Stove uitgeput Frank de Haas gewipt Tijdperk van vrouwelijke musketiers afgebroken ANTICLIMAX VOOR OKKER CIJFERS VAN WIMBLEDON TOUR DE FRANCE JS HOGE BOETE VOOR PRINS Feijenoord spant kort geding aan om ,Paja' ALKMAAR EN ZAANSTREEK FUSIONEREN Tourploeg vertrok naargrote karweV Zege van Bretteur P in afdeling en finale 24 5Q Ron Clarke loopt naar zijn zesde i wereldrecord SPORT-" vandaag woensdag 28 juni 1967 LEIDSCH DAGBLAD iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 0n+4y Stöve (Van een speciale verslaggever! De ladies-day van Wimbledon, waarop meestal de dames ge huld in de nieuwste creaties van Fred Perry en Terry Tinling (lier aandacht vragen, heeft ditmaal een typisch mannelijke noot gekregen. Tussen het optreden van Virginia Wade in witte Bermuda short en Lea Pericoli in een toiletje bestikt met gele mimosa waren er uren waarop de heren domineerden. Tweeën twintig partijen van de eerste ronde, die wegens de regen op de eerste dag niet aan bod gekomen waren, werden dinsdag ge speeld. Het algemene beeld van de tweede Wimbledon-dag iverd er niet door verstoord. Want evenals alle geplaatste dames sich handhaafden, kwam ook de Deen Leschly die als enige van de geplaatste heren zijn partij uitgesteld had gezien een ronde rerder. In de avonduren zette Okker zijn optreden voort op het centre court ian Wimbledon in de dubbel met de Australiër Ray Ruffels tegen de als tweede geplaatste Zuidafrikanen He- ïitt en Mcmillan. De Nederlands- Australische dubbel hield de jacht van de opgepakte tribunes (te roren had immers Engelands natio- jale lieveling Christine Truman, loofd en wel, na een afwezigheid ree jaar haar comeback gemaakt) :n uur lang gevangen. Toen irakte het duel. Tom ging by 9-9 de openingsset als eerste door de nieën. Later wa» het zyn linkshan- iige Australische partner die de fou maakte. Het dient echter gezegd iat tegen McMillan in deze liet op te tornen viel. Hij w< enaakbaar op services en hielp aarnaast Hewitt door vele kritieke tomenten. Bij Okker en Ruffels ging inspirerende samenwerking eloor, toen na zestien volkomen ge- jkopgaande games met boeiende alleyes de moeilijkheden kwamen, ikker had tevoren meestal een alch- erstand van 0-40 opgehaald, maar itmaal was er geen herstel moge- hij verloor de game op love. [ewitt was er vlot bij om de set it te serveren. Vanaf dat moment ing alles mis voor Okker/Ruffels, [ewitt behield in de vierde game de tweede set ondanks 0-40 zijn ervice en Ruffels verloor de zijne: Daarna was het in luttele mi- luten gebeurd. Hewitt (McMillan ver verden negen games achtereen en eëindigden de wedstrijd op het eer- te matchpoint. ten dergelijke anticlimax heeft Ok- i zijn tenniscarrière nog niet eel meegemaakt. Het behoeft echter jjn kansen voor het enkelspel niet loemenswaardig aan te tasten. Ok- leert snel en als hy uit deze ne- lerlaag een les wil trekken: het spe- in een dubbel is niet alleen Dames enkelspel: King (VS)Lof- ahl (Zweden) 86, 62; Van Zyl Z.-Afr.)Behlmar (VS) 6-4, 6-4; lueno (Braz.)Rossouw (Z.-Afr.) -3, 6—1; Casals (VS)—Terras (Fr) -1, 6—3; Wade (GB)—Hall (GB> -2, 63; De Fina (VS)De Lan- alut (Fr) 62, 63; N. Truman GB)Urban (Can.) 61, 61; Ann (GB)W. Greville Collins GB) 6—1, 6—2; O'Neill (Austr.)— talogeropoulos (VS) 60, 61; Har- r (VS)—Sherriff (Austr.) 6—3, 6— Turner (Austr.)Pratt (VS) 75, -2; Buding (W-Dld)—Fretz (VS) 36, 62; Jansen-Venneboer Ned.)Toyne (Ausra.) 62, 64; Sodwin (Zd.-Afr.)Suurbeek (Ned.) 64; Groenman (Ned.)Ho- tan (VS) 6—3, 62; Cottril (Austr.) '■Stöve (Ned.) 60, 61; Pericoli -Maclennen (GB) 75, 46, Walkden (Rhod.)—Henreid VS) 6—1. 6—0; Bakker (Ned.)— !node (VS) 6—1. 6—0; Richey <VS) -Gourlay (Austr.) 61. 61; iraebner (VS)Coombes (GB) 75, Dmitrieva (Rusl.)Roberts GB) 6—1, 6—1; Durr (Fr.)—Tru- GB) 6—3, 3—6, 6—3; Shaw GB)—Bentley (GB) 6—0. 4—6. 6—3; egart (Austr.)Soady (GB) 64, -3; Melville (Austr,)Salfati (Fr.) -5, 7—5. Heren enkelspel: Leschly (Den.) rilla (Sp.) 63, 62, 61; Lejus Husl.)Licis (statenloos) 63, 62, Darmon (Fr.)Hutchins (GB) 6—4, 6—1; Gulyas (Hong.)— tender (Zwe.) 46, 75, 63, 46, Bengston (Zwe.)Rodriguez Chili) 6-4, 3—6, 6—4, 6—4; Seixas VS)—Ulrich (Den.) 6—3, 6—4, 3—6, -3; Koch (Bra.)Kukal (Tsj. SI.) 4, 13—11, 6—4; Pilic (Zd.-Sl.)— fcManus (VS) 6—8, 14—12, 7—5, 1-2. Heren dubbelspel: Newcombe/ oche (Austr.)Bluett/Wilson (GB/ ustr.) 6—4, 6—2, 64; Graebner/ fessen (VS)Mulligan /Pietrangeli tostr./It.) 6—3, 6—4, 6—4; Cox/Tay- (GB)Chanfreau/Courcol (Fr.) 63, 62; Hewitt/McMillan Zd.-Afr.)Okker/Ruffels (Ned/ ustr.) 10—8, 6—2, 6—0; Pasarell/ lichey (Ver. St.)Brown/Olander tastr./Zwe.) 6—8, 6—4, 6—4. i een kwestie van het dekken van de eigen speelhelft, maar het houdt ook een samenwerking op het menta le vlak in. Daar ontbrak nog veel aan by Okker-Ruffels, die na het bereiken van de halve finales by het toernooi van vorig jaar, stellig niet verwacht hadden op zulk een bescha mende wyze in de eerste ronde te worden overklast. Hoofdgebeuren Maar terug naar het hoofdgebeu ren van dinsdag: het optreden van de dames. Titelhoudster Billy Jean King - Moffitt mocht de ry openen op het centre court met het duel tegen de 23-jarige Zweedse nummer drie, Ingrid Lofdahl. De energieke Amerikaanse heeft meer tegenstand nodig om geïnspireerd te raken dan de Zweedse kon bieden en dat was de voornaamste oorzaak dat Billy Jean pas na een long set haar su prematie kon bewyzen (8-6 6-2). In middels was Maria Bueno al lang langs de Zuidafrikaanse Laura Ros souw gesneld (6-3 6-1) en had de Haagse Ada Bakker - via de kwa lificatieronden in het hoofdtoernooi gekomen - zelfs voor een nog snel lere zege gezorgd door in 28 minu ten te winnen (6-1,6-0) van de in Japan wonende mevrouw Dorothy Knodes-Head. 24 jaar geleden kwam deze al voor op de Amerikaanse ranglyst. Hoe gevaarlyk zulke oud gedienden kunnen zyn als men ze onderschat, bewees twee banen ver der de 42-jarige mevrouw Pratt, eveneens uit Amerika. Deze moeder van drie kinderen kwam tegen de fraaigekapte, maar hypernerveuze Lesley Turner met 5-0 voor. De Australische is na een afwezigheid van een jaar (zy had met een zenuwinzinking te kampen) weer terug op Wimbledon. Maar wei nigen nemen aan, dat zy ver zal ko men. De nederlaag in de finale van de internationaal kampioenschappen van Frankryk tegen Frangoise Dürr, die een einde maakte aan een maan denlange periode van successen, heeft haar alle zelfvertrouwen ontnomen. Aangevuurd door de gehele Austra lische kolonie kwam zy weliswaar langs mevr. Pratt (7-5, 6-2), maar het is niet aan te nemen, dat zy in staat is de rol, die haar vriendin Margaret Smith in het verleden ver vulde, over te nemen. Moeilijk Nog een andere geplaatste speel ster had 't moeilyk. Fransoise Dürr (vierde op het lystje van de kansheb- sters) moest optornen tegen de En gelse Christine Truman. Natuuriyk op het centre court. Want Ann Jones mag dan al jaren de eerste speelster van Groot-Brittannië zyn en Virginia Wade een ster in opkomst, het pu bliek heeft nog altyd een zwak plekje voor Christine Truman. Ze was aan gemoedigd met kapitale koppen in de krant: „Wees maar niet bang, Chris tine." En inderdaad was Christine niet bang. Maar ze miste gewoon de variatie en beweeglykheid om Fran co ise Dürr uit te schakelen. Vanaf de spelerstribune keek Ada Bakker met gemengde gevoelens toe: „Als Christine maar wint, want die back hand van Fransoise lijkt me erg moeilyk te bespelen." Maar haar hoop ging niet in vervulling. Fram boise won in drie sets: 6-3, 3-6, 6-3. De Engelse toeschouwers vonden troost by de fris van de lever spelen de Vic Seixas, de Wimbledonkam- pioen van 1953, die na een afwezig heid van tien jaar de eer werd ge gund op het centre court te spelen. De 43-jarige Amerikaan won met 6-3 6-4 3-6, 6-3 van de bebaarde Jurgen Ulrich en zal dankzy een gun stige loting waarschyniyk nog een vry grote rol spelen op Wimbledon. Vier Het was niet aan te nemen, dat de Nederlandse dames de honderd pro cent-score van de heren op de eerste dag zouden evenaren, toch kwamen vier van de zes en ronde verder en dat Is duidelyk beter dan vorig jaar, toen de helft na één party was uitge schakeld. Els Veentjer drong zonder te spelen door tot de laatste 32, om dat na een bye in de openingsronde de Belgische Christiane Mercelis ver stek liet gaan. Ada Bakker won van Dorothy Knode, Lidy Janssen Venne boer behaalde een verdienstelyke overwinning op de Australische Fay Toyne (6-2, 6-4) en Trudy Groenman, die aangekondigd heeft definitief te stoppen na Wimbledon ze zal zelfs haar nationale titel niet verdedigen won met 6-3, 6-2 van de 17-jarige Amerikaanse Patty Hogan. Nederla gen leden Astrid Suurbeek (4-6, 4-6) tegen Marina Godwin en Betty Stöve (0-6, 1-6) tegen Joan Cottrül-Gibson, een nicht van de vroegere Wimbledon kampioen Jack crawford. Betty Stö ve maakte indruk tennismoe te zyn. Uitgeput De maandenlange trip door Austra lië en Amerika hebben haar uitgeput. Dat bleek reeds in Parijs. Maar op Wimbledon was de ontgoocheling to taal. Er zal een rust van maanden moeten volgen, wil het Rotterdamse meisje iets van haar vroegere speel- sterkte herwinnen. Het ziet er naar uit, dat by de nationale kampioen schappen niet aUeen EUy Crocké en Trudy Groenman zullen ontbreken, maar ook Betty Stöve. Het tydperk van de vrouwelyke musketiers is ab rupt afgebroken. Op Wimbledon zyn de uitzichten op verdere successen gering. Alleen Tru dy Groenman en Lidy Janssen Ven neboer hebben een kans de derde ronde te bereiken. Trudy ontmoet de Amerikaanse Alice Tym en Lidy Janssen Venneboer een andere Ame rikaanse: Stephanie de Fina Els Veentjer Spruyt en Ada Bakker zyn by voorbaat kansloos tegen titelhoud ster Billy Jean King-Moffit en de als vierde geplaatste Franooise Dürr. 29JUNI-23JULI - V.V-ROUBAJX/UII.5MÏ67km STRAATSBURG 7 7ju.LStarr8e,r 2_02km BELFO RT öjuli njstaag. 9ju]i start 9ert 238 krn DIVONNEÏOjuUO'et 2< 2km 1 ''/égraphe 1670m~ - iBRIAfófÖN iijïiL W.208km IAVars2llim~-r - - DIGNEl2juli 12eeh 209km ,SETEMARSEILLEI3julistartl3fet193km 15juli rustdag"-_- - - - 16j.sterM5eefc 23lkm - - - iBjuli. i/cer. - 233km - Route Berg QEteppeplaafs Totaal 22etappesei Lengte van de route i; 2 rustdagen f(w| ■n Z7nnkm V- De Nederlandse topscorer van de Am. club Pittsburgh Phantoms, Co Prins, heeft dinsdag een boete van 500 dollar (ongeveer 1700 gulden) opgelegd gekregen. Prins is vrydag in de wedstrijd tegen de Philadelphia Spartans door scheidsrechter Ken Stokes uit het veld gestuurd wegens „verregaande onbeschaamdheden". Het was de tweede keer in de V.S. dat Prins voortydig de kleedkamer moest opzoeken. Verrassing in toernooi Leidsche Hout In het toernooi van de Leidsche Hout werd gisteren de eerste ge plaatste speler gewipt: Frank de Haas, finalist by de districts- 7-5, 7-5 van de Roomburg-speler Harry Mulder. Behalve de surprise die de secuur spelende Mulder de kykers bereidde, verliepen de wedstryden gisteren vol gens der verwachthing. D.w.z. voor wat betreft de resultaten. De tegen stand efchter die de sterker geachte spelers dienden te overwinnen om te biyven draaien was meer dan een warming-up. Zo moest Jos Swart tegen Nuis na een gemakke- lyk gewonnen eerste set, 6-2, i n de tweede alle zeilen byzetten om de teugels in handen te kunnen hou den, 7-5. Moelyker nog had Room- burgs no 2, Jean Monod de Froidevil- le, het tegen Van Wyngaarden, 1-6, 6-4, 6-2. Dan toch zo geduchthe service van de Roomburger, zyn gro te wapen, miste door de trage baan Trudy Groenman .stopt na Wimbledon. Tegen KNVB De Rotterdamse eredivisieclub Feije noord heeft een kort geding tegen de K.N.V.B. aanhangig gemaakt, omdat het sectiebestuur van de K.N.V.B. maandag geweigerd heeft de overschryving van de Zuidsla- vische voetballer „Paja" Samard- zic van FC Twente naar de Rot terdamse club goed te keuren. Het kort geding zal vrydag 30 juni voor de president van de arrondisse- mentsbank in Den Haag dienen. Raadsman van Feijenoord is mr. Janssens van Raay. Feijenoord, dat van plan is Samard- zic op te stellen in de intertoto- wedstrijd tegen Straatsburg op 1 juli, zegt in een communigué „ten zeerste verbaasd te styn over de weigering van de K.N.V.B., omdat naar haar mening geen enkel be zwaar tegen het uitkomen van Sa- mardzic voor Feyenoord naar vo ren kan worden gebracht." De Rotterdamse club zegt verder, overeenkomstig de K.N.V.B.-regle- menten, over een schriftelijk door beide partijen ondertekende over eenkomst te beschikken en de transfersom en de andere condi- - ties schriftelyk met OFK Belgra do te hebben vastgelegd. Boven dien wenst Samardzic. die met FC Twente slechts een contract voor een half jaar had gesloten, met ingang van 1 juli voor Feijenoord te spelen. zyn effect. De Katwyker J. de Groot, die in de districts kampioenschap pen met 2-6, 4-6 werd geklopt door Loek Sanders, is kennelyk vastbeslo ten om zyn reputatie op te poetsen door in het toernooi van de Leid sche Hout een niet mis te verstaan acte de présence te geven. Daar mee 6-2 zege op Jan Auke van Werkum. Laatstgenoemde had in de eerste ronde verrast met een 6-3, 7-5 winst op de taaie Kooreman van de Mun- nik. De cross-topspin backhand, die van Werkum tegen Kooreman vele malen succes opleverde, faalde in dit treffen, Kees Koole kon het niet bol werken tegen de Hagenaar Roel Jan sen, 3-6, 4-6. Voor een koude douche zorgde Aad van Zuuren dit zyn te genstander R. Binnendyk in record tempo, hooguit een half uur, met 6-0, 6-2 terug zond naar de kleedkamers. In het damesenkelspel B plaatste mej. Nota zich tegen Unicums Helma de Vries voor de halve finale, 6-4, 6-2 voor de speelster van de Met-se laars. Hoe sterk de deelname ook in het herendubbelspel B is moge blyken uit de moeite die de tofch solide Haag se combinatie van de gebroeders Rob en Paul van Min, eerste klasse com petitie, hadden met de gelegen heids-formatie van Modderman (Unicum) en Gorengel, 7-5, 7-5. Op vallend was in deze party het spel en het geweldige reactie-vermogen van Gorengel die herinneringen op riep aan Lex Karamoy. Gisteravond hebben de bestu ren van Alkmaar '54 en FC Zaan streek het volgende communiqué uit gegeven: „Alkmaar '54 en FC Zaanstreek hebben besloten tot fusie. Van de zyde van Zaanstreek is echter een voorbehoud gemaakt ten aan zien van enkele grote financiers. In dien met deze financiers een bevre digende regeling tot stand wordt ge bracht, staat niets de uitvoering van deze fusie meer in de weg". FC Zaanstreek, dat tot vorige week gebukt ging onder een grote schuldenlast is er in geslaagd tot een regeling te komen, waardoor de club zonder schulden tot een fusie met Alkmaar '54 kon geraken. Een en ander is gisteravond in vergaderin gen te Alkmaar en Koog aan de Zaan besloten. HENGELSPORT Voor de Leidse hengelcompetitie werden zondag jl. de eerste wedstry den gehouden in de Ringvaart, naby Schiphol. De vangst was niet groots. De stand: 1. De Brasem 36, 2. De Sportvrienden 3—5. 3. DVS 1 3—4, 4 S. en G. 34, 5. De Bliek 3—3, 6. Hengelsport 3—3, 7. DVS 2 3—3, 8. De Ruisvoom 2 32, 9. Zaanberg 0, 10. De Ruisvoom 1 8—0» Uitslagen DEB. Mej .Nota Mej. de Vries, 6-,4 6-2. HE. v. Doornik v. d. Wal, 7-9, 6-1, 6-.4 Herninga D. Haks. 7-5, 6-4, Staverman Cohen, 6-3, HEB de Groot van Werkum, 6-1, 6-2. Van Zuuren R. Binnen dyk, 6-0, 6-2. C. Koole R. Jansen, 3-6, 4-6. V. As v. d. Berg, 6-2, 6-3. Sanders Scholten, 64, 62. Nuis Swart, 2-6, 5-7. Kemeling J. v. d. Nai, 6-3, 6-4. H. Mulder de Haas, 7-5, 7-5. Monod de Froi- deville v. Wyngaarden, 1-6, 6-4, 6- 2. DEC Mej. v. Cleef Mur. Klebe, 6-3. 8-6. GDC Remmerswaal Buisink-de Swart/Huykens, 6-2, 6-1. HED Klever J. Wielsma, 6-3, 6-4. De Regt Koemans, 6-4, 6-2. Arnoldie v. Ryn, 36, 63, 5-7 Wilmink Waleson, 6-4, 6-4. HDB Moddersman Gorengel v. «Min v. Min, 5-7, 5-7. Koore man v. d. Nai Jansen Bin nendyk, 2-6, 6-4, 6-3. „De tien wegwerkers en hun verzorgend personeel", zoals een hun ner het uitdrukte, zijn vanmorgen om zeven uur uit het Bredase cou reurscafé „De Kongo" vertrokken naar „het grote karwei", de Tour de France. Morgen begint in Angers de 23 dagen durende „dauw" naar Parijs. Jan Janssen, die gisteren de bruiloft van zijn broer in Delft meevierde drong vanmorgen aan op een snel vertrek, omdat hij vanavond na de 750 kilometer lange busreis nog wat wilde fiet sen. Jo de Roo, die gisteren ook al op een bruiloft was, dacht voor lopig alleen maar aan slapen C.C. Leiden en omstreken wed vlucht Chateauroux. Uitslag: 1. M. v. Polanen, 2. J. Paauw, 3. B. Geen jaar, 4, 19. N. de Vreugd, 5. G. No- teboom, 6. M. de Lange, 7. G. Am- merlaan, 8. A- Holst. 9. Mevr. Moo- ten. 10. P. Koet, 11. S. Schoeman, 12. G. Roodenburg, 13. L. de Ridder, 14. H. v. d. Lans, 15. A. v. Noord jr. 16. W. v. Klink, 17. L. Drost. 18. G. Mens. 20. K. Dokkum en zn. Wedvlucht Noyon. Uitslag: 1, 3, 6. 16. M. de Lange, 2. w. de Liefde. 4. A. Stravers, 5, 19. Mevr. Mooten. 7. Chr. de Wit, 8. C. Vesseur, 9. J. Admiraal, 10. M. Noordervliet. 11. F. Jansen. 12. Gebr. Geyteman, 13. A. Holst. 14. G. Mens. 15. N. de Vreuga 17. w. v. Zanten. 18- B. Paauw. 20. J. WowUs. De PV „De Snelvllegers" Wed vlucht Chateauroux. Uitslag 1. B. Geenjaar, 2, 5. M. de Lange 3. A. v. Noord jr, 4. T. Jansen. Wedvlucht Noyon. Uitslag 1, 2, 3, 6, 10. M. de Lange 4. J. Noordervliet, 5. T. Jan sen. 7. J." Brandt, 8. A. v. Noord sr. 9. J. Roest. De PV Het Oosten Wedvlucht Chateauroux. In concours 112 duiven Uitslag: 1. M. v. Polanen, 2. J. Paauw, 3. Mevr. Mooten. 4. D- Koet, 5 S. Schoeman, 6. W. v. Klink, 7. K. Dokkum en zn. 8. F. Bouwman. 9. H. v. Klaveren, 10. P. Koppe en zn. Wedvlucht Nyon In concours 163 9 H. v. Klaveren. 10. P. Noppe en zn. duiven. Uitslag: 1, 4, 9. Mevr. Mooten 2. Ch de Wit, 3. C. Vesseur, 5. P. Noppe en zn. 6. H. v. Klaveren. 7. Bouwman, 8. Es. Rietbroek. 10. Midzomer Criterium Hilversum (Van onze medewerker) De strijd om het Mid Zomer Crite- rius gisteravond in Hilversum was zeer succesvol voor het enntrainement Wagenaar, die in de beide afdelingen èn in de finale de eerste prijs bin nenhaalde. In de eerste afdeling stuurde Wa genaar jr. de grote favoriet Anne Emilie zij het in niet te beste draf naar een 1.24.8 zege vóór Astra T en Albatros S. In de tweede afdeling nam Maestro Rodney na een halve ronde de leiding en kon zich tot kort voor de streep handhaven. Voor de slotaanval van Bretteur P (Wage naar jr.) moest de leider echter het hoofd buigen en Bretteur triomfeerde in 1.23.8. Maestro Rodney moest de tweede plaats nog delen met Allouez II, die op het laatste moment naast de Maestro kwam en de foto geen verschil aangaf. In de finale faalde Wagenaar jr met Anne Emilie door meerdere ga loppades. Maar nu nam Wagenaar sr. met Bretteur P de taak van zijn zoon over. Achter Albatros S en Astra T ging deze het laatste rechte eind m en passeerde het leidende duo, dat halverwege de rechte lijn terugviel. Een felle eindsprint van Allouez II volgde, maar juist op tijd bereikte Bretteur P in 1.24.2 de veilige haven. Maestro Rodney, die minder gunstig in de koers lag, spurtte aan de bui tenzijde, maar moest met de derde plaats genoegen nemen. Uitslagen Waalprüs, le afd.: 1. Enesco (M. Bouwhuis) (1.31.1). 2. Fablola Hollo, 3. Eddv Signal. Toto w. 6.60, pl. 2.50, 3.70. 3.30. kopp. 12.10. cov. 17.10. Toekomstbeker 1: 1. Bermuda (N. Jonkman) (1.30.3), 2. Come Back of 4.—. trio 354.HO. Mid Zomer Criterium II. eerste afd.: 1. Anne Emilie (J. Wagenaar Ir.) (1.24.8), 2. Astra T. 3. Albatros S. Tot. w. 1.60. pl. 1.40, 1.60, 2.—. kopp. 5.—. IJsselpriis: 1 Ter) (1.25.2). Buermann B (A. Brou- 2. Alma Axklt. 3. Dox Toto kamp) (1.28.3) Eveli k' Mm Smit) Gea Alkestis VE 1.80. kopp. 5.70, Merweaeprijs: G. Streng), 2. Donna Hanna, quet. Tot. w. 5.40. pl. 1.80, kopp. 2.90, Vlaasprljs Gallant Way (P. M. Gravin Rita W. 3. Tot. w. 1.70, Jl. 1.20, 4.70. Cisca r.) (1.24 2). y Tot. kopp. Totallsatoromzet: f178.183. Tegen Oost-Duitsland: Eén wijziging in waterpoloploeg In het Nederlandse waterpolo-ze- vental dat zaterdag en zondag in zwembad „Den Hommel" in Utrecht uitkomt tegen Oost-Duitsland is in vergelijking met de interlandwed- stryd tegen Rusland op 30 april jongstleden op een plaats gewyzigd De PSV-er Hans van Ommen is na melijk vervangen door de jonge Am sterdammer Tommy Schmidt van de Meeuwen, die in de jeugdinterland- wedstryd tegen Engeland vorige week zondag een goede indruk achterliet. Het door coach Ger Jansen geleide team, ziet er nu als volgt uit: Doellieden: Feike de Vries (Nept Amersf) en Joop Schmidt (De Meeu wen) Veldspelers: Fred van Dorp (AZ en PC), Hans Hoogveld (Nept Amersf), Hans Nolting (DJK), Lou Geutjes (Nept Amersf), Nico van der Voet (Zian), Bart Bongers (ESCA), Wim Hermsen (De Robben), Tom my Schmidt (De Meeuwen) en Hana Wouda (De Meeuwen) Beide wedstryden zullen worden geleid door de Spaanse scheidsrechter J. Manguillot. Ron Clarke De Australische atleet Ron Clarke heeft gisteravond in het Zweedse Vasteraas het wereldrecord op de twee myl verbeterd. Clarke liep de afstand in 8 minuten 19,8 seconden en was daarmee 2.8 seconden snel ler dan de Fransman Michel Jazy, die het record sinds 23 juni 1965 op zyn naam had staan. Ron Clarke veroverd daarmee zijn zesde wereldrecord. Hij bezat reeds de records op de 5.000 en 10.000 m en op de 3, 6 en 10 rrUJl. De race van dinsdagavond heeft Clarke voor een groot deel alleen gelopen: de Zweed Ten Berkvist die tweede werd, had byna 37 seconden achterstand op de Australiër.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7