S CHEEPS<117BERICHTEN D J A O Y N Y E r 28 JUNI 1967 Nikkelen munten zijn geen gevaar volksgezondheid andere groep. Ze noemen die het Sarkhanese Nationale Front en een paar avonden per maand komen ze op de zolder van het vispakhuis bij elkaar. Tuc heeft me daarvoor toe stemming gevraagd. Ze doen meer denken aan een zangvereniging dan aan een politieke organisatie. Mijn mannetje is er nog niet zeker van wat ze precies in hun schild voeren, maar hij zegt, dat Tuc het woord „communist" nog niet genoemd heeft." Gerrit de Stotteraar weer aangehouden ..Krijg je nu wel e dingen te horen?" vroeg McCauley. „Wat geheim is, zal tofch wel in code uitgezonden worden?" „In het algemeen gebruiken ze be grijpelijke taal meestal Chinees 'oor mü is het allemaal belang rijk. Man. het helpt me bij mijn za ken. Als ik aanwijzingen hoor om trent een grensincident, dan roep ik mijn rivierboot uit dat gebied terug. Of ik laat de goederen van het agent schap ergens anders heenbrengen. Wordt vervolgd arresteerden' zij hem. Hij had de in houd van de portemonnaie, ongeveer duizend gulden, met daartussen een visitekaartje van de eigenaar, los in de zak. Voor de hoeveelste keer Gerrit de Stotteraar nu is aangehouden kon de Amsterdamse politie niet zeggen. ,Dat is niet meer bij te houden." Zijn grootste bekendheid heeft Ger rit de Stotteraar verworven door opzienbarende ontsnappingen uit verschillende huizen van bewaring. PANDA EN DE MEESTER DRINKER drank van professor Kalker zijn tek soms toch aardig van pas! Wie had de haargroei versterkt? Niemand zal m Helaas merkte hij niet dat zi „Halt, Joris Goedbloedkreet een daad betrapt!" „Umps!" prevelde de aangesproken uit Ik zal tóch de geleerde Kalker n jen heeft, komt zij vermoeden dat het DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK Nog steeds geloofde Bram niet werkelijk, dat het witte oli fantje geluk bracht. Maar het was hem veel ivaard, dat het Bos- volk geen wantrouwen meer tegen hem koesterde nu hij zelf door een bloemenhulde had bewezen aan de macht van het olifantje te geloven. Daardoor kon Bram ongehinderd met zijn Kokanje weg varen.dieper het oerwoud in. „Kijk", wees Bram, toen zij enige tijd hadden gevaren. „Dat was het, wat ik uit de lucht heb gezien. Een doodgewone beverdam. daardoor is alle narigheid ontstaan. De bevers hebben zo'n sterke dam gebouwddat ze al het water tegenhouden.en daardoor over stroomde het land". „Dan hebben we alleen maar die dam op te ruimen.begon Karo. En dan zakt het water", zei Bram. „Daarna keren we terug, en snel, anders raken we met de Kokanje aan de grond. We ver tellen alles, het Bosvolk zal inzien, dat ze het olifantje niet nodig hebben en we kunnen het dier aan de ware eigenaar teruggeven Het leek logisch. Maar toch 1 - -*T ianr Posities Nederlandse schepen Abrrk26v

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17