó) ADVERTENTIE (door Fred Racké) Toen tenslotte iedereen zich boos begon te maken, gebeurde het toch: sensatie in de karavaan, een ontsnapping van allure. Geen warmte woog meer, toen Lucien Aimar listig tussen de etenszakjes aanreikende ploegleiders doorstuwde en de vrije ruimte intoog. Gewoon een aanval van 'n eerzuchtig renner, die zich van gele trui noch ploegleider iets aantrok. Er zijn méér eerzuchtigen in het peloton. Vandaar, dat Jan Janssen zich aan de zijde van Felice Gimondi zette en zei: „vooruit, we gaan. Ga mee". Maar Felice ging niet. Dat kostte de campionissimo zelf de krachten die hij moest spenderen aan een 15 kilometer lange jacht. En het kostte Jan Janssen en Lucien Aimar een positie die buitengewoon rooskleurig was. Daarna doofde de etappe tussen Metz en Straatsburg weer tot een vuurtje, waarin alleen de prijsrijders pookten. Maar trui toch kwijt. Toen men ln Straatsburg van de verbazing over de ritwinst van de Engelsman Wright was bekomen, liep men met twee truien in de rich ting van Raymond Riotte, het natio nale knechtje, dat in deze Tour vrij wel nog niets anders heeft gedaan dan meerijden bij winstgevende ont snappingen. De beloning daarvoor lag in Straatsburg klaar, want de or ganisatie van het peloton werkt per fect ook waar het arbeidsvoor waarden voor de knechten betreft. Riotte was meegedraafd in een groep- zeven, dat door Belgen werd geregeerd, maar waarin diezelfde Belgen de kansen op een ritzege op grandioze wijze om zeep brachten. Hetzelfde deed trouwens ook de enige Nederlander in het septet. Jos van der Vleuten, die om-ik-weet-niet-wat voor reden afstopte, nadat hij met een demarrage in de laatste bocht een zeer uitzichtrijke positie had ver worven. Maar ach. in Straatsburg lette daar eigenlijk niemand meer op. De belangstelling ging uit naar Lu cien Aimar en naar Jan Janssen, de mannen, die hadden durven aanval- er Pingeon raakte zijn gele men nodig om de strijdenden te be reiken. Toen kon Jan Janssen verwij tende blikken in de richting van Gi mondi werpen: ..Waarom was je er niet bij? Je hebt nu toch hard moe ten rijden? Of Verbond Slag Janssen: „als Gimondi er nou eens bij was geweest. Dan hadden we een geweldige slag geslagen." Die „slag" kan alleen maar bedoeld zijn in de richting van Raymond Poulidor. Want die was het, die niet meedraaf- de in het groepje, dat na de ravitail lering en ook na een „wandelrit" van meer dan 80 kilometer was ontstaan, Aimar demarreerde, Chappe, de Franse b-rijder en de Spanjaard Alomar volgden hem en vlak daar achter verzamelde Janssen groepje „inhoud" rond zich. Rik van Looy kwam zijn diensten aanbieden, zijn landgenoot Van Schil eveneens en ook de oud-wereldkam pioen Tom Simpson. De niet tot de Jimenez-ploeg behorende Spanjaard Catello wilde ook wel een trap extra geven en de Fransman Ignolin voeg de zich om onduidelijke redenen ook bij het gezelschap. Een team met mogelijkheden, zeker nu ook nog twee bergen van de derde categorie in de verte schemerden. Maar nog bleek Gimondi de sterkste, althans: zijn ploeg. Toen de voorsprong naar 1 minuut was gegroeid, toen Poulidor de Franse nationalen had beduid, dat beter de kansen van Aimar kon steunen dan die van Pingeon, toen klonk het scherpe commando van Felice door de voorste rij: „Avanti." En de fabrieksrijders van Salvarani joegen voorwaarts met het peloton in hun spoor en hun opperste baas in hun midden. Vijftien kilometer had Of. misschien is er in die bedrijvig heid toch wel een monsterverbond gesloten tussen Felice Gimondi en Raymond Poulidor. Misschien hebben die twee elkaar op een punt toen wel verstaan: het uitstellen van de grote strijd tot aan de grote bergen. Mis schien heeft die twee-eenheid zich i heel geheimzinnig, gedurende eei kwartier en zonder dat onderhande lingen werden gevoerd, gekeerd te gen Lucien Aimar en Jan Janssen, het duo, dat in een vorige Tour ten slotte ook via een verrassende ont snapping had mogen en kunnen re geren. Ofschoon ze niet - nog niet - tot de „groten" behoorden. Het wa ren. wellicht, de gedachten aan de Alpen en de Pyreneeën, waar de ren ners zo heel alleen zijn, die Gimonai en Poulidor door het hoofd speelden, toen men in de Vogezen de eerste hellingen zag opdoemen. Jan Janssen moest constateren: „Gimondi deed niet mee. Hij had het moeilijk. Of hy wilde ook profiteren, net als de ande ren. En dat had ik van hem niet ver wacht." Macht Twintig kilometer de rit, gaf Rik raadpleegde geen dokter. in de groep geen hulpkreten gehoord. tweede het Opeens was hy verdwenen, de vroe gere wielervorst. De Tour de Fran ce had alweer een van zyn illustere figuren verloren. En koeltjes noteer- de men in Straatsburg onderaan de j Vandenberghe. Vanneste uitslag van de etappe: 28. Van Looy. Rik. België, uitgevallen Maar de meute maalde juist die tijd niet omtrent het lot van Men besteeg Vóór de het einde van bijna versleten re Looy op. Hy pelotonsgewijs de eerste Col. Men heeft j liet de Spaanse veteraan Otano de iverschryden. Men - hergroepeerde zich en liet vervol- 1 gens het woord aan de knechten om de dagprijzen te verdelen. Drie Belgen haastten zich Jacque- De Engelsman Wright sloot 0 de Spanjaard Lopez-Rodriguez j zyn beloning opstreek ook. De Franse helper Riotte mocht belangrijk is dat allemaal - Zjjn eigen 1 het wj~~ Van den Berghe Clubs uit Malta bij loting omgewisseld O C NAC nu tegen Floriana Het Bredase NAC zal in de ste ronde van het toernooi om Europese beker voor bekerwii niet tegen Hibernian la Valette uit Malta uitkomen, maar tegen een an dere Maltese ploeg Floriana. By de woensdag in Genéve gehouden lo ting zijn nJ. beide clubs omgewis seld. waardoor landskampioen Hiber- tegen de Nederlandse bekerhou- en de Franse nationaal Riotte der lootte. Hibernian ontmoet in de spurt de Brit Wright triomferend strijd voor landskampioenen het En- over de eindstreep in Straatsburg, gelse Manchester United, dat aan- ankeRjk Floriana als tegenstander kans gaan ryden. wai hy dat verdiend met zeven etappes. En - zowaar - Jos van der Vleuten was alle ellende van de vorige dag it tenslotte had i kr^eg aangewe al ztfn yver j Straatsburg. De Nederlander Anton Ebben is geten. Dat Riotte donderdagavond met Kairouan in Maar het internationale concours hippique et in in Aken vierde geworden in een puis sance springconcours. Het peloton heeft tenslotte macht weer in eigen hand gehouden. Ook voor de nijdige helling va: Col Dedon, die de renners bruut voor de voeten werd geworpen. De ontsnapping van Janssen en Aimar gleed naar de vergetelheid, heel snel al, hoewel: één renner zal zich die vlucht altijd blyven herinneren. Het was Rik van Looy, die nog eenmaal alles gaf. Hij immers, wiens verkiezing in België met jubel, maar met hoon was begroet, stond op iwelyks drie minuten van de ge- trui. Nog één keer die trui te mogen dragen Rik de tweede had het zich voorgenomen. Jan Jans- „Van Looy reed als in zyn beste dagen. Geweldig, wat stuwde het groepje. Dat was de grote Rik weer. En hij ging maar door". Jawel, maar het was de zwa nenzang van een uniek renner, die tweemaal wereldkampioen wqs. die vlakke en iets minder vlakke tuor- etappes had geregeerd met zijn on blusbare zegedrift. Rik van Looy zag tussen Metz en Straatsburg de Tour de France voor het laatst. Al wat hy gaf om Jan Janssen te steunen was teveel voor de man, j Rosemary Casals, van de tennisschoentjes, waaraan ze met ladies-day wollen balletjes had genaaid, tot aan het kruintje van haar ravenzwarte haren nog geen 1.60 meter lang, is naar algemene mening een toekomstige Wimbledonkampioene. In de finale van zaterdag a.s. zal zij echter ontbreken. Eén jaar Wim bledon-ervaring was onvoldoende om de taaie weerstand van Ann Jones te doorbreken (26, 63, 75). Pip: „Maria Bueno. V- shots speelde". Het Amerikaanse ir- meisje trachtte in de derde set de s nagelbijtend en de antwoor- aanval weer over te nemen. Jones op moeilijke vragen overlatend liet zich echter niet meer van het haar^30 jaar oudere echtgenoot I net verdringen. Haar linkse fore- I*"" Margareth handvolley werd een geducht wa- ikzelf. de speelsters dus pen. Tot. 4 van de oudere generatie, zyn de kansen volkomen open. Toen verloor Casals het einde van de weg. Billie Jean op twee ongelukkige slagen haar King kan nog enige tijd mee. Maar j servicegame nadat ze de voorgaande groten" De uitslag van de zevende etappe is: 1. Wright (G.B de 205 km in 5 uur 46 min. 23 sec. (met bon. 5.46.03); 2. Van den Berghe (Belg.) zelfde tijd (met bon. 5.46.13); 3. Riotte (Fr.) zelfde tijd (met bon. 5.46.18; 4. Lopez-Rodriguez (Sp.); 5. Van der Vleuten (Ned.)7. Van Neste (Belg.) allen in 5.46.23; 8. Reybroeck (Rode Duivels) 5.47.42; 9. Grain (Coqs, Fr.) beiden in 5.47.42; 10. Durante (It.)11. Sweerts (Rode Duivels); 12. Godefroot (Rode Dui vels); 13. Spruyt (Beüg.); 14. Saez (Sp.)15. Schepers (Ned.)16. Ho- Haat de ZwÏÏJerjimni 8juli rushdaq ^9JULI-9eelaPpe-238km. ban (G.B.); 17. Milliot (Bleuets, Fr.) 18. Peffgen W.-Dld.)19. Boelke (W.- 23. Harings (Ned.)S3. Jans- (Primavera» 35.59.08 op 5.47; 18. Van Springel (Belg.) 35.59.16 op 5.55; 19. Wrigiht <G3.) 35.59.56 op 6.35: (Ned.); 40. Planckaert (Belg.) I 20. Poulidor (Fr.) 36.00.05 op 6.44; 21. De Roo (Ned.)72. Maliepaard Harings (Ned.) 36.00.08 op 6.4722. Haast (Ned.) en Grain )Coqs.) 36.00.16 op 6.55; 29. Janssen (Ned.) 36.00.25 op 7.04; 32. Schepers (Ned.) 36.00.38 op 7.17;; 34. Aaimar (Fr.) 36.00.47 op 7.26; 44. Karstens (Ned.) 36.01.03 op 7.42; 61. Zilverberg (Ned.) 36.01.33 op 8.12; 65. De Roo (Ned.) 36.01.44 op 8.23; 113. Maliepaard (Ned.) 36.10.08 op 16.47. Algemeen ploegenklassement: l.| Frankrijk 109.32.20; 2. Primavera 109.37.27: 3. Nederland 109.39.41; België 109.40.20 5. Rode Duivels 109.41 48. Rosemary opgenomen geweest. j,arde banen betreft aan Kerry Mel! ville". Rosemary Casals, de rood- omrande ogen verbergend achtereen donkere zonnebril, was door de on verwachte ontknoping zo onthutst, dat ze nauwelijks in staat was een verklaring te geven, waarom zij na de gewonnen eerste set de pressie had verminderd en Jones van uit vrijwel geslagen positie had laten terug komen. (Ned.); 88 Zilverberg (Ned.) Haast (Ned.); 91. Aimar (Fr.); 97. Pingeon (Fr.); 98. Polidori (Prima vera) allen in 5.47.42; 116. Karstens (Ned.). Gerben Karstens, die volgens de officials by de eindsprint van het pe loton van zyn lyn zou zijn afgeweken, is gedeklasseerd naar de 116de plaats. Bovendien kreeg hij 30 straf seconden. De Belg Rik van Looy heeft 15 km. voor Straatsburg de strijd gestaakt. Ploegenklassement zevende etappe: 1. België (Van den Berghe, Van Neste, Spruyt) 17.20.28; 2. Rode Dui vels 17,21.47 25 p.; 3. Nederland (v. d. Vleuten, Schepers en Harings z.t., 43 pnt.; 4. Groot Brittannië z.t., 49; 5. Frankrijk z.t. 83: 6. Spanje z.t. 85. Klassementen Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Riotte (Fr.) 35.53.21; 2. Pingeon (Fr.) 35.53.59 op 38 sec.; 3. Polidori (Primavera) 35.54.35 op 1.14; 4. Van der Vleuten (Ned.) 35.56.09 op 2.48; 5. Letort (Bleuets) 35.56.34 op 3.14; 6. Ignolin (Bleuets) 35.57.10 op 3.49; 7. Peffgen (W.-Dld.) 35.57.15 op 3.54; 8. Spruyt (Belg.) 35.58.05 op 4.44: 9. Manza- neque (Esperanza) 35.58.06 op 4.45; 10. Garcia (Sp.) 35.58.15 op 4.54; 11. Sohleck (Zwits./Lux.) 35.58.49 op 12. Theilliere (Soqs.) 35.58.51 op 5.30; 13. Delisle (Coqs.) 35.59.01 op 5.40; 14. Lopez-Rodriguez (Sp.) 35.59.04 op 5.43; 15. Toselle (Prima vera) 35.59.05 op 5.44; 16. Van Neste (Belg.) 35.59.06 op 5.45; 17. Basso I „Ik had beter kunnen blijven aan vallen, maar ik dacht meer kans te hebben als ik haar naar het. net lokte en dan met. lobs te werken. Maar ja, de lobs gingen uit en voor dat ik om kon schakelen was het ge beurd. De concentratie is bij my nog geen honderd procent. Midden een partij dwalen mijn gedachten af en ik heb niet genoeg ervaring dat te voorkomen". arie op love had gewonnen. Ann Jones had haar zenuwen niet vol doende in bedwang om de unieke kans ineens te benutten. Het werd 5—5. maar daarna gingen acht pun ten achtereen naar de Britse speelster, die na vfjf maal in de halve finales te zijn gestrand ein delijk tot de finale dooi-drong. Potsierlijk De tweede halve finale, het duel KingHarter was alleen aantrek kelijk door de potsierlijke wijze, waar op Billy Jean King wat games pro- Puntenklassement: 1 Riotte (Fr.) 56 pnt.; 2. Reybroeck (Rode Duivels), België) 51 p.; 3. Karstens (Ned.) 44 p.; 4/5. Van den Berghe (Belg.) en Godefroot (Rode Duivels. Belg.) 36 p.; 6/7. Jan Janssen (Ned.) en Vanneste (Belg.) 34 p.; 8. Aranzabel (Esperanza, Sp.» 32 p.; 12. Van Meuten (Ned.) 28 p Bergklassement: 1. Jacquemin iRo de Duivels) 13 p.; 2. TPsello (Prima- 8 p. VIERDAAGSE Voor de vierdaagse van Nijmegen hebben ruim 11.500 wandelaars Inge schreven. Men verwacht dat dit aan tal nog zal stijgen. Zestien landen zijn vertegenwoordigd op deze inter- Er hebben zich 5000 Nederlandse nationale afstandmarsen, militairen aangemeld en 2500 uit het buitenland. De Nijmeegse vierdaagse wordt van dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 Juli gehouden. Te kijk Rosemary was begonnen met de eerste game op love aan Ann Jones te geven, maar daarna ging ze als een wervelwind over de baan. Elke slag was anders dan de voorgaande en volkomen onberekenbaar voor de Britse. Volleys, dropshots en smashes kregen de meest grillige effecten mee en in twintig minuten nam het twee talige meisje uit San Francisco thuis is Spaans de voertaal de set met 6—2. Op de tribunes was het doodstil geworden. Verliezen is niet oneervol in Britse ogen. Maar dat een landgenote bovendien de veelvoudige nationale kampioene zó te kijk werd gezet door een teena ger van wie men een jaar geleden nog nauwelijks had gehoord, ging iets te ver. Rosemary Casals legde het er te dik bovenop. In plaats van rustig door te gaan. vond ze het nodig ook nog wat lobs te spelen. Bekwaam trok ze de Britse naar het net, maar de topspinlob ,dle zij als een van de weinige speelsters kan slaan, viel telkens achter de achterlijn neer. Jones erkende later: „Ik was stom Transfernieuws NOL HE1JERMAN NAAR SPARTA Nol Heyerman gaat niet met Xer xes mee naar Delft. Gisteravond kwam de transfer tot stand met Sparta. Het juiste bedrag wordt niet genoemd, men taxeert het tussen de 125.000 en 150.000 gulden. Heyerman heeft vier seizoenen bij Xerxes ge speeld. Hy kwam van HVC Amers foort. waar hy als dienstplichtig sol daat is gaan voetballen. Daarvoor speelde hij als amateur bij het Rot terdamse RFC. Heijerman heeft zich door zyn haardracht de bijnaam verworven van de Beatle. H(j is 26 jaar oud en was bij Xer xes een produktieve rechtsbuiten. Harmse, de topscorer van de twee de divisie, zal het komende seizoen niet de kleuren van de Sportclub Gooiland verdedigen. De Wilhelmina- speler heeft gisteren namely k een contract getekend voor de eerste di visie-club HVC. De transfersom zou rond de 45.000 gulden liggen De Geleense eredi'visie-club Fortu- i '54 heeft de 2ö-jarige doelman de tweede divisie-club Limbur- beerde kwijt te raken om haar handige landgenote een echec tweemaal 6—0 te besparen. Bij elke bal, die zy nonchalant uitsloeg, keek ze kwaad. Maar kelyk boos werd ze pas als de vechtersnatuur haar parten speelde en ze de verleiding niet kon v staan uit wat moeilijker positie de bal keihard langs de weerloze Har ter te jagen. BjJ elkaar sloeg Billie SCHAKEN Bouwmeester en Donner lopen in Na vier ronden heeft Zuidema nog steeds de leiding in het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap. Bouwmeester is hem echter inmiddels tot op een half punt ge naderd. Donner vierde zyn veertig ste verjaardag. Behalve een winst punt op Van Scheltinga leverde deze dag hem vriendelijke woorden van KNSB-bestuurder De Graaf en vele geschenken op. De uitslagen zyn: 3de ronde: Bouw- meester-Kuijpers 1-0 Bakker-Krabbe 1-0 4de ronde: Kuijpers-Krabbe 1-0 Ree-Bakker afgebr. Boomgaardt-Ro senthal 0-1 Van Scheltinga-Donner 0-1 Langeweg-Zuidema 1/2-1/2 Bou meester-Scholl 1-0. Stand na 4 ronden: 1. Zuidema 3 1/2 2. Bouwmeester 3. 3 4 5. Donner. Kuijpers. Langeweg 2 1/2 6. Rosen thal 2 7/8. Bakker. Ree 1 1/2 en 1 af. 9 10. Krabbe. Scholl 1 1/2. 11. Van Scheltinga 1. 12. Boomgaardt 0. Rosemary Casals Jean King meer fouten dan ze ooit om Wilmbledon heeft gedaan, maar de arme Kathy destilleerde er met moeite drie games uit en rekte daar mee het duel tot achtendertig mi nuten: 6—0, 6—3. Panatihinaikos heeft donderdag avond in Athene de eindstrijd van het toernooi om de Griekse voetbal- beker gewonnen. De ploeg versloeg Panionios met 10. In het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars ontmoet Panathinaikos in de eerste ronde Bayern Mtinohen.' houder van de trofee. Na loting met Linzer ASK heeft FC Austria uit Wenen de Oosten-' rijkse voetbalbeker gewonnen. In de tweede wedstrijd van de bekerfinale versloeg FC Austria woensdag in Wenen Linzer ASK met 1-0. Aange zien Linzer ASK de eerste wedstrijd met 21 had gewonnen moest het lot de bekerwinnaar aanwijzen FC Austria was de gelukkigste en komt lit in het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, waar in het in de eerste ronde moet spe len tegen het Roemeense Steaua 'Boekarest De Nederlandse dressuurruiter Kees Vellenga wordt door het sport fonds Leo van der Kar uitgezonden naar West-Duitsland. Vellinga zal van 7 juli af een Trainingsstage var» vier weken doorlopen aan het rij-in stituut van Neindorff in Karlsruhe. Donderdag eindigde Vellenga op het Chio van Aken met Don Vasco op de zesde plaats. verbaasd dat zjj niet meer drop- gia, Jacques Wings, gekocht van vandaag

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7