volop smullen!! C Aaaaaardbeien Jager niet beweegbare vleugels van de baan Nog lang geen akkoord over reklame in radio Triomftocht voor Chichester Rolling Stone Jones ligt in ziekenhuis Slag voor de Britse vliegtuigindustrie ONDIAC en gióteren programma VRIJDAG 7 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 ADVERTENTIE Hevig overspannen (Van onze correspondent in Londen) Brian Jones, de 25-jarige guitarist van de Rolling Stones is naar thans bekend is geworden maan dag in hevig overspannen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Jones stond vorige maand in Londen te recht, beschuldigd van het gebruik van verdovende middelen. De andere beklaagden waren Prins Stanislas de Rola en de 24-jarige humorist, baron de Watteville. Allen werden op borg tocht vrijgelaten. De zaak tegen de twee andere Stones Jagg er Ri- Sir Francis Chichester is gisteren --.met zijn jacht „Gipsy Moth" de Theems opgevaren in de rich ting van Greenwich waar Koningin Elizabeth hem vandaag de ridderslag zou geven met het zwaard waarmee haar naamgenote enkele eeuwen ge- f/F leden Sir Francis Drake de ridder- fUJ slag gaf. Schepen van alle nationaliteiten groetten de eenzame zeezeiler met de vlag in het voorbijvaren. De 65-jari- AAIge Chichester is vier dagen geleden uit Plymouth naar Londen vertrok- jj ken. Op 28 mei beëindigde hy in Plymouth zijn reis om de wereld, maar toen werd hy door ziekte ge noodzaakt het slot uit te stellen. By het binnenvaren van de Theemsmonding werden van het fort Shoeburyness aan de noordelyke oever tien saluutschoten afgevuurd. In de plaatsen die hy passeerde, stonden menigten op de kade hem toe te juichen. Na de plech- L£| tigheid van vandaag zou Chichester de gelegenheid krygen de Koningin zyn schip te laten zien. Dan gaat hy naar de City, de zakenwijk van Lon den, voor een confettiparade, ge volgd door een lunch met de lord mayor. Op de foto: Chichester met echt- occigenote en zoon. TR A ADVERTENTIE r een zee.... van verrukkelijke mogelijkheden met tonijn a la provengale viskonserven Geheime handel China-Amerika t De Chinese communisten dryven in I' het geheim handel met Amerika en gebruiken tussenpersonen in Hong kong en Macao als dekmantel, aldus het Russische blad „Nieuwe Tyden." Het blad zegt, dat kapitalistische landen de voornaamste handelspart- ners zyn geworden van communis- tisch China. Het artikel' maakt deel uit van een Russische campagne, die tot doel heeft de Chinese beschuldigingen te j ontzenuwen, dat de Sowjet-Unie en Amerika geheime economische en po litieke overeenkomsten aangaan. „De miljonairs in Macao dienen als „dummies" doormiddel van wie, overeenkomsten tussen Peking en Washington tot stand worden ge bracht," aldus het blad. De Amerikaanse handel met Hong kong beliep in 1965 500 miljoen dol lar en dit geld ging naar China. Diana Rigg (alias Emma Peel) en Patrick MacNee (John Steed) hoofdfiguren uit de beken- ïnü de televisieserie „De wrekers" zijn 3rs( gisteren in Düsseldorf aangeko- jgSp men voor een bezoek aan Duits land. Op het vliegveld stonden Imaar liefst zo'n tweeduizend be wonderaars te ivachten op het hardhandige weeuwtje en de gentleman-wreker van de televi sie. (Van onze Londense correspondent) De Franse regering heeft uitslui tend wegens geldgebrek, afgezien van het veelbelovende Frans-Britse pro ject voor de bouw van een super sonische straaljager met beweegba re vleugels, dat op een Britse uit vinding berust. Denis Healy, de Brit se minister van Defensie, die het Lagerhuis van het fiasco van het plan in kennis heeft gesteld, ver klaarde dat hem uitdrukkeiyk was verzekerd dat Frankryk zich om zui ver budgetaire redenen had terug getrokken. De Fransen blyken al hun beschikbare geld aan geleide projec tielen en docr kernenergie gedreven onderzeeërs te hebben besteed. Dit kan een fatale slag voor de Britse vliegtuigindustrie betekenen, die sinds het opgeven van de TSR-2 in steeds belangrijker mate van dit produktieplan afhankelijk was. Hea ly weigert echter in dit stadium het project als een verloren zaak te be schouwen. Hij zoekt thans naar an dere deelgenoten die bereid zyn de rol van Frankryk over te nemen. Dit kan alleen gebeuren door een groep Europese landen, door de Ver enigde Staten of door een combina tie van beide. Healy heeft vooral zyn hoop gesteld op West-Duitsland, Nederland en Italië. Als deze lan den met het project in zee zouden gaan, is de kans groot dat ook alle andere Europese Navo-landen de ma chine zullen aanschaffen. De bewering, dat de Britten zich nu als vergeldingsmaatregel zullen terugtrekken uit de gezamenlyke Frans-Britse produktie van drie nieu we typen helikopters, is onjuist, maar zy zullen er alleen mee doorgaan wanneer ze van de Fransen de abso lute verzekering ontvangen, dat die Engeland niet opnieuw in de steek zullen laten. De conservatieve oppo sitie heeft aangekondigd in een spe ciaal debat een scherpe aanval op Healy te zullen doen wegens de mis lukking van het oorspronkelijke „swing-wing-project en de ineenstor ting van zyn defensiepolitiek die daarvan het gevolg zou zyn. Voor Frankryk betekent het laten vallen van het Brits-Franse project van industrieel en van militair-ope rationeel standpunt gezien, ook een ernstige tegenslag. Later zal moeten blyken of er ook nog een politieke factor in het spel is geweest, name lijk het verschil van opvatting over de militaire taak van beide landen Hoewel de Britten vooral door finan ciële overwegingen gedwongen wor den him algemene defensiepolitiek te herzien, leeft by hen de gedachte dat hun weliswaar afbrokkelende we- reldrol nog niet helemaal is uitge speeld. Tot zover onze Londense correspon dent. Onze Paryse correspondent telefo neerde vanochtend De Franse regering verwerpt de beschuldiging van Britse zyde dat aan haar besluit politieke overwe gingen ten grondslag liggen. Zonder die argument enop zichzelf te bestrijden, kunnen politieke ach tergronden van de Franse beslissing toch evenmin moeilyk worden ver waarloosd. Zo wees het Paryse a- vondblad Le Monde gisteren op de consequenties van het besluit, waar door Engeland nu wel weer zal worden verplicht op het gebied van de vliegtuigbouw de banden met Amerika sterker aan te halen. Zowel economisch als militair wordt Engeland door Frankrijk nu dus opnieuw in de armen van Uncle Sam gedreven, terwyi generaal De Gaulle aan nauwe betrekkingen met de Ver. Staten nu Juist zijn voor naamste motief ontleent om het Ver enigd Koninkrijk buiten de Europese gemeenschappen te villen houden. De veroordeling van Jagger en Ri chards tot vrij zware gevangenis straffen heeft in Engeland grote dei ning veroorzaakt. Niet alleen onder de beatjeugd maar ook in pers en parlement. Grote verontwaardiging is vooral gewekt, doordat een zondags blad van bedenkelijke reputatie, waarvan de kolommen sinds jaar en dag barsten van semi-pornografie, de politie heeft gewaarschuwd, dat er in de woning van Richards ongeoor loofde dingen zouden gebeuren. De politie had daarom geen andere keus dan een inval te doen. Het felle conservatieve lagerhuis lid Lord Lambton heeft er bij de re gering op aangedrongen deze prak- tyken de kop in te drukken, omdat anders niemand binnen de muren van zijn eigen huis meer veilig is. Lambton acht het allerergste aspect van de zaak, dat een krant in feite de rol van de politie overneemt. Journalisten komen dagelijks met zo veel vreemde zaken in aanraking, dat zij als zy indiscreet zouden zijn, de politie dagwerk kunnen bezorgen. zy, die in het geweer komen voor de Stones doen dat omdat ze van mening zyn dat de Stones de zonde bokken worden van degenen, die van het beatgedoe gruwen. De geestige Beatles zijn voor de meesten nog wel aanvaardbaar, maar de nogal ongure en sombere Stones zijn kwetsbaar der. Omdat de Stones nu eenmaal beroemd zijn worden zij voor een vergryp zwaar gestraft, als kenne- lyke waarschuwing voor hun tiendui zenden volgelingen. En Le Monde besluit zijn beschou wing dan ook door op te merken dat men zich afvraagt welke prys Frank rijk voor Engelands E.E.G.-lidmaat- schap nu eigeniyk wel wil vragen Indien men zijn positiefste initiatie ven tot samenwerking ondermijnt, zonder een alternatief te bieden. Dat de Franse regering nog altyd weinig haast toont Engeland in de club van Zes op te hemen, blykt ook nog wel duidelyk uit het feit dat Parys zich nadrukkelijk uitsprak te- tegen de zienswyze van minister Luns, dat de rede die zyn ambtgenoot Brown uit naam van de Britse rege ring in Den Haag tydens de zitting de Westeuropese Unie heeft uit gesproken, als een officieel dokument de EEG-onderhandelingen zou kunnen worden opgevat. Compromis van 52 minuten? (Van onze Haagse correspondent) De directeur van de Stichting Etherreclame (STER), die zich ™'s J?*".°ie"™e„_se^en„!?l„e! (Van onze Haagse correspondent) De directeur van de Stichting Etherreclame (STER), die zich met de tarieven en de verdeling van de reclamezendtijd bezig houdt, dr. G. A. M. Vogelaar, meent, dat het nog wel enkele maanden kan duren voordat men tot een akkoord komt met de omroepverenigingen over de reclame in de radio. Er hebben sinds enige tijd wel weer besprekingen plaats. ,We kunnen pas tot zaken komen als de plannen voor de radioprogram- in het nieuwe seizoen geheel zyn uitgewerkt. Staan die eenmaal vast. dan kunnen we weer verder zien". De STER-directeur ontkïnde berichten als zou met de omroepver enigingen in principe reeds tot over eenstemming zyn gekomen. Volgens deze zou er dagelyks 52 minuten re clame worden uitgezonden per 1 januari over alle drie de Hilversum- se zenders. De zendtyd zou dan zijn verdeeld in één minuut voor en na de twintig nieuwsuitzendingen, acht uit zendingen van een minuut voor en na vier populaire programma's en een blokje van vier minuten tus sen de programma's door. Logisch Ook de voorzitter van de Reclame raad. jhr. W. van Andringa de Kem- j penaer. zei van niets te weten. Dat I een akkoord wel spoedig is te ver wachten leek hem logisch. „Nu de da- gen van Veronica zyn geteld zal het 1 bedrijfsleven Hilversum ongetwijfeld onder druk zetten", zo meende hy. Ook de financiële positie van de N.R.U. zou hierdoor volgens hem wat rooskleuriger worden. Zoals bekend is men in omroep- kringen sterk gekant tegen het ge ven van reclame tussen platenpro- gramma's door. Men vreest daardoor een te sterke beïnvloeding. De NRU voelt alleen voor reclameblokken die voor het nieuws worden gebracht, wat evenwel tegen de wens van net be- dryfsleven is. In die kringen voelt men niets voor een opeenhoping van reclameboodschappen, omdat radiore clame. wil het enige invloed uitoefe nen. meermalen op verschillende tydstippen moet worden herhaald. NEDERLAND 1 AVRO - De Minimolen Nieuws Van klik tot kluiver; Nederlandse scheepsbouwtradities Kolonel Hogan's helden NTS-journaal en weeroverzicht AVRO's Televizier The Saint; film Knokke Songfestival '67 Laatste nieuw» NEDERLAND 2 KRO 8.00 uur 8.05 uur 8.30 uur 9.50 i 10.15 i 10.30 i Hazel, filmserie De geschiedenis van ritmeester Schach Wuthenow; tv-spel Onze man in Washington Laatste nieuws en journaal Sluiting Uit het radioprogramma: Hilversum 1 10.40 uur Avondconcert Hilversum 2 6.30 uur Jazz-rondo 9.00 uur Arturo Toscaninl (100 jaar geleden geboren) Afgeknapt Wat nu volgt is meer eei kentenis, het aantrekken een boetekleed, dan Laten wij voorop stellen dat de kwaliteiten van de schry ver van het spel „Het Zuidstation be staat niet meer", Alun Owen, ons niet onbekend waren. In het gezaghebbende boek „Anger" and after" over het nieuwe Britse toneel wordt Owen op 12 verschillende plaatsen genoemd, terwyi er apart aan hem nog eens 22 bladzyden worden ge wijd. Dat zegt toch wel iets. Ook aan het stuk „No trams to Lime Street", wat de oorspronkelyke titel van het stuk dat we giste ren in de vertaling van Guus Baas te zien kregen, wordt in dit naslagwerk uitvoerig aan dacht besteed en gezegd dat Owen (die ook het scenario schreef voor de Beatle-film „Help!") zelf verklaard heeft dat in „Het Zuidstation bestaat niet meer" de drie zeelieden op zoek zyn naar zichzelf. Als één van hen een fles whisky koopt voor zijn vader, lost hij daar niets mee op. maar hy probeert tenminste iets en daarom is er nog hoop aldus Owen. Een belangryk stuk dus. Het kan dan ook alleen maar aan een per soonlijke ongedisponeerdheid hebben gelegen dat ik na een half uur de pyp aan Maarten heb gegeven. Ik kon het niet langer aanzien en ik weet niet of dat alleen aan het stuk lag (voor een deel in ieder geval wel, alles wat die zeerobben te gen elkaar zeiden was net een octaaf te hoog of te laag, de tekst was voortdurend „vals", zodat horen en zien me verging) of ten dele ook aan het spel van de Vlaamse acteurs in wie ik geen imponerende talenten ont dekte. Daar kwam by dat regis seur Cas Baas, die heel lang ge leden in Nederland als toneel speler en oa. één der beide zo nen van Millers handelsreiziger gespeeld heeft, een paar dorps agenten in scène had gebracht, die in Dik Trom nog maar net acceptabel zouden zyn geweest. Op al die dingen ben ik afge knapt. Lof voor Attentie Daarom snel een kort woord van lof voor het interview dat Peter Schroder in New York met de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Eban had, en eveneens een woord van waardering voor de manier waarop Henk Mochel (eveneens in Attentie) door vrywel niets te zeggen, een portret wist te schetsen van een werkloze, on tevreden met zyn bestaan en met zyn omgeving. Er zal altyd een kloof van ge voelens blijven bestaan tussen verschillende volkeren, zoals oleek uit de reportage die Hans de Graaf Bierbrauer met came raman Huib de Ru in Kongo had gemaakt, op uitnodiging van de Kongolese regering. De voorge schiedenis was aldus: in België was de veronderstelling geuit dat de Belg Vandersteen, die in Kongo verdacht werd van een aanslag op een vitale brug, om het leven was gebracht. De Kon golese ambassadeur ontkende diens dood en zei: komt u zelf maar kyken als u het niet ge looft. Graag gedaan! We kregen nu heet van de naald een toespraak van Moboe- toe. een gesprek met de minister van Buitenlandse Zaken Bom- boko en enkele nogal dramati sche interviews met verdachte blanken die sabotage zouden hebben gepleegd, te zien. De Belg Vandersteen bleek een oor te zijn afgesneden en de vingers van zyn rechterhand te zyn af gehakt. maar hy leefde wel en ontkende alle schuld. Dat allen nochtans wel op de een of an dere manier schuldig waren, was de overtuiging van De Graaf Bierbrauer, een overtui ging die ongeveer parallel liep met die van de Nederlandse ambassadeur in Kongo. Maar schuldig of niet, het oor afge sneden en Je vingers afgehakt, dat is weer een ander uiterste VOOR VRIJDAG 7 JULI Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Met band en plaat voor u paraat: seml-klass. en mod. muz. (opn). 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radio krant. 19.30 R.V.U. Muzikaal Spectrum, gangers. 22.25 HumanL 'iïoX.' (opn.) 23.20 Radlorama: cuaags mini-magazine. 23.05-24.00 nw Hilversum 2. 298 m. VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Amerika termijnen, praatje. 18.20 Licht lns1 lezing (1). VARA: 21.00 Klass. orkest werken (gr.). 22.20 Nabeschouwing Ron de van Frankrijk 1967. 22.30 Nws. 22.40 VOOR ZATERDAG 8 JULI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende oord. lezing. 7.15 Stereo: Piano- cital: mod. muz. 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen (opn). 7.55 Over weging. 8.00 var. progr. ringclub: vakantletlps; I standen). 12.25 Marktber. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheldsvoorl.: Spaarzinnlghe- den. Een progr. over de vele „handi ge en verstandige" manleren waarop u kunt sparen. Vragen van luisteraars worden beantwoord door dhr. Coen van Hoewijk, hfd. van de Stafafdeling Ex terne Betrekkingen van het ministerie van Soc. Zaken en Volksgezondheid. 12.50 Zonder g i? °8.10 Djinn: (8.30 Nws.; 8.32-8.45 Töu- 9.35 Water- 12.27 Med. zending. 13 >ekplaten Hilversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ocl .20 Soc. strljdl. 7.23 Licht VPRO: 7 55 8.35 Van de voorpag. persoverzicht.) 9.40 Fanfareorkest. 10.00 Z.O. 135. ge- var. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.15 Wel kom Afrika; reisrep. (1). 12.27 Med. geluld6collage. 16.00 Nws. dloweekjournaal. Hilversum 3. 240 m. en F.M. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Klass vroiyke vakantie in eigen 15.30 Tournee: TELEVISIEPROGRAMMA'S 15.34 Weekjournaal. 17.00 - 17.30 Voor Wimbledon. 18.45 De'Mlnlmolêri. 18.50 Journaal. VARA: 19.00 Ja zuster, nee zuster (herh. van 29 okt. 1966). 19.30 Leeft een fossiel?: kijkje achter de schermen van een mierenkolonie. 19.50 Reactie op reacties. NTS: '20.00 Jour naal. 20.20 VARA-ra-boem-TV: op stap met onze rep.-ploeg. 20.50 Variété uit de Sow1et-Unie. 21.35 Knokke Song Belgische ploeg Engel- 30 Rawhide: De vrouw van i commandant. TV-film. NTS: 23.30- gesprekken. NTS* 82.15-22,30 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5